PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فضاي خالي هارد=؟

mahdi_pc
09-07-2005, 16:35
با سلام خدمت دوستان
براي اينكه سرعت كامپيوتر خوب باشه و پايين نياد چقدر از فضاي درايو ويندوز بايد خالي باشه ؟
(چون ميگن بهتره نرم افزارهاي جانبي و عكسها و... رو توي درايو ويندوز نريزيم.)

Amir_P30
09-07-2005, 20:35
(چون ميگن بهتره نرم افزارهاي جانبي و عكسها و... رو توي درايو ويندوز نريزيم.)

كاملا درسته . وهمچنين بهتره كه سيستم فايلي درايو ويندوز NTFS باشه .هم امنيت بيشتري داره و هم سرعت بهتري.

من خودم هميشه 10 گيگ براي درايو ويندوزم ميزارم (ايكس پي) .
از آقاي خسرومترجمي (شبكه ITC كه يادش به خير باشد) هم شنيده ام كه حداقل 2 گيگ فضاي آزاد براي ايكس پي براي فعاليت هاش لازمه

rootnt
16-07-2005, 14:16
من شنیدم نصف فضای درایوی که توش ویندوز نصب شده باید خالی باشه
دلیلشم که خودتون میدونید :wink:

Navid
17-07-2005, 10:37
به نظر من 3 تا 5 گیگ برای ویندوز XP کافیه برنامه ها هم توی یه درایو دیگه نصب کن

ganymede
25-07-2005, 13:17
سلام به همه
بايد عرض كنم خدمتتون براي درايو سيستم عامل كامپوتر يه محدوديت از نظر فضاي خالي وجود داره مثلا تاحالا بايد شنيده باشيد ويژوال مموري رو.
اين ويژوال مموري در اصل قسمتي از هارد و به طور پيش فرض در درايوي كه ويندوزتون نصب هستش قرار داره و معمولا بين 300تا 400 MB هستش البته يك قاعده وجود داره اونم حد اكثر سه برابر رم سيستم هستش.
پس حداقل 300تا 400 MB بايد براي اين منظور كنار بزارين...البته اين مقدار قابل تغييره كه تو نرم افزارهاي سنگين ميشه گفت راه حل خوبي براي كم نياوردن رم هستش.
اما درايو ويندوز هرچي خالي تر باشه بهتره براي اين كار نرم افزارايي رو كه كمتر و دير به دير تر به اونا نياز دارين و فراخوانيشون ميكنيد رو در ديگر درايوها نصب كنيد مثل بازيها و نرم افزاراي كم حجم و پر كار رو در همون درايو ويندوزتون نصب كنيد.
هرچه درايو ويندوز( و از اون مهمتر درايو ‍C) شولوغ تر باشه سرعت دسترسي ويندوز به فايلها كمتر ميشه و باعث ميشه كه سرعت ويندوز بياد پايين.
و اگه اين حجم زياد در درايو C باشه با اينكه شايد سيستم عاملي درون اون نداشته باشيد ولي باز باعث ميشه كه سرعت لود شدن ويندوزاتون بياد پايين.
موفق باشيد.