PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال مربوط به رجیستری

khatat
27-02-2007, 13:45
سلام
آقا من یه مشکلی پیدا کردم که نمی دونم باید چیکار کنم اگه دوستان لطف کنن من رو راهنمایی کنن ممنون می شم.
من یه برنامه درست کردم برای ارسال ایمیل که اطلاعات مربوطه (مثل آدرس و...) رو از داخل رجیستری میگیره (چون می خوام از این برنامه برای ارسال ایمیل در برنامه هایی خارج از محیط vb استفاده کنم) ولی وقتی که می خوام یه آدرسی رو به CC یا bcc اضافه کنم یا کارهای مشابه رو انجام بدم با پیغام زیر روبرو میشم :
Object reference not set to an instance of an object
لطفاً اگه کسی میدونه این پیغام مربوط به چیه خیلی ممنون میشم چون هرچی فکر کردم راهی به ذهنم نرسید خیلی ممنون از لطفتون. :rolleye:

_H2_
27-02-2007, 14:17
سلام
من یک توضیح در تاپیک "nullrefrencexception error چطور رفع میشه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) " داده ام که شاید منشع مشکل شما باشد. (به تاریخ 24-02-2007)

ولی برای تحلیل بهتر، کد نقطه ای را که دچار خطا میشود نیازدارم.

khatat
27-02-2007, 15:25
آقا خیلی ممنون ببین یه new یادم رفته منو از صبح الاف خودش کرده بود
شمرنده ولی یه مشکل دیگه پیدا کردم که من داخل رجیستری یه مقداری دارم از نوع REG_MULTI_SZ و وقتی می خوام تو وی بی اون رو داخل یک متغیر از نوع string ذخیره کنم این پیغام رو می ده :
Conversion from type 'String()' to type 'String' is not valid
می شه بگید من این متن رو چه طور باید ذخیره کنم و از چه نوع متغیری
باز هم ممنون به خاطر راهنماییتون.

_H2_
27-02-2007, 15:40
سلام
تبدیل شده فارسی اون پیغام اینکه شما یک آرایه String دارید و نمی توانید اونو به یک تک String تبدیل کنید!

فارسی ترش اینه که باید یک متغیر آرایه ای تعریف کنی مثل Dim X() As String و سپس مقدارتو تو این متغیر بریزی و بعد با اندیکس به عناصرش دسترسی پیدا کنی مثلاَ اولین عنصر (X(0 است و...