PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

yuseph
14-10-2010, 12:08
ممنون از شما دوست گلم که جواب میدی
من الان رفتم نظام وظیفه
گفت واسه اینکه مشکلی پیش نیاد شما ثبت نام کن واسه اعزام تا اگه مشکلت بیشتر طول کشید غیبت نخوری
گفت 18 آبان هم اعزامم
دانشگاه هم میگه باید بری سر کلاس:18:
شما فک کن وضع من تا 18 آبان مشخص نشه هم باید برم کلاس هم سربازی:19:
مملکته داریم!
جالب اینجاس دانشگاه میگه معلوم نیست وضعت کی مشخص بشه!LOL
من مشکل غذا خوابگاه و ...................... دارم چون کارت دانشجویی ندارم حالا شده قوز بالا قوز!!
یعنی اگر شما رسما دانشجو نشین این مدت حضور در دانشگاه برای حوزه نظام وظیفه توجیه پذیر نیست؟
ای بابا...
خوب..این بنده خدا روچه حسابی گفته که شما 18آبان اعزام میشین؟شما که هنوز دفترچه پست نکردی؟
بهرحال شما 2راه بیشتر نداری رفیق...
1-فشارت رو دانشگاه بیشتر کنی.(از طریق آشنایی چیزی...نامه اعتراضی حرفی حدیثی)
2-تا آخرین لحظه صبر کنی!!!
ببینم خودش برات حساب کرد چقدر وقت داری تا زمان عدم غیبیت؟
بعد شما کدوم شهر زندگی میکنی؟

hossein-p30-f
14-10-2010, 12:55
سلام دوستان

انشاا... که سوالم را جای درستی مطرح کردم :20:

می خواستم بدونم مشخصه تو هر ماهی چه ارگانی بیشتر نیرو میگیره یا نه :5:

آخه تاریخ اعزامم 1/12 اومده و میتونم تاریخ اعزامم رو بندازم 1/10
حالا می خواستم بدونم کدوم تاریخ ارتش بیشتر نیرو میگیره که تو اون ماه برم (آخه می خوام برم ارتش :27: )

راستی امریه رو هنوز میشه گرفت ؛ آخه شنیدم جدیدا شده برای خانواده شهدا و جانبازاو و متاهل ها و . . . که من هیچ کدومش رو ندارم :31:

.

alirecoba2
14-10-2010, 13:03
یعنی اگر شما رسما دانشجو نشین این مدت حضور در دانشگاه برای حوزه نظام وظیفه توجیه پذیر نیست؟
ای بابا...
خوب..این بنده خدا روچه حسابی گفته که شما 18آبان اعزام میشین؟شما که هنوز دفترچه پست نکردی؟
بهرحال شما 2راه بیشتر نداری رفیق...
1-فشارت رو دانشگاه بیشتر کنی.(از طریق آشنایی چیزی...نامه اعتراضی حرفی حدیثی)
2-تا آخرین لحظه صبر کنی!!!
ببینم خودش برات حساب کرد چقدر وقت داری تا زمان عدم غیبیت؟
بعد شما کدوم شهر زندگی میکنی؟
توجیه پذیر واسه من و شما هست!
اینجا ایرانه بابا
درسته پست نکردم
تو دفترچه کنکور زده متولدین 70 پست نباید بکنن ولی اگه قبول نشن باید اعزام بشن!بدون پست کردن دفترچه
نمیدونم یعنی چی!
خودش گفت واسه اعزام ثبت نام کن
گفتش اردیبهشت چون هستی و متولد 70 باید 18 آبان بری اگه دانشجو رسمی نباشی
حالا میرم دانشگاه شنبه
من استان خراسان رضوی هستم شهر خواف 200 کیلومتری مشهد
خدایا چه بساطیه!:41:

rozbeh85
14-10-2010, 13:25
سلام دوستان

انشاا... که سوالم را جای درستی مطرح کردم :20:

می خواستم بدونم مشخصه تو هر ماهی چه ارگانی بیشتر نیرو میگیره یا نه :5:

آخه تاریخ اعزامم 1/12 اومده و میتونم تاریخ اعزامم رو بندازم 1/10
حالا می خواستم بدونم کدوم تاریخ ارتش بیشتر نیرو میگیره که تو اون ماه برم (آخه می خوام برم ارتش :27: )

راستی امریه رو هنوز میشه گرفت ؛ آخه شنیدم جدیدا شده برای خانواده شهدا و جانبازاو و متاهل ها و . . . که من هیچ کدومش رو ندارم :31:

.

میدونی داری تو ماه طلایی اعزام میشی؟
هتل ترین ماه هست
در مورد امریه، پارتی داری؟؟؟
اگه داری که حله ولی اگه نداری هزارتا دلیل و تبصره میارن که نمیشه

hossein-p30-f
14-10-2010, 13:29
میدونی داری تو ماه طلایی اعزام میشی؟
هتل ترین ماه هست
در مورد امریه، پارتی داری؟؟؟
اگه داری که حله ولی اگه نداری هزارتا دلیل و تبصره میارن که نمیشه

آره می دونم :21:

اما اگه 1/10 ارتش بیشتر نیرو خواسته باشه حاضرم برم 1/10 :20:

یکی از دوستام بدون هیچ پارتیی امریه آموزش و پرورش رو گرفت ، فقط رفت مصاحبه ازش پرسیدن که :
محله تون چند تا مسجد داره ، پیش نمازاش کیا هستن ، نماز جمعه چندرکعته ؛ چند تا قنوت داره و . . . (دقت کنید که سوالات کاملا مربوط به رشته حسابداری هست :18: )
و بعد هم امریه قبول شد

.

roteal2007
14-10-2010, 13:48
سلام دوستان من پدرم متولد 1331 هست آیا امسال میتونم برای معافی اقدام کنم یا باید بزارم سال آینده؟
و در حال حاضر هم میتونم کفالت مادرم هم بگیرم (طلاق) حال به نظرتون کدومش دوندگی کمتر داره و راحتتر میدن(آدم رو اذیت نمیکنن) ؟؟؟

Gamexland
14-10-2010, 15:02
درود
دانشجو کاردانی حسابداری هستم ترم 5 و 2 ترم دیگر دارم.اگر بخواهم به خدمت برم میتونم؟؟یعنی این ترم را تمام کنم چون پدرم جبهه داشته.یعنی 2 ترم دیگه رو نرم و برم خدمت و برگردم؟؟شنیدم نمیشه؟؟چون قانونو سال 90 برمیدارن میخوام هرطوری شده برم خدمت.چجوری میشه؟؟

jobin_vm
14-10-2010, 18:01
سلام من یه سوال تخضضی داشتم، راستش من برای معافیت سربازی به دکتر مراجعه کردم، دکتر گفت احتمال واریکوسل داری سونوگرافی داد، در جواب سونوگرافیم نوشته :
"... علائم واریکوسل گرید3 با انجام مانور والسالوا و بدون آن در اسکروتوم چپ وچود دارد... "
میخوام بدونم این یعنی من واریکوسل درجه سه دارم و معف میشم از سربازی ؟؟؟؟ کمک فوری بدین تا قلبم نیومده تو دهنم :))))) :دی

rozbeh85
14-10-2010, 18:09
سلام دوستان من پدرم متولد 1331 هست آیا امسال میتونم برای معافی اقدام کنم یا باید بزارم سال آینده؟
و در حال حاضر هم میتونم کفالت مادرم هم بگیرم (طلاق) حال به نظرتون کدومش دوندگی کمتر داره و راحتتر میدن(آدم رو اذیت نمیکنن) ؟؟؟

پدر باید 59 سال تمام باشند که یه سالی مونده
آن چنان دوندگی نداره، در هر دو مورد شما کپی شناسنامه رو میفرستی (در مورد دوم تاییده کلانتری محل سکونت) آنها خودشان از اداره ثبت احوال استعلام میکنند.

درود
دانشجو کاردانی حسابداری هستم ترم 5 و 2 ترم دیگر دارم.اگر بخواهم به خدمت برم میتونم؟؟یعنی این ترم را تمام کنم چون پدرم جبهه داشته.یعنی 2 ترم دیگه رو نرم و برم خدمت و برگردم؟؟شنیدم نمیشه؟؟چون قانونو سال 90 برمیدارن میخوام هرطوری شده برم خدمت.چجوری میشه؟؟

نه، شما موقعی که میخواهید دفترچه پست کنید باید برگه ای که دانشگاه بهتان میدهد هم همراهش پست کنید، مگر اینکه انصراف داده و به خدمت اعزام شوید

jobin_vm
14-10-2010, 20:45
بابا یکی نیست جواب منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟ این تو جواب سونوگرافی از بیضه من اومده " علائم واریکوسل گرید 3 با انجام مانور والسالوا و بدون آن در اسکروتوم چپ وجود دارد" یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SamGun
14-10-2010, 21:07
بچه ها من ربات صلیبیه زانوی راستم پاره هست . و تو حرکت های شدید مشکل دارم و هر آن ممکن هست پام از زانو پیچ بوخوره که

درد بسیار شدیدی هم برام بوجود میاره. یعنی فقط میتونم خیلی محتاط راه برم.

به نظرتون میتونم معافیت بگیرم ؟

یکم راهنمایی کنید ممنون میشم.

بچه ها یه راهنمایی بکنید دیگه !!

Please

M A T I N
14-10-2010, 21:53
سلام
من یکی از دوستام باباش 60 سالشه و یک برادر داره که ازدواج کرده و تو یه شهره دیگست و کارت پایان خدمتم داره .
میخواست بدونه با این شرایط خودش که 20 سالشه و دانشجوهه معاف میشه یا نه ؟

hossein-p30-f
14-10-2010, 21:55
سلام
من یکی از دوستام باباش 60 سالشه و یک برادر داره که ازدواج کرده و تو یه شهره دیگست و کارت پایان خدمتم داره .
میخواست بدونه با این شرایط خودش که 20 سالشه و دانشجوهه معاف میشه یا نه ؟

نه نمیشه

اگه دفترچه اعزام به خدمت رو بخونه نوشته که :

برای معافیت کفالت باید تک پسر باشه ، حتی اگه برادرش داماد هم شده باشه او معاف نمیشه

سازمان وظیفه عمومی شرایط معافیت کفالت و موارد خاص را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس، سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد، طبق قانون، معافیت کفالت شامل افراد ذیل می‌شود.

- اگر مشمولی تنها فرزند ذکور بالای 18 سال و سالم خانواده باشد و سن پدرش بالای 59 سال یعنی شروع 60 سالگی باشد، می‌‌تواند کفیل پدرش شود و از خدمت وظیفه عمومی معاف شود. اما چنانچه سن پدرش کمتر از 59 سال تمام باشد ولی به دلیل بیماری با تأیید شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند مراقبت تشخیص داده شود در اینجا نیز تنها فرزند ذکور بالای 18 سال و سالم وی می‌تواند از معافیت کفالت استفاده کند.

پایگاه اطلاع رسانی ناجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بابا یکی نیست جواب منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟ این تو جواب سونوگرافی از بیضه من اومده " علائم واریکوسل گرید 3 با انجام مانور والسالوا و بدون آن در اسکروتوم چپ وجود دارد" یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم معافی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

jobin_vm
14-10-2010, 22:13
فکر کنم معافی

.

بازم دمت گرم که یه توجهی به ما کردی من میگم این چیزی که نوشته تو جواب سونوگرافیم یعنی من واریکسول درجه 3 دارم؟:13:

hossein-p30-f
14-10-2010, 22:16
بازم دمت گرم که یه توجهی به ما کردی من میگم این چیزی که نوشته تو جواب سونوگرافیم یعنی من واریکسول درجه 3 دارم؟:13:

اینو دیگه نمی دونم (هنوز مدرک فوق تخصص واریکسول رو بهم ندادن :31:)

خوب کاری که نداره یه سر برو هنگ (همون جایی که نیرو اعضام میکنن یه سوال بکن) یا جایی که سونوگرافی کردی ازشون بپرس

بابا تو خیلی دلت سنگینه :18: ، اگه من بودم تا الان پاشنه درهنگ رو از جا درآورده بودم)

.

jobin_vm
14-10-2010, 22:20
اینو دیگه نمی دونم (هنوز مدرک فوق تخصص واریکسول رو بهم ندادن :31:)

خوب کاری که نداره یه سر برو هنگ (همون جایی که نیرو اعضام میکنن یه سوال بکن) یا جایی که سونوگرافی کردی ازشون بپرس

بابا تو خیلی دلت سنگینه :18: ، اگه من بودم تا الان پاشنه درهنگ رو از جا درآورده بودم)

آخه اینو یکی گفت که این بیماریو خیلی ها دارن رفتم ببینم میشه معاف از رزم بگیرم ( گشادیه دیگه :46: ) خلاصه دکتر یکم معاینه کرد سونوگرافی داد که توش اینو نوشته بود حالا تا 1 شنبه که برم پیش دکتر خوابم نمیبره که معافم، مشکل دارم تو اون ناحیه؟ چه غلطی بکنم... فقط میخوام یکی پیدا بشه این نوشته تو سونوگرافی رو ترجمه کنه ببینه چجوری ؟

اینجایی که شما میگین کجاست تلفن داره؟ آمارش رو بهم میده؟

hossein-p30-f
14-10-2010, 23:26
آخه اینو یکی گفت که این بیماریو خیلی ها دارن رفتم ببینم میشه معاف از رزم بگیرم ( گشادیه دیگه :46: ) خلاصه دکتر یکم معاینه کرد سونوگرافی داد که توش اینو نوشته بود حالا تا 1 شنبه که برم پیش دکتر خوابم نمیبره که معافم، مشکل دارم تو اون ناحیه؟ چه غلطی بکنم... فقط میخوام یکی پیدا بشه این نوشته تو سونوگرافی رو ترجمه کنه ببینه چجوری ؟

اینجایی که شما میگین کجاست تلفن داره؟ آمارش رو بهم میده؟

منظورت کجاست؟؟؟؟ هنگ رومیگی؟؟؟؟؟

وقتی میری اونجا به زور جواب میدن دیگه وای به حال تلفن :13:

jobin_vm
15-10-2010, 09:13
منظورت کجاست؟؟؟؟ هنگ رومیگی؟؟؟؟؟

وقتی میری اونجا به زور جواب میدن دیگه وای به حال تلفن :13:

خوب آدرسش رو بهم میدین؟ البته من الان دنبال کسی هستم که اطلاعات پزشکی داشته باشه تا جواب سونوگرافی من رو ترجمه کنه

hossein-p30-f
15-10-2010, 10:38
خوب آدرسش رو بهم میدین؟ البته من الان دنبال کسی هستم که اطلاعات پزشکی داشته باشه تا جواب سونوگرافی من رو ترجمه کنه

شما کدوم شهری؟؟؟؟؟
باید ببینی تو شهر خودتون کجاست
جایی که نیرو اعضام میکنن (سازمان نظام وظیفه عمومی )
یه زنگ بزن 118 شمارش رو بگیر ببین بهت جواب میدن

.

farshidshd
15-10-2010, 11:20

بند 37- واريكوسل:

الف) درجه 1 و 2 خدمات غيررزمي.

ب) درجه 3 معاف دائم.

چرا از دکترت نمیپرسی؟ بپرس درجه چنده

.

Gamexland
15-10-2010, 11:32
درود
آقا یکی از دوستان ما چند مشکل پزشکی داره.
یکی اینکه میگرن داره و 10 ساله پرونده پزشکی داره پیش متخصص خودش.
یکی دیگه اینکه پیش روانپزشک میشه یه 2-3 سالیه ظاهرا و قرص اعصاب مصرف میکنه + ضد افسردگی.
2 بارم فتقشو وقتی بچه بوده عمل کرده.
از من خواست بپرسم.

میتونه معاف دائم بگیره؟؟

davood.2008
15-10-2010, 11:36
سلام دوستان
خب هفته دیگه منم رفتم البته بیشتر 4 تا پست ندادم
بگذریم

من افتادم کد 123 از اهواز
اینجا که کسی پیدا نشد با هم دوست شیم شاید اونجا بدرد خورد اما خب...

یه چندتا سوال داشتم:

1) چرا میگن این کد که میشه سپاه نیشابور خیلی بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2) میشه بگین حقوق ها چقدرن؟ من فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی دارم

3) آیا امریه به رشته منم میخوره؟ البته موقعی که برگ سبز اومد رفتم دانشگاه بم گفت رشته تو شامل طرح پیام اور بهداشت میشه یعنی بعد اموزشی اگه خدا خاست اسمت در اومد بسته به نیاز دانشگاه و درخواست وزارت بهداشت از سپاه یا ارتش ممکنه برگردی استان خودت و بقیه خدمت رو اونجا تو رشته خودت که برای من بیمارستانه مثل یه کارمند رسمی کار کنی ... حالا کسی از دوستان هست درباره این طرح پیام آور بهداشت چیزی بدونه؟

4) بعده آموزشی که نیرو ها رو تقسیم میکنن میخواستم بدونم این تقسیم بر اساس رشته تحصیلیه یا سلیقه ای یا مدرک چون رشته من یه رشته بیمارستانیه ؟ از طرفی ممکنه بیفتم شهر خودم؟

5) یه سوال فنی: پدر من 21 ماه از دوران خدمت خودش رو تو منطقه جنگی خدمت کرده و طبق قانون به ازای هر ماه از خدمت پسر کم میشه اما یه مشکلی که هست اینه که مدرک نداریم . رفتیم محل ترخیص پدرم و کمسیون گرفتن و چند تا سوال پرسیدن اخر سر با 6 ماه از خدمت پدرم موافقت کردن که اینطور 3 ماه از خدمت من کم میشه . الان می خوام بریم محل خدمت پدرم مدرک بیاریم از پادگان تا بتونیم همه 21 ماه رو بگیریم چون با این حساب من 14 ماه کسری میخورم ولی دیروز یه خبر بد شنیدم اینکه تمام مدت خدمت تومنطقه جنگی فقط برای نیروهای ارتش و سپاهه و چون پدر من ژاندارمری بوده تنها 12 ماه میدن می خواستم بدونم این خبر صحت دارهو اگه میشه کمی درباره اون توضیح بدین...

farshidshd
15-10-2010, 11:48
درود
آقا یکی از دوستان ما چند مشکل پزشکی داره.
یکی اینکه میگرن داره و 10 ساله پرونده پزشکی داره پیش متخصص خودش.
یکی دیگه اینکه پیش روانپزشک میشه یه 2-3 سالیه ظاهرا و قرص اعصاب مصرف میکنه + ضد افسردگی.
2 بارم فتقشو وقتی بچه بوده عمل کرده.
از من خواست بپرسم.

میتونه معاف دائم بگیره؟؟

پیگیری کنه ممکنه معافیت بدن

سلام دوستان
بگذریم

یه چندتا سوال داشتم:

3) آیا امریه به رشته منم میخوره؟ البته موقعی که برگ سبز اومد رفتم دانشگاه بم گفت رشته تو شامل طرح پیام اور بهداشت میشه یعنی بعد اموزشی اگه خدا خاست اسمت در اومد بسته به نیاز دانشگاه و درخواست وزارت بهداشت از سپاه یا ارتش ممکنه برگردی استان خودت و بقیه خدمت رو اونجا تو رشته خودت که برای من بیمارستانه مثل یه کارمند رسمی کار کنی ... حالا کسی از دوستان هست درباره این طرح پیام آور بهداشت چیزی بدونه؟

4) بعده آموزشی که نیرو ها رو تقسیم میکنن میخواستم بدونم این تقسیم بر اساس رشته تحصیلیه یا سلیقه ای یا مدرک چون رشته من یه رشته بیمارستانیه ؟ از طرفی ممکنه بیفتم شهر خودم؟

5) یه سوال فنی: پدر من 21 ماه از دوران خدمت خودش رو تو منطقه جنگی خدمت کرده و طبق قانون به ازای هر ماه از خدمت پسر کم میشه اما یه مشکلی که هست اینه که مدرک نداریم . رفتیم محل ترخیص پدرم و کمسیون گرفتن و چند تا سوال پرسیدن اخر سر با 6 ماه از خدمت پدرم موافقت کردن که اینطور 3 ماه از خدمت من کم میشه . الان می خوام بریم محل خدمت پدرم مدرک بیاریم از پادگان تا بتونیم همه 21 ماه رو بگیریم چون با این حساب من 14 ماه کسری میخورم ولی دیروز یه خبر بد شنیدم اینکه تمام مدت خدمت تومنطقه جنگی فقط برای نیروهای ارتش و سپاهه و چون پدر من ژاندارمری بوده تنها 12 ماه میدن می خواستم بدونم این خبر صحت دارهو اگه میشه کمی درباره اون توضیح بدین...

سلام

1) من که شنیدم خوبه...

2) فکر میکنم 150 تا 200 تومن باشه

3) میتونی بعد از آموزشی اینکارو بکنی

4) بر اساس وضعیت تاهل ، پدر نظامی ، و پارتی تقسیم میکنن

5) بله ظاهرا صحت داره . توضیح خاصی هم نداره. این قانون برای ارتش و بعد از اون سپاه بود که حالا انطوری شده

موفق باشید

hossein-p30-f
15-10-2010, 11:55
سلام دوستان

لیسانس الان چه درجه ای میدن ؟؟؟؟
شنیدم یه ستاره کم شده ، درسته ؟؟؟؟؟
تو ارگانهای مختلف درجه فرق میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

.

farshidshd
15-10-2010, 12:01
سلام دوستان

لیسانس الان چه درجه ای میدن ؟؟؟؟
شنیدم یه ستاره کم شده ، درسته ؟؟؟؟؟
تو ارگانهای مختلف درجه فرق میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

.

یه درجه از همه کم شده.
بله تو ارگان های مختلف درجه ها متفاوت هستن

hossein-p30-f
15-10-2010, 12:20
یه درجه از همه کم شده.
بله تو ارگان های مختلف درجه ها متفاوت هستن

خوب ، چه درجه هایی میدن :19: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حقوق چند میدن :31: ؟؟؟؟؟؟؟

.

farshidshd
15-10-2010, 12:26
خوب ، چه درجه هایی میدن :19: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حقوق چند میدن :31: ؟؟؟؟؟؟؟

.

قبلا اینطوری بوده( نیرو انتظامی ) ::

دیپلم و زیر دیپلم : سرباز صفر

فوق دیپلم :: استوار یکم

لیسانس :: ستوان دوم

فوق لیسانس و بالاتر :: ستوان یکم

که یه در جه کم کنی میشه درجه ی الان...

حقوق هم حداقل 150 تومن و کسانی که مدرک های بالاتر دارن حقوق بیشتری میگیرن

.

jobin_vm
15-10-2010, 13:15
من تهرانم، راستش قرار 3 شنبه برم پیش دکتر تا اون روز دق میکنم

rozbeh85
15-10-2010, 13:43
قبلا اینطوری بوده( نیرو انتظامی ) ::

دیپلم و زیر دیپلم : سرباز صفر

فوق دیپلم :: استوار یکم

لیسانس :: ستوان دوم

فوق لیسانس و بالاتر :: ستوان یکم

که یه در جه کم کنی میشه درجه ی الان...

حقوق هم حداقل 150 تومن و کسانی که مدرک های بالاتر دارن حقوق بیشتری میگیرن

.

البته دوست عزیز در مورد حقوق حتما داری شوخی میکنی دیگه؟
من با لیسانس دارم ماهی 53 میگیرم تو ارتش، رفیقم امریه سپاه 59، اونیکی رفیقم ناجا 48
حداقل 150 از کجا آوردی خداییش؟

Snake5
15-10-2010, 14:20
یه سوال :

دانشجوی قبولی شبانه که از مهر89 تحصیلش شروع شده و متولد نیمه اول 71 هست میتونه ترم 1 دانشگاه رو بخونه و ترم 2 مرخصی بگیره و تو کنکور 90 شرکت کنه ؟ مشمول هست یا ../؟

ممنون

hamidras
15-10-2010, 14:21
دانشجوی قبولی شبانه که از مهر89 تحصیلش شروع شده و متولد نیمه اول 71 هست میتونه ترم 1 دانشگاه رو بخونه و ترم 2 مرخصی بگیره و تو کنکور 90 شرکت کنه ؟ مشمول هست یا ../؟

میتونی.

حتی اگه 70 هم بودی میتونستی:دی

roteal2007
15-10-2010, 14:34
پدر باید 59 سال تمام باشند که یه سالی مونده
آن چنان دوندگی نداره، در هر دو مورد شما کپی شناسنامه رو میفرستی (در مورد دوم تاییده کلانتری محل سکونت) آنها خودشان از اداره ثبت احوال استعلام میکنند.
برادر ما دوتا برادریم که از مادر نا تنی هستیم اون یکی هم سربازیشو رفته حالا من میتونم کفالت پدر بگیرم؟

rozbeh85
15-10-2010, 14:37
برادر ما دوتا برادریم که از مادر نا تنی هستیم اون یکی هم سربازیشو رفته حالا من میتونم کفالت پدر بگیرم؟

نه، شما نگفتی 2 تا هستید، چون پدر شما یه پسر دیگه داره حالا این پسر اگر اون سر دنیا هم باشه، ازدواج کرده باشه هرچی بازم شما نمیتونی کفالت پدر رو بگیری

maziarb
15-10-2010, 14:38
................

petrose.kabir
15-10-2010, 16:23
کسی قانون جدید معافیت و نمیدونه؟
من پدرم 136 ماه جبهه داره.و 15 درصد جانبازی.
البته 2 تا از برادرام معاف شدن.من دیگه نمیشم.؟

davood.2008
15-10-2010, 16:40
سلام

1) من که شنیدم خوبه...

2) فکر میکنم 150 تا 200 تومن باشه

3) میتونی بعد از آموزشی اینکارو بکنی

4) بر اساس وضعیت تاهل ، پدر نظامی ، و پارتی تقسیم میکنن

5) بله ظاهرا صحت داره . توضیح خاصی هم نداره. این قانون برای ارتش و بعد از اون سپاه بود که حالا انطوری شده
موفق باشید

سلام
مرسی
درباره ی مورد 2 : یکم زیاد نگفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :5:
درباره مورد 3 : س مدرک تحصیلی و رشته کشکه؟

rozbeh85
15-10-2010, 16:57
کسی قانون جدید معافیت و نمیدونه؟
من پدرم 136 ماه جبهه داره.و 15 درصد جانبازی.
البته 2 تا از برادرام معاف شدن.من دیگه نمیشم.؟

شما باید ببینی هر کدوم از برادر ها چقدر استفاده کردند، هر چقدر باقی ماند از هر دو شما میتونی واسه معافی یا کسری اقدام کنی

REGISTERED-USER
15-10-2010, 21:05
شما باید ببینی هر کدوم از برادر ها چقدر استفاده کردند، هر چقدر باقی ماند از هر دو شما میتونی واسه معافی یا کسری اقدام کنی

اخوی مگه ماسته که کیلویی بکشن ؟

معافیت جبهه و جانبازی به این صورته :

1- میتونی فقط کسر خدمت و یا معافیت برای یک از فرزندان بگیری با 136 ماه جبهه (فقط یکی ، برای دومی استفاده نمیشه کرد).

2- معافیت یا کسر خرمت جانبازی هم فقط برای یکی دیگه!

یعنی نهایت برای دو نفر از پسرها میشه استفاده کرد ... اگه از هر دو جداگانه یا همزمان به صورت بالا استفاده شده ، سومی رو ابدا نمیشه از خدمتش کسر کرد!

:13:

hossein-p30-f
15-10-2010, 21:19
1- میتونی فقط کسر خدمت و یا معافیت برای یک از فرزندان بگیری با 136 ماه جبهه (فقط یکی ، برای دومی استفاده نمیشه کرد).

این چی میگه :

كسيكه قبلاً گواهي 40 ماه سابقه جبهه ارائه كرده و يك فرزندش را به ازاي 30 ماه جبهه معاف كرده ، در حال حاضر براي 10 ماه سابقه جبهه باقيمانده كه مي تواند براي فرزند دومش كسرخدمت بگيرد بايد چه اقدامي انجام دهد آيا مجدداً براي 10 ماه جبهه گواهي جداگانه بگيرد؟

جواب: بله ، براي استفاده از هر نوع تسهيلات مي بايست گواهي جداگانه ارائه شود.ضمن اينكه اخذ كسر خدمت صرفاً از طريق يگانهاي خدمتي ميسر بوده و سازمان وظيفه عمومي ناجا در اين زمينه اقدام خاصي را انجام نمي دهد.

2- كسيكه 80 ماه سابقه جبهه داشته و قبلاً دو فرزندش را به ازاي 60 ماه سابقه معاف كرده آيا الان مي تواند بر اساس مصوبات جديد براي فرزند سومش به ازاي 20 ماه باقيمانده جبهه ، كسر خدمت بگيرد؟

جواب: خير برابر مقررات موجود ، هر ايثارگر فقط از دو نوع تسهيلات و از هر تسهيلات فقط مي تواند حداكثر دو فرزند خود را معاف يا براي آنها كسر خدمت بگيرد.

اول قسمت ب :

اینو نفهمیدم :

هر ايثارگر فقط از دو نوع تسهيلات و از هر تسهيلات فقط مي تواند حداكثر دو فرزند خود را معاف يا براي آنها كسر خدمت بگيرد.

.

petrose.kabir
15-10-2010, 22:44
منم امروز پرسیدم.گفت نمیشه. سقفش 2 پسره.حتی اگه 10 سال هم جبهه بوده پدرت

Gamexland
16-10-2010, 00:18
پیگیری کنه ممکنه معافیت بدن

موفق باشید

چند درصد احتمال میدی معافش کنن فرشید عزیز؟؟

Facon_Archi
16-10-2010, 00:34
کارت معافی رو گم کنه چه خاکی باید تو سرش کنه آدم؟ : دی
دوباره میدن یا چی؟

rozbeh85
16-10-2010, 09:13
کارت معافی رو گم کنه چه خاکی باید تو سرش کنه آدم؟ : دی
دوباره میدن یا چی؟

برو دایره فناوری اطلاعات ناجا، اونیکی دم مترو حقانی هست
ما رفیقمون گم کرده بود رفت اونجا، البته سال پیش

farshidshd
16-10-2010, 10:20
چند درصد احتمال میدی معافش کنن فرشید عزیز؟؟

بستگی به خودش داره...

باید سفت و سخت دنبال کارا رو بگیره

jobin_vm
16-10-2010, 16:51
من دو تا سوال دارم حالا با توجه به اینکه تو سونوگرافیم زده واریکوسل درجه 3 دارم "(حتی دکتر با معاینه گفت داری واسه احتیاط بهت سونوگرافی میدم)"، و با توجه به قوانین نظام وظیفه که این درجه از واریکوسل رو معاف دائم قرار داده

1 - چقدر احتمالش هست که شورا پزشکی هم تایید کنه؟
2 - میگن معافی پزشکی بعد ها دردسر میشه برای آدم این چقدر درسته ؟ البته یه سری ها میگن بستگی به کد معافی داره که ازش استفاده کرده این موردی که من دارم باعث درد سر نیمشه ؟

alirecoba2
16-10-2010, 18:32
دوستان من میخوام واسه معافیت اقدام کنم
به احتمال زیاد هم معافم
18 آبان اعزام میشم
بعد مطمئنا وقتی واسه معافیت اقدام میکنم نمیتونم 18 اعزام بشم
غیبت که نمیخورم؟
هنوز هم دانشگاه ثبت نام نکردم
میتونم الان برم دنبال معافیت بعدش دانشگاه ثبت نام کنه مشکلی نیست؟

noia
16-10-2010, 18:56
درود،
تو دانشگاه گفتن کسایی که حداقل 1سال می‌تونن کسر خدمت بگیرن باید بیان اقدام کنن و ضمن تحصیل مرخصی بگیرن و برن خدمت و برگردن ادامه تحصیل بدن!
آیا اصلاً بایدی وجود داره؟ یعنی من اگه اقدام نکنم و بعد از تمام شدن تحصیل برم دنبال کاراش، کسر ِ خدمت بهم نمی‌دن؟
پدرم 3+21ماه جبهه بوده (3ماه آموزشی حسابه؟). چقدر کسر می‌شه؟

(اصلاً دلم نمی‌خواد حالا برم سربازی)

rozbeh85
16-10-2010, 21:39
درود،
تو دانشگاه گفتن کسایی که حداقل 1سال می‌تونن کسر خدمت بگیرن باید بیان اقدام کنن و ضمن تحصیل مرخصی بگیرن و برن خدمت و برگردن ادامه تحصیل بدن!
آیا اصلاً بایدی وجود داره؟ یعنی من اگه اقدام نکنم و بعد از تمام شدن تحصیل برم دنبال کاراش، کسر ِ خدمت بهم نمی‌دن؟

(اصلاً دلم نمی‌خواد حالا برم سربازی)

طبق قانونی که الان هست کسانیکه زیر 12 ماه خدمت دارن میتونند با موافقت نظام وظیفه 2 ترم مرخصی بگیرند و خدمت رو تمام کنند
این قانون کسری اگه تمدید نشه تا آخر سال89 اعتبار داره شاید به خاطر این گفتند باید

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

دوستان من میخوام واسه معافیت اقدام کنم
به احتمال زیاد هم معافم
18 آبان اعزام میشم
بعد مطمئنا وقتی واسه معافیت اقدام میکنم نمیتونم 18 اعزام بشم
غیبت که نمیخورم؟
هنوز هم دانشگاه ثبت نام نکردم
میتونم الان برم دنبال معافیت بعدش دانشگاه ثبت نام کنه مشکلی نیست؟

شما چطور اقدام کردی واسه معافیت که 18 آبان اعزامی؟
مگه تو برگه سبزت درخواست کمسیون نکردی بودی؟
اگه اونجا زده باشی که اعزام نمیشی میفرستند کمیسیون
اگه نزده باشی باید بری خدمت و در حین خدمت دوباره درخواست بدی
شما در حین تحصیل نمیتونی از معافیت پزشکی استفاده کنی، یعنی اگه دانشگاه ثبت نام کنی باید وایسی درست تموم شه بعد بری دنبال معافیت پزشکی، شما میتونی بری دنبال معافی الان ولی باید از دانشگاه بپرسی که بعدش شما رو ثبت نام میکنه؟؟

hossein-p30-f
16-10-2010, 22:43
یه خبر دیدم گفتم بزارم اینجا محض اطلاعات عمومی دوستان :

شرايط جديد خروج دانشجويان مشمول
جام جم آنلاين: معاون اجتماعي سازمان نظام وظيفه از شرايط جديد خروج موقف دانشجويان مشمول از کشور خبر داد.

سرهنگ حجت الله واعظي نژاد در گفتگو با مهر با اشاره به شرايط خروج موقت دانشجويان مشمول از کشور افزود: در سفرهاي علمي که صرفاً ‌شامل ارائه مقاله در کنفرانسهاي بين‌المللي و فرصت مطالعاتي براي مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري است مشمول بايد مبلغ وديعه 50 ميليون ريال به صورت نقد پرداخت کند.

وي ادامه داد: در سفرهاي نيمه علمي شامل شرکت در آزمونهاي زبان، شرکت يا بازديد از نمايشگاه‌ها، شرکت در کارگاه‌هاي آموزشي حداکثر يک ماهه، ثبت يا نمايش اختراعات و سفرهايي که مرتبط با رشته تحصيلي است، مشمول بايد مبلغ وديعه 50 ميليون ريال نقد و 10 ميليون ريال به صورت چک بپردازد.

معاون اجتماعي سازمان وظيفه عمومي با بيان اينکه اين قوانين از اول آذرماه امسال اجرايي مي شود،افزود: در خصوص ساير سفرها نيز مرجع تائيد واحد دانشگاهي دانشجو خواهد بود که برابر قوانين درخواست دانشجو را اعلام مي کند.

.

noia
16-10-2010, 23:21
ممنون از پاسخ شما rozbeh85.
پس من اگه اقدام نکنم و بعد از تمام شدن تحصیل برم دنبال کاراش، کسر ِ خدمت بهم می‌دن؟
و ممنون اگه این هم جواب بدید،

princeofpersia_7
17-10-2010, 00:11
سلام
دوستان ممنون میشم یه کمک فوری و مهم بهم بکنید..

من تیرماه امسال از پیش دانشگاهی به طور حضوری فارغ التحصیل شدم.. متولد نیمه اول سال 70 هم هستم.
بعد در دانشگاه هم قبول شدم.. و برای نظام وظیفه مدارک زیر رو درخواست کردن .

9- مدارك مربوط به نظام وظيفه ، معافيت دائم، تكفل يا پزشكي به همراه اصل آن.
1-9- اصل دفترچه آماده به خدمت براي متقاضيان استفاده از معافيت تحصيلي (بدون مهر غيبت).
2-9- تصوير كارت پايان خدمت ، معافيت دائم تكفل يا پزشكي به همراه اصل آن.
3-9- گواهي اشتغال به خدمت يگان مربوطه براي كسانيكه در حال انجام خدمت سربازي هستند.

من گواهی اشتغال به تحصیل هم دیگه نمیتونم بگیرم و خب وقفه تحصیلی هم نداشتم که بگم باید برم دنبال کارهای خدمت و مسائل اون.. به مدرسه هم که رفتم بهم گفت شما گواهی موقت پیش رو نشون بدی و کلمه حضوری رو ببینن خودشون اوکی میکنن..
حالا میخواستم ببینم با این اوصاف باید چیکار کنم؟ :20:

ممنون...

toraj
17-10-2010, 00:25
بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

سلام یعنی اگه انصراف یدیم فقط دو نیم سال میتوانیم درس بخوانیم اونم برای 72 واحد.

hossein-p30-f
17-10-2010, 00:29
بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

منظور اینه که شما بعد از فراغت از تحصیل ، این مدت وقت داری که در مقطع تحصیلی بالاتر قبول بشی :46:

سلام یعنی اگه انصراف یدیم فقط دو نیم سال میتوانیم درس بخوانیم اونم برای 72 واحد.

متوجه نشدم!!!!!!!!
اگه انصراف میدی دیگه چه درسی می خوای بخونی ؟؟؟

.

davood.2008
17-10-2010, 08:14

سلام دوستان
میشه یکی بگه یعنی چی؟
یعنی من که سال گذشته بهمن ماه فارغالتحصیل شدم ( کاردانی) و امسال هم کنکور در نیومدم و چون متولد 67 هستم 5 روز دیگه دارم میرم خدمت آیا الان میتونم نرم خدمت وسال دیگه کنکور بدم و غیبت نخورم ( کاردانی رو تو 4 ترم بعنی بدون مرخصی و عادی گرفتم )

hossein-p30-f
17-10-2010, 08:54
سلام دوستان
میشه یکی بگه یعنی چی؟
یعنی من که سال گذشته بهمن ماه فارغالتحصیل شدم ( کاردانی) و امسال هم کنکور در نیومدم و چون متولد 67 هستم 5 روز دیگه دارم میرم خدمت آیا الان میتونم نرم خدمت وسال دیگه کنکور بدم و غیبت نخورم ( کاردانی رو تو 4 ترم بعنی بدون مرخصی و عادی گرفتم )

طبق این نوشته ای که دوستمون گذاشتن بعد از اتمام تحصیلتون شما تا بهمن امسال وقت داری که دانشگاه قبول بشی

اما چون دفترچه پست کردی اگه نری غیبت می خوری ، باید بری و طول خدمت امتحان بدی ، اگه قبول شدی بیایی بخونی و دوباره بری خدمت

حالا کجا باید بری :20: (محل خدمت رو میگم)

rozbeh85
17-10-2010, 08:59
ممنون از پاسخ شما rozbeh85.
پس من اگه اقدام نکنم و بعد از تمام شدن تحصیل برم دنبال کاراش، کسر ِ خدمت بهم می‌دن؟
و ممنون اگه این هم جواب بدید،

ببین الان قانون میگه برای هر ماه در منطقه عملیاتی ( نه در زمان جنگ سرباز بودن، حتما باید منطقه عملیاتی بوده باشه) 18 روز کم میشه و هر در صد جانبازی 15 روز، این قانون تا پایان سال 89 اعتبار داره
حالا من نمیدونم این رو تمدید میکنند یا نه؟ ولی به شخصه فکر کنم تمدید میکنم و مشکلی نداشته باشی

farshidshd
17-10-2010, 10:44
سلام
دوستان ممنون میشم یه کمک فوری و مهم بهم بکنید..

من تیرماه امسال از پیش دانشگاهی به طور حضوری فارغ التحصیل شدم.. متولد نیمه اول سال 70 هم هستم.
بعد در دانشگاه هم قبول شدم.. و برای نظام وظیفه مدارک زیر رو درخواست کردن .

9-مدارك مربوط به نظام وظيفه ، معافيت دائم، تكفل يا پزشكي به همراه اصل آن.
1-9- اصل دفترچه آماده به خدمت براي متقاضيان استفاده از معافيت تحصيلي (بدون مهر غيبت).
2-9- تصوير كارت پايان خدمت ، معافيت دائم تكفل يا پزشكي به همراه اصل آن.
3-9- گواهي اشتغال به خدمت يگان مربوطه براي كسانيكه در حال انجام خدمت سربازي هستند.

من گواهی اشتغال به تحصیل هم دیگه نمیتونم بگیرم و خب وقفه تحصیلی هم نداشتم که بگم باید برم دنبال کارهای خدمت و مسائل اون.. به مدرسه هم که رفتم بهم گفت شما گواهی موقت پیش رو نشون بدی و کلمه حضوری رو ببینن خودشون اوکی میکنن..
حالا میخواستم ببینم با این اوصاف باید چیکار کنم؟ :20:

ممنون...

خب مشکلتون کجاست؟؟

مدرک پیش رو نشون بدین ، تاریخ فارغ التحصیلی رو ببینن حله دیگه

مشکلی نیست

.

babak2002
17-10-2010, 10:59
سلام
من یکی از دوستانم متولد خرداد 1371 هست
یک سال هم جهت تقویت پایه در سوم دبیرستان داره در جا می زنه :27:
یه وقفه تحصیلی هم داره خرداد امسال سوم رو دوباره امتحان داد شهریور نرفت حالا باز داره می ره
می خواستم بدونم هنگام تحصیلش در سال سوم با توجه به وقفه تحصیلی می تونه بره دنبال کار معافیش ؟
معافیش هم نوعش کفالت هست.
پدرش به رحمت خدا رفته و مادرش هم 60-65 سال داره

farshidshd
17-10-2010, 11:04
سلام
من یکی از دوستانم متولد خرداد 1371 هست
یک سال هم جهت تقویت پایه در سوم دبیرستان داره در جا می زنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه وقفه تحصیلی هم داره خرداد امسال سوم رو دوباره امتحان داد شهریور نرفت حالا باز داره می ره
می خواستم بدونم هنگام تحصیلش در سال سوم با توجه به وقفه تحصیلی می تونه بره دنبال کار معافیش ؟
معافیش هم نوعش کفالت هست.
پدرش به رحمت خدا رفته و مادرش هم 60-65 سال داره

برای معافیت کفالت میتونه اقدام کنه.البته باید به سن مشمولی برسه

alirecoba2
17-10-2010, 12:02
طبق قانونی که الان هست کسانیکه زیر 12 ماه خدمت دارن میتونند با موافقت نظام وظیفه 2 ترم مرخصی بگیرند و خدمت رو تمام کنند
این قانون کسری اگه تمدید نشه تا آخر سال89 اعتبار داره شاید به خاطر این گفتند باید

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

شما چطور اقدام کردی واسه معافیت که 18 آبان اعزامی؟
مگه تو برگه سبزت درخواست کمسیون نکردی بودی؟
اگه اونجا زده باشی که اعزام نمیشی میفرستند کمیسیون
اگه نزده باشی باید بری خدمت و در حین خدمت دوباره درخواست بدی
شما در حین تحصیل نمیتونی از معافیت پزشکی استفاده کنی، یعنی اگه دانشگاه ثبت نام کنی باید وایسی درست تموم شه بعد بری دنبال معافیت پزشکی، شما میتونی بری دنبال معافی الان ولی باید از دانشگاه بپرسی که بعدش شما رو ثبت نام میکنه؟؟
من هنوز اقدامی نکردم!
توی دفترچه زده بود متولدین 70 نیازی به ارسال دفترچه ندارن
و اگه قبول بشن میرن دانشگاه و اگه نشن باید برن خدمت!
منم الان که قبول نشدم افتادم دنبال کارای خدمت
امروز رفتم دفترچه رو پر کردم و فردا پس فردا میفرستم
منتها متولدین اردیبهشت 70 روز 18 آبان اعزام میشن
چیزی به اسم برگ سبز ندارم من!
کلا دفترچه رو نفرستادم مطابق دفترچه کنکور
بعدش الان که دفترچه رو میخوام بفرستم میخوام معافیت بگیرم
پیش پزشک هم رفتم گفت معاف میشی شما
مساله اینجاس که من هنوز دانشجوی رسمی نیستم و نطابق دفترچه میتونم تا قبل ثبت نام در دانشگاه واسه معافیت اقدام کنم هنوز ثبت نام نکردن منو
گفتن احتمالا تا چند وقت دیگه ثبت نام مکنن
الان 2 حالت پیش میاد
اگه قبل از 18 ثبت نام کنم هم میتونم معافیت بگریم هم برم دانشگاه
ولی اگه تا 18 نیاد نتیجه دانشگاه و مثلا 1 ماه بعد بیاد غایب محسوب نمیشم؟
من که دارم واسه معافیت اقدام میکنم و بخاطر معافیت نمیتونم برم خدمت ولی هنوز کارت معافیت نگرفتم وضعم چی میشه؟
دانشگاه نمیگه غیبت داری؟
الان وضعم چی میشه؟

arsalne
17-10-2010, 12:26
سلام دوستان
بگذریم

یه چندتا سوال داشتم:

سلام دوست عزیز مورد 5 تو هم مشکل من هست به پدرم 12 ماه دادن حالا میخواستم اگه شما پیگیری کردین که صحت داره یا نه اگه به ماهم اطلاع بدین ممنون میشم.

babak2002
17-10-2010, 12:30
برای معافیت کفالت میتونه اقدام کنه.البته باید به سن مشمولی برسه

کی به سن مشمولی می رسه الان که 18 سالشه نمی تونه بره ؟

00110
17-10-2010, 12:41
من یه همچین چیزی شنیدم میخواستم ببینم درست یا نه:

اگه پدر به 60 برسه حتی با داشتن برادر بزرگتر اگه ازدواج کرده باشه کفالت به برادر کوچیک میرسه و معاف میشه
برادر من ازدواج که هیچ بچه هم داره سربازی هم رفته، کسی اطلاع دقیق داره ؟؟؟

ممنون

Gamexland
17-10-2010, 12:53
درود
من 11 ماه کسری دارم پدرم منطقه عملیاتی بوده و جنگی که برگه هم دارم از تایید ارتش.
دانشجو کاردانی هستم و الان که ترم مهرم و بجز این 2 ترم دیگه دارم.متولد 69 هستم.میتونم بعد از اتمام این ترم برای کسری اقدام کنم و برم 8 ماه خدمت و 2 ترم از دانشگاه مرخصی بگیرم؟؟توی 2 صفحه پیش نوشته بودید میشه انگاری تا پایان امسال؟؟
امکان مرخصی هست چون زیر یکسال میشه خدمتم؟؟
اگر بله به عنوان سرباز 0 یعنی دیپلم میرم خدمت؟؟ چند ماه باید برم؟؟اصلا میشه؟خواهش میکنم دقیق توضیح بدید نه خلاصه.مرسی

rozbeh85
17-10-2010, 13:17
من هنوز اقدامی نکردم!
توی دفترچه زده بود متولدین 70 نیازی به ارسال دفترچه ندارن
و اگه قبول بشن میرن دانشگاه و اگه نشن باید برن خدمت!
منم الان که قبول نشدم افتادم دنبال کارای خدمت
امروز رفتم دفترچه رو پر کردم و فردا پس فردا میفرستم
منتها متولدین اردیبهشت 70 روز 18 آبان اعزام میشن
چیزی به اسم برگ سبز ندارم من!
کلا دفترچه رو نفرستادم مطابق دفترچه کنکور
بعدش الان که دفترچه رو میخوام بفرستم میخوام معافیت بگیرم
پیش پزشک هم رفتم گفت معاف میشی شما
مساله اینجاس که من هنوز دانشجوی رسمی نیستم و نطابق دفترچه میتونم تا قبل ثبت نام در دانشگاه واسه معافیت اقدام کنم هنوز ثبت نام نکردن منو
گفتن احتمالا تا چند وقت دیگه ثبت نام مکنن
الان 2 حالت پیش میاد
اگه قبل از 18 ثبت نام کنم هم میتونم معافیت بگریم هم برم دانشگاه
ولی اگه تا 18 نیاد نتیجه دانشگاه و مثلا 1 ماه بعد بیاد غایب محسوب نمیشم؟
من که دارم واسه معافیت اقدام میکنم و بخاطر معافیت نمیتونم برم خدمت ولی هنوز کارت معافیت نگرفتم وضعم چی میشه؟
دانشگاه نمیگه غیبت داری؟
الان وضعم چی میشه؟

خب شما تا دفترچه رو پست نکنی و برگه سبزت نیاد که اعزام نمیشی، من فکر کردم رو برگه سبزت زده 18 آبان
ببین، شما الان که اون دفترچه رو میبربی پلیس +10 ازت یه مدرک موقت گواهی پیش دانشگاهی میخواهند، که همین برگه رو دانشگاه هم میخواد، پس باید ببینی خودت کجا باید ارائه بدی اول
در مورد معافیت پزشکی وقتی دقترچه رو پست کردی واست یه برگه میاد که بری شورا و کلا چند ماهی طول میکشه
حالا باید ببینی خودت کدوم ریسکش کمتره
اگر هم غایب محسوب بشی که معافیتت سخت میشه خیلی دنگ و فنگ داره
شما اگه تا سال دیگه مشمول نمیشی، برو واسه معافیت اقدام کن.

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:46 AM ----------

من یه همچین چیزی شنیدم میخواستم ببینم درست یا نه:

اگه پدر به 60 برسه حتی با داشتن برادر بزرگتر اگه ازدواج کرده باشه کفالت به برادر کوچیک میرسه و معاف میشه
برادر من ازدواج که هیچ بچه هم داره سربازی هم رفته، کسی اطلاع دقیق داره ؟؟؟

ممنون

شما چون برادر داری معاف نمیشی، حتی اگر برادرت ناتنی باشه و اون سر دنیا هم باشه باز معافیت کفالت نمیتونی بگیری

petrose.kabir
17-10-2010, 15:44
یه سوال
با جانبازی پدر میشه معاف شد؟

hossein-p30-f
17-10-2010, 15:52
یه سوال
با جانبازی پدر میشه معاف شد؟

با 25% به بالا میشه

petrose.kabir
17-10-2010, 15:55
معافی یا کسری خدمت؟
چند فرزند؟
جانبازای 25 به بالا یه فرزند معاف؟

hossein-p30-f
17-10-2010, 15:58
معافی یا کسری خدمت؟
چند فرزند؟
جانبازای 25 به بالا یه فرزند معاف؟

بالای 25 درصد یک فرزند کلا معاف

به ازای هر درصد 22 روز

============

اعتبار این قانون تا آخر 89 هست (اگه تمدید نشه)

.

petrose.kabir
17-10-2010, 16:01
اگه کسی مدرک تحصیلی خودش لیسانس یا فوق باشه.پدرش 12 درصد.معاف نمیشه؟

hossein-p30-f
17-10-2010, 16:04

تا اونجایی که من می دونم مدرک فقط تو بعضی از موارد معفیت پزشکی مثل نمره چشم تاثیر داره
بعیده تو تو مورد شما تاثیر داشته باشه

سابقه جبهشون چند ماهه ؟؟؟؟؟؟

.

petrose.kabir
17-10-2010, 16:07
136‏ ماه.اما 2 تا از برادرام ( به قول خانوما داداشام) معاف شدن

hossein-p30-f
17-10-2010, 16:12
136‏ ماه.اما 2 تا از برادرام ( به قول خانوما داداشام) معاف شدن

136/12=11.33 :18:

خوب پس شما نزدیک 9 ماه از خدمتت کم میشه :27: (من بدبخت که باید 18 ماه خدمت کنم :31:)
نمی تونی معاف بشی :13:

.

petrose.kabir
17-10-2010, 16:17
پدرم نظامی بوده.بعد جنگ 5.6 سال مرز بودن.اونارم واسش منطقه حساب کردن.
روی چه فرمولی 9 ماه کسری دارم؟

arash66_2m
17-10-2010, 17:19
سلام دوستان/.

از قوانیت جدید سربازی چه خبر ؟
مال سال 90 رو ...
افزایشی کاهشی چیزی ؟!! خبری نیست پس ؟

آخه تو ماهواره صدای آمریکا داشت درباره سربازی حرف می زد یه جا هم قانون همین الان و مصوبه جدید رو مطرح کرد سربازی اینا رو هم گفت ! ولی از شانس بد ندیدم چی به چی شد /.

خبری هست در کل !:40:

hossein-p30-f
17-10-2010, 19:46
پدرم نظامی بوده.بعد جنگ 5.6 سال مرز بودن.اونارم واسش منطقه حساب کردن.

خوب اینجوریه :31:

روی چه فرمولی 9 ماه کسری دارم؟

12*22= 264
264/30 = 8.8 ماه :27:

=====================

اینجوری هم میشه که حدودا مثل همون میشه (ولی فکر کنم اصلش این باشه)

فرمول محاسبه كسر خدمت با توجه به مبناي 18 ماه خدمت براي جانبازي به اين شرح است: درصد جانبازي در 72 درصد ضرب كه مساوي با ميزان كسر خدمت است، به عنوان مثال اگر ميزان جانبازي 20 درصد باشد ضربدر 72 درصد كسر خدمت فرزند 4/14 ماه خواهد بود و يا اگر ايثارگري 25 ماه سابقه جبهه داشته باشد در 60 درصد ضرب شده كه در نهايت 15 ماه كسر خدمت به همراه دارد.

.

shadow666
17-10-2010, 20:33
الان دفترچه بفرستیم حدودا کی اعزاممون میشه؟ لیسانسم من. یه جوری میخوام بفرستم که اسفند یا اردیبهشت برم!

rozbeh85
17-10-2010, 21:32
سلام دوستان/.

از قوانیت جدید سربازی چه خبر ؟
مال سال 90 رو ...
افزایشی کاهشی چیزی ؟!! خبری نیست پس ؟

آخه تو ماهواره صدای آمریکا داشت درباره سربازی حرف می زد یه جا هم قانون همین الان و مصوبه جدید رو مطرح کرد سربازی اینا رو هم گفت ! ولی از شانس بد ندیدم چی به چی شد /.

خبری هست در کل !:40:

خبر خواسی نیست، واسه خروج دانشجوها یه سری قانون جدید گذاشتند که میتونی تو خبرگزاری ها پیدا کنی

---------- Post added at 07:02 PM ---------- Previous post was at 07:02 PM ----------

الان دفترچه بفرستیم حدودا کی اعزاممون میشه؟ لیسانسم من. یه جوری میخوام بفرستم که اسفند یا اردیبهشت برم!

فکر کنم الان بفرستی اردیبهشت یا تیر اعزام شی

hossein-p30-f
17-10-2010, 21:52

الان بفرست ؛ آخه من 20 روز پیش و دوستم حدود 1 ماه پیش فرستادیم هر دوتامون اومده 12/01
اگه بفرستی احتمال اینکه اسفند بیاد کمه و اردیبهشت میاد :46:

.

Dj_aghamajid
17-10-2010, 22:03
سلام دوستان
برای اعمال کردن کسری سابقه جبهه پدر در وضعیت نظام وظیفه، حداقل چند ماه قبل از پایان خدمت باید اقدام کرد؟

babak2002
17-10-2010, 23:19
متولد خرداد 1371 کی مشمول خدمت می شه ؟
از الان نمی شه رفت دنبال معافی کفالت ؟

REGISTERED-USER
17-10-2010, 23:35
این چی میگه :

اول قسمت ب :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینو نفهمیدم :

.

خوبه قوانین جدید چه خوب شدند :20:

toraj
18-10-2010, 01:56
سلام من ترم اول رو مرخصی گرفتم کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری حالا برای من معافیت تحصیلی رد میکنن دیگه یا باید خودم برم نظام وظیفه؟ راستی اگه آزمون دانشگاه آزاد رو شرکت کنم و قبول بشم میتونم برم دانشگاه آزاد یا نه باید برم سربازی چون میگن برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی میدن؟ بعدمن باید همین ترم اول انصراف بدم یا ترم دوم و از هرموقع که انصراف بدم 4 ماه وقت دارم برم دانشگاه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین .

لطفا واضح بگید.

Pami
18-10-2010, 03:01
دوستان یه سوالی داشتم اونهایی که مطلع هستن ممنون میشم پاسخ بدن
من تا 1 ماه دیگه تقریبا میرم برای فارغ التحصیلی ، از زمان اتمام تحصیل چه مدت وقت طول میکشه و مهلت هست برای گرفتن دفترچه و اعزام ؟
برای شرکت در کنکور ارشد از زمان فارغ التحصیلی از کارشناسی چه مدت زمان هست برای امتحان دادن ؟

hossein-p30-f
18-10-2010, 07:31
man motevaled 71/11/16 hastam khayli mitarsam azin sarbazi nazare sale ayande sherkat konam az harfaye shomam fahmidam mitonam sherkat konam khayli mamnon dost golam
emsal ghabol shodam vali pashimon shodam beram reshte pc
mikham beram honar 3 raghamiam shode rotbam:8:

فینگلیش خلاف قوانین فروم هست :5:

================

ویرایش

.

farshidshd
18-10-2010, 10:37
سلام من ترم اول رو مرخصی گرفتم کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری حالا برای من معافیت تحصیلی رد میکنن دیگه یا باید خودم برم نظام وظیفه؟ راستی اگه آزمون دانشگاه آزاد رو شرکت کنم و قبول بشم میتونم برم دانشگاه آزاد یا نه باید برم سربازی چون میگن برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی میدن؟ بعدمن باید همین ترم اول انصراف بدم یا ترم دوم و از هرموقع که انصراف بدم 4 ماه وقت دارم برم دانشگاه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین .

لطفا واضح بگید.

سلام

بله معافیت تحصیلی رد میکنن ( البته تجربه ثابت کرده که دانشگاه در این مورد کوتاهی میکنه )

اگه هم جای دیگه قبول بشین میتونین انصراف بدین و ثبت نام کنین
بعد از انصراف هم فقط 4 ماه مهلت دارین

hossein-p30-f
18-10-2010, 10:40
بله معافیت تحصیلی رد میکنن ( البته تجربه ثابت کرده که دانشگاه در این مورد کوتاهی میکنه )

دقیقا درسته

برای خود من پیش اومد که معافیت رو برام رد نکردند و کد اعزام برام اومد (نیرو دریایی سیرجان:21:) بعدهم پشت سرش 3 ماه اضافه خدمت ؛ که خودم پی گیرش شدم و معافیت رورد کردم و اضافه خدمته هم درست شد

دوستان الان نمیشه کاری کرد که بیفتم ارتش ؟

farshidshd
18-10-2010, 10:42
دقیقا درسته

برای خود من پیش اومد که معافیت رو برام رد نکردند و کد اعزام برام اومد (نیرو دریایی سیرجان:21:) بعدهم پشت سرش 3 ماه اضافه خدمت ؛ که خودم پی گیرش شدم و معافیت رورد کردم و اضافه خدمته هم درست شد

دوستان الان نمیشه کاری کرد که بیفتم ارتش ؟

بعد از تحصیل کلا همه چی از صفر شروع میشه. یعنی دوباره دفترچه میفرستی و ممکنه بیفتی ارتش یا سپاه یا نیرو انتظامی یا ....

rozbeh85
18-10-2010, 14:51
من تا 1 ماه دیگه تقریبا میرم برای فارغ التحصیلی ، از زمان اتمام تحصیل چه مدت وقت طول میکشه و مهلت هست برای گرفتن دفترچه و اعزام ؟
برای شرکت در کنکور ارشد از زمان فارغ التحصیلی از کارشناسی چه مدت زمان هست برای امتحان دادن ؟

شما از تاریخ فارغ التحصیلی ( روزیکه آخرین نمره ات بیاد) 6 ماه فرصت داری که دفترچه رو پست کنی، و بعد از پست دفترچه بین 4 ماه تا 6 ماه بعدش اعزام میشی ( زیاد نمیشه دقیق گفت دقیقا چند ماه اگر نیرو مازاد باشه 14 ماه بعد هم ممکنه اعزام بشی که الان با توجه به کمبود نیرو احتمال 4 تا 6 بیشتر هست)
شما هر وقت بخوای میتونی کنکور بدی، ولی برای اینکه قبول شدی بتونی بری باید غیبت نداشته باشی، پس تو اون 6 ماه دفترچه رو پست کن، کنکور هم بده، قبول شدی همون روز ترخیصت میکنند و میری دانشگاه

REGISTERED-USER
18-10-2010, 21:24

پیام میره سر بازی ! :27::31:

فارغ التحصیل شدی 6 ماه برای معرفی وقت داری ... بعدش جریمه دفترچه میخوری!

ارشد برج 11 هست ... شما میتونی ارشد بدی دفترچه هم بفرستی ... در اومدی میری دانشگاه :46:

davood.2008
19-10-2010, 11:11
طبق این نوشته ای که دوستمون گذاشتن بعد از اتمام تحصیلتون شما تا بهمن امسال وقت داری که دانشگاه قبول بشی

اما چون دفترچه پست کردی اگه نری غیبت می خوری ، باید بری و طول خدمت امتحان بدی ، اگه قبول شدی بیایی بخونی و دوباره بری خدمت

حالا کجا باید بری :20: (محل خدمت رو میگم)

سلام
مرسی عزیز
خوبه پس میرم خدمت
البته بهتره برم خدمت چون از سال دیگه میشه 24 ماه و قانون کسر خدمت هم جمع میشه

من اول آبان اعزام هستم از اهواز
افتادم کد 123 ( سپاه نیشابور)

shadow666
19-10-2010, 17:21
سلام
مرسی عزیز
خوبه پس میرم خدمت
البته بهتره برم خدمت چون از سال دیگه میشه 24 ماه و قانون کسر خدمت هم جمع میشه

من اول آبان اعزام هستم از اهواز
افتادم کد 123 ( سپاه نیشابور)

بسیج یا آشنا داشتی افتادی سپاه؟

davood.2008
19-10-2010, 22:56
بسیج یا آشنا داشتی افتادی سپاه؟

راستش هیچ کدوم
از اسم بسیج بدم میاد
قسمت بود ولی برای من که از اهواز می خوام برم نیشابور کمی سخته
اما درکل بازم افتادم سپاه
تازه همکلاسیم تو دانشگاه هم با من افتاد...........

jobin_vm
22-10-2010, 16:08
بچه ها یه سوال دارم از وقتی که دفترچه و مدارک رو تحویل پلیس +10 میدین برای معافی پزشکی تا زمانی که میخوانت که بری واسه معاینه چقدر طول میکشه و اگر بگن معافی چقدر طول میکشه تا کارت معافی بیاد.

toraj
22-10-2010, 20:21
سلام برای معافیت تحصیلی دانشجویی هم باید بریم نظام وظیفه یا خود دانشگاه اطلاع میده.

hossein-p30-f
22-10-2010, 22:13
سلام برای معافیت تحصیلی دانشجویی هم باید بریم نظام وظیفه یا خود دانشگاه اطلاع میده.

نه دانشگاه باید معافیت شما رو رد کنه

از اسم بسیج بدم میاد

:27:

.

MZN84
23-10-2010, 00:13

سلام
واسه من معافیت نیومد خودم دستی با نامه دانشگاه رفتم نظام وظیفه معافی گرفتم. البته قانونن باید خود دانشگاه اقدام کنه ولی اینا کارشون سرو ته نداره.خودت چک کن.برو پیش مسئول رشته.

hossein-p30-f
23-10-2010, 00:19
سلام
واسه من معافیت نیومد خودم دستی با نامه دانشگاه رفتم نظام وظیفه معافی گرفتم. البته قانونن باید خود دانشگاه اقدام کنه ولی اینا کارشون سرو ته نداره.خودت چک کن.برو پیش مسئول رشته.

بله درسته
به شخصه برای من رد نشد و 3ماه اضافه خوردم که بعد از پیگیری حل شد

شما بهتره از آموزش دانشگاهتون پیگیری کنید که معافیت شما رو برای نظام وظیفه رد کنن

.

vahid_civil
23-10-2010, 09:13
خب رفتیم نظام وظیفه من ساعت 7 امشب به یزد اعزامم .
87

hossein-p30-f
23-10-2010, 09:32
خب رفتیم نظام وظیفه من ساعت 7 امشب به یزد اعزامم .
87

حالا چرا 7 شب!!!!!
واسه آموزشی ؟؟؟؟

بیا اینجا خودم حواتو دارم :10:

.

vroom
23-10-2010, 09:50
سلام دوستان
چطوري بفهميم که تا الان غيبت نخورديم؟:31:
من الان دانشجوام امکان داره دانشگاه به موقع با نظام وظيفه ارتباط برقرار نکرده باشه ومن غيبت خورده باشم
ممنون

hossein-p30-f
23-10-2010, 10:02
سلام دوستان
چطوري بفهميم که تا الان غيبت نخورديم؟:31:
من الان دانشجوام امکان داره دانشگاه به موقع با نظام وظيفه ارتباط برقرار نکرده باشه ومن غيبت خورده باشم
ممنون

سلام به روی ماهت :20:

اگه شما قبل دانشگاه دفترچه پست کرده باشی و دانشگاه معافیت شما رو رد نکرده باشه بعد از یه مدت اول محل اعضام برات میاد بعد هم نامه 3 ماه اضافه :31:

اگه هم قبل دانشگاه پست نکردی برو آموزش دانشگاهتون و بپرس ببین معافیت تحصیلی شما رو رد کردن یا نه :46:

.

hes_luckey
23-10-2010, 11:08
سلام بچه ها

من سال 86 رفتم دانشگاه الان ترم 7 هستم و دارم واسه ارشد میخونم ولی قبول نمیشم :31:

میخواستم ببینم اگه 8 ترمه تموم کنم سال بعد هم میتونم کنکور بدم یا نه ؟

یه سوال دیگه اینکه واسه شلی دریچه قلب معافیت نمیدن ؟؟ :46:

ممنونم از همتون

vroom
23-10-2010, 11:20
سلام به روی ماهت :20:

اگه شما قبل دانشگاه دفترچه پست کرده باشی و دانشگاه معافیت شما رو رد نکرده باشه بعد از یه مدت اول محل اعضام برات میاد بعد هم نامه 3 ماه اضافه :31:

اگه هم قبل دانشگاه پست نکردی برو آموزش دانشگاهتون و بپرس ببین معافیت تحصیلی شما رو رد کردن یا نه :46:

.

مرسی:20:
خب قبل از دانشگاه که دفترچه پست نکردم
الان سال دومم
حالا برم آموزش چی بگم؟:دی بگم برام معافیت تحصیلی رد کردین؟ بعد اگه گفتن اره من از کجا متوجه بشم که به موقع رد کردن و من غیبت نخوردم؟
عجب داستانی داریم ها:31:

farshidshd
23-10-2010, 12:08
سلام بچه ها

من سال 86 رفتم دانشگاه الان ترم 7 هستم و دارم واسه ارشد میخونم ولی قبول نمیشم :31:

میخواستم ببینم اگه 8 ترمه تموم کنم سال بعد هم میتونم کنکور بدم یا نه ؟

یه سوال دیگه اینکه واسه شلی دریچه قلب معافیت نمیدن ؟؟ :46:

ممنونم از همتون

سلام.
اگه 8 ترمه کنی بله سال دیگه میتونی کنکور بدی .

در مورده معافیت هم پست اول همین تاپیک در موردش توضیح داده شده

موفق باشید

hossein-p30-f
23-10-2010, 12:10
مرسی:20:
خب قبل از دانشگاه که دفترچه پست نکردم
الان سال دومم
حالا برم آموزش چی بگم؟:دی بگم برام معافیت تحصیلی رد کردین؟ بعد اگه گفتن اره من از کجا متوجه بشم که به موقع رد کردن و من غیبت نخوردم؟
عجب داستانی داریم ها:31:

خواهش میکنم

آره بگو معافیت تحصیلی من برای نظام وظیفه رد شده یا نه
اگه رد کرده باشن دیگه مشکلی نیست

البته اگه هم اضافه خورده باشی چون مدارکت موجوده که شما از کی تا کی دانشجو بودی ؛ بعدا می تونی پیگیری کنی و اگه اضافه خوردی مشکل رو حل کنی ( ولی پیشگیری بهتر از دزمان هست :31: )

.

ashjaee
23-10-2010, 13:37
سلام.
من یک سوال داشتم خیلی پرسیدم اما به جواب درستی نرسیدم. من متولد مهر 71 هستم و امسال دانش آموز پیش دانشگاهیم. آیا می توانم سال بعد هم (91) کنکور بدم یا باید اعزام بشم؟

farshidshd
23-10-2010, 13:45
سلام.
من یک سوال داشتم خیلی پرسیدم اما به جواب درستی نرسیدم. من متولد مهر 71 هستم و امسال دانش آموز پیش دانشگاهیم. آیا می توانم سال بعد هم (91) کنکور بدم یا باید اعزام بشم؟

سلام.

شما اگه عدد 19 رو با سال تولدتون جمع کنید، سال مشمول بودنتون بدست میاد ...

هر سالی که مشمول بشید باید برید خدمت و اگر هم بخواهید برین خدمت میتونین در حین خدمت ، کنکور هم بدید و در صورت قبولی از خدمت ترخیص خواهید شد

موفق باشید

HITB0Y
23-10-2010, 15:03
سلام دوستان
من 15 روز پیش دفترچه ام رو از طریق پلیس +10 ارسال کردم ولی هنوز جوابی نیومده!!!
به نظرتون این زمان یه مقدار طولانی نشده؟!
ممنون

hossein-p30-f
23-10-2010, 15:26
سلام دوستان
من 15 روز پیش دفترچه ام رو از طریق پلیس +10 ارسال کردم ولی هنوز جوابی نیومده!!!
به نظرتون این زمان یه مقدار طولانی نشده؟!
ممنون

نه مشکلی نیست

واسه خود من حدود 22 روز شد

.

babak_gww
23-10-2010, 20:28
دوستان یه سوال دارم ممنون میشم منو از سردرگمی دربیارید

من متولد اسفند 70 هستم ... در کنکور 89 قبول نشدم و در حال حاضر دارم واسه کنکور 90 آماده میشم و چون دیفرانسیل 2 رو هم افتادم ... الان در نوبت بزرگسال دارم این یک درس رو حضوری پاس میکنم

حالا یه سوال دارم... بعد از فارغ التحصیلیم... یعنی وقتی این 1 درسو پاس کردم و مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ... باید واسه فرستادن دفترچه اقدام کنم ؟ یا لازم به این کار نیست و با ثبت نام واسه کنکور 90 اسمم میره تو لیست کنکوریها و لازم نیست دفترچه بفرستم ؟

آخه میگن احتمالش هست اگه الان دفترچه بفرستی جوابش یهو بیاد و مجبور بشی بری خدمت ...
ولی خوب از طرفی اگه نفرستم میترسم غیبت بخورم

توروخدا یکی کمک کنه

jobin_vm
23-10-2010, 21:23
بچه ها من امروز مدارکم رو دادم به پلیس+10 برای اینکه تو شورای پزشکی شرکت کنم برای معافی پزشکی میشه بگین که چقدر طول میکشه تا جواب نامه بیاد که کی تو شورا میرم و اگه معاف بشم چقدر طول میکشه تا کارت من بیاد

p_p_k
23-10-2010, 21:59
سلام.چنتا سوال داشتم در حد سكته مغزي خواهشا كمك كنيد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بچه ها من متولد 71/4 هستم و دي امسال مدرك پيش دانشگاهيمو ميگيرم. كسري خدمتم بهم ميخوره به خاطر رزمندگي پدرم.كسري هم سال 90 لغوه و حتما بايد قبل از 90 اعزام شد. يه اشنا هم دارم داخل پخش نيرو كه خودش نيروهارو پخش ميكنه كه كجا بيفتن. حالا سوالام اينه.

1- من اگر دي مدركمو بگيرم و دفترچمو مستقيم بدم به اون اشنامون( چون خودش گفت پست نكن و بيار بده خودم ) ميتونه داخل دوماه اعزامم كنه كه قبل از 90 برم خدمت؟؟؟ اصلا يه همچين چيزي امكان داره؟؟؟؟

2- اگر به عنوان نيروي داوطلب برم نظام وظيفه اونا سريع اعزامم نميكنن؟؟؟

3- براي گرفتن نامه كسري خدمت بايد چيكار كنم؟؟ مني كه الان دارم درس ميخونم ميتونم برم نامه كسريمو بگيرم كه زماني رفتم خدمت بهشون بدم يا نه اول بايد اعزام بشم بعد برم دنبال كاراي كسري؟؟؟

لطفا يكي يكي به سوالام جواب بدين. مرسي تشكر.

HITB0Y
23-10-2010, 23:45
سلام.چنتا سوال داشتم در حد سكته مغزي خواهشا كمك كنيد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بچه ها من متولد 71/4 هستم و دي امسال مدرك پيش دانشگاهيمو ميگيرم. كسري خدمتم بهم ميخوره به خاطر رزمندگي پدرم.كسري هم سال 90 لغوه و حتما بايد قبل از 90 اعزام شد. يه اشنا هم دارم داخل پخش نيرو كه خودش نيروهارو پخش ميكنه كه كجا بيفتن. حالا سوالام اينه.

1- من اگر دي مدركمو بگيرم و دفترچمو مستقيم بدم به اون اشنامون( چون خودش گفت پست نكن و بيار بده خودم ) ميتونه داخل دوماه اعزامم كنه كه قبل از 90 برم خدمت؟؟؟ اصلا يه همچين چيزي امكان داره؟؟؟؟

2- اگر به عنوان نيروي داوطلب برم نظام وظيفه اونا سريع اعزامم نميكنن؟؟؟

3- براي گرفتن نامه كسري خدمت بايد چيكار كنم؟؟ مني كه الان دارم درس ميخونم ميتونم برم نامه كسريمو بگيرم كه زماني رفتم خدمت بهشون بدم يا نه اول بايد اعزام بشم بعد برم دنبال كاراي كسري؟؟؟

لطفا يكي يكي به سوالام جواب بدين. مرسي تشكر.
سلام
وضیعت من هم مشابه شما هستش...:31:
1.من از یکی از دوستان تو این تاپیک پرسیدم گفت که همینجوری اگه بخوای 2 ماه میندازن جلو ولی اگه بیشتر بخوای بستگی به حال سرهنگ و نسبت آشنایی اون با شما داره...کلا اگه پارتی داشته باشی حله...:27:

2.نه,من هم اولش فکر میکردم میکنن ولی نمیکنن...:13:

3.نامه کسری بطی به شما نداره!پدر گرامی باید اقدام کنن...یعنی باید بره محل خدمتش و اونجا حضورا درخواست سابقه خدمت بابت کسری شما بده که البته یک سری مدارک هم لازم هست که ببره:2 قطعه عکس خودش,حدودا 6 تا عکس شما,آخرین مدرک تحصیلی شما(دیپلم),کارت پایان خدمت+کپی,کارت ملی و شناسنامه + کپی(خودش و شما),و کلا هر مدرکی که ثابت کنه پدر شما تو اون مدت زمان معین توی اونجا خدمت کرده...!!!(چون ارتش خیلی شیر تو شیره و ممکنه سوابق پدرتون رو پیدا نکنن و بگن شما اصلا اینجا خدمت نکردی...ولی اگه مدارکت کامل باشه ان شا ا... مشکلی پیش نمیاد)

بهتره که اول کسریتو بگیری بعد اعزام بشی,چون اگه از قبل کسری رو گرفته باشی توی دفتر پلیس+10 توی نامه تاییدیه شما ثبت میکنن که فلان سرباز مثلا 12 ماه کسری خدمت داره و اینطوری کارتون خیلی راحت تر میشه,البته نامه رو بهت پس میده که وقتی اعزام شدی اون رو به محل خدمتت تحویل بدی.

موفق باشی

davy jones
24-10-2010, 10:46
بچه ها من امروز مدارکم رو دادم به پلیس+10 برای اینکه تو شورای پزشکی شرکت کنم برای معافی پزشکی میشه بگین که چقدر طول میکشه تا جواب نامه بیاد که کی تو شورا میرم و اگه معاف بشم چقدر طول میکشه تا کارت من بیاد

برای من دو هفته گذشته ولی جوابش هنوز نیومده.:23:

farshidshd
24-10-2010, 10:47

من متولد اسفند 70 هستم ... در کنکور 89 قبول نشدم و در حال حاضر دارم واسه کنکور 90 آماده میشم و چون دیفرانسیل 2 رو هم افتادم ... الان در نوبت بزرگسال دارم این یک درس رو حضوری پاس میکنم

حالا یه سوال دارم... بعد از فارغ التحصیلیم... یعنی وقتی این 1 درسو پاس کردم و مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ... باید واسه فرستادن دفترچه اقدام کنم ؟ یا لازم به این کار نیست و با ثبت نام واسه کنکور 90 اسمم میره تو لیست کنکوریها و لازم نیست دفترچه بفرستم ؟

آخه میگن احتمالش هست اگه الان دفترچه بفرستی جوابش یهو بیاد و مجبور بشی بری خدمت ...

توروخدا یکی کمک کنه

بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه مهلت داری که دفترچه بفرستی . اگه توی این 6 ماه نفرستی غیبت میخوری و کنکور هم نمیتونی شرکت کنی و دانشگاه نمیتونی بری

موفق باشید

بستگی به اونا داره. معلوم نیست. 2 ماه ، 3 ماه ، کارشون دقیق نیست

موفق باشید

alphacino
24-10-2010, 16:12
نوشته شده توسط farshidshd [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه مهلت داری که دفترچه بفرستی . اگه توی این 6 ماه نفرستی غیبت میخوری و کنکور هم نمیتونی شرکت کنی و دانشگاه نمیتونی بری

موفق باشید

كجا همچين چيزي نوشته؟
اين 6 ماه فرصت براي فارغ التحصيلان دانشگاهيه نه پيش دانشگاهي.

shifter
24-10-2010, 22:14
دوستان كسي كه مجموع شماره چشم هاش 8 باشه معافيش اوكي هست؟!

jobin_vm
24-10-2010, 22:25

hossein-p30-f
24-10-2010, 22:46
دوستان كسي كه مجموع شماره چشم هاش 8 باشه معافيش اوكي هست؟!

بر اسا س ضوابط موجود در حال حاضر مجموع نمره چشم براي مشمولان ديپلم و زير ديپلم بيش از 8 ميباشد . و براي مشمولان داراي تحصيلات فوق ديپلم و بالاتر بيش از 10 مي باشد.

منبع :
Police.ir

اطلاعات بیشتر ، پست اول تاپیک

.

babak_gww
25-10-2010, 12:05
كجا همچين چيزي نوشته؟

خب حالا تکلیف من چیه؟ حرف شما درسته یا ایشون؟
اصلا میشه به سوالام جواب بدین شمام؟

babak_gww
25-10-2010, 12:48
شرمنده اینم سوالم:

farshidshd
25-10-2010, 16:46
كجا همچين چيزي نوشته؟

خب حالا تکلیف من چیه؟ حرف شما درسته یا ایشون؟
اصلا میشه به سوالام جواب بدین شمام؟

مركزمشاوره و پاسخگويي سازمان وظيفه عمومي ناجا باشماره تلفن هاي 73941739 و 73941735 آماده پاسخ و راهنمایی می باشد.

..

babak_gww
26-10-2010, 01:03
مركزمشاوره و پاسخگويي سازمان وظيفه عمومي ناجا باشماره تلفن هاي 73941739 و 73941735 آماده پاسخ و راهنمایی می باشد.

..

جواب نمیدن ... اگه میدادن اینجا چیکار میکردم

farshidshd
26-10-2010, 11:23
جواب نمیدن ... اگه میدادن اینجا چیکار میکردم

بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطعی 6 ماه مهلت داری تا جای دیگه قبول بشی ...

.

babak_gww
26-10-2010, 13:14
بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطعی 6 ماه مهلت داری تا جای دیگه قبول بشی ...

.

یعنی اگه من این دی ماه فارغ التحصیل بشم 6 ماه فرصت دارم ؟ خب اگه دانشگاه قبول بشم مهر 90 میشه
یعنی 9 ماه بعدش

پس تکلیف من چیه ؟ باید چیکار کنم؟

hossein-p30-f
26-10-2010, 14:01
یعنی اگه من این دی ماه فارغ التحصیل بشم 6 ماه فرصت دارم ؟ خب اگه دانشگاه قبول بشم مهر 90 میشه
یعنی 9 ماه بعدش

شما باید تو مهلتی که داری دفترچه رو پست کنی ، اگه قبول شدی (که انشاا.. میشی :20: ) تو هنوز تاریخ اغزامت نرسیده که معافیت تحصیلی می گیری و میری دانشگاه ، در غیر اینصورت باید بری خدمت و اگه خواستی برگردی برای دانشگاه

اگه دفترچه رو پست نکنی و اضافه بخوری دیگه معافیت تحصیلی خبری نیست

.

vroom
26-10-2010, 14:11

سلام داداش:20:

پیرو سوالات قبلی:دی

من که قبل از دانشگاه دفترچه را پست نکردم و الان هم 2ساله دانشجو هستم(یعنی دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم)، مطمئن باشم که غیبت نخوردم؟

به عبارت دیگر:دی
من متولد تیر 68 هستم و سال 87 کنکور دادم و رفتم دانشگاه
امکان داره من غیبت خورده باشم؟

ممنون

hossein-p30-f
26-10-2010, 14:18
سلام داداش:20:

پیرو سوالات قبلی:دی

من که قبل از دانشگاه دفترچه را پست نکردم و الان هم 2ساله دانشجو هستم(یعنی دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم)، مطمئن باشم که غیبت نخوردم؟

به عبارت دیگر:دی
من متولد تیر 68 هستم و سال 87 کنکور دادم و رفتم دانشگاه
امکان داره من غیبت خورده باشم؟

ممنون

سلام

شما اگه فاصله بین دو مقطعتون بیشتراز 6 ماه نبوده باشه اضافه نخوردین (البته به شرط اینکه دانشگاه معافیت شما رو رد کرده باشه)

.

vroom
26-10-2010, 14:30
سلام

شما اگه فاصله بین دو مقطعتون بیشتراز 6 ماه نبوده باشه اضافه نخوردین (البته به شرط اینکه دانشگاه معافیت شما رو رد کرده باشه)

.

ممنون:20:
کدوم دو مقطع؟ پیش دانشگاهی و دانشگاه؟
خب من سوالم فقط مربوط میشه به قبل از دانشگاه..... چون من سال دوم کنکور دادم (متولد نیمه دوم بودم) آیا باید دفترچه میفرستادم یا نه؟

شرمنده هی سوال میپرسما:19:

alphacino
26-10-2010, 21:53
یعنی 9 ماه بعدش

عزيز شما اگه دي فارغ شين 18 مهر 90 اعزامين حالا نميدونم كي دفترچه رو بايد بفرستين ولي اگه من جاي شما بودم ريسك نميكردم و تا بهمن ديگه پست ميكردم.
چند روز پيش يكي از دوستان برگه سبزش اومده بود تاريخ اعزامش نيمه دوم90 بود كه تو جدول دفترچه مشخص شده بود.

منم كه متولد 71 هستم چند روز ديگه دفترچمو پست ميكنم :46:
حالا ضرر نداره اگه تهراني برو ميدون سپاه يه سه چهار ساعت:31: تو صف وايسا تا تاريخ دقيق پست دفترچه رو بت بگند.

rozbeh85
27-10-2010, 08:54
حالا ضرر نداره اگه تهراني برو ميدون سپاه يه سه چهار ساعت:31: تو صف وايسا تا تاريخ دقيق پست دفترچه رو بت بگند.

اتفاقا از وقتی مکانیزه شده اصلا معطلی نداره، حداکثر حداکثر منتظر شدن 15 دقیقه هست بعدش میری باجه ی پاسخگویی سریع میزنه تو کامپیوتر بهت جواب میده
من که خودم هر وقت رفتم میدان سپاه کلهم 1 ساعتم اونجا نبودم

Immunology
27-10-2010, 14:32
دوستان اگه کسی الان دفترچه اعزام به خدمت داشته باشه و مثلا 3 ماه دیگه اعزام باشه اگه الان مشمول معافیت کفالت شده باشه چجوری میتونه در حالی که دفترچش اومده برای معافیت کفالت اقدام کنه؟؟؟؟

farshidshd
27-10-2010, 15:14
دوستان اگه کسی الان دفترچه اعزام به خدمت داشته باشه و مثلا 3 ماه دیگه اعزام باشه اگه الان مشمول معافیت کفالت شده باشه چجوری میتونه در حالی که دفترچش اومده برای معافیت کفالت اقدام کنه؟؟؟؟

برو نظام وظیفه بهت میگن چی کار کنی.

babak_gww
27-10-2010, 21:00
شما باید تو مهلتی که داری دفترچه رو پست کنی ، اگه قبول شدی (که انشاا.. میشی :20: ) تو هنوز تاریخ اغزامت نرسیده که معافیت تحصیلی می گیری و میری دانشگاه ، در غیر اینصورت باید بری خدمت و اگه خواستی برگردی برای دانشگاه

.

گلم کنم بحثم سر این تاریخ اعزام هستش
اگه تاریخ اعزام قبل از کنکور باشه چی؟ بدبخت میشم میره :13:

hossein-p30-f
27-10-2010, 21:21

دیگه کاریش نمی تونی بکنی :41:

شما تا آخرین روزی که وقت داری نگهش دار بعد پست کن

.

rozbeh85
27-10-2010, 22:02

چرا؟ واسه کنکور بهت مرخصی میدن البته اگه مشکلت مرخصی باشه

hossein-p30-f
27-10-2010, 23:32
چرا؟ واسه کنکور بهت مرخصی میدن البته اگه مشکلت مرخصی باشه

شما مطمئنی ؟؟؟؟؟
آخه من چند وقت پیش همین رو تز نظام وظیفه پرسیدم ؛ گفتن باید دفترچت رو پست کنی وکنکور بدی!!!!!!

اگه تاریخ اعزام قبل از کنکور باشه چی؟ بدبخت میشم میره

شما اگه خودت بری بپرسی بهتره ، چون روایات مختلف شد :31:

حالا اگه هم دوستمون مطمئن هستن که دیگه مشکلی نیست :10:

.

rozbeh85
28-10-2010, 08:51
ببین شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه فرصت داری دفترچه رو پست کنی تا غیبت نخوری، حالا شما مثلا هفته آخر پست کردی و 3 ماه بعدش رفتی خدمت، امتحان ارشد افتاد تو 2 ماه آموزشیت، روز امتحان بهت مرخصی میدن میای امتحان میدی و بعدش میای ادامه خدمت رو انجام میدی، موقعی هم که جواب ها آمد و قبول شدی همون روز توخیص میشی و میری دانشگاه

MANSOUR Fan
28-10-2010, 12:57
سلام
از دوستان کسی اطلاعی داره که قانون کسر خدمت بر حسب مدت جبهه پدر تا کی اعتبار داره.
چون شنیدم بعد از سال 90 دیگه این قانون رو بر میدارن.
در حال حاضر دانشجو هستم و پدرم 24 ماه جبهه داره.

arash66_2m
28-10-2010, 13:33
ببین شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه فرصت داری دفترچه رو پست کنی تا غیبت نخوری، حالا شما مثلا هفته آخر پست کردی و 3 ماه بعدش رفتی خدمت، امتحان ارشد افتاد تو 2 ماه آموزشیت، روز امتحان بهت مرخصی میدن میای امتحان میدی و بعدش میای ادامه خدمت رو انجام میدی، موقعی هم که جواب ها آمد و قبول شدی همون روز توخیص میشی و میری دانشگاه

مشکل همینه اگه سربازی ماهی بیفته که وسط هاش کنکور داری ارزش داره بری و وسطش برگردی بری کنکور
یا اینکه یه ماه تاخیر اینا بندازیم بهتره ؟

مثلا آدم زیاد نابود نمیشه تو این یه ماه و همه درس هایی که خونده واسه کنکور به باد نمیره ؟
کنکور ارشد آزاد:20:

hossein-p30-f
28-10-2010, 16:09

بله این درسته

من بد متوجه شده بودم ، فکر کردم گفین که خدمتش رو عقب میندازن تا کنکورش رو بده:31:

farshidshd
28-10-2010, 19:00
سلام
از دوستان کسی اطلاعی داره که قانون کسر خدمت بر حسب مدت جبهه پدر تا کی اعتبار داره.

معلوم نیست.ولی به احتمالا قانونش عوض میشه
زودتر اقدام کن

MANSOUR Fan
28-10-2010, 22:10
معلوم نیست.ولی به احتمالا قانونش عوض میشه
زودتر اقدام کن
دستت درد نکنه.
اطلاع دارید، اگه برم کارهای اداری رو انجام بدم و بعداً اقدام کنم برای خدمت باز هم این شرایط معافیت برام لحاظ میشه یا نه؟
و اینکه برای ترم بعد از دانشگاه مرخصی بگیرم، برم خدمت، که در این صورت بعد از سال 90 تموم میشه خدمتم آیا این قانون برای افرادی که در حین خدمت هستن و اعتبار قانون فوق تموم میشه باز هم صادق هست یا نه؟

(اینا که همش میگفتن ساده تر میشه، اما انگار سخت تر میشه)

rozbeh85
29-10-2010, 08:50
دستت درد نکنه.
اطلاع دارید، اگه برم کارهای اداری رو انجام بدم و بعداً اقدام کنم برای خدمت باز هم این شرایط معافیت برام لحاظ میشه یا نه؟
و اینکه برای ترم بعد از دانشگاه مرخصی بگیرم، برم خدمت، که در این صورت بعد از سال 90 تموم میشه خدمتم آیا این قانون برای افرادی که در حین خدمت هستن و اعتبار قانون فوق تموم میشه باز هم صادق هست یا نه؟

(اینا که همش میگفتن ساده تر میشه، اما انگار سخت تر میشه)

این قانون واسه اعزامی های قبل از 90 معتبر هست یعنی شما باید تا قبل 90 اعزام شوید، حتی کسانیکه الان پست کنند و بعد از 90 اعزام شوند هم شاملشان نمی شود
برای مرخصی هم باز قانونش تا پایان 90 هست باید ببینی نظام وظیقه موافقت میکنه
شما اگر قبل از 90 اعزام شوید شماره پرسنلیتان میشود مثلا 89121***** و میشید اعزامی 89 و قانون 89 برای شما لحاظ میشه

---------- Post added at 06:20 AM ---------- Previous post was at 06:18 AM ----------

مشکل همینه اگه سربازی ماهی بیفته که وسط هاش کنکور داری ارزش داره بری و وسطش برگردی بری کنکور
یا اینکه یه ماه تاخیر اینا بندازیم بهتره ؟

مثلا آدم زیاد نابود نمیشه تو این یه ماه و همه درس هایی که خونده واسه کنکور به باد نمیره ؟
کنکور ارشد آزاد:20:

والله نمیدونم چی بگم، واسه خود من که ارزش داشت، هم دانشگاه قبول شدیم و هم تونستم مرخصی بگیرم که خدمت رو تموم کنم شرش کنده شه راحت شم.
ولی روی درس خوندن در دوران آموزشی اصلا حساب نکن

arash66110
29-10-2010, 17:26
با سلام وخسته نباشيد.
من ميخواستم امريه برم وزارت دفاع.از طرفي دارم واسه دكتراي خارج اقدام ميكنم. ميخواستم ببينم ايا وزارت دفاع
اگه پذيرش بگيرم منو ترخيص ميكنه يا نه؟
تا جايي كه ميدونم ارگانهاي ديگه ترخيص ميكنند ولي وزارت دفاع رو شك دارم. چون حتي كارمنداش اجازه خروج از كشور ندارند.
با تشكر

farshidshd
29-10-2010, 20:01
با سلام وخسته نباشيد.
من ميخواستم امريه برم وزارت دفاع.از طرفي دارم واسه دكتراي خارج اقدام ميكنم. ميخواستم ببينم ايا وزارت دفاع
اگه پذيرش بگيرم منو ترخيص ميكنه يا نه؟
تا جايي كه ميدونم ارگانهاي ديگه ترخيص ميكنند ولي وزارت دفاع رو شك دارم. چون حتي كارمنداش اجازه خروج از كشور ندارند.
با تشكر

بهتره قبل از هر کاری از خودشون بپرسی...

اینطور که من شنیدم ، تریخیص میکنن ولی بگیر نگیر داره( یعنی باید ترخیص کنن )

.

babak_gww
29-10-2010, 22:24
سلام

این خبر چقدر موثق هستش ؟
آخه قرار بود 13 ماه معاف بشم سر این جریان پس شانس نیاوردیم ؟؟؟؟
متولد 70 ام

rozbeh85
29-10-2010, 23:11
این خبر چقدر موثق هستش ؟
آخه قرار بود 13 ماه معاف بشم سر این جریان پس شانس نیاوردیم ؟؟؟؟
متولد 70 ام

قانون فعلی تا پایان سال 89 اعتبار دارد، و هنوز برای ادامه آن حرفی زده نشده، اگه این قانون تمدید نشه و یا قانون جدیدی جایگرین نشه تمامی کسری ها ( غیر بسیج فعال) لغو و خدمت برای همه 24 ماه خواهد بود.

arash66_2m
30-10-2010, 09:26
سلام دوستان
من برنامم اینه ببینید خوبه یا نه ؟

من تا آخر این ماه دفترچه رو پست می کنم سربازی من هم می خوره به اردیبهشت ماه /.
و 25 اردیبهشت هم کنکور ارشد آزاد هستش که روز 24 مرخصی میگیرم میام کنکور میدم و بعدش هم میرم باز سربازی رو/.

و از دی و یا بهمن ماه هم واسه ارشد خوب می خونم تا وسط های فروردین ماه /. و تقریبا این 30 روز به کنکور رو به حساب دوره کردن میمونه .

بهترین روش کدومه ؟

سربازی رو بندازم تیرماه ؟
یا اسفند ماه 89

یا ....

, در ضمن اگه سربازی بخوره به اردیبهشت ماه راحت و راحت میشه انداخت اسفند ماه 89 ؟

:46:

babak_gww
30-10-2010, 14:45
قانون فعلی تا پایان سال 89 اعتبار دارد، و هنوز برای ادامه آن حرفی زده نشده، اگه این قانون تمدید نشه و یا قانون جدیدی جایگرین نشه تمامی کسری ها ( غیر بسیج فعال) لغو و خدمت برای همه 24 ماه خواهد بود.

عجب گیری کردیم :41::37::45:

دوست عزیز ممنون از پاسخ کاملت :11:

farshidshd
30-10-2010, 17:35
سلام دوستان

و 25 اردیبهشت هم کنکور ارشد آزاد هستش که روز 24 مرخصی میگیرم میام کنکور میدم و بعدش هم میرم باز سربازی رو/.

و از دی و یا بهمن ماه هم واسه ارشد خوب می خونم تا وسط های فروردین ماه /. و تقریبا این 30 روز به کنکور رو به حساب دوره کردن میمونه .

بهترین روش کدومه ؟

یا اسفند ماه 89

یا ....

, در ضمن اگه سربازی بخوره به اردیبهشت ماه راحت و راحت میشه انداخت اسفند ماه 89 ؟

سلام.

اگه میتونی بندازی تیر ماه خب بنداز تیرماه ...

در ضمن اگه سربازی بخوره به اردیبهشت ماه راحت و راحت میشه انداخت اسفند ماه 89 ؟

منظورت چیه؟ اردیبهشت 90 رو بندازی اسفند 89 ؟؟ اینجوری امکان پذیر نیست

.

graphmax
30-10-2010, 17:41
سلام
من متولد 24/6/1370 (نیمه اول) کنکوره 89 قبول نشدم و میخوام برای دومین بار و در کنکور 90 شرکت کنم .
مدرک فارغ التحصیلی(پیش دانشگاهی) رو شهریور امسال گرفتم ( 2 ماه پیش ) و تا تاریخ 18 اسفند وقت دارم دفترچمو پست کنم .
اگر تارخ اعزامم افتاد قبله کنکوره 90 آیا میتونم تمدیدش کنم برای بعد از جواب نهایی کنکور 90 ؟؟؟؟

shadow666
30-10-2010, 17:55
سلام دوستان

بهترین روش کدومه ؟

یا اسفند ماه 89

یا ....

اینجور که من فهمیدم یک بار میشه دوماه اعزام رو عقب یا جلو انداخت. میگن دیگه لازم نیست واسش بری نظام وظیفه تهران و تو شهر خودت هم میتونی انجام بدی.

hossein-p30-f
30-10-2010, 17:57
اینجور که من فهمیدم یک بار میشه دوماه اعزام رو عقب یا جلو انداخت. میگن دیگه لازم نیست واسش بری نظام وظیفه تهران و تو شهر خودت هم میتونی انجام بدی.

من 12/1 بودم رفتم درخواست دادم که بیفتم 10/1
گفتن اگه کسی پیدا بشه که بخواد بیاد 12/1 اونوقت جابجا میکنن

چند تا از دوستام هم جابجا کردن :27:

.

farshidshd
30-10-2010, 17:58
سلام
من متولد 24/6/1370 (نیمه اول) کنکوره 89 قبول نشدم و میخوام برای دومین بار و در کنکور 90 شرکت کنم .
مدرک فارغ التحصیلی(پیش دانشگاهی) رو شهریور امسال گرفتم ( 2 ماه پیش ) و تا تاریخ 18 اسفند وقت دارم دفترچمو پست کنم .
اگر تارخ اعزامم افتاد قبله کنکوره 90 آیا میتونم تمدیدش کنم برای بعد از جواب نهایی کنکور 90 ؟؟؟؟
سلام

خیلی بتونی تمدید کنی تا 4 ماه . فکر نمیکنم بیشتر بشه...

METACORTEX
30-10-2010, 19:14
سلام يه سوال داشتم.
من تاريخ تولدم 14/6/71 است.براي سال ديگه بايد دفترچه بگيرم يانه چه جوريه؟؟
من هيچي نمي دونم در بارهي دفترچه و سربازي؟؟
جواب بدين ممنون مي شوم.

graphmax
30-10-2010, 23:19
سلام دوباره
شما فکر کن تاربخ اعزام من با تمدید افتاد قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور 90 منم ئانشگاه قبول شدم .
اگر به وقت نرم خدمت میتونم دانشگاه برم یا نه؟؟؟؟؟؟
با تشکر

METACORTEX
30-10-2010, 23:34
سلام يه سوال داشتم.
جواب بدين ممنون مي شوم.
هیچکی نبود جواب بده من سال 89 کنکور دادم نرفتم.
می خوام 90 کنکور بدم دوباره باید دفترچه بگیرم؟؟؟؟؟؟

farshidshd
31-10-2010, 11:38
سلام يه سوال داشتم.
جواب بدين ممنون مي شوم.

سلام
شما شهریور سال 90 مشمول میشید ، باید از 2 هفته قبلش دفترچه رو بفرستین...

سلام دوباره
شما فکر کن تاربخ اعزام من با تمدید افتاد قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور 90 منم ئانشگاه قبول شدم .
اگر به وقت نرم خدمت میتونم دانشگاه برم یا نه؟؟؟؟؟؟
با تشکر

اگه تاریخ اعزامت قبل از اعلام نتایج بود باید بری. وگرنه غیبت میزنن و دانشگاه نمیتونی بری

.

Retired User
31-10-2010, 13:44
سلام
قانون سه برادر هنوز برقراره؟

rozbeh85
31-10-2010, 14:52
سلام
قانون سه برادر هنوز برقراره؟

تا آخر 89 برقرار هست

arash66_2m
31-10-2010, 16:47
در کل اینو می خوام بگم که :
من تا یه هفته دفترچه رو پست می کنم سربازی من می خوره به اردیبهشت 90 می خوام بندازم اسفند 89 میشه یا نمشه ؟
راحت میدن یا نمیدن و ...؟؟؟
مرسی:40:

METACORTEX
31-10-2010, 16:52
سلام
شما شهریور سال 90 مشمول میشید ، باید از 2 هفته قبلش دفترچه رو بفرستین...
.
بابت جواب دادن دستت درد نکنه.
ولی امن امروز بعد از 500!!! بار زنگ زدن به شماره های نظام وظیفه یکی جواب مارو داد گفت
18/10/90 محلت داری بعد از اون غیبت می خوری نیازی به گرفتن دفترچه هم نیست.کنکور هم می تونی بدی!!!!!

rozbeh85
31-10-2010, 20:56
در کل اینو می خوام بگم که :
من تا یه هفته دفترچه رو پست می کنم سربازی من می خوره به اردیبهشت 90 می خوام بندازم اسفند 89 میشه یا نمشه ؟
راحت میدن یا نمیدن و ...؟؟؟
مرسی:40:

شدن که میشه ولی ماه اسفند دوره طلایی اعزام هست
از همین الان برو سریش شو، راحت نمیدن ولی در نهایت میدن

hamidras
31-10-2010, 20:58
سلام رفقا....

میخواستم ببینم معافیت تحصیلی از کی حساب میشه!؟

مثلا من تا 18 ابان وقت داشتم دفترچه پست کنم اگه نمیرفتم دانشگاه. الان که میرم از 19 ام معافیت تحصیلیم حساب میشه؟

بعد اینکه خود دانشگاه کارای معافیتو میکنه دیگه ما که نیاز نیست کاری کنیم؟

Sub007
31-10-2010, 23:56
شما از روزی که ثبت نام دانشگاهت رو انجام میدی برات معافیت تحصیلی محاسبه میشه.(برای ما که اینطوری بود)
دانشگاه هم خودش براتون درخواست معافیت تحصیلی رو به نظام وظیفه ارسال میکنه.

HITB0Y
01-11-2010, 00:01
سلام دوستان
بالاخره برگه سبز من هم اومد..............تاریخ اعزام:90/8/18:18:
حالا میخواستم ببینم میشه این تاریخ رو چندین ماه جلو انداخت؟مثلا یک سال؟
اگر فرضا من تونستم تاریخ اعزامم رو به 89/8/18 تغییر بدم آیا توی دوره آموزشی به من مرخصی میدن که من بیام امتحان جبرانی دی ماه رو بدم(دیفرانسیل 2):31:؟
آموزشی دقیقا چند روزه؟60 یا 45 روز یا ...؟

اصرار من برای زود رفتن استفاده از قانون کسر خدمت حضور پدر در منطقه هستش...میگن فقط تا آخر امسال هستش...!!!
راستی من متولد 71/2/1 هستم.
باتشکر:40:

arash66_2m
01-11-2010, 08:25
سلام دوستان
بالاخره برگه سبز من هم اومد..............تاریخ اعزام:90/8/18:18:
اگر فرضا من تونستم تاریخ اعزامم رو به 89/8/18 تغییر بدم آیا توی دوره آموزشی به من مرخصی میدن که من بیام امتحان جبرانی دی ماه رو بدم(دیفرانسیل 2):31:؟

اصرار من برای زود رفتن استفاده از قانون کسر خدمت حضور پدر در منطقه هستش...میگن فقط تا آخر امسال هستش...!!!
باتشکر:40:

شما دفترچه رو کی پست کردین ؟
یعنی من الان پست کنم اردیبهشت ماه نمی خوره ؟

---------- Post added at 09:25 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

شدن که میشه ولی ماه اسفند دوره طلایی اعزام هست
از همین الان برو سریش شو، راحت نمیدن ولی در نهایت میدن

رفیق الان پست کنم سربازی من کی میفته ؟

نوشته شده توسط HITB0Y
سلام دوستان
بالاخره برگه سبز من هم اومد..............تاریخ اعزام:90/8/18
اگر فرضا من تونستم تاریخ اعزامم رو به 89/8/18 تغییر بدم آیا توی دوره آموزشی به من مرخصی میدن که من بیام امتحان جبرانی دی ماه رو بدم(دیفرانسیل 2)؟

باتشکر

r.zarei
01-11-2010, 13:17
سلام

دوستان خسته نباشین.
من الان 3 ماه مونده تا اینکه 6 ماه فراغت از تحصیلم تموم شه و می خوام برای کنکور ارشد ثبت نام کنم. می خواستم بدونم که برای ثبت نام باید دفترچه آماده به خدمت داشته باشم؟؟؟؟؟

با تشکر

HITB0Y
01-11-2010, 14:02
شما دفترچه رو کی پست کردین ؟
یعنی من الان پست کنم اردیبهشت ماه نمی خوره ؟
هجدهم مهر ماه
نمیدونم!
راستی امروز نظام وظیفه بودم:
گفتن که به هیچ وجه نمیتونی اعزامت رو بندازی اینور سال...و اینکه هیچ مقامی هم نمیتونه این کارو برات بکنه.
نهایتا اگه بشه میندازن فروردین ماه!!!

r.zarei
01-11-2010, 14:08
بابت جواب دادن دستت درد نکنه.
ولی امن امروز بعد از 500!!! بار زنگ زدن به شماره های نظام وظیفه یکی جواب مارو داد گفت
18/10/90 محلت داری بعد از اون غیبت می خوری نیازی به گرفتن دفترچه هم نیست.کنکور هم می تونی بدی!!!!!

سلام
بیینم شما هم شرایط منو دارین:
6 ماه معافیت تحصیلی تان تمموم نشده و می خواین کنکور بدین ولی نمی خواین آماده به خدمت بگیرین.

میشه همینجا جواب بدین آخه من سوالتونو تو فروم پیدا نکردم.

rozbeh85
01-11-2010, 14:54
سلام

دوستان خسته نباشین.
من الان 3 ماه مونده تا اینکه 6 ماه فراغت از تحصیلم تموم شه و می خوام برای کنکور ارشد ثبت نام کنم. می خواستم بدونم که برای ثبت نام باید دفترچه آماده به خدمت داشته باشم؟؟؟؟؟

با تشکر

برای ثبت نام در کنکور خیر

---------- Post added at 12:24 PM ---------- Previous post was at 12:22 PM ----------

هجدهم مهر ماه
نمیدونم!
راستی امروز نظام وظیفه بودم:
گفتن که به هیچ وجه نمیتونی اعزامت رو بندازی اینور سال...و اینکه هیچ مقامی هم نمیتونه این کارو برات بکنه.
نهایتا اگه بشه میندازن فروردین ماه!!!

[/COLOR]

هه هه
چرند گفته، پارتی داشته باش واست میندازند، البته واسه تو چون تقریبا میشه 10 ماه یه کم بعید است

HITB0Y
01-11-2010, 15:15
هه هه
چرند گفته، پارتی داشته باش واست میندازند، البته واسه تو چون تقریبا میشه 10 ماه یه کم بعید است
سلام
حتی با اینکه من متولد 71/2 هستم اگه پارتی داشته باشم حله؟!!
اگه مطمئنی که برم سراغش,وگرنه روم نمیشه ازش بخوام غیر ممکن رو ممکن کنه!:31:
ممنون

arash66_2m
01-11-2010, 16:15
روزبه جون منو راحتم کن دیگه :

من تا آخر این ماه پست کنم سربازیم به چه زمانی میخوره ؟
و میشیه اگه اردیبهشت بود اسفند انداخت پارتی هم ندارم ؟!!!!

اصلا رسما سربازی من به چه تاریخی میخوره با !!؟:31:

shadow666
01-11-2010, 17:30
الان بفرستی یا اردیبهشت یا تیر

یارو میگفت میتونی با یه نفر عوض کنی. مثلا یکی دیگه بیاد بخواد ماه تو بره و اینجوری

rozbeh85
01-11-2010, 19:23
سلام
حتی با اینکه من متولد 71/2 هستم اگه پارتی داشته باشم حله؟!!
اگه مطمئنی که برم سراغش,وگرنه روم نمیشه ازش بخوام غیر ممکن رو ممکن کنه!:31:
ممنون

ببین، من خودم افتاده بودم 89/4 که دیدم خیلی ستمه، هی رفتم و اومدم که بندازم جلو میگفتند ظرفیت نداریم، خلاصه دیگه بریدم و رفتم سراغ پارتی، یارو کلی منت سر پارتی ما گذاشت و یه تلفن زد به یه اتاق دیگه، هماهنگ کرد گفت برو اونجا هر ماهی دلت میخواد بگو واست بزنه، منم رفتم . گفتم قبل سال میخوام، طرف یه امضا زد و یه مهر گفت برو بده پایین برگه سبز جدیدت رو بگیر، همین

---------- Post added at 04:53 PM ---------- Previous post was at 04:52 PM ----------

روزبه جون منو راحتم کن دیگه :

من تا آخر این ماه پست کنم سربازیم به چه زمانی میخوره ؟
و میشیه اگه اردیبهشت بود اسفند انداخت پارتی هم ندارم ؟!!!!

اصلا رسما سربازی من به چه تاریخی میخوره با !!؟:31:

من سال پیش 13 آبان پست کردم افتادم تیر
معمولا 8 ماه بعد از فارغ التحصیلی هست

jobin_vm
01-11-2010, 22:27
با سلام خدمت دوستان

بچه ها امروز از نظام وظیفه برام نامه اومده لرم بیمارستان چمران برای آزمایش آخه واریکوسل درجه سه دارم کسی رفته میدونه اونجا چه خبره؟

hossein-p30-f
01-11-2010, 22:36
الان بفرستی یا اردیبهشت یا تیر

یارو میگفت میتونی با یه نفر عوض کنی. مثلا یکی دیگه بیاد بخواد ماه تو بره و اینجوری

آره

من اومده بود 12/01 رفتم درخواست دادم بیفتم 10/1 ، همین امروز تاریخ جدید برام اومد 10/1

METACORTEX
01-11-2010, 23:00
سلام
بیینم شما هم شرایط منو دارین:
6 ماه معافیت تحصیلی تان تمموم نشده و می خواین کنکور بدین ولی نمی خواین آماده به خدمت بگیرین.

میشه همینجا جواب بدین آخه من سوالتونو تو فروم پیدا نکردم.

سلام
آقای زارعی
من می خوام کنکور کارشناسی بدم نه ارشد!!!!!!!!!!!!1
ضمنا برای ثبت نام نیاز به دفترچه نیست.
منتها باید یه جوری تنظیم کنی که 6 ماه فارغتحصیلیت با اومدن جواب ارشد همزمان باشه اگه جواب دیرتر بیاد و دفترچه نداشته باشی غیبت می خوری.
حالا شما بگیر اگه قبول شدی که دانشگاه برات معافی میگیره و غیبت هم نمی خوری.
اگر قبول نشدی که باید بری خدمت زیر پرچم!!!!!!:27::27:

Retired User
02-11-2010, 11:14
تا آخر 89 برقرار هست
بعدش چی میشه خوب؟
الان نمیتونم معافیمو بگیرم؟
متولد 72 ام

rozbeh85
02-11-2010, 13:19
بعدش چی میشه خوب؟
الان نمیتونم معافیمو بگیرم؟
متولد 72 ام

هنوز نگفتن واسه بعد از 89 قانون چیه

bbkagp
02-11-2010, 13:54
سلام

من آخر شهریور فارغ التحصیل شدم و می خوام پاسپورت بگیرم... حالا چندتا سوال:

1) ضمانت نامه بانکی به مبلغ 15 میلیون چیه و فرآیندش چه جوریه؟
2) اینکه نامه از طرف دانشگاه می خوان چیه؟ در حالیکه دانشگاه هیچ نامه ایی برای فارغ التحصیلان نمی ده

arash66_2m
02-11-2010, 14:46
دوستان الان من یه مشکلی تو برگه نظام وظیفه که از طرف دانشگاه به من دادن دیم
اونم اینکه دو تا نتقطه از فامیلی من کم هستش :ی
یعنی سلیمانی رو سلمانی نوشته باید ببرم دانشگاه ؟ یا اینکه وقتی می خوام برم پلیس + 10 واسه ارسال مدارک سربازی اونجا بگم درست میکن اینا ؟؟؟ چجوریاس ؟:13:

saeed 333
02-11-2010, 15:32
سلام.من متولد 1363 ،دیپلم و تک فرزند پسر هستم.تقریبا 7 ساله که مشمولم ولی به خاطر خانوادم نرفتم.2 بار هم برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی معاف از رزم شدم و نرفتم.پدرم امسال 60 سالش شده.می خواستم بدونم که 1- میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ 2-اگه به خاطر غیبت نشه راهی هست که بتونم سنوات رو در بیارم و مثلا با پول حلش کنم؟ البته اینم بگم که پدر من تقریبا 10 سالی هست که مشکل قند داره و جایی هم ثابت کار نمیکرده .یعنی سابقه بیمه و اینجور چیزا رو نداره و تو یه شهر دیگه ای بوده.یعنی تقریبا من سرپرست خانوادم بودم

farshidshd
02-11-2010, 21:58
دوستان الان من یه مشکلی تو برگه نظام وظیفه که از طرف دانشگاه به من دادن دیم
اونم اینکه دو تا نتقطه از فامیلی من کم هستش :ی
یعنی سلیمانی رو سلمانی نوشته باید ببرم دانشگاه ؟ یا اینکه وقتی می خوام برم پلیس + 10 واسه ارسال مدارک سربازی اونجا بگم درست میکن اینا ؟؟؟ چجوریاس ؟:13:
برو دانشگاه بگو درستش کنن
کار از مهکم کاری عیب نمیکنه

سلام.من متولد 1363 ،دیپلم و تک فرزند پسر هستم.تقریبا 7 ساله که مشمولم ولی به خاطر خانوادم نرفتم.2 بار هم برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی معاف از رزم شدم و نرفتم.پدرم امسال 60 سالش شده.می خواستم بدونم که 1- میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ 2-اگه به خاطر غیبت نشه راهی هست که بتونم سنوات رو در بیارم و مثلا با پول حلش کنم؟ البته اینم بگم که پدر من تقریبا 10 سالی هست که مشکل قند داره و جایی هم ثابت کار نمیکرده .یعنی سابقه بیمه و اینجور چیزا رو نداره و تو یه شهر دیگه ای بوده.یعنی تقریبا من سرپرست خانوادم بودم

شما از اولشم به علت تک پسر بودن معافیت کفالت میتونستین بگیرین. چرا اقدام نکردین؟؟

الانم معافیت کفالت میتونین بگیرین

rozbeh85
02-11-2010, 22:09
شما از اولشم به علت تک پسر بودن معافیت کفالت میتونستین بگیرین. چرا اقدام نکردین؟؟

الانم معافیت کفالت میتونین بگیرین

ایشون پدرشان تازه امسال 60 سالشان شده و نمیتوانند معافیت کفالت بگیرند چون اون زمانیکه مشمول بودند شامل کفالت نمیشدند و وارد غیبت شدند

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:35 PM ----------

1- نه
2- تا اونجایی که من دیدم نه
3- شاید از طریق بهزیستی بتونی یه کاری بکنی ولی خیلی بعید هست

---------- Post added at 07:39 PM ---------- Previous post was at 07:36 PM ----------

سلام

من آخر شهریور فارغ التحصیل شدم و می خوام پاسپورت بگیرم... حالا چندتا سوال:

1) ضمانت نامه بانکی به مبلغ 15 میلیون چیه و فرآیندش چه جوریه؟
2) اینکه نامه از طرف دانشگاه می خوان چیه؟ در حالیکه دانشگاه هیچ نامه ایی برای فارغ التحصیلان نمی ده

1- میری نظام وظیقه اونجا پول یا ضمانت نامه بانکی میدی
2- منظور از نامه دانشگاه پذیرش بوده، شما فقط یه راه واسه خروج قانونی داری اونم اینکه از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در خارج از ایران پذیرش بگیری و بعد از اون بتونی معافیت تحصیلی بگیری

shadow666
03-11-2010, 13:20
قابل توجه دوستان. من 8.2 مدارکم رو ارسال کردم با مدرک لیسانس. امروز رفتم استعلام گرفتم 12.1 اعزامم شده

bbkagp
03-11-2010, 13:49
2- منظور از نامه دانشگاه پذیرش بوده، شما فقط یه راه واسه خروج قانونی داری اونم اینکه از یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در خارج از ایران پذیرش بگیری و بعد از اون بتونی معافیت تحصیلی بگیری
حالا من می خوام برم امتحان بدم... چی کار باید بکنم؟

rozbeh85
03-11-2010, 14:44
حالا من می خوام برم امتحان بدم... چی کار باید بکنم؟

میتونی به صورت زیارتی پاس بیگیری، ولی باید بری سوریه، عراق، عربستان وگرنه موقع برگشتن میگن تو که نرفتی زیارت و 15 تومان رو بر میدارن و پاست هم ضبط میشه

farshidshd
03-11-2010, 19:52
ایشون پدرشان تازه امسال 60 سالشان شده و نمیتوانند معافیت کفالت بگیرند چون اون زمانیکه مشمول بودند شامل کفالت نمیشدند و وارد غیبت شدند

بله درسته . اما ایشون فرمودن پدرشون بیماری داشتن و خودشون خرج خونه رو میدادن...

اگه بیماری پدر محرض نشه بله ایشون غیبت خوردن ... البته برای معافیت کفالت فکر نیمکنم غیبت تاثیری داشته باشه.( الان که پدر ایشون بالای 59 سال شدن میتونن معافیت بگیرن )

arash66_2m
03-11-2010, 21:28
دوستان ما کلا دو برادر هستیم
برادرم الان داره خدمت میکنه منم انشالا از اسفند خدا کنه خدمت می کنم هر دو هم لیسانس /.

آیا سربازی من تبریز میفته یا نه ؟ از این چیز ها خبری نیست که اگه اون یکی یه جای دیگه باشه اون یکی رو تبریز بندازن اینا ؟!!:31:

در ضمن اگه سربازی رو عقب یا جلو بندازیم ! کد 226 که روز سربازی معلوم میشه کجا باید بری میزنن ؟!

alphacino
03-11-2010, 22:54
دوستان ما کلا دو برادر هستیم
برادرم الان داره خدمت میکنه منم انشالا از اسفند خدا کنه خدمت می کنم هر دو هم لیسانس /.

آیا سربازی من تبریز میفته یا نه ؟ از این چیز ها خبری نیست که اگه اون یکی یه جای دیگه باشه اون یکی رو تبریز بندازن اینا ؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن اگه سربازی رو عقب یا جلو بندازیم ! کد 226 که روز سربازی معلوم میشه کجا باید بری میزنن ؟!

برادر من افتاد مرند( ساكن تهران) يكيم كه افتاده بود تهران ( ساكن مرند ) پيدا كرد ولي فرماندشون گفت جايگزيني محاله! ( ارتش )

ولي اگه پارتي داشته باشي ميشه :46:

paranoid_android
06-11-2010, 02:06
از بين دوستان كسي هست كه بتونه كمكم كنه؟

فردي متولد مهرماه 64 هستش و دانشجوي كارشناسي پيوسته ترم 11 دانشگاه آزاد هستش و البته مشمول كه از مرخصي تحصيلي استفاده ميكنه. طبق قوانين خدمت سربازي حداكثر تا 1 ترم ديگه ميتونه از مرخصي تحصيلي استفاده كنه. آيا شرايطي هست كه 1 ترم ديگه هم افزون بر اين 6 سال، سربازي رو به تعليق بندازه تا درسش تموم بشه؟ اگه پاسخ مثبته بايد از طريق دانشگاه اقدام كرد يا نظام وظيفه، و مراحلش چيه؟

Guts
06-11-2010, 11:13
آقا این قضیه معافیت برای ترم 13 دانشگاه رو کسی میدونه چطوریه، چون در حالت عادی تا 12 ترم بیشتر نظام وظیفه معافیت نمیده ولی مثل اینکه میشه 1 ترمم تخفیف گرفت؟

farshidshd
06-11-2010, 13:04
از بين دوستان كسي هست كه بتونه كمكم كنه؟

فردي متولد مهرماه 64 هستش و دانشجوي كارشناسي پيوسته ترم 11 دانشگاه آزاد هستش و البته مشمول كه از مرخصي تحصيلي استفاده ميكنه. طبق قوانين خدمت سربازي حداكثر تا 1 ترم ديگه ميتونه از مرخصي تحصيلي استفاده كنه. آيا شرايطي هست كه 1 ترم ديگه هم افزون بر اين 6 سال، سربازي رو به تعليق بندازه تا درسش تموم بشه؟ اگه پاسخ مثبته بايد از طريق دانشگاه اقدام كرد يا نظام وظيفه، و مراحلش چيه؟

آقا این قضیه معافیت برای ترم 13 دانشگاه رو کسی میدونه چطوریه، چون در حالت عادی تا 12 ترم بیشتر نظام وظیفه معافیت نمیده ولی مثل اینکه میشه 1 ترمم تخفیف گرفت؟

بیشتر از این حد امکان نداره.

مشمول هستن و نمیتونن از حدی که نظام وظیفه اعلام کرده بیشتر بمونن...

برای اطمینان باید به نظام وظیفه مراجعه کنین

arash66_2m
06-11-2010, 14:00
مدت خدمت فوق لیسانس ها چقدره ؟
براساس قانون همین الان :31:

farshidshd
06-11-2010, 14:21
مدت خدمت فوق لیسانس ها چقدره ؟
براساس قانون همین الان :31:
16 ماه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p_p_k
07-11-2010, 11:40
سلام. من متولد 71/4 هستم. اگر بهمن دفترچه پست كنم حدودا تاريخ اعزامم كي ميافته؟؟؟؟

بچه ها من كسري خدمت هم بهم ميخوره و كسري هم تا سال 90 بيشتر نيست. داخل نظام وظيفه هم اشنا دارم. حالا به نظرتون با توجه به اينكه اشنا هم دارم و بهمن دفترچه پست ميكنم ميتونه تا قبل از 90 اعزامم كنه؟؟ اصلا يه همچين چيزي امكان داره كه متولد 71 باشي و بهمن هم دفترچه پست كني و قبل از 90 بري؟؟؟

يه سوال ديگه. اگر من قبل از 90 اعزام بشم ولي اموزشيم تا بعد از 90 طول بكشه قانون كسري خدمت شاملم ميشه و بعد از 90 نامه براي كسري بهم ميدن؟؟؟

سوال اخر. اگر من الان برم خدمت و سال ديگه هم كنكور قبول بشمك و از اول مهر خدمتو ول كنم و برم دانشگاه. بعد از امام دانشگاه اگر خواستم برم خدمت اين چند ماهم برام حساب ميكنن يا نه بايد از اول برم؟؟؟

farshidshd
07-11-2010, 11:59
سلام. من متولد 71/4 هستم. اگر بهمن دفترچه پست كنم حدودا تاريخ اعزامم كي ميافته؟؟؟؟

بچه ها من كسري خدمت هم بهم ميخوره و كسري هم تا سال 90 بيشتر نيست. داخل نظام وظيفه هم اشنا دارم. حالا به نظرتون با توجه به اينكه اشنا هم دارم و بهمن دفترچه پست ميكنم ميتونه تا قبل از 90 اعزامم كنه؟؟ اصلا يه همچين چيزي امكان داره كه متولد 71 باشي و بهمن هم دفترچه پست كني و قبل از 90 بري؟؟؟

يه سوال ديگه. اگر من قبل از 90 اعزام بشم ولي اموزشيم تا بعد از 90 طول بكشه قانون كسري خدمت شاملم ميشه و بعد از 90 نامه براي كسري بهم ميدن؟؟؟

سوال اخر. اگر من الان برم خدمت و سال ديگه هم كنكور قبول بشمك و از اول مهر خدمتو ول كنم و برم دانشگاه. بعد از امام دانشگاه اگر خواستم برم خدمت اين چند ماهم برام حساب ميكنن يا نه بايد از اول برم؟؟؟

سلام.

اولا شما که مشمول نیستین فعلا . تیر ماه سال 90 مشمول میشین

ثانیا اگه بهمن ماه دفترچه بفرستین ، اعزامتون مسلما میره بعد از سال 89 یعنی اردیبهشت یا تیر ماه 90

حتی با آشنا هم نمیتونی این کار رو انجام بدی ،
در مورد کسری خدمت هم شما هر زمان که اعزام بشین تاریخ اعزامتون میشه ملاک کسری ...

در صورت قبولی در دانشگاه هم میتونی بیای دانشگاه و تحصیل کنی و هر چند ماه که خدمت کردی برات محاسبه میشه و بعد از تحصیل فقط باید 20 روز بری آموزش ( در صورتی که قبل از قبولی در دانشگاه ، دروه آموزشیتو کامل گذرونده باشی ) اگه وسط آموزشی قبول بشی ، بعد از اتمام تحصیل باید از اول بری آموزشی .

موفق باشی

BMW.M3_E46
07-11-2010, 12:05
مدارک کاملی که باید برای کفالت پدر بالای 59 سال بیاریم چیه؟همونایی که تو دفترچه نوشته کافیه؟
بعد باید برگها رو جدا کنم؟یعنی همه مدارکم رو بهم منگنه بزنم یا نه باید دفترچه رو ببرم؟

Milad4171
07-11-2010, 12:20
یه سوال. اگه تکراری هست ببخشید.
این مراکزی که معاینه پزشکی میکنن جاهای خاصی هستن؟
همه ی بیمارستان های دولتی؟
مثلا چند تا مورد میشه بگین که چه بیمارستانهایی هست که این معاینات رو انجام میده؟؟

farshidshd
07-11-2010, 12:27
مدارک کاملی که باید برای کفالت پدر بالای 59 سال بیاریم چیه؟همونایی که تو دفترچه نوشته کافیه؟
بعد باید برگها رو جدا کنم؟یعنی همه مدارکم رو بهم منگنه بزنم یا نه باید دفترچه رو ببرم؟

همون مدارکی که توی دفترچه نوشته کافیه

برگه ها رو هم از دفترچه جدا کن

مثلا چند تا مورد میشه بگین که چه بیمارستانهایی هست که این معاینات رو انجام میده؟؟

باید بری نظام وظیفه شهر خودت یا پلیس +10 بپرسی کجا ها هستن...

هر مرکز درمانی یا بیمارستان انجام نمیدن.

rozbeh85
07-11-2010, 13:13

در مورد ارتش بیمارستانهای خانواده و 501 و 503 برای معافیت پزشکی هستند که الان مرکز خانواده است

BMW.M3_E46
07-11-2010, 15:03
یه سوال دیگه هم داشتم
من الان دانشجو هستم الان می تونم برای معافی خودم اقدام کنم؟ یا باید منتظر بمونم که 4 سال درسم تموم بشه بعد برم؟

arash66_2m
07-11-2010, 23:21
اگه همین الان که برادرتون در حال خدمت هستش، پدرتون بالای 59 سال تمام داشته باشه، معاف هستین. شیرینی فراموش نشه.

دوستان من الان 3 دبیرستان هستم تا برسم پیش دانشگاهی بابام 60 ساله میشه اما یه برادر دارم که عروسی کرده و رفته آیا معافم؟

برادرت رفته سربازی..تموم کرده....؟
اگه...رفته و تموم کرده بله شما معاف بیدی...(که باید شیرینی بدی..)
ولی اگه نرفته ایشون معاف هستش...که باید شیرینی ندی...

امکان نداره بابا !!!
قانونش کو بدین من یه نگاهی بکنم

یه برادر دارم هاااااااااااااا

سه برادر اینا نیستیم هااااااااااااا

کلا با من !

من آرش و داداشم امیر ...

یعنی راستی راستی معاف هستم از کجا اینو میگین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ازدواج و اینا هم نکرده هاااااااااااااااااااااااا ا

دوستان این خیلی برای من حیاتی هستش خواهشا جواب بدین ممنون /.:11::18::18::18:

اینجا :

hirondelle
07-11-2010, 23:34
معافیت کفالت وقتی برادر بالای 18 داری،محاله!

arash66_2m
08-11-2010, 10:44
نوشته شده توسط davy jones
ازدواج کردن برادر بزرگتون ربطی به معافیت شما نداره. مهم اینه که در حال حاضر چون برادر بزرگتون در حال خدمت هستش و عملا نون بیار خونه محسوب نمیشه شما تنها فرزند پسر خونوادتون هستین که بالای 18 سال سن دارین و نون بیار خونه میتونین محسوب بشین. (البته اگه برادر کوچیکتون 18 سالش نشده باشه) بنابراین اگه همین الان پدرتون 59 سال تمام داشته باشه شما معافین. البته اگه برادر بزرگتون که در حال سربازیه، از سربازی برگرده ممکنه دیگه این شرایط شامل حال شما نشه.

برادر من از 18 سال بیشتره که داره سربازی میره دیگه لیسانس داره ! 24 سالشه
منم 23 سالمه
پدر هم بالای 59 سال !
اینطوری معاف میشم من ؟
الان معافم من ؟
ما کلا خانواده 4 نفری هستیم
من - برادرم - پدر - مادر
من فقط یه برادر دارم همین.
قانونش کو میشه بگین ببینم /.....

farshidshd
08-11-2010, 10:55
برادر من از 18 سال بیشتره که داره سربازی میره دیگه لیسانس داره ! 24 سالشه
منم 23 سالمه
پدر هم بالای 59 سال !
اینطوری معاف میشم من ؟
الان معافم من ؟
ما کلا خانواده 4 نفری هستیم
من - برادرم - پدر - مادر
من فقط یه برادر دارم همین.
قانونش کو میشه بگین ببینم /.....

چون یه برادر دارین به هیچ وجه معاف نمیشین...

فقط میتونین تا زمان اتمام خدمت بردارتون ، خدمت خودتون رو تمدید کنید

پست اول همین تاپیک در قسمت معافیت کفالت همه توضیحات داده شده

اینجا رو هم ببین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

arash66_2m
08-11-2010, 11:03
چون یه برادر دارین به هیچ وجه معاف نمیشین...

فقط میتونین تا زمان اتمام خدمت بردارتون ، خدمت خودتون رو تمدید کنید

پست اول همین تاپیک در قسمت معافیت کفالت همه توضیحات داده شده

اینجا رو هم ببین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

داداشم الان داره خدمت می کنه ها !
پس این رفیقمون چی دارن میگن ؟؟

ازدواج کردن برادر بزرگتون ربطی به معافیت شما نداره. مهم اینه که در حال حاضر چون برادر بزرگتون در حال خدمت هستش و عملا نون بیار خونه محسوب نمیشه شما تنها فرزند پسر خونوادتون هستین که بالای 18 سال سن دارین و نون بیار خونه میتونین محسوب بشین. (البته اگه برادر کوچیکتون 18 سالش نشده باشه) بنابراین اگه همین الان پدرتون 59 سال تمام داشته باشه شما معافین. البته اگه برادر بزرگتون که در حال سربازیه، از سربازی برگرده ممکنه دیگه این شرایط شامل حال شما نشه.

Layken
08-11-2010, 12:54
رفیق من سوالات کردم..
گفتن اگه برادرت ازدواج کنه و مسئولیت سرپرستی خانواده با شما باشه..اون موقع معاف هستی..

arash66110
08-11-2010, 18:21
رفیق من سوالات کردم..
گفتن اگه برادرت ازدواج کنه و مسئولیت سرپرستی خانواده با شما باشه..اون موقع معاف هستی..

اقا من شنيدم اگه كسي برادري در قيد حيات داشته باشه كه سالم باشه حتي اگه در كشور ديگه اي باشه
به هيچ عنوان معافي نميدن.
حالا شما ميشه اين جملهاي كه بالانوشتين بيشتر توضيح بدين؟

rozbeh85
08-11-2010, 19:50
داداشم الان داره خدمت می کنه ها !
پس این رفیقمون چی دارن میگن ؟؟

نه دوست عزیز چرا قانون میسازی، ایشان تنها میتوانند تا اتمام خدمت سربازی برادرشان، ورود به خدمت خود رو عقب بندازند، یعنی مشمول باشند ولی غیبت نخورند. با وجود یه برادر بالای 18 سال سالم، تحت هر شرایط ( دقیقا هر شرایطی) ایشان معاف نمیشوند

---------- Post added at 05:19 PM ---------- Previous post was at 05:17 PM ----------

رفیق من سوالات کردم..

خیر، تا سال 83 یه تبصره بود که اگه 2 پسر بالای 18 سال یکی بدون غیبت مثلا داره یه کشور دیگه درس میخوانه یا یه شهر دیگه زندگی میکنه پدر بالای 60 سال، اون پسری که با خانواده هست معاف میشه ولی این تبصره رو سال 83 حذف کردند

---------- Post added at 05:20 PM ---------- Previous post was at 05:19 PM ----------

اقا من شنيدم اگه كسي برادري در قيد حيات داشته باشه كه سالم باشه حتي اگه در كشور ديگه اي باشه
به هيچ عنوان معافي نميدن.
حالا شما ميشه اين جملهاي كه بالانوشتين بيشتر توضيح بدين؟

حرف شما دقیقا درست است.

shadow666
09-11-2010, 00:27
من اعزامم اومده 12/1 واسه امریه باید بندازمش اردیبهشت. باید برم تهران یا شهر خودمون هم میشه انجام داد؟ پارتی لازم هست یا نه؟
آموزشی امریه ها کجا بود؟ یادمه خونده بودم دوتا شهر بود

rozbeh85
09-11-2010, 08:43
من اعزامم اومده 12/1 واسه امریه باید بندازمش اردیبهشت. باید برم تهران یا شهر خودمون هم میشه انجام داد؟ پارتی لازم هست یا نه؟
آموزشی امریه ها کجا بود؟ یادمه خونده بودم دوتا شهر بود

جدیدا گویا شهر خودتان هم میشه، البته با پارتی راحتر است ولی بدون پارتی هم شدنیه
آموزشی امریه ها بستگی به ارگانت داره، ارتش 01 است واسه لیسانس به بالا، سپاه نیشابور و یزد

metallica is me
09-11-2010, 13:34
سلام دوستان من از دانشگاه انصراف دادم که بتونم معافیت پزشکی از چشمم بگیرم بالای 10 هست چشمم مخلوطی از ضعیفی و آستیکمات
میخوام بدونم با آخرین مدرکم که دیپلم هست میتونم معاف شم قانون جدید نزاشتن که معاف نشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون شنیدم میگن کسایی که مشکل چشم دارن باید خدمت کنن ولی تو کارای دفتری و.... یعنی معافیت نمیدن این حرف درسته؟؟؟؟

rozbeh85
09-11-2010, 14:12
سلام دوستان من از دانشگاه انصراف دادم که بتونم معافیت پزشکی از چشمم بگیرم بالای 10 هست چشمم مخلوطی از ضعیفی و آستیکمات
میخوام بدونم با آخرین مدرکم که دیپلم هست میتونم معاف شم قانون جدید نزاشتن که معاف نشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون شنیدم میگن کسایی که مشکل چشم دارن باید خدمت کنن ولی تو کارای دفتری و.... یعنی معافیت نمیدن این حرف درسته؟؟؟؟

ببین معافیت 2 نوع هست، دائم و یا معاف از رزم
اگر شما با مدرک دیپلم نمره چشمتان یه حد خاصی بیشتر باشه (رجوع به صفحه اول) معافیت دائم میگیرید ولی اگر نه چشم شما به اون حد نرسه ولی شرایط عادی هم نداشته باشه شما معاف از رزم میشید که معاف از رزم بستگی به مرام یگانت داره
بعضی از یگان ها معاف از رزم ها رو میرازن تو کار اداری، بعضی یگان ها میگن هر وقت رفتیم رزم تو نیا.
انشالله که شما معاف دائم شید.

Iranian boy10
10-11-2010, 13:39
سلام ! من متولد 71/3 هستم ! ميدونم هنوز مشمول نشدم !
كي بايد دفترچه رو بخرم ؟ كي بايد بفرستم ؟دفترچه رو از كجا ميخرن ؟ به كجا ميفرستن ؟
من تك پسرم ، دانشجو هنوز نشدم !،ديپلم دارم:20:،پدرم 55 سال داره كه 4 سال ديگه ميشه 59 ساله:21: ،كارداني علمي كاربردي چند سال طول ميكشه ؟ چقدر ميشه طولش داد ؟!،پدرم 7 ماه جبهه داره ! اگه برم خدمت چقدر كسر ميشه ؟ ،ا دانشگاه گواهي اشتغال به تحصيل ميده براي اينكه غيبت نخورم ؟ اونوقت گواهي رو بايد ببرم نظام وظيفه كجاش ؟ پست ميكنن ؟

ممنون ميشم به همه سوالام جواب بدين !:40:

farshidshd
10-11-2010, 13:50
سلام ! من متولد 71/3 هستم ! ميدونم هنوز مشمول نشدم !
كي بايد دفترچه رو بخرم ؟ كي بايد بفرستم ؟دفترچه رو از كجا ميخرن ؟ به كجا ميفرستن ؟
من تك پسرم ، دانشجو هنوز نشدم !،ديپلم دارم:20:،پدرم 55 سال داره كه 4 سال ديگه ميشه 59 ساله:21: ،كارداني علمي كاربردي چند سال طول ميكشه ؟ چقدر ميشه طولش داد ؟!،پدرم 7 ماه جبهه داره ! اگه برم خدمت چقدر كسر ميشه ؟ ،ا دانشگاه گواهي اشتغال به تحصيل ميده براي اينكه غيبت نخورم ؟ اونوقت گواهي رو بايد ببرم نظام وظيفه كجاش ؟ پست ميكنن ؟

ممنون ميشم به همه سوالام جواب بدين !:40:

سلام
اگه 1 یا 2 هفته قبل از مشمول شدنت ( 90/3 ) بفرستی احتمال غیبت خوردن به صفر میرسه، میتوی از ادارات پست ، دفاتر خدماتی امور مشترکین ، پلیس +10 ، بخری و بعد از پر کردن ببری به پلیس +10 و اونا خودشون میفرستن ( یه مبلغی هم باید بپردازی برای هزینه پست )

کاردانی هم حدود 2 سال و نیم الی 3 سال طول میکشه

به ازای هر 1 ماه جبهه ی پدر 18 روز از سربازی پسر کم میشه ( البته اگه هنوز قانونش پابرجا باشه )

گواهی اشتغال به تحصیل هم دانشگاه موظفه به نظام وظیفه بفرسته ، اما خودت از دانشگاه پیگیری کن ببین آیا فرستادن یا خیر.

موفق باشی

Iranian boy10
10-11-2010, 14:48
ممنون از FARSHIDSHD .
سن پدر رو درست گفتم ؟! 59 سال تمام يا 60 سال تمام بايد باشه ؟! تو دفترچه كه دانلود كردم نوشته 60 ولي تو سايت نظام وظيفه نوشته 59 !
يعني چي اين جمله پاييني ؟؟!!

عافيت کفالت در حقيقت معافيت از خدمت دوره ضرورت به سبب سرپرستي از بستگان درجه اول (پدر،مادر،خواهر،برادر و ...)مي باشد
يعني معافيت دائم نميدن ؟؟؟ براي معافيت دائم كفالت بايد چيكار كرد ؟!
راهنماييم كنيد لطفاً

rozbeh85
10-11-2010, 14:53
ممنون از FARSHIDSHD .
سن پدر رو درست گفتم ؟! 59 سال تمام يا 60 سال تمام بايد باشه ؟! تو دفترچه كه دانلود كردم نوشته 60 ولي تو سايت نظام وظيفه نوشته 59 !

59 سال تمام

farshidshd
10-11-2010, 15:04
ممنون از FARSHIDSHD .
يعني چي اين جمله پاييني ؟؟!!

يعني معافيت دائم نميدن ؟؟؟ براي معافيت دائم كفالت بايد چيكار كرد ؟!
راهنماييم كنيد لطفاً

59 سال تمام...

اون متن هم که کاملا واضحه دیگه...

معافیت دائم هم هست

Iranian boy10
10-11-2010, 15:07
نگفتيد؟! براي معافيت دائم كفالت بايد چيكار كرد ؟؟:13:

farshidshd
10-11-2010, 15:15
نگفتيد؟! براي معافيت دائم كفالت بايد چيكار كرد ؟؟:13:
کار خاصی نباید انجام بدین...

قوانین معافیت کفالت در پست اول همین تاپیک گفته شده... بخونین متوجه میشین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

adameh_bahal
10-11-2010, 18:17
من ۲ تا سوال دارم اگه میشه لطف کنید جواب بدید؟
یکی اینکه کجا تو تهران هست که معاینه کامل انجام میدن تا ببینیم معاف میشیم یا نه؟
سوال دوم هم اینه که مراحل معافیت پزشکی به طور کامل چی هست؟

rozbeh85
10-11-2010, 22:10
من ۲ تا سوال دارم اگه میشه لطف کنید جواب بدید؟
یکی اینکه کجا تو تهران هست که معاینه کامل انجام میدن تا ببینیم معاف میشیم یا نه؟
سوال دوم هم اینه که مراحل معافیت پزشکی به طور کامل چی هست؟

جایه خاصی نیست که بتونی بری آزمایشی تست بدی ببینی معاف میشی یا نه ولی مثلا یه سری از پزشک های بیمارستان بقیه الله تو کمیسیون معافی هستند و میتوانی مشاوره بگیری
برای معافیت میری دفترچه میگیری وقتی پر میکنی میزنی فلان مورد رو داری وقتی پست کنی معرفی میشی یه کمیسیون و بقیه مسائل

adameh_bahal
10-11-2010, 22:38
جایه خاصی نیست که بتونی بری آزمایشی تست بدی ببینی معاف میشی یا نه ولی مثلا یه سری از پزشک های بیمارستان بقیه الله تو کمیسیون معافی هستند و میتوانی مشاوره بگیری
برای معافیت میری دفترچه میگیری وقتی پر میکنی میزنی فلان مورد رو داری وقتی پست کنی معرفی میشی یه کمیسیون و بقیه مسائل

آخه قبلا یادمه یه جایی خوندم دکتری بود که کامل معاینه میکرد تا بفهمیم برا معافیت پزشکی میتونیم اقدام کنیم یا نه ولی یادم نیست کجا دیده بودم
از کجا میشه دفترچه گرفت؟ فقط دفترچه رو پست کنم؟ معاینه پزشک، گواهی فراغت از تحصیل،شناسنامه، ... نمیخاد باهاش بفرستم؟

8751122018
11-11-2010, 01:36
سلام
از زمان پست دفترچه تا اعزام حداقل چقدر طول میکشد؟

rozbeh85
11-11-2010, 08:20
آخه قبلا یادمه یه جایی خوندم دکتری بود که کامل معاینه میکرد تا بفهمیم برا معافیت پزشکی میتونیم اقدام کنیم یا نه ولی یادم نیست کجا دیده بودم
از کجا میشه دفترچه گرفت؟ فقط دفترچه رو پست کنم؟ معاینه پزشک، گواهی فراغت از تحصیل،شناسنامه، ... نمیخاد باهاش بفرستم؟

آره، معمولا یه سری دکترا هستند که قوانین معافیت پزشکی رو مبدونند، تو میتونی بری یه پزشک معمولی مشکلت رو بگی بعد با معافیت های پزشکی خودت مطابقت بدی، اگه شاملت شد اقدام کنی واسه معافی
دفترچه رو از پلیس +10 میشه گرفت، چرا، یه سری مدارک هست که باید باهاش بفرستی، شما یه دفترچه بخر همه چیز رو نوشته

---------- Post added at 05:50 AM ---------- Previous post was at 05:49 AM ----------

سلام
از زمان پست دفترچه تا اعزام حداقل چقدر طول میکشد؟

بین 4 تا 6 ماه، اگر هم مشمول زیاد باشه به 8 ماه هم میرسه

adameh_bahal
11-11-2010, 09:03
خوب من میخام دکتر خودش معاینه کامل انجام بده که اگه چیزی هست که میشه معافی گرفت برا اون اقدام کنم

rozbeh85
11-11-2010, 09:28
خوب من میخام دکتر خودش معاینه کامل انجام بده که اگه چیزی هست که میشه معافی گرفت برا اون اقدام کنم

یعنی الان کلا مشکلی نداری؟ میخوای دکتر یه چیزی واست پیدا کنه؟

adameh_bahal
11-11-2010, 10:39
یعنی الان کلا مشکلی نداری؟ میخوای دکتر یه چیزی واست پیدا کنه؟

بله دقیقا
البته مشکل تعریق دست رو دارم ولی میگن این مورد مثل اینکه خیلی سخت میگیرن برا همین میخام چند تا مورد باشه که اگه تعریق نشد, بشه بازم کاری کرد

rozbeh85
11-11-2010, 12:36
بله دقیقا
البته مشکل تعریق دست رو دارم ولی میگن این مورد مثل اینکه خیلی سخت میگیرن برا همین میخام چند تا مورد باشه که اگه تعریق نشد, بشه بازم کاری کرد

ببین من نمیخوام نامیدت کنم و یا چیزای دیگه ولی اگر در کل مشکل خاصی نداری تو بدنت، بهتره دفترچه رو پست کنی، نه اینکه حالا بریم کمیسیون شاید معاف شدیم، چون اونطوری هم 8 ماه الکی الاف میشی، هم آخرش بری خدمت، کلا واسه ی پزشکی انقدر سخت گیری میکنند که ناسالم رو میگن سالم، نمونش رفیق خود من پاهاش پرانتزی هست، کمیسیون ارتش زد معاف کامل، کمیسیون ناجا زد معاف از رزم و آخرش هم معاف از رزم شد الان هم داره خدمت میکنه
در مورد تعریق دست برو بقیه الله اونجا نشون بده اگه دکترای اونجا گفتن معاف میشی اقدام کن

adameh_bahal
11-11-2010, 13:01
ببین من نمیخوام نامیدت کنم و یا چیزای دیگه ولی اگر در کل مشکل خاصی نداری تو بدنت، بهتره دفترچه رو پست کنی، نه اینکه حالا بریم کمیسیون شاید معاف شدیم، چون اونطوری هم 8 ماه الکی الاف میشی، هم آخرش بری خدمت، کلا واسه ی پزشکی انقدر سخت گیری میکنند که ناسالم رو میگن سالم، نمونش رفیق خود من پاهاش پرانتزی هست، کمیسیون ارتش زد معاف کامل، کمیسیون ناجا زد معاف از رزم و آخرش هم معاف از رزم شد الان هم داره خدمت میکنه
در مورد تعریق دست برو بقیه الله اونجا نشون بده اگه دکترای اونجا گفتن معاف میشی اقدام کن

خب آخه مشکل اینه که من معاف نشم مجبورم فراری باشم چون اصلا نمیتونم همچین جاهایی رو تحمل کنم و باهاش کنار بیام .مثلا یه سری با دوستای صمیمم رفتیم مشهد ولی اونجا با هواپیما فرار کردم. تازه مثلا هم تفریحی زیارتی بود هم رفیق های صمیمم بودن...
کلان خیلی آدم پر استرسی هستم و همیشه با جمع مشکل دارم برا پایان نامه و درس شیوه ارائه تو دانشگاه هم فقط به خود استاد ارائه دادم...
بدبختانه مشکل فقط همینا هم نیست . مشکل نفق شدید و تکرر ادرار هم دارم جوری که نصفه شبا حتما یکی ۲ بار از خواب بیدار میشم و میرم دست شویی... که برا این 2تا دکتر رفتم و آزمایش هم دادم ولی بیشترشون گفتن مشکلت عصبی هست
با این وضیت من اصلا نمیتونم حتا به سربازی رفتن فکر کنم چه برسه به رفتنش

از همه این صحبت ها منظورم اینه که میخام جوری اقدام کنم که حتمن معاف بشم و هیچ شکی نباشه تو معاف شدنم, چون در غیر این صورت ترجیح میدم فراری باشم

rozbeh85
11-11-2010, 13:13
خب آخه مشکل اینه که من معاف نشم مجبورم فراری باشم چون اصلا نمیتونم همچین جاهایی رو تحمل کنم و باهاش کنار بیام .مثلا یه سری با دوستای صمیمم رفتیم مشهد ولی اونجا با هواپیما فرار کردم. تازه مثلا هم تفریحی زیارتی بود هم رفیق های صمیمم بودن...
کلان خیلی آدم پر استرسی هستم و همیشه با جمع مشکل دارم برا پایان نامه و درس شیوه ارائه تو دانشگاه هم فقط به خود استاد ارائه دادم...
بدبختانه مشکل فقط همینا هم نیست . مشکل نفق شدید و تکرر ادرار هم دارم جوری که نصفه شبا حتما یکی ۲ بار از خواب بیدار میشم و میرم دست شویی... که برا این 2تا دکتر رفتم و آزمایش هم دادم ولی بیشترشون گفتن مشکلت عصبی هست

از همه این صحبت ها منظورم اینه که میخام جوری اقدام کنم که حتمن معاف بشم و هیچ شکی نباشه تو معاف شدنم, چون در غیر این صورت ترجیح میدن فراری باشم

تمام این حرف ها که اینجا زدی، برو بیمارستان بقیه الله یا خاتم النبیا یا 505 ارتش که مخصوص اعصاب هست به دکتراش بگو، نظرشان را بخواه و عمل کن

SNOW PATROL
11-11-2010, 13:24

از همه این صحبت ها منظورم اینه که میخام جوری اقدام کنم که حتمن معاف بشم و هیچ شکی نباشه تو معاف شدنم, چون در غیر این صورت ترجیح میدن فراری باشم

مگه تعریق دست هم معافیت داره مگه تو سربازی میخوای چیکار کنی که دستت نباید عرق کنه اگه اینجوریه که من یدونه سکه میگیرم دستم تو یه دقیقه دو لیتر عرق میکنم نگاه کن رفیق من خودم مشکل اضافه وزن دارم و پیگیرش بشم ممکنه معاف بشم اما خودم میخوام برم سربازی بلکه اضافه وزنم کم شد به شما هم توصیه میکنم برید شاید مشکلاتتون اونجا حل بشه

adameh_bahal
11-11-2010, 13:24
تمام این حرف ها که اینجا زدی، برو بیمارستان بقیه الله یا خاتم النبیا یا 505 ارتش که مخصوص اعصاب هست به دکتراش بگو، نظرشان را بخواه و عمل کن

یعنی برای اعصاب برم ۵۰۵ ارتش و برا بقیش برم بقیه ا... یا خاتم النبیا؟
منظور اینکه نمیشه مثلا هم برا اعصاب هم برا بقیش برم بقیه ا...؟

adameh_bahal
11-11-2010, 13:30
مگه تعریق دست هم معافیت داره مگه تو سربازی میخوای چیکار کنی که دستت نباید عرق کنه اگه اینجوریه که من یدونه سکه میگیرم دستم تو یه دقیقه دو لیتر عرق میکنم نگاه کن رفیق من خودم مشکل اضافه وزن دارم و پیگیرش بشم ممکنه معاف بشم اما خودم میخوام برم سربازی بلکه اضافه وزنم کم شد به شما هم توصیه میکنم برید شاید مشکلاتتون اونجا حل بشه

دوست من تو نگاه اول شاید ساده و خنده دار باشه ولی خیلی مشکل ایجاد میکنه و به سادگی نمیشه کار حساسی رو که به دست احتیاج هست رو انجام داد.مثلا من تو تمام دوران تحصیلم برا یه جزو نوشتن ساده مشکل داشتم چون جزوه ام خیس میشد و باید حتمن یه چیزی زیر دستم میزاشتم...
فکر کنم یکی از دلایلی که باعث شده این مورد معافیت دائم داشته باشه اینه که اونجا باید با اسلحه کار کرد...

rozbeh85
11-11-2010, 13:45
یعنی برای اعصاب برم ۵۰۵ ارتش و برا بقیش برم بقیه ا... یا خاتم النبیا؟
منظور اینکه نمیشه مثلا هم برا اعصاب هم برا بقیش برم بقیه ا...؟

منظورم اینه که اینجا ها تخصص دارند رو معافیت میتونی از دکتر هاشان مشورت بگیری، من خودم یکی از مهر های کمرم شکسته بود و بد جوش خورده بود رفتم به دکتر ارتپد بقیه الله نشون دادم گفتش معاف از رزم میشی منم اصلا اقدام نکردم
شما قدم اول رو بردار برو پیش یه پزشک بقیه مراحل رو خودشان راهنماییت میکنند

---------- Post added at 11:15 AM ---------- Previous post was at 11:14 AM ----------

سربازی هیچ مشکلی رو حل نمیکنه دوست عزیز، من به همه پیشنهاد میکنم تا جایی که امکان داره برن دنبال معافی نه اینکه عمرشون رو با یه مشت آدم زبون نفهم تلف کنند

Layken
11-11-2010, 16:35
دوست من تو نگاه اول شاید ساده و خنده دار باشه ولی خیلی مشکل ایجاد میکنه و به سادگی نمیشه کار حساسی رو که به دست احتیاج هست رو انجام داد.مثلا من تو تمام دوران تحصیلم برا یه جزو نوشتن ساده مشکل داشتم چون جزوه ام خیس میشد و باید حتمن یه چیزی زیر دستم میزاشتم...
فکر کنم یکی از دلایلی که باعث شده این مورد معافیت دائم داشته باشه اینه که اونجا باید با اسلحه کار کرد...
البته بستگی داره کجا بافتی که با اسلحه کار کنی...
درسته اگه تو یگان های زرهی بودی کار با اسلحه زیاد هستش (مثل خودم.)
در کل این مورد فقط به خاطر کار با اسلحه نیست.

دوست من شما حتما یه راه دیگه پیدا کن...
ببینید من کجاها بودم....
عجب شیر....
پرندک لشکر 23 تکاور...
تیپ زرهی پیاده مراغه..
شما با این روحیه اگه تو یکی از این ها باشی خدای ناکرده مشکلی پیش میاری...

Dark Sector
11-11-2010, 19:38
بله دقیقا

سلام
دوستم بخاطر عرق کردن یکی از دستهاش معافیت دائم گرفت.

اول نگاه کن ببین دستت چقدر عرق میکنه.. مثلا دوستم اون موقع که کنترلر PlayStation رو برای چند دقیقه توی دستش میگرفت کنترلر خیس میشد.

rozbeh85
11-11-2010, 20:48

ببینید من کجاها بودم....
عجب شیر....
پرندک لشکر 23 تکاور...
تیپ زرهی پیاده مراغه..

آقا خداییش؟
من یه روز ماموریت داشتم به لشگر 23، عجب جای خوفیه، یعنی خداییش من اونجا فهمیدم لشگر یعنی چی

adameh_bahal
11-11-2010, 20:59

ببینید من کجاها بودم....
عجب شیر....
پرندک لشکر 23 تکاور...
تیپ زرهی پیاده مراغه..

آخه به جز همین معافیت پزشکی مگه کاری میتونم بکنم؟
مشکل من کلن با سیستم خدمت هست و برام فرقی نمیکنه سپاه باشه ارتش باشه بغل خونمون باشه...
با توجه به روحیاتی خودم میدونم که نمیتونم

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

سلام
دوستم بخاطر عرق کردن یکی از دستهاش معافیت دائم گرفت.

اول نگاه کن ببین دستت چقدر عرق میکنه.. مثلا دوستم اون موقع که کنترلر PlayStation رو برای چند دقیقه توی دستش میگرفت کنترلر خیس میشد.

سلام
برا منم همینطوره, دسته پلی استیشن ، راکت پینگ پنگ،... ولی با توجه به اینکه میگن این موردو خیلی سخت میگیرن خیلی نگرانم که معاف نشم و مجبور بشم فراری باشم

Dark Sector
12-11-2010, 00:00
آخه به جز همین معافیت پزشکی مگه کاری میتونم بکنم؟
مشکل من کلن با سیستم خدمت هست و برام فرقی نمیکنه سپاه باشه ارتش باشه بغل خونمون باشه...
با توجه به روحیاتی خودم میدونم که نمیتونم

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

سلام
برا منم همینطوره, دسته پلی استیشن ، راکت پینگ پنگ،... ولی با توجه به اینکه میگن این موردو خیلی سخت میگیرن خیلی نگرانم که معاف نشم و مجبور بشم فراری باشم

خب اگر واقعا زیاد عرق میکنه پس جای نگرانی نمیتونه باشه... البته این موضوع که گفتم مربوط به 5 سال پیش هست و نمیدونم الان تا چه حد قوانین تغییر کرده.

دوستم که خیلی راحت معاف شد، یه کمسیون پزشکی براش گرفتند و معافش کردند...

البته بارم میگم این موضوع مربوط به 5 سال پیش هست.

8751122018
12-11-2010, 10:10
از زمان پست دفترچه تا اعزام چقدر طول میکشد ؟

اگر در سربازی در مقاطع بالاتر قبول شدیم و ترخیص شدیم ایا بعد از اتمام درس دوباره باید از اول دفترچه پست کنیم و ....

با تشکر

farshidshd
12-11-2010, 11:57
از زمان پست دفترچه تا اعزام چقدر طول میکشد ؟

اگر در سربازی در مقاطع بالاتر قبول شدیم و ترخیص شدیم ایا بعد از اتمام درس دوباره باید از اول دفترچه پست کنیم و ....

با تشکر

با اینکه بارها در همین تاپیک گفته شده بازم میگیم

زمان اعزام دقیق نیست ، برای یکی 1 ماه طول میکشه ، یکی 2 ماه ، من خودم 6 ماه طول کشید تا تاریخ اعزامم بیاد البته الان اکثرا یک ماهه تاریخ اعزام ( برگه سبز ) میاد

بعد از اتمام درس هم بله باید دوباره دفترچه بفرستی و فرم های مربوط به خدمت قبلی رو پر کنی

حین خدمت هم اگه آموزشیتو تموم کرده باشی و رفته باشی یگان، در صورت قبولی در دانشگاه ، میری دانشگاه و بعد از تحصیل فقط 20 روز آموزشی باید بری که فقط بخور بخوابه

اگه هم آموزشیتو تموم نکرده باشی که باید از اول بری آموزشی

موفق باشی

hossein-p30-f
12-11-2010, 12:03
سلام

یه سوال :

کد محل خدمت چند روز قبل از اعزام میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

.

farshidshd
12-11-2010, 12:19
سلام

یه سوال :

کد محل خدمت چند روز قبل از اعزام میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

.

کد محل خدمت توی همون برگه سبز زده شده ... توضیحات پست بالا رو بخون

hossein-p30-f
12-11-2010, 12:46
کد محل خدمت توی همون برگه سبز زده شده ... توضیحات پست بالا رو بخون

نه دوست عزیز

جدیدا اون برگ سبزی که حدود 2 هفته بعد از پست دفترچه میاد کد محل خدمت نداره و نوشته "متعاقبا اعلام خواهدشد"

چند روز قبل از تاریخ اعزام کد محل خدمت میاد ، می خواستم بدونم دقیقا چند روز قبلش میاد

.

adameh_bahal
12-11-2010, 13:34
تو دفترچه جزو مدارک معافیت پزشکی نوشته :
تصویر گواهی آخرین مدرک تحصیلی و یه جا دیگه هم نوشته ارائه گواهی فراغت از تحصیل
حالا اینا چی هست؟
دانشگاه کلا یه برگه و یه پاکت نامه به من داده که رو یکیش نوشته معاونت وظیفه عمومی پایینشم کوچیک نوشته برگه معافیت تحصیلی اون یکیم یه پاکته که نمیدونم چی داخلش گذاشتن وتو قسمته فرستندش هم دانشگاه خودمون نوشته شده