PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ نظام وظیفه و شرایط ادامه ی تحصیـل مشمولان || معافیت ها در پست اول و دوم

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

javad_2012
15-09-2010, 09:02
منم وضعیتم مثل شماست و متولد دی ماه 70 هستم و امسال پیش دانشگاهی ریاضی رو تموم کردم و کنکور دادم که از نتیجه اش راضی نبودم و می خوام کنکور 90 بدم. هفته دیگه میرم مدرسه مدارکی که لازمه برا یکسال به تعویق انداختن خدمت رو بگیرم و ببرم نظام عمومی. ولی هر چی زنگ میزنک به نظام عمومی کسی برنمی داره، خواستم بپرسم شما چه مدارکی بردی تا منم با خودم ببرم. چون باید برم نظام عمومی اصفهان که یه کم دوره و حوصله ندارم که برم و بعد بگن که فلان مدرکو نیوردی.
راستی منم باید برم گواهینامه بگیرم ولی برگه اشتغال به تحصیل رو مدرسه دیگه بهم نمیده. برا گواهینامه باید چی کار کنم؟ میرم نظام عمومی برگه ای بهم میدن که بتونم برم گواهینامه بگیرم؟ یا باید تا سال دیگه که کنکور میدم و دانشجو میشم صبر کنم و با کارت دانشجویی گواهینامه بگیرم؟
ممنون میشم جواب بدین.:11:

دوستان من هم وضعیت شما رو دارم شما چی کار کردید ؟؟؟

farshidshd
15-09-2010, 09:48
سلام انشا الله که خوب هستین
من یه سوالی داشتم اگه کسی که واقعا دیده و تردید نداره به من کمک کنه خواهش؟؟؟؟؟؟؟؟
من متولد سال 68 مهر ماه هستم و الان هم 8 ماه خدمت میکنم و تو کنکور 89 تو دانشگاه آزاد قبول شدم و الان میخوام ثبت نام کنم و سال بد تو کنکور 90 شرکت کنم(سراسری)تو یه رشته خوب که قبول شدم برم اونو ادامه بدم.خوب؟؟میخئاستم ببینم میشه از این رشته آزاد به سراسری برم بدون مشکل؟؟؟؟؟؟pl help

میشه رفت . باید یه سری دروس تطبیق داده بشن . دروسی که نمره بالای 12 شده باشی تطبیق داده میشن.

البته دروسی که در سرفصل های دانشگاه آزاد و سراسری ، یکسان هستند.

farshidshd
15-09-2010, 09:53
سلام. يه سوال خيلي مهم. كنكور سهميه رزمنده هم داره؟؟؟

پدر من 26 ماه جبهه داره من ميتونم داخل كنكور بزنم سهميه رزمنده؟؟؟

بايد چيكار كنم؟؟؟ شنيدم كه باتيد بري يه كدي بگيري؟؟؟

بايد برم ارگان خدمت پدرم كدرو بگيرم؟؟؟ از الان ميتونم برم كدو بگيرك براي دي كه ميخوام كنكور ثبت نام كنم؟؟؟

يه توضيح و راهنمايي كلي كنين ببيبنيم بايد چيكار كنم؟؟

راستي چند درصد تاثير داره تو كنكور.؟؟؟

سهمیه رزمنده فقط برای خوده رزمنده هاست. برای فرزند یا همسر رزمنده نیست

سلام
واسه معافیت کفالت (سن پدر بالای 59 سال تمام) چه زمانی مراجعه کنم؟
مثلا اگه تاریخ تولدش اول بهمن باشه، از چند ماه قبلش شروع کنم و کجاها برم و نرم؟
مرسی

زمانی که 59 سال پدرتون تموم میشه .

چاكرتيم. فقط دو تا سوال ديگه.
1- با اين شرايط فقط آزاد ميتونم ثبت نام كنم يا سراسري هم ميشه ثبت نام كنم ؟
2- احتمال اينكه قوانين تا سال بعد اين موقع تغيير كنه و من در صورت قبولي نتونم برم دانشگاه ؟
مرسي.

1- چرا سراسری نه؟البته اگه سراسری قبلا قبول شده باشی و نرفته باشی ثبت نام کنی ، 1 یا 2 سال محروم میشی.اما اگه قبول نشدی مشکلی نیست

2- احتمال داره عوض بشه ولی زیاد اصل موضوع کار ندارن.

.

Hectorist
15-09-2010, 10:49
سلام. میخواستم ببینم سریع ترین راهی که میشه رفت دانشگاه چیه؟ من الان سرباز هستم. هم مدرک پیش دانشگاهی دارم هم دیپلم کامپیوتر. غیبت هم نخوردم

قاهر - Gahir
15-09-2010, 13:08
سلام ...

ببخشید این سازمان نظام وظیفه در مورد معافیت به تازگی شرایط جدید دیگه‌ای رو اعلام نکرده ؟؟؟

hamijoon
15-09-2010, 14:00
دوستان من يسري سوال دارم .
اول اينكه من 1 آبان بايد برم ميدون سپاه واسه تقسيم (دعام كنين ) . ميخواستم بدونم چجوري تقسيم ميكنن ؟؟

سوا دومم درباره ادامه تحصيله .
ميخواستم بدونم ميتون در حال خدمت كنكور بدم ( علمي كاربردي - كارداني به كارشناسي(آزادو سراسري ) )

در آخر هم از فرشيد جان تشكر ميكنم كه واقعا دارن واسه اين بخش تمام تلاششون رو ميكنن كه مسائل ماها رو پاسخ بدن و حل كنن
خدا قوت داداشي :40:

rozbeh85
15-09-2010, 14:07
سلام. میخواستم ببینم سریع ترین راهی که میشه رفت دانشگاه چیه؟ من الان سرباز هستم. هم مدرک پیش دانشگاهی دارم هم دیپلم کامپیوتر. غیبت هم نخوردم

واسه اینکه بتونی از معافیت تحصیلی استفاده کنی حتما باید در دانشگاه هایی ثبت نام کنی که با کنکور دانشجو میپذیرند مانند آزاد و سراسری و چون باید در مقطع کارشناسی یا فوق دیپلم شرکت کنی نمیتونی از دانشگاه های خارج پذیرش بگیری، پس سریعترین راه همون کنکور هست

---------- Post added at 11:34 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

سلام ...

ببخشید این سازمان نظام وظیفه در مورد معافیت به تازگی شرایط جدید دیگه‌ای رو اعلام نکرده ؟؟؟

هیچ معافیت جدیدی اضافه و اعلام نشده

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

دوستان من يسري سوال دارم .
اول اينكه من 1 آبان بايد برم ميدون سپاه واسه تقسيم (دعام كنين ) . ميخواستم بدونم چجوري تقسيم ميكنن ؟؟

سوا دومم درباره ادامه تحصيله .
ميخواستم بدونم ميتون در حال خدمت كنكور بدم ( علمي كاربردي - كارداني به كارشناسي(آزادو سراسري ) )

در آخر هم از فرشيد جان تشكر ميكنم كه واقعا دارن واسه اين بخش تمام تلاششون رو ميكنن كه مسائل ماها رو پاسخ بدن و حل كنن
خدا قوت داداشي :40:

10 روز قبل از آبان یه برگه سفید میاد دم در خانه که بهش میگن برگه سفید میزنه کد محل آموزشی مثلا 35 که میشه 01 تهران نزاجا
هر کدی واسه یه مرکز آموزشی هست و میتونی تو اینترنت پیدا کنی مگر اینکه کد مازاد بخوری و همون 1 آبان که رفتی میدان سپاه تقسیمت میکنند
نگران نباش یکم اعزام نمیشی معمولا 10 روز بعدش دوره آموزشی شروع میشه
شما در هر مرحله از خدمت میتونید کنکور بدید و اگر قبول شدید در هر مرحله که باشید اگر غیبت نداشته باشید ترخیصتان میکنند من خودم ارشد رو تو خدمت دادم

dehtoday
15-09-2010, 14:08
سلام !
من چون امسال آخرين سالمه ! و با توجه به اينكه نظام وظيفه ميگه واسه هر مقطع فقط يك بار معافيت صادر ميكنه ! ميشه من امسال برم كارداني آزاد بخونم بعد واسه ساله بعد تو كنكور شركت كنم و اگه كارشناسي قبول شم ! بتونم از كاردانيه انصراف بدم و برم تو كارشناسي ؟!! نظام وظيفه گير نميده ؟!!

hamijoon
15-09-2010, 14:13
روزبه جان دستت درد نكنه . خدا خيرت بده .

حالا يه چيز ديگه . من غيبت دارم يا نه ؟؟ تو تاريخ كاردانيم نوشته 29/11/1388 . بعد برگه اعزام به خدمتم رو اول مرداده 89 پست كردم .
يعني از 6 ماه معافيتم استفاده كردم . حالا غيبت دارم يا نه ؟؟

javad_2012
15-09-2010, 14:20
منم وضعیتم مثل شماست و متولد دی ماه 70 هستم و امسال پیش دانشگاهی ریاضی رو تموم کردم و کنکور دادم که از نتیجه اش راضی نبودم و می خوام کنکور 90 بدم. هفته دیگه میرم مدرسه مدارکی که لازمه برا یکسال به تعویق انداختن خدمت رو بگیرم و ببرم نظام عمومی. ولی هر چی زنگ میزنک به نظام عمومی کسی برنمی داره، خواستم بپرسم شما چه مدارکی بردی تا منم با خودم ببرم. چون باید برم نظام عمومی اصفهان که یه کم دوره و حوصله ندارم که برم و بعد بگن که فلان مدرکو نیوردی.
راستی منم باید برم گواهینامه بگیرم ولی برگه اشتغال به تحصیل رو مدرسه دیگه بهم نمیده. برا گواهینامه باید چی کار کنم؟ میرم نظام عمومی برگه ای بهم میدن که بتونم برم گواهینامه بگیرم؟ یا باید تا سال دیگه که کنکور میدم و دانشجو میشم صبر کنم و با کارت دانشجویی گواهینامه بگیرم؟

کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟؟

p_p_k
15-09-2010, 16:00
سهمیه رزمنده فقط برای خوده رزمنده هاست. برای فرزند یا همسر رزمنده نیست

.

سهميه هاي ديگه چي؟؟؟ مثل جانبازي؟؟؟

كلا چه سهميه هايي رو ميشه استفاده كرد؟؟؟:19:

behdana
15-09-2010, 16:48

شما که متولد نیمه دوم 70 هستی و میخوای کنکور 90 رو شرکت کنی باید دفترچه خدمت ارسال کنی.
تاریخ اعزامت فعلا 18 بهمن امسال هست که بعد از تمدید میندازن زمستون سال بعد.
ضمنا نیازی نیست به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنی . کار شما فقط با پلیس 10+ هست. میری یه دفترچه میگیری . فرم های لازم رو پر میکنی. به این صورت:(البته من از روی دفترچه پارسال دارم توضیح میدم اگه امسال عوض شده که بعیده بشه ، توجه لازم رو داشته باشید)

فرم شماره 2 = خودتون پر کنید(اطلاعات شخصی و یه سری مزخرفات دیگه)

فرم شماره 3 = تکمیلش کنید بعد ببرید مدرسه تون مدیر مهرو امضا کنه بعدش ببر منطقه آموزش و پرورش خودتون تا اونا هم مهر بزنن.

فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.

فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . البته من این برگه رو بردم پیش پزشک عمومی تو نزدیکی مون و بعد از من هیچ اشکالی نگرفتن که چرا نبردی پزشک نیروی مسلح . منظورم اینه که حتما لازم نیست فرم 5 رو پزشک مخصوص نیروهای مسلح پر کنه . هر دکتری میشه.(ولی بازم بپرس که ایراد نگیرن)

بعدش که پر کردی مدارک لازم که توی دفترچه رو نوشته به همراه این دفترچه ور میداری میری پلیس 10+ که ثبت کنی.ثبتش هم از طریق کامپیوتر انجام میدن و وقت کمی میگیره. بعدش یه رسید بهت میده . در طول 1 ماه برگه اعزامت میاد.
ضمنا با برگه اعزام میتونی گواهینامه هم بگیری.
در آخر توصیه میکنم کارات رو تا آخر پاییز ردیف کنی و دفترچه رو ثبت کنی.
موفق باشی

p_p_k
15-09-2010, 17:30
سلام. بچه ها من متولد نيمه اول 71 هستم يعني متولد تيرم . اگر اول بهمن دفترچمو پست كنم تاريخ اعزامم ميشه چه ماهي؟؟؟

behdana
15-09-2010, 18:22
سلام. بچه ها من متولد نيمه اول 71 هستم يعني متولد تيرم . اگر اول بهمن دفترچمو پست كنم تاريخ اعزامم ميشه چه ماهي؟؟؟

شما برای اینکه تو کنکور 90 شرکت کنی نیازی به ارسال دفترچه نداری.
موفق باشی

p_p_k
15-09-2010, 20:05
نه عزيز من كاري به كنكور ندارم. ميخوام ببينم اگر پست كنم چه ماهي اعزام ميشم؟؟؟

rozbeh85
15-09-2010, 21:08
روزبه جان دستت درد نكنه . خدا خيرت بده .

حالا يه چيز ديگه . من غيبت دارم يا نه ؟؟ تو تاريخ كاردانيم نوشته 29/11/1388 . بعد برگه اعزام به خدمتم رو اول مرداده 89 پست كردم .
يعني از 6 ماه معافيتم استفاده كردم . حالا غيبت دارم يا نه ؟؟

شما باید 29 تیر میفرستادید و 2 روز دیر فرستادید، اگه دیر فرستاده باشید روی برگه سبزتان میزنه غیبت...

ehsan_
15-09-2010, 22:22
نه عزيز من كاري به كنكور ندارم. ميخوام ببينم اگر پست كنم چه ماهي اعزام ميشم؟؟؟

من چند روز پیش نظام وظیف بودم...روی در دیوار زده بودن متولدین 71 به هیچ وجه اعزام نمیشن امسال

یعنی اینکه نه مراجعه کن نه فعلا دنبالش باش:20:

ehsan_
15-09-2010, 22:27
شما که متولد نیمه دوم 70 هستی و میخوای کنکور 90 رو شرکت کنی باید دفترچه خدمت ارسال کنی.
تاریخ اعزامت فعلا 18 بهمن امسال هست که بعد از تمدید میندازن زمستون سال بعد.
ضمنا نیازی نیست به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنی . کار شما فقط با پلیس 10+ هست. میری یه دفترچه میگیری . فرم های لازم رو پر میکنی. به این صورت:(البته من از روی دفترچه پارسال دارم توضیح میدم اگه امسال عوض شده که بعیده بشه ، توجه لازم رو داشته باشید)

فرم شماره 2 = خودتون پر کنید(اطلاعات شخصی و یه سری مزخرفات دیگه)

فرم شماره 3 = تکمیلش کنید بعد ببرید مدرسه تون مدیر مهرو امضا کنه بعدش ببر منطقه آموزش و پرورش خودتون تا اونا هم مهر بزنن.

فرم شماره 4 = مربوط به واکسن هست. آدرس جاهایی که میتونید برید و رایگان واکسن بزنید رو خود پلیس +10 بهتون میده. دو تا واکسنه که یکی مننژیت و دیگری اسمش دو گانه هست.

فرم شماره 5 = باید پزشک پر کنه . البته من این برگه رو بردم پیش پزشک عمومی تو نزدیکی مون و بعد از من هیچ اشکالی نگرفتن که چرا نبردی پزشک نیروی مسلح . منظورم اینه که حتما لازم نیست فرم 5 رو پزشک مخصوص نیروهای مسلح پر کنه . هر دکتری میشه.(ولی بازم بپرس که ایراد نگیرن)

بعدش که پر کردی مدارک لازم که توی دفترچه رو نوشته به همراه این دفترچه ور میداری میری پلیس 10+ که ثبت کنی.ثبتش هم از طریق کامپیوتر انجام میدن و وقت کمی میگیره. بعدش یه رسید بهت میده . در طول 1 ماه برگه اعزامت میاد.
ضمنا با برگه اعزام میتونی گواهینامه هم بگیری.
در آخر توصیه میکنم کارات رو تا آخر پاییز ردیف کنی و دفترچه رو ثبت کنی.
موفق باشی

داداش دستت نرد نکنه

متولد نیمه دوم 70 هستم و 90 می تونم امتحان بدم:20:

من دفترچه رو گرفتم ولی توی پلیس+10 پرسیدم گفتم من که دفترچه رو بفرستم همون بهمن و اسفند اعزام میشم ولی می خوام 90 کنکور بدم ...چیکار کنم زمان اعزامم عقب بیفته...طرف دقیقا نمی دونست گفت نظام وظیفه بپرس...نظام وظیفه گفت از +10 بپرس:31:

کی و چی کار کنم که نظام وظیفه بفهمه من می خوام 90 کنکور بدم و زمان اعزامم رو عقب بنداره ؟؟؟:20:

behdana
15-09-2010, 22:51
داداش دستت نرد نکنه

متولد نیمه دوم 70 هستم و 90 می تونم امتحان بدم:20:

من دفترچه رو گرفتم ولی توی پلیس+10 پرسیدم گفتم من که دفترچه رو بفرستم همون بهمن و اسفند اعزام میشم ولی می خوام 90 کنکور بدم ...چیکار کنم زمان اعزامم عقب بیفته...طرف دقیقا نمی دونست گفت نظام وظیفه بپرس...نظام وظیفه گفت از +10 بپرس:31:

کی و چی کار کنم که نظام وظیفه بفهمه من می خوام 90 کنکور بدم و زمان اعزامم رو عقب بنداره ؟؟؟:20:

ببین دوست من
وقتی شما دفترچه رو ثبت میکنی اونا میبینن مدرکت پیش دانشگاهیه و خرداد مدرکت رو گرفتی و حضوری هم خوندی از طرفی متولد نیمه دوم سال هم هستی.با این شرایط اعزامت رو میندازن بعد کنکور 90 .
این یه روال مشخصه که توی نظام وظیفه وجود داره.
ولی اگر حالا از بخت بد اعزامت رو زدن امسال میتونی بری نظام وظیفه درخواست تمدید بدی.
موفق باشی

hamijoon
15-09-2010, 22:53
ببخشيد برگه سبز كدومه ؟؟؟ همينه كه الان واسم اومده كه توش نوشته 1 آبان اعزامم؟؟ سبز هم هست

توش ننوشته غيبت دارم

dehtoday
16-09-2010, 00:00
آقا اين جواب ما رو ندادين ... ضروريه هاااااااا

من چون امسال آخرين سالمه ! و با توجه به اينكه نظام وظيفه ميگه واسه هر مقطع فقط يك بار معافيت صادر ميكنه ! ميشه من امسال برم كارداني آزاد بخونم بعد واسه ساله بعد تو كنكور شركت كنم و اگه كارشناسي قبول شم ! بتونم از كاردانيه انصراف بدم و برم تو كارشناسي ؟!! نظام وظيفه گير نميده ؟!!

farshidshd
16-09-2010, 09:55
ببخشيد برگه سبز كدومه ؟؟؟ همينه كه الان واسم اومده كه توش نوشته 1 آبان اعزامم؟؟ سبز هم هست

توش ننوشته غيبت دارم

بله همونه. خب غیبت نزده یعنی نداری دیگه

آقا اين جواب ما رو ندادين ... ضروريه هاااااااا

بله میتونید این کار رو انجام بدید...

.

fardinstar
16-09-2010, 12:08
دوستان آدرس نظام وظيفه تهران رو ميتونيد بهم بديد ؟ ميخوام برم حضوري يك بار ديگه اونجا سوالام رو بپرسم مطمئن شم. فقط نميدونم دقيقا كجا بايد برم. مركز مشاوره نظام وظيفه با خود اداره نظام وظيفه آدرسش فرق ميكنه يا يكين ؟ من سوالامو از كي بايد بپرسم ؟ لطفا تهرونيا راهنمايي كن.

Hectorist
16-09-2010, 12:21
واسه اینکه بتونی از معافیت تحصیلی استفاده کنی حتما باید در دانشگاه هایی ثبت نام کنی که با کنکور دانشجو میپذیرند مانند آزاد و سراسری و چون باید در مقطع کارشناسی یا فوق دیپلم شرکت کنی

خب کنکور سراسری و آزاد که یک سال دیگه هست! علمی کاربردی نمیشه؟ یا چیز دیگه ای؟

rozbeh85
16-09-2010, 12:31
دوستان آدرس نظام وظيفه تهران رو ميتونيد بهم بديد ؟ ميخوام برم حضوري يك بار ديگه اونجا سوالام رو بپرسم مطمئن شم. فقط نميدونم دقيقا كجا بايد برم. مركز مشاوره نظام وظيفه با خود اداره نظام وظيفه آدرسش فرق ميكنه يا يكين ؟ من سوالامو از كي بايد بپرسم ؟ لطفا تهرونيا راهنمايي كن.

میدان سپاه
مرکز مشاوره و نظام وظیفه یه جاست، از در رفتی تو یه شماره میگیری واسه مشاوره 5 دقیقه بعدش میخونند میری سوالت رو میپرسی

BEHZAD2007
16-09-2010, 12:46
سلام دوستان 2سوال داشتم
بنده الان درس میخوانم مدارک سربازی رو هم فرستادم برگ سبز رو هم فرستادم به من گفتن اگه درس میخونی احتیاجی نیست بری نظام وظیفه خودمون درستش میکنیم یعنی خودشون تمدید می کنن آیا این موضوع واقعیت داره
سوال دوم
یه جا تو اینترنت خوندم که کسانی که دارای شرایط باشند میتونند حین انجام وظیفه در استخدام رسمی با بیمه و تمام مزایا در شرکت هایی مشغول به کار بشند به عنوان کارمند در حالی که خدمت سربازی شون رو هم انجام میدن خدمت سربازی هم که تموم شد میتونن تو اون شرکت بمونن حالا سوال من اینه که مدارک برای این کار چیه اصلا زمان کی هست ممنون میشم یه راهنمایی کنید
پیشاپیش ممنون

ahzo
16-09-2010, 15:53
من متولد 28 آبان 1371 هستم سال 88-89 پیش دانشگاهی رو به صورت غیر حضوری خوندم . می خواستم بدونم میتونم سال 90 کنکور شرکت کنم .چی کار کنم؟

rozbeh85
16-09-2010, 16:50
سلام دوستان 2سوال داشتم
بنده الان درس میخوانم مدارک سربازی رو هم فرستادم برگ سبز رو هم فرستادم به من گفتن اگه درس میخونی احتیاجی نیست بری نظام وظیفه خودمون درستش میکنیم یعنی خودشون تمدید می کنن آیا این موضوع واقعیت داره
سوال دوم
یه جا تو اینترنت خوندم که کسانی که دارای شرایط باشند میتونند حین انجام وظیفه در استخدام رسمی با بیمه و تمام مزایا در شرکت هایی مشغول به کار بشند به عنوان کارمند در حالی که خدمت سربازی شون رو هم انجام میدن خدمت سربازی هم که تموم شد میتونن تو اون شرکت بمونن حالا سوال من اینه که مدارک برای این کار چیه اصلا زمان کی هست ممنون میشم یه راهنمایی کنید
پیشاپیش ممنون

در مورد سوال اول بله خودشان برایت تمدید میکنند
در مورد سول دوم، احتمالا منظور شما امریه گرفتن بوده، خوب کلا امریه یعنی اینکه شما بری یه جای دولتی با حقوق و مزایای سربازی خدمت کنی، و لزومی هم نیست بعد از پایان مدت خدمت اون اداره شما رو استخدام کنه
طریقه گرفتن امریه هم فرق داره، اول باید ببینی کجا ها امریه میکنند، بعد بری اونجا ببینی رشته شما را می خواهند یا نه

BEHZAD2007
16-09-2010, 17:52
در مورد سول دوم، احتمالا منظور شما امریه گرفتن بوده، خوب کلا امریه یعنی اینکه شما بری یه جای دولتی با حقوق و مزایای سربازی خدمت کنی، و لزومی هم نیست بعد از پایان مدت خدمت اون اداره شما رو استخدام کنه
طریقه گرفتن امریه هم فرق داره، اول باید ببینی کجا ها امریه میکنند، بعد بری اونجا ببینی رشته شما را می خواهند یا نه
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخت
همه ی اداره ها قبول میکنن فرقی نمیکنه کدوم اداره باشه و میشه مدارک این کار رو بگید اگر هم سایتی منبعی دارید معرفی کنید ممنون میشم شنیدم 3 ماه از سال رو میزارن ثبت نام کنید
ممنون میشم کمکم کنید

Glad Boy
16-09-2010, 18:43
سلام دوستان
میشه مدارک مورد نیاز برای معافیت و کسر خدمت 30 ماه خدمت پدر رو بگید !؟
یه سوال تابلو هم داشتم ‍! سربازی 18 ماه دیگه !؟ بعد این 18 ماه همراه با آموزشی حساب شده یا باز آموزشی خودش جداس !؟

arash66_2m
16-09-2010, 19:14
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخت
همه ی اداره ها قبول میکنن فرقی نمیکنه کدوم اداره باشه و میشه مدارک این کار رو بگید اگر هم سایتی منبعی دارید معرفی کنید ممنون میشم شنیدم 3 ماه از سال رو میزارن ثبت نام کنید
ممنون میشم کمکم کنید
منم می خواستم درباره این اطلاعاتی داشته باشم خوشحال میشم یه کمکی به ما هم بکنید .
با تشکر ...

nimpond
16-09-2010, 19:20
سلام. من پارسال بهمن ماه کاردانی رو تموم کردم و همون بهمن کارشناسی قبول شدم. اما نرفتم برای ثبت نام. حالا با توجه به اینکه 6 ماه فرصت نظام وظیفه تموم شده و من هم دفترچه خدمت پست نکردم اگه بخوام مهر ثبت نام کنم دانشگاه ایرادی نمیگیره؟

Hectorist
16-09-2010, 19:21

ببخشید واسه امریه باید لیسانس بود حتما؟ با دیپلم نمیشه؟ و اینکه میگن اگه سربازیت رو شروع کنی به خدمت باز هم نمیشه.

hamidras
16-09-2010, 20:11
تو لیست مدارک ثبت نام دانشگام زده اصل دفترچه آماده به خدمت براي متقاضيان استفاده از معافيت تحصيلي (بدون مهر غيبت).

این چیه دیگه ؟ چه جوری باید بگیرم؟ من که چیزی ندارم!(متولد مرداد 70)

Sub007
16-09-2010, 20:30
اگه اشتباه نکنم اون برگه‌ای که بعد از ارسال مدارک برات میاد در خونه و توی اون تاریخ اعزام به خدمت رو معین کرده رو میگه.
اما نمیدونم متولدین ۷۰ شرایطشون چطوریه.

behdana
16-09-2010, 22:02
سلام دوستان
میشه مدارک مورد نیاز برای معافیت و کسر خدمت 30 ماه خدمت پدر رو بگید !؟
یه سوال تابلو هم داشتم ‍! سربازی 18 ماه دیگه !؟ بعد این 18 ماه همراه با آموزشی حساب شده یا باز آموزشی خودش جداس !؟

برای توضیحات کامل در مورد معافیت بهتره دفترچه راهنمای خدمت وظیفه را تهیه کنید.
سربازی فعلا 18 ماهه با احتساب دوران آموزشی.

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

سلام. من پارسال بهمن ماه کاردانی رو تموم کردم و همون بهمن کارشناسی قبول شدم. اما نرفتم برای ثبت نام. حالا با توجه به اینکه 6 ماه فرصت نظام وظیفه تموم شده و من هم دفترچه خدمت پست نکردم اگه بخوام مهر ثبت نام کنم دانشگاه ایرادی نمیگیره؟

با توجه به اینکه تو فرصت 6 ماهه برای تعیین وضعیت خودتون اقدام نکردید حتما تا الان غیبت خوردید.
بعید میدونم بتونید ثبت نام کنید.

---------- Post added at 11:02 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

تو لیست مدارک ثبت نام دانشگام زده اصل دفترچه آماده به خدمت براي متقاضيان استفاده از معافيت تحصيلي (بدون مهر غيبت).

این چیه دیگه ؟ چه جوری باید بگیرم؟ من که چیزی ندارم!(متولد مرداد 70)

متولد نیمه اول 70 برای ثبت نام نیازی به مدرک نظام وظیفه ندارد.

rozbeh85
16-09-2010, 22:06
ببخشید واسه امریه باید لیسانس بود حتما؟ با دیپلم نمیشه؟ و اینکه میگن اگه سربازیت رو شروع کنی به خدمت باز هم نمیشه.

نه، دیپلم هم میگیره، بستگی به ارگانت داره
سوال دوم رو نفهمیدم منظورت رو

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

منم می خواستم درباره این اطلاعاتی داشته باشم خوشحال میشم یه کمکی به ما هم بکنید .
با تشکر ...

شما وقتی برگه سبزت آمد میری اون اداره که امریه میکنند و اگر آنها قبول کردن و بعد از گذشتن از یه سری مراحل خودشان بقیه رو انجام میدین و فقط 2 ماه آموزشی رو تو محیط نظامی هستید.
کلا واسه امریه پارتی میخواد

arash66_2m
17-09-2010, 10:58

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

شما وقتی برگه سبزت آمد میری اون اداره که امریه میکنند و اگر آنها قبول کردن و بعد از گذشتن از یه سری مراحل خودشان بقیه رو انجام میدین و فقط 2 ماه آموزشی رو تو محیط نظامی هستید.

آهان پس /.

کدوم اداره ها امریه میگیره میشه یه لیستی از اون اداره ها که میگیرن بدین ممنون میشم /.

چون می خوام ببینم پارتی اینا اونجا ها دارم یا نه :دی

در ضمن امریه تو شهر محل سکونت هستش یا اینم بستگی داره به !!!

rozbeh85
17-09-2010, 12:38
آهان پس /.

کدوم اداره ها امریه میگیره میشه یه لیستی از اون اداره ها که میگیرن بدین ممنون میشم /.

چون می خوام ببینم پارتی اینا اونجا ها دارم یا نه :دی

در ضمن امریه تو شهر محل سکونت هستش یا اینم بستگی داره به !!!

خبر ندارم، برو نظام وظیفه شهرتان یا استانداری، فرمانداری، فرماندهی سپاه، ارتش اینها لیست رو در اختیارت قرار میدن
ببین کلا امریه بستگی کامل به پارتی اینها داره، چون جا کمه و متقاضی زیاد، ما که کلا نداشتیم پارتی یه کله رفتیم خدمت

hamid_diablo1
17-09-2010, 13:13
سلام بچه ها
راسته میگن بعد ازسال 90 سربازی به 24 ماه افزایش پیدا میکنه؟

rozbeh85
17-09-2010, 13:37
سلام بچه ها
راسته میگن بعد ازسال 90 سربازی به 24 ماه افزایش پیدا میکنه؟

خیر، قانون فعلی تا پایان سال 89 اعتبار داره، و هنوز واسه سال 90 تصمیمی گرفته نشده، شما مطمئن باش با این خر تو خری که تو خدمت هست و بی پولی، نه کمترش میکنند نه زیادتر

hamijoon
17-09-2010, 23:41
دوست جونا كه زحمت ميكشن اين 2 تا سوال منو باز جواب بدن

الان آموزشي چند روزه ؟ كلا سربازي الان 20 ماهه؟؟
وقتي من برم خدمت (آبان) اگر مثلا 7 8 ماه ديگه يه قانوني تصويب كنن به من ديگه نميخوره ؟؟ يعني من با قوانين سال 89 بايد خدمت كنم ديگه؟؟

ممنون :11:

night lord
17-09-2010, 23:59
سلام دوستان . یه سوالی دارم . اونایی که با قانون سه برادری معف شدن و کارت معافی رو گرفتن بازم باید برن دوره آموزشی رو بگذرونن؟؟؟؟؟
چون تو برگه هایی که پر کردیم برای درخواست نوشته بود تا 3 سال بعد باید اقدام کنید برای دوره آموزشی.

rozbeh85
18-09-2010, 10:23
دوست جونا كه زحمت ميكشن اين 2 تا سوال منو باز جواب بدن

الان آموزشي چند روزه ؟ كلا سربازي الان 20 ماهه؟؟
وقتي من برم خدمت (آبان) اگر مثلا 7 8 ماه ديگه يه قانوني تصويب كنن به من ديگه نميخوره ؟؟ يعني من با قوانين سال 89 بايد خدمت كنم ديگه؟؟

ممنون :11:

مدت آموزشی ماه هست، و مدت خدمت 18 ماه
شما تاریخ اعزامت هرچی باشه مشول آن سال میشی، اگه آبان اعزام بشی قانون 89 بهت میخوره

hamijoon
18-09-2010, 14:25
مدت آموزشی ماه هست، و مدت خدمت 18 ماه
شما تاریخ اعزامت هرچی باشه مشول آن سال میشی، اگه آبان اعزام بشی قانون 89 بهت میخوره

چند ماه ؟؟ تايپ نشده روزبه جان :40:

shk021051
18-09-2010, 15:00
سلام
آقا من نیمه اول 70 هستم امسال میرم دانشگاه ولی از رشته ام خوشم نمی اد مجبوری رفتم که نرم سربازی فعلا
اگه ساله دیگه تو کنکور شرکت کنم یه رشته دیگه رو می تونم برم ؟مشکل نداره؟باید الان دفدرچه پست کنم؟
ممنون میشم جواب بدید:40:

fardinstar
18-09-2010, 20:34
با این شرایط شما میتونید سال دیگه کنکور شرکت کنید البته باید تا اون موقع دانشجو باشید تا معافیت تحصیلی داشته باشی.
مشکل خاصی نیست و نامه و کاغذ بازی هم نمیخواد
امروز صبح تهران بودم رفتم نظام وظيفه دوباره سوال كردم گفتن نميتوني كنكور بدي دليلشو پرسيدم گفتن نميتوني دو بار انصراف بدي و فقط يك بار ميشه انصراف داد. اينو كه گفت انقدر ناراحت شدم كه ديگه ذهنم كار نميكرد فكر كنم وقتي اومدم خونه چند تا سوال ديگه برام پيش اومد ولي ديگه از تهران برگشته بودم گفتم شما شايد بتونيد كمكم كنيد.
1- اگه كسي دو بار انصراف بده فقط از نظر نظام وظيفه مشكل داره ديگه درسته ؟ منظورم اينه كه اگه مشكل نظام وظيفه نداشته باشم و كارت پايان خدمتم دستم باشه ميتونم دو بار انصراف بدم و براي بار سوم دانشگاه جديد ثبت نام كنم ؟ ( ميخوام بگم دو بار انصراف به معني خداحافظي هميشگي از تحصيل نيست كه ؟ )
2- تا حالا كسي رو ديدين كه دو بار انصراف داده باشه و براي بار سوم يه دانشگاه جديد ثبت نام كرده باشه ؟
3- من اگه بخوام كنكور 90 شركت كنم چي كار ميتونم بكنم ؟ (حتي اگه برم سربازي مشكل نيست فقط نميدونم ميشه يا نه )

farshidshd
19-09-2010, 10:02
سلام
آقا من نیمه اول 70 هستم امسال میرم دانشگاه ولی از رشته ام خوشم نمی اد مجبوری رفتم که نرم سربازی فعلا
اگه ساله دیگه تو کنکور شرکت کنم یه رشته دیگه رو می تونم برم ؟مشکل نداره؟باید الان دفدرچه پست کنم؟
ممنون میشم جواب بدید:40:

سلام.
اگه الان دانشجو هستید ، مشکلی نیست . میتونید اگه جای بهتری قبول شدید، انصراف بدید و اونجا ثبت نام کنید.دفترچه هم نمیخواد.

امروز صبح تهران بودم رفتم نظام وظيفه دوباره سوال كردم گفتن نميتوني كنكور بدي دليلشو پرسيدم گفتن نميتوني دو بار انصراف بدي و فقط يك بار ميشه انصراف داد. اينو كه گفت انقدر ناراحت شدم كه ديگه ذهنم كار نميكرد فكر كنم وقتي اومدم خونه چند تا سوال ديگه برام پيش اومد ولي ديگه از تهران برگشته بودم گفتم شما شايد بتونيد كمكم كنيد.
1- اگه كسي دو بار انصراف بده فقط از نظر نظام وظيفه مشكل داره ديگه درسته ؟ منظورم اينه كه اگه مشكل نظام وظيفه نداشته باشم و كارت پايان خدمتم دستم باشه ميتونم دو بار انصراف بدم و براي بار سوم دانشگاه جديد ثبت نام كنم ؟ ( ميخوام بگم دو بار انصراف به معني خداحافظي هميشگي از تحصيل نيست كه ؟ )
2- تا حالا كسي رو ديدين كه دو بار انصراف داده باشه و براي بار سوم يه دانشگاه جديد ثبت نام كرده باشه ؟
3- من اگه بخوام كنكور 90 شركت كنم چي كار ميتونم بكنم ؟ (حتي اگه برم سربازي مشكل نيست فقط نميدونم ميشه يا نه )

خب شما نگفته بودید قفلا هم انصراف دادید یا من متوجه نشدم...

بله دوبار انصراف بدید مشکل نظام وظیفه پیدا میکنید و نمیتونید ثبت نام کنید...

اگه کارت پایان خدمت داشته باشی ، مشکلی پیش نمیاد.
کسی هم نیست که دوبار انصراف داده باشه و بار سوم رفه باشه دانشگاه ، چون نمیتونه. مگه اینکه کارت پایان خدمت داشته باشه.
برای کنکور 90 هم خب میتونید در حین خدمت بیاید و کنکور بدید. منتها برای درس خوندن تو خدمت شاید مشکل داشته باشی! در ضمن اگه غیبت نداشته باشی...

موفق باشین

fardinstar
19-09-2010, 12:31
خب شما نگفته بودید قفلا هم انصراف دادید یا من متوجه نشدم...

بله دوبار انصراف بدید مشکل نظام وظیفه پیدا میکنید و نمیتونید ثبت نام کنید...

اگه کارت پایان خدمت داشته باشی ، مشکلی پیش نمیاد.
کسی هم نیست که دوبار انصراف داده باشه و بار سوم رفه باشه دانشگاه ، چون نمیتونه. مگه اینکه کارت پایان خدمت داشته باشه.
برای کنکور 90 هم خب میتونید در حین خدمت بیاید و کنکور بدید. منتها برای درس خوندن تو خدمت شاید مشکل داشته باشی! در ضمن اگه غیبت نداشته باشی...

موفق باشین
شما لطف ميكنيد به اين پست من يه بار ديگه نگاه كنيد و بگيد كه من چيكار بايد بكنم تا بتونم كنكور 90 شركت كنم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Retired User
19-09-2010, 12:56
سلام
قانون 3 برادر برای معافی هنوز هست؟

malkemid
19-09-2010, 13:34
سلام

من تازه فارغ التحصیل شدم...ارشد...

یه جا صحبت کردم برای امریه...اوکی گرفتم...حالا چه پروسه ای رو باید طی کنم؟ممنون میشم اگه دقیق بگید...من هیچی نمی دونم :دی

rozbeh85
19-09-2010, 20:15
چند ماه ؟؟ تايپ نشده روزبه جان :40:

دو ماه مدت آموزشی هست

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

سلام
قانون 3 برادر برای معافی هنوز هست؟

تا آخر سال 89 هست...

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

سلام

من تازه فارغ التحصیل شدم...ارشد...

یه جا صحبت کردم برای امریه...اوکی گرفتم...حالا چه پروسه ای رو باید طی کنم؟ممنون میشم اگه دقیق بگید...من هیچی نمی دونم :دی

شما دفترچه رو بگیر و پر کن و بفرست، برگه سبزت که آمد برو بده به اونجا که بهت اوکی داده، بقیه کارا با آنهاست

malkemid
20-09-2010, 00:15
دو ماه مدت آموزشی هست

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

تا آخر سال 89 هست...

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

شما دفترچه رو بگیر و پر کن و بفرست، برگه سبزت که آمد برو بده به اونجا که بهت اوکی داده، بقیه کارا با آنهاست

خوب زمان فرستادن دفترچه مهم نیست؟ شنیدم اداره ها امریه ها رو اول سال میگیرن من باید طوری تنظیم کنم که اعزامم بیفته اونور سال...درسته؟

rozbeh85
20-09-2010, 07:59
خوب زمان فرستادن دفترچه مهم نیست؟ شنیدم اداره ها امریه ها رو اول سال میگیرن من باید طوری تنظیم کنم که اعزامم بیفته اونور سال...درسته؟

زمان اعزام مهم هست نه پست دفترچه، و البته نداشتن غیبت، باید از اون اداره بپرسی شما جا واسه چه ماهی دارید بعد اونها هر ماهی گفتند تو تقریبی میتونی دفترچه رو بفرستی و اگر هم اینور تر شد میتونی بری نظام وظیفه عقب جلو کنی

malkemid
20-09-2010, 09:26
زمان اعزام مهم هست نه پست دفترچه، و البته نداشتن غیبت، باید از اون اداره بپرسی شما جا واسه چه ماهی دارید بعد اونها هر ماهی گفتند تو تقریبی میتونی دفترچه رو بفرستی و اگر هم اینور تر شد میتونی بری نظام وظیفه عقب جلو کنی

مرسی...خوب مثلا اداره بگه اردیبهشت 90...من کی باید پست کنم؟منظورم اینه که کی دفترچه رو پست کنم تا زمان اعزام بیفته بعد از اردیبهشت 90؟

قاهر - Gahir
20-09-2010, 12:57
سلام ... ببخشید یه سوالی داشتم :

میشه قانون معافیت 3 برادر را برام شرح بدید ؟

ممنون .

rozbeh85
20-09-2010, 13:02
مرسی...خوب مثلا اداره بگه اردیبهشت 90...من کی باید پست کنم؟منظورم اینه که کی دفترچه رو پست کنم تا زمان اعزام بیفته بعد از اردیبهشت 90؟
تاریخ فارغ التحصیلیت؟؟؟؟

---------- Post added at 10:32 AM ---------- Previous post was at 10:31 AM ----------

سلام ... ببخشید یه سوالی داشتم :

میشه قانون معافیت 3 برادر را برام شرح بدید ؟

ممنون .

3 تا برادر شما دارای کارت پایان خدمت باشند، دقیقا کارت پایان خدمت نه خرید، معافیت، کفالت
یعنی خدمت رفتند

malkemid
20-09-2010, 13:05
تاریخ فارغ التحصیلیت؟؟؟؟

---------- Post added at 10:32 AM ---------- Previous post was at 10:31 AM ----------

3 تا برادر شما دارای کارت پایان خدمت باشند، دقیقا کارت پایان خدمت نه خرید، معافیت، کفالت
یعنی خدمت رفتند

31 شهریور 89 فارغ التحصیلیمه

fardinstar
20-09-2010, 14:22
من ميخوام سال بعد از دانشگاه انصراف بدم. اگه دقيقا 14 مرداد 90 انصراف بدم ميخوام 15 مرداد دفترچه رو بفرستم. چيكار بايد بكنم تا تاريخ اعزامم قبل از 15 شهريور بياد ؟؟ ميخوام قبل از اعلام نتايج كنكور برم سربازي تا براي گرفتن معافيت تحصيلي از خدمت مرخصي بگيرم و مشكل نظام وظيفه نداشته باشم.

aligsm
20-09-2010, 14:28
آقایون من تا تیرماه پیش دانشگاهی بودم..بعدش از اونجا فارغ التحصیل شدم..الان برای اسکن مدرک نظام وظیفه کوفتی اینا باید چیکار کنم؟ باید برم مدرسه گواهی بگیرم باز؟ یا برم دنبال دفترچه اعزام و برگ سبز ؟
(ثبتنام پيام نور تهران رسمي)
خواهشا کمک کنید !

senatormobile
20-09-2010, 15:18
اگر تاریخ اعزام 1 آبان 89 باشه میشه همین الان انداخت 1 دی یا اذیت می کنن ؟

davood.2008
20-09-2010, 17:26
سلام دوستان گل

من چند سوال حیاتی دارم و دوستانی که اطلاعات درست و کامل دارن خواهش می کنم منو راهنمایی کنن

من قراره 1 آبان برم خدمت :41:
مدرک تحصیلی : فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی ( پزشکی)
برگه سبز هم اومده الان جلو چشمه و بدون غیبت

حالا سوالام :

1) پدر من 21 ماه منطقه جنگی بوده ، من چطور می تونم از این مزیت استفاده کنم . چقدر از خدمت من کم میشه ؟ مراحل اداری اون چطوره و کلا چقدر طول میکشه ؟ در ضمن پدرم کارت پایان خدمتش رو گم کرده و فقط کپی اون رو داره
لطفا کامل و دقیق توضیح بدین :11:

2) من متاسفانه حدوده یکی دو ماه قبل از پست دفترچه دچار یه بیماری اعصاب شدم که اگه اعلام میکردم کار به معافیت پزشکی میکشید برای همین با مشورت دکتر خودم رو سالم معرفی کردم اما الان که یک ماه تا اعزام مونده می خوام می خوام برم دنبال کارای اون تا بتونم معافبت از رزم بگیرم . در واقع با همکاری دکترم پروندم طوریه که این حادثه بعد ارسال دفترچه بوده و نوار مغز هم اینو نشون میده
حالا باید چکار کنم یعنی باید دوباره برم پلیس +10 یا وقتی رفتم اموزشی بیماریم رو اعلام کنم یا باید برم حوضه
من الان پروندم همراه با سوابق و نوار مغر ها موجوده فقط روال کاری اون را نمیدونم
لطفا کامل توضیح بدین...

3) رشته های پزشکی دارای دوره طرح هستن یعنی باید بسته به مدت تحصیل برای دولت تو همون رشته کار کنه با تمام مزایا و حقوق یک کارمند رسمی . اما چون میرم خدمت این دوره میپره حالا می خوام بدونم کسی این تجربه رو داشته یعنی با این مدرک ( فوق دیپلم پزشکی ) رفته خدمت؟
در واقع می خوام بدونم خدمت برای من چطوریه ؟ از نظر سختی ، کشیک دادن ، مزایای رشته، مدت خدمت ، نحوه برخورد و کلا این دوره برای من چطوریه؟؟؟ ((( خواهشا اینو کامل و واقعی توضیح بدین )))

کسی از دوستان هست که با فوق دیپلم یکی از رشته های پزشکی یا فوق دیپلم رفته باشه خدمت ؟
اگه میشه یه پخ کنین بم چند تا سوال دارم بپرسم

یا علی...

farshidshd
20-09-2010, 18:33
سلام دوستان گل

من چند سوال حیاتی دارم و دوستانی که اطلاعات درست و کامل دارن خواهش می کنم منو راهنمایی کنن

من قراره 1 آبان برم خدمت :41:
مدرک تحصیلی : فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی ( پزشکی)
برگه سبز هم اومده الان جلو چشمه و بدون غیبت

حالا سوالام :

1) پدر من 21 ماه منطقه جنگی بوده ، من چطور می تونم از این مزیت استفاده کنم . چقدر از خدمت من کم میشه ؟ مراحل اداری اون چطوره و کلا چقدر طول میکشه ؟ در ضمن پدرم کارت پایان خدمتش رو گم کرده و فقط کپی اون رو داره
لطفا کامل و دقیق توضیح بدین :11:

2) من متاسفانه حدوده یکی دو ماه قبل از پست دفترچه دچار یه بیماری اعصاب شدم که اگه اعلام میکردم کار به معافیت پزشکی میکشید برای همین با مشورت دکتر خودم رو سالم معرفی کردم اما الان که یک ماه تا اعزام مونده می خوام می خوام برم دنبال کارای اون تا بتونم معافبت از رزم بگیرم . در واقع با همکاری دکترم پروندم طوریه که این حادثه بعد ارسال دفترچه بوده و نوار مغز هم اینو نشون میده
حالا باید چکار کنم یعنی باید دوباره برم پلیس +10 یا وقتی رفتم اموزشی بیماریم رو اعلام کنم یا باید برم حوضه
من الان پروندم همراه با سوابق و نوار مغر ها موجوده فقط روال کاری اون را نمیدونم
لطفا کامل توضیح بدین...

3) رشته های پزشکی دارای دوره طرح هستن یعنی باید بسته به مدت تحصیل برای دولت تو همون رشته کار کنه با تمام مزایا و حقوق یک کارمند رسمی . اما چون میرم خدمت این دوره میپره حالا می خوام بدونم کسی این تجربه رو داشته یعنی با این مدرک ( فوق دیپلم پزشکی ) رفته خدمت؟
در واقع می خوام بدونم خدمت برای من چطوریه ؟ از نظر سختی ، کشیک دادن ، مزایای رشته، مدت خدمت ، نحوه برخورد و کلا این دوره برای من چطوریه؟؟؟ ((( خواهشا اینو کامل و واقعی توضیح بدین )))

کسی از دوستان هست که با فوق دیپلم یکی از رشته های پزشکی یا فوق دیپلم رفته باشه خدمت ؟
اگه میشه یه پخ کنین بم چند تا سوال دارم بپرسم

یا علی...

سلام..

1- توی همون آموزشی که هستی اقدام کنی بهتره. اول باید بابات نامه بگیره از محل خدمت خودش بعدش وقتی تقسیم شدی ببری نامه رو بهشون بدی و اونا کسری برات بزنن

2- رفتی اموزشی که دیگه تا بخواد بررسی بشه طول میکشه. برو نظام وظیفه شهرتون ، راهنماییت کنن

3- یه چیزایی در این مورد شنیدم ولی دقیقا نمیدونم چطوره...

موفق باشی

davood.2008
20-09-2010, 18:50
سلام دوباره

میشه برام تو تضیح بدین کد خوردن یعنی چه؟
و درجه نظامی مدرک های مختلف چیه و یعنی چی؟

davood.2008
20-09-2010, 18:56
سلام..

1- توی همون آموزشی که هستی اقدام کنی بهتره. اول باید بابات نامه بگیره از محل خدمت خودش بعدش وقتی تقسیم شدی ببری نامه رو بهشون بدی و اونا کسری برات بزنن

2- رفتی اموزشی که دیگه تا بخواد بررسی بشه طول میکشه. برو نظام وظیفه شهرتون ، راهنماییت کنن

3- یه چیزایی در این مورد شنیدم ولی دقیقا نمیدونم چطوره...

موفق باشی

سلام مرسی
کمی پاسخات کوتاه بود ای کاش سوال 3 رو کمی راهنماییم میکردی اما خب ...
راستی اینکه کارت پایان خدمت پدرم گم شده عیبی نداره؟

alirecoba2
20-09-2010, 20:18
آقایون من تا تیرماه پیش دانشگاهی بودم..بعدش از اونجا فارغ التحصیل شدم..الان برای اسکن مدرک نظام وظیفه کوفتی اینا باید چیکار کنم؟ باید برم مدرسه گواهی بگیرم باز؟ یا برم دنبال دفترچه اعزام و برگ سبز ؟
(ثبتنام پيام نور تهران رسمي)
خواهشا کمک کنید !
شما چیزی لازم نداری:10:
مشمول نیستی:20:

rozbeh85
20-09-2010, 20:38
31 شهریور 89 فارغ التحصیلیمه

هفته 2 مهر بفرست، احتمال زیاد میشه اردیبهشت 90، یه آمار بگیر بین مهر و آبان پست کن

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

من ميخوام سال بعد از دانشگاه انصراف بدم. اگه دقيقا 14 مرداد 90 انصراف بدم ميخوام 15 مرداد دفترچه رو بفرستم. چيكار بايد بكنم تا تاريخ اعزامم قبل از 15 شهريور بياد ؟؟ ميخوام قبل از اعلام نتايج كنكور برم سربازي تا براي گرفتن معافيت تحصيلي از خدمت مرخصي بگيرم و مشكل نظام وظيفه نداشته باشم.

ببینید در مورد سوال اول که کاملا غیر ممکن هست که زمان پست دفترچه تا اعزام به خدمت یکماه باشه
و در مورد انصراف هم یه سوالاتی بپرس که باز بهت معافیعت میخوره یا نه؟ چون نظام وظیفه میگه تو هر مقطع یه بار معافیعت تحصیلی صادر میکنه

malkemid
20-09-2010, 20:42
هفته 2 مهر بفرست، احتمال زیاد میشه اردیبهشت 90، یه آمار بگیر بین مهر و آبان پست کن

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

ببینید در مورد سوال اول که کاملا غیر ممکن هست که زمان پست دفترچه تا اعزام به خدمت یکماه باشه
و در مورد انصراف هم یه سوالاتی بپرس که باز بهت معافیعت میخوره یا نه؟ چون نظام وظیفه میگه تو هر مقطع یه بار معافیعت تحصیلی صادر میکنه

مرسی...حالا 2 ماه آموزشی چی میشه؟اونو کی باید برم؟

rozbeh85
20-09-2010, 21:04
مرسی...حالا 2 ماه آموزشی چی میشه؟اونو کی باید برم؟

تاریخ اعزامت هر موقع باشه 2 ماه میری آموزشی بعد از آموزشی میری اون اداره که امریه ات کرده

joe_satriani
20-09-2010, 21:19
سلام
ميگم كه يه سوال:‌ شنيدم درجه دادن توي سربازي ها بر اساس توانايي ها و آزمونهايي كه طي 2 ماه آموزشي ميگيرن هست
آره؟‌درسته و صحت داره؟
يعني به مدرك داشتن ديگه نيست كه درجه بدنت يا ندن

ممنون

HITB0Y
21-09-2010, 00:33
سلام به همگی
من متولد 71 هستم و میخوام زودتر از موعد مقرر به خدمت برم تا بتونم از کسر خدمت استفاده کنم ولی سازمان وظیفه میگه نمیتونی!!!
طبق دفترچه سال اعزام من 90 هستش ولی معلوم نیست سال دیگه این قانون کسر خدمت بابت خدمت پدرم در منطقه(21 ماه) پابرجا باشه یا نه؟!
حالا به نظرتون من چیکار کنم؟!
اول برم سراغ سابقه خدمت پدرم یا اول برم خدمت بعد در طول سربازی برم دنبال کسری؟!
آیا میشه همزمان با ارسال مدارک به سازمان وظیفه سابقه خدمت رو جهت کسر توی اون اعمال کرد؟
راستی پدر من توی لشگر 21 حمزه خدمت میکرده که الان از تهران به تبریز منتقل شده,آیا اونا توی تهران نماینده دارن که بشه سابقه خدمت ازشون گرفت یا مثلا ازشون درخواست کرد که از طریق فکس سابقه خدمت رو ارسال کنن یا باید حتما بریم تبریز؟!!!
با تشکر

farshidshd
21-09-2010, 10:58
سلام
ميگم كه يه سوال:‌ شنيدم درجه دادن توي سربازي ها بر اساس توانايي ها و آزمونهايي كه طي 2 ماه آموزشي ميگيرن هست
آره؟‌درسته و صحت داره؟

ممنون

ما که چیزی نشنیدیم...

بر حسب مدرک هست که قبلا اینطوری بوده::

دیپلم و زیر دیپلم : سرباز صفر
فوق دیپلم: استوار یکم
لیسانس و بالاتر : ستوان یکم

الان گفتن این درجه فقط کمتر میشه...

سلام به همگی
من متولد 71 هستم و میخوام زودتر از موعد مقرر به خدمت برم تا بتونم از کسر خدمت استفاده کنم ولی سازمان وظیفه میگه نمیتونی!!!
طبق دفترچه سال اعزام من 90 هستش ولی معلوم نیست سال دیگه این قانون کسر خدمت بابت خدمت پدرم در منطقه(21 ماه) پابرجا باشه یا نه؟!
حالا به نظرتون من چیکار کنم؟!
اول برم سراغ سابقه خدمت پدرم یا اول برم خدمت بعد در طول سربازی برم دنبال کسری؟!
آیا میشه همزمان با ارسال مدارک به سازمان وظیفه سابقه خدمت رو جهت کسر توی اون اعمال کرد؟
راستی پدر من توی لشگر 21 حمزه خدمت میکرده که الان از تهران به تبریز منتقل شده,آیا اونا توی تهران نماینده دارن که بشه سابقه خدمت ازشون گرفت یا مثلا ازشون درخواست کرد که از طریق فکس سابقه خدمت رو ارسال کنن یا باید حتما بریم تبریز؟!!!
با تشکر

خب الان مشمول نیستی که بری . و این قانون هم همیشه ثابت هست و از بین نمیره...

شما هم بین دنبال مدارک پدرتون . باید از محل خدمت پدر نامه بگیرین...( احتمالا همون تبریز )

بعد که رفتین خدمت نامه رو ببرین تا براتون کسری در نظر بگیرن

ariajoker
21-09-2010, 12:28
سلام دوستان بنده دفترچه فرستاده بودم و برگه ی سفید هم برام اومده و تاریخ اعزام هم 18 مهر هست .
ولی دانشگاه قبول شدم و برگه ی سبز رو دانشگاه گرفت .
حالا توی برگه ی سفید نوشته قبل از اعزام در صورت قبولی در دانشگاه به معاونت وظیفه اطلاع بدین .
حالا من باید چکار کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

HITB0Y
21-09-2010, 12:35
خب الان مشمول نیستی که بری . و این قانون هم همیشه ثابت هست و از بین نمیره...

شما هم بین دنبال مدارک پدرتون . باید از محل خدمت پدر نامه بگیرین...( احتمالا همون تبریز )

بعد که رفتین خدمت نامه رو ببرین تا براتون کسری در نظر بگیرن

توی پلیس +10 گفتن که این قانون فعلا تا آخر سال هست و معلوم نیست که برای سال دیگه تمدید بشه یا نه؟!!!:41:
راستی من دانشگاه هم قبول شدم ولی سر همین قضیه فعلا نمیدونم باید چیکار کنم؟!
مرخصی بگیرم؟
رزرو کنم؟!
...؟!
ممنون

rozbeh85
21-09-2010, 13:40
سلام
آره؟‌درسته و صحت داره؟

ممنون

در ارتش به قرار زیر هست
زیر دیپلم سرباز صفر
دیپلم سرجوخه
فوق دیپلم سر گروهبان
لیسانس ستوان 2
فوق لیسانس و دکترا ستوان یک

و اینکه ارتش درجه ها رو تا قانون نشه پایین نمیاره

farshidshd
21-09-2010, 13:48
سلام دوستان بنده دفترچه فرستاده بودم و برگه ی سفید هم برام اومده و تاریخ اعزام هم 18 مهر هست .
ولی دانشگاه قبول شدم و برگه ی سبز رو دانشگاه گرفت .
حالا توی برگه ی سفید نوشته قبل از اعزام در صورت قبولی در دانشگاه به معاونت وظیفه اطلاع بدین .
حالا من باید چکار کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

اگه دانشگاه ثبت نام کردی دیگه لازم نیست کاری کنی...

برای اطمینان بیشتر به حوزه نظام وظیفه شهر خودتون مراجعه کن

.

farhad1122
21-09-2010, 16:34
سلام
توی صفحه هایی که در دفترچه خدمت باید عکس بچسبونم، خواستم بپرسم باید عکس 3 در 4 باشه یا 2 در 3؟ دفترچه رو خوندم ولی چیزی ننوشته و فقط نوشته یه عکس 2 در 3 به غیر از عکسهایی که می چسبونین جدا به همراه داشته باشین. بعد راستی عکس رو باید با چسب بچسبونم یا منگنه بزنم یا فرقی نداره؟ ببخشید که سوالام ضایع است:31: اما لطفاً جواب بدین.:11:

Sha7ab
21-09-2010, 17:18
سلام
توی صفحه هایی که در دفترچه خدمت باید عکس بچسبونم، خواستم بپرسم باید عکس 3 در 4 باشه یا 2 در 3؟ دفترچه رو خوندم ولی چیزی ننوشته و فقط نوشته یه عکس 2 در 3 به غیر از عکسهایی که می چسبونین جدا به همراه داشته باشین. بعد راستی عکس رو باید با چسب بچسبونم یا منگنه بزنم یا فرقی نداره؟ ببخشید که سوالام ضایع است:31: اما لطفاً جواب بدین.:11:
عکس های من 3*4 بود ولی قانوناً باید 2*3 باشه.
با چسپ بزنی بهتره. روی برگه ی پزشک رو هم خود پزشک برات میزنه.

akharwarbaz
22-09-2010, 13:52
سلام اقا ما دوباره مزاحم شديم

من مداركمو فرستاده بودمم از +10 حالا حدود 15-16 روز پيش برگ سبز من اومد و امروزم برگ سفيد.. منم همينطور كه گفته بودم قبلا بايد 18 روز برم سربازي !! بعد زده محل اموزش كد 4 !!!‌الان سرچ كردم كد 4 رو بيرجند ه !‌ يعني مني كه 18 روز بايد خدمت كنم بايد برم بيرجند از تهران‌؟؟ چطوريه ؟؟ ميشه عوضش كرد ؟ بعد يه چيز ديگه اينكه تو اين برگه سفيد چيزي از كسر خدمت گفته نشده .. كلا همينطوري هست ؟ اخه تو برگ سبز نوشته بود كه " درخواست كسر از خدمت :-522 روز جهت سابقه والديين(غير سربازي" ولي تو اين چيزي ننوشته.يه راهنمايي كنيد ممنون ميشم :ايكس

Mr Unknown
22-09-2010, 16:25
دوستان قضیه این برگه سفید چیه؟
برا من یه برگ سبز اومد که اونم دانشگاه ازم گرفت

akharwarbaz
22-09-2010, 19:07
دوستان قضیه این برگه سفید چیه؟
برا من یه برگ سبز اومد که اونم دانشگاه ازم گرفت

والا برا من يه برگه سبز رنگ اومد الانم يه برگه سفيد رنگ اومده.. تنها فرقشم اين بود كه تو سبزه كد محل اموزشي رو نزده بود ولي تو اين زده بود با يه سري شرايط كه مشمول ها بايد رعايتش كنن مثل اوردن حوله .. زدن سر و ..

rahgozar1364
22-09-2010, 19:26
سلام .
یه سوال!
داداش کوچیکم متولد مهر سال 70 هست - یعنی نیمه دوم.
میخواد تو کنکور سال 90 هم شرکت کنه. از قوانینش سر در نمیارم. ظاهراً باید بره دفترچه بگیره. میخوام بدونم یه راهی هست که فعلا نره تا کنکورش رو بده! اصلاً میتونه شرکت کنه یا نه؟ یا حتما باید بره سربازی؟ راهی هست که بتونه نره تا موقعی که کنکور بده؟!

MeMri
22-09-2010, 19:41
دوستان یه سوال!من سال 89 دانشگاه آزاد قبول نشدم،می خوام سال 90 امتحان بدم،امکانش هست؟

پیش دانشگاهی هم امسال تموم کردم (88-89)

joe_satriani
22-09-2010, 20:15
دوستان یه سوال!من سال 89 دانشگاه آزاد قبول نشدم،می خوام سال 90 امتحان بدم،امکانش هست؟

با سلام
شما متولد چه سالي هستي؟؟

MeMri
22-09-2010, 20:39
سلام دوست عزیز!من متولد سال 71/6 هستم!

man7tomani
22-09-2010, 22:50
سلام
من ترم قبل فارغ التحصیل شدم که این ترم هم دارن ورودی های جدید ثبت نام میشن اما برای تصویه حساب اقدام نکردم.امروز که رفتم واسعه تصویه حساب مسئول رشته گفت که چون دیر اومدی 3 ماه اضافه خدمت خوردی.
الان من که برای کارشناسی قبول شدم باید چیکار کنم؟ میتونم ثبت نام کنم؟
من اصلا اطلاع ندشاتم که باید زودتر میرفتم برای تسویه حساب تا کارهای خدمت مشکلدار نشه.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

MeMri
23-09-2010, 05:03
یکی این قانون رو توضیح می ده یعنی چی؟ می تونم یه سال دیگه هم کنکور بدم؟تو رو خدا کمکم کنید

"فارغ التحصيلان و دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه روزانه و شبانه نظام قديم آموزش متوسطه و همچنين فارغ التحصيلان دوره پيش دانشگاهي و دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد1371 و بعد از آن .

تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1390 احتياجي به اخذ دفترچه آماده بخدمت ندارند ، ولي لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام مي گردد ،‌به خدمت اعزام شوند . بديهي است در صورت پذيرفته شدن در آزمون سراسري ، در هر مرحله‌اي از خدمت ترخيص خواهند شد . در غير اينصورت غايب محسوب شده و پذيرش آنها در آزمون سراسري سال 1390 ملغي مي گردد."

barslona2006
23-09-2010, 09:10
سلام دوستان
من در رفتگی شدید کتف سمت راست دارم بیش از 20 دفه در رفته
و متخصص گفت باید عمل کنی و ام ار ای هم گرفتم و باید عمل کنم
دوستان ایا من معاف میشم؟؟؟
کسی تا حالا با در رفتگی کتف اینجا معاف شده؟؟؟
پیشاپیش ممنون از جوابتون

behdana
23-09-2010, 09:19
سلام .
یه سوال!
داداش کوچیکم متولد مهر سال 70 هست - یعنی نیمه دوم.
میخواد تو کنکور سال 90 هم شرکت کنه. از قوانینش سر در نمیارم. ظاهراً باید بره دفترچه بگیره. میخوام بدونم یه راهی هست که فعلا نره تا کنکورش رو بده! اصلاً میتونه شرکت کنه یا نه؟ یا حتما باید بره سربازی؟ راهی هست که بتونه نره تا موقعی که کنکور بده؟!

متولد نیمه دوم سال 70 باید برای شرکت در کنکور 90 دفترچه خدمت رو ارسال کنه.
توضیحات کامل در این پست:

---------- Post added at 09:19 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

شما که متولد نیمه اول 71 هستی برای کنکور 90 نیازی به دفترچه خدمت نداری.
بشین از همین الان درس بخون. :46:

farshidshd
23-09-2010, 09:35
سلام
من ترم قبل فارغ التحصیل شدم که این ترم هم دارن ورودی های جدید ثبت نام میشن اما برای تصویه حساب اقدام نکردم.امروز که رفتم واسعه تصویه حساب مسئول رشته گفت که چون دیر اومدی 3 ماه اضافه خدمت خوردی.
الان من که برای کارشناسی قبول شدم باید چیکار کنم؟ میتونم ثبت نام کنم؟
من اصلا اطلاع ندشاتم که باید زودتر میرفتم برای تسویه حساب تا کارهای خدمت مشکلدار نشه.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

اگه غیبت خوردین که هیچ راهی نیست جز خدمت کردن...

یکی این قانون رو توضیح می ده یعنی چی؟ می تونم یه سال دیگه هم کنکور بدم؟تو رو خدا کمکم کنید

"فارغ التحصيلان و دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه روزانه و شبانه نظام قديم آموزش متوسطه و همچنين فارغ التحصيلان دوره پيش دانشگاهي و دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد1371 و بعد از آن .

تبصره - اين افراد براي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1390 احتياجي به اخذ دفترچه آماده بخدمت ندارند ، ولي لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام مي گردد ،‌به خدمت اعزام شوند . بديهي است در صورت پذيرفته شدن در آزمون سراسري ، در هر مرحله‌اي از خدمت ترخيص خواهند شد . در غير اينصورت غايب محسوب شده و پذيرش آنها در آزمون سراسري سال 1390 ملغي مي گردد."

اگه متولد 71 هستی میتونی 90 کنکور بدی...
اگه قبول شدی که میری اگه نه ، میری خدمت

سلام دوستان
من در رفتگی شدید کتف سمت راست دارم بیش از 20 دفه در رفته
و متخصص گفت باید عمل کنی و ام ار ای هم گرفتم و باید عمل کنم
دوستان ایا من معاف میشم؟؟؟
کسی تا حالا با در رفتگی کتف اینجا معاف شده؟؟؟
پیشاپیش ممنون از جوابتون

شاید معاف از رزم بشی...

.

akharwarbaz
23-09-2010, 11:37
سلام اقا ما دوباره مزاحم شديم

من مداركمو فرستاده بودمم از +10 حالا حدود 15-16 روز پيش برگ سبز من اومد و امروزم برگ سفيد.. منم همينطور كه گفته بودم قبلا بايد 18 روز برم سربازي !! بعد زده محل اموزش كد 4 !!!‌الان سرچ كردم كد 4 رو بيرجند ه !‌ يعني مني كه 18 روز بايد خدمت كنم بايد برم بيرجند از تهران‌؟؟ چطوريه ؟؟ ميشه عوضش كرد ؟ بعد يه چيز ديگه اينكه تو اين برگه سفيد چيزي از كسر خدمت گفته نشده .. كلا همينطوري هست ؟ اخه تو برگ سبز نوشته بود كه " درخواست كسر از خدمت :-522 روز جهت سابقه والديين(غير سربازي" ولي تو اين چيزي ننوشته.يه راهنمايي كنيد ممنون ميشم :ايكس

يكي ام جواب مارو بده جاي دوري نميره :41:

rozbeh85
23-09-2010, 15:27
يكي ام جواب مارو بده جاي دوري نميره :41:

کد رو که نمیشه عوض کرد، مشکلی هم نیست تو برگه سفید نزده، تو آموزشی بری برگه سبز هم میبری هم آنها میگیرند و خودشان کارارو میکنند

akharwarbaz
23-09-2010, 18:46
کد رو که نمیشه عوض کرد، مشکلی هم نیست تو برگه سفید نزده، تو آموزشی بری برگه سبز هم میبری هم آنها میگیرند و خودشان کارارو میکنند

ممنون داداش ولي خدايي خيلي ستمه !! من كجا بيرجند كجا !! همينجوري شانسي ه كد ميزنن يا به مدارك و .. نيگا ميكنن ؟

rozbeh85
23-09-2010, 19:12
ممنون داداش ولي خدايي خيلي ستمه !! من كجا بيرجند كجا !! همينجوري شانسي ه كد ميزنن يا به مدارك و .. نيگا ميكنن ؟

به مدرک و اینها نگاه میکنند برای مثال لیسانس به بالا تو نزاجا یا 01 هست یا 02

senatormobile
24-09-2010, 11:31
تو دوره آموزشی تو هر شهر یا استانی باشی چیزی به اسم میاندوره هست که که اواسط آموزشی میزارن چند روزی بری خونه ؟

farshidshd
24-09-2010, 11:40
تو دوره آموزشی تو هر شهر یا استانی باشی چیزی به اسم میاندوره هست که که اواسط آموزشی میزارن چند روزی بری خونه ؟

بله درسته . ولی بستگی به پادگان و فرمانده ها داره...

ما که اواخر آموزشی میاندوره دادن اونم 2 روز فقط...

BMW.M3_E46
24-09-2010, 13:19
با سلام من یه دفترچه معافی گرفتم برگه شماره 2 رو که پر کردم یکم خط خوردگی داره مشکلی که نداره!؟

rozbeh85
24-09-2010, 13:37
بله درسته . ولی بستگی به پادگان و فرمانده ها داره...

ما که اواخر آموزشی میاندوره دادن اونم 2 روز فقط...

میان دوره ما 7 روز بود و پایان دوره 16 روز

man7tomani
24-09-2010, 13:56
farshidshd جان بنا به پاسخ شما در پست 2341
من هنوز دفتر چه رو پست نکردم.یعنی غیبت خوردم؟
فقط دیر تسویه حساب کردم
این همه زحمت ما واسعه کنکور به باد فنا رفت یعنی؟

rozbeh85
24-09-2010, 17:30
farshidshd جان بنا به پاسخ شما در پست 2341
من هنوز دفتر چه رو پست نکردم.یعنی غیبت خوردم؟
فقط دیر تسویه حساب کردم
این همه زحمت ما واسعه کنکور به باد فنا رفت یعنی؟

شما فرجه 6 ماهه ات از زمان اعلام آخرین نمره ات حساب میشه و کاری به این ندارند که کی میری واسه تصویه، اگه 6 ماه از تاریخ اعلام آخرین نمره ات گذشته است غیبت خوردی و طبق قانون مشمولین دارای غیبت مجاز به شرکت در کنکور و ادامه تحصیل نیستند.

AB
25-09-2010, 12:17
سلام.

چقدر طول میکشه تا مدارک از دانشگاه برسه دست نظام وظیفه؟(برای دانشجویان جدیدالورود)

من 18 مهر اعزاممه.دانشگاه هم ثبت نام کردم.پری روز هم تعیین محل آموزش اومده بود.پایینش هم نوشته بود که هرگونه تغییر مثل قبولی در دانشگاه رو باید قبلا اطلاع بدین.حالا من خودم باید برم نظام وظیفه یا دانشگاه حلش میکنه؟

farshidshd
25-09-2010, 12:21
سلام.

چقدر طول میکشه تا مدارک از دانشگاه برسه دست نظام وظیفه؟(برای دانشجویان جدیدالورود)

من 18 مهر اعزاممه.دانشگاه هم ثبت نام کردم.پری روز هم تعیین محل آموزش اومده بود.پایینش هم نوشته بود که هرگونه تغییر مثل قبولی در دانشگاه رو باید قبلا اطلاع بدین.حالا من خودم باید برم نظام وظیفه یا دانشگاه حلش میکنه؟

خوده دانشگاه کاراشو انجام میده . شما هم برای اطمینان بیشتر به نظام وظیفه اطلاع بدین

senatormobile
25-09-2010, 13:43
این طرح جبهه پدر که از خدمت پسر کسر میشه من 9 ماه کسری گرفتم باهاش بعد تا اعتبارش هم تا سال 89 هست . آیا خبری از جایی درز نکرده که بعد 89 هم میشه استفاده کرد یا خیر ؟

arash66_2m
25-09-2010, 13:46
شما فرجه 6 ماهه ات از زمان اعلام آخرین نمره ات حساب میشه و کاری به این ندارند که کی میری واسه تصویه، اگه 6 ماه از تاریخ اعلام آخرین نمره ات گذشته است غیبت خوردی و طبق قانون مشمولین دارای غیبت مجاز به شرکت در کنکور و ادامه تحصیل نیستند.

اگه کسی معرفی به استاد داشته باشه ؟
آخرین نمره نمره درس معرفی به استاد هس یا نه ؟ که برای 6 ماه اینا غیبت نخوری

ahmad_babol
25-09-2010, 13:56
اگه کسی معرفی به استاد داشته باشه ؟
آخرین نمره نمره درس معرفی به استاد هس یا نه ؟ که برای 6 ماه اینا غیبت نخوری

باید بستگی به تاریخ فارغ التحصیلیت که دانشگاه میزنه داشته باشه
برای یکی از دوستان که شبیه همین شرایط رو داشت ایجوری بود

ShayaN3K
25-09-2010, 13:57
دوستان من یه سوال داشتم
می خواستم بدونم وقتی که اجازه ی خروج از کشور داشته باشی برای 30 روز ولی ویزای تحصیلی داشته باشی برای 1 سال
موقع خروج به نوع ویزا هم نگاه می کنن ؟

من می خوام از ایران برم و دیگه هم بر نگردم.

حالا اگه هم نگاه کنن اجازه دارن که از خروجم جلو گیری کنن ؟

HITB0Y
25-09-2010, 14:47
این طرح جبهه پدر که از خدمت پسر کسر میشه من 9 ماه کسری گرفتم باهاش بعد تا اعتبارش هم تا سال 89 هست . آیا خبری از جایی درز نکرده که بعد 89 هم میشه استفاده کرد یا خیر ؟
من امروز از 2 تا شعبه پلیس+10 پرسیدم,گفتن که سال دیگه تمدید نمیشه!!!:13:
شرایط من هم مشابه شما هستش,هرچه زودتر بریم بهتره.

senatormobile
26-09-2010, 10:52
بعد میگن این کدهای آموزشی که تو اینترنت پخش شده هر سال عوض میشه یا نه ثابته ؟

farshidshd
26-09-2010, 12:10
دوستان من یه سوال داشتم
می خواستم بدونم وقتی که اجازه ی خروج از کشور داشته باشی برای 30 روز ولی ویزای تحصیلی داشته باشی برای 1 سال
موقع خروج به نوع ویزا هم نگاه می کنن ؟

من می خوام از ایران برم و دیگه هم بر نگردم.

حالا اگه هم نگاه کنن اجازه دارن که از خروجم جلو گیری کنن ؟

به ویزا چی کار دارن... فکر نکنم ببینن

بعد میگن این کدهای آموزشی که تو اینترنت پخش شده هر سال عوض میشه یا نه ثابته ؟

همیشه ثابته...

rozbeh85
26-09-2010, 18:20
من امروز از 2 تا شعبه پلیس+10 پرسیدم,گفتن که سال دیگه تمدید نمیشه!!!:13:
شرایط من هم مشابه شما هستش,هرچه زودتر بریم بهتره.

پلیس +10 از کجا میدونه؟
هنوز هیچ چیزی معلوم نیست

MeMri
27-09-2010, 02:56
پلیس +10 از کجا میدونه؟
هنوز هیچ چیزی معلوم نیست

پلیس +10 نمی دونست من مشمول هستم یا نه:31:

بهترین راهش اینه از نظام وظیفه (میدان سپاه) بپرسی :27::11:

samadsam
29-09-2010, 09:23
ببخشید من متولد فرورین 71 هستم الان دفترچه گرفتم پشت کنم می خواستم بدونم تقریبا کی اعزام می شم
2 ماه دیگه دفترچه پست کنم به 24 ماهه می خورم یا همون 18 ماست

rozbeh85
29-09-2010, 10:07
ببخشید من متولد فرورین 71 هستم الان دفترچه گرفتم پشت کنم می خواستم بدونم تقریبا کی اعزام می شم
2 ماه دیگه دفترچه پست کنم به 24 ماهه می خورم یا همون 18 ماست

دوست عزیز هنوز هیچ طرح یا قانونی واسه افزایش خدمت سربازی نیومده، این یه شایعه است که همه میگن از سال 90 خدمت میشه 24 ماه
هنوز هیچ چیزی معلوم نیست و من به شخصه فکر نمیکنم خدمت افزایش پیدا کنه
در هر صورت شما اگر 2 ماه دیگه پست کنی سال 90 اعزام میشی

Download Master
29-09-2010, 13:42
یه سوال مبتدیانه :

منم چشم هم آستیکماته و هم دور بین :24:. واسه معافی اینا رو باهم جمع میکنن یا فقط آستیگمات رو در نظر میگیرن (آخه آستیگماتش بیشتره)

ali_hp
29-09-2010, 14:10
سلام به همه دوستان
یکی از دوستان من که متولد 68/6/12 می باشد،در کنکور 86 در کارشناسی دانشگاه پیام نور قوچان قبول شد،و در تاریخ 87/1/21
انصراف داد و در کاردانی شهرسازی مشهد درسشو خوند،و 88/11/30 فارغ التحصیل شد.89/5/30 دفترچه پست کرد،حالا که برگ سبزش اومده،تاریخ اعزامش 89/8/1 و سه ماه اضافه خدمت خورده!کسی می دونه آیا قانونش همینه یا اشتباه شده؟میشه کاری کرد؟از نظام وظیفه مشهد و پلیس +10 که هیچ جوابی نگرفت،تا اونجایی که من میدونم میشه انصراف داد و در یه رشته دیگه ادامه تحصیل داد ولی نمیدونم چرا این دوستم اضافه خدمت خورده...
یه سوال دیگه اینکه این دوستم اگه در دوره کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی (کنکورش برج 10) قبول بشه میتونه درسشو ادامه بده بعد بقیه خدمتشو بره؟الان رو برگ سبزش نوشتن فقط بعد از خدمت میتونه ادامه تحصیل بده...که فکر کنم دلیلش غیبتی که براش خورده...

Glad Boy
30-09-2010, 12:13
سلام دوستان؛
آقا یه سوال ! من به خاطر سربازی پدرم تونستم 15 ماه کسری بگیرم ! ( یک دهنی ازم سرویس شد که نگو! ). حالا می خوام
ببینم اگه بتونم اون سه ماه باقی مونده رو هم با بسیج کسر کنم بازم باید برم آموزشی یا اینکه معاف کامل میشم !؟
در ضمن فعلا هم دانشجوام تا یک سال دیگه ...

mehdi2222
30-09-2010, 12:15
اقا بریم سربازی تا مردبشین:8:

akharwarbaz
30-09-2010, 12:43
اقا بریم سربازی تا مردبشین:8:

نميدونم چرا اينقد از اين جمله بدم اومده .. همه هم همينو ميگن مگه الان ما زنيم :41: 18 ماه وقت ادم به بدترين شكل تلف ميشه اونوق يك سري ميگن بريد مرد ميشيد

---------- Post added at 12:43 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

بزرگترين سرمايه ما جوونا كه وقتمونه رو ازمون ميگيرن كه چي اخه .....

farshidshd
30-09-2010, 12:49
یه سوال مبتدیانه :

منم چشم هم آستیکماته و هم دور بین :24:. واسه معافی اینا رو باهم جمع میکنن یا فقط آستیگمات رو در نظر میگیرن (آخه آستیگماتش بیشتره)

پست اول همین تاپیک توضیح داده شده...

سلام به همه دوستان
یکی از دوستان من که متولد 68/6/12 می باشد،در کنکور 86 در کارشناسی دانشگاه پیام نور قوچان قبول شد،و در تاریخ 87/1/21
انصراف داد و در کاردانی شهرسازی مشهد درسشو خوند،و 88/11/30 فارغ التحصیل شد.89/5/30 دفترچه پست کرد،حالا که برگ سبزش اومده،تاریخ اعزامش 89/8/1 و سه ماه اضافه خدمت خورده!کسی می دونه آیا قانونش همینه یا اشتباه شده؟میشه کاری کرد؟از نظام وظیفه مشهد و پلیس +10 که هیچ جوابی نگرفت،تا اونجایی که من میدونم میشه انصراف داد و در یه رشته دیگه ادامه تحصیل داد ولی نمیدونم چرا این دوستم اضافه خدمت خورده...
یه سوال دیگه اینکه این دوستم اگه در دوره کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی (کنکورش برج 10) قبول بشه میتونه درسشو ادامه بده بعد بقیه خدمتشو بره؟الان رو برگ سبزش نوشتن فقط بعد از خدمت میتونه ادامه تحصیل بده...که فکر کنم دلیلش غیبتی که براش خورده...

دفترچه رو باید 1 ماه قبل از اتمام فرجه 6 ماهه میفرستاد.
غیبت درسته و نمیتونه دانشگاه بره...

سلام دوستان؛
آقا یه سوال ! من به خاطر سربازی پدرم تونستم 15 ماه کسری بگیرم ! ( یک دهنی ازم سرویس شد که نگو! ). حالا می خوام
ببینم اگه بتونم اون سه ماه باقی مونده رو هم با بسیج کسر کنم بازم باید برم آموزشی یا اینکه معاف کامل میشم !؟
در ضمن فعلا هم دانشجوام تا یک سال دیگه ...

2 ماه آموزشی اجباری هست مگر برای کسانی که معافیت پزشکی میگیرن

موفق باشید

Glad Boy
30-09-2010, 12:55
2 ماه آموزشی اجباری هست مگر برای کسانی که معافیت پزشکی میگیرن

پس چطوریه که من یکی از دوستام که پدرش بیشتر از 30 ماه داشت معاف کامل شد ؟!
تازه از بسیج و مسیج اینا هم اصلا استفاده نکرد ! کارت پایان خدمتشم چند هفته بعد اومد در خونشون ! خودم دیدمش ! آموزشی هم نرفت !

akharwarbaz
30-09-2010, 14:26
پس چطوریه که من یکی از دوستام که پدرش بیشتر از 30 ماه داشت معاف کامل شد ؟!
تازه از بسیج و مسیج اینا هم اصلا استفاده نکرد ! کارت پایان خدمتشم چند هفته بعد اومد در خونشون ! خودم دیدمش ! آموزشی هم نرفت !

درسته اگه 30 ماه باشه معاف ميشي اين چيزيه خود +10 به من گفت

Glad Boy
30-09-2010, 15:21
درسته اگه 30 ماه باشه معاف ميشي اين چيزيه خود +10 به من گفت

اگر مجموع دو تا چیز 30 ماه بشه چی ؟! یعنی اگه من بتونم بسیج هم جور کنم که با اون 15 ماه جمعا بیشتر از 18 ماه کسری هم داشته باشم بازم باید برم آموزشی ؟!
آخه یکی بهم گفت اگه مجموعش بیشتر از 18 ماه بشه نباید بری آموزشی !
راستی اگه سوالی داشته در مورد خدمت این +10 ها می تونن جواب بدن !؟

aftab_azad20
30-09-2010, 19:38
سلام من در تاریخ31شهریور امسال فارغ تحصیل شدم ،کاردانی ،تو دوره کارشناسی ناپیوسته هم قبول شدم و ثبت نام هم کردم،حالا میخوام امتحان کارشناسی ناپیوسته آزاد هم شرکت کنم حالا اگه آزاد قبول شدم میخوام از اون دانشگاه انصراف بدم و از اون شهر فرار کنم،حالا واسه خدمت به مشکل بر میخورم یا نه،واگه به مشکل بر میخورم راهکار چیه

Sha7ab
30-09-2010, 20:46
من دانشگاه قبول شدم و برگ سبز خدمت رو برای ثبت نام بردم و ثبت نام هم کردم. الان یه نامه اومده در خونه که فلان روز باید بیای نظام وظیفه برای اعزام و نوشته که اگه دانشگاه قبول شدی باید به نظام وظیفه اطلاع بدی. برای اطلاع دادن به نظام وظیفه باید چه مدرکی رو همراه خودم ببرم؟

HITB0Y
30-09-2010, 22:21
سلام
من اگه هفته آینده مدارکم رو برای نظام وظیفه ارسال کنم کی اعزام میشم؟
با تشکر

akharwarbaz
30-09-2010, 23:58
اگر مجموع دو تا چیز 30 ماه بشه چی ؟! یعنی اگه من بتونم بسیج هم جور کنم که با اون 15 ماه جمعا بیشتر از 18 ماه کسری هم داشته باشم بازم باید برم آموزشی ؟!

اره داداش نمونش خوده من .. من از پدرم 17 ماه و 12 روز معافي گرفتم كه +10 گفت كه اگه بيسج فعال يا كارداني داشتي معاف ميشدي ... الان سره اين 18 روز فك كنم بايد كل اموزشي رو برم طبق گفته هاي دوستان :41:

REGISTERED-USER
01-10-2010, 00:10
اره داداش نمونش خوده من .. من از پدرم 17 ماه و 12 روز معافي گرفتم كه +10 گفت كه اگه بيسج فعال يا كارداني داشتي معاف ميشدي ... الان سره اين 18 روز فك كنم بايد كل اموزشي رو برم طبق گفته هاي دوستان :41:

بله باید بری ... زیر 30 ماه سابقه جبهه شده 29 ماه و خورده ای هم که باشه باید بری آموزشی رو

ولی بعدش ترخیصی و یک سال هم باید منتظر کارت جدید باشی :27:

REGISTERED-USER
01-10-2010, 00:28

دیگه چی ؟ خیر باید پیوسته باشه ... منفصل فقط کسر خدمت میدن :46:

Glad Boy
01-10-2010, 01:15
دیگه چی ؟ خیر باید پیوسته باشه ... منفصل فقط کسر خدمت میدن :46:

ولی طبق صحبت این دوستمون که میگه اونم پلیس +10 بهش گفته میشه معاف شد !

تازه من هم مدرک کاردانی دارم هم اینکه می تونم کسری بسیج جور کنم ! یعنی بازم معاف نمی شم و باید برم آموزشی رو ؟!

aftab_azad20
01-10-2010, 09:26
سلام من در تاریخ31شهریور امسال فارغ تحصیل شدم ،کاردانی ،تو دوره کارشناسی ناپیوسته هم قبول شدم و ثبت نام هم کردم،حالا میخوام امتحان کارشناسی ناپیوسته آزاد هم شرکت کنم حالا اگه آزاد قبول شدم میخوام از اون دانشگاه انصراف بدم و از اون شهر فرار کنم،حالا واسه خدمت به مشکل بر میخورم یا نه،واگه به مشکل بر میخورم راهکار چیه
چی شد پس؟:19:

HITB0Y
01-10-2010, 13:45
سلام
من اگه هفته آینده مدارکم رو برای نظام وظیفه ارسال کنم کی اعزام میشم؟
با تشکر
هیشکی نمیدونه؟!!

dsa dsa
01-10-2010, 13:50
2/3 ماه دیگه اعزام میشه به امید خدا.

rozbeh85
01-10-2010, 19:35
2/3 ماه دیگه اعزام میشه به امید خدا.

فکر کنم بیشتر بشه، شاید بیوفته بعد عید
من خودم سال پیش هفته سوم مهر پست کردم افتادم تیر 89
البته رفتم نظام وظیفه کلی جلو انداختم

senatormobile
01-10-2010, 22:24
من که یک آبان اعزامم اصلا معلوم نیست کدوم ارگان میفتم یعنی نیروی خاصی جذب نیروی بیشتری تو این ماه نداره ؟ :13:

fardinstar
02-10-2010, 11:43
سلام دوستان. من پدرم دقيقا 6 ماه سابقه حضور در منطقه عملياتي جبهه داره و خودمم سه سال تمام بسيجي فعال دارم. من چقدر ميتونم كسر خدمت بگيرم ؟ و اينكه آيا ميشه حين تحصيل در دانشگاه كسري خدمت گرفت و در مراكز پليس +10 ثبت كرد ؟

behdana
02-10-2010, 13:03
سلام دوستان. من پدرم دقيقا 6 ماه سابقه حضور در منطقه عملياتي جبهه داره و خودمم سه سال تمام بسيجي فعال دارم. من چقدر ميتونم كسر خدمت بگيرم ؟ و اينكه آيا ميشه حين تحصيل در دانشگاه كسري خدمت گرفت و در مراكز پليس +10 ثبت كرد ؟

به خاطر جبهه پدرتون حدود سه ماه و نیم کسر میشه.
برای کسری بسیجی فعال ، اگر در سپاه بیفتی کار راحت تره ولی ارتش یه مقدار سخته.
ضمنا یکی از فامیل های ما حدود5-6 سال بسیجی فعال بود و کلی فعالیت داشت ولی سر همین کسری گرفتن تو ارتش خیلی سختی کشید.
کلا بسیج هم سر این کسری دادن به ایشون خیلی اذیت کرد ولی آخرش گرفت. 6 ماه کسری گرفت.
تو هم پیگیر باش.

kortol
02-10-2010, 13:05
من سابقه کیست استخوانی در پای چپم دارم که منجر به شکستگی پا و عمل جراحی شده و در عمل هم برای ترمیم بافت آسیب دیده از کمرم استخوان برداشه و در محل کیست قرار دادن.......با توجه به بندی که گفتید در مورد معافیت های سربازی و بخش هشتم: بيماريهاي استخوان ( اسكلت) بند 10- كيستهاي استخواني: آیا من امکان معافیت دائم و یا معاف از رزم برام وجود داره....من الان دانشجو هستم..........
ممنون میشم جوابم رو بدید..........

farshidshd
02-10-2010, 13:34
چی شد پس؟:19:

مشکلی نیست میتونین این کار رو انجام بدین...

من سابقه کیست استخوانی در پای چپم دارم که منجر به شکستگی پا و عمل جراحی شده و در عمل هم برای ترمیم بافت آسیب دیده از کمرم استخوان برداشه و در محل کیست قرار دادن.......با توجه به بندی که گفتید در مورد معافیت های سربازی و بخش هشتم: بيماريهاي استخوان ( اسكلت) بند 10- كيستهاي استخواني: آیا من امکان معافیت دائم و یا معاف از رزم برام وجود داره....من الان دانشجو هستم..........
ممنون میشم جوابم رو بدید..........

احتمالا معاف از رزم میشین

fardinstar
02-10-2010, 13:39
به خاطر جبهه پدرتون حدود سه ماه و نیم کسر میشه.
برای کسری بسیجی فعال ، اگر در سپاه بیفتی کار راحت تره ولی ارتش یه مقدار سخته.
ضمنا یکی از فامیل های ما حدود5-6 سال بسیجی فعال بود و کلی فعالیت داشت ولی سر همین کسری گرفتن تو ارتش خیلی سختی کشید.
کلا بسیج هم سر این کسری دادن به ایشون خیلی اذیت کرد ولی آخرش گرفت. 6 ماه کسری گرفت.
تو هم پیگیر باش.
ميشه حين تحصيل در دانشگاه كار كسري بسيجي فعال رو پيگيري كرد و در مراكز پليس +10 ثبت كرد تا در موعد اعزام استفاده كنم( حالا ميتونه چهار سال بعد باشه يا 6 سال بعد خلاصه هر وقت كه لازم باشه برم سربازي) ؟

Glad Boy
02-10-2010, 14:12
ميشه حين تحصيل در دانشگاه كار كسري بسيجي فعال رو پيگيري كرد و در مراكز پليس +10 ثبت كرد تا در موعد اعزام استفاده كنم( حالا ميتونه چهار سال بعد باشه يا 6 سال بعد خلاصه هر وقت كه لازم باشه برم سربازي) ؟

شدن رو که میشه ولی شما هرچی بیشتر اجازه بدید که توی بسیج سابقه فعالتون بیشتر بشه، بیشتر کسری می گیرین و به نفع خودتونه ! اگه بخواین کسری بسیجی فعال بگیرین هم که خودتون گفتین کلی دنگ و فنگ داره ! به نظر من تا اونجا که جا داره بذارین سابقه بشه واستون...

fardinstar
02-10-2010, 14:31
شدن رو که میشه ولی شما هرچی بیشتر اجازه بدید که توی بسیج سابقه فعالتون بیشتر بشه، بیشتر کسری می گیرین و به نفع خودتونه ! اگه بخواین کسری بسیجی فعال بگیرین هم که خودتون گفتین کلی دنگ و فنگ داره ! به نظر من تا اونجا که جا داره بذارین سابقه بشه واستون...
ممنون ولي يكي از دوستان گفتن كه حين تحصيل در دانشگاه نميشه كسري خدمت گرفت. شما مطمئني حين تحصيل ميشه كاراي كسري خدمت رو انجام داد ؟

vahid_civil
02-10-2010, 14:54
از دوستان کسی کد 87 : نیروی مقاومت سپاه پادگان خاتمی یزد افتاده ؟ چجوریه ؟
من اول آبان آموزشی اونجا افتادم ! خوشحال باشم یا ناراحت ؟

hamijoon
02-10-2010, 14:56
دوستان امروز برگه سفيد هم اومد . من افتادم اراك . 1 آبان بايد برم ميدون سپاه .

حالا يه سوال دارم اينكه همون روز 1 آبان اعزامم ميشم يا نه ؟؟ بايد همون روز وسايلمو ببرم يا نه ؟؟

kortol
02-10-2010, 16:03

حالا يه سوال دارم اينكه همون روز 1 آبان اعزامم ميشم يا نه ؟؟ بايد همون روز وسايلمو ببرم يا نه ؟؟
.................................................. .................................................. ...........................
اگه اموزشی افتادی اراک به احتمال قوی میری مالک اشتر ( یه پادگان خفن و بزرگ که خارج از شهره و در جاده اراک -خمین قرار داره سخی گیری نمیشه زیاد ولی خوب پادگانه دیگه.......اگه مافوقتون اراکی بود سریع باهاش رفیق بشید و بریزید رو هم!!!:46: تا با شما راحت تر برخورد کنه.. شهر هم که برا خودش پاریسیه.......نزدیک پادگان هم یه مجتمع تفریحی هست که شباش با حاله :31:) .....................من بچه اراکم سوال داشتی PM بده تا در مورد شهر راهنماییت کنم...............

Glad Boy
02-10-2010, 17:52
ممنون ولي يكي از دوستان گفتن كه حين تحصيل در دانشگاه نميشه كسري خدمت گرفت. شما مطمئني حين تحصيل ميشه كاراي كسري خدمت رو انجام داد ؟

فکر نمی کنم ! شاید شما فعال دانشجویی دارین . اگه اینجوریه باید برید پرونده بسیج تون رو بگیرید و اون رو
تبدیل به فعال محلی بکنید. یه کم مصیبت داره ! ولی میشه. اما از وقتی که پرونده رو تحویل گرفتید دیگه واستون سابقه فعالی رد نمیشه. شاید منظور دوستتون این بوده...

aristocrat
02-10-2010, 18:02
من متولد فروردین ۷۱ هستم کنکور ۸۹ شرکت کردم می‌خوام کنکور ۹۰ هم شرکت کنم. ۳ روز پیش دفترچه خدمت رو فرستادم. اشتباه کردم؟ نکنه منو ببرن سربازی نتونم کنکور بدم :دی

behdana
02-10-2010, 19:49
من متولد فروردین ۷۱ هستم کنکور ۸۹ شرکت کردم می‌خوام کنکور ۹۰ هم شرکت کنم. ۳ روز پیش دفترچه خدمت رو فرستادم. اشتباه کردم؟ نکنه منو ببرن سربازی نتونم کنکور بدم :دی

لازم نبود بفرستی. ولی حالا که فرستادی هم مشکلی نیست اعزامت رو میزنن نیمه دوم 90.
موفق باشی

arash66_2m
02-10-2010, 20:00
سلام به همه ی دوستان
من یه سوالی دارم ککه بایستی مقاله بنویسم چون خیلی مهمه جوابش /.

من 100% دیگه وسط های آبان ماه آخرین نمرم میاد و رسما فارغ التحصیل میشم و دوست هم دارم آزاد تبریز عمران - ارشد هم بخونم امسال هم زمان با ترم آخری بودن دادم ولی قبول نشدم ( قبول هم نمی شدم اصلا ) .

و از یه طرف دیگه آخر ماه ماه دادشم اون 2 ماه خدمت ضرورت رو تموم می کنه ( در تبریز پادگان ولیعصر خدمت می کنه ) و به احتمال زیاد و زیاد هم 16 ماه آینده رو هم در تبریز هست چون نمره الف آورده و آشنا هم گفته میفتی تبریز و از این حرف ها که دادشم رو تبریزی کردیم کلا :دی
این دادش من 1 سال 4 ماه از من بزرگه و مداد ماه و من هم آذر ماه من 66.09.02 داداشم 65.5.26 هستش /.

می خواستم خودم یه کاری کنم که این طوریه :

می خوام این اواسط آبان که رسما دیگه فارغ شدم تا آخر آبان ماه دفقترچه آماده به خدمت رو پست کنم بره و .. و می خوام سربازی من یه جوری باشه که بعد از اردیبهشت ماه باشه و با کنکور ارشد آزاد که 25-26 اردیبهشت هستش تداخل نداشته باشه که بتونم کنکور رو بدم /.

و مثلا اگه سربازی من افتاد تیر اون دو ماه رو برم و بعدش اوایل مهر که قبولیم تو ارشد 100% شد مرخصی تحصیلی بگیرم برم ارشد رو بخونم و باقی خدمت رو بعد از ارشد برم /.

این جا یه چند تا سوال داشتم :

داداشم در حین خدمت در تبریز هستش آیا سربازی من هم تبریز میفته ؟
آیا باقی سربازی رو واسه بعد از ارشد نگه داشتم با مدرک ارشد کم یا زیاد میشه باقی خدمتم ؟
آیا اصلا اینجوری رفتن و اومدن کار خوبیه ؟ میصرفه که آدم وقتشو از دست نده ؟
آیا راحت مرخصی تحصیلی اینا میدن ؟!
آیا خوشبخت میشم ؟ :دی
و اگه آخر های آبان پست کنم سربازی من کجا میفته و چه زمانی ؟ ( با توجه به اینکه خانواده 4 نفری هستیم و 2 برادر کلا یعنی یه برادر دارم و پدر و مادر )

یه توضیحات جامع مفید فنی مهندسی بدین که بهترین راهکار باشه /.

, مدرک من و دادشم هر دو مهندسی عمران - عمران هستش
داداشم تموم کرده و من هم آبان رسما آخرین نمره میاد و فارغ تحصیل میشم /.

rozbeh85
02-10-2010, 22:11
سلام به همه ی دوستان
من یه سوالی دارم ککه بایستی مقاله بنویسم چون خیلی مهمه جوابش /.

من 100% دیگه وسط های آبان ماه آخرین نمرم میاد و رسما فارغ التحصیل میشم و دوست هم دارم آزاد تبریز عمران - ارشد هم بخونم امسال هم زمان با ترم آخری بودن دادم ولی قبول نشدم ( قبول هم نمی شدم اصلا ) .

و از یه طرف دیگه آخر ماه ماه دادشم اون 2 ماه خدمت ضرورت رو تموم می کنه ( در تبریز پادگان ولیعصر خدمت می کنه ) و به احتمال زیاد و زیاد هم 16 ماه آینده رو هم در تبریز هست چون نمره الف آورده و آشنا هم گفته میفتی تبریز و از این حرف ها که دادشم رو تبریزی کردیم کلا :دی
این دادش من 1 سال 4 ماه از من بزرگه و مداد ماه و من هم آذر ماه من 66.09.02 داداشم 65.5.26 هستش /.

می خواستم خودم یه کاری کنم که این طوریه :

می خوام این اواسط آبان که رسما دیگه فارغ شدم تا آخر آبان ماه دفقترچه آماده به خدمت رو پست کنم بره و .. و می خوام سربازی من یه جوری باشه که بعد از اردیبهشت ماه باشه و با کنکور ارشد آزاد که 25-26 اردیبهشت هستش تداخل نداشته باشه که بتونم کنکور رو بدم /.

و مثلا اگه سربازی من افتاد تیر اون دو ماه رو برم و بعدش اوایل مهر که قبولیم تو ارشد 100% شد مرخصی تحصیلی بگیرم برم ارشد رو بخونم و باقی خدمت رو بعد از ارشد برم /.

این جا یه چند تا سوال داشتم :

داداشم در حین خدمت در تبریز هستش آیا سربازی من هم تبریز میفته ؟
آیا باقی سربازی رو واسه بعد از ارشد نگه داشتم با مدرک ارشد کم یا زیاد میشه باقی خدمتم ؟
آیا اصلا اینجوری رفتن و اومدن کار خوبیه ؟ میصرفه که آدم وقتشو از دست نده ؟
آیا راحت مرخصی تحصیلی اینا میدن ؟!
آیا خوشبخت میشم ؟ :دی
و اگه آخر های آبان پست کنم سربازی من کجا میفته و چه زمانی ؟ ( با توجه به اینکه خانواده 4 نفری هستیم و 2 برادر کلا یعنی یه برادر دارم و پدر و مادر )

یه توضیحات جامع مفید فنی مهندسی بدین که بهترین راهکار باشه /.

, مدرک من و دادشم هر دو مهندسی عمران - عمران هستش
داداشم تموم کرده و من هم آبان رسما آخرین نمره میاد و فارغ تحصیل میشم /.

شما اگه بخوای درس بخونی واسه ارشد راحت میتونی وقتی داری دفترچه رو پست میکنی مدرک اشتغال به خدمت برادرت رو هم پست کنی و درخواست بدی که بعد از پایان خدمت برادرت بری خدمت، این قانون هست و میتونی استفاده کنی
در مورد سوالات
1- نه، برای اینکه شهر خودت بیوفتی باید شرایط دار باشی، تک فرزند، پدر نظامی، متاهل و پارتی که نیازی به گفتن نیست
2- طبق قانونی که تا آخر سال 89 اجرا میشه بله کم میشه، شما اگه الان پست کنی احتمالا اعزامت بعد از عید هست و میشی 90، باید صبر کنی ببینی قانون چی میشه
3- ببین من خودم مهر پارسال فارغ شدم و سریع پست کردم، بعدش رفتم نظام وظیفه اینقدر پیله کردم تا تو اولین فرصت اعزامم کنند، کنکور هم دادیم و وقتی جواب آمد قبول شدم، طبق قانون که تا آخر امسال اجرا میشه اگه شما کمتر از 12 ماه از خدمتت مونده باشه میتونی از دانشگاه مرخصی بگیری 2 ماه و خدمتت رو تموم کنی، من خودم 1 ترم مرخصی گرفتم تا شر این خدمت واسه همیشه کنده شه
4- آره، چون قانون هست هر موقع که قبول بشی همون روز ترخیصت میکنند
5- کجاش رو که نمیدونم ولی احتمال زیاد بعد عید اعزامی

HITB0Y
02-10-2010, 22:51
فکر کنم بیشتر بشه، شاید بیوفته بعد عید
من خودم سال پیش هفته سوم مهر پست کردم افتادم تیر 89
البته رفتم نظام وظیفه کلی جلو انداختم
سلام
بعد از اینکه برگه سبز اومد چطوری میشه جلو انداخت؟!
ممنون میشم راهنمایی کنی:11:

hamijoon
02-10-2010, 23:08

دوستان كسي نميدونه ؟؟؟

Sha7ab
02-10-2010, 23:16
دوستان كسي نميدونه ؟؟؟
برای منم برگه ی سفید اومده ولی من دانشگاه قبول شدم خوشبختانه. احتمال زیاد همون روز اعزامی. همون وسایلی که توی برگه گفته با خودت ببر. آماده رفتن باش در هر حال.

vahid_civil
02-10-2010, 23:38
سلام
بعد از اینکه برگه سبز اومد چطوری میشه جلو انداخت؟!
ممنون میشم راهنمایی کنی:11:
باید بری سازمان وظیفه عمومی ناجا شهرتون . مثلا تهران میدون سپاه هست . اون برگه سبزت رو میبری داخل نوبت میگیری (یک ساعتی طول میکشه ! ) بعد تا 2 ماه رو راحت میندازن جلو .

دوستان كسي نميدونه ؟؟؟

منم همین سوال رو دارم . ولی فکر نمیکنم وسایل بخاد چون جای ما مشخص شده احتمالا بگن فلان روز بیاین ترمینال
من تازه سوالم اینه که به جز وسایل کچل هم باید کنیم اون روز یا نه !؟ :31:

HITB0Y
03-10-2010, 00:19
باید بری سازمان وظیفه عمومی ناجا شهرتون . مثلا تهران میدون سپاه هست . اون برگه سبزت رو میبری داخل نوبت میگیری (یک ساعتی طول میکشه ! ) بعد تا 2 ماه رو راحت میندازن جلو .

بیشتر از 2 ماه نمیشه انداخت جلو؟!
مثلا اگه یه شرایط خاص داشته باشی اینکارو نمیکنن؟!

rozbeh85
03-10-2010, 08:44
دوستان كسي نميدونه ؟؟؟

اون روز میرید نظام وظیفه، بدون وسایل و کچلی، بعدش یا میگند فلان روز فلان ساعت ترمینال، یا میگن فلان روز برید فلان پادگان، کل کاره اون روزتان 1 ساعت هست

rozbeh85
03-10-2010, 08:52
بیشتر از 2 ماه نمیشه انداخت جلو؟!
مثلا اگه یه شرایط خاص داشته باشی اینکارو نمیکنن؟!

چرا، میشه، تا 6 ماه هم میشه، بستگی به پارتیت، حال سرهنگ، برش پارتیت، سماجت خودت داره

davood.2008
03-10-2010, 13:07
سلام دوستان مشمول حال و اینده گل
امروز برگه سفید من اومد....
میدونیین کجا افتادم.....
کد 123 : نیروی زمینی سپاه - نیشابور
من بچه اهوازم . از اینجا تا نیشابور 2000 کیلومتر راهه نمیدونم چی بگم
بعنی کلا قید مرخصی رو باید زد

حالا چند تا سوال برام پیش اومده:

1- کسی تجربه این پادگان رو داره ؟
2 - چه فرقی بین ارتش و سپاه هست؟ چرا میگن سپاه راحت تره؟
3 - تو برگه نوشته باید اینجا کچل کنم ، حالا نمیشه اونجا کچل کرد؟؟؟

اگه بازم یادم اومد میپرسم...
یا علی...

راستی از دوستان کسی هست این پادگان 1 ابان اعزام بشه ؟ اگه هست یه پیام بده باهم اشنا بشیم

rozbeh85
03-10-2010, 15:06
سلام دوستان مشمول حال و اینده گل
امروز برگه سفید من اومد....
میدونیین کجا افتادم.....
کد 123 : نیروی زمینی سپاه - نیشابور
من بچه اهوازم . از اینجا تا نیشابور 2000 کیلومتر راهه نمیدونم چی بگم
بعنی کلا قید مرخصی رو باید زد

حالا چند تا سوال برام پیش اومده:

1- کسی تجربه این پادگان رو داره ؟
2 - چه فرقی بین ارتش و سپاه هست؟ چرا میگن سپاه راحت تره؟
3 - تو برگه نوشته باید اینجا کچل کنم ، حالا نمیشه اونجا کچل کرد؟؟؟

اگه بازم یادم اومد میپرسم...
یا علی...

راستی از دوستان کسی هست این پادگان 1 ابان اعزام بشه ؟ اگه هست یه پیام بده باهم اشنا بشیم

این کد مرکز آموزشی هست یعنی شما فقط 2 ماه اونجا مهمان هستید و بعد از اون دوباره تقسیم میشید، تو دوران آموزشی فقط میان دوره میشه رفت مرخصی که 3 یا 4 روز هست و مشکلی نداره ولی قبل و بعد از اون 24 ساعته اونجایی
تو رده ی افسری بین سپاه و ارتش فرقی من به شخصه نمیبینم ( برادرم سپاه بود و من ارتش )
اونجام میتونی بری کچل کنی ولی فکرش رو بکن 500 نفر بخوان اونجا کچل کنند، همه به خط با یه ماشین کله همه رو میزنند، خودت بزنی تمیزتر و راحتر هست، نگران بیماری پوستی هم نیستی

davood.2008
03-10-2010, 16:31
سلام دوباره
میخواستم بدونم بین درجات سپاه و ارتش تفاوتی هست؟ درسته که سپاه درجات رو پایین اورده؟
میشه برام بنویسین با هر مدرک تحصیلی چه درجه ای میدن ( من فوق دیپلم دارم )؟ ( هم سپاه و هم ارتش)

man7tomani
03-10-2010, 18:40
تجربه ی بسیار بد و نتیجه ی خوب
من 6 ماه فرجه ی درسیم تمام شده بود (حدود 2-3 ماه)که تو همین تاپیک هم گفتم که دوستان عرض کردند که راهی نداری جزء خدمت.
امروز رفتم نظام وظیفه ی استان اونها گفتند چون یه سطح بالاتر فبول شدی مشکلی نداری و ما بهت تاییدیه میدیم
تجربه ی بد اینکه کل 2 هفته ایی رو با استرس گذروندم (که آنقدر زحمت کشیبدیم اخرش بریم خدمت؟؟)
که بعدش اینی شد که میبینید

ShayaN3K
03-10-2010, 18:56
دوستان من که الان مشمولم اگه درخواست گرفتن پاسپورت بدم پاسپورتی که به من میدن تا چند وقت اعتبار داره !؟

tanQ

M . Sayid
03-10-2010, 20:27
من دفترچه فرستادم برام تاریخ اعزام اومده ولی دانشگاه قبول شدم و گواهی اشتغال به تحصیلم گرفتم از دانشگاه حالا باید چیکار کنم ؟؟؟

rozbeh85
03-10-2010, 21:48
سلام دوباره
میخواستم بدونم بین درجات سپاه و ارتش تفاوتی هست؟ درسته که سپاه درجات رو پایین اورده؟
میشه برام بنویسین با هر مدرک تحصیلی چه درجه ای میدن ( من فوق دیپلم دارم )؟ ( هم سپاه و هم ارتش)

میدونم سپاه و نیروی انتظامی پایین آوردن که به ترتیب:
فوق لیسانس و دکتر: ستوان سه
لیسانس استوار 1
فوق دیپلم گروهبان 2
البته نمیشه در این مورد با اطمینان صحبت کرد، چون این کم کردن به صورت آزمایشی هست و تقریبا هر ارگانی سلیقه ای عمل میکنه شاید شما تو ناجا کلانتری با لیسانس بشی استوار 2 و تو راهنمایی رانندگی بشی ستوان 2
تو ارتش درجه ها پایین نیومده:
دکتر و فوق لیسانس: ستوان یک ( افسر)
لیسانس: ستوان 2 ( افسر)
فوق دیپلم: سر گروهبان ( درجه دار)
دیپلم به پایین: سرباز

دوستان من که الان مشمولم اگه درخواست گرفتن پاسپورت بدم پاسپورتی که به من میدن تا چند وقت اعتبار داره !؟

tanQ

شما الان مشغول تحصیل هستی؟ یا تو فرجه پست دفترچه؟

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:13 PM ----------

من دفترچه فرستادم برام تاریخ اعزام اومده ولی دانشگاه قبول شدم و گواهی اشتغال به تحصیلم گرفتم از دانشگاه حالا باید چیکار کنم ؟؟؟

خود دانشگاه نامه معافیت تحصیلی شما را به نظام وظیفه می فرسته، باز برای اینکه خیالت راحت شه به نظام وظیفه شهرتان بگو، نگفتی هم نگفتی

vahid_civil
03-10-2010, 23:33
کسی پادگان خاتمی یزد واسه آبان نیفتاده ؟

alphacino
04-10-2010, 00:44
منم همین سوال رو دارم . ولی فکر نمیکنم وسایل بخاد چون جای ما مشخص شده احتمالا بگن فلان روز بیاین ترمینال
من تازه سوالم اینه که به جز وسایل کچل هم باید کنیم اون روز یا نه !؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داداش من كه در حالت فشن رفت اونجا :31:

arash66110
04-10-2010, 17:39
به نظر دوستان كسي كه فوق ليسانس داره اگه نتونه امريه بگيره كجا بيوفته بهتر و راحتر هست؟
شنيدم سپاه راحتر ميگيره ايا راهي داره كه بيوفتيم سپاه؟

rozbeh85
04-10-2010, 18:53
به نظر دوستان كسي كه فوق ليسانس داره اگه نتونه امريه بگيره كجا بيوفته بهتر و راحتر هست؟
شنيدم سپاه راحتر ميگيره ايا راهي داره كه بيوفتيم سپاه؟

پارتی، عضو بسیچ بودن
کلا با فوق هرجا بیوفتی راحته

arash66_2m
04-10-2010, 19:49
اگه من دفترچه رو آخر آبان ماه پست کنم سربازی من به چه زمانی و کدوم ماه احتمالش خیلی بیشتره بیفتم

لیسانس عمران

REGISTERED-USER
04-10-2010, 20:13

tanQ

با اولین ورود و خروجت باطل میشه تا وقتی که بری سربازی و پایان خدمت بگیری :27:

---------- Post added at 08:13 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

داداش من كه در حالت فشن رفت اونجا :31:

فشن میره روز اول ... ولی فشن نمیره داخل میشه گوسفند پشم چیده (بلانسبت) :27::27:

---------- Post added at 08:13 PM ---------- Previous post was at 08:13 PM ----------

میدونم سپاه و نیروی انتظامی پایین آوردن که به ترتیب:
فوق لیسانس و دکتر: ستوان سه
لیسانس استوار 2
فوق دیپلم گروهبان 2
البته نمیشه در این مورد با اطمینان صحبت کرد، چون این کم کردن به صورت آزمایشی هست و تقریبا هر ارگانی سلیقه ای عمل میکنه شاید شما تو ناجا کلانتری با لیسانس بشی استوار 2 و تو راهنمایی رانندگی بشی ستوان 2
تو ارتش درجه ها پایین نیومده:
دکتر و فوق لیسانس: ستوان یک ( افسر)
لیسانس: ستوان 2 ( افسر)
فوق دیپلم: سر گروهبان ( درجه دار)
دیپلم به پایین: سرباز

اصلاح شود :

لیسانس استوار یک

vahid_civil
04-10-2010, 21:25
اگه من دفترچه رو آخر آبان ماه پست کنم سربازی من به چه زمانی و کدوم ماه احتمالش خیلی بیشتره بیفتم

لیسانس عمران

احتمالا میفتی اول اسفند آرش جان . اگه هم نیفتی نهایت اول اردیبهشت میشه که میتونی بندازی خودت اسفند .:11:

====
آقا کسی پادگان خاتمی یزد نبود ؟ (سپاه)

alphacino
04-10-2010, 21:26
فشن میره روز اول ... ولی فشن نمیره داخل میشه گوسفند پشم چیده (بلانسبت) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتفاقا وقتي كه پادگانشونو مشخص كردند ميگفت چند نفر تا دو سه روز فشن ميومدند نميدونم چرا بهشون گير نميدانند ولي ميدونم اگه ليسانس نبودند , اعدامشون ميكردند :31:

ويراست شد

rozbeh85
04-10-2010, 21:35
[/COLOR]

اتفاقا وقتي كه پادگانشونو مشخص كردند ميگفت چند نفر تا دو سه روز فشن ميومدند نميدونم چرا بهشون گير نميدانند ولي ميدونم اگه ليسانس نبودند , اعدامشون ميكردند :31:

همون ستوان 2 درسته , داداشم ليسانسه و ستوان 2

هر ارگانی فرق داره من خودم ستوان 2 هستم ولی رفیقم افتاده ناجا شده استوار 1

arash66_2m
04-10-2010, 22:23
احتمالا میفتی اول اسفند آرش جان . اگه هم نیفتی نهایت اول اردیبهشت میشه که میتونی بندازی خودت اسفند .:11:

====
آقا کسی پادگان خاتمی یزد نبود ؟ (سپاه)

به به به وحید خان !
ها چیه خوشت اومد اومدی سربازی ما رو انداختی همین نزدیکی ها که روحیه بدی به ما :ی:31:

در ضمن من می خوام ارشد هم بدم ارشد آزاد عمران !
اگه من اردیبهشت بخورم کنکور هم 25 اردیبهشته آیا من می تونم شرکت کنم آخه مرخصی اینجوری داریم مگه ؟ اونم مرخصی یه روزه ار این حرف ها !

alphacino
05-10-2010, 00:04
هر ارگانی فرق داره من خودم ستوان 2 هستم ولی رفیقم افتاده ناجا شده استوار 1

اوه ببخشيد من فكر كردم REGISTERED-USER منظورش ارتش بود.

rozbeh85
05-10-2010, 00:23
به به به وحید خان !
ها چیه خوشت اومد اومدی سربازی ما رو انداختی همین نزدیکی ها که روحیه بدی به ما :ی:31:

در ضمن من می خوام ارشد هم بدم ارشد آزاد عمران !
اگه من اردیبهشت بخورم کنکور هم 25 اردیبهشته آیا من می تونم شرکت کنم آخه مرخصی اینجوری داریم مگه ؟ اونم مرخصی یه روزه ار این حرف ها !

حتی اگه تو دوران آموزشی هم باشی بهت مرخصی میدن، مثلا فردا آزمون هست از امروز 4 بعد از ظهر بری تا پس فردا 5.5 صبح
سال پیش که همینکار رو کردن

ShayaN3K
05-10-2010, 13:08
شما الان مشغول تحصیل هستی؟ یا تو فرجه پست دفترچه؟

با اولین ورود و خروجت باطل میشه تا وقتی که بری سربازی و پایان خدمت بگیری :27:

من الان برگ سبز دارم ولی برای سال 90 هستش

من می خوام با پاسپورت از ایران خارج بشم و دیگه بر نگردم ولی می خوام ببینم پاسپورتی که بهم می دن چند وقت اعتبار داره

6 ماه میشه !؟

senatormobile
05-10-2010, 13:30
امروز برگ سفید اومد
لعنت به این زندگی کد 226 مازاد خوردم (تهرانی هستم)! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کسی نکته ای ، ترفندی در مورد مازاد داره بگه .

بعد آخر سر نفهمدیم باید ساعت 6 صبح میدان سپاه باشیم یا 3 بعد از ظهر

rozbeh85
05-10-2010, 22:01
من الان برگ سبز دارم ولی برای سال 90 هستش

من می خوام با پاسپورت از ایران خارج بشم و دیگه بر نگردم ولی می خوام ببینم پاسپورتی که بهم می دن چند وقت اعتبار داره

6 ماه میشه !؟

شما غیبت که نداری؟
حقیقتش واسه شما یه نمه سخته، چون نه محصل هستی و نه واسه ادامه تحصیل میخوای بری.
البته تو این موقعیت هم میشه به بهانه زیارت پاشی بری، باید بری نظام وظیفه ببینی شرایطش چیه
15 تومان ازت میگیرن و پاست با پس بقیه فوقی نمیکنه، 5 ساله هست فقط روش مهر یه بار خروج دو ماهه میزنند، یعنی مزنند از اول خرداد تا مرداد برای مثال حق یه بار خروج دارد
چه دلی داری که میخوای بری و دیگه بر نگردی

davood.2008
05-10-2010, 22:53
سلام دوستان
من اول ابان اعزامم کد 123 که میشه سپاه نیشابور
البته هم کلاسیم تو دانشگاه هم با من افتاد ( عجب شانسی)
می خواستم بدونم:

من از اهواز قراره برم مشهد یعنی حدوده 2000 کیلومتره و دو روز راهه میخواستم بدونم میشه به اتوبوس ها اطمینان کرد؟ یعنی امکانات مثل کولر دارن یا از این بنز های داغونه؟ چون اگه با اتوبوس اذیت میشم با توجه به مسافت گفتم با قطار برم . حالا کسی راهش رو بلده یکم در این مورد راهنماییم کنین؟

راسته توسپاه نمیشه تیغ زد ؟ پس ما با ریش هامون چه کنیم؟ میشه یه فیلیپس ببرم با خودم یا به اونم گیر میدن؟ دوستانی که سپاه بودن با این مساله چه جور کنار اومدن؟

برای اصلاح سر حتما حتما باید با 4 زد یا میشه با یه شماره بیشتر زد؟ مثلا من تصمیم دارم اینجا با 20 بزنم برم میشه؟

گوشی موبایل رو چطور رد کنم داخل؟ خواهشا این رو کامل بگین؟

یا علی...

rozbeh85
05-10-2010, 23:09
سلام دوستان
می خواستم بدونم:

من از اهواز قراره برم مشهد یعنی حدوده 2000 کیلومتره و دو روز راهه میخواستم بدونم میشه به اتوبوس ها اطمینان کرد؟ یعنی امکانات مثل کولر دارن یا از این بنز های داغونه؟ چون اگه با اتوبوس اذیت میشم با توجه به مسافت گفتم با قطار برم . حالا کسی راهش رو بلده یکم در این مورد راهنماییم کنین؟

راسته توسپاه نمیشه تیغ زد ؟ پس ما با ریش هامون چه کنیم؟ میشه یه فیلیپس ببرم با خودم یا به اونم گیر میدن؟ دوستانی که سپاه بودن با این مساله چه جور کنار اومدن؟

برای اصلاح سر حتما حتما باید با 4 زد یا میشه با یه شماره بیشتر زد؟ مثلا من تصمیم دارم اینجا با 20 بزنم برم میشه؟

یا علی...

من در مورد چیزایی که میدونم توضیح میدم
اول اینکه شما تو سپاه همیشه باید ریش داشته باشی، ولی نه طلبانی، یه نمه ریش بزار واسه دل خوش حاجی ( برعکس ارتش که ما رو آسفالت کردن به خاطر یه روز تیغ نزدن)
دوم اینکه از من به تو نصیحت موها رو با 4 بزن اونجا فوق العاده راحتی، تو دوران آموزشی کلی ورزش و اینها دارین، وقت حمام هم نیست، به کلت یه آب میزنی میشوری تمیز میشه، فکر کن مو داشته باشی کلی عرق میکنی همش هم باید کلاه کلت باشه داغون میشی
بزن خندس، یادم نمیره اولین روز آموزشی موقع نماز 1700 نفر کچل یه جا دیدم کف کردم
در مورد گوشی موبایل، ببین بستگی به پادگان داره ولی روال کلی اینه که در هر صورت پیداش میکنند و بیچاره ات میکنند، بیکاری دنبال دردسر میگردی؟ تلفن عمومی هست دیگه نه میتونی راحت ببری تو، نه میتونی پیریز واسه شارژ پیدا کنی، تازه پیدا هم کنی کجا بزاری، نه میتونی حرف بزنی، آخرشم دژبان میفهمه علاوه بر اینکه گوشی رو میگیره میفرستت حفاظت اطلاعات، گوشیت هم دوربین دار باشه دیگه یه جاسوسی چیزی شدی خبر ندار

REGISTERED-USER
05-10-2010, 23:17
سلام دوستان
می خواستم بدونم:

یا علی...

1- تبریک میگم مرد شدی :دی .... بهتره با قطار بری و بیای ولی سرباز سوار خر هم که بشه باید بره و بیاد ... آموزشیه حال میده

2- من خودم نیروی انتظامی بودم بدتر سپاه ... شما فیلیپس ببر مثل من مشکلی نبود راحت میزدیم ... حالا باید سفید کنی ؟ :21:

3- بعد که رات ندادن میفهمی .... :31: حتما با 4 بزن یا 6 ... ابدا بلند نزار دم در مجبوری سینه خیز میری

4- والا من کل گوشی ساده ام و اواخر N95 رو بردم تو ... به روش تیکه تیکه لای خوراکی ها چون نمی گردن ... برای صحبت و اینا هم راهش رو باید بیابی :18:

vahid_civil
06-10-2010, 02:35
موبایل رو نمیشه دم در پادگان تحویل داد وقت مرخصی اینا پس گرفت ؟ یا باید کلا همین تهران گذاشتش رفت !؟
چون من دیدم بعضی پادگانا صندوق دارن دژبانه تحویل میگیره کلیدش رو میده به خودمون .
(سپاه بزد)
موی نمره 8 با 6 خیلی فرق میکنه ؟ معلومه ؟

===
ویرایش : کلا بردن ریش تراش (فیلیپس اینا) ممنوعه ؟ یا زدن ریش اشکال داره ؟

hamijoon
06-10-2010, 02:43
احتمالا نميزارن اونجا ژيلت ببريم؟؟؟ آخه فيليپسو كه نميشه برد اونجا ...

بعد يه سوال ديگه : مگه آموزشيه سپاه ، ارتش ، نيروي انتظامي با هم فرق داره ؟؟؟ چيزي كم و زياد ميشه ؟؟؟

ShayaN3K
06-10-2010, 04:51
شما غیبت که نداری؟
حقیقتش واسه شما یه نمه سخته، چون نه محصل هستی و نه واسه ادامه تحصیل میخوای بری.
البته تو این موقعیت هم میشه به بهانه زیارت پاشی بری، باید بری نظام وظیفه ببینی شرایطش چیه
15 تومان ازت میگیرن و پاست با پس بقیه فوقی نمیکنه، 5 ساله هست فقط روش مهر یه بار خروج دو ماهه میزنند، یعنی مزنند از اول خرداد تا مرداد برای مثال حق یه بار خروج دارد
چه دلی داری که میخوای بری و دیگه بر نگردی

من واسه این تاریخش از عالم و آدم سوال کردم.
دست درد نکنه. خیلی کمک کردی.

چرا مگه ؟ دل می خواد چی کار ؟ :46:

rozbeh85
06-10-2010, 08:29
من واسه این تاریخش از عالم و آدم سوال کردم.
دست درد نکنه. خیلی کمک کردی.

چرا مگه ؟ دل می خواد چی کار ؟ :46:

در هر صورت اینکه آدم بره و دیگه برنگرده مملکتش به نظر من خیلی سخته، البته هر کسی نظر خودش رو داره، ما یه پسر عمو داریم این شما سال 84 رفت شیطان بزرگ، الان داره دیوونه میشه، تقریبا داره خودش رو قانع میکنه که برگرده با اضافه خدمت بره سربازی تازه مدرکش هم دکترا هست
نمی دونم، هرکی یه حسی داره، من نمیتونم

ShayaN3K
06-10-2010, 10:22
در هر صورت اینکه آدم بره و دیگه برنگرده مملکتش به نظر من خیلی سخته، البته هر کسی نظر خودش رو داره، ما یه پسر عمو داریم این شما سال 84 رفت شیطان بزرگ، الان داره دیوونه میشه، تقریبا داره خودش رو قانع میکنه که برگرده با اضافه خدمت بره سربازی تازه مدرکش هم دکترا هست
نمی دونم، هرکی یه حسی داره، من نمیتونم

نه بابا
من به محض این که پام برسه اونطرف دیگه بر نمی گردم

الانم تو ژاپنم ولی به خاطر یه سری کارام باید برگردم ایران

aftab_azad20
06-10-2010, 12:43
سلام من در تاریخ31شهریور امسال فارغ تحصیل شدم ،کاردانی ،تو دوره کارشناسی ناپیوسته هم قبول شدم و ثبت نام هم کردم،حالا میخوام امتحان کارشناسی ناپیوسته آزاد هم شرکت کنم حالا اگه آزاد قبول شدم میخوام از اون دانشگاه انصراف بدم و از اون شهر فرار کنم،حالا واسه خدمت به مشکل بر میخورم یا نه،واگه به مشکل بر میخورم راهکار چی،تو رو خدا زود جواب بدید

aftab_azad20
07-10-2010, 10:14
سلام من در تاریخ31شهریور امسال فارغ تحصیل شدم ،کاردانی ،تو دوره کارشناسی ناپیوسته هم قبول شدم و ثبت نام هم کردم،حالا میخوام امتحان کارشناسی ناپیوسته آزاد هم شرکت کنم حالا اگه آزاد قبول شدم میخوام از اون دانشگاه انصراف بدم و از اون شهر فرار کنم،حالا واسه خدمت به مشکل بر میخورم یا نه،واگه به مشکل بر میخورم راهکار چی،تو رو خدا زود جواب بدید
هیچکس نمیدونه:18::18::18:

REGISTERED-USER
07-10-2010, 22:42
موبایل رو نمیشه دم در پادگان تحویل داد وقت مرخصی اینا پس گرفت ؟ یا باید کلا همین تهران گذاشتش رفت !؟
چون من دیدم بعضی پادگانا صندوق دارن دژبانه تحویل میگیره کلیدش رو میده به خودمون .
(سپاه بزد)
موی نمره 8 با 6 خیلی فرق میکنه ؟ معلومه ؟

===
ویرایش : کلا بردن ریش تراش (فیلیپس اینا) ممنوعه ؟ یا زدن ریش اشکال داره ؟

1- نه داداش شایعه است ... صندوقشون سطل زباله هست

2- بله معلومه ... بهتره با 4 بزنی ... بابا همه از خداشونه صاف بزنن چون مجبوری دوباره هم بزنی اگه بلند باشه بعد میشه برات دردسر

---------- Post added at 10:42 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

احتمالا نميزارن اونجا ژيلت ببريم؟؟؟ آخه فيليپسو كه نميشه برد اونجا ...

بعد يه سوال ديگه : مگه آموزشيه سپاه ، ارتش ، نيروي انتظامي با هم فرق داره ؟؟؟ چيزي كم و زياد ميشه ؟؟؟

1- ببینند می اندازن دور ... ولی یه موزر ببری بهتره

2- بله ... بدترین جا ناجا هست !!! :2: سپاه هم ریلکسترین جا ! :8:

البته ناجا خیلی خنگند ... من خودم موبایل ، MP3 Player و ... بردم کسی نفهمید :27:

hamijoon
07-10-2010, 23:14
2- بله ... بدترین جا ناجا هست !!! :2: سپاه هم ریلکسترین جا ! :8:

البته ناجا خیلی خنگند ... من خودم موبایل ، MP3 Player و ... بردم کسی نفهمید :27:
اصلا هيچي نميبرم كه ريشامو بزنم .

از چه لحاظ ميگن ناجا بدترينه ؟؟ مثلا چيكار ميكنن ؟؟

hedKandi
08-10-2010, 05:42
hamijoon عجب دل خوشی داریـــــــــــا !

داداش منم سرباز بوده آ

پاشو برو هیچی ام نه ببر نه بخر:31:

فقط سیگار و فندگ یادت نره (اینو داداشم میگه):31:

hamijoon
09-10-2010, 00:20
دوستان يه سول ديگه . من 1 آبان اعزامم بگو خوب . بعد آزمون كارداني به كارشناسي 12 آذر هستش .

مرخصي ميدن بهم كه بيام آزمون بدم ؟؟ غيبت هم ندارم

davood.2008
09-10-2010, 08:55
شما فیلیپس ببر مثل من مشکلی نبود راحت میزدیم ... حالا باید سفید کنی ؟ :21:

اخه فیلیپس ( سه تیغه ها ) هم از ته میزنه اما نه مثل تیغ
عجب گیری کردم سر این ریش ها منم تصمیم دارم فیلیپس ببرم اما میترسم گیر بدن
یه از دوستان گفته بود موزر ببری راحتتری اخه مگه میشه با موزر ریش زد دهن ادم صاف میشه

تو رو خدا دوستانی که سپاه خدمت کردن ( باغرود باشه بهتره :31:) بیان راهنمایی کنن چطور با ریشاشون تو آموزشی جنگیدن؟
من همه ساکم رو بستو فقط این یه قلم مونده...

یا علی...

rozbeh85
09-10-2010, 09:07
دوستان يه سول ديگه . من 1 آبان اعزامم بگو خوب . بعد آزمون كارداني به كارشناسي 12 آذر هستش .

به احتمال زیاد بله، به ما وسط آموزشی واسه کنکور ارشد دادند

yuseph
09-10-2010, 09:30
اصلا هيچي نميبرم كه ريشامو بزنم .

از چه لحاظ ميگن ناجا بدترينه ؟؟ مثلا چيكار ميكنن ؟؟
مثلا رو نمیشه زیاد باز کرد..باید تجربه کنی تا حساب کار بیاد دست.
من خودم ناجا بودم.بین برادرام که خدمت رفتن دهن من فقط سرویس شد!!

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

کارت آزمون نشون بدی بهت مرخصی میدن،نگران نباش.

SamGun
09-10-2010, 10:03
بچه ها من ربات صلیبیه زانوی راستم پاره هست . و تو حرکت های شدید مشکل دارم و هر آن ممکن هست پام از زانو پیچ بوخوره که

درد بسیار شدیدی هم برام بوجود میاره. یعنی فقط میتونم خیلی محتاط راه برم.

به نظرتون میتونم معافیت بگیرم ؟

یکم راهنمایی کنید ممنون میشم.

hamijoon
09-10-2010, 11:29

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

به همين زوديا تجربه ميكنم داداشي :31:

arash66_2m
09-10-2010, 14:27

کارت آزمون نشون بدی بهت مرخصی میدن،نگران نباش.

چند روز قبلش مرخصی میدن ؟

و این که آخه کارت آزمون رو 2-3 روز قبلش میدن به ما ها واسه آزمون نمیشه مثلا یه هفته مرخصی اینا گرفت ؟

Sha7ab
09-10-2010, 14:46
دوستان اینکه میگن از سال 90 میشه 24 ماه درسته؟ و کسی لیسانس داره چند ماه باید بره؟
و بسیجی فعال یا برگ سبز بسیج چند ماه کم میکنه؟

akharwarbaz
09-10-2010, 15:01
سلام اقا ما فردا بايد بريم نظام وظيفه..ساعت 6 صبح..خوبي بدي ديديد حلال كنيد :20:

HITB0Y
09-10-2010, 15:27
سلام اقا ما فردا بايد بريم نظام وظيفه..ساعت 6 صبح..خوبي بدي ديديد حلال كنيد :20:
به سلامت.
ان شا ا... که خوش بگذره:31:

hedKandi
09-10-2010, 15:35

چه خوب ، حقته:31:

دوستان اینکه میگن از سال 90 میشه 24 ماه درسته؟ و کسی لیسانس داره چند ماه باید بره؟
آره پسرم:27:
واست متاسفم 2 سال باید آش بخوری:31:

hedKandi
09-10-2010, 15:41

داداشم میگه: ما که رفتیم یقلبی مال شما:31:

Life24
09-10-2010, 17:33
آخرین مصوبات اعلام شد: قوانین جدید نظام وظیفه دانشجویان/ شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول براساس مصوبات جلسه فوق‌العاده کمیته بررسی مشکلات دانشجویان مشمول، قوانین جدید نظام وظیفه و شرایط خروج از کشور به صورت موقت برای دانشجویان مشمول اعلام شد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.
تغییر رشته یا آزمون مجدد در هر مقطع تحصیلی حداکثر یک نوبت مجاز خواهد بود.
مدت تحصیل مشمولانی که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصیل کرده‌اند جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد.
همچنین بر اساس مصوبات این جلسه دانشجویان مجاز به تحصیل در مقاطع پایین‌تر از مقطعی که دارای معافیت تحصیلی هستند نخواهد بود.
در صورت قبولی در آزمون مجدد فاصله بین انصراف از دانشگاه اولیه و اشتغال در دانشگاه ثانویه بیش از 4 ماه نباید باشد و در صورت قبولی در مقطع بالاتر معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید ارسال و واحد آموزشی جدید ضمن اعاده معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی درخواست معافیت برای مقطع جدید نماید که در این صورت مدت تحصیل سپری شده در سنوات مقطع جدید لحاظ خواهد شد.
بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.
همچنین دانشجویانی که پس از سال اعزام از دانشگاه اخراج می‌شوند مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند.
شرایط خروج موقت از کشور برای سفرهای علمی و ... برای دانشجویان
سفرهای علمی صرفاً ‌شامل ارایه مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است که مبلغ ودیعه آن 50 میلیون ریال به صورت نقد خواهد بود.
سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمون‌های زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاه‌ها، شرکت در کارگاه‌های آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی (مانند دانشجویان رشته هنر برای بازدید از آثار معماری و هنری) است مبلغ ودیعه این گونه سفرها 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک خواهد بود.
در خصوص سایر سفرها مرجع تایید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر فرمت پیوست درخواست دانشجو را منعکس می کند.
به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم اقدامات مربوط به این بند مصوبات از 1 آذرماه امسال اجرایی می شود.

hamidras
09-10-2010, 17:46
مدت تحصیل مشمولانی که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصیل کرده‌اند جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد.
همچنین بر اساس مصوبات این جلسه دانشجویان مجاز به تحصیل در مقاطع پایین‌تر از مقطعی که دارای معافیت تحصیلی هستند نخواهد بود.
در صورت قبولی در آزمون مجدد فاصله بین انصراف از دانشگاه اولیه و اشتغال در دانشگاه ثانویه بیش از 4 ماه نباید باشد و در صورت قبولی در مقطع بالاتر معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید ارسال و واحد آموزشی جدید ضمن اعاده معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی درخواست معافیت برای مقطع جدید نماید که در این صورت مدت تحصیل سپری شده در سنوات مقطع جدید لحاظ خواهد شد.
بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.آخی . چه خوب:دی

جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد

یعنی وقتی بریم دانشگاه جدید 6 سال مهلت داریم بازم؟

arash66_2m
09-10-2010, 18:16

مگه تصویب شده ؟:18::41:

davood.2008
09-10-2010, 20:28
آخرین مصوبات اعلام شد: قوانین جدید نظام وظیفه دانشجویان/ شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول براساس مصوبات جلسه فوق‌العاده کمیته بررسی مشکلات دانشجویان مشمول، قوانین جدید نظام وظیفه و شرایط خروج از کشور به صورت موقت برای دانشجویان مشمول اعلام شد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.
بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.
همچنین دانشجویانی که پس از سال اعزام از دانشگاه اخراج می‌شوند مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند.
شرایط خروج موقت از کشور برای سفرهای علمی و ... برای دانشجویان
سفرهای علمی صرفاً ‌شامل ارایه مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است که مبلغ ودیعه آن 50 میلیون ریال به صورت نقد خواهد بود.
سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمون‌های زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاه‌ها، شرکت در کارگاه‌های آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی (مانند دانشجویان رشته هنر برای بازدید از آثار معماری و هنری) است مبلغ ودیعه این گونه سفرها 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک خواهد بود.
در خصوص سایر سفرها مرجع تایید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر فرمت پیوست درخواست دانشجو را منعکس می کند.
به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم اقدامات مربوط به این بند مصوبات از 1 آذرماه امسال اجرایی می شود.

سلام رفقا
راستش من زیاد از این خبر چیزی دستگیرم نشد
یعنی میتونیم دوباره سال اینده کنکور بدیم؟
مثلا من فوق دیپلمم رو پارسال یعنی بهمن 88 گرفتم کنکور کارشنانی ناپیوئسته هم شرکت کردم قبول نشدم الانم نامه اعزامم اومده و اول ابان باید برم خدمت این مصوبه شامل منم میشه ؟ یعنی میتونم نرم و برای سال دیگه بخونم بدون اینکه غیبت بخورم ؟
یکم توصیح بدین؟
یا علی...

princeofpersia_7
10-10-2010, 02:49
مخصوصا واسه منی که میخواستم سال دیگه از پیام نور به دوره روزانه برم.. اینا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ :41:

akharwarbaz
10-10-2010, 13:47
سلام اقا امروز رفتيم نظام وظيفه و فقط يه برگه دادن كه توش كي كجا بايد بري!يعني ترمينال فلان جا ساعت فلان... حالا من اين اموزشي رو افتادم نيروي انتظامي .. از اساتيد كسي ميدونه نيروي انتظامي چطوريه اموزشيش/..؟:11: 20ام هم اعزام هست يعني پسفردا :13:

vahid_civil
10-10-2010, 19:49
hamijoon عجب دل خوشی داریـــــــــــا !

داداش منم سرباز بوده آ

پاشو برو هیچی ام نه ببر نه بخر:31:

فقط سیگار و فندگ یادت نره (اینو داداشم میگه):31:

داداشم میگه: ما که رفتیم یقلبی مال شما:31:

تصویب میشه نشه هم میکنیم:31:

سلام پسرم
کچل کردی یا هنو مثه ساسی مانکنی؟:31:
آموزشی کلن سخته سپاه و چارپاه و پنجپاه نداره:31:
ولی داداشم میگه خیلی شیرینه:27:

خانم محترم میشه خواهش کنم اینقدر اسپم ندید ؟ شما که نه میتونید سربازی برید نه اطلاعی دارید فقط روی اعصاب من یکی هستید !

petrose.kabir
10-10-2010, 20:13
اتفاقا تو هم تو مخ منی:31:
اسفندو تو میدی نه من:27: در ضمن داداشم رفته:21:

شما انگار اینجا رو با چت روم اشتباه گرفتین.اینجا کسی شارژ نداره.
لطفا اگه اطلاعات مفیدی دارین پست بدین. در غیر این صورت خواهشن ادامه ندین.
اونم در مورد خدمت مقدس سربازی.

---------- Post added at 08:13 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

امثالی مثل شما باعث شدن انجمن امسال با سال گذشته فرق داشته باشه

petrose.kabir
10-10-2010, 21:28
منظورم با تمام دوستان نبود.روی سخنم با اونای که فقط قصد شوخی کردنو در تاپیک دارن.
با پوزش

REGISTERED-USER
10-10-2010, 22:22
خانم محترم میشه خواهش کنم اینقدر اسپم ندید ؟ شما که نه میتونید سربازی برید نه اطلاعی دارید فقط روی اعصاب من یکی هستید !

اسپمر نداشتیم چند وقته بعد اون جریانات ، که پیدا شد ... خودشم به شاهین چسبونده ... هه :27::27:

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

سلام اقا امروز رفتيم نظام وظيفه و فقط يه برگه دادن كه توش كي كجا بايد بري!يعني ترمينال فلان جا ساعت فلان... حالا من اين اموزشي رو افتادم نيروي انتظامي .. از اساتيد كسي ميدونه نيروي انتظامي چطوريه اموزشيش/..؟:11: 20ام هم اعزام هست يعني پسفردا :13:

سلام ... خدا رحمتت کنه ... برات طلب آمرزش میکنم :31:

نیروی انتظامی مزخرفترین جا برای خدمته ... آموزشی هم بدتر ... کلا راه جیم کم هست ، برخوردها عین حیوون

من بودم می دونم چه خبره ... سوالی داشتی بیا بپرس

کجا به سلامتی افتادی ؟ :5:

toraj
10-10-2010, 23:27
سلام من ترم اول رو مرخصی گرفتم کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری حالا برای من معافیت تحصیلی رد میکنن دیگه یا باید خودم برم نظام وظیفه؟ راستی اگه آزمون دانشگاه آزاد رو شرکت کنم و قبول بشم میتونم برم دانشگاه آزاد یا نه باید برم سربازی چون میگن برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی میدن؟ بعدمن باید همین ترم اول انصراف بدم یا ترم دوم و از هرموقع که انصراف بدم 4 ماه وقت دارم برم دانشگاه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین .

MeMri
10-10-2010, 23:27
دوستان من کارنامه پیش دانشگاهی (نوبت شهریور) رو هنوز نگرفتم!شاید دیفرانسیل قبول نشم!بعدش اگه من حضوری برای سال دوم شرکت نکنم (در واقع غیر حضوری) بخوام امتحان بدم ،مشکل سربازی دارم؟ متولد شهریور 71 هم هستم !تو رو خدا کمکم کنید

akharwarbaz
11-10-2010, 08:54
اسپمر نداشتیم چند وقته بعد اون جریانات ، که پیدا شد ... خودشم به شاهین چسبونده ... هه :27::27:

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

سلام ... خدا رحمتت کنه ... برات طلب آمرزش میکنم :31:

نیروی انتظامی مزخرفترین جا برای خدمته ... آموزشی هم بدتر ... کلا راه جیم کم هست ، برخوردها عین حیوون

من بودم می دونم چه خبره ... سوالی داشتی بیا بپرس

کجا به سلامتی افتادی ؟ :5:

:41:
ناجا بيرجند افتادم....كد 4 .. با اين تفاصير(درسته!؟:31:) جنازمونو بر نگردونن خوبه

yuseph
11-10-2010, 10:28
:41:
ناجا بيرجند افتادم....كد 4 .. با اين تفاصير(درسته!؟:31:) جنازمونو بر نگردونن خوبه
نه بابا..بی خیال اینقدرهاهم سخت نیست دیگه...
خودم شهید درویش اهواز آموزش دیدم 2هفته اول خیلی سخت بود اونم بخاطر گرمای زیاد هوا بعدش کم کم خوب شد...
بعداز اموزشی هم بستگی به تقسیمت داره..
کلا نگران نباش اموزشی هرچقدر سخت باشه شیرین تر میشه خوت میری میبینی،هیچ چیزی رو جدی نگیر زیاد تهدید میکنن ومیترسونن شمارو ولی نمیتونن کاریتون کنن چون شما نیروی آموزشی هستید.وهیچ چیزی گردنتون نیست.فقط یه نکته ای رو فراموش نکن ::خودت رو گاو پیشیونی سفید گروهان نکن!::

toraj
11-10-2010, 12:31
سلام من ترم اول رو مرخصی گرفتم کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری حالا برای من معافیت تحصیلی رد میکنن دیگه یا باید خودم برم نظام وظیفه؟ راستی اگه آزمون دانشگاه آزاد رو شرکت کنم و قبول بشم میتونم برم دانشگاه آزاد یا نه باید برم سربازی چون میگن برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی میدن؟ بعدمن باید همین ترم اول انصراف بدم یا ترم دوم و از هرموقع که انصراف بدم 4 ماه وقت دارم برم دانشگاه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین .

سلام ممنون میشم جواب بدین.

yuseph
11-10-2010, 12:51
سلام ممنون میشم جواب بدین.
سوال اول:
نیازی نیست که بری حوزه نظام وظیفه.چون شما الان دانشجو هستی.یعنی ثبت نام کردی ولی مرخصی گرفتی.
سوال دوم:
اگه قبول شدی میتونی توی دانشگاه ثبت نام کنی .اگر هم نزاشتن که بعید میدون،فوقش یه روز میری محل خدمتت(آموزشی)وهمون روز بهت مرخصی تحصیلی میدن.(هرچندسال که طول بکشه درس خودنت)
سوال سوم:
شما از زمانی که درست تموم میشه یا ترک میکنی دانشگاه رو(رسما)6ماه وقت داری که خودت رو به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنی.درغیر این صورت غیبت میخوری.
البته جهت اطلاع دقیق تر از قوانیین به این جا مراجعه کن خوبه برات..

امیدوارم کمکی کرده باشم.

rozbeh85
11-10-2010, 13:38
سوال اول:
نیازی نیست که بری حوزه نظام وظیفه.چون شما الان دانشجو هستی.یعنی ثبت نام کردی ولی مرخصی گرفتی.
سوال دوم:
اگه قبول شدی میتونی توی دانشگاه ثبت نام کنی .اگر هم نزاشتن که بعید میدون،فوقش یه روز میری محل خدمتت(آموزشی)وهمون روز بهت مرخصی تحصیلی میدن.(هرچندسال که طول بکشه درس خودنت)
سوال سوم:
شما از زمانی که درست تموم میشه یا ترک میکنی دانشگاه رو(رسما)6ماه وقت داری که خودت رو به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنی.درغیر این صورت غیبت میخوری.
البته جهت اطلاع دقیق تر از قوانیین به این جا مراجعه کن خوبه برات..

امیدوارم کمکی کرده باشم.

البته زمان پست دفترچه 6 ماه برای فارغ التحصیلان و 4 ماه برای انصرافی ها و اخراجی ها است

toraj
11-10-2010, 14:05
آقا ممنون پ اینکه گفتن برای هر مقطع فقط یه بار معافیت تحصیلی میدن یعنی چی؟بعدش گفتن

ادامه به تحصيل مشروط به شركت مجدد در آزمون ورودي نباشد. خوب دانشگاه آزاد ازمون ورودی داره؟

arsalne
11-10-2010, 19:24
قوانین جدید نظام وظیفه ی دانشجویان:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

toraj
11-10-2010, 20:20
این یعنی چی؟
بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

آخه چه جوری 2 ترمه 72 واحد رو میشه پاس کرد؟

gomgashte_r
12-10-2010, 00:34
با سلام خدمت دوستان عزيز
من دانشجوي كارشناسي پيوسته در رشته كشاورزي در داشگاه شيراز (روزانه) هستم.من يك سال (88-89 ) رو توي دانشگاه گذروندم.از رشته ام راضي نيستم و به همين دليل مي خوام دوباره توي كنكور سراسري سال 90 شركت كنم. به همين منظور هم ترم 3 و ترم 4 را مرخصي گرفته ام.آيا مي توانم در كنوكور سراسري 90 شركت كنم و بعد از قبولي در دانشگاه جديد و در رشته بهتر انصراف داده و به دانشگاه جديد بروم و يا در همان دانشگاه قبلي دوباره ثبت نام كنم(در صورت قبولي در رشته بهتر)؟
يه دنيا ممون ميشم از كسي كه بتونه يه جواب كامل و درست و حسابي بهم بده :40:!

يه خواهش ديگه داشتم اونم اينه كه اي قانون رو برام توضيح بدين !

* آيا دانشجويان انصرافي و اخراجي مجاز به شركت مجدد در آزمون دانشگاه‌ها و ادامه تحصيل هستند؟
- چنانچه دانشجو تا قبل از اتمام سال اعزام،‌ از ادامه تحصيل انصراف دهد يا از دانشگاه اخراج شود، به شرط عدم ورود به غيبت، منعي براي شروع مجدد به تحصيل ندارند.

yuseph
12-10-2010, 02:08
جواب شما رو با پیام خصوصی دادم.امیدوارم کمکی کرده باشه به شما دوست عزیز.

dehtoday
12-10-2010, 16:02
سلام من امسال دانشگاه آزاد قبول شدم و ثبت نام هم كردم و چند تا از كلاساشو هم رفتم حالا ميخواستم بدونم دانشگاه تا الآن مداركمو واسه نظام وظيفه فرستاده يا نه ؟ نظام وظيفه الآن واسم معافيت تحصيلي صادر كرده يا نه ؟ چون ميخوام انصراف بدم ميگم نكنه واسه نظام وظيفه مشكلي ايجاد شه ؟!!

yuseph
12-10-2010, 21:33
سلام من امسال دانشگاه آزاد قبول شدم و ثبت نام هم كردم و چند تا از كلاساشو هم رفتم حالا ميخواستم بدونم دانشگاه تا الآن مداركمو واسه نظام وظيفه فرستاده يا نه ؟ نظام وظيفه الآن واسم معافيت تحصيلي صادر كرده يا نه ؟ چون ميخوام انصراف بدم ميگم نكنه واسه نظام وظيفه مشكلي ايجاد شه ؟!!
دانشگاه چیزی برای حوزه نظام وظیفه نمیفرسته...(تااونجا که من خبر دارم)شما هروقت میخوای خودت رو به حوزه نظام وظیفه معرفی کنی وضعیت تحصیلیت رو براشون با ارائه مدارک مشخص میکنی اونها هم طبق همون مدارک وضعیت غیبت شمارو مشخص میکنن.
شما بعداز انصراف4ماه وقت داری که خودت روبه حوزه معرفی کنی درغیر این صورت غیبت میخوری.

rozbeh85
12-10-2010, 22:34
دانشگاه چیزی برای حوزه نظام وظیفه نمیفرسته...(تااونجا که من خبر دارم)شما هروقت میخوای خودت رو به حوزه نظام وظیفه معرفی کنی وضعیت تحصیلیت رو براشون با ارائه مدارک مشخص میکنی اونها هم طبق همون مدارک وضعیت غیبت شمارو مشخص میکنن.
شما بعداز انصراف4ماه وقت داری که خودت روبه حوزه معرفی کنی درغیر این صورت غیبت میخوری.

خیر دوست عزیز، به محض اینکه شما در دانشگاه ثبت نام کردید دانشگاه به اداره نظام وظیفه اطلاع میده و نظام وظیفه یه پرونده مثلا دوره لیسانس برای شما باز میکنه و شماره پرونده رو برای دانشگاه شما میفرسته که اون شماره میشه معافیت تحصیلی شما، وقتی شما فارغ شدی یا اخراج یا ترک، یه نامه میده با شما که واسه نظام وظیفه است و روش نوشته طبق فلان شماره از این تاریخ معافیت تحصیلی ایشان تمام شده است

armin_punisher6
12-10-2010, 22:48
سلام دوستان.من دانشجوام.برادرم زمانی که من زیر 18 سال بودم معافبت کفالت گرفت.الان که عروسی کرده هیچ راهی داره که منم معاف بشم؟

rozbeh85
13-10-2010, 08:50
سلام دوستان.من دانشجوام.برادرم زمانی که من زیر 18 سال بودم معافبت کفالت گرفت.الان که عروسی کرده هیچ راهی داره که منم معاف بشم؟

از طریق کفالت خیر، مگر از طریق پزشکی

MoH_@_MaD
13-10-2010, 15:59
دوستان سلام
من چند تا سوال در مورد معافیت داشتم ممنون میشم جواب بدین
پدر من بالای59 سال و بازنشسته است و خودم دانشجوام و یه داداشم دارم که تقری 19 سالشه.میخواستم ببینم با این شرایط میتونم معافی کفالت بگیرم یا نه؟
بعد من از چند تا از دوستام پرسیدم گفتن اگه پدر نظامی باشه یکی از بچه هاش معافن درسته ؟پدر من بازنشسته سپاهه میخواستم ببینم از این راه میشه معافی رو بگیرم یا نه؟

ممنون میشم سریع جواب بدین :11:

farshidshd
13-10-2010, 16:46
دوستان سلام
من چند تا سوال در مورد معافیت داشتم ممنون میشم جواب بدین
پدر من بالای59 سال و بازنشسته است و خودم دانشجوام و یه داداشم دارم که تقری 19 سالشه.میخواستم ببینم با این شرایط میتونم معافی کفالت بگیرم یا نه؟
بعد من از چند تا از دوستام پرسیدم گفتن اگه پدر نظامی باشه یکی از بچه هاش معافن درسته ؟پدر من بازنشسته سپاهه میخواستم ببینم از این راه میشه معافی رو بگیرم یا نه؟

ممنون میشم سریع جواب بدین :11:
سلام.

خیر شما به هیچ وجه نمیتونین معافیت بگیرین...چون یک برادر هم دارین

اگه هم پدرتون در جبهه بوده میتونین کسری بگیرین. ولی اگه فقط نظامی بودن معافیت ممکن نیست و فقط این مزیت رو داره که در شهر خودتون خدمت خواهید کرد

موفق باشید

alphacino
13-10-2010, 19:23
عرض سلام

من الان 18 سالمه و پدرم 55 سالشه . برادرم هم الان سربازه

حالا اگه من امسال برم دانشگاه و 5 ,6 سال بيشتر تحصيلم طول بكشه تا پدرم از 59 رد كنه و برادرم هم ازدواج كنه در صورتي كه غيبت نداشته باشم ميتونم معافيت كفالت بگيرم يا نه؟

fmps
13-10-2010, 19:51
سلام
من 18 ساله هستم تک فرزند پدرم هم 50 سالشه و 21 ماه جبهه داره من کی میتونم معافیت بگیرم ؟اصلا میتونم یا نه؟
اگه نا پس چقدر کسر سربازی میگیرم
مرسی

toraj
13-10-2010, 20:13
این یعنی چی؟
بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

آخه چه جوری 2 ترمه 72 واحد رو میشه پاس کرد؟

اینم جواب بدین ممنون.

rezapazahr
13-10-2010, 20:23
سلام

واقعیت داره که قراره مدت زمان سربازی تو سال آینده کمتر شه (کارشناسیا از 17 به 12 ماه) ؟

vroom
13-10-2010, 20:26
عرض سلام

من الان 18 سالمه و پدرم 55 سالشه . برادرم هم الان سربازه

حالا اگه من امسال برم دانشگاه و 5 ,6 سال بيشتر تحصيلم طول بكشه تا پدرم از 59 رد كنه و برادرم هم ازدواج كنه در صورتي كه غيبت نداشته باشم ميتونم معافيت كفالت بگيرم يا نه؟

سلام
شما چون 1 برادر دیگه هم دارید ، متاسفانه شرایط کفالت شامل حالتون نمیشه

rozbeh85
13-10-2010, 22:17
سلام
من 18 ساله هستم تک فرزند پدرم هم 50 سالشه و 21 ماه جبهه داره من کی میتونم معافیت بگیرم ؟اصلا میتونم یا نه؟
اگه نا پس چقدر کسر سربازی میگیرم
مرسی

پدر شما باید 60 سالش بشه، و شما غیبت هم نداشته باشی
یعنی دانشگاه رو باید 10 سال طولش بدی
به ازاء هر ماه 15 روز کسر میشه

rozbeh85
13-10-2010, 22:24
سلام

واقعیت داره که قراره مدت زمان سربازی تو سال آینده کمتر شه (کارشناسیا از 17 به 12 ماه) ؟

نه، فعلا اگر قانونی تصویب نشه قانون فعلی که شامل 3 ماه بخشش رهبری و 1 ماه بخشش لیسانس و... اینها تا آخر 89 هست یعنی هر کس که تا آخر امسال اعزام بشه و اگر این قانون تمدید نشه و یا قانون جدیدی تصویب نشه خدمت به 24 ماه باز میگردد ( به شخصه فکر میکنم این قانون بدون تغییر خاصی تمدید شود)

HITB0Y
13-10-2010, 23:07
پدر شما باید 60 سالش بشه، و شما غیبت هم نداشته باشی
یعنی دانشگاه رو باید 10 سال طولش بدی
به ازاء هر ماه 15 روز کسر میشه

به ازا هر ماه 18 روز کسر میشه,من چند روز پیش سابقه خدمت پدرم رو گرفتم...:31:

HITB0Y
13-10-2010, 23:24
یه سوال داشتم:
میشه در حین سربازی برای کنکور سال آینده ثبت نام کرد؟!
البته من خدمتم تا قبل از شروع ایام کنکور تموم میشه...
ممنون

yuseph
14-10-2010, 01:41
یه سوال داشتم:
میشه در حین سربازی برای کنکور سال آینده ثبت نام کرد؟!
البته من خدمتم تا قبل از شروع ایام کنکور تموم میشه...
ممنون
آره میشه.مشکلی نیست.

cotgnx
14-10-2010, 02:17
دوستان من شنیدم میگن وصیقه خروج از کشور که 15 میلیون بود رو 5 میلیون کردن. درسته؟

alirecoba2
14-10-2010, 09:09
دوستان خواهشا اینو زود جواب بدید
من متولد اردیبهشت 70 هستم امسال سال دوم بود که کنکور دادم تو دفتر چه هم زده بود که متولدین 70 به بعد نیازی به ارسال دفترچه ندارن خب منم مثل بقیه دوستام پستش نکردم
الان من داشنگاه قبول شدم ولی به خاطر عدم تطابق معدل کتبی وارد شده و معدل کتبی درست هنوز دانشجوی رسمی نیستم و ثبت نام نکردم ولی گفتن بهم باید سر کلاسها بری منم میرم ولی هنوز کارت دانشجویی ندارم
بعد الان حدود 1 ماه دیگه وضع من مشخص میشه یعنی دانشجوی رسمی میشم
تا اون موقع وضعیت نظام وظیفه من چی میشه؟
الان باید چیکار کنم؟:41:
یه سوال دیگه
فرض کنید من متولد اردیبهشت 70 هستم و دفترچه رو پست نکردم و قبول هم نشدم الان باید چیکار کنم؟
دوستان خواهشا جواب بدید خیلی حیاتیه
پیشاپیش ممنون:11:

yuseph
14-10-2010, 09:35
الان من داشنگاه قبول شدم ولی به خاطر عدم تطابق معدل کتبی وارد شده و معدل کتبی درست هنوز دانشجوی رسمی نیستم و ثبت نام نکردم ولی گفتن بهم باید سر کلاسها بری منم میرم ولی هنوز کارت دانشجویی ندارم

اگه قبولتون کردن که احتمالش زیاده که هیچ،اگه قبولتون نکردن که باید وضعیت خدمتیت رو مشخص کنی.یعنی قبل از تمام شدن مهلت معرفی،خودت رو به حوزه نظام وظیفه معرفی کنی.

alirecoba2
14-10-2010, 09:53
ممنون
یعنی صبر کنم تا ببینم چی میشه؟
اگه مثلا 2 ماه طول بکشه تا دانشجوی رسمی بشم مشکلی پیش نمیاد؟
حالا یه سر هم میرم نظام وظیفه تا مشکلی پیش نیاد
بازم ممنون از شما دوست عزیزم:11:

yuseph
14-10-2010, 10:12
ممنون
یعنی صبر کنم تا ببینم چی میشه؟
اگه مثلا 2 ماه طول بکشه تا دانشجوی رسمی بشم مشکلی پیش نمیاد؟
حالا یه سر هم میرم نظام وظیفه تا مشکلی پیش نیاد
بازم ممنون از شما دوست عزیزم:11:
شما همین الان هم دانشجو حساب میشین.مگر زمانی که دانشگاه رسما بگه شما دانشجو نیستین اون وقته که باید خودت رو معرفی کنی.
امکان نداره که 2ماه شما بلاتکلیف بمونی؟بهرحال سعی کن روی حل مشکلت توی دانشگاه تمرکز کنی.

alirecoba2
14-10-2010, 10:44
شما همین الان هم دانشجو حساب میشین.مگر زمانی که دانشگاه رسما بگه شما دانشجو نیستین اون وقته که باید خودت رو معرفی کنی.
امکان نداره که 2ماه شما بلاتکلیف بمونی؟بهرحال سعی کن روی حل مشکلت توی دانشگاه تمرکز کنی.
مشکل اینجاس که من ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم
ولی مدارکو به صورت حضوری ازم تحویل نکرفتن!
خودشون هم گفتن فعلا دانشجوی رسمی نیستم!
گفتن فرستادی م سازمان سنجش معدل جدیدو(فرم اصلاح معدلو پر کردم و ارسال 31 شهریور)
احتمالا تا 1 ماه دیگه رسمی میشم!
پروفایل دارم توی سایت دانشگاه ولی زده دانشجوی راکد!
گفتن الان برو سر کلاس تا وقتی رسمی شدی و اسمت رفت تو لیست استاد غیبت نداشته باشی
خداییش چه مملکتیه داریم!22 روزه علافیم!
الان چیکار کنم:41:

yuseph
14-10-2010, 11:31
مشکل اینجاس که من ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم
ولی مدارکو به صورت حضوری ازم تحویل نکرفتن!
خودشون هم گفتن فعلا دانشجوی رسمی نیستم!
گفتن فرستادی م سازمان سنجش معدل جدیدو(فرم اصلاح معدلو پر کردم و ارسال 31 شهریور)
احتمالا تا 1 ماه دیگه رسمی میشم!
پروفایل دارم توی سایت دانشگاه ولی زده دانشجوی راکد!
گفتن الان برو سر کلاس تا وقتی رسمی شدی و اسمت رفت تو لیست استاد غیبت نداشته باشی
خداییش چه مملکتیه داریم!22 روزه علافیم!
الان چیکار کنم:41:
نگران نباش.
وضعیتت که مشخص شد راحت میتونی تصمیم بگیری.
فعلا باید صبر کنی ببینی نتیجه دانشگاه چیه.

alirecoba2
14-10-2010, 11:57
نگران نباش.
وضعیتت که مشخص شد راحت میتونی تصمیم بگیری.
فعلا باید صبر کنی ببینی نتیجه دانشگاه چیه.
ممنون از شما دوست گلم که جواب میدی
من الان رفتم نظام وظیفه
گفت واسه اینکه مشکلی پیش نیاد شما ثبت نام کن واسه اعزام تا اگه مشکلت بیشتر طول کشید غیبت نخوری
گفت 18 آبان هم اعزامم
دانشگاه هم میگه باید بری سر کلاس:18:
شما فک کن وضع من تا 18 آبان مشخص نشه هم باید برم کلاس هم سربازی:19:
مملکته داریم!
جالب اینجاس دانشگاه میگه معلوم نیست وضعت کی مشخص بشه!LOL
من مشکل غذا خوابگاه و ...................... دارم چون کارت دانشجویی ندارم حالا شده قوز بالا قوز!!