PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

farshidshd
12-11-2010, 13:54
تو دفترچه جزو مدارک معافیت پزشکی نوشته :
تصویر گواهی آخرین مدرک تحصیلی و یه جا دیگه هم نوشته ارائه گواهی فراغت از تحصیل
حالا اینا چی هست؟
دانشگاه کلا یه برگه و یه پاکت نامه به من داده که رو یکیش نوشته معاونت وظیفه عمومی پایینشم کوچیک نوشته برگه معافیت تحصیلی اون یکیم یه پاکته که نمیدونم چی داخلش گذاشتن وتو قسمته فرستندش هم دانشگاه خودمون نوشته شده

درسته. همون معافیت تحصیلی که دانشگاه فرستاده درسته

vahid_civil
12-11-2010, 15:31
نه دوست عزیز

جدیدا اون برگ سبزی که حدود 2 هفته بعد از پست دفترچه میاد کد محل خدمت نداره و نوشته "متعاقبا اعلام خواهدشد"

چند روز قبل از تاریخ اعزام کد محل خدمت میاد ، می خواستم بدونم دقیقا چند روز قبلش میاد

.

واسه من حدود 2 هفته قبل از اعزامم اومد . (یه برگه سفید که توش کد مشخص شده)

8751122018
12-11-2010, 17:30
سلام
من الان تا اسفند وقت دارم خودم را معرفی کنم فوق دیپلمم

اگر اسفند دفترچه پست کنم کی باید برم ؟

rozbeh85
12-11-2010, 18:26
سلام
من الان تا اسفند وقت دارم خودم را معرفی کنم فوق دیپلمم

اگر اسفند دفترچه پست کنم کی باید برم ؟

فکر کنم شهریور 90

waterpolo
12-11-2010, 20:53
دوستان میگن اگر پدرت تو منا طق جنگی خدمت کرده باشه سربازیت کم میشه درسته؟

hossein-p30-f
12-11-2010, 21:02
دوستان میگن اگر پدرت تو منا طق جنگی خدمت کرده باشه سربازیت کم میشه درسته؟

اره

هر ماه جبهه 18 روز کم میشه :21:

من بابام حدود 1 سال بوده ولی مدرکی ندارم :41:

.

8751122018
12-11-2010, 22:27
سلام

بازم مزاحم شدم

چند درصد احتمال میدی شهریور 90 باشه؟

قضیه اموزش کفایت بسیج چیه ؟
مثل اینکه اگر برم میافتم شهر خودمون نمیدونم اموزشی یا بعد از اموزشی منظورشونه ؟
چون پسر یکی هستم بعد اعزام میفتم شهر خودمون .
بعد از اعزام اگر بیفتم شهر خودمون میتونم بیام خونه و برم یا باید مرخصی بگیریم ؟

کل روزی که من از خونمون دور بودم 20 روز بوده با دلتنگیه چه جوری باید کنار بیام؟

واقعا خسته نباشید.

arash66110
12-11-2010, 22:58
با سلام و خسته نباشيد.
ميخواستم بپرسم كسي كه معافيت پزشكي ميخواد اقدام كنه اگر در اواخر فرجه شش ماهه اقدام كنه غيبت ميخوره؟
اينو من چند جا ديدم و هنوز نفهميدم چرا ميگن در حين مراحل معافيت غيبت ميخوريم!
تا وقتي كه كميسيون ها تموم نشه كه برگ سبز نمياد پس چجوري همچين چيزي اتفاق ميفته؟
اگه اين موضوع درست باشه كي بايد اقدام كنيم تا غيبت نخوريم؟
با تشكر

lg123
13-11-2010, 03:44
آقا سلام میگن اونایی که سه تا خواهره مجرد دارن معافن راسته یا دروغه؟

arsalne
13-11-2010, 15:02
سلام متولد 70 هستم اگه بخوام بهمن دفترچه پست كنم كي اعزاممه؟اگه اون موقع بفرستم و اعزامم افتاد سال 90 ايا 24 ماه حساب ميشه خدمتم يا نه اين قانون معلوم نيست كه تو سال 90 ابلاغ بشه؟

farshidshd
13-11-2010, 16:00
با سلام و خسته نباشيد.
ميخواستم بپرسم كسي كه معافيت پزشكي ميخواد اقدام كنه اگر در اواخر فرجه شش ماهه اقدام كنه غيبت ميخوره؟
اينو من چند جا ديدم و هنوز نفهميدم چرا ميگن در حين مراحل معافيت غيبت ميخوريم!
تا وقتي كه كميسيون ها تموم نشه كه برگ سبز نمياد پس چجوري همچين چيزي اتفاق ميفته؟
اگه اين موضوع درست باشه كي بايد اقدام كنيم تا غيبت نخوريم؟
با تشكر

معافیت پزشکی کاری با غیبت نداره، مهم نیست غیبت بخورین یا نه

برای غیبت نخوردن باید 2 تا 3 هفته قبل از مشمول شدن ، دفترچه رو بفرستین

آقا سلام میگن اونایی که سه تا خواهره مجرد دارن معافن راسته یا دروغه؟

خیر ... در صورتی معافن که کفیل خواهر مجرد خود باشن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام متولد 70 هستم اگه بخوام بهمن دفترچه پست كنم كي اعزاممه؟اگه اون موقع بفرستم و اعزامم افتاد سال 90 ايا 24 ماه حساب ميشه خدمتم يا نه اين قانون معلوم نيست كه تو سال 90 ابلاغ بشه؟

سلام

این قانون که حتما اجرا میشه ، شما هم که مشمول هستین ، متولد چه ماهی هستین؟

در ضمن ملاک تاریخ اعزام هست...

8751122018
13-11-2010, 17:34
من اسفند دفترچه پست کنم چند درصد احتمال داره اعزامم شهریور 90 باشه؟

قضیه اموزش کفایت چیه ؟

بعد از اعزام اگر شهر خودمون باشه چقدر به نفع ما میشه ؟

rozbeh85
13-11-2010, 22:00
سلام

بازم مزاحم شدم

چند درصد احتمال میدی شهریور 90 باشه؟

قضیه اموزش کفایت بسیج چیه ؟
مثل اینکه اگر برم میافتم شهر خودمون نمیدونم اموزشی یا بعد از اموزشی منظورشونه ؟
چون پسر یکی هستم بعد اعزام میفتم شهر خودمون .
بعد از اعزام اگر بیفتم شهر خودمون میتونم بیام خونه و برم یا باید مرخصی بگیریم ؟

کل روزی که من از خونمون دور بودم 20 روز بوده با دلتنگیه چه جوری باید کنار بیام؟

واقعا خسته نباشید.

فکر کنم اگر اردیبهشت پست کنی شهریور 90 بیوفتی
فکر کنم یه دوره آموزش 2 هفته ای هست که میری و یه گواهی میگیری با اون گواهی 2 ماه آموزشیت میپیچه یه کله میری یگانت البته این گواهی رو فقط سپاه قبول داره
در مورد خانه آمدن بستگی به تحصیلاتت داره، اگه لیسانس به بالا باشی که مثل کادری ها ساعت اداری میری ساعت اداری میای، فوق دیپلم هم تقریبا همین طوره ولی اگه سرباز باشی باید مرخصی بگیری که حالا بدن یا نه بستگی به یگانت داره

8751122018
14-11-2010, 02:35
سلام
یه جا خوندم بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام میشه با هماهنگی نظام وظیفه اون را عقب انداخت !

این عقب انداختن باعث تاخیر خوردن نمیشه؟

toraj
14-11-2010, 10:34
سلام من الان دانشجوم دوباره برگ سبز اومده نوشته 3 ماه غیبت داری.حالا باید چیکار کنم.

Sha7ab
14-11-2010, 10:43
سلام من الان دانشجوم دوباره برگ سبز اومده نوشته 3 ماه غیبت داری.حالا باید چیکار کنم.
برای منم اومد. رفتم نظام وظیفه گفتن مشکلی نداره دانشگاه مدارک رو بفرسته خودمون درستش میکنم.
نگران نباش :46:

farshidshd
14-11-2010, 11:04
سلام
یه جا خوندم بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام میشه با هماهنگی نظام وظیفه اون را عقب انداخت !

این عقب انداختن باعث تاخیر خوردن نمیشه؟

سلام
خیر باعث غیبت خوردن نمیشه

سلام
احتمالا دانشگاه نامه نزده به نظام وظیفه ، برو دانشگاه پیگیری کن

toraj
14-11-2010, 11:10
سلام
خیر باعث غیبت خوردن نمیشه

سلام
احتمالا دانشگاه نامه نزده به نظام وظیفه ، برو دانشگاه پیگیری کن

دانشگاه خیلی دوره از جایی که من هستم اگه بفرستن درستش میکنن؟

Sub007
14-11-2010, 13:28
دانشگاه خیلی دوره از جایی که من هستم اگه بفرستن درستش میکنن؟

من خودم دوره کاردانی که بودم ۲ بار از این جور نامه‌ها برام اومد دانشگاه.
هر ۲بار هم رفتم نظام وظیفه و بهم گفتن که مساله ای نداره خودمون برات برگه معافیت تحصیلی رو ارسال میکنیم حتی ۱ بار تهران هم رفتم اونا هم همون حرف رو بهم زدن اما از بس همه کارهای اینا رو حساب و کتاب موقع فارغ‌التحصیلی معلوم شد نظام وظیفه هیچ نامه‌ای برای دانشگاه نفرستاده آخر هم مجبور شدم برم نظام وظیفه و بهشون بگم بابا جان من دارم فارغ‌التحصیل میشم و هنوز از این برگه معافیت تحصیلی خبری نیست که همون جا بهم حضوری برگه رو داد و کارم رو راه انداخت شما هم پیگیر باش چون چاره‌ای نداری.:46:

SNOW PATROL
14-11-2010, 15:50
دوستان چند تا سوال داشتم:
1. من دفترچه مو ارسال کردم برگ سبز هم اومد که 18 اذر اعزامم حالا من متوجه شدم که میتونم معاف از رزم بگیرم (وزن زیاد):31:
حال میتونم پیگیرش بشم یا چون برگ سبز اومده فایده نداره؟
2. اصلا ارزش داره معاف از رزم بگیرم چه فرقی با بقیه داره؟
3.من پدرم نظامی هست و اون موقع که برادرم سرباز بود بهش گفتن اگه پدرت نظامی هست نامه بیار میندازم نزدیک محل سکونت اونم اورد و انداختنش دو قدمی خونمون :31: حالا میخواستم بدونم اون قانون هنوز هست یانه؟
rozbeh85
14-11-2010, 21:24
1. من دفترچه مو ارسال کردم برگ سبز هم اومد که 18 اذر اعزامم حالا من متوجه شدم که میتونم معاف از رزم بگیرم (وزن زیاد):31:
3.من پدرم نظامی هست و اون موقع که برادرم سرباز بود بهش گفتن اگه پدرت نظامی هست نامه بیار میندازم نزدیک محل سکونت اونم اورد و انداختنش دو قدمی خونمون :31: حالا میخواستم بدونم اون قانون هنوز هست یانه؟
1- میری میدویی لاغر میشی، باید وقتی رفتی خدمت درخواست بدی که برات کمیسیون بزارن اونم یه 8 ناه بعدش کمیسیون میزارن
2- نه زیاد، بستگی خیلی زیاد به یگانت داره، مثلا یگان ما یکی از سرباز ها معاف از رزم هست خداییش هم داغونه ولی فرمانده اش زد تو کله اش که کار کنم من این چیزها حالیم نیست
3- بله هست

adameh_bahal
14-11-2010, 21:34
من شناسنامه و کارت ملیم رو گم کردم . برای شورای پزشکی میشه از گواهینامه استفاده کرد؟

8751122018
14-11-2010, 22:45

سلام مناز تو بدترم پس نمیتونم جواب شما را بدم !

میخواستم یک سوال بپرسم
شما دقیقا کی دفترچه پست کردی که اعزامت شده اذر ؟

ممنون میشم اگر جواب بدی ...

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

سلام من از تو بدترم پس نمیتونم جواب شما را بدم !

میخواستم یک سوال بپرسم
شما دقیقا کی دفترچه پست کردی که اعزامت شده اذر ؟

ممنون میشم اگر جواب بدی ...

SNOW PATROL
15-11-2010, 09:46
من دفترچمو 1 مرداد ارسال کردم

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:44 AM ----------

1- میری میدویی لاغر میشی، باید وقتی رفتی خدمت درخواست بدی که برات کمیسیون بزارن اونم یه 8 ناه بعدش کمیسیون میزارن
2- نه زیاد، بستگی خیلی زیاد به یگانت داره، مثلا یگان ما یکی از سرباز ها معاف از رزم هست خداییش هم داغونه ولی فرمانده اش زد تو کله اش که کار کنم من این چیزها حالیم نیست
3- بله هست

تشکر پس میرم میدوم لاغر میشم:31:

babak2002
15-11-2010, 10:06
سلام
من یکی از دوستام از طریق کفالت مادرش می خواد برای معافی اقدام کنه تنها مشکلی که داره اینه که با بردارش که ازدواج کرده و زن و بچه داره توی یه خونه زندگی می کنن مثل اینکه اگه توی یه خونه باشن معافی کفالت شاملش نمی شه درسته ؟
می تونه دروغ بگه که جدا زندگی می کنن ؟ تحقیق می کنن چی کار می کنن ؟ بعد اگه دروغ بگه مچش رو بگیرن مجازاتی چیزی هم داره ؟
دفترچه سربازی رو نمی شه از جایی دانلود کرد که بشه این قوانین معافیش رو بخونی ؟

farshidshd
15-11-2010, 18:39
سلام
من یکی از دوستام از طریق کفالت مادرش می خواد برای معافی اقدام کنه تنها مشکلی که داره اینه که با بردارش که ازدواج کرده و زن و بچه داره توی یه خونه زندگی می کنن مثل اینکه اگه توی یه خونه باشن معافی کفالت شاملش نمی شه درسته ؟
می تونه دروغ بگه که جدا زندگی می کنن ؟ تحقیق می کنن چی کار می کنن ؟ بعد اگه دروغ بگه مچش رو بگیرن مجازاتی چیزی هم داره ؟

سلام

برای کفالت اگه برادری نداشته بشین میتونین معافیت بگیرین، در صورتی یک برادر داشته باشین به هیچ وجه نمیتونین معافیت کفالت بگیرین

مگر اینکه برادر در خارج از ایران زندگی کنه یا بیماری خاصی داشته باشه که خرج خونه به دوش شما باشه

...

babak2002
16-11-2010, 17:43

جواب سوال بالا رو هم بدید ممنون می شم :40::11:

rozbeh85
16-11-2010, 20:43
جواب سوال بالا رو هم بدید ممنون می شم :40::11:

لینک سازمان نظام وظیفه در مورد معافیت ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Citrix Systems
16-11-2010, 23:11
سلام میشه منو راهنمایی کنید ؟
ببینید من مهر 85 دانشگاه قبول شدم اما جا نداشت و به همه 1ترم مرخصی اجباری داد ! بهمن رفتم دانشگاه ! من کاردانی خوندم و کاردانی مجازش 6ترم هستش ! من هم 6ترم خوندم که با مرخصی میشه 7ترم در صورتی که من مرخصی بودم ! اما باز واحدام مونده بود و تموم نشد درسم رفتم واحد برداشتم و 7ترم خوندم که با مرخصی میشه 8ترم و برای ترم 7 که همون 8 با مرخصی هستش رفتم نظام وظیفه کرج سنوات گرفتم اونجا گفت غیبت خوردی ! اگه مرخصی نمیدادن من میتونستم 7ترم بخونم خوده نظام وظیفه 1ترم بدون غیبت ارفاق میکنه ! منم 31/4/89 درسم تموم شد اما تا کارای دانشگاه رو کردم شد آبان دانشگاه یه برگه داد که ببرم واسه پلیس +10 و من اوایل آبان دفترچه خدمت پست کردم از طریق پلیس +10 ! منم دیدم 15 روز شد برگه سبزم نیمد رفتم نظام وظیفه گفتم نیمده دید توی کامپیوتر گفت اول اسفند اعزامی گفتم میتونم زودتر برم ؟با 2نفر صحبت کرد و گفت آره و یدونه برگ سبز چاپ کرد و داد دیدم توی اون ننوشته غیبت اما اومدم خونه دیدم برگ سبز اعزام ماه اسفندم اومده اما توی اون نوشته 90روز اضافه خدمت به دلیل غیبت ! جریان چیه ؟ یعنی چون میخوام دو ماه زودتر برم غیبته پرید؟

akharwarbaz
17-11-2010, 10:45
سلام بر همه ي دوستان

بعد 40 روز بلاخره بهمون ميان دوره دادن اومديم خونه:31: اونم بخاطر اينكه احمدي مقدم اومد پادگانمون ....يعني اولين باريه كه احمدي مقدم مياد پادگان اموزشي براي ترخيص نيروها...پادگان ما هم تا حالا ميان دوره نداشته...خلاصه شانس اورديم...ولي دعا كنيد هر جا ميوفتيد نيروي انتظامي نيوفتيد مخصوصا مرزباني كه بد جاييييييه:5: ما هم شنبه ميريم 16هم بر ميگرديم...

خدايا اين تهرانو از ما مگير :31:

اينم لينك خبر

SNOW PATROL
17-11-2010, 11:00
چند روز بهتون میان دوره میدن یعنی شما بعد از 40 روز اومدید خونه!!؟

akharwarbaz
18-11-2010, 06:14
اره بعد 40 روز دادن اونم كه ميگم ما استثنا شديم چون تو پادگان اموزشي ما چيزي به اسم ميان دوره وجود نداره..ولي بقيه پادگان ها اكثرا ميان دوره رو ميدن تو همون 20-30 روز اول. الانم 5 روز ميان دوره دادن به ما از سه شنبه دادن تا يكشنبه يعني يكشنبه ساعت 5 صبح ما بايد پادگان باشيم

hamijoon
19-11-2010, 11:31
سلام به برو بكس . منم 2 روز پيش اومدم تهران . ناجا دستغيب جهرم ( جهنم سبز )

واسه ساعت 6 امروز هم بليط دارم بايد برگردم . واسه اونا كه ميخوان برن آموزشي بگم كه اصلا فكر نميكردم به اين راحتي باشه
منو خيلي ترسوندن اما خدا وكيلي هيچ چيز سختي نداشته . سختيش فقط دوري از خانواده و رفقاست وگرنه واسه ما كه هتل بود

هرشبش خاطرست . خيلي خوش ميگذره . هي ميگفتن اذيت ميكنن اما اصلا 1 بار هم تنبيه نشديم . الان 30 روز گذشته بقيشم همينطوري ميگذره ...

خيالتون راحت اصلا سخت نيست . :11::40:

am_64
20-11-2010, 16:27
یه سوال اینهایی که غیب دارن می تونن موقعی که سربازند کنکور شرکت کنند و از خدمت ترخیص بشند یا نه ؟‌ مثلا فرض کنید من الان سربازم . میرم کنکور دانشگاه آزاد میدم و بعد می بینیم قبول هم شدم آیا می تونم با وجودی که غیب خوردم ترخیص بشم و برم درسمو بخونم یا نه

Sub007
20-11-2010, 16:33
اگه اشتباه نکنم فقط کسانی رو برای ادامه تحصیل ترخیص میکنند که برگه اعزامشون مهر غیبت رو نداشته باشه.

am_64
20-11-2010, 16:36
اگه برادرمون نظامی باشه چی بازم می تونیم نامه بگیریم که بیفتیم نزدیک خانه یا نه ؟
با پدر نظامی مگه فرقی داره ؟
غیبت هم دارم

rozbeh85
20-11-2010, 21:41
یه سوال اینهایی که غیب دارن می تونن موقعی که سربازند کنکور شرکت کنند و از خدمت ترخیص بشند یا نه ؟‌ مثلا فرض کنید من الان سربازم . میرم کنکور دانشگاه آزاد میدم و بعد می بینیم قبول هم شدم آیا می تونم با وجوی که غیب خوردم ترخیص باشم و برم درسمو بخونم یا نه

خیر، طبق قانون نمیتوانید ادامه تحصیل بدید با وجود غیبت

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:10 PM ----------

اگه برادرمون نظامی باشه چی بازم می تونیم نامه بگیریم که بیفتیم نزدیک خانه یا نه ؟
با پدر نظامی مگه فرقی داره ؟
غیبت هم دارم

خیر، پدر نظامی باید باشه

am_64
20-11-2010, 22:02
یه سوال دیگه

سلام
اینکه در دفترچه نظام وظیفه آمده برای متولدین ماقبل 64 باید آخرین وضعیت این مشمولان استعلام بشه و برگه شماره یک تکمیل بشه به چه معناست
آیا معنیش اینه غیبت مابعد 64 بخشیده شده ؟ چون نوشته ماقبل 64 باید وضعیتشون استعلام بشه
ممنون میشم کسی پاسخ بده

AlexMercer
21-11-2010, 04:31
سلام میشه منو راهنمایی کنید ؟
ببینید من مهر 85 دانشگاه قبول شدم اما جا نداشت و به همه 1ترم مرخصی اجباری داد ! بهمن رفتم دانشگاه ! من کاردانی خوندم و کاردانی مجازش 6ترم هستش ! من هم 6ترم خوندم که با مرخصی میشه 7ترم در صورتی که من مرخصی بودم ! اما باز واحدام مونده بود و تموم نشد درسم رفتم واحد برداشتم و 7ترم خوندم که با مرخصی میشه 8ترم و برای ترم 7 که همون 8 با مرخصی هستش رفتم نظام وظیفه کرج سنوات گرفتم اونجا گفت غیبت خوردی ! اگه مرخصی نمیدادن من میتونستم 7ترم بخونم خوده نظام وظیفه 1ترم بدون غیبت ارفاق میکنه ! منم 31/4/89 درسم تموم شد اما تا کارای دانشگاه رو کردم شد آبان دانشگاه یه برگه داد که ببرم واسه پلیس +10 و من اوایل آبان دفترچه خدمت پست کردم از طریق پلیس +10 ! منم دیدم 15 روز شد برگه سبزم نیمد رفتم نظام وظیفه گفتم نیمده دید توی کامپیوتر گفت اول اسفند اعزامی گفتم میتونم زودتر برم ؟با 2نفر صحبت کرد و گفت آره و یدونه برگ سبز چاپ کرد و داد دیدم توی اون ننوشته غیبت اما اومدم خونه دیدم برگ سبز اعزام ماه اسفندم اومده اما توی اون نوشته 90روز اضافه خدمت به دلیل غیبت ! جریان چیه ؟ یعنی چون میخوام دو ماه زودتر برم غیبته پرید؟

1- شما باید پس از قبولی در دانشگاه برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام میکردین.که احتمالا نکردین. با اینکه سازمان نظام وظیفه میدونه شما دانشجویی ولی تا زمانی که معرفی نامه از طرف دانشگاه نبری بهت معافیت تحصیلی نمیدن.

2-مدت مجاز تحصیل دوره کاردانی 6 ترمه یعنی 3 سال که مرخصی هم بگیرین جز 6 ترمتون حساب میشه.یعنی شما اگر در این 3 سال یکبار مرخصی بگیرین فقط میتونین 5 ترم درس بخونید.بعد 6 ترم اجازه ادامه تحصیل شما باید توسط نظام وظیفه صادر شه. یعنی باید میرفتین و اعلام میکردین که من این تعداد واحد اضافی دارم میتونم ادامه بدم یا مشمولم.در بیشتر موارد قبول میکنند و حضورتون و اعلام این مساله فقط یک کاره اداریه که باید انجام بشه.(البته اگر وضعیت تحصیلی شما بد باشه اجازه نمیدن)

فقط برو ببین مشکلی نداری معاف از رزم شی. اگر نداری که احتمالا 90 روز رو باید سر کنی و اگر داشته باشی و معاف از رزم شی غیبت هات رو حساب نمیکنن.:46::27::11:

rozbeh85
21-11-2010, 08:18
یه سوال دیگه

سلام
اینکه در دفترچه نظام وظیفه آمده برای متولدین ماقبل 64 باید آخرین وضعیت این مشمولان استعلام بشه و برگه شماره یک تکمیل بشه به چه معناست
آیا معنیش اینه غیبت مابعد 64 بخشیده شده ؟ چون نوشته ماقبل 64 باید وضعیتشون استعلام بشه
ممنون میشم کسی پاسخ بده

منظورش اینکه اونایی که ما قبل 64 هستند خیلی وقته مشمول شدند و باید استعلام بشه که چرا نیومدند، یا معافیت تحصیلی داشتند و یا غایب بودند
شما همون مدرکی که دانشگاه داده بهت برای نظام وظیفه، اون رو بفرست خودشان درست میکنند
غیبت ها هم الان 3 سالی هست بخشیده نشده، یه سری قانون گذاشتند که آخریش 17 تا ماده داشت که مثلا متاهلین 1 ماه بخشش و ...

nimahandsomboy
21-11-2010, 15:18
با سلام

من بهمن 89 فارغ التحصیل میشم ( لیسانس میگیرم )

میخوام ارشد ادامه بدم و تا جایی که میتونم سربازی نرم ( الان ارشد دولتی ثبت نام کرم )

اخرین امتهان من 3 بهمن هست و نمیدونم که فرجه 6 ماه من ازچه تاریخی شروع میشه و تا چه تاریخی تموم میشه
( از دانشگاه پرسیدم گفت تا 30 تیر وقت داری )

حالا مشکل من اینه

تو دفترچه کنکور نوشته که ازمون بهمن ماه برگزار میشه و جواب نهایی شهریور 90 اعلام میشه در صورتی که فرجه من تیر ماه تموم میشه

من دفترچه خدمت را چه تاریخی پست کنم تا غیبت نخورم ( میخوام تاریخ اعزام بعد از شهریور 90 باشه )

rozbeh85
21-11-2010, 21:03
با سلام

من بهمن 89 فارغ التحصیل میشم ( لیسانس میگیرم )

میخوام ارشد ادامه بدم و تا جایی که میتونم سربازی نرم ( الان ارشد دولتی ثبت نام کرم )

اخرین امتهان من 3 بهمن هست و نمیدونم که فرجه 6 ماه من ازچه تاریخی شروع میشه و تا چه تاریخی تموم میشه
( از دانشگاه پرسیدم گفت تا 30 تیر وقت داری )

حالا مشکل من اینه

تو دفترچه کنکور نوشته که ازمون بهمن ماه برگزار میشه و جواب نهایی شهریور 90 اعلام میشه در صورتی که فرجه من تیر ماه تموم میشه

من دفترچه خدمت را چه تاریخی پست کنم تا غیبت نخورم ( میخوام تاریخ اعزام بعد از شهریور 90 باشه )

شما روزیگه آخرین امتحانت رو جوابش رو بدن وارد فرجه 6 ماهه میشی(فرض 10 بهمن) شما تا 10 تیر فرصت داری که پست کنی واسه مطمئن بودن هم میشه 1 تیر
شما اگه تیر پست کنی شهریور 90 یا آبان 90 اعزام میشی، که میتونی بری نظام وظیفه 2 ماه هم عقب بندازی

Facon_Archi
21-11-2010, 21:04
کارت هارو دارن هوشمند میدن؟
به چه دردی میخوره؟

shadow666
21-11-2010, 23:31
من به خاطر امریه باید اعزامم رو از اسفند بندازم اردیبهشت. رفتم نظام وظیفه سرهنگه گفت نمیشه(چون از یه سال میخوام سال دیگه بندازم منع قانونی داره!)

یه بابایی واسه پذیرش سپاه تونست اعزامش رو از اسفند بندازه برج 4 سال بعد!

یه روز دوشنبه صبح میخوام برم میدون سپاه ملاقات مردمی. میتونم الکی علت رو بگم پذیرش سپاه؟ کسی واسه پذیرش سپاه کاری کرده؟ مدرکی چیزی هست واسش که لو برم؟؟؟

rozbeh85
22-11-2010, 08:20
کارت هارو دارن هوشمند میدن؟
به چه دردی میخوره؟

آره، البته هنوز همه ارگانها اینطوری نشده ولی ارتش کلیه یگانهاش و سپاه نیروی هواییش هوشمند شده
قبلا هر سازمانی واسه خودش کارت میداد حالا همه رو ناجا میده روش مینویسه یگان خدمتی فلان جا

---------- Post added at 05:50 AM ---------- Previous post was at 05:48 AM ----------

من به خاطر امریه باید اعزامم رو از اسفند بندازم اردیبهشت. رفتم نظام وظیفه سرهنگه گفت نمیشه(چون از یه سال میخوام سال دیگه بندازم منع قانونی داره!)

یه بابایی واسه پذیرش سپاه تونست اعزامش رو از اسفند بندازه برج 4 سال بعد!

یه روز دوشنبه صبح میخوام برم میدون سپاه ملاقات مردمی. میتونم الکی علت رو بگم پذیرش سپاه؟ کسی واسه پذیرش سپاه کاری کرده؟ مدرکی چیزی هست واسش که لو برم؟؟؟

طرف حال نداشته یه چیزی گفته، منع قانونیش کجا بود
آره آقا، هر کلک . دروغی میتونی بگو کارت راه بیوفته

nimahandsomboy
22-11-2010, 10:50
شما روزیگه آخرین امتحانت رو جوابش رو بدن وارد فرجه 6 ماهه میشی(فرض 10 بهمن) شما تا 10 تیر فرصت داری که پست کنی واسه مطمئن بودن هم میشه 1 تیر
شما اگه تیر پست کنی شهریور 90 یا آبان 90 اعزام میشی، که میتونی بری نظام وظیفه 2 ماه هم عقب بندازی

به نظر شما من چه ماهی دفترچه را پست کنم؟؟

با توجه به اینکه فرجه 6 ماه من تا 30 تیر هست

جواب کنکور ارشد شهریور 90 میاد و ممکن هست که تکمیل ظرفیت داشته باشه

هیچ راهی نیست که من خدمت نرم؟؟؟

یه سوال دیگه داشتم من پیام نور سراسری هم شرکت کردم ایا پیام نور هم معافیت تحصیلی میده؟؟؟

rozbeh85
22-11-2010, 11:33
به نظر شما من چه ماهی دفترچه را پست کنم؟؟

با توجه به اینکه فرجه 6 ماه من تا 30 تیر هست

جواب کنکور ارشد شهریور 90 میاد و ممکن هست که تکمیل ظرفیت داشته باشه

هیچ راهی نیست که من خدمت نرم؟؟؟

یه سوال دیگه داشتم من پیام نور سراسری هم شرکت کردم ایا پیام نور هم معافیت تحصیلی میده؟؟؟

شما حداکثر 1 تیر پست کن، ببین هر موقع تاریخ اعزامت بیاد میتونی بری 2 ماه بندازی عقب، جواب ارشد آخر شهریور میاد، شما 2 ماه هم عقب بندازی میشه آبان که اگه قبول شی معافیت تحصیلی میگیری و خلاص اگه واسه تکمیل ظرفیت صبر کنی اول آبان میری خدمت، قبول شدی همون روز ترخیص میشی میری دانشگاه

nader2
22-11-2010, 12:07
آيا در حين تحصيل ميشه براي كسر خدمت جبهه پدر اقدام كرد؟

timsar jackson
22-11-2010, 13:07
سلام

من مرداد دفترچه رو فرستادم و شهریور برگ سبز اومد که اعزامم رو 18 آذر زده بود...

منم همون شهریور دانشگاه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی دانشگاهم از ترم بهمن شروع میشه...

امروز پستچی واسه من برگه ی اعزامم رو آورده که کد محل آموزش و... توشه!!!

یعنی چی؟ مگه دانشگاه مدارکم رو واسه نظام وظیفه نفرستاده که من قبول شدم؟؟؟

farshidshd
22-11-2010, 17:03
سلام

من مرداد دفترچه رو فرستادم و شهریور برگ سبز اومد که اعزامم رو 18 آذر زده بود...

منم همون شهریور دانشگاه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی دانشگاهم از ترم بهمن شروع میشه...

امروز پستچی واسه من برگه ی اعزامم رو آورده که کد محل آموزش و... توشه!!!

یعنی چی؟ مگه دانشگاه مدارکم رو واسه نظام وظیفه نفرستاده که من قبول شدم؟؟؟

سلام

مشکلی نیست ، موقع ثبت نام درست میکنن

SNOW PATROL
23-11-2010, 12:53
دوستان کد 272 مال کجاست اموزشی افتادم اونجا

SNOW PATROL
23-11-2010, 13:01
وای دارم سکته میکنم !!!!
چرا هرچی میگردم اصلا همچین کدی نست خدا میدونه کدوم جهنم دره ای افتادم :37::37:

farshidshd
23-11-2010, 13:07
دوستان کد 272 مال کجاست اموزشی افتادم اونجا

272 ؟؟؟ مطمئنی؟؟

چنین کدی نداریم!!

SNOW PATROL
23-11-2010, 13:08
والا چی بگم مطمعن ام نوشته کد مرکز اموزش :272

salmankhan9989
23-11-2010, 13:11
سلام کسی نمی دونه کد آموزشی255مال کجاست؟

farshidshd
23-11-2010, 13:15
والا چی بگم مطمعن ام نوشته کد مرکز اموزش :272

سلام کسی نمی دونه کد آموزشی255مال کجاست؟

این د و کد ظاهرا جدید هستن ، چون جایی این کد رو اعلام نکردن که ماله کجاست

256 هست 270 تا 277 هست ولی 272 نیست، احتمالا مازاد هستن

SNOW PATROL
23-11-2010, 13:16
این د و کد ظاهرا جدید هستن ، چون جایی این کد رو اعلام نکردن که ماله کجاست

256 هست 270 تا 277 هست ولی 272 نیست، احتمالا مازاد هستن

یعنی چی مازاد ؟؟

farshidshd
23-11-2010, 13:20
یعنی چی مازاد ؟؟

مازاد یعنی روز اعزام ، هرجا که نیرو لازم داشته باشن ، میبرن... ( نمیدونم دقیقا مازاد هست یا نه )

چون این کدها جدیدن

SNOW PATROL
23-11-2010, 13:21
مازاد یعنی روز اعزام ، هرجا که نیرو لازم داشته باشن ، میبرن... ( نمیدونم دقیقا مازاد هست یا نه )

چون این کدها جدیدن

رفیق اگه اشنا داشته باشیم میتونم بفهمم کجا افتادم

farshidshd
23-11-2010, 13:26
رفیق اگه اشنا داشته باشیم میتونم بفهمم کجا افتادم

آشنا نمیخواد ، زنگ بزن نظام وظیفه ، یا برو نظام وظیفه شهرتون بپرس بهت میگن

.

nader2
23-11-2010, 13:47
كسي نميدونه؟

farshidshd
23-11-2010, 13:52

خیر ، برای مدارک حضور در جبهه میتونید اقدام کنید ولی برای کسری گرفتن ، باید مشمول باشید

.

fardinstar
23-11-2010, 17:09
آقا اين نظام وظيفه پدر منو در آورده ديگه نميدونم چي درسته چي غلطه. ميخوام سرمو بكوبم به ديوار. حرف نظام وظيفه تهرانو انجام ميدم بهم يه برگه هم ميدن ميگن مشكلت حله بعد دو ماه يه برگه مياد ميگن حل نيست ديوونه شدم به خدا !!!!!!!!!

-------
آقا من قبل از ثبت نام دانشگاه دفترچه فرستاده بودم برگه اعزام به خدمت بدون مهر غيبت اومده بود برام با اون برگه رفتم دانشگاه ثبت نام كردم البته اون برگه رو دانشگاه گفت بدم به نظام وظيفه و از نظام وظيفه تاييديه بگيرم كه اين كار رو كردم و دانشگاه ثبت نام كردم. الان كه به تاريخ 18 اذر ( تاريخ اعزام به خدمتي كه روي برگه اعزام به خدمتم بود ) نزديك ميشيم يه كاغذ اومده در خونمون توش يه تاريخ نوشته كه مثلا اون موقع بياين ببينين كجا افتادين و چيكارا بايد بكنين. الان من چي كار بايد بكنم ؟ يعني برگه اعزام به خدمت منو لغو نكردن كه اين برگه جديد واسم اومده ؟؟؟ نميشه كه لغو نكرده باشن چون من از نظام وظيفه يه تاييديه گرفتم كه ميتونم دانشگاه ثبت نام كنم. مشكل كجاست ؟؟؟ ممنون ميشم راهنماييم كنين دارم ديوونه ميشم از دست اين نظام وظيفه !

Kourosh2
23-11-2010, 19:03
آقا اين نظام وظيفه پدر منو در آورده ديگه نميدونم چي درسته چي غلطه. ميخوام سرمو بكوبم به ديوار. حرف نظام وظيفه تهرانو انجام ميدم بهم يه برگه هم ميدن ميگن مشكلت حله بعد دو ماه يه برگه مياد ميگن حل نيست ديوونه شدم به خدا !!!!!!!!!

-------
آقا من قبل از ثبت نام دانشگاه دفترچه فرستاده بودم برگه اعزام به خدمت بدون مهر غيبت اومده بود برام با اون برگه رفتم دانشگاه ثبت نام كردم البته اون برگه رو دانشگاه گفت بدم به نظام وظيفه و از نظام وظيفه تاييديه بگيرم كه اين كار رو كردم و دانشگاه ثبت نام كردم. الان كه به تاريخ 18 اذر ( تاريخ اعزام به خدمتي كه روي برگه اعزام به خدمتم بود ) نزديك ميشيم يه كاغذ اومده در خونمون توش يه تاريخ نوشته كه مثلا اون موقع بياين ببينين كجا افتادين و چيكارا بايد بكنين. الان من چي كار بايد بكنم ؟ يعني برگه اعزام به خدمت منو لغو نكردن كه اين برگه جديد واسم اومده ؟؟؟ نميشه كه لغو نكرده باشن چون من از نظام وظيفه يه تاييديه گرفتم كه ميتونم دانشگاه ثبت نام كنم. مشكل كجاست ؟؟؟ ممنون ميشم راهنماييم كنين دارم ديوونه ميشم از دست اين نظام وظيفه !

سلام دوست عزیز
به دفتر نظام وظیفه توی دانشگاه خودتون مراجعه کنید و ببینید که آیا اسم شما در لیست ارسالی به سازمان وظیفه ارسال شده است؟ اگر این کار را نکرده باشند خودشان می توانند درست کنند و مشکلی نیست.
البته می تونه دلایل زیادی داشته باشه. ولی این یکی از دلایلش هست.
امیدوارم که مشکلتان حل شود

Sub007
23-11-2010, 19:54

-------

منم دوره کاردانی همین مشکل رو داشتم حتی نظام وظیفه تهران هم رفتم چند باری هم رفتم نظام وظیفه اصفهان هر بار هم بهم میگفتند موردی نداره درست میشه.
آخرش هم موقع فارغ‌التحصیلی رفتم نظام وظیفه گفتم من دارم فارغ‌التحصیل میشم هنوز نامه معافیت تحصیلی من برای دانشگاه ارسال نشده.همونجا برام برگه معافیت تحصیلی رو صادر کرد و بهم داد.:46:

SNOW PATROL
24-11-2010, 12:20
فقط جهت اطلاع عمومی
کد 272 اموزشی نیرو انتظامی مرودشت هست

AB
24-11-2010, 23:43
سلام دوستان.

قانونی که میشد قبل از 4 ترم یا 2 سال تحصیل در صورت قبولی در رشته یا دانشگاه بهتر میشه تغییر رشته داد هنوز هست؟

ehsaaaan
25-11-2010, 00:18
سلام دوستان.

قانونی که میشد قبل از 4 ترم یا 2 سال تحصیل در صورت قبولی در رشته یا دانشگاه بهتر میشه تغییر رشته داد هنوز هست؟

سلام
بله این قانون هستش.البته 4 ترم یا دو سالی که گفتین مربوط به مقطع کارشناسی میشه :20:

AB
25-11-2010, 00:23
در مقطع کارشناسی بله:20:

بعنی اگه الان در رشته کارشناسی مشغول به تحصیل باشم میتونم سال بعد کنکور بدم و اگر از رشته یا دانشگاه بهتر قبول شدم تغییر رشته بدم؟(مهر امسال ثبت نام کردم)

و این 2 ترمی که تا کنکور سال بعد باید سپری کنم از کل سنوات تحصیلی کم میشه؟

GNesh
25-11-2010, 18:00
سلام
من دانشجوری ترم یک هستم.
می خواستم دو هفته از کشور خارج شم البته سفر من زیارتی یا علمی نیست.
می خواستم ببینم امکان داره این کار رو بکنم؟
باید وثیقه بذارم؟
کلا شرایطش چجوریه؟

rozbeh85
26-11-2010, 09:21
سلام
من دانشجوری ترم یک هستم.
می خواستم دو هفته از کشور خارج شم البته سفر من زیارتی یا علمی نیست.
می خواستم ببینم امکان داره این کار رو بکنم؟
باید وثیقه بذارم؟
کلا شرایطش چجوریه؟

کلا امکان نداره مگه زیارتی یا علمی

arash66_2m
26-11-2010, 10:33
کلا امکان نداره مگه زیارتی یا علمی

چرا امکان نداره رفیق من رفت ترکیه با وثیقه فکر کنم 15 میلیون بود
خیلی هم راحت
شرایطشو نمی دونم ولی رفت و اومد همین

GNesh
26-11-2010, 13:09
خیلی هم راحت
سلام
میشه از دوستتون دقیقا شرایطش رو بپرسید؟
این موضوع واقعا برای من مهمه !
لطفا زودتر خبرش رو به من بدید.
متشککر

rozbeh85
26-11-2010, 13:45
خیلی هم راحت

دانشجویی یا باید زیارت باشه به سه کشور عراق، سوریه و عربستان و یا علمی
که تحت این مسافرت ها با 15 میلیون وثیقه میشه واسه یه مدتی از کشور خارج شد
شاید رفیق شما دانشگاه شان واسش برای مثلا یه امتحان علمی برگه صادر کرده باشه
دانشگاه ما کلا نمیکرد از این کارا

arash66_2m
26-11-2010, 15:14
دانشجویی یا باید زیارت باشه به سه کشور عراق، سوریه و عربستان و یا علمی
که تحت این مسافرت ها با 15 میلیون وثیقه میشه واسه یه مدتی از کشور خارج شد
شاید رفیق شما دانشگاه شان واسش برای مثلا یه امتحان علمی برگه صادر کرده باشه
دانشگاه ما کلا نمیکرد از این کارا

فکر نمی کنم !
اصلا بخوای میشه این زیارتی هم مد شده ها واسه خودش
دوبی هم زیارتی کنید ما بریم پس :دی
:31:

AB
26-11-2010, 15:39
بعنی اگه الان در رشته کارشناسی مشغول به تحصیل باشم میتونم سال بعد کنکور بدم و اگر از رشته یا دانشگاه بهتر قبول شدم تغییر رشته بدم؟(مهر امسال ثبت نام کردم)

راهنمایی کنین پلیز.

Diego
26-11-2010, 15:43
خیلی هم راحت

نه نمیشه.من خودم شخصاً دو سه بار از اداره گذرنامه و اداره نظام وظیفه سوال کردم.
جابشون این بود: به هیچ وجه گذرنامه داده نمیشه.فقط برای کشورهای زیارتی.

rozbeh85
26-11-2010, 22:33
فکر نمی کنم !
اصلا بخوای میشه این زیارتی هم مد شده ها واسه خودش
دوبی هم زیارتی کنید ما بریم پس :دی

شما میتونی شرایط خروج دانشجویان رو از سایت نظام وظیفه بخونی تا مطمئن شی

Life24
26-11-2010, 22:48

مشکلی برای ثبت نام ایجاد نباید بشه
اما از سنتوات کم میشه
یعنی از مهر امسال حساب میشه چون این دو ترم رو دانشگاه بودید

Old_Chater
26-11-2010, 22:50
كسي كه اچ آي وي مثبت باشه از خدمت سربازي معافه؟

alphacino
27-11-2010, 03:24
كسي كه اچ آي وي مثبت باشه از خدمت سربازي معافه؟

بند 8 از بيماريهاي عفوني :

بيماران مبتلاء به نقص ايمني سلولي اكتسابي و حاملين ويروس HIV معاف دائم.

GNesh
27-11-2010, 11:49
سلام
من 1 ساعت پیش به پلیس + 10 و نظام وظیفه زنگ زدم گفتش چون دانشجو هستی میتونی 15 میلیون نقد بذاری و بری تازه اونم سالی دوبار.
خدا رو شکر:46:

rozbeh85
27-11-2010, 12:04
سلام
من 1 ساعت پیش به پلیس + 10 و نظام وظیفه زنگ زدم گفتش چون دانشجو هستی میتونی 15 میلیون نقد بذاری و بری تازه اونم سالی دوبار.
خدا رو شکر:46:

معاون مشمولان و امور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا با اشاره به بخش دوم مصوبات كميته بررسي مشكلات دانشجويان مشمول در ارتباط با صدور مجوز خروج موقت دانشجويان از كشور،‌گفت: دانشجويان برا ي انجام سفرهاي علمي كه شامل ارايه مقاله در كنفرانس‌هاي بين المللي و فرصت‌هاي مطالعاتي براي مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري مي باشد مي توانند با پرداخت مبلغ 50 ميليون ريال وجه نقد به عنوان وديعه، بصورت موقت از كشور خارج شوند.

سرهنگ حلوايي افزود: همچنين دانشجويان براي سفرهاي نيمه علمي كه شامل شركت در آزمون هاي زبان، شركت يا بازديد از نمايشگاه ها، شركت در كارگاه هاي آموزشي حداكثر يك ماهه، ثبت يا نمايش اختراعات و سفرهاي مرتبط با رشته هاي تحصيلي خاص(مانند دانشجويان رشته‌هاي هنر براي بازديد از آثار معماري و هنري) مي‌باشد، مي‌توانند با پرداخت وديعه به مبلغ 50 ميليون ريال وجه نقد و 100 ميليون ريال چك ، بصورت موقت از كشور خارج شوند.

سرهنگ حلوايي تصريح كرد: سفرهاي علمي و نيمه علمي دانشجويان مي‌بايست به تاييد دانشگاه هاي مرجع و يا منتخب كه از سوي وزارت علوم ، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامي تعيين و معرفي مي شوند، برسد.

وي اضافه كرد: خروج موقت دانشجويان از كشور براي ساير سفرها(غير از سفرهاي علمي و نيمه علمي)، با درخواست دانشجو و تاييد واحد دانشگاهي مربوطه و پس از پرداخت وديعه به مبلغ 150 ميليون ريال بصورت نقد امكان پذير خواهد بود.

hossein-p30-f
29-11-2010, 08:12
سلام دوستان

تو ارتش نحوه تقسیم نیرو بعد از آموزشی چه جوریاست ؟
این که میگن بالای دیپلم کد میخورن درسته؟ معنیش چیه ؟ تو تقسیم نیرو چه تاثیری میذاره ؟

ممنون :11:

.

SNOW PATROL
29-11-2010, 08:59
سلام دوستان

تو ارتش نحوه تقسیم نیرو بعد از آموزشی چه جوریاست ؟
این که میگن بالای دیپلم کد میخورن درسته؟ معنیش چیه ؟ تو تقسیم نیرو چه تاثیری میذاره ؟

.

تو تقسیم نیرو تنها چیزی که مهم هست پارتی هست و هیچ ربطی به مدرک تحصیلی نداره

rozbeh85
29-11-2010, 09:10
تو تقسیم نیرو تنها چیزی که مهم هست پارتی هست و هیچ ربطی به مدرک تحصیلی نداره

نه دوست عزیز، پارتی مهم تر هست ولی مدرک هم مهم هست، اکثر بچه های پزشکی و پیراپزشکی میوفتن اداره بهداشت و درمان
مخابرات و برق میوفتن گروه 400 مخابرات
کامپیوتر و مهندسی ها میوفتن ستاد
البته همه باز تقسیم میشوند، دوره کد هم دوره ای هست 2 ماه مانند آموزشی ولی تخصصی در یه رشته، مثلا دوره کد توپخانه که اصفهان هست، یا دوره کد پیاده که شیراز هست و یا دوره کد تکاوری که لشگرک هست( بدترین جا)
به سری از رشته ها کد نمیخورند، پزشکی و پیراپزشکی، حقوق، کامپیوتر، عمران، معماری، زبان....

hossein-p30-f
29-11-2010, 15:50
نه دوست عزیز، پارتی مهم تر هست ولی مدرک هم مهم هست، اکثر بچه های پزشکی و پیراپزشکی میوفتن اداره بهداشت و درمان
مخابرات و برق میوفتن گروه 400 مخابرات
کامپیوتر و مهندسی ها میوفتن ستاد
البته همه باز تقسیم میشوند، دوره کد هم دوره ای هست 2 ماه مانند آموزشی ولی تخصصی در یه رشته، مثلا دوره کد توپخانه که اصفهان هست، یا دوره کد پیاده که شیراز هست و یا دوره کد تکاوری که لشگرک هست( بدترین جا)
به سری از رشته ها کد نمیخورند، پزشکی و پیراپزشکی، حقوق، کامپیوتر، عمران، معماری، زبان....

ممنون دوست عزیز

من که رشتم حسابداری هست کد نمیخورم ؟
احتمالا میفتم نیرو دریایی سیرجان بعدش ممکنه هر جایی بیفتم ؟

داداشم متالورژی بود کد خورد بعد از دوره آموزش دوم بر اساس امتیازی که از آزمونها آورده بودن ازشون میپرسیدن کجا میخاین برین و به ترتیب میومدن پایین (الان هم اینجور چیزی هست ؟)

و یه سوال دیگه

یه آشنا پیدا کردم گفتم مبخوام برم ارتش :31: گفت من سفارشت کردم و وقتی کد محل خدمتت اومد اگه خواستی میتونم جات رو عوض کنم
به نظر شما بهترین جا تو ارتش برای خدمت کجاست ؟

rozbeh85
29-11-2010, 21:31
ممنون دوست عزیز

من که رشتم حسابداری هست کد نمیخورم ؟
احتمالا میفتم نیرو دریایی سیرجان بعدش ممکنه هر جایی بیفتم ؟

داداشم متالورژی بود کد خورد بعد از دوره آموزش دوم بر اساس امتیازی که از آزمونها آورده بودن ازشون میپرسیدن کجا میخاین برین و به ترتیب میومدن پایین (الان هم اینجور چیزی هست ؟)

و یه سوال دیگه

یه آشنا پیدا کردم گفتم مبخوام برم ارتش :31: گفت من سفارشت کردم و وقتی کد محل خدمتت اومد اگه خواستی میتونم جات رو عوض کنم
به نظر شما بهترین جا تو ارتش برای خدمت کجاست ؟

دوره ی کد فقط توی نیرو زمینی ارتش هست اگر نیرو دریایی یا هوایی بیوفتید دوره کد ندارید.
نمدونم
والله من خودم کد نخوردم ولی رفیقم که کد خورد افتاد 800 کیلومتر اونورتر از خانه، نیرو کم داشتن به نمره کاری نداشتن
من نیرو زمینی تهران هستم، من بدی ندیدم ولی خیلیا بد میکن از نراجا، نمیدونم جای خوبش کجاست!

metallica is me
29-11-2010, 22:55
سلام دوستان من دانشجو بودم(چون انصراف دادم) و میخوام از معافیت پزشکی استفاده کنم دفترچه مطالعه کردم دیدم معاف میشم از چشم قسمتهای معافیت پزشکی دفترچه پر کردم واکسن و.. زدم
حالا باید چیکار کنم ؟؟باید دفترچه پست کنم؟؟؟
لطفا روند کاریشو بفرمایید ممنون میشم

hossein-p30-f
30-11-2010, 00:41
سلام دوستان

کسی از کارتهای پایان خدمت جدید عکسی داره ؟ (هر سه ارگان)

ممنون میشم اگه بذارین ، هرچی سرچ کردم پیدا نشد که نشد :41:

.

AlexMercer
30-11-2010, 01:42
سلام دوستان من دانشجو بودم(چون انصراف دادم) و میخوام از معافیت پزشکی استفاده کنم دفترچه مطالعه کردم دیدم معاف میشم از چشم قسمتهای معافیت پزشکی دفترچه پر کردم واکسن و.. زدم
حالا باید چیکار کنم ؟؟باید دفترچه پست کنم؟؟؟
لطفا روند کاریشو بفرمایید ممنون میشم

دفترچه رو پر کردی ببر پلیس +10 برات میفرستن. بعد از 10 روز برو نظام وظیفه تا نامه بیمارستانت رو بگیری. میری بیمارستان معاینه میشی و با نامه بیمارستان برمیگردی نظام وظیفه تشکیل پرونده پزشکی میدی. یک روز هم میری برای کمیسیون پزشکی و در آخر هم اگر معاف دائم شدی یک روز هم به عنوان روز رویت مشخص میشه و بعد تموم ولی اگر معاف از رزم شناخته شی میری برای اعزام.

اگر به خودت اطمینان داری و میتونی کار آزاد بزنی یا مثلا کار پدرت جوریه که میتونی بعد از اون به همون کار ادامه بدی معافیت بگیر . ولی اگر این شرایط رو نداری و میخوای بری کار کنی تو شرکت های مختلف کارت خیلی سخت میشه چون الان 80 درصد شرکت های دولتی و خصوصی معاف پزشکی جذب نمیکنند.حتی اگر توانایی اجرای کاری که بهت محول شده رو داشته باشی بازم شرکت ها ریسک نمیکنند که معاف پزشکی جذب کنند. من خودم همین شرایط رو داشتم و واسه معافیت پزشکی اقدام کردم ولی دیدم چندین نفر که یکیشون 10 سال بود معافیت پزشکی گرفته بود اومده بود برای انصارف از معافیت پزشکی و میگفت نه میشه کار کرد و نه زندگی . منم شانس آواردم معاف از رزم شدم:46:

metallica is me
30-11-2010, 11:36
دفترچه رو پر کردی ببر پلیس +10 برات میفرستن. بعد از 10 روز برو نظام وظیفه تا نامه بیمارستانت رو بگیری. میری بیمارستان معاینه میشی و با نامه بیمارستان برمیگردی نظام وظیفه تشکیل پرونده پزشکی میدی. یک روز هم میری برای کمیسیون پزشکی و در آخر هم اگر معاف دائم شدی یک روز هم به عنوان روز رویت مشخص میشه و بعد تموم ولی اگر معاف از رزم شناخته شی میری برای اعزام.

اگر به خودت اطمینان داری و میتونی کار آزاد بزنی یا مثلا کار پدرت جوریه که میتونی بعد از اون به همون کار ادامه بدی معافیت بگیر . ولی اگر این شرایط رو نداری و میخوای بری کار کنی تو شرکت های مختلف کارت خیلی سخت میشه چون الان 80 درصد شرکت های دولتی و خصوصی معاف پزشکی جذب نمیکنند.حتی اگر توانایی اجرای کاری که بهت محول شده رو داشته باشی بازم شرکت ها ریسک نمیکنند که معاف پزشکی جذب کنند. من خودم همین شرایط رو داشتم و واسه معافیت پزشکی اقدام کردم ولی دیدم چندین نفر که یکیشون 10 سال بود معافیت پزشکی گرفته بود اومده بود برای انصارف از معافیت پزشکی و میگفت نه میشه کار کرد و نه زندگی . منم شانس آواردم معاف از رزم شدم:46:
یعن من بعد از ارسال دفترچه توسط پلیس +10 باید برم نظام وظیفه(میدون سپاه) اونجا بگم دفترچه ارسال کردم نامه بهم بدید؟؟؟؟

AlexMercer
30-11-2010, 15:55
یعن من بعد از ارسال دفترچه توسط پلیس +10 باید برم نظام وظیفه(میدون سپاه) اونجا بگم دفترچه ارسال کردم نامه بهم بدید؟؟؟؟

نظام وظیفه شهرتون.میدان سپاه که بری باهات برخورد قضایی میشه:46:

nimahandsomboy
30-11-2010, 18:01
من لیسانس زبان دارم

بچه تهرانم.....خرداد 90 میخوام دفترچه پست کنم

به نظرتون احتمال داره کجا بیوفتم؟؟

سپاه...ارتش...شهرستان یا تهران؟؟؟

AlexMercer
30-11-2010, 21:44
دوستان نیروی دریایی ارتش سیرجان چطوریه؟ از شانس افتادم آموزشی اونجا! میان دوره داره؟ تا اونجا از تهران چندین ساعت راهه؟ من که معاف از رزم هستم و دیپلم فنی چند درصد احتمال داره بعد پایان دوره اموزشی بیفتم ستاد مشترک تهران؟ اصلا تو سیرجان فرقی ببین معاف از رزم و سرباز عادی هست یا نه میزنن تو سرت تا کار کنی؟:41:

hosiyar
30-11-2010, 23:55
اقایون سلام . جایی بهتر از اینجا برای طرح سوالم گیر نیاوردم . به هر حال شرمنده .
راستش من امسال کنکور دادم و غیر انتفاعی مشهد کامپیوتر قبول شدم . متولد نیمه دوم 70 هستم . میخوام بدونم من گیریم سال دیگه کنکور آزاد دوباره دادم و قبول شدم . حالا من از این موسسه غیر انتفاعی انصراف بدم ، احیانا مشمول که نیستم ؟ میتونم برم دانشگاه جدید تو تهران ؟ اگر میشه ، درسا رو تطبیق میدن ؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگر یه راهنمایی خوب منو بکنید و اگر در صورت انصراف مشمول نیستم ترم دیگه رو مرخصی بگیرم و بشینم برا کنکور درس بخونم ؟
پیشاپیش ممنون .

AlexMercer
01-12-2010, 00:10
اقایون سلام . جایی بهتر از اینجا برای طرح سوالم گیر نیاوردم . به هر حال شرمنده .
راستش من امسال کنکور دادم و غیر انتفاعی مشهد کامپیوتر قبول شدم . متولد نیمه دوم 70 هستم . میخوام بدونم من گیریم سال دیگه کنکور آزاد دوباره دادم و قبول شدم . حالا من از این موسسه غیر انتفاعی انصراف بدم ، احیانا مشمول که نیستم ؟ میتونم برم دانشگاه جدید تو تهران ؟ اگر میشه ، درسا رو تطبیق میدن ؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگر یه راهنمایی خوب منو بکنید و اگر در صورت انصراف مشمول نیستم ترم دیگه رو مرخصی بگیرم و بشینم برا کنکور درس بخونم ؟
پیشاپیش ممنون .

دوست من شما اگر انصراف بدی 4 ماه وقت داری دفترچه پست کنی.:46:

hosiyar
01-12-2010, 14:43
پس مشکلی برای انصراف و ثبت نام تو دانشگاه جدید ندارم دیگه ؟!

AlexMercer
01-12-2010, 15:17
پس مشکلی برای انصراف و ثبت نام تو دانشگاه جدید ندارم دیگه ؟!

شما بعد از انصراف 4 ماه فرجه استراحت داری و قبل از اتمام این فرجه باید دفترچه نظام مظیفه رو پست کنی. حال اگر تو این مدت در دانشگاه قبول بشی سازمان نظام وظیفه هست که باید تصمیم بگیره که به شما اجازه بده که ادامه تحصیل بدی یا نه . که درمورد دانسجویان انصرافی یا اخراجی حق ادامه تحصیل قائل نمیشن و شما باید بری سربازی و بعد ادامه تحصیل بدی حتی در صورت قبولی در کتکور اجازه ادامه تحصیل نمیدن.:46:

hamidras
01-12-2010, 15:37
پیشاپیش ممنون . مشکلی نداری برای کنکور مجدد....

من خودمم میخوام دوباره کنکور بدم... نظام وظیفه هم گفت میتونی

اینم ببین:

تغییر رشته یا آزمون مجدد در هر مقطع تحصیلی حداکثر یک نوبت مجاز خواهد بود.

مدت تحصیل مشمولانی که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصیل کرده‌اند جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد.

همچنین بر اساس مصوبات این جلسه دانشجویان مجاز به تحصیل در مقاطع پایین‌تر از مقطعی که دارای معافیت تحصیلی هستند نخواهد بود.

در صورت قبولی در آزمون مجدد فاصله بین انصراف از دانشگاه اولیه و اشتغال در دانشگاه ثانویه بیش از 4 ماه نباید باشد و در صورت قبولی در مقطع بالاتر معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید ارسال و واحد آموزشی جدید ضمن اعاده معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی درخواست معافیت برای مقطع جدید نماید که در این صورت مدت تحصیل سپری شده در سنوات مقطع جدید لحاظ خواهد شد.

بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.

درسا رو تطبیق میدن ؟

ازاد بالای 12 رو تطبیق میزنه....

hosiyar
01-12-2010, 17:37
شما بعد از انصراف 4 ماه فرجه استراحت داری و قبل از اتمام این فرجه باید دفترچه نظام مظیفه رو پست کنی. حال اگر تو این مدت در دانشگاه قبول بشی سازمان نظام وظیفه هست که باید تصمیم بگیره که به شما اجازه بده که ادامه تحصیل بدی یا نه . که درمورد دانسجویان انصرافی یا اخراجی حق ادامه تحصیل قائل نمیشن و شما باید بری سربازی و بعد ادامه تحصیل بدی حتی در صورت قبولی در کتکور اجازه ادامه تحصیل نمیدن.:46:

مشکلی نداری برای کنکور مجدد....

من خودمم میخوام دوباره کنکور بدم... نظام وظیفه هم گفت میتونی

اینم ببین:

ازاد بالای 12 رو تطبیق میزنه....

از هر دو تشکر . آخر سر کدوم ( ولی گویا برای hamidras موثق تره .) ؟ من خیالم راحت باشه یا نه؟

omnia.2008
01-12-2010, 18:15
اقا من یه سوال داشتم ببخشید اگه تکراری هست
من متولد 71 هستم امسال سال دوم هست که میخوام کنکور بدم پارسال شدم 5700 تعیین رشته نکردم الان باید دفترچه یا چیزی برای خدمت بگیرم؟

hamidras
01-12-2010, 18:21
از هر دو تشکر . آخر سر کدوم ( ولی گویا برای hamidras موثق تره .) ؟ من خیالم راحت باشه یا نه؟

خیالت راحت!

ولی هر کسی شرایط خاص خودشو داره! یه تماسی با وظیفه بگیر دیگه شکی درش نمونه!

من متولد 71 هستم امسال سال دوم هست که میخوام کنکور بدم پارسال شدم 5700 تعیین رشته نکردم الان باید دفترچه یا چیزی برای خدمت بگیرم؟

نه!

من پارسال 70 بودم سال دومم بود! چیزی نفرستادم مشکلی پیش نیومد!
حالا یه زنگ بزن به نظام وظیفه!

MoH_@_MaD
01-12-2010, 18:44
دوستان سلام
من داداشم حدود يه ماه پيش تصادف كرد و پاش بد جور شكست طوري كه تو پاش پلاتين گذاشتن.متولد 70ه ميخواستم ببينم تكليف خدمتش چيه؟معاف ميشه يا نه؟
كلا اگه بخوايم بريم دنبال معافيش اول بايد كجا بريم و چيكار بايد بكنيم؟
ممنون ميشم اگه يه توضيح كاملي از ابتدا تا انتها بدين:11:

hamidras
01-12-2010, 18:52
دوستان سلام
من داداشم حدود يه ماه پيش تصادف كرد و پاش بد جور شكست طوري كه تو پاش پلاتين گذاشتن.متولد 70ه ميخواستم ببينم تكليف خدمتش چيه؟معاف ميشه يا نه؟

یکی از دوستام هم ساقش پلاتین داشت هم رون! معاف از رزم شد فقط!!

rozbeh85
01-12-2010, 19:08
دوستان سلام
ممنون ميشم اگه يه توضيح كاملي از ابتدا تا انتها بدين:11:

معاف موقت 6 ماهه بهش میدن، اگه خوب نشد معاف از رزم میشه

farshidshd
01-12-2010, 19:10

فعلا نه ، سال 90 مشمول میشین و باید دفترچه بفرستین

.

omid.pari
02-12-2010, 09:56
سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین
1- من در حال تمام کردن کارشناسی هستم (چند روز دیگه میرم تصفیه حساب) میخواستم ببینم بعد از تحصیل که 6 ماه وقت میدن این 6 ماه دقیقا از کی شروع میشه بعضیا میگن بعد از پایان امتحانا بعضیا میگن بعد از فارغ التحصیلی؟
2-بعد از فرستادن دفترچه چند وقت بعد اعزام به خدمت میاد؟
3-شایعه شده که این معافیت جبهه رفتن پدر رو دارن بر میدارن راجع به این شنیدن؟

MoH_@_MaD
02-12-2010, 10:48
معاف موقت 6 ماهه بهش میدن، اگه خوب نشد معاف از رزم میشه
ممنون ولي درست متوجه نشدم هنوز دفترچه پست نكرده يعني الان بهش معافي موقت ميدن يا بايد صبر كنه خوب كه شد دفترچه بفرسته و بعد معافي ميگيره.
بعد فقط معاف از رزم ميشه؟نميشه معافي كامل گرفت؟

rozbeh85
02-12-2010, 12:04
سلام دوستان یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین
1- من در حال تمام کردن کارشناسی هستم (چند روز دیگه میرم تصفیه حساب) میخواستم ببینم بعد از تحصیل که 6 ماه وقت میدن این 6 ماه دقیقا از کی شروع میشه بعضیا میگن بعد از پایان امتحانا بعضیا میگن بعد از فارغ التحصیلی؟
2-بعد از فرستادن دفترچه چند وقت بعد اعزام به خدمت میاد؟
3-شایعه شده که این معافیت جبهه رفتن پدر رو دارن بر میدارن راجع به این شنیدن؟

1- واسه من تاریخ نمره آخرین امتحانم بود.
2- بستگی به شلوغی - خلوتی داره، بین 8 تا 4 ماه
3- قانونیکه الان واسه کسری خدمت جبهه و جانبازی هست تا آخر سال 89 تصویب شده و هنوز صحبتی راجب بعد از سال 89 نشده

---------- Post added at 09:34 AM ---------- Previous post was at 09:29 AM ----------

ممنون ولي درست متوجه نشدم هنوز دفترچه پست نكرده يعني الان بهش معافي موقت ميدن يا بايد صبر كنه خوب كه شد دفترچه بفرسته و بعد معافي ميگيره.
بعد فقط معاف از رزم ميشه؟نميشه معافي كامل گرفت؟

شما دفترچه رو میگیری، پر میکنی، یه قسمت داره که باید یه دکتر عمومی پر کنه، وقتی رفتی پیشش میگی این مشکل رو دارم اونم اونجا مینویسه، تو خود دفترچه هم میزنی درخواست کمیسیون پزشکی دارم بعد پست میکنی بعد واست جواب میاد که فلان موقع برو فلان بیمارستان، میری واست تشکیل پرونده میدن و طی چند مرحله بررسی میکنند، بعد نظرشان رو کمیسیون میکنند، یا میگن سالمی یا میگن معاف از رزمی، یا میگن تا 6 ماه معاف موقت بعد از 6 ماه بیا ببینیم چطوری و یا اگه واقعا مشکل باشه میزنند معاف کامل، بعد نظر شورا میره ناجا اونجام یه سری انگولک بازی داره و در آخرش بهت میگن فلان
اگه مشکلش تو لیست معافیت کامل باشه ( صفحه اول تاپیک) معاف کامل میشه

PLAΨMID
02-12-2010, 12:12
2- بستگی به شلوغی - خلوتی داره، بین 8 تا 4 ماه

سلام .
یعنی ممکنه 8 ماه طول بکشه ؟ چون من باید تا 30 دی ماه دفترچه رو بفرستم و الانم ارشد ثبت نام کردم . به نظر شما میرسم تا اعلام نتایج اعزام رو به تاخیر بندازم ؟ آخه خیلی ستمه که با کله تراشیده برم سر کلاس های ارشد !!

rozbeh85
02-12-2010, 13:43
سلام .
یعنی ممکنه 8 ماه طول بکشه ؟ چون من باید تا 30 دی ماه دفترچه رو بفرستم و الانم ارشد ثبت نام کردم . به نظر شما میرسم تا اعلام نتایج اعزام رو به تاخیر بندازم ؟ آخه خیلی ستمه که با کله تراشیده برم سر کلاس های ارشد !!

فکر کنم 6 ماه الان باشه، اعلام نتایج ارشد شهریور 90 هست، شما تیر هم اعزامت بشه میتونی 2 ماه عقب بندازی که اول شهریور اعزام بشی، ولی دیر نفرست که غیبت بخوری قبول هم بشی نمیتونی بری
بعدشم ستم چیه؟ روز اول آموزشی که ما رو بردن نماز خانه، 1700 تا کچل بودیم یه جا، 700 نفر فقط دکترا بودن که 300 تاشون هیئت علمی، تو گروهان ما یه دکی داشتیم عمران، متولد 53 با 2 تا بچه و استاد دانشگاه تهران، یا یه دکی دیگه داشتیم دکترای فیزیک هسته ای
کچل ها خوش شانسند رفیق...

omid.pari
02-12-2010, 16:27
سلام ممنون بابت پاسخ سوالها
یک سوال دیگه که داشتم اینه که تا پایان سال 89 که میگی یعنی چی یعنی تا اون موقع باید دفترچه فرستاده باشیم تا معافیت بگیره یا که نه تا اون موقع باید سربازی رفته باشیم؟

omnia.2008
02-12-2010, 17:30
اقا دستتون درد نکنه بابت پاسخ پس من که 71 هستمو پشت کنکور باید 90 دفترچه بفرستم دیگه؟

farshidshd
02-12-2010, 17:44
اقا دستتون درد نکنه بابت پاسخ پس من که 71 هستمو پشت کنکور باید 90 دفترچه بفرستم دیگه؟

بله ، زمانی که مشمول بشین

.

kooshai
02-12-2010, 18:14
سلام دوستان.. میدونم احتمالآ سوالم تکراریه اما دیگه ببخشید چون نمیتونم ۲۸۷ صفحه رو بخونم.. ممنون میشم راهنماییم کنید

من فقط ۱ برادر دارم که در امریکا زندگی میکنه و گرین کارت داره. پدرم هم ۶۳ سالشه و سابقه ی بیماری قلبی داره. خواستم بپرسم من حکم کفیل پدرم را پیدا میکنم و میتونم معافیت کفالت بگیرم؟؟؟

لطفأ کامل جواب بدید..

ShayaN3K
03-12-2010, 00:05
این قضیه ی فروش سربازی چیه ؟ امروز من از چند نفر شنیدم می خوان سربازی رو بفروشن.

کسی خبر داره از این قضیه ؟

rozbeh85
03-12-2010, 09:15
سلام ممنون بابت پاسخ سوالها
یک سوال دیگه که داشتم اینه که تا پایان سال 89 که میگی یعنی چی یعنی تا اون موقع باید دفترچه فرستاده باشیم تا معافیت بگیره یا که نه تا اون موقع باید سربازی رفته باشیم؟

تا اون موقع باید اعزام به سربازی شده باشید.

---------- Post added at 06:45 AM ---------- Previous post was at 06:43 AM ----------

سلام دوستان.. میدونم احتمالآ سوالم تکراریه اما دیگه ببخشید چون نمیتونم ۲۸۷ صفحه رو بخونم.. ممنون میشم راهنماییم کنید

من فقط ۱ برادر دارم که در امریکا زندگی میکنه و گرین کارت داره. پدرم هم ۶۳ سالشه و سابقه ی بیماری قلبی داره. خواستم بپرسم من حکم کفیل پدرم را پیدا میکنم و میتونم معافیت کفالت بگیرم؟؟؟

لطفأ کامل جواب بدید..

اگر برادر شما ناتوان هست، بعد از کمیسیون که برای برادرتان تشکیل میشه و تشخیص اینکه ایشان قادر به نگهداری از پدر نیستند شما میشید کفیل و معاف
اما اگر برادرتان سالم هست و بالای 18 سال، تحت هر شرایطی ( دقیقا هر شرایطی) شما معاف نمیشید.

---------- Post added at 06:45 AM ---------- Previous post was at 06:45 AM ----------

این قضیه ی فروش سربازی چیه ؟ امروز من از چند نفر شنیدم می خوان سربازی رو بفروشن.

هر چند وقت از این شایعه ها میپیچه، زیاد توجه نکن!

omid.pari
03-12-2010, 12:11

از قضا من دو سه روز پیش تویه روزنامه خوندم که کلا فروش سربازی منتفی شده اونم به طور قطع.

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

تا اون موقع باید اعزام به سربازی شده باشید.

---------- Post added at 06:45 AM ---------- Previous post was at 06:43 AM ----------

اگر برادر شما ناتوان هست، بعد از کمیسیون که برای برادرتان تشکیل میشه و تشخیص اینکه ایشان قادر به نگهداری از پدر نیستند شما میشید کفیل و معاف
اما اگر برادرتان سالم هست و بالای 18 سال، تحت هر شرایطی ( دقیقا هر شرایطی) شما معاف نمیشید.

---------- Post added at 06:45 AM ---------- Previous post was at 06:45 AM ----------

هر چند وقت از این شایعه ها میپیچه، زیاد توجه نکن!
آقا ممنون ولی جواب شما آب سردی بود بر پیکر ما
عجب شانسی داریم ما خدا کنه تمدیدش کنن

nimahandsomboy
03-12-2010, 19:10
من لیسانس زبان دارم

بچه تهرانم.....خرداد 90 میخوام دفترچه پست کنم

به نظرتون احتمال داره کجا بیوفتم؟؟

سپاه...ارتش...شهرستان یا تهران؟؟؟

کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟

farshidshd
03-12-2010, 19:44
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟

اصلا معلوم نیست کجا بیفتین، هرجا نیرو لازم داشته باشن میفرستن

نمیشه حتی حدس زد... ( البته با پارتی میشه جایی که دوست دارین برین )

موفق باشید

Citrix Systems
04-12-2010, 12:53
دوستان سلام حرفه مهمی دارم !
من برگ سبزم نیمده بود رفتم نظام وظیفه یدونه گرفتم اول اسفند اعزام بودم گفتم بندازن دی و قبول کردن ! یدونه برگه سبز جدید دادن(من 3ماه اضافه خورده بودم اما توی برگ سبزم نزده بود) اومدم خونه دیدم برگه سبز قبلیم اومد و همون که اسفند اعزام بودم توی اون زده بود 90روز اضافه خدمت به دلیل غیبت ! اما توی جدیدم نزده بود و روی جدیده زده بود تمدید شد ! امروز دیدم یدونه برگ سبز دیگه اومده باز دره خونه واسه همون اول دی اما روی اون نزده بود تمدید شد د نوشته بود اضافه خدمت ! یعنی ممکنه اضافم خط خورده باشه ؟

SNOW PATROL
04-12-2010, 13:24
دوستان تو برگه اعزام به خدمت من نوشته تصویر کارت ملی هم باید ببرم اما من به دلایلی کارت ملی ندارم چی کار کنم؟؟
همون کپی شناسنامه قبول نمیکنند؟؟

rozbeh85
04-12-2010, 14:36
دوستان سلام حرفه مهمی دارم !
من برگ سبزم نیمده بود رفتم نظام وظیفه یدونه گرفتم اول اسفند اعزام بودم گفتم بندازن دی و قبول کردن ! یدونه برگه سبز جدید دادن(من 3ماه اضافه خورده بودم اما توی برگ سبزم نزده بود) اومدم خونه دیدم برگه سبز قبلیم اومد و همون که اسفند اعزام بودم توی اون زده بود 90روز اضافه خدمت به دلیل غیبت ! اما توی جدیدم نزده بود و روی جدیده زده بود تمدید شد ! امروز دیدم یدونه برگ سبز دیگه اومده باز دره خونه واسه همون اول دی اما روی اون نزده بود تمدید شد د نوشته بود اضافه خدمت ! یعنی ممکنه اضافم خط خورده باشه ؟

اگه سر موقع پست نکرده باشی ( که احتمالا نکردی) 3 ماه اضاف خوردی

---------- Post added at 12:06 PM ---------- Previous post was at 12:04 PM ----------

دوستان تو برگه اعزام به خدمت من نوشته تصویر کارت ملی هم باید ببرم اما من به دلایلی کارت ملی ندارم چی کار کنم؟؟
همون کپی شناسنامه قبول نمیکنند؟؟

ببین تو آموزشی اینقدر از این کپی ها میخوان که حد نداره، ما رو کلی سر کپی عابر بانک اذیت کردند، حالا چاره ای نداری برو بگو ندارم ولی شماره اش حتما همراهت باشه

Citrix Systems
04-12-2010, 15:10
اگه سر موقع پست نکرده باشی ( که احتمالا نکردی) 3 ماه اضاف خوردی

---------- Post added at 12:06 PM ---------- Previous post was at 12:04 PM ----------

ببین تو آموزشی اینقدر از این کپی ها میخوان که حد نداره، ما رو کلی سر کپی عابر بانک اذیت کردند، حالا چاره ای نداری برو بگو ندارم ولی شماره اش حتما همراهت باشه
چرا سر موقع کردم ! من درسم 31تیر تموم شد و 6ماه وقت داشتم پست کنم من آبان پست کردم ! من 1ترم اضافه تر خوندم و 3ماه خوردم اما برام توی برگ سبز نزده خوردی یعنی پریده ؟

rozbeh85
04-12-2010, 16:27
چرا سر موقع کردم ! من درسم 31تیر تموم شد و 6ماه وقت داشتم پست کنم من آبان پست کردم ! من 1ترم اضافه تر خوندم و 3ماه خوردم اما برام توی برگ سبز نزده خوردی یعنی پریده ؟

همون یه ترم احتمالا کار دستت داده، تو برگه سفیدت میزنه، 10 روز قبل از اعزام برگه سفیدت میاد اگه اون تو نزده بود یعنی نخوردی

AlexMercer
04-12-2010, 16:38
دوستان راستی اموزشی چند روزه؟ یعنی چند روز تو پادگانیم چند روز هم مرخصیم؟ راسته میگن 45 روزه؟

behdana
04-12-2010, 20:05
سلام
من متولد مهر 69 و دانشجوی کارشناسی در دانشگاه آزاد هستم(روزانه) دو بار در سالهای 88 و 89 کنکور سراسری شرکت کردم هر دو بار مردود شدم.الان سوال من اینه که آیا من میتونم برای کنکور 90 ثبت نام کنم؟و بعد از قبولی احتمالی ، از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم دولتی؟چیزی که منو به شک انداخته اینه که آیا این امکان فقط برای دانشجویان شبانه و کاردانی هست یا دانشجوی دوره های روزانه هم میتونن این کار رو کنن؟
ممنون

omnia.2008
04-12-2010, 21:48
سلام
من متولد مهر 69 و دانشجوی کارشناسی در دانشگاه آزاد هستم(روزانه) دو بار در سالهای 88 و 89 کنکور سراسری شرکت کردم هر دو بار مردود شدم.الان سوال من اینه که آیا من میتونم برای کنکور 90 ثبت نام کنم؟و بعد از قبولی احتمالی ، از دانشگاه آزاد انصراف بدم و برم دولتی؟چیزی که منو به شک انداخته اینه که آیا این امکان فقط برای دانشجویان شبانه و کاردانی هست یا دانشجوی دوره های روزانه هم میتونن این کار رو کنن؟
ممنون
دوست عزیز اون روزانه که میگن نمیتونن روزانه سراسری هستن نه ازاد چون یک بار روزانه سراسری از امکاناترایگان استفاده کرده اند ولی شما که ازاد هستید حالا من کامل نگفتم دوستان بهتر میدونند نوکرم فعلا خدا نگهدار

---------- Post added at 09:48 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

دوستان راستی اموزشی چند روزه؟ یعنی چند روز تو پادگانیم چند روز هم مرخصیم؟ راسته میگن 45 روزه؟
اقا من تا اونجا که میدونم اینطوریه:
آموزشی برای دیپلم و و فوق دیپلم و لیسانس 2 ماه
زیردیپلم 3 ماه که بعضی جاها به علت شرایط سخت 2 ماه حساب می کنن
ببخشید اگه کامل نیست نوکرم خدانگهدار:46:

AB
04-12-2010, 22:25
سلام
ممنون

شما چه سالی دانشجو شدین؟

اگز از زمان ثبت نامتون بیشتر از 2 سال یا 4 ترم نگذشته باشه میتونین با دریافت اجازه از نظام وظیفه از دانشگاه اولیه انصراف بدین و تو دانشگاه جدید ثبت نام کنین.

منم همچین مشکلی داشتم و دوستان اینطوری جواب دادن.

و این هم جواب

مشکلی برای ثبت نام ایجاد نباید بشه
اما از سنتوات کم میشه
یعنی از مهر امسال حساب میشه چون این دو ترم رو دانشگاه بودید

البته باید تو رشته یا دانشگاه بهتر یا مقطع بالاتر قبول بشین.

maoud6000
05-12-2010, 10:46
من متولد نیمه اول سال 1371 هستم (12/4/71) حالا میخوام تو کنکور 90 شرکت کنم ( برای دومین بار چون 89 قبول نشدم ) میخواستم بدونم برای سربازی چکار باید بکنم آیا باید خودمو معرفی کنم ؟ لطفا کامل توضیح بدید چون من واقعا گیج شدم . متشکرم

hossein-p30-f
05-12-2010, 10:48
سلام دوستان

10/1 نیرو دریایی سیرجان اعزامی نبود :31:

افتادم اونجا :5: با لیسانس :20:

بعد آموزشی درجه چی میدن ؟ همون ناو استوار یکم میدن ؟

چیزی هست که دونستنش برام مفید باشه ؟

:46:

farshidshd
05-12-2010, 11:57
سلام
ممنون

سلام

اگه تا موقع قبولی در دانشگاه جدید، کمتر از 4 نیمسال در دانشگاه قبلی گذرونده باشید ، میتونید مجددا ثبت نام کنید و کنکور بدید.

موفق باشید

arsalne
05-12-2010, 11:59
شما چه سالی دانشجو شدین؟

اگز از زمان ثبت نامتون بیشتر از 2 سال یا 4 ترم نگذشته باشه میتونین با دریافت اجازه از نظام وظیفه از دانشگاه اولیه انصراف بدین و تو دانشگاه جدید ثبت نام کنین.

منم همچین مشکلی داشتم و دوستان اینطوری جواب دادن.

و این هم جواب

البته باید تو رشته یا دانشگاه بهتر یا مقطع بالاتر قبول بشین.
سلام.توي دفترچه راهنمای ثبت نام كنكور 90 جوابتو ميگيري.
صفحه ي 35 كد 12 يعني فرض كن كسي كه متواد نيمه ي اول 70 هستش و دانشجو باشه باشه با توجه به سال مشمول شدنش كه ساله 89 هسش اين شخص بايد تو سال اعزامش (89 )از دانشگاه انصراف بده.خوب معمولا اين افراد در حال حاضر بين ترم 1تا 4 هستند.

farshidshd
05-12-2010, 12:00
من متولد نیمه اول سال 1371 هستم (12/4/71) حالا میخوام تو کنکور 90 شرکت کنم ( برای دومین بار چون 89 قبول نشدم ) میخواستم بدونم برای سربازی چکار باید بکنم آیا باید خودمو معرفی کنم ؟ لطفا کامل توضیح بدید چون من واقعا گیج شدم . متشکرم

شما 90/4/12 مشمول میشید و قبل از مشمول شدن باید دفترچه بفرستین تا غیبت نخورین

موفق باشید

maoud6000
05-12-2010, 13:37
شما 90/4/12 مشمول میشید و قبل از مشمول شدن باید دفترچه بفرستین تا غیبت نخورین

موفق باشید
من کجا باید برم خودمو معرفی کنم و دفترچه بگیر تا غیبت نخورم ؟ یعنی من باید نا 90/4/12 دفترچه بفرستم ؟ و بعد چقدر طول میکشه که اعزام بشم ؟ (یعنی تا قبل از مهر سال دیگه که برم دانشگاه اعزام نمیشم ؟)

AlexMercer
05-12-2010, 16:24
سلام دوستان

10/1 نیرو دریایی سیرجان اعزامی نبود :31:

افتادم اونجا :5: با لیسانس :20:

بعد آموزشی درجه چی میدن ؟ همون ناو استوار یکم میدن ؟

چیزی هست که دونستنش برام مفید باشه ؟

:46:
منم افتادم اونجا 20.8:31:

hamidras
05-12-2010, 17:16
تو مقررات وظیفه واسه کنکور 90 این بند واسه منه:دی یعنی من جزو این بندم:

كد 12 ) دانشجوياني كه شاغل به تحصيل در دور ه هاي غيرروزانه بوده و حداكثر تا پايان سال اعزام از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند،
در صورت شركت و قبولي در آزمون به شرط نداشتن غيبت، با احراز يكي از شرايط ذيل مجاز به ثب تنام در آزمون م يباشند.
الف) هنگام شركت در آزمون داراي معافيت تحصيلي باشد.
ب ) داشجويان مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال و دانشجويان مقطع كارشناسي حداكثر 4 نيمسال از شروع تحصيل آنان ت ا هنگام ثبت نام
در رشته جديد سپري نشده باشد.
ج ) از زمان انصراف از دانشگاه اول تا شروع به تحصيل در رشته جديد بيش از يك ماه سپري نشده باشد.
د ) مقطع جديد پايين تر از مقطع قبولي قبلي نباشد.
ه ) مدت تحصيل در رشته قبل در سنوات رشته جديد محاسبه خواهد شد. من این قسمتشو نمیفهمم!!(این پایین):دی میشه توضیح بدید.
این سال اعزام اینا کی میشه یعنی:دی!؟ یعنی میتونم شهریور 90 انصراف بدم؟!
من متولد مرداد 70 ام!

دانشجوياني كه شاغل به تحصيل در دور ه هاي غيرروزانه بوده و حداكثر تا پايان سال اعزام از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند،ممنون:11:

hossein-p30-f
05-12-2010, 17:19
منم افتادم اونجا 20.8:31:

خوشبختم :31: میگن جا توپیه ! دهن آدم رو مورد عنایت قرار میدن :31:

اعزامت کی هست ؟

Alireza SM
05-12-2010, 19:21
من متولد نيمه دوم 69 هستم و دانش آموز بزرگسالان هستم و دي ماه ديپلم ميگيرم

چطور ميتونم كنكور شركت كنم ؟ هيچكدوم از كدهاي وظعت خدمت با شرايط من جوردرنمياد .

اصلا من حق شركت در كنكو رو دارم ‌؟ كسي رو ميشناسيد شرايط من رو داشته باشه ؟

AlexMercer
05-12-2010, 23:34
خوشبختم :31: میگن جا توپیه ! دهن آدم رو مورد عنایت قرار میدن :31:

اعزامت کی هست ؟

بله صافکاری دهن داره اونجا کج و ماوج میری صاف بر میگردی:31:
من شنبه رفتنیم:13::19:

princeofpersia_7
06-12-2010, 00:19
این سوال من هم هست.. از دوستان خواهش میکنم جواب بدن..
من دانشجوی پیام نور هستم..این ترم اولم هست..مدرک پیشم رو در تیرماه 89 به طور حضوری گرفتم و غیبت هم نداشتم.. متولد نیمه اول هفتاد هستم . الان با این بند برام ابهام به وجود اومده..خواهشا راهنمایی کنید ! :11:

.........................
تو مقررات وظیفه واسه کنکور 90 این بند واسه منه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی من جزو این بندم:
نقل قول:
كد 12 ) دانشجوياني كه شاغل به تحصيل در دور ه هاي غيرروزانه بوده و حداكثر تا پايان سال اعزام از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند،
در صورت شركت و قبولي در آزمون به شرط نداشتن غيبت، با احراز يكي از شرايط ذيل مجاز به ثب تنام در آزمون م يباشند.
ب ) داشجويان مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال و دانشجويان مقطع كارشناسي حداكثر 4 نيمسال از شروع تحصيل آنان ت ا هنگام ثبت نام
ج ) از زمان انصراف از دانشگاه اول تا شروع به تحصيل در رشته جديد بيش از يك ماه سپري نشده باشد.
ه ) مدت تحصيل در رشته قبل در سنوات رشته جديد محاسبه خواهد شد.
من این قسمتشو نمیفهمم!!(این پایین)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میشه توضیح بدید.
این سال اعزام اینا کی میشه یعنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!؟ یعنی میتونم شهریور 90 انصراف بدم؟!
من متولد مرداد 70 ام!
نقل قول:
دانشجوياني كه شاغل به تحصيل در دور ه هاي غيرروزانه بوده و حداكثر تا پايان سال اعزام از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند،
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p_p_k
06-12-2010, 12:55
سلام. بچه ها براي هر سال بسيج فعال چقدر كم ميشه از خدمتت؟؟؟

بسيج دانشجويي هم حساب ميشه يا نه بايد عضو بسيج پادگاني جايي باشي؟؟؟

rozbeh85
06-12-2010, 13:08
سلام. بچه ها براي هر سال بسيج فعال چقدر كم ميشه از خدمتت؟؟؟

بسيج دانشجويي هم حساب ميشه يا نه بايد عضو بسيج پادگاني جايي باشي؟؟؟

بسیج فعال باشی فرق نداره کجا فقط کارتت( فعال) رو داشته باشی و تا دم خدمت هم عضو منظم باشی هر سال 45 روز

babak_gww
06-12-2010, 13:17
من متولد نيمه دوم 69 هستم و دانش آموز بزرگسالان هستم و دي ماه ديپلم ميگيرم

چطور ميتونم كنكور شركت كنم ؟ هيچكدوم از كدهاي وظعت خدمت با شرايط من جوردرنمياد .

اصلا من حق شركت در كنكو رو دارم ‌؟ كسي رو ميشناسيد شرايط من رو داشته باشه ؟

سلام
اگه میخوای کنکور سراسری 90 شرکت کنی باید حتما تا شهریور 90 پیش دانشگاهیتو گرفته باشی وگرنه غیر مجاز محسوب میشی
برای کد نظام وظیفه هم پیشنهاد میکنم بند ( دانش آموز پیش دانشگاهی ) رو بزنی به شرطی که تا شهریور پیش رو بگیری

اگه بازم سوال داشتی در خدمتم

dark fear
06-12-2010, 15:12
سلام
بچه ها یه سوال داشتم
من متولد مرداد 71 هستم
پارسال که پیشدانشگاهی بودم ،کنکور سراسری قبول نشدم و الان دارم دوباره برای کنکور میخونم
1-آیا برای ثیت نام کنکور باید کار خاصی مربوط به سربازی کنم؟ (دفترچه و ...)
2-اگر جواب 1 خیر است ، آیا برای ثبت نام دانشگاه باید کار خاصی کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید.. از هرکی میپرسم یه جوابی میده..

farshidshd
06-12-2010, 16:45
این سوال من هم هست.. از دوستان خواهش میکنم جواب بدن..
من دانشجوی پیام نور هستم..این ترم اولم هست..مدرک پیشم رو در تیرماه 89 به طور حضوری گرفتم و غیبت هم نداشتم.. متولد نیمه اول هفتاد هستم . الان با این بند برام ابهام به وجود اومده..خواهشا راهنمایی کنید ! :11:

.........................
تو مقررات وظیفه واسه کنکور 90 این بند واسه منه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی من جزو این بندم:
نقل قول:
من این قسمتشو نمیفهمم!!(این پایین)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میشه توضیح بدید.
این سال اعزام اینا کی میشه یعنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!؟ یعنی میتونم شهریور 90 انصراف بدم؟!
من متولد مرداد 70 ام!
نقل قول:
دانشجوياني كه شاغل به تحصيل در دور ه هاي غيرروزانه بوده و حداكثر تا پايان سال اعزام از تحصيل در دانشگاه انصراف داده باشند،
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کجاش گنگه؟؟؟
مگه انصراف دادین شما؟؟
میگه کسی که قبل از اعزام ، انصراف داده باشه از دانشگاه میتونه ثبت نام کنه!!

سلام
بچه ها یه سوال داشتم
من متولد مرداد 71 هستم
پارسال که پیشدانشگاهی بودم ،کنکور سراسری قبول نشدم و الان دارم دوباره برای کنکور میخونم
1-آیا برای ثیت نام کنکور باید کار خاصی مربوط به سربازی کنم؟ (دفترچه و ...)
2-اگر جواب 1 خیر است ، آیا برای ثبت نام دانشگاه باید کار خاصی کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید.. از هرکی میپرسم یه جوابی میده..

سلام
1- مرداد 90 مشمول میشید و باید دفترچه بفرستید ، البته وقت کنکور رو دارید

2- برای دانشگاه هم که کار خاصی نمیخواد ، فقط باید ثبت نام کنی

.

princeofpersia_7
06-12-2010, 18:33
کجاش گنگه؟؟؟
مگه انصراف دادین شما؟؟
میگه کسی که قبل از اعزام ، انصراف داده باشه از دانشگاه میتونه ثبت نام کنه!!

.

خب من میخوام بدونم با این شرایط.. من اجازه ثبت نام و در صورت قبولی ، تغییر به دانشگاه بالاتر رو دارم یا خیر؟

ساش
07-12-2010, 18:35
درود دوستان

من می خوام از اون قانون که می گه دانشجویانی که بیشتر از 4 ترم نگذروندن می تونن ثبت نام کنن استفاده کنم

باید کدوم بند رو تو دفترچه بزنم برای نظام وظیفه ؟؟

داشجويان مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال و دانشجويان مقطع كارشناسي حداكثر 4 نيمسال از شروع تحصيل آنان ت ا هنگام ثبت نام

این یعنی من که تا کنکور 90 چهار ترم خوندم می تونم یا نه ؟؟؟؟ ( کارشناسی پیام نور هستم ) الان ترم 3 هستم

Alireza SM
07-12-2010, 18:55
سلام
اگه میخوای کنکور سراسری 90 شرکت کنی باید حتما تا شهریور 90 پیش دانشگاهیتو گرفته باشی وگرنه غیر مجاز محسوب میشی
برای کد نظام وظیفه هم پیشنهاد میکنم بند ( دانش آموز پیش دانشگاهی ) رو بزنی به شرطی که تا شهریور پیش رو بگیری

اگه بازم سوال داشتی در خدمتم

بله دقيقا حق با شماست و بايد كد5 رو بزنم :46:
البته چون كد سوابق ندارم رو سايت بايد هنوز صبركنم تا بهمن ماه :13:

MrDevil
07-12-2010, 19:38
سلام
من متولد نیمه دوم 70 هستم.تو دفترچه کنکور 90 نوشته:
ثبت نام و شركت در آزمون متولدين نيمه دوم سال 1370 که به صورت حضوري مدرك پيش دانشگاهي اخذ نموده اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام آنان در نيمه دوم سال 1390 خواهد بود، بلامانع است.
حالا من کی باید این برگ رو بگیرم؟
با تشکر

farshidshd
07-12-2010, 23:28
سلام
ثبت نام و شركت در آزمون متولدين نيمه دوم سال 1370 که به صورت حضوري مدرك پيش دانشگاهي اخذ نموده اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام آنان در نيمه دوم سال 1390 خواهد بود، بلامانع است.
با تشکر

سلام
شما هرچه زودتر دفترچه رو بفرستید تا غیبت نخورید

ساش
08-12-2010, 00:21
درود دوستان

من می خوام از اون قانون که می گه دانشجویانی که بیشتر از 4 ترم نگذروندن می تونن ثبت نام کنن استفاده کنم

باید کدوم بند رو تو دفترچه بزنم برای نظام وظیفه ؟؟

داشجويان مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال و دانشجويان مقطع كارشناسي حداكثر 4 نيمسال از شروع تحصيل آنان ت ا هنگام ثبت نام

این یعنی من که تا کنکور 90 چهار ترم خوندم می تونم یا نه ؟؟؟؟ ( کارشناسی پیام نور هستم ) الان ترم 3 هستم

دوستان لطفا حواب من بدید
ممنون می شم

arsalne
08-12-2010, 01:52
دوستان لطفا حواب من بدید
ممنون می شم
سلام.آره میتونی.کد 12 رو بزن.

MrDevil
08-12-2010, 06:46
سلام
شما هرچه زودتر دفترچه رو بفرستید تا غیبت نخورید
اگه الان بفرستم تاریخ اعزام حدودا کی میشه؟

SNOW PATROL
08-12-2010, 08:28

رفیق اگه غیبت خورده باشی بلافاصله اعزام میشی اما اگه غیبت نداشته باشی بین 4 تا 6 ماه طول میکشه
البته تا جایی که من میدونم

behdana
08-12-2010, 09:40
سلام
با تشکر

ترجیحا سعی کن دفترچه رو تا اخر آذر ثبتش کنی.
نیازی نیست به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنی . کار شما فقط با پلیس 10+ هست. میری یه دفترچه میگیری . فرم های لازم رو پر میکنی. به این صورت:(البته من از روی دفترچه پارسال دارم توضیح میدم اگه امسال عوض شده که بعیده بشه ، توجه لازم رو داشته باشید)

فرم شماره 2 = خودتون پر کنید(اطلاعات شخصی و ...)

فرم شماره 3 = تکمیلش کنید بعد ببرید مدرسه تون مدیر مهرو امضا کنه بعدش ببر منطقه آموزش و پرورش خودتون تا اونا هم مهر بزنن.

فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.(بعد از زدن واکسن ها این فرم رو برات مهر میزنن)

فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . (پزشک عمومی هم میشه)

بعدش که پر کردی مدارک لازم که توی دفترچه رو نوشته به همراه این دفترچه ور میداری میری پلیس 10+ که ثبت کنی.ثبتش هم از طریق کامپیوتر انجام میدن و وقت کمی میگیره. بعدش یه رسید بهت میده . در طول 1 ماه برگه اعزامت(برگه سبز) میاد.

موفق باشی

---------- Post added at 09:40 AM ---------- Previous post was at 09:38 AM ----------

تاریخ اعزامت رو میزنن مهر یا دی 90 ( به احتمال زیاد)

SNOW PATROL
08-12-2010, 09:46
[/COLOR]

تاریخ اعزامت رو میزنن مهر یا دی 90 ( به احتمال زیاد)

دوست عزیز یعنی میندازن 13 ماه دیگه :18::18::18:
بیخیال رفیق نهایتا بندازن 6 ماه دیگه

hossein-p30-f
08-12-2010, 09:50

تایید می کنیم :6:

من 6 ماه بعد از پست دفترچه تاریخ اعزام خوردم که رفتم 2 ماه انداختم جلو که زودتر برم :31:

rozbeh85
08-12-2010, 09:57
تایید می کنیم :6:

من 6 ماه بعد از پست دفترچه تاریخ اعزام خوردم که رفتم 2 ماه انداختم جلو که زودتر برم :31:

میبینم که آش خور جدیدا دارن میرن خدمت و موتوری دادن
برید جوونا، برید که تازه اول راه هست و باید یه 17 ماهی تحمل کنید.
ولی رفقا، یه چیزی رو از الان تا میتونید تمرین کنید، این که هرچی بهتان گفتند از این گوش بشنوید و از اون گوش در کنید، توی نظام یاد میگیرید که چطور یا دروغ های فراوان بتونید نظم رو کنترل کنید

hossein-p30-f
08-12-2010, 10:09
میبینم که آش خور جدیدا دارن میرن خدمت و موتوری دادن
برید جوونا، برید که تازه اول راه هست و باید یه 17 ماهی تحمل کنید.
ولی رفقا، یه چیزی رو از الان تا میتونید تمرین کنید، این که هرچی بهتان گفتند از این گوش بشنوید و از اون گوش در کنید، توی نظام یاد میگیرید که چطور یا دروغ های فراوان بتونید نظم رو کنترل کنید

نخوایم بریم هم میبرنمون :31:

یعنی این ضرب المثل رو به معنای واقعی اجر کنیم :21:

حالا بازم خوبه که یه ماهش کم شد

من جواب یه سوالم رو آخر نگرفتم :
تو ارتش الان چه درجه ای به لیسانس میدن ؟ استوار یکم؟
ما شانس نداریم :41: از یه طرف درجه ها رو کم کردن از طرف دیگه ری***ن به کارتهای پایان خدمت ارتش و نیرو انتظامی :45::45::45:
چه کارتهای مشتی داشتن قبلنا :40:

.

behdana
08-12-2010, 10:35

رفیق ، حرف روی هوا که نمی زنم.
برای کسانی که پشت کنکوری هستن و متولد نیم دوم سال و مدرک پیش دانشگاهی دارن نظام وظیفه تاریخ اعزام رو جوری میزنه که کنکور بعدی رو بتونن شرکت کنن.(نمونه اش خود من : آبان 88 دفترچه ثبت کردم اعزامم خورد دی 89)

SNOW PATROL
08-12-2010, 11:12

ما شانس نداریم :41: از یه طرف درجه ها رو کم کردن از طرف دیگه ری***ن به کارتهای پایان خدمت ارتش و نیرو انتظامی :45::45::45:

.
رفیق مگه 18 ماه نیست ؟؟
پس جریان این 17 ماه چیه ؟؟؟
جریان این کارت پایان خدمت که میگی چیه؟
منم شنبه اعزامم نیروانتظامی مرودشت بریم کلک رو بکنیم تموم بشه بره

---------- Post added at 11:12 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

رفیق ، حرف روی هوا که نمی زنم.
برای کسانی که پشت کنکوری هستن و متولد نیم دوم سال و مدرک پیش دانشگاهی دارن نظام وظیفه تاریخ اعزام رو جوری میزنه که کنکور بعدی رو بتونن شرکت کنن.(نمونه اش خود من : آبان 88 دفترچه ثبت کردم اعزامم خورد دی 89)

اهان حالا فهمیدم
ولی من فکر کنم الان رفیقمون مشمول هست چون منم متولد شهریور 70 هستم ولی سه روز دیگه اعزام هستم

tooraj.zi
08-12-2010, 12:01
سلام به همه دوستان.آموزشی برادر من افتاده سماجا کهریزک.اگر کسی اطلاعاتی در مورد اونجا داره ممنون میشم .ضمنا محل خدمت اصلی ستاد مشترک تهران یا ممکنه بفرستنش شهرستان؟

hossein-p30-f
08-12-2010, 12:37
رفیق مگه 18 ماه نیست ؟؟
پس جریان این 17 ماه چیه ؟؟؟
جریان این کارت پایان خدمت که میگی چیه؟
منم شنبه اعزامم نیروانتظامی مرودشت بریم کلک رو بکنیم تموم بشه بره

من شنیدم واسه لیسانس 17 ماه هست فعلا :21:
کارتهای جدید رو ندیدی مثل کارت تلفن شده :2: کارت هوشمند :2:
اره ببینم کی زودتر تموم میکنه
تموم که شد بیا اینجا سک سک کن :31:

SNOW PATROL
08-12-2010, 12:43
ولی خداییش سیرجان. . . :31:
قاعدتا شما که میگی لیسانس 17 ماه هست زودتر تموم میشید
ولی از اونطرف هم من 10 روز زود تر از شما اعزامم حالا ببینیم چی میشه

rozbeh85
08-12-2010, 12:45

.

تو ارتش لیسانس میشه ستوان دوم، واسه لیسانس هم اگه اعزامتون تا قبل پایان سال 89 باشه همون 17 ماه هست
سر این کارت ها دردسری داریم، من الان دوستم اردیبهشت تموم کرده هنوز کارتش دستش نیست
عوضی ها میزارن روز تصویه حساب تازه کارت رو میفرستند ناجا، به جاش یه برگه میدن که سه زار هم نمیارزه

hossein-p30-f
08-12-2010, 13:51
تو ارتش لیسانس میشه ستوان دوم، واسه لیسانس هم اگه اعزامتون تا قبل پایان سال 89 باشه همون 17 ماه هست
سر این کارت ها دردسری داریم، من الان دوستم اردیبهشت تموم کرده هنوز کارتش دستش نیست
عوضی ها میزارن روز تصویه حساب تازه کارت رو میفرستند ناجا، به جاش یه برگه میدن که سه زار هم نمیارزه

"]جون منننننننننننننننن راست میگی :6:

ستوان 2 میدن :20:
یعنی تو ارتش درجه ها رو کم نکردن ؟ مطمئنی ؟ :8:

من شنیدم 2 درجه درجه ها کم شده :41:[/COLOR]

================================

ولی خداییش سیرجان. . . :31:
قاعدتا شما که میگی لیسانس 17 ماه هست زودتر تموم میشید
ولی از اونطرف هم من 10 روز زود تر از شما اعزامم حالا ببینیم چی میشه

سیرحان چی :31:

باشه
پس سک سک یادت نره :31:

l00st
08-12-2010, 14:25
سلام دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم راجع به شرایط خودم لطفا راهنمایی کنید.
من متولد 19/9/1370 هستم و یه سال هم کنکور دادم و قبول نشدم.خواستم بدونم الان که میخوام در کنکور 90 شرکت کنم باید دفترچه خدمت رو بفرستم؟
اگه بفرستم اضافه میخورم یانه؟
اگه اضافه بخورم تکلیف دانشگاه و کنکور امسالم چی میشه؟
امکان داره خدمتم بخوره قبل از کنکورم؟
ببخشید خیلی سوال کردم ولی برام مهمه که هر چه زودتر به جوابهای کاملی برسم.
با تشکر از دوستان

farshidshd
08-12-2010, 14:58
سلام دوستان خسته نباشید.یه سوال داشتم راجع به شرایط خودم لطفا راهنمایی کنید.
من متولد 19/9/1370 هستم و یه سال هم کنکور دادم و قبول نشدم.خواستم بدونم الان که میخوام در کنکور 90 شرکت کنم باید دفترچه خدمت رو بفرستم؟
اگه بفرستم اضافه میخورم یانه؟
اگه اضافه بخورم تکلیف دانشگاه و کنکور امسالم چی میشه؟
امکان داره خدمتم بخوره قبل از کنکورم؟
ببخشید خیلی سوال کردم ولی برام مهمه که هر چه زودتر به جوابهای کاملی برسم.
با تشکر از دوستان

باید دفترچه رو پست کنید تا غیبت نخورید ( البته اگه تا به حال غیبت نزده باشن )

اگر اضافه بزنن نمیتونی بری دانشگاه

اگه الان دفترچه بفرستی ممکنه تا قبل از کنکور اعزام بشی( مشکلی برای کنکور دادن افراد حین خدمت نیست ، ترخیص میشین برای کنکور و بعد از کنکور دوباره باید برگردین )

موفق باشید

l00st
08-12-2010, 15:27
باید دفترچه رو پست کنید تا غیبت نخورید ( البته اگه تا به حال غیبت نزده باشن )

اگر اضافه بزنن نمیتونی بری دانشگاه

اگه الان دفترچه بفرستی ممکنه تا قبل از کنکور اعزام بشی( مشکلی برای کنکور دادن افراد حین خدمت نیست ، ترخیص میشین برای کنکور و بعد از کنکور دوباره باید برگردین )

موفق باشید

ببخشید.
یعنی اگه من غیبت خورده باشم کنکور امسالم الکیه؟یعنی قبول هم بشم باز فایده نداره؟ تو رو خدا بیشتر توضیح بدید....

rozbeh85
08-12-2010, 22:06
"]جون منننننننننننننننن راست میگی :6:

ستوان 2 میدن :20:
یعنی تو ارتش درجه ها رو کم نکردن ؟ مطمئنی ؟ :8:

من شنیدم 2 درجه درجه ها کم شده :41:[/COLOR]

================================

سیرحان چی :31:

باشه
پس سک سک یادت نره :31:

اره عزیز مطمئن باش، ارتش کم نکرده، تا قانون نشه کم نمیکنه

AB
08-12-2010, 22:51
سلام

میشه یکی اینجا رو که برجسته کردم توضیح بده.

در صورت شركت و قبولي در آزمون به شرط نداشتن غيبت، با احراز يكي از شرايط ذيل مجاز به ثب تنام در آزمون ميباشند.

ب ) داشجويان مقطع كارداني حداكثر 2 نيمسال و دانشجويان مقطع كارشناسي حداكثر 4 نيمسال از شروع تحصيل آنان تا هنگام ثبت نام در رشته جديد سپري نشده باشد.
یعنی کسایی که با کنکور بار دوم قبول شدن و ثبت نام کردن(غیر روزانه) نمیتونن حین تحصیل برای سومین بار شرکت کنن؟

اگه انصراف نداده باشیم چطور؟

behdana
08-12-2010, 22:57
سلام

یعنی کسایی که با کنکور بار دوم قبول شدن و ثبت نام کردن(غیر روزانه) نمیتونن حین تحصیل برای سومین بار شرکت کنن؟

نظر من اینه که سازمان سنجش در مسائل مربوط به نظام وظیفه هیچ اطلاعی نداره .
توی این لینک خود سازمان نظام وظیفه صاف و پوست کنده توضیح داده:

ساش
08-12-2010, 23:21
سلام

من که دارم برای بار چهارم آزمون می دم با همین قانون

خودش گفته از زمان ثبت نام بیش از چهار ترم نگذشته باشه
و در معافیعت تحصیلی باشه
و هر کسی می تونه در هر مقطع یک بار از معافیت تحصیلی استفاده کنه

اینا یعنی چی ؟؟

AB
09-12-2010, 00:16
من که دارم برای بار چهارم آزمون می دم با همین قانون

خودش گفته از زمان ثبت نام بیش از چهار ترم نگذشته باشه
و در معافیعت تحصیلی باشه
و هر کسی می تونه در هر مقطع یک بار از معافیت تحصیلی استفاده کنه

اینا یعنی چی ؟؟

پس تا حالا کارت به نظام وظیفه نیفتاده.هر اتاقی که رفتم هر کس یه برداشت متفاوت از یک جمله میکرد.:41:

hossein-p30-f
09-12-2010, 01:53
اره عزیز مطمئن باش، ارتش کم نکرده، تا قانون نشه کم نمیکنه

دمت گرم
واقعا خوشحالم کردی
کارت درسته :11:

ha789di
09-12-2010, 10:43
دوستان درسته که درجه ها بر حسب مدرک تحصیلی کمتر شده مثلا لیسانس شده گروهبان؟

ساش
09-12-2010, 11:16
پس تا حالا کارت به نظام وظیفه نیفتاده.هر اتاقی که رفتم هر کس یه برداشت متفاوت از یک جمله میکرد.:41:

چرا رفتم نظام وظیفه

البته از همون قسمت مشاورش ( خانوما ) پرسیدم گفتن اگر غیبت نداشته باشی می تونی
در ضمن نظام وظیفه اگر ببینه می خوای درس بخونی باحات راه می یاد اونجور که من فهمیدم

برو بخون ایشالله دانشگاه بهتر قبولی

l00st
09-12-2010, 11:34
ببخشید.
یعنی اگه من غیبت خورده باشم کنکور امسالم الکیه؟یعنی قبول هم بشم باز فایده نداره؟ تو رو خدا بیشتر توضیح بدید....

به اینسوال بالا جواب بدین.
دفعه دومه کنکور میدم.امسال پیش رو تموم کردم.و متولد 19/9/1370 هستم. و هنوز دفترچه رو نفرستادم

AB
09-12-2010, 11:57
چرا رفتم نظام وظیفه

البته از همون قسمت مشاورش ( خانوما ) پرسیدم گفتن اگر غیبت نداشته باشی می تونی
در ضمن نظام وظیفه اگر ببینه می خوای درس بخونی باحات راه می یاد اونجور که من فهمیدم

برو بخون ایشالله دانشگاه بهتر قبولی

خدا کنه اینطوری باشه و باهامون راه بیان.ثبت نام کردم و کد نظام وظیفه 12 رو زدم.

انشالله شما هم در رشته و دانشگاه دلخواهت قبول بشی.:10:

akharwarbaz
09-12-2010, 12:09
سلام خدمت تمام برادران مشمول:31:

اموزشي منم تموم شد.. با سختي كه داشت ولي تجربه خوبي بود..البته سختيش فقط دوريه + بدو به ايست... فقط تنها بدي كه داشت اين بود كه چون ما تو نيرو انتظامي قسمت مرز باني افتاده بوديم از گروهان 143 نفري 128 نفرمون افتادن مرز سيستان بلوچستان:41:.........

در كل دعا كنيد مرزباني نيوفتيد

hossein-p30-f
09-12-2010, 12:42
دوستان درسته که درجه ها بر حسب مدرک تحصیلی کمتر شده مثلا لیسانس شده گروهبان؟

عزیز دل اگه چند تا پست بالاتر از پست خودت رو بخونی میفهمی چی شده:19:

اگه هم کم شده باشه دیگه گروهبان که نمیشه :18: میشه استوار یک :31:

وقتی هم که کم بشه دو درحه از اینی که هست کم میشه

.

behdana
09-12-2010, 12:52
ببخشید.

دوست عزیز شما ماه و سال تولدتون رو بگید و اینکه مدرک پیش دانشگاهیتون رو حضوری گرفتی یا غیرحضوری؟
من توضیح کامل میدم خدمتت.

phhp10
09-12-2010, 13:03
سلام

ما هم بالاخره جریان این بند من درآوردی که سازمان سنجش گفته نفهمیدیم ازیه طرف نظام وظیفه تسهیلات جدیدی برای دانشجویان گذاشته که می تونن تا ترم 4 مقطع کارشناسی انصراف بدن و در دانشگاه جدید ثبت نام کنن
از طرف دیگه سازمان سنجش گفته که دانشجویان باید تا پایان سال اعزام از دانشگاه انصراف داده یاشند در صورتی که اصلا نظام وظیفه همچین بندی تو قانون جدیدش نیست در ثانی کسی که ترم 3 یا 4 داره درس می خونه مسلما از سال اعزامش گذشته. خلاصه که ما بین زمین آسمون گیر کردیم و هیچ کسم جواب آدمو نمیده.:41:

l00st
09-12-2010, 13:09
دوست عزیز شما ماه و سال تولدتون رو بگید و اینکه مدرک پیش دانشگاهیتون رو حضوری گرفتی یا غیرحضوری؟
من توضیح کامل میدم خدمتت.

گفتم ولی دوباره خدمت شما دوست گرامی هم میگم:
من متولد 19 /9/1370 هستم
مدرک پیش دانشگاهیم رو امسال یعنی سال تحصیلی 88/89 گرفتم.
در ضمن من روزانه و حضوری بودم.و امسال اولین کنکورم رو دادم.
فکرکنم تاریخ فارغ تحصیلیم باشه 31/6/89 ..... فکر کنم...
البته من قبولی خرداد امسالم.
.......................
با توجه به کد6 که نوشته:
ثبت نام و شرکت در آزمون متولدین نیمه دوم 70 که به صورت حضوری مدرک پیش دانشگاهی اخذ کرده اند با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1390 خواهد بود بلامانع است
....................
حالا با توجه به این توضیحات آیا من اضاف میخورم یا نه ؟
یا اصلا غیبت ندارم؟
امیدوارم واسه جواب دادنتون توضیحاتم خوب باشه....
منتظرم ....

hamidras
09-12-2010, 13:57
ما هم بالاخره جریان این بند من درآوردی که سازمان سنجش گفته نفهمیدیم ازیه طرف نظام وظیفه تسهیلات جدیدی برای دانشجویان گذاشته که می تونن تا ترم 4 مقطع کارشناسی انصراف بدن و در دانشگاه جدید ثبت نام کنن
از طرف دیگه سازمان سنجش گفته که دانشجویان باید تا پایان سال اعزام از دانشگاه انصراف داده یاشند در صورتی که اصلا نظام وظیفه همچین بندی تو قانون جدیدش نیست در ثانی کسی که ترم 3 یا 4 داره درس می خونه مسلما از سال اعزامش گذشته. خلاصه که ما بین زمین آسمون گیر کردیم و هیچ کسم جواب آدمو نمیده.

سازمان سنجش یاوه میگه:دی

میتونی کنکور بدی اصل نظام وظیفه است که میگه مشکلی نداره!

خودم از سنجش پرسیدم گفت برو از وظیفه بپرس! مسئول نظام وظیفه دانشگاهم گفت تا موقع قبولی قطعیت لازم نیست انصراف بدی..!

behdana
09-12-2010, 14:26
گفتم ولی دوباره خدمت شما دوست گرامی هم میگم:
من متولد 19 /9/1370 هستم
مدرک پیش دانشگاهیم رو امسال یعنی سال تحصیلی 88/89 گرفتم.
در ضمن من روزانه و حضوری بودم.و امسال اولین کنکورم رو دادم.
فکرکنم تاریخ فارغ تحصیلیم باشه 31/6/89 ..... فکر کنم...
البته من قبولی خرداد امسالم.
.......................
با توجه به کد6 که نوشته:
ثبت نام و شرکت در آزمون متولدین نیمه دوم 70 که به صورت حضوری مدرک پیش دانشگاهی اخذ کرده اند با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1390 خواهد بود بلامانع است
....................
حالا با توجه به این توضیحات آیا من اضاف میخورم یا نه ؟
یا اصلا غیبت ندارم؟
امیدوارم واسه جواب دادنتون توضیحاتم خوب باشه....
منتظرم ....

با توجه به توضیحات شما ، تا جایی که من میدونم شما از 18 دی به بعد غیبت می خورید. پس باید حداکثر تا اون تاریخ کارهای ثبت دفترچه خدمت رو انجام بدید.
ضمنا در مورد تاریخ فارغ التحصیلی باید گواهی موقت اتمام دوره پیش دانشگاهی رو نگاه کنید.
اما در مورد دفترچه خدمت ، به پلیس 10+ مراجعه کنید و دفترچه رو تهیه کنید.فرم ها را طبق توضیحات زیر تکمیل کنید:

* فرم شماره 2 = خودتون پر کنید(اطلاعات شخصی و ...)
* فرم شماره 3 = ببرید مدرسه ای که درس خوندید براتون تکمیل کنن و مدیر مدرسه مهر بزنه. بعد باید بری اداره آموزش و پرورش منطقه تون اونا هم مهر بزنن.
* فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.(بعد از زدن واکسن ها این فرم رو برات مهر میزنن)
* فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . (پزشک عمومی هم میشه)

علاوه بر این ها ، مدارک لازم که توی دفترچه رو نوشته به همراه این دفترچه ور میداری میری پلیس 10+ که ثبت کنی.ثبتش هم از طریق کامپیوتر انجام میدن و وقت کمی میگیره. بعدش یه رسید بهت میده . در طول 1 ماه برگه اعزامت(برگه سبز) میاد. توی اون برگه تاریخ اعزامت رو می نویسه که نیمه دوم سال 90 خواهد بود.

سعی کن هر چه سریعتر کارها رو انجام بدی.حداکثر تا اوایل دی ماه دفترچه رو ثبت کن.
موفق باشی

l00st
09-12-2010, 14:43
با توجه به توضیحات شما ، تا جایی که من میدونم شما از 18 دی به بعد غیبت می خورید. پس باید حداکثر تا اون تاریخ کارهای ثبت دفترچه خدمت رو انجام بدید.
ضمنا در مورد تاریخ فارغ التحصیلی باید گواهی موقت اتمام دوره پیش دانشگاهی رو نگاه کنید.
اما در مورد دفترچه خدمت ، به پلیس 10+ مراجعه کنید و دفترچه رو تهیه کنید.فرم ها را طبق توضیحات زیر تکمیل کنید:

* فرم شماره 2 = خودتون پر کنید(اطلاعات شخصی و ...)
* فرم شماره 3 = ببرید مدرسه ای که درس خوندید براتون تکمیل کنن و مدیر مدرسه مهر بزنه. بعد باید بری اداره آموزش و پرورش منطقه تون اونا هم مهر بزنن.
* فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.(بعد از زدن واکسن ها این فرم رو برات مهر میزنن)
* فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . (پزشک عمومی هم میشه)

علاوه بر این ها ، مدارک لازم که توی دفترچه رو نوشته به همراه این دفترچه ور میداری میری پلیس 10+ که ثبت کنی.ثبتش هم از طریق کامپیوتر انجام میدن و وقت کمی میگیره. بعدش یه رسید بهت میده . در طول 1 ماه برگه اعزامت(برگه سبز) میاد. توی اون برگه تاریخ اعزامت رو می نویسه که نیمه دوم سال 90 خواهد بود.

سعی کن هر چه سریعتر کارها رو انجام بدی.حداکثر تا اوایل دی ماه دفترچه رو ثبت کن.
موفق باشی

ممنون که اینهمه کامل و سریع پاسخم دادید.ولی چندتا سوال:
ا.دفترچه ر وثبت کنم .همون موقع که رسید گرفتم یعنی ثبت شده یا بعد از اینکه برگ سبز اومد میشه ثبت؟
2.تاریخ 31/6/89 که زده فارغ تحصیل اشتباهه؟
3.احتمال داره غیبت خورده باشم؟(احتمال)
4.احتمالش هست که سربازیم بخوره قبل از کنکور 90؟

babak_gww
09-12-2010, 14:50
سازمان سنجش یاوه میگه:دی

میتونی کنکور بدی اصل نظام وظیفه است که میگه مشکلی نداره!

خودم از سنجش پرسیدم گفت برو از وظیفه بپرس! مسئول نظام وظیفه دانشگاهم گفت تا موقع قبولی قطعیت لازم نیست انصراف بدی..!

تائید میشه ...
من امروز واسه یه دوستمون رفتیم پرسیدیم دقیقا همینو گفت

البته شرطش اینه که غیبت نداشته باشی و موقع ارسال دفترچت نرسیده باشه ...
ایشالا پیر نشی ولی قبول شی حمید جون :40:

behdana
09-12-2010, 20:34
ممنون که اینهمه کامل و سریع پاسخم دادید.ولی چندتا سوال:
ا.دفترچه ر وثبت کنم .همون موقع که رسید گرفتم یعنی ثبت شده یا بعد از اینکه برگ سبز اومد میشه ثبت؟
2.تاریخ 31/6/89 که زده فارغ تحصیل اشتباهه؟
3.احتمال داره غیبت خورده باشم؟(احتمال)
4.احتمالش هست که سربازیم بخوره قبل از کنکور 90؟

خواهش میکنم.
1- همون موقعی که ثبت میکنی پرونده تو میره سازمان نظام وظیفه که به وضعت رسیدگی بشه.از تاریخ ثبت دفترچه حدود دو هفته که بگذره میتونی تماس بگیری یا مراجعه کنی همون دفتر پلیس 10+ و بپرسی تاریخ اعزامت رو کی زدن.
2- اگر امتحانات خرداد ماه قبول شده باشی تاریخ فارغ التحصیلیت میشه 31 خرداد.
3- بله احتمال داره غیبت خورده باشی ولی اصلا منطقی نیست و طبق قانون و قاعده ، نباید غیبت خورده باشی.
4- بله احتمالش هست ولی خیلی کمه.اگه اینطور بشه میری نظام وظیفه و درخواست تمدید مهلت میدی.

یه نکته ای که میخوام یادآروی کنم اینه که تو دفترچه که پر میکنی مدرک تحصیلی رو حتما بنویس پیش دانشگاهی.(ننویسی دیپلم!)

موفق باشی

am_64
09-12-2010, 23:49
سلام دوستان
من الان مشمول غایب هستم
شدیدا دنبال اینم که بتونم گواهی نامه رانندگی بگیرم ولی گویا مثل اینکه یا گواهی اشتغال به تحصیل میخوان که من ندارم یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت که باز هم اینها رو ندارم
حالا تکلیف من چیه ؟‌
الان پول یک پژوه 206 توی حسابمه ولی به خاطره اینکه گواهی نامه ندارم نمی تونم کاری بکنم
از دوستانی که راهنمایی می کنن خواهش می کنم که برای جواب دادن به من اگه جواب غیرمتعارف دارند ارائه بدن
مثلا نگن برو سربازی و بعد برو گواهینامه بگیر چون یک بچه شش ساله هم این پیشنهاد رو می تونه بده
در ضمن من برادری دارم که چند ماه دیگه درسش تموم میشه و میره سربازی
آیا من که غایبم می تونم معافیت موقت بگیرم و از این فرصت برای گرفتن گواهی نامه استفاده کنم یا نه ؟
ممنون دوستان

AlexMercer
10-12-2010, 00:31
سلام دوستان
من الان مشمول غایب هستم
شدیدا دنبال اینم که بتونم گواهی نامه رانندگی بگیرم ولی گویا مثل اینکه یا گواهی اشتغال به تحصیل میخوان که من ندارم یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت که باز هم اینها رو ندارم
حالا تکلیف من چیه ؟‌
الان پول یک پژوه 206 توی حسابمه ولی به خاطره اینکه گواهی نامه ندارم نمی تونم کاری بکنم
از دوستانی که راهنمایی می کنن خواهش می کنم که برای جواب دادن به من اگه جواب غیرمتعارف دارند ارائه بدن
مثلا نگن برو سربازی و بعد برو گواهینامه بگیر چون یک بچه شش ساله هم این پیشنهاد رو می تونه بده
آیا من که غایبم می تونم معافیت موقت بگیرم و از این فرصت برای گرفتن گواهی نامه استفاده کنم یا نه ؟
ممنون دوستان

باید بری سربازی هیچ راهی نداره مخصوصا چون شما غیبت داری حتی فکر نکنم بتونی معافیت موقت بگیری.مگر به قول دوستمون پزشکی:46:

rozbeh85
10-12-2010, 09:26
سلام دوستان
من الان مشمول غایب هستم
حالا تکلیف من چیه ؟‌
ممنون دوستان

شما چون غیبت داری نه میتونی بری دانشگاه معافیت تحصیلی بگیری، نه میتونی از معافیت موقت برادرت استفاده کنی، تنها راحت معافیت پزشکی هست

l00st
10-12-2010, 18:14
خواهش میکنم.
1- همون موقعی که ثبت میکنی پرونده تو میره سازمان نظام وظیفه که به وضعت رسیدگی بشه.از تاریخ ثبت دفترچه حدود دو هفته که بگذره میتونی تماس بگیری یا مراجعه کنی همون دفتر پلیس 10+ و بپرسی تاریخ اعزامت رو کی زدن.
2- اگر امتحانات خرداد ماه قبول شده باشی تاریخ فارغ التحصیلیت میشه 31 خرداد.
3- بله احتمال داره غیبت خورده باشی ولی اصلا منطقی نیست و طبق قانون و قاعده ، نباید غیبت خورده باشی.
4- بله احتمالش هست ولی خیلی کمه.اگه اینطور بشه میری نظام وظیفه و درخواست تمدید مهلت میدی.

یه نکته ای که میخوام یادآروی کنم اینه که تو دفترچه که پر میکنی مدرک تحصیلی رو حتما بنویس پیش دانشگاهی.(ننویسی دیپلم!)

موفق باشی

مرسی دوست من.سری سوم سوالام هم بگم.
الان من فرم شماره 3 پر کردم.
قسمت وضعیت تحصیلی رو زدم چهارم دبیرستان و قسمت فارغ تحصیلیم رو زدم 31/6/89
به مدیر هم گفتم من که خرداد قبول شدم چرا شما زدی 31 / 6 89 ؟؟؟
گفت: اشکالی نداره .من این کار کردم تا به نفعت بشه!!
حالا شما میگی باید بزنه 31 خرداد؟
تاریخ رو عوض کنم یا نه؟
و یه موضوع دیگه اینکه میگی احتمال داره غیبت خورده باشم؟ یعنی چی ؟ آخه چه جوری حساب کردی که این احتمال هست؟
باز هم تشکر

Citrix Systems
10-12-2010, 21:48
سلام من کد مازاد خوردم و اول دی باید ساعت 7 میدون سپاه باشم ! امروز آشنامون زنگ زد گفت افتادی نیروهوایی مشهد ! من که مازاد خوردم چطوری فهمیده من افتادم اونجا ؟ کسی میدونه ؟ گفت که بعدش هم میندازمت افسریه پادگان تختی ! میشه کسی راهنمایم کنه که راست میگه یا نه ؟ گفت ورق اعزامت دستمه اما من که مازاد خوردم چوری فهمیده من افتادم نیروهوایی مشهد ؟

Rhodes
10-12-2010, 23:26
دوستان سلام.
من الان مشمول هستم.نیمه دوم 70 به دنیا اومدم.سال دومی هست که میخوام کنکور بدم.ولی به علت سن بالای 18 خودم و سن بالای 60 پدر میخوام معافی بگیرم.ولی هنوز اقدام نکردم.توی ثبت نام دانشگاه کد نظام وظیفه رو چی بزنم؟بزنم معاف یا معاف تحصیلی؟
اصلا کارت معافی برای ثبت نام آزمون کنکور هست یا ثبت نام بعد که قبول شدیم انشاالله برای دانشگاه؟
با تشکر.

navid_ir
11-12-2010, 10:24
سلام..
من الان دانشگاه غیر انتفاهی هستم....میخوام کنکور شرکت کنم...متولد نیمه ی اول 70 هستم ...دفترچه اعزام رو هم تابستون فرستاده بودم ....میتونم شرکت کنم؟؟اگه میتونم ..باید کدوم کد رو توی ثبت نام وارد کنم؟

dj0110
11-12-2010, 14:27
با سلام
من متولد 1370 (نيمه اول)هستم و بهمن ماه امسال بدون غيبت به خدمت اعزام ميشوم. (9 ما كسري دارم برگ سبزمم اومده)ميخواستم امسال در كنكور 90 شركت كنم اما در پيوست نظام وظيفه هيچ كدي كه مشمول من شود وجودندارد.(كد 8 كه در دفترچه ي سال 89 وجود داشت).لطفا هر چه زودتر جواب بديد چون خيلي مهمه...

behdana
11-12-2010, 17:01
مرسی دوست من.سری سوم سوالام هم بگم.
الان من فرم شماره 3 پر کردم.
قسمت وضعیت تحصیلی رو زدم چهارم دبیرستان و قسمت فارغ تحصیلیم رو زدم 31/6/89
به مدیر هم گفتم من که خرداد قبول شدم چرا شما زدی 31 / 6 89 ؟؟؟
گفت: اشکالی نداره .من این کار کردم تا به نفعت بشه!!
حالا شما میگی باید بزنه 31 خرداد؟
تاریخ رو عوض کنم یا نه؟
و یه موضوع دیگه اینکه میگی احتمال داره غیبت خورده باشم؟ یعنی چی ؟ آخه چه جوری حساب کردی که این احتمال هست؟
باز هم تشکر

سلام
1- نه اشکالی نداره وقتی زده فارغ التحصیلی 31 شهریور حتما باید همین تاریخ رو بزنید. هدف من این بود که فقط تاکید کنم که تاریخ دقیق رو بنویسید.
2- در مورد اینکه گفتم احتمال داره غیبت زده باشن: ببین طبق قاعده و قانون نباید غیبت خورده باشی ولی همیشه یه درصد کمی برای گیج بازی و بی در و پیکر بودن نظام وظیفه احتمال قائل شو.
انشالله هیچ مشکلی ایجاد نمیشه.
آرزوی موفقیت برات دارم.

amir_ata_21
11-12-2010, 17:27
سلام دوستان
بچه ها کسی می دونه که با مدرک فوق لیسانس تو خدمت چه درجه ایی می دن؟

shifter
11-12-2010, 21:15
سلام...
من فردا جلسه پزشكي دارم براي معافي! ميخوام ببينم حالا شرايطم چطور ميشه.من دانشگاه قبول شدم اما ورودي بهمن هستم(ثبتنام كردم همون شهريور) ...حالا اگه خداي نكرده:31: فردا معاف نشم بايد برم سربازي بعد بهمن برم دانشگاه؟ مگه دانشگاه خودش برامون معافيت تحصيلي نميده؟؟
راستي اگه اونجا پرسيدن دانشجو هستي يا نه چي بگم؟

ممنون:20:

rozbeh85
11-12-2010, 21:55
سلام دوستان
بچه ها کسی می دونه که با مدرک فوق لیسانس تو خدمت چه درجه ایی می دن؟

تو ارتش ستوان یک

Rhodes
11-12-2010, 23:18
سلام...
من فردا جلسه پزشكي دارم براي معافي! ميخوام ببينم حالا شرايطم چطور ميشه.من دانشگاه قبول شدم اما ورودي بهمن هستم(ثبتنام كردم همون شهريور) ...حالا اگه خداي نكرده:31: فردا معاف نشم بايد برم سربازي بعد بهمن برم دانشگاه؟ مگه دانشگاه خودش برامون معافيت تحصيلي نميده؟؟
راستي اگه اونجا پرسيدن دانشجو هستي يا نه چي بگم؟

ممنون:20:

یعنی شما میخواستی پزشکی معاف بشی؟
یا همون جلسه معاینه عادی هست؟
چی شد؟چی کارت کردن؟

Rhodes
11-12-2010, 23:26
دوستان سلام.
من الان مشمول هستم.نیمه دوم 70 به دنیا اومدم.سال دومی هست که میخوام کنکور بدم.ولی به علت سن بالای 18 خودم و سن بالای 60 پدر میخوام معافی بگیرم.ولی هنوز اقدام نکردم.توی ثبت نام دانشگاه کد نظام وظیفه رو چی بزنم؟بزنم معاف یا معاف تحصیلی؟
اصلا کارت معافی برای ثبت نام آزمون کنکور هست یا ثبت نام بعد که قبول شدیم انشاالله برای دانشگاه؟
با تشکر.

دوستان چه کدی رو بزنم؟
ثب نام کم کم چند روز دیگه تمومه ها!

r_liaghat
12-12-2010, 01:03
سلام.ایام محرم الحرام رو تسلیت میگم.
من چندتا مشکل پزشکی داشتم واسه یکیش که ارتوپدیه اقدام کردم و الان منتظرم تا برگه حضور در کمیسیون پزشکی بیاد.میخواستم بپرسم مشکلات دیگه رو که واسه شون اقدام نـکردم و به پزشک مراجعه نـکردم و بررسی نـشده رو هم میشه تو کمیسیون مطرح کرد یا نه؟؟دوستان اگه اطلاعی تو این مورد دارین لطفا راهنمایی کنین.ممنون.

behdana
12-12-2010, 01:53
دوستان چه کدی رو بزنم؟
ثب نام کم کم چند روز دیگه تمومه ها!

سلام
فکر میکنم کد 2 به شما بخوره. شما سال بعد موقع ثبت نام دانشگاه ، یا باید برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت داشته باشی یا کارت پایان خدمت یا معافیت. با توجه به شرایط شما که میگید معاف میشید کد 2 احتمالا برای شماست.
موفق باشید

kli_tab
12-12-2010, 07:49
با سلام
من قبلاً در دوران دیپلم معاف از رزم گرفتم که بعد به دلیل قبولی دانشگاه معاف تحصیلی شدم.
الان فارغ التحصیل شدم دوباره اقدام کردم برای سربازی . متأسفانه هنوز اون معاف از رزمه مونده تو سابقمون . میخواستم امریه بگیرم میگن معاف از رزم نمیگیرن . خواستم ببینم راهی هست بتونم معاف از رزمیمو حذف کنم.
دستون درد نکنه . دوستون دارم:46:

amin-03
12-12-2010, 11:45
سلام دوستان
من در حال حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم، خواستم بدونم اگه الان انصراف بدم و در فرجه چهار ماه پس از انصراف تو یه دانشگاه دیگه قبول شم میتونم دوباره برم دانشگاه؟ یعنی بخاطر اون انصرافی سازمان نظام وظیفه یا دانشگاه مخالفتی نمی کنه؟

MJHamed
12-12-2010, 12:04
سلام
من اول دی اعزامم هست، برگه ی دوم اومد نوشته نیروی بکار گیرنده: دژبان مرکز - مرکز آموزش:کهریزک سماجا
کسی نظری، تجربه ای، توصیه ای چیزی نداره؟
از دوستان کسی نیست که اعزامش اول دی باشه و کهریزک افتاده باشه؟
باز چند تا آشنا اونجا باشه میشه تحمل کرد.

Citrix Systems
12-12-2010, 12:59
سلام من کد مازاد خوردم و اول دی باید ساعت 7 میدون سپاه باشم ! امروز آشنامون زنگ زد گفت افتادی نیروهوایی مشهد ! من که مازاد خوردم چطوری فهمیده من افتادم اونجا ؟ کسی میدونه ؟ گفت که بعدش هم میندازمت افسریه پادگان تختی ! میشه کسی راهنمایم کنه که راست میگه یا نه ؟ گفت ورق اعزامت دستمه اما من که مازاد خوردم چوری فهمیده من افتادم نیروهوایی مشهد ؟

Danial_4139
12-12-2010, 13:07
برگ سبز ما هم امروز اومد 1 اسفند اعزام شدیم و قسمت بدش اینکه 90 روز هم اظافه زدن برام :45:

رفتم نظام وظیفه گفتن 2 ترم اضافه تحصیلی داشتی ( باید 8 ترم تمام میکردم شد 10 ترم ) و ما مرخصی با غیبت دادیم واسه همین غیبت خوردی و باید بری .

گور باباشون :5:

shifter
12-12-2010, 13:25
یعنی شما میخواستی پزشکی معاف بشی؟
یا همون جلسه معاینه عادی هست؟
چی شد؟چی کارت کردن؟
اره...ساعت 8 رفتم الان رسیدم خونه:13: فقط 1 ساعت نشسته بودم تا یارو بیاد یه مهر بزنه :18::2:خیلی خودمو کنترل کردم که چیزی نگم بهشون.
جلسه پزشکی بود دیگه...دوباره قرار شد برم دکتر چشم معاینه !!

amir_ata_21
12-12-2010, 14:06
تو ارتش ستوان یک
بچه ها تو سپاه و نیروی انتظامی هم می دونید که به مدرک فوق لیسانس چه درجه ایی می دن؟:11:

babak_gww
12-12-2010, 15:39
سلام دوستان ، یه سوال خیلی خیلی فوری دارم

1-فاصله ی زمانی بین فرستادن دفترچه با اومدن برگه اعزام چقدر هستش؟ ( از لحظه ی اقدام چی؟)
2- من کی باید دفترچه بفرستم که تاریخ اعضامم بیوفته بعد از 1 مهر 90 ( بدون در نظر گرفتن تاریخ تولد و اینا )

من برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت احتیاج دارم ( که تاریخ اعزام نیمه دوم سال90 باشه ) تا بتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم ( این برگ باید نهایتن تا نیمه ی شهریور ماه 90 به دستم برسه)

ممنون...

Danial_4139
12-12-2010, 17:41
شما هر وقت دفتر چه رو از طریق پلیس+10 پست کردی حدود 20 روز تا یک ماه برگه اعزام به خدمتتون میاد که عموما تاریخ 3 ماه بعد برای اعزام داخلش نوشته شده .

rozbeh85
12-12-2010, 21:20
سلام دوستان ، یه سوال خیلی خیلی فوری دارم

1-فاصله ی زمانی بین فرستادن دفترچه با اومدن برگه اعزام چقدر هستش؟ ( از لحظه ی اقدام چی؟)
2- من کی باید دفترچه بفرستم که تاریخ اعضامم بیوفته بعد از 1 مهر 90 ( بدون در نظر گرفتن تاریخ تولد و اینا )

من برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت احتیاج دارم ( که تاریخ اعزام نیمه دوم سال90 باشه ) تا بتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم ( این برگ باید نهایتن تا نیمه ی شهریور ماه 90 به دستم برسه)

ممنون...
1-معمولا شیش ماه
2- فکر کنم بین اردیبهشت و خرداد
3- شما باید قبل از 6 ماه که مهلت بعد از فارغ التحصیلی برای پست دفترچه هست پست کنی که غیبت نخوری
میتونی 2 ماه اعزامت رو عقب هم بندازی

babak_gww
12-12-2010, 22:36
شما میگی 6 ماه ... اون دوستمون که میگه 1 ماه ... :18:

کدومش بالاخره ؟ :دی

Rhodes
12-12-2010, 23:19
دوستان برای مشکلات و پرسیدن سوالات سربازی باید برم پلیس +10 یا سپاه.؟

amir_ata_21
12-12-2010, 23:30
بچه ها تو سپاه و نیروی انتظامی هم می دونید که به مدرک فوق لیسانس چه درجه ایی می دن؟:11:
بچه ها جوابمو نمی دید؟:19:

r_liaghat
13-12-2010, 00:28
سلام.ایام محرم الحرام رو تسلیت میگم.
من چندتا مشکل پزشکی داشتم واسه یکیش که ارتوپدیه اقدام کردم و الان منتظرم تا برگه حضور در کمیسیون پزشکی بیاد.میخواستم بپرسم مشکلات دیگه رو که واسه شون اقدام نـکردم و به پزشک مراجعه نـکردم و بررسی نـشده رو هم میشه تو کمیسیون مطرح کرد یا نه؟؟دوستان اگه اطلاعی تو این مورد دارین لطفا راهنمایی کنین.ممنون.
شرمنده کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟؟

r_liaghat
13-12-2010, 00:37
هیچ کدوم.اگه میخوای درمورد قوانین سوال کنی بهتره با شماره تلفن های مشاوره سازمان وظیفه تماس بگیری که برات میذارم: 73941735 و 73941739 .فقط سعی کن صبح زودتر تماس بگیری.درضمن کار دیگه ای که میتونی انجام بدی اینه که بری توسایتش و قوانینو بخونی.یه سرچ کن سایتشو پیدا کن الان یادم نیست چی بود.
درمورد اون سوالتم قانونش اینطوریه که دانشجوی انصرافی یا اخراجی تا تموم شدن خدمت حق رفتن به دانشگاه نداره.یعنی یا خدمت میری یا معاف میشی بعد میتونی بری دانشگاه.امـــــــا یه مسئله اینجا هست که خیلی مهمه:دانشجوی انصرافی فقط وفقط درصورتی که از زمان تحصیلش تو دانشگاه بیش از 4 ترم نــگذشته باشه میتونه با موافقت سازمان وظیفه انصراف بده و در رشته دیگه به تحصیل بپردازه. اینم گفتم که بدونی بعد اگه تلفن کردی بدونی چی بپرسی.موفق باشی.

babak_gww
13-12-2010, 12:43

.

بری توسایتش و قوانینو بخونی.یه سرچ کن سایتش رو پیدا کن الان یادم نیست چی بود.

.
این آدرسشه ... دقیق همینو کپی پیست کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:11: . . . .

.

babak_gww
13-12-2010, 19:25
یه دوست دارم که متولد نیمه دوم 70 هستش

اونم قصد داره کنکور 90 شرکت کنه

کد نظام وظیفه رو چی بزنه موقع ثبت نام ؟ کسی میدونه؟

( از نظر قانونی دانش آموز پیش دانشگاهی محسوب میشه - چون داره واحد افتاده رو به صورت حضوری در بزرگسالان پاس میکنه)

کد نظام وظیفه رو چی باید بزنه ؟

amir_ata_21
13-12-2010, 19:30
می گن درجه ایی که سپاه می ده کمتره
درسته؟

rozbeh85
13-12-2010, 19:40
می گن درجه ایی که سپاه می ده کمتره
درسته؟

نه، نیرو انتظامی از همه کمتر میده
باز دم ارتش گرم که هنوز رو درجه قبلیا هست

amir_ata_21
13-12-2010, 19:53
نه، نیرو انتظامی از همه کمتر میده
باز دم ارتش گرم که هنوز رو درجه قبلیا هست
می تونید بگید که سپاه و نیروی انتظامی به مدرک فوق لیسانس چه درجه ایی می دن
مرسی:11:

shuhin
14-12-2010, 16:42
سلام دوستان
من 2 - 3 روز پیش برگه کسری خدمت گرفتم(پدرم خدمتش تو جبهه بوده) حالا میگن که کسریها تا ساله 90 هست:19:
میخواستم ببینم اگر اینور سال دفترچه رو پست کنم این کسری شامل حال من میشه؟
متولد خرداد 71م

mjorh
14-12-2010, 23:46
من خفن گیج شدم . الان اگه تو کنکور 90 قبول نشم باید برم سربازی یا فرصت دوباره ای دارم ؟

vroom
15-12-2010, 00:11
من خفن گیج شدم . الان اگه تو کنکور 90 قبول نشم باید برم سربازی یا فرصت دوباره ای دارم ؟

تاریخ تولدتون کی هست؟
و دیپلم تون را کی گرفتین؟

hossein-p30-f
15-12-2010, 02:02
سلام

دوستان من شنیدم باز این قانون دو برادری رو گذاشتن
این خبر صحت داره ؟ اگه بله تاریخ اجراش کی هست ؟

ممنون

.

mjorh
15-12-2010, 12:03
[QUOTE=vroom;5698501]تاریخ تولدتون کی هست؟
و دیپلم تون را کی گرفتین؟[/
QUOTE]

72-5-20
89

72-5-20
89

SNOW PATROL
15-12-2010, 12:12
سلام

دوستان من شنیدم باز این قانون دو برادری رو گذاشتن
این خبر صحت داره ؟ اگه بله تاریخ اجراش کی هست ؟

ممنون

.

خیر دوست عزیز همچین چیزی اعلام نشده تازه گفته میشه میخوان قانون 3 برادری رو هم بردارن

vroom
15-12-2010, 13:26
72-5-20
89

دوست عزیز با توجه به مطالب پائین خودتون میتونید تشخصی بدین:46:

مشمولان فارغ‌التحصيل ديپلم كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 22 سالگي و مشمولان فارغ‌التحصيل پيش‌دانشگاهي كه مدرك خود را حداكثر تا پايان 24 سالگي بصورت پيوسته و حضوري و با داشتن معافيت تحصيلي اخذ كرده باشند، آخرين مهلت تعيين وضعيت مشموليت آنها به اين شرح مي‌باشد:

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه اول سال، حداكثر تا 18 آبان سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه دوم سال، حداكثر تا 18 آذر سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه سوم سال، حداكثر تا 18 دي سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

· فارغ‌التحصيلان خرداد متولد سه ماهه چهارم سال، حداكثر تا 18 بهمن سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

· فارغ‌التحصيلان شهريور متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 اسفند سال اخذ ديپلم يا سال اعزام.

· فارغ‌التحصيلان آذر يا دي متولد هر فصل از سال، حداكثر تا 18 مهرماه سال بعد از اخذ ديپلم يا سال اعزام.

سال اعزام: افرادي كه جهت انجام خدمت دوره ضرورت بلامانع تشخيص داده شوند در طي سالي كه به سن 19 سال تمام مي‌رسند به خدمت دوره ضرورت اعزام خواهند شد.

سال اعزام= سال تولد + 19

سال اعزام= 1389= 1370 + 19 :مثال

babak_gww
15-12-2010, 16:50
سلام دوستان
من 2 - 3 روز پیش برگه کسری خدمت گرفتم(پدرم خدمتش تو جبهه بوده) حالا میگن که کسریها تا ساله 90 هست:19:
میخواستم ببینم اگر اینور سال دفترچه رو پست کنم این کسری شامل حال من میشه؟
متولد خرداد 71م

دوست عزیز این قانون فعلا تا پایان سال 89 اعتبار داره و معلوم نیست مجددا تمدید بشه یا نه

شما اگه تا اخر امسال دفترچه رو پست کنی و بعد از یکماهش که برگ اعزام به خدمت بیاد ( که باید همین 89 بیاد یعنی قبل از بهمن پست کنی) این قانون شامل حالت میشه

فقط برای فرستادن دفترچه باید فارغ التحصیل باشی ... وگرنه نمیشه ( چون سال اعزامت نرسیده)

amin-03
15-12-2010, 17:00
سلام دوستان
من در حال حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم، خواستم بدونم اگه الان انصراف بدم و در فرجه چهار ماه پس از انصراف تو یه دانشگاه دیگه قبول شم میتونم دوباره برم دانشگاه؟ یعنی بخاطر اون انصرافی سازمان نظام وظیفه یا دانشگاه مخالفتی نمی کنه؟

دوستان اگه کسی پاسخ این سوال رو میدونه لطفا من رو راهنمای کنه، خیلی برام مهمه.

shuhin
15-12-2010, 19:12
دوست عزیز این قانون فعلا تا پایان سال 89 اعتبار داره و معلوم نیست مجددا تمدید بشه یا نه

شما اگه تا اخر امسال دفترچه رو پست کنی و بعد از یکماهش که برگ اعزام به خدمت بیاد ( که باید همین 89 بیاد یعنی قبل از بهمن پست کنی) این قانون شامل حالت میشه

فقط برای فرستادن دفترچه باید فارغ التحصیل باشی ... وگرنه نمیشه ( چون سال اعزامت نرسیده)

خوشبختانه فارغ التحصیلم :20:
فقط سیستمه این دفترچه پر کردن چه جوریه؟ چیکار باید انجام بدم؟:11:
ممنون

behdana
15-12-2010, 19:47

شما که متولد نیمه اول 72 هستی کنکور امسال(90) رو هم اگر قبول نشی میتونی کنکور 91 رو هم شرکت کنی.
موفق باشی

babak_gww
15-12-2010, 19:56
سلام دوستان

سلام

دوست عزیز
1- باید تا مهر 90 بیشتر از 4 ترم رو نگذرونده باشی ( کاردانی هم حساب میشه)

2- بین زمان انصراف از رشته ی فعلی با زمان شروع یه تحصیل در رشته جدید نباید بیش از 1 ماه باشه

باید حتما کارشناسی باز قبول بشی ( یعنی نمیتونی انتخاب رشته کاردانی بکنی)

babak_gww
15-12-2010, 20:03
خوشبختانه فارغ التحصیلم :20:
فقط سیستمه این دفترچه پر کردن چه جوریه؟ چیکار باید انجام بدم؟:11:
ممنون

باید بری دفاتر پلیس +10 اونجا اول میپرسی ببینی امکان ارسال دفترچه برای شما وجود داره یا نه

بعدش اگه گفتن اره دفترچه رو میخری ، بعد مدارکتو اماده میکنی( شامل مدارک کسر خدمت) و میبری همونجا واست پست میکنن

بعد از حدودا 1 ماه برگ اعزامت میاد در خونه ، که کسری خدمتت توش لحاظ شده

بعد باز دوباره مراجعه میکنی به نظام وظیفه و تقاضای عقب انداختن تاریخ اعزامت رو میکنی تا بتونی کنکور بدی

( قبل از هر اقدام با مسولان مربوطه مشورت کنید و روال کار بگیرید)

amin-03
15-12-2010, 21:23
سلام

دوست عزیز
1- باید تا مهر 90 بیشتر از 4 ترم رو نگذرونده باشی ( کاردانی هم حساب میشه)

2- بین زمان انصراف از رشته ی فعلی با زمان شروع یه تحصیل در رشته جدید نباید بیش از 1 ماه باشه

باید حتما کارشناسی باز قبول بشی ( یعنی نمیتونی انتخاب رشته کاردانی بکنی)

سپاس دوست عزیز
اینکه کاردانی هم حساب میشه یعنی چی؟ آخه دوره کاردانی خودش 5 ترمه!
این 1 ماه از زمان درخواست انصرافی تا تاریخ قبولی در دانشگاه جدید هست دیگه؟

mjorh
16-12-2010, 14:43
شما که متولد نیمه اول 72 هستی کنکور امسال(90) رو هم اگر قبول نشی میتونی کنکور 91 رو هم شرکت کنی.
موفق باشی

پس هر کی نیمه ی اول 72 باشه یه سال هم فرصت داره .

princeofpersia_7
16-12-2010, 14:51
سپاس دوست عزیز
اینکه کاردانی هم حساب میشه یعنی چی؟ آخه دوره کاردانی خودش 5 ترمه!
این 1 ماه از زمان درخواست انصرافی تا تاریخ قبولی در دانشگاه جدید هست دیگه؟

دوستمون اشتباه راهنماییتون کردن.. برای کسانی که در دوره کاردانی تحصیل میکنند دو ترم فرصت هست و برای کسانی که در دوره کارشناسی تحصیل میکنند 4 ترم فرصت باقی هست تا انصراف بدهند. و اون یک ماه هم همونطوری که گفتید از زمان انصراف تا ثبت نام در دانشگاه جدید هست. به خاطر همینه که میگن اول از قبولیتون مطمئن بشید و بعد برید برای انصراف

p_p_k
16-12-2010, 16:18
سلام. بچه ها من چنتا صفحه اخرو خوندم.حالا چنتا سوال پيش اومده ممنون ميشم جواب بدين. من متولد تير 71 هستم. بگين خوب. :31:

كسري خدمت هم بهم ميخوره و چنتا درسم از پيش دارم كه انشاالله دي تمومش ميكنم.:27:

دوستانم گفتن اگر همراه دفترچه برگه كسري خدمتتو پست كني و قبل از 90 برگه سبزت بياد اگر اعزامتم بعد از 90 باشه كسري رو برات حساب ميكنن درسته؟؟؟؟:20:

خوب من اگر دي درسامو پاس كنم حداكثر تا اول اسفند جواب امتحانا اومده و منم ميتونم كارناممو با دفترچه پست كنم. اگر اول اسفند برگه كسري و دفترچه رو با هم پست كنم برگه سبزم تا قبل از 90 ميادش در خونه؟؟؟

داخل برگه سبز ميزنن كه چقدر بايد خدمت كني؟؟؟؟؟

دو هفته بعد از پست كردن دفترچه اگر برم دفتر پليس+10 اونجا بهم نميگه كه چقدر بايد خدمت كنم؟؟؟

من هنوز نامه كسري خدمتمو نگرفتم. من الان شيرازم و يگان خدمت پدرم مشهده. پدرم اگر بره مشهد الان نامه كسري خدمتو بهش ميدن؟؟؟ يه وقت اين همه راهو نره دست خالي برگرده؟؟؟؟ يگانشم ارتش بوده. چون يه نفر گفت فقط به ارتشيا قبل از خدمت نامه ميدن...:19:

behdana
16-12-2010, 16:19
پس هر کی نیمه ی اول 72 باشه یه سال هم فرصت داره .

هر کسی چه متولد نیمه اول سال باشه یا نیمه دوم ، دو بار میتونه کنکور بده.

rozbeh85
17-12-2010, 11:46
سلام. بچه ها من چنتا صفحه اخرو خوندم.حالا چنتا سوال پيش اومده ممنون ميشم جواب بدين. من متولد تير 71 هستم. بگين خوب. :31:

كسري خدمت هم بهم ميخوره و چنتا درسم از پيش دارم كه انشاالله دي تمومش ميكنم.:27:

دوستانم گفتن اگر همراه دفترچه برگه كسري خدمتتو پست كني و قبل از 90 برگه سبزت بياد اگر اعزامتم بعد از 90 باشه كسري رو برات حساب ميكنن درسته؟؟؟؟:20:

خوب من اگر دي درسامو پاس كنم حداكثر تا اول اسفند جواب امتحانا اومده و منم ميتونم كارناممو با دفترچه پست كنم. اگر اول اسفند برگه كسري و دفترچه رو با هم پست كنم برگه سبزم تا قبل از 90 ميادش در خونه؟؟؟

داخل برگه سبز ميزنن كه چقدر بايد خدمت كني؟؟؟؟؟

دو هفته بعد از پست كردن دفترچه اگر برم دفتر پليس+10 اونجا بهم نميگه كه چقدر بايد خدمت كنم؟؟؟

من هنوز نامه كسري خدمتمو نگرفتم. من الان شيرازم و يگان خدمت پدرم مشهده. پدرم اگر بره مشهد الان نامه كسري خدمتو بهش ميدن؟؟؟ يه وقت اين همه راهو نره دست خالي برگرده؟؟؟؟ يگانشم ارتش بوده. چون يه نفر گفت فقط به ارتشيا قبل از خدمت نامه ميدن...:19:

نه، شما اعزامت باید قبل 90 باشه، تو قانونش گفته این قانون برای اعزامی های تا پایان سال 89 هست، اعزام مهمه
برگ سبز یه ماهه میاد
پدرت مشهد خدمت کرده؟ چطوری میخوای کسری بگیری؟

mh_rayaneh
17-12-2010, 12:34
سلام من دستم عرق میکنه اما معمولی.امیدی به معاف شدن میتونم داشته باشم؟

p_p_k
17-12-2010, 12:46
نه، شما اعزامت باید قبل 90 باشه، تو قانونش گفته این قانون برای اعزامی های تا پایان سال 89 هست، اعزام مهمه
برگ سبز یه ماهه میاد
پدرت مشهد خدمت کرده؟ چطوری میخوای کسری بگیری؟

اره مشهد خدمت كرده. يعني ارگان خدمتش مشهد بوده.:46:

چطوري كسري بگيرم؟؟؟؟ پدرم 26 ماه جبهه داره خوب كسريشو ميگيرم.:27::11:

jamshidjap
17-12-2010, 12:51
سلام من دستم عرق میکنه اما معمولی.امیدی به معاف شدن میتونم داشته باشم؟

نه معافي نداره .... اصلا اميد نداشته باش

Hectorist
18-12-2010, 11:21
سلام.
من در حال حاضر سرباز هستم.
ميخواستم ببينم چه كدي رو بايد بزنم واسه كنكور سراسري؟
كارداني هم نيستم و پيش دانشگاهي دارم فقط.