PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محسن چاوشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

sepehr_x50
27-10-2008, 19:01
تم موبایل "یه شاخه نیلوفر" برای گوشی های سونی اریکسون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه شاخه نیلوفر
تم بسیار زیبای "یه شاخه نیلوفر" متناسب با فضای آلبوم موسیقی "یه شاخه نیلوفر" (جدیدترین اثر محسن چاوشی)، برای گوشی های سونی اریکسون با صفحه نمایش 176 در 220 پیکسل طراحی شده.
همراه این تم، بخشی کوتاهی از موسیقی این آلبوم به عنوان Ringtone روی گوشی نصب خواهد شد.

ویژگی های تم "یه شاخه نیلوفر":
- قابلیت استفاده در گوشیهای سونی اریکسون با صفحه نمایش 176 در 220 پیکسل (1.9 اینچ)
- محیط زیبا با رنگبندی متناسب و منوهای شیشه ای
- بهمراه یک موسیقی بسیار زیبا برای Ringtone

قابل نصب بر روی گوشی های سونی اریکسون با سایز تصویر 220×

دانلود - 798 کیلوبایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا

سازنده و ارسال کننده تم : محمدحسن آزادگان

vahid123
28-10-2008, 17:04
دوستان یک اهنگ جدید از محسن بیرون اومده که البته مشخصه قدیمی هست...در کل بسیار زیباست!!!!!!!!!!

توضیحات : با توجه به اینکه محسن عزیز در مصاحبش هم اعلام کرده بود لیست آهنگایی که احتمال میده لو برن رو به ارشاد داده مشکلی براش پیش نمیاد با پخش شدن این تک آهنگای قدیمی (حالا ما خدا خدا میکنیم این رو معرفی کرده باشه که خدای نکرده مشکلی پیش نیاد براش)

hadi665
29-10-2008, 01:52
وجید جان ممنون
زیبا بود اما متاصفانه ، نفرینی بود
من شخصا از آهنگای نفرینی که بیشتر به آهنگای قبلیش میخوره ، خوشم نمیاد
گرچه صدای محسن دلیله گوش دادنه همین اهنگا هم هست

خیلی خوب بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

linkinkurd
29-10-2008, 12:01
دوستان تم موبایل واسه سیمبیان سری 60 ورژن 3 ساخته نشده هنوز ؟!

بنده هرچی میگردم سایتی برای فروش اینترنتی پک Digipak این آلبوم نیست و همه همون والتی رو دارن.
اگه سایتی سراغ دارین که دیجیپک رو بفروشه لطفا معرفی کنین. اگرم نیست بنده از دوستانی ک آلبوم در شهرشون موجوده میخوام که اگه میتونن یکی رو واسم پست کنن پیام خصوصی بهم بدن ممنوم میشم...

aminsa3000
29-10-2008, 15:09
جدیدترین مصاحبه با چاوشی و اهاری!!از همه چیز میگن!از اینکه چطور اون ویدئوهای ساختگی از محسن بیرون اومد!چرا محسن اجرای لایو و کنسرت نداشته!چرا اهنگهای محسن همیشه به بیرون درز پیدا میکنه!محسن برای چه خواننده هایی اهنگسازی کرده و غیره و غیره................همشو کامل بخونید::5::5:منبع شهروند امروز
فقط منم كه چاووشی‌ام - 1
یك كلمه از شعرهایم ممیزی نشد
گفت و گو با محسن چاووشی

مجید رئوفی / مهدی معزی:بالاخره محسن چاووشی هم به جمع مجازها پیوست؛ خواننده و آهنگساز خوش‌ذوقی كه در بیست و یكی، دو سالگی اولین آلبومش را منتشر كرد. به سبب شباهت صدای چاووشی و یك خواننده شدیدا شبیه‌خوان مجاز و مطرح‌تر بودن نام این خواننده در آن مقطع، بسیاری فكر می‌كردند این آهنگ‌ها هم با صدای همان شبیه‌خوان داستان ما ضبط شده است. پس از مدتی و با انتشار آلبوم”خودكشی ممنوع” اما، همان خیلی‌ها هم متوجه شدند كه این صدای گرفته و بم كمترین شباهتی به صدای زیر خواننده شبیه‌خوان ندارد.

تب چاووشی‌پسندی تندتر می‌شد و شعرهای تیره او به خوبی روی صدایش می‌نشستند و حس فوق‌العاده ملودی‌پرداز او هم، پكیج را كامل می‌كرد. آلبوم‌های “لنگه كفش” و “متاسفم” موقعیت ویژه‌ای برای این خواننده و آهنگساز خوش‌ذوق خرمشهری فراهم آوردند و و حضور صدای چاووشی در فیلم” سنتوری” طیف جدیدی از مخاطبان را به گستره دوستداران او افزود. او به یك پدیده تبدیل شده بود در حالی كه هنوز مجوز فعالیت رسمی نگرفته بود و به نظر می‌رسید حضورش در هر جریانی، می‌تواند سرنوشت متفاوتی را برای آن جریان رقم بزند؛ نمونه‌اش ناكامی سنتوری برای اكران و عزل رضا مهدوی از مدیریت حوزه هنری كه قصد داشت پس از انتشار “ترنج” محسن نامجو، آلبومی با صدای محسن چاووشی را روانه بازار كند. این اتفاقات اما با در حاشیه نشستن چاووشی همراه شد.

او كنار دوست و همراهش محمدرضا آهاری از حاشیه‌ها دوری جستند و خیلی بی‌سروصدا به دنبال حل سوءتفاهمات رفتند. امروز هم خوشبختانه مشكلات حل شده‌اند و حاصل همكاری چاووشی و آهاری آماده انتشار است. با این دو، درباره تلخی‌های گذشته و وضعیت امروز و امیدهای آینده به گفت‌وگو نشستیم.

انگار دوره مشكلات و بدشانسی‌ها به پایان رسیده و این بار دیگر واقعا آلبوم جدیدت را در بازار خواهیم دید. موعد انتشار همین روزهاست دیگر؟
قول و قرار ما با شركتی كه كار كردیم این بود كه بعد از شب‌های احیای ماه رمضان، آلبوم “یه شاخه نیلوفر” را به بازار عرضه كنیم. آنها كمی دست به عصا حركت كردند و خواستند كه خبری در رسانه‌ها منتشر نشود. نكته موردنظر مدیران آوای باربد این است كه حاشیه‌های پیشین تكرار نشود. البته بعضی‌ها كه كمتر امیدی به فروش آلبوم هایشان دارند، تلاش دارند همزمان با انتشار این آلبوم، كارهایشان را به بازار بفرستند كه وقتی عده‌ای به فروشگاههای موسیقی می‌روند تا مثلا این آلبوم را تهیه كنند، آخرین كارهای عرضه شده را هم ببینند و به این صورت زمینه فروش برای آلبوم‌هایشان پیدا كنند.

دلیل عمده‌اش هم البته این است كه مردم خیلی كم برای خرید آلبوم‌های موسیقی به فروشگاهها می‌روند و شاید تا مدتها از انتشار یك آلبوم مطلع نشوند. به همین دلیل هم احساس می‌كنم كه شركت قصد دارد بی‌سر و صدا كارهایش را انجام دهد و ان‌شاءالله بعد از عید فطر كار را به بازار بفرستد. البته من و شركت مشكلی با انتشار آلبوم‌های دیگر نداریم و امیدواریم كه كارهایشان پرفروش شود و بازار موسیقی از این حالت ركود خارج شود. اگر آلبوم من بتواند به این ماجرا كمك كند، خیلی هم خوشحال‌ می‌شوم.

این بار ظاهرا مشكلات آلبوم‌های قبل و لو رفتن‌ها كمتر شده، اما باز هم چند قطعه جدید در وب سایت‌های دانلود قرار گرفته. ماجرای این قطعات چیست؟
یك سری از كارهایی را كه در یكی از استودیوها ضبط شده بود، پخش كردند. واقیعت این است كه اینها آدم‌هایی دوست‌نما هستند. من كه نمی‌توانستم خودم را قرنطینه كنم. برای آلبوم جدید واقعا این كار را به سختی انجام دادیم و در آلبوم و كارهای بعدی تا آنجایی كه ممكن بود، هیچ اتفاقی نیفتاد. اما من باید با میكروفن جای دیگری مثل استودیوها می‌خواندم. ولی بعضی از آدم‌های دوست‌نما از داخل استودیو كار را بیرون كشیدند. به همین دلیل هم جمع و كنترل كردن و جفت وجور كردن این كار خیلی سخت بود كه ما تلاش كردیم به هر نحو این كار را انجام دهیم. در این مقطع، ما فقط می‌خواهیم كه این كار، ساده به بازار عرضه شود. ان‌شاءالله این آلبوم كه بیرون آمد و پخش شد، كار جدیدمان را خواهید شنید كه به اتفاق محمدرضا آهاری انجام داده‌ایم و به نظر خودم و محمدرضا و آنهایی كه كار را شنیده‌اند، یك كار بسیار متفاوت و یك جریان جداگانه است.

محمدرضا آهاری: محسن بعد از اتمام كارهای آلبوم یه شاخه نیلوفر، یك سری تحقیقات موسیقایی را آغاز كرد. الان دو سال است كه ما كارهای تحقیقاتی‌اش را آغاز كرده‌ایم و یك سالی هم می‌شود كه روی این آلبوم كار می‌كنیم. تا حالا كسی درباره این آلبوم حرفی نزده و من هم صحبتی نمی‌كنم. البته نظر من شرط نیست اما فقط می‌توان بگویم كه آلبوم بعدی به نظر من آلبومی است كه در تاریخ موسیقی ایران ماندگار می‌ماند. البته الان دیگر فصل آهنگ ماندگار دیگر گذشته ولی برای خود من هم جالب است كه آهنگ‌های اولیه محسن چاووشی را هنوز دارند گوش می‌كنند.
در آلبوم بعدی تقریبا از موسیقی پاپ خارج و وارد فضای دیگری شده‌ایم. در حقیقت آلترناتیو كامرشال شده.كار به جایی رسیده بود كه حتی محسن نامجو می‌گفت می‌خواهم یك قطعه مشترك با محسن كار كنم.

خب این فضای جدید چگونه است؟ اساسا با حال و هوای كارهای شما سنخیتی دارد؟
آهاری: این تحقیقات به جایی رفته كه موازی با كارهای قبلی محسن نیست.
چاووشی: موسیقی كلامی‌اش را برده‌ایم به فضای آوانگارد راك. یك فضای راك مدرن به علاوه فضاسازی در خوانندگی. یعنی موسیقی همچنان پاپ است و مردم با آن همزاد پنداری می‌كنند ولی آواهای جدید می‌شنوند. البته در “یه شاخه نیلوفر” هم آواهای جدید داریم. می‌دانید كار كمی مشكل است. یعنی ما نمی‌توانستیم این كار را كامل بكنیم، چون در آن صورت، مردم ایراد می‌گرفتند. البته غیر از خود ماجرای موسیقی مشكلات دیگری هم بود. همان طور كه در جواب سوال قبلی گفتم یك سری از قطعات ما دست این و آن بود. مجبور بودیم این قطعات را در این آلبوم بگذاریم. این قطعات را خودم دوست دارم اما جزو كارهای دوسال قبلم است. قطعات بدی هم نیست. البته اكثر قطعات جدیدند. اگر واقعا این اذیت‌های دوست‌نماها نبود، ما چندتا قطعه دیگر را هم در این آلبوم می‌گذاشتیم. به همین دلیل هم مجبور شدیم سه، ‌چهار قطعه را دوباره تنظیم كنیم تا به روز شوند و با آنچه دوستان در اختیار دارند و ممكن است به زودی در سایت‌ها بگذارند، تفاوت داشته باشد.

كه اگر این كار انجام شود دیگر قطعه‌ای كه در اختیار آنهاست، می‌سوزد.
بله دیگر. همان كارهاست ولی ما تنظیمش را مدرن‌تر كردیم. سه‌تا از این قطعات را تا امروز بیرون داده‌اند. مثل قطعه”تو ناز می‌كنی” این قطعه پخش شده و نمی‌توانیم عوضش كنیم. یا یكی، دو تا قطعه دیگر مثل عصا و نرگس بیمار كه پخش شده و ما سعی كردیم تغییراتی در تنظیم‌ها انجام دهیم. یكی، دو قطعه دیگر هم هنوز در اختیارشان است كه امیدواریم به بازار نیاید.

در این آلبوم چند قطعه گذاشته‌اید؟
در این آلبوم دوازده‌تا. می‌خواستیم 8 یا 9 قطعه باشد، اما مجبور شدیم آهنگ‌هایی كه لو رفتند ر‌ا تروتمیزش كنیم و در آلبوم قرار بدهیم تا به گوش مردم برسد و شنیده شود ولی 9 قطعه كاملا جدید است كه هیچ‌كس هم این قطعات را در اختیار ندارد و خیلی هم‌تر و تمیز و خوب است.

كارهایی را كه در استودیوی حوزه ضبط كردید، در این آلبوم گنجانده‌اید؟
نه. آن پروژه، فعلا منتفی است.
آهاری: آن آلبوم، هم یكی از آن پروژه‌هایی است كه محسن، تحقیقاتش را خودش شروع كرده بود و الان آماده است و جای تعمق دارد و باید مرور دوباره‌ای بر كارها بكنیم. ولی “ یه شاخه نیلوفر” آلبومی مردمی‌تر است.

“ یه شاخه نیلوفر” اولین آلبوم رسمی شماست كه بیرون می‌آید. معمولا این‌طوری است كه اولین آلبوم خواننده‌هایی كه هنوز كار مجازی از آنها منتشر نشده، بیشتر برای اعلام حضور رسمی است نه مثلا فروش بالا و جریان‌سازی موسیقایی. برای شما هم همین‌طور است؟
نه. در این مدت ما خیلی پیشرفت كردیم. نظر خودمان را كاملا اعمال كردیم، شعرها قوی‌تر شده و خودسانسوری هم نداشتیم. به نظر من این آلبوم به نسبت كارهای قبلی من خیلی قوی‌تر است.

پس صرفا حضور نیست. یعنی یك حضور كامل است. مثلا رضا صادقی آمد و برای آلبوم اولش آهنگ‌های قدیمی‌اش را انتخاب كرد كه بگوید من آمدم. محسن یگانه هم همین‌طور مثلا چندتا از آهنگ‌های قدیمی‌اش را در آلبومش گذاشته كه اغلب شنیده شده‌اند.
نه اصلا این طور نیست. همه كار‌های ما برای این آلبوم جدید است. حتی این دو، سه آهنگی كه گفتم دوستان پخش كرده‌اند هم جدید بوده و شعرهایش هم خیلی قوی‌تر است. مثلا نرگس بیمار كه یك شعر عاشقانه است كه پخش شده. خوشبختانه زیاد پخش نشده و امیدواریم كه در آلبوم شنیده شود.

راستی با همان ترانه‌سراهای قدیمی‌تان كار كردید؟
بله. حسین صفا، امیر ارجینی و اسلام علی‌محمدی دوستانی‌اند كه مدتهاست با آنها كار می‌كنم. به ویژه حسن و امیر كه چند سالی است با هم همكاری داریم. خودم هم در این آلبوم یك ترانه دارم. در آلبوم قبلی هم یك ترانه داشتم. همان ترانه قطعه «مگه بهت نگفته بودم».

شعرهای خودتان در امتداد همان شعرهای دوستان‌تان است یا خیلی شخصی‌تر است؟
در همان مسیر است.

شما با یك سری ترانه‌سرای محدود كار می‌كنید، فكر نمی‌كنید كه فضای كارتان محدود شود؟
این آدم‌ها خودشان را به روز می‌كنند و خیلی هم باهوش هستند. جدیدا هم مورد تایید خیلی از اساتید ادبیات قرار گرفته‌اند وخیلی قبول شان دارند.

نمی‌ترسید از این كه به تكرار برسید؟
مطمئن باش كه اگر روزی این اتفاق بیفتد، سخت‌تر انتخاب می‌كنم.

بسیار خب. سوالی كه برای من در مواجهه با شما و دوستان دیگر كه از فضای غیر رسمی به فضای مجاز وارد می‌شوند، پیش می‌آید این است كه از اینجا به بعد می‌خواهید چه‌كار كنید؟
سوالی كه‌داری می‌پرسی توضیحی ندارد یعنی اینكه من نمی‌توانم توضیحی بدهم. نه اینكه نخواهم؛ نمی‌توانم.
آهاری: محسن در این مدت خیلی لطمه خورد. كاملا منزوی شد و این انزوا بیرونی شد و مردم هم متوجه شدند. خیلی‌ها آمدند و گفتند كه این آدم اعتیاد دارد، درصورتی كه سیگار هم نمی‌كشد. این اتفاقات كه افتاد، برایش خوب نبود. همه هم به واسطه ارتباطات اشتباهی كه بود، به وجود آمد آن هم از سوی آدم‌هایی كه محسن برای آنها سكوی پرتاب شد. محسن این آدم‌ها را كنار گذاشت و گفت كه می‌خواهم تحقیقات بكنم. هراتفاقی كه می‌خواهد بیفتد، بیفتد. من می‌خواهم خودم را بیشتر بشناسم. او شروع كرده به طی كردن این سیر. تكیه‌گاهش خداوند است؛ فقط و فقط. كل هم و غم من و محسن، من كمتر و خودش بیشتر، این است كه در هرزمان و هرشرایطی عشق را پررنگ‌تر و معنوی‌تر نشان دهد.

یعنی منظور شما این است كه آن اتهاماتی كه قبلا محسن چاووشی را به آن متهم می‌كردند مثل سیاه‌نمایی، تنهایی و انزوا، قرار نیست تكرار بشود؟
قبلا هم در این باره صحبت كرده‌ام. گفتم كه دیگر كاری به آن سبك سیاه و نفرینی نخواهم خواند. فقط در آلبوم اولم، یك قطعه در این سبك خواندم. من اگر این كار را در سطح پایین‌تر انجام داده‌ام، به خاطر این بوده كه می‌خواهم بگویم درست زندگی كنید و واقعا به عشق بپردازید. البته می‌دانم كه به اشتباه گاهی اوقات حتی به نفرین هم كشیده شده، اما الان دیگر از آن كلام خبری نیست.

اما یك نكته دیگر وجود دارد. منظورم ترانه نفرینی و این صحبت‌ها نیست. فضای ترانه‌ها و آهنگ‌های تو كمی تیره است و هواداران فراوانت هم با آن آهنگ‌هاست كه الان دوستدار محسن چاووشی هستند. اگر ترانه تو از آن فضا خارج شود، شاید هوادارانت را راضی نكند.
از سر آلبوم متاسفم این ورق برگشت.

این تغییر به خاطر این است كه زندگی خودت عوض شده؟ یعنی خودت در این آهنگ‌ها بودی یا اساسا انتخاب‌هایت به این مسائل ارتباطی ندارد؟
به هرحال هركسی پیشرفت می‌كند و من هم پیشرفت كردم.

البته این مساله‌ای كه می‌گویم منهای مسائل تكنیكی است. یعنی حس ملودی‌پردازی‌ات هنوز به صورت گذشته است؟ من یك سوال می‌كنم. تو از این كارهای اخیر بیشتر خوشت می‌آید یا قبلی ها؟
من كارهای گذشته و سیاه را دوست نداشتم.

چرا؟
چون با روحیه‌ام سازگار نبود.

خب اكثر مردم هم با كارهای نفرینی موافق نیستند.
آن دوره یك موجی به راه افتاده بود كه من با آن موج آمدم. الان هم می‌گویم كه كارهای خوبی نبود. یك خواننده، وظیفه‌ای دارد. من هم باید اول خودم را تربیت كنم بعد دیگران را. این همان اتفاقی است كه افتاده.

با این اوصاف، محسن چاووشی تبدیل شده بود به نماد كسانی كه كارهایشان به شدت موفق است و نمی‌توانند به صورت رسمی كار كند. الان این بار از دوش شما برداشته شده؟چه حسی دارد؟
این بار برداشته شده ولی زیاد فرقی نكرده. فقط این كار به صورت رسمی آمده و من می‌توانم از لحاظ مالی تامین بشوم. منظور شما این است كه من برای این كه بتوانم مجوز بگیرم از خودم دور بشوم؟

نه منظور من این نیست.
یك كلمه از آن شعرهایی كه ما برای مجوز دادیم، هم ممیزی نشد. در حقیقت همان چیزی بود كه من می‌خواستم. خیلی هم رفتیم و آمدیم تا این مجوز گرفته شد.

سوال من همین است. همین آمدن و رفتن‌ها خیلی هنرمند را اذیت می‌كند. البته فراموش هم نمی‌كنم كه دفعه قبلی كه با هم صحبت می‌كردیم، می‌گفتید مطمئن باش كه من مجوزم را می‌گیرم.
خب به هرحال آدم باید صبور باشد. وقتی هدفی را دنبال می‌كنی باید وقت بگذاری و تلاش كنی. البته من كمتر تلاش كردم و محمدرضا آهاری بار من را به دوش می‌كشید.

محسن چاووشی یك صید فوق‌العاده است. در این مدت چه اتفاقاتی از طرف دیگر شركت‌ها افتاد؟ آیا برای گرفتن مجوز كارهایت و انتشار آلبوم سراغت نیامدند؟
خیلی خیلی اذیت كردند. شاید این همه وقتی كه تلف شد به خاطر همین اذیت‌ها بوده.
آهاری: همه این آدم‌ها محسن را به صورت گنجی می‌دیدند كه می‌خواستند از قبل او به جایی برسند.

وقتی مجوز را گرفتید، متوجه شدید كه چرا این همه مدت مجوز داده نمی‌شد؟
راستش ارشاد كمی دیر متوجه شد كه با چه شخصیتی روبه‌روست. همان شركت‌هایی كه گفتم، از من شخصیت خیلی بدی ساخته بودند. اولین روزی را كه به ارشاد رفته بودم، دقیقا به یاد دارم. شخصی كه مرا دید با تعجب گفت محسن چاووشی شما هستید؟ بعد از كلی صحبت فهمیدند كه اصلا من آدمی كه برای‌شان توصیف شده بودم، نیستم.

آقای احمدی منظورتان است؟
نه. مشكل من حراستی بود. یك سری سوء‌تفاهم‌ها بود كه حل شد. خیال می‌كردند كه من در شهرستان هستم و به كارهای زیرزمینی و اینترنتی خط می‌دهم. صحبت كردیم و متقاعد شدند كه من یك سری قطعه ضبط كرده بودم كه دست این و آن افتاده است. حتی من به مسوولان این را هم گفتم كه وقتی می‌دیدم كارهای مرا با نازل‌ترین كیفیت گذاشته‌اند، كارهای باكیفیت خودم را به‌شان می‌دادم. خب آنها كه داشتند پخش می‌كردند، حداقل با كیفیت‌اش را پخش می‌كردند تا مردم بفهمند كه چه چیزی می‌خوانم و چه می‌گویم.

این ماجرا برای چه زمانی است؟
خرداد سال پیش.

پس چرا وارد پروسه همكاری با حوزه هنری شدید؟ به خاطر این كه فعالیت آوای باربد معلق شد؟
وارد این بحث نشویم بهتر است. می‌خواستم تحقیقات خودم را ادامه بدهم.

در طول یك سال گذشته به نظر می‌رسد كه ارشاد رویه‌اش را تا حدودی تغییر داده و به نوعی به اغلب زیرزمینی‌ها مجوز داده. محسن چاووشی هم یكی از این خواننده‌های زیرزمینی است. چه قدر با این موضوع موافقید؟
آنها لطف كردند كه به من مجوز دادند. مسوولان ارشاد فقط می‌گفتند تو كه كارهایت لو رفته، چرا نیامدی اطلاع بدهی؟ من هم به آنها گفتم كه اصلا نمی‌دانستم وقتی كارهایم لو می‌رود باید بیایم و اعلام كنم. آنها هم حق داشتند كه این طوری فكر كنند كه چون سراغ آنها نیامدم، پس خودم منتشركننده قطعات بودم. بعد از من خواستند كه بقیه كارهایی را هم كه دست دیگران است، اعلام كنم تا اگر فردا این قطعات بیرون آمد، دوباره مشكل پیش نیاید. حتی این قطعاتی را كه در آلبومم هست و می‌دانم كه جای دیگر هم هست، اعلام كردم.

راستی اگر سال گذشته همه چیز درست شده پس چرا این قدر دیر مجوز صادر شد؟
مراحل اداری آن طولانی شد. اما هرچه بود، در نهایت لطف كردند.و مجوز را دادند.

در نهایت چه تاریخی، مجوز صادر شد؟
22تیر امسال.

چرا این قدر انتشار آن در بازار طول كشید؟
چند علت عمده داشت. اولین علت به خاطر اسپانسرینگ بود كه خودش كلی حاشیه دارد... فعلا بماند. بعد هم كه به ماه رمضان خوردیم كه اصلا موقع انتشار نیست. مشكل دیگر برای شركت توزیع‌كننده بود. حجم كار بالا بود و نگهداری آن مشكل. برای این كه این وسط كار بیرون نیاید، شركت دست به عصا حركت كرد.

در میان صحبت‌ها خیلی این جمله را شنیدیم كه گفتی ممكن است یكی بیاید و بعضی قطعات را منتشر بكند. چرا كار محسن چاووشی به گونه‌ای است كه این اتفاق برایش می‌افتد؟
3 قطعه از این آلبوم را كم كن. دیگر هیچ كس هیچ قطعه‌ای ندارد. مثلا ما می‌رفتیم تا قطعه‌ای از یك تراك را در استودیویی ضبط كنیم، بعد از ضبط، این تراك را از كامپیوتر آن جا هم پاك می‌كردیم. كاری كه فقط تست بوده. ولی صاحب استودیو می‌رفت و كامپوترش را ریكاوری می‌كرد و كار را منتشر می‌كرد.

خب چرا این قدر رقابت هست برای انتشار كارهای محسن چاووشی؟
برای این كه به شهرت برسند. یكی از این نفرات آمده بود و صدای خودش را با من میكس كرده بود. بعد زنگ زده بود و می‌گفت:« چرا من را در سایتت ضایع كردی؟ هرجا می‌روم دیگر حنایم رنگی ندارد.» من گفتم تو كار را دزدیدی! چه توقعی داری؟ گفت كه می‌خواستم زنگ بزنم و عذر خواهی كنم. قبلا شماره نداشتم. گفتم پس چه جوری الان شماره داری؟ گفت: «آخر 30 میلیون كار را فروخته‌اند و....»

رسمی شدن موقعیت تازه‌ای را برای شما به وجود آورده؟
من دیوانه‌ام آن عاشق خونین جگرم. نه. هیچ فرقی نكرده.

خواهی نخواهی تفاوت می‌كند.
اصلا برایم فرقی نمی‌كند كه به كارم مجوز بدهند یا ندهند. چون یك هدف بیشتر وجود ندارد. این كه خودم را بیشتر بشناسم. اگر هم آوایی بر اساس شور و شوقی هست به خاطر همان یافته هاست.

به هرحال زندگی ابعاد دیگری هم دارد. مسائل مالی هست، مشكلات هست و...
منظورم همین است. من دارم تلاشم می‌كنم تا این كلام را خیلی سلیس و ساده برای پاپیولار پیاده بكنم. اگر موسیقی امروز پاپ را نگاه كنی، در پایین‌ترین سطح است. این كارهایی كه ارائه می‌شود به نظر شما كار فاخری است؟ نه دیگر. من همین هستم. برای من مهم نیست كه مجوز مرا بدهند یا ندهند.

چندین بار از تحقیق و خودشناسی گفتید. این تحقیقات اساسا چه هستند.
مطمئنا من به تنهایی این كار را نمی‌كنم. اصلا با این مسائل آشنایی نداشتم. الان می‌بینم كه من آن آدمی نیستم كه قبلا بودم. كل مطلب را بگویم كه آن چه از دل بر آید بر دل نشیند. حالا در آن دل چه می‌گذرد، بماند.

قبلا كه صحبت می‌كردیم، می‌گفتید كه در یه شاخه نیلوفر قطعات راك وجود دارد.
فضایی كه وجود دارد راك است. البته ادواتی كه در موسیقی راك استفاده می‌شود، این جا نیست. فضای لوس پاپ دیگر وجود ندارد. البته در یه شاخه نیلوفر چون مال گذشته است، این مسائل كمتر دیده می‌شود.

چه قدر امیدوارید كه این آلبوم مثل گذشته مقبول واقع شود؟
خیلی سخت است. جوابی نمی‌توانم بدهم. اجازه بدهید یك قطعه را برای شما بگذاریم تا نظر شما را بشنویم.
(قطعاتی از آلبوم” یه شاخه نیلوفر” و قطعه بسیار متفاوت و گیرایی از آلبوم بعدی را شنیدیم كه بسیار جذاب بودند.)

آنچه در این قطعات به چشم می‌آمد، استفاده‌تان از سازهای ایرانی بود.
از این دست كار‌ها در این آلبوم زیاد دارم. اما مردم نشنیده‌اند. شاید به نظر مردم خیلی باید قوی‌تر از كار قبلی‌مان باشد. ما در یه شاخه نیلوفر در هرقطعه سعی كردیم كه یك ساز ایرانی داشته باشیم.

یكی از علت‌های موفقیت كارهای شما دل‌نشین بودن ترانه‌هاست. چه قدر خود شما در این ترانه‌ها دخیل هستید؟
منظور شما را متوجه نمی‌شوم. ترانه سراها، ترانه‌ها را می‌گویند.

چه قدر به ترانه‌ها جهت می‌دهید؟
اصلا این جور نیست. ترانه‌ها جوششی است. امیر ارجینی وحسین صفا ترانه‌های خودشان را می‌گویند، اگر به حس من نزدیك باشد می‌خوانم. اگرنه كه هیچی. خیلی اتفاق افتاده كه شعری به من داده‌اند و من نخواندم.

ولی فكر می‌كنم كه می‌دانند كه شما چه شعری را می‌خواهید؟
خب با محمدرضا، امیر و حسین خیلی هماهنگ هستیم. به نوعی هم صحبت هستیم. فضای زندگی همدیگر را می‌شناسیم. به هرحال دوستان صمیمی من هستند و می‌دانند كه در زندگی من چه اتفاقی افتاده. با هم یك مسیر را شروع كردیم و داریم می‌رویم، حالا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.
بعد از این همه مدت یك تحلیل شخصی از كارتان دارید. خب به غیر ترانه چه چیز دیگری را عامل

استقبال از كارهایتان می‌دانید؟
هرقسمت از كار سهم خودش را ایفا می‌كند. به نوعی مساوی است.

اما این پكیج به نوعی به همدیگر می‌آید؟تحریر، ترانه و ملودی.
بله همدیگر را تكمیل می‌كنند.

شاخصه این پكیج هم این است كه به نظر من هیچ موقع نمی‌تواند به سمت خواندن قطعات شاد برود.
آخر ژانری كه من دارم، ژانر شاد نیست. من یك ژانر شور و شوق را انتخاب كرده‌ام. در عین این كه كار غمگین است، شور را هم به تو می‌بخشد و تلخت نمی‌كند.

بعد از آلبوم متاسفم احساس می‌كنم كه یك رهایی در صدایت به وجود آمده؟
منظورت این است كه صدایم را از یك چارچوب رها كردم؟

راحت می‌خوانی. هق هقت شنیده می‌شود. حس‌ات مشخص‌تر است. وقتی می‌گویی “متاسفم برات‌ای دل ساده...”
بله همین طور است. همان جوری كه اگر فرد مقابلت باشد، كلمه‌ای را بیان می‌كنی، من هم كلمه را با احساس واقعی‌اش بیان می‌كنم. در واقع یك نوع روان‌شناسی كلمه. یك زمانی بود كه از كلمات می‌گذشتم ولی الان دیگر این جور نیست و نمی‌گذرم.

بعد از فیلم سنتوری، محسن چاووشی مخاطبانی از طیف گسترده‌تری پیدا كرد؛ كسانی كه برای اولین بار صدای محسن چاووشی را شنیدند و حتی به دنبال كارهایش رفتند. نقش سنتوری را در این باب چقدر می‌دانید؟
سنتوری برای من خیلی خوب بود. به هرحال فیلمی بود كه دست همه افتاد. بعضی خانواده‌ها این قدر فرصت ندارند كه حتی یك موزیك گوش بدهند. ولی با این فیلم دور هم جمع شدند و با این صدا آشنا شدند. برای چه دروغ بگویم، سنتوری برای من خیلی عالی بود.

از سوی دیگر، كارهایت یك تفاوت عمده با قبل دارد كه طیف مخاطبانت را گسترده‌تر كرده و باعث شده نخبگان جامعه هم كارت را تعقیب كنند. سازبندی جدید و آواهای جدیدی را در كارهایت می‌شنویم. ظهور پدیده‌ای به اسم محسن نامجو باعث نشد تا شما توجه بیشتری به سازبندی‌ها كنید؟ با توجه به این كه محسن نامجو طیف نخبه‌تری را به موسیقی كشاند.
برای من فرقی نمی‌كند. من دوست دارم همه به موسیقی من گوش بدهند و لذت ببرند. حالا چه جوان باشند و چه پیر.

وفرقی نمی‌كند كه از چه طبقه‌ای از جامعه باشند؟
یك بار محمدرضاحرف بسیار خوبی زد. می‌گفت رفتگری كه آن پایین جارو می‌زند هم دل دارد. قشر نخبه جامعه اصلا یعنی چی؟ هركسی حق دارد كه عاشق بشود و از زندگی‌اش لذت ببرد.

قبول دارم. ولی به هرحال زمانی كه شخصی در جامعه مطرح می‌شود.......
نه اصلا. من با محسن نامجو كاری ندارم. اصلا من محسن نامجو را نمی‌شناختم. قطعات‌اش را هم نشنیده بودم.

این را قبول ندارید كه یك طبقه جدید به هواداران محسن چاووشی اضافه شدند؟
منظورتان را متوجه نمی‌شوم. بالاخره به خاطر نامجو یا سنتوری؟

فكر می‌كنم هردوی اینها در این قضیه موثر بوده‌اند.
راستش هركسی كه كار مرا گوش كند، برایم لذت بخش است.

آیا الان كارتان را این قدر جدی پی‌گیری می‌كنید كه به فكر خارج از مرزهای ایران هم باشید؟
این پروسه تحقیقاتی دارد كه تازه شروع كردم؛ مدرنتیه‌ای كه در غرب وجود دارد را می‌آورم و با فرهنگ غنی شده شرقی خودمان تلفیق می‌كنم. فهم همین مساله تحقیق می‌خواهد. اگر بشود این كار را انجام می‌دهم. چون هر روز یك خواننده جدید می‌آید ولی میزان تاثیرگذاری آنها چه قدر است؟

چرا این كار تاثیرگذار‌تر است؟ چرا فكر می‌كنید تلفیق تاثیرگذار‌تر است؟ دوم این كه چرا اصلا تلفیق را انتخاب كردید؟
اگر آوای دشتی را برای شمایی كه ایرانی هستی بگذارند، توی فكر فرو می‌روید. الان تبادل مرزها و مكتب‌ها مهم است. چرا نباید موسیقی اصیل خودمان را به رخ دنیا بكشیم. توی این مملكت یك‌سری حرف ناگفته است. چرا كریس دی برگ باید خیال كند كه ما هنوز شترسوار می‌شویم؟ اتریش مهد موسیقی جهان است. آنها باخ، بتهوون و موتزارت را دارند. به خدا ما هم میرزا عبدالله داریم. چرا ما نتوانستیم میرزا عبدالله را معرفی كنیم. تازه میرزا عبدالله گوشه‌ای از میراث ماست.
آهاری: غرب به بن بست رسیده. چیز جدیدی به غرب تزریق نمی‌شود. راك می‌زنند و فقط صدایشان را بلندتر می‌كنند. بهترین كیفیت را دارند ولی آوای جدیدی در آن نیست.

الان دیدم كه زنگ موبایل شما هم صدای شجریان بود. از اول این قدر به موسیقی ایرانی توجه داشتید یا بعدا علاقه‌مند شدید؟
موسیقی ایرانی را دوست دارم. بابا ما ایرانی هستیم. ادبیات غنی داریم، به همراه موسیقی اصیل. به همین دلیل هم هست كه دوست دارم این ریشه‌های ایرانی را وارد كارم كنم.

البته در كارهای شما ردپایی از موسیقی ترنس هست ولی زیاد به آن نپرداختید.....
من اصلا ترنس‌باز نیستم. ولی اگر بخواهم ترنس هم كار كنم، ترنسی در حد بالا كار می‌كنم. در آلبوم یه شاخه نیلوفر دو قطعه ترنس هست كه فكر می‌كنم آن چیزی كه تو می‌خواهی هست.

گفتید كه ترنس باز نیستید. پس این‌هایی كه هست به خاطر مخاطب است؟
نه این كه بدم بیاید. ولی زیاد هم ترنس‌باز نیستم. موسیقی ترنس خیلی دست مالی شده است. به نوعی، دیگر فصل موسیقی ترنس گذشته است. اما مثلا اسلوراك هیچ وقت كهنه نمی‌شود.

پس تمایل خودتان بیشتر همان كارهای اسلوست؟
بله. من كلا اسلوخوانم. موزیك‌های اسلو را هم بیشتر دوست دارم و به آنها هم بیشتر می‌پردازم. ولی الان تحقیقات، مرا به سمت و سویی دیگر هم برده كه البته شرایط را هم برای ما سخت می‌كند. خیلی دوست دارم كاری را كه مشغولش هستم و شما هم شنیدید، الان به بازار بفرستم. ولی شاید یك سال و بیشتر طول بكشد تا به گوش مردم برسد. هر موسیقی هم تایم خودش را دارد. همین آلبوم یه شاخه نیلوفر، دو سال پیش ضبط شده ولی همین الان جذابیت‌های خاص خودش را دارد.
آهاری: الان می‌خواهیم در یك موسیقی صرفا راك كه فضای سوررئال دارد، فضای ایرانی هم بگنجانیم. اگر بتوانیم الان این كار را بازار بفرستیم خودمان را بالا می‌كشیم.

قبلا این سوال را پرسیدم. ولی فكر كنم دوباره جای بحث دارد. چرا هرموقع بحثی از انتشار آلبوم می‌شود، یك قطعه از محسن چاووشی را روی سایت‌ها می‌گذارند؟ دلیلش چیست؟
افكار كودكانه. در واقع دشمنی است. نمی‌دانم چی بگویم. توقع دارند همیشه متعلق به آنها باشم. وقتی در پیاده‌رو یكی قدش از همه بلندتر باشد همه می‌خواهند او را پایین بكشند. دلشان نمی‌خواهد كسی كه روزگاری كنارشان بوده، امروز بالاتر از خودشان باشد. دوست ندارند بالا برود چون در خودشان توانایی احساس نمی‌كنند. فقط طبع شهرت‌طلبی است كه باعث می‌شود كه فلان آدم صدایش را با صدای من میكس كند و به بازار بفرستد.

توی این دو سال خیلی سعی كردید كه از حاشیه فرار كنید. از همه لحاظ ایزوله بودید.این مدت چگونه گذشت؟
به راحتی و به سادگی گذشت. اگر مثلا شما با همین گوشی دستتان كارهایی را كه برایتان گذاشتم را ضبط كنید و به بازار بفرستید، من چه كاری باید بكنم؟ اصلا چه كاری می‌توانم بكنم؟ ایزوله كردن نمی‌خواهد. فقط تصمیم گرفتیم كه از یك‌سری افراد دوری كنیم. به همین خاطر ارتباطم با آدم‌ها خیلی محدود شده.

اذیت‌تان نمی‌كند؟
خیلی راحت‌ترم. چون افراد بیشتر آدم را پایین می‌كشند تا این كه كمك باشند.

به هرحال این از مقتضیات شهرت است.
بله دیگر.

یك زمانی می‌گفتید كه اصلا دوست ندارم مشهور بشوم.....
واقعا دوست ندارم. خیلی بد شده. زندگی را سخت می‌كند.

پس این همه افرادی كه دوست دارند به شهرت برسند، برای چیست؟
آخرچرا باید این‌جور باشد كه زندگی این قدر سخت شود. به همه شك داشته باشی كه نكند این آدم..... چند وقت پیش با یكی از دوستان داشتیم عكس‌های موبایلش را بلوتوث می‌كردیم، به یك عكس رسیدیم؛ گفت محسن این تو نیستی؟ چند وقت مهمان یكی از دوستانم بودم. خوابم برده بود و یك دوست نمای دیگر... را كنار من گذاشته و عكس گرفته بود. این چیزی بود كه خودم دیدم. یك دفعه دیگر رفته بودند و شبیه‌ترین فرد به من را پیدا كرده بودند و فیلمبرداری‌های عجیب و غریب كرده بودند. من نمی‌دانم چه جوری این آدم را پیدا كرده بودند. باور كن خیلی سخت است. دوستم می‌گفت كه اگر با تو زندگی نكرده بودم، نمی‌فهمیدم كه تو نیستی! عكس‌های وحشتناك. رفتارهای نامربوط. می‌روند بهترین گرافیست‌ها را پیدا می‌كنند و با هم مچ می‌كنند كه مثلا من با سیاوش قمیشی‌ام. بعضی وقت‌ها این قدر كارشان عالی است كه خیال می‌كنم خودم هستم. به خاطر همین چیز هاست كه تقریبا 6 ماه است از خانه بیرون نمی‌آیم كه نكند این مسائل را برایم درست كنند. آخر من چه كار كردم كه با من این كارها را می‌كنند؟

اما تفاوت این دفعه این است كه دیگر شما را می‌شناسند. آن ماجرای خیابان انقلاب كه یادتان هست؟
بله. آقایی در خیابان انقلاب راه افتاده بود كه من محسن چاووشی‌ام. یك بارانی سبز مغزپسته‌ای پوشیده بود با یك شلوار قرمز. مردم هم از همه‌جا بی‌خبر دورش جمع شده بودند و امضا می‌گرفتند و روبوسی می‌كردند.

چرا این اتفاقات در مورد شما این قدر نمود دارد؟
دوستان توقع‌شان بالا رفته. توقع دارند كه من آنها را هم به شهرت برسانم. آنهایی كه حق‌شان بود، واقعا این كار را در حق‌شان كردم. ولی برای بقیه چرا باید این كار را بكنم. برای بعضی‌ها هم احساس می‌كردم كه اگر به شهرت برسند دیگر خدا را بنده نیستند و به جان ملت می‌افتند. به همین خاطر وقتی خواسته‌شان را برآورده نمی‌كردم، لجبازی می‌كردند و شخصیت واقعی‌شان را نشان می‌دادند.

مگر از شما چه خواسته‌ای دارند؟
توقع دارند یك قطعه دوصدایی بخوانیم یا برای‌شان آهنگسازی كنم. خیلی دوستانه به آنها می‌گفتم كه نمی‌توانم این كار را انجام بدهم. وقتی این قضیه تمام می‌شد، آن روی این افراد نمایان می‌شد.
طبیعتا در این مدت پیشنهاد‌هایی از این سو و آن سو هم داشته‌اید.
بله خیلی زیاد است. ولی نمی‌خواهم كه چیزی در این مورد بنویسید...........

راستی بعد از سنتوری باز هم پیشنهاد فیلم داشتید؟
بله. ولی دیگر فكر نمی‌كنم كه از آقای مهرجویی كسی بالاتر باشد. اگر این كار را بكنم در واقع خودم را خراب كردم. یك بار این اتفاق افتاد، تمام شد و رفت. دیگر هیچ وقت در كارهای سینمایی كار نمی‌كنم.

اگر پیشنهاد مالی خوبی بشود، چه طور؟
نه اصلا.

حالا كه رسمی شدید، برای دیگران آهنگسازی می‌كنید؟
من قبلا هم برای 3 نفر این كار را كرده‌ام. البته برای خیلی قبل‌تر بوده كه فكر می‌كنم آلبوم شان همین روزها به بازار بیاید.

به سبك كارهای خودتان است؟
نه. با صحبت‌هایی كه با دوستان دیگر آهنگساز داشتم، آنها هم می‌گفتند كه بهتر است شبیه نشود و خودم هم نخواستم كه شبیه شود.

با توجه به این كه در آلبوم اول صدایت شبیه سیاوش قمیشی بود؛ الان هم كسانی پیدا شدند كه خیلی سعی می‌كنند كه شبیه تو بخوانند. نظر خودت چیست؟
خیلی هم عالی است اگر بخوانند.

برای این كه سبك را جا بیندازند؟
من برای این كار نمی‌كنم كه سبكم را جا بیندازم. بلكه می‌خواهم آن چیزی را كه هستم، بخوانم. آنها هم هرجوری كه می‌خواهند بخوانند. مگر جای مرا تنگ كرده‌اند.

كسانی هم هستند كه می‌گویند صدایی كه در آلبومها می‌شنویم، صدای واقعی محسن چاووشی نیست.....
چرا می‌خواهید به این قضایا دامن بزنید؟

این شایعه از زمانی درست شد كه شما اجرای لایو را قبول نكردید.
شما توقع دارید كه من بدون مجوز اجرای لایو داشته باشم.

برای فستیوال كنسرت‌های كیش از شما دعوت شد؟
آخر كنسرت دادن به این سادگی‌ها هم كه می‌گویید نیست. اجرا نیاز به تمرین زیاد داشت كه من نداشتم. من جزو معدود افرادی هستم كه روی صدایم افكت نمی‌گذارم و فقط یك دیلی(تكرار صدا) به صدایم می‌دهم. حتی ریورب هم نمی‌گذارم. هیچ چیز روی صدای من نیست.

به فكر كنسرت نیستید؟
آخر مگر می‌شود كه كنسرت دلخواهت را برگزار كنی؟ كیفیت بد سالن‌ها و محل‌های برگزاری و مشكلات جانبی نمی‌گذارد.

اگر خارج ازكشور به شما پیشنهاد بدهند، چه‌طور؟
اگر در خارج از كشور هم كار كنم، دیگر این جا نمی‌توانم كار كنم. من اصلا دنبال دردسر نمی‌گردم. اما این را بگویم كه شاید از من مسلط‌تر در زنده خواندن نباشد. چون كه همه كارش را خودم انجام می‌دهم. از خواندن گرفته تا آهنگسازی و تنظیم.

در این كارهایی كه دارید، فكر می‌كنید كه كدام یك به شما نزدیك‌تر است و در حال و هوای خودتان است؟
در همین آلبوم جدید من است.

اسمش را بگویید.
تو كه نیستی.

الان به جایگاه خودت در دنیای موسیقی واقف هستی؟ یا این كه در بین مردم و كسانی كه موسیقی را می‌شنوند........
راستش را بخواهید، چون من دنیای كوچك خودم را دارم، زیاد اطلاعی ندارم. ولی می‌دانم كسانی كه كار مرا می‌شنوند كم نیستند. نمی‌توانی بگویی كه من بهترینم. چون به همان اندازه كه یك آدم دوست دارد، دشمن هم دارد.

ولی اگر كار قابلیت نداشته باشد، دشمنی هم پیدا نمی‌شود؟
فكر كنم جواب را خودت دادی. این زشت است كه من از خودم تعریف كنم. ولی واقعا به این چیزها فكر نمی‌كنم.

MH_SANIANI
29-10-2008, 16:41
برای فستیوال كنسرت‌های كیش از شما دعوت شد؟
آخر كنسرت دادن به این سادگی‌ها هم كه می‌گویید نیست. اجرا نیاز به تمرین زیاد داشت كه من نداشتم. من جزو معدود افرادی هستم كه روی صدایم افكت نمی‌گذارم و فقط یك دیلی(تكرار صدا) به صدایم می‌دهم. حتی ریورب هم نمی‌گذارم. هیچ چیز روی صدای من نیست.

به فكر كنسرت نیستید؟
آخر مگر می‌شود كه كنسرت دلخواهت را برگزار كنی؟ كیفیت بد سالن‌ها و محل‌های برگزاری و مشكلات جانبی نمی‌گذارد.

نخوندم مصاحبرو...!
ولی این یه تیکه چون خالی بندی در حد بنز بود بد جوری چشمک میزد...!:31:
محسن چاووشی = افکت
عجب...!
کیفیت بد سالنا...!
مشکلات جانبی : نمیشه از افکت استفاده کرد تو کنسرت..!!!

reza-atom
29-10-2008, 22:49
اينكه دليل نميشه
حالا مجوز گرفت كنسرت هم ميذاره تا بفهمين كه صداش افكتي نيست
هر چند اگه بقول شما افكتي هست داش تكه و اولين صدايي كه اينگونه زخم خورده بود رو محسن بوجود آورد

reza-atom
29-10-2008, 22:59
كسي اين شعر اين آهنگ رو به خاطر داره از محسن كه اولين بار دموش پخش شد از ايران سانگ موزيك و قرار بود تو آلبوم باشه اما معلوم نيست چي شد ؟؟؟؟

دروغ ميگفتي كه برم
از بي كسي دق ميكني
اشكاتو باور ندارم
بيخودي هق هق ميكني

كس اين آهنگ رو به شكل كاملش داره؟

gmuosavi
29-10-2008, 23:13
كسي اين شعر اين آهنگ رو به خاطر داره از محسن كه اولين بار دموش پخش شد از ايران سانگ موزيك و قرار بود تو آلبوم باشه اما معلوم نيست چي شد ؟؟؟؟

دروغ ميگفتي كه برم
از بي كسي دق ميكني
اشكاتو باور ندارم
بيخودي هق هق ميكني

كس اين آهنگ رو به شكل كاملش داره؟

من دارمش صبر کن الان آدرسشو پیدا می کنم برات می زارم

gmuosavi
29-10-2008, 23:22
با اجازه بزرگترها

محسن چاووشی هق هق

امیدوارم مشکلی پیش نیاد

MOHAMMAD2010
30-10-2008, 11:45

محسن چاووشی روزگاری جنجالی‌ترین خواننده موسیقی پاپ داخل بود. الان كه مجوزدار شده‌ای چه تغییری كرده‌ای؟

ـ هیچ تغییری نكرده‌ام. قرار بوده تغییر كنم؟

*یعنی هنوز جنجالی هستی؟

ـ نه، من كه جنجالی نداشتم. همیشه جنجال‌ها را برایم درست می‌كردند.

*چه كسانی؟

ـ دوست ندارم اسم ببرم. همان به ظاهر دوستانی كه همیشه دور و اطرافم بودند. آنقدر برای مطرح شدن خودشان برایم حاشیه و جنجال درست كردند كه مجبور شدم همه چیز و وسایلم را جمع كنم و بیایم خانه و از همه فاصله بگیرم. با بعضی‌ها هم قطع رابطه كردم. الان هم كه همه كارهایم را در استودیوی شخصی خودم ضبط می‌كنم. خیلی راحت می‌شود فهمید چرا در این دو سال هیچ كاری از من لو نرفته ولی در گذشته كارهایم پشت سر هم لو می‌رفت.

*دور و اطراف محسن چاووشی چرا اینقدر خالی‌ است؟

ـ به همان دلایلی كه یك زمانی پر بود. به همان دلیلی كه زمانی گفتم زخم خورده رفاقتم. ولی الان دیگه بهش فكر نمی‌كنم. اینطوری بهتر است خودم هم راحت‌ترم.

*حدود دو سال هیچ آهنگی از تو شنیده نشد، نگران كمرنگ شدن اسمت نبودی؟

ـ نه اصلا. از خودم و كارهام مطمئن بودم. من اگه جمع كردم و اومدم خانه نشستم و كار كردم فقط برای این بود كه كار بهتری انجام بدهم. یللی‌تللی كه نمی‌خواستم بكنم.

*اومدن كارهای جدید ربطی به خوب كار كردن یا مثلا شل گرفتن تو نداره؟

ـ شعرها و كارهایی كه خوانده بودم كارهایی نبودند كه به این زودی فراموش شوند.
قبلا تجربه داشتم. هنوز هم آهنگ‌ «آهای توكه اینهمه دوری از من» را خودم بین مردم می‌شنوم.

*شاید هم به آهنگ‌های بعد از خودت مطمئن بودی كه كار خوب و متفاوتی به بازار نخواهد آمد؟

ـ ترجیح می‌دهم در این باره نظر ندهم. من به خودم اطمینان داشتم.

*چند سالی می‌شود هیچ آلبومی كه بازار را تكان بدهد و ركورد بزند منتشر نشده، فكر می‌كنی با آمدن آلبوم تو ركود فروش آلبوم‌ها باز هم شكسته شود؟

ـ نمی‌دانم.

*مگه به خودت مطمئن نیستی؟

ـ سلیقه همه مردم كه شبیه به هم نیست كه بگویم چون من از كار خودم خوشم می‌آید، پس مردم هم مطمئنا از آن خوششان خواهد آمد. در چند سال اخیر خیلی از كارهای خوب استقبال نشده ولی از كارهای ضعیف خیلی استقبال شده است.

*ولی چند دقیقه قبل گفتی كه سلیقه مردم را می‌دانی كه چطور باید برایشان بخوانی؟

ـ می‌دانم چه آهنگی باید بخوانم. خارج كردن بازار از ركود را كه نمی‌دانم.

*خارج شدن از ركود را تو در شنیده شدن و گرفتنش معنی كن.

ـ قول می‌دهم آلبومم شنیده ‌شود، از نوع شدید.

*حتی بیشتر از «متاسفم» كه بهترین آلبومت است تا امروز و ترانه‌های سنتوری؟

ـ این آلبوم خیلی بهتر از آنهاست.

*هر چی جلوتر می‌رویم صدایت امضادارتر و كاراكتردارتر می‌شود...

ـ صدایم نسبت به روزهای اول خیلی فرق كرده آن روزها سنم خیلی كمتر بود.

*الان بهتر شده‌ای؟

ـ مسلما. مطمئن باش.

*خیلی‌ها می‌گویند صدایت به سن و سالت نمی‌خورد. خودت چی فكر می‌كنی؟

ـ چی بگم؟ رنگ صدایم اینجوری است. خودت كه می‌دانی ادا در نمی‌آورم.

*فكر می‌كنی هر چی جلوتر برویم صدایت بهتر و پخته‌تر و سن و سال‌دارتر می‌شود؟

ـ بهتر و پخته‌تر كه فكر نمی‌كنم. صدایم رنگ و قالب خودش را پیدا كرده. حنجره‌هم تا 30‌سالگی خودش را پیدا می‌كند دیگر. حالا با گذشت سن‌وسال صدایم كمی پیرتر می‌شود ولی همینی است كه الان می‌شنوی.

*الان باز هم كسی پیدا می‌شود كه تو را با كسی مقایسه كند؟

ـ من الان خودم را پیدا كرده‌ام. كسی نمی‌تواند من را به كسی یا بالعكس ربط بدهد.

*یه روزی بهم گفتی از خواندن «نفرین‌نامه‌ها» پشیمونی، هنوز هم همان عقیده را داری؟

ـ بله. پشیمانم كه از نفرین كردن‌ها خواندم و...

*ترانه‌های نفرینی را شروع كردی؟

ـ گذشته دیگه. قرار هم كه نیست گذشته برگردد.

*اصلا آهنگ‌های قبلی‌ات را حوصله می‌كنی گوش كنی؟

ـ برایم تكراری نشده‌‌اند. هنوز گوش می‌كنم‌شان.

*كدام‌ها را بیشتر؟

ـ چند وقتی است درگیر «بانوی من» شده‌ام.

*بالاخره در شرف ازدواج بودن این درگیر شدن و عاشقیت را هم دارد؟

ـ (می‌خندد) شاید. ولی دوستش دارم «زخم زبون‌ها» و به تازگی «من از تو دل نمی‌برم» را هم خیلی گوش می‌كنم.

*آن روزها كه می‌گفتم این آهنگ خیلی عاشقانه است، زیاد تایید نمی‌كردی؟ حالا درگیرش شده‌ای؟

ـ حالا. گاهی وقت‌ها یاد خاطراتی می‌افتم كه برایم جذاب است و پرتم می‌كند به عمق ماجرا. ضمن اینكه سعی می‌كنم فنی‌تر هم نگاه كنم.

*هنوز با موسیقی كورش یغمایی راحتی و دوستش داری؟

ـ شدید. خیلی دوستش دارم. از اول هم خیلی بیشتر تحت تاثیر او بودم تا قمیشی. چند وقت پیش بود كه شنیدم فوت شده، اینقدر حالم بد شد كه می‌خواستند ببرندم بیمارستان. كم مانده بود سكته كنم. خدا را شكر شایعه بود.

*با كدام آهنگ‌هایش نوستالژی داری؟

ـ گل یخ. بالاخره یك آهنگ از اینجا جهانی شد. آن هم گل یخ بود.

*ولی حال و هوای كارت بیشتر به تیپ كارها و فضای كارهای فرهاد می‌خورد تا یغمایی؟

ـ فرهاد را با «جمعه» می‌پسندم.

*فروغی؟

ـ اصلا. هیچ وقت نتوانستم با آهنگ‌هایش با همه قشنگی‌شان كنار بیایم.

*اتفاقا رنگ صدا و خش صدا و كاراكتر موسیقی‌اش كه به تو بیشتر نزدیك است؟

ـ نمی‌دانم چرا، ولی از هر كسی كه داد و فریاد می‌زند و می‌خواند، خوشم نمی‌آید.

*قبلا می‌گفتی اتفاقی خواننده شدی و از خوانندگی بدت می‌آید؟

ـ بدم نمی‌آید. اگر بگویم بدم می‌آید دروغ گفته‌ام.

*پس قبلا دروغ می‌گفتی؟

ـ آره (باخنده). با اتفاقاتی كه افتاد و اذیت شدم، بدم آمد.

*از چه كاری بیشتر خوشت می‌آید؟

ـ صددرصد آهنگسازی.

*یك بار هم قبلا گفتی با فیلم سنتوری گریه كرده‌ای. با آهنگ خودت هم گریه كرده‌ای؟

ـ آره. البته در سنتوری هم با تركیب آهنگ «رفیق من» با صحنه تقسیم غذای علی سنتوری با معتادان بود كه تحت تاثیر قرار گرفتم و گریه كردم.

*با كدام آهنگ خودت تنهای تنها گریه كرده‌ای؟

ـ كم تحمل‌ام. (كم گریه كن گلم، من كم تحمل‌ام)

*با تراك‌های آلبوم جدیدت هم به این حس رسیده‌ای؟

ـ با تراك «تو چنگ ابرای بهار، افتادم و در نمی‌یام» خیلی گریه كرده‌ام. با همه آشنا بودنم به فضا، بعضی وقت‌ها نمی‌تونم خودم را كنترل كنم.

*وقتی می‌خواندی گریه می‌كردی یا بعدها كه می‌شنیدی‌شان؟

ـ بعدها.

*می‌گویند خواننده «دو و پنجره» و «سوغاتی، ای كه تویی همه كسم» وقتی این آهنگ‌ها را می‌خواندند، گریه كرده‌اند. تو هم در آهنگ‌هایت اینطور شده‌ای؟

ـ فعلا كه نه. بالاخره جنس من مردانه است. طبیعیه كمی فرق كنم.

*تو سعی كرده‌ای در هر تیپی بخوانی. معمولا اكثر آهنگ‌های مذهبی زیاد با اقبال عمومی روبه‌رو نمی‌شوند ولی آهنگ‌های تو برعكس عمل كردند.

ـ حالا من باید چی بگم؟ ولش كن، ریا می‌شود.

*چرا ریا شود، نظرت را بگو.

ـ دوست داشتم بخوانمشان. از ته دلم خواندمشان. اگر می‌خواهی كار مذهبی و اعتقادی جوابش را از جامعه بگیرد، باید با اعتقاد و همه وجودت بخوانی‌اش. مثل همین كار كلاغ قار قاری.

*محسن چاووشی به نظر نمی‌رسد سیاه خواندن سابق را ادامه داده باشد؟

ـ ترانه‌های من سیاه نبودند. شاید اینطور به نظر می‌رسیدند.

*ولی اینطور جا افتاده‌ای؟

ـ شاید به خاطر گذشته سختی كه داشته‌ام ناخودآگاه به آن سمت رفته باشم ولی سیاه نبوده‌ام. اتفاقا من معتقدم ترانه‌هایم سفید بوده‌اند.

*رنگ‌ ترانه‌های «یك شاخه نیلوفر» به نظر نمی‌رسد سفید باشد؟

ـ نه، اینها نه سیاهند، نه سفید، كدر هستند. ترانه‌های من همه‌شان یكجور گلایه از غریبی‌اند.

* تو آخرین برگ برنده و آخرین سامورایی موسیقی زیرزمینی بودی که خرج شد. این مجوزدار شدن فکر نمی کنی به محبوبیتت لطمه بزند.

ـ فکر نمی کنم.

* اتفاقا فکر کن.

ـ نه اصلا. چرا این طور فکر می کنی؟

* سابقه نشان داده مخاطبان خواننده های زیرزمینی بعد از مجوزدار شدن ریزش می کنند.

ـ من فرق می کنم.

* از کجا مطمئنی؟

ـ از خیلی جاها، من با گذشته ام هیچ فرقی نکرده ام. به این مطمئنم. حتی یک شعر و ترانه ام به همراه موسیقی ام ممیزی نخورده. شعر و ترانه هایم بهتر شده اند. بار موسیقی ام هم بالا رفته. مخاطبم را هم بهتر شناخته ام. از همه اینها هم مهم تر همان محسن چاووشی قدیمی ام با همان حس و جسارت

mohammad.moein
30-10-2008, 19:51
نخوندم مصاحبرو...!
ولی این یه تیکه چون خالی بندی در حد بنز بود بد جوری چشمک میزد...!:31:
محسن چاووشی = افکت
عجب...!
کیفیت بد سالنا...!
مشکلات جانبی : نمیشه از افکت استفاده کرد تو کنسرت..!!!

اولا كه مي شه تو كنسرت از افكت استفاده كرد. فوقشم مي تونست لب خوني كنه

دوما من حدود چهار سال اديت صدا مي كنم و افكتي نيست كه من نشناسم و مي تونم بگم تو آلبوم يك شاخه گل نيلوفر جز delay از هيچ افكتي استفاده نشده حتي يه reverb ساده. آخه اگه از افكت استفاده مي كرد انقدر صداش خش دار نمي شد. اصلا افكت رو براي برداشتن خش از روي صدا استفاده مي كنن. نه براي خش دار كردن صدا. اصلا شما برو بگرد اگه افكتي بود كه صدا رو انقدر قشنگ خش دار مي كرد بيا نشونم بده.

reza-atom
30-10-2008, 22:26
با اجازه بزرگترها

محسن چاووشی هق هق

امیدوارم مشکلی پیش نیاد

ببين ميشه يه لينك مستقيم با فرمت mp3 بذاري؟ چون من با اپرا دانلود ميكنم

gmuosavi
30-10-2008, 23:03
متاسفانه فقط همینو داشتم ولی اگه لینک دیگه ای پیدا کردم حتما می زارم

sepehr_x50
31-10-2008, 00:11
مصاحبه جنجالي با محسن چاوشي و حرفهاي وي در مورد آلبوم يه شاخه نيلوفر ....

محسن چاووشی روزگاری جنجالی‌ترین خواننده موسیقی پاپ داخل بود. الان كه مجوزدار شده‌ای چه تغییری كرده‌ای؟

ـ هیچ تغییری نكرده‌ام. قرار بوده تغییر كنم؟

*یعنی هنوز جنجالی هستی؟

ـ نه، من كه جنجالی نداشتم. همیشه جنجال‌ها را برایم درست می‌كردند.

*چه كسانی؟

ـ دوست ندارم اسم ببرم. همان به ظاهر دوستانی كه همیشه دور و اطرافم بودند. آنقدر برای مطرح شدن خودشان برایم حاشیه و جنجال درست كردند كه مجبور شدم همه چیز و وسایلم را جمع كنم و بیایم خانه و از همه فاصله بگیرم. با بعضی‌ها هم قطع رابطه كردم. الان هم كه همه كارهایم را در استودیوی شخصی خودم ضبط می‌كنم. خیلی راحت می‌شود فهمید چرا در این دو سال هیچ كاری از من لو نرفته ولی در گذشته كارهایم پشت سر هم لو می‌رفت.

*دور و اطراف محسن چاووشی چرا اینقدر خالی‌ است؟

ـ به همان دلایلی كه یك زمانی پر بود. به همان دلیلی كه زمانی گفتم زخم خورده رفاقتم. ولی الان دیگه بهش فكر نمی‌كنم. اینطوری بهتر است خودم هم راحت‌ترم.

*حدود دو سال هیچ آهنگی از تو شنیده نشد، نگران كمرنگ شدن اسمت نبودی؟

ـ نه اصلا. از خودم و كارهام مطمئن بودم. من اگه جمع كردم و اومدم خانه نشستم و كار كردم فقط برای این بود كه كار بهتری انجام بدهم. یللی‌تللی كه نمی‌خواستم بكنم.

*اومدن كارهای جدید ربطی به خوب كار كردن یا مثلا شل گرفتن تو نداره؟

ـ شعرها و كارهایی كه خوانده بودم كارهایی نبودند كه به این زودی فراموش شوند.
قبلا تجربه داشتم. هنوز هم آهنگ‌ «آهای توكه اینهمه دوری از من» را خودم بین مردم می‌شنوم.

*شاید هم به آهنگ‌های بعد از خودت مطمئن بودی كه كار خوب و متفاوتی به بازار نخواهد آمد؟

ـ ترجیح می‌دهم در این باره نظر ندهم. من به خودم اطمینان داشتم.

*چند سالی می‌شود هیچ آلبومی كه بازار را تكان بدهد و ركورد بزند منتشر نشده، فكر می‌كنی با آمدن آلبوم تو ركود فروش آلبوم‌ها باز هم شكسته شود؟

ـ نمی‌دانم.

*مگه به خودت مطمئن نیستی؟

ـ سلیقه همه مردم كه شبیه به هم نیست كه بگویم چون من از كار خودم خوشم می‌آید، پس مردم هم مطمئنا از آن خوششان خواهد آمد. در چند سال اخیر خیلی از كارهای خوب استقبال نشده ولی از كارهای ضعیف خیلی استقبال شده است.

*ولی چند دقیقه قبل گفتی كه سلیقه مردم را می‌دانی كه چطور باید برایشان بخوانی؟

ـ می‌دانم چه آهنگی باید بخوانم. خارج كردن بازار از ركود را كه نمی‌دانم.

*خارج شدن از ركود را تو در شنیده شدن و گرفتنش معنی كن.

ـ قول می‌دهم آلبومم شنیده ‌شود، از نوع شدید.

*حتی بیشتر از «متاسفم» كه بهترین آلبومت است تا امروز و ترانه‌های سنتوری؟

ـ این آلبوم خیلی بهتر از آنهاست.

*هر چی جلوتر می‌رویم صدایت امضادارتر و كاراكتردارتر می‌شود...

ـ صدایم نسبت به روزهای اول خیلی فرق كرده آن روزها سنم خیلی كمتر بود.

*الان بهتر شده‌ای؟

ـ مسلما. مطمئن باش.

*خیلی‌ها می‌گویند صدایت به سن و سالت نمی‌خورد. خودت چی فكر می‌كنی؟

ـ چی بگم؟ رنگ صدایم اینجوری است. خودت كه می‌دانی ادا در نمی‌آورم.

*فكر می‌كنی هر چی جلوتر برویم صدایت بهتر و پخته‌تر و سن و سال‌دارتر می‌شود؟

ـ بهتر و پخته‌تر كه فكر نمی‌كنم. صدایم رنگ و قالب خودش را پیدا كرده. حنجره‌هم تا 30‌سالگی خودش را پیدا می‌كند دیگر. حالا با گذشت سن‌وسال صدایم كمی پیرتر می‌شود ولی همینی است كه الان می‌شنوی.

*الان باز هم كسی پیدا می‌شود كه تو را با كسی مقایسه كند؟

ـ من الان خودم را پیدا كرده‌ام. كسی نمی‌تواند من را به كسی یا بالعكس ربط بدهد.

*یه روزی بهم گفتی از خواندن «نفرین‌نامه‌ها» پشیمونی، هنوز هم همان عقیده را داری؟

ـ بله. پشیمانم كه از نفرین كردن‌ها خواندم و...

*ترانه‌های نفرینی را شروع كردی؟

ـ گذشته دیگه. قرار هم كه نیست گذشته برگردد.

*اصلا آهنگ‌های قبلی‌ات را حوصله می‌كنی گوش كنی؟

ـ برایم تكراری نشده‌‌اند. هنوز گوش می‌كنم‌شان.

*كدام‌ها را بیشتر؟

ـ چند وقتی است درگیر «بانوی من» شده‌ام.

*بالاخره در شرف ازدواج بودن این درگیر شدن و عاشقیت را هم دارد؟

ـ (می‌خندد) شاید. ولی دوستش دارم «زخم زبون‌ها» و به تازگی «من از تو دل نمی‌برم» را هم خیلی گوش می‌كنم.

*آن روزها كه می‌گفتم این آهنگ خیلی عاشقانه است، زیاد تایید نمی‌كردی؟ حالا درگیرش شده‌ای؟

ـ حالا. گاهی وقت‌ها یاد خاطراتی می‌افتم كه برایم جذاب است و پرتم می‌كند به عمق ماجرا. ضمن اینكه سعی می‌كنم فنی‌تر هم نگاه كنم.

*هنوز با موسیقی كورش یغمایی راحتی و دوستش داری؟

ـ شدید. خیلی دوستش دارم. از اول هم خیلی بیشتر تحت تاثیر او بودم تا قمیشی. چند وقت پیش بود كه شنیدم فوت شده، اینقدر حالم بد شد كه می‌خواستند ببرندم بیمارستان. كم مانده بود سكته كنم. خدا را شكر شایعه بود.

*با كدام آهنگ‌هایش نوستالژی داری؟

ـ گل یخ. بالاخره یك آهنگ از اینجا جهانی شد. آن هم گل یخ بود.

*ولی حال و هوای كارت بیشتر به تیپ كارها و فضای كارهای فرهاد می‌خورد تا یغمایی؟

ـ فرهاد را با «جمعه» می‌پسندم.

*فروغی؟

ـ اصلا. هیچ وقت نتوانستم با آهنگ‌هایش با همه قشنگی‌شان كنار بیایم.

*اتفاقا رنگ صدا و خش صدا و كاراكتر موسیقی‌اش كه به تو بیشتر نزدیك است؟

ـ نمی‌دانم چرا، ولی از هر كسی كه داد و فریاد می‌زند و می‌خواند، خوشم نمی‌آید.

*قبلا می‌گفتی اتفاقی خواننده شدی و از خوانندگی بدت می‌آید؟

ـ بدم نمی‌آید. اگر بگویم بدم می‌آید دروغ گفته‌ام.

*پس قبلا دروغ می‌گفتی؟

ـ آره (باخنده). با اتفاقاتی كه افتاد و اذیت شدم، بدم آمد.

*از چه كاری بیشتر خوشت می‌آید؟

ـ صددرصد آهنگسازی.

*یك بار هم قبلا گفتی با فیلم سنتوری گریه كرده‌ای. با آهنگ خودت هم گریه كرده‌ای؟

ـ آره. البته در سنتوری هم با تركیب آهنگ «رفیق من» با صحنه تقسیم غذای علی سنتوری با معتادان بود كه تحت تاثیر قرار گرفتم و گریه كردم.

*با كدام آهنگ خودت تنهای تنها گریه كرده‌ای؟

ـ كم تحمل‌ام. (كم گریه كن گلم، من كم تحمل‌ام)

*با تراك‌های آلبوم جدیدت هم به این حس رسیده‌ای؟

ـ با تراك «تو چنگ ابرای بهار، افتادم و در نمی‌یام» خیلی گریه كرده‌ام. با همه آشنا بودنم به فضا، بعضی وقت‌ها نمی‌تونم خودم را كنترل كنم.

*وقتی می‌خواندی گریه می‌كردی یا بعدها كه می‌شنیدی‌شان؟

ـ بعدها.

*می‌گویند خواننده «دو و پنجره» و «سوغاتی، ای كه تویی همه كسم» وقتی این آهنگ‌ها را می‌خواندند، گریه كرده‌اند. تو هم در آهنگ‌هایت اینطور شده‌ای؟

ـ فعلا كه نه. بالاخره جنس من مردانه است. طبیعیه كمی فرق كنم.

*تو سعی كرده‌ای در هر تیپی بخوانی. معمولا اكثر آهنگ‌های مذهبی زیاد با اقبال عمومی روبه‌رو نمی‌شوند ولی آهنگ‌های تو برعكس عمل كردند.

ـ حالا من باید چی بگم؟ ولش كن، ریا می‌شود.

*چرا ریا شود، نظرت را بگو.

ـ دوست داشتم بخوانمشان. از ته دلم خواندمشان. اگر می‌خواهی كار مذهبی و اعتقادی جوابش را از جامعه بگیرد، باید با اعتقاد و همه وجودت بخوانی‌اش. مثل همین كار كلاغ قار قاری.

*محسن چاووشی به نظر نمی‌رسد سیاه خواندن سابق را ادامه داده باشد؟

ـ ترانه‌های من سیاه نبودند. شاید اینطور به نظر می‌رسیدند.

*ولی اینطور جا افتاده‌ای؟

ـ شاید به خاطر گذشته سختی كه داشته‌ام ناخودآگاه به آن سمت رفته باشم ولی سیاه نبوده‌ام. اتفاقا من معتقدم ترانه‌هایم سفید بوده‌اند.

*رنگ‌ ترانه‌های «یك شاخه نیلوفر» به نظر نمی‌رسد سفید باشد؟

ـ نه، اینها نه سیاهند، نه سفید، كدر هستند. ترانه‌های من همه‌شان یكجور گلایه از غریبی‌اند.

* تو آخرین برگ برنده و آخرین سامورایی موسیقی زیرزمینی بودی که خرج شد. این مجوزدار شدن فکر نمی کنی به محبوبیتت لطمه بزند.

ـ فکر نمی کنم.

* اتفاقا فکر کن.

ـ نه اصلا. چرا این طور فکر می کنی؟

* سابقه نشان داده مخاطبان خواننده های زیرزمینی بعد از مجوزدار شدن ریزش می کنند.

ـ من فرق می کنم.

* از کجا مطمئنی؟

ـ از خیلی جاها، من با گذشته ام هیچ فرقی نکرده ام. به این مطمئنم. حتی یک شعر و ترانه ام به همراه موسیقی ام ممیزی نخورده. شعر و ترانه هایم بهتر شده اند. بار موسیقی ام هم بالا رفته. مخاطبم را هم بهتر شناخته ام. از همه اینها هم مهم تر همان محسن چاووشی قدیمی ام با همان حس و جسارت

Mehran
31-10-2008, 12:42
سپهر جان ، ممنون

محمد عزیز هم تو صفحه قبل گذاشته بود :46:

:10:

با تشکر مهران ...

linkinkurd
31-10-2008, 19:57
دوستان کسی از آخرین امار فروش خبری نداره ؟

aminsa3000
31-10-2008, 22:18
موسيقي ما- بهمن بابازاده: نشر آواي باربد، از فروش بيش از 400000 (400 هزار)نسخه از آلبوم تازه محسن چاووشي- « يه شاخه نيلوفر‌»- خبر داد.
بنا بر گزارش سایت موسيقي ما، سعيد اسفندياري- از عوامل نشر آواي باربد- گفت: آواي باربد 500000 نسخه از آلبوم « يه شاخه نيلوفر » محسن چاووشي را در سري اول انتشار آن روانه بازار كرده و تا الان كه حدودا دو هفته اي است از انتشار آلبوم چاووشي مي گذرد همچنان تقاضاهاي بسياري از فروشگاه هاي مختلف براي اين آلبوم بخصوص داشته و داريم، به همين خاطر تصميم به انتشار سري دوم از اين آلبوم با همان تعداد نسخه قبلي گرفته ايم. وي ادامه داد: همان طور كه گفته شد آواي باربد 500000 نسخه از آلبوم « يه شاخه نيلوفر » را پخش كرده و در حال حاضر تقاضاهاي مجدد براي آن وجود دارد، به همين دليل حدس مي زنيم فروش اين آلبوم چيزي در حدود 450000 نسخه تا به امروز باشد.
آلبوم «يه شاخه نيلوفر» محسن چاووشي - كه در گونه پاپ قرار مي گيرد- در 23 مهرماه روانه بازار موسيقي شده است.
به گزارش موسيقي ما، سلطاني- مدير نشر هم آواز آهنگ- از فروش 50000 (50 هزار)نسخه اي از آلبوم « بي خوابي» سعيد شهروز خبر داد. آلبوم تازه شهروز كه حدود 4 هفته اي است روانه بازار موسيقي شده، با وجود تبليغات بسيار كمي كه نسبت به ساير آلبوم هاي پاپ پاييزي براي آن وجود داشته، به خاطر آهنگسازي و تنظيم هاي خوب و حرفه اي بهروز صفاريان (با هم كاري مهدي يراحي) آلبوم خوب و شسته رفته اي از آب درآمده و طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد.
همچنين آروين علمشاهي از عوامل نشر آواي نكيسا از فروش بيش از 100000 (100 هزار)نسخه از آلبوم ماهان بهرام خان - « من هنوز...»- خبر داد. بهرام خان كه از اعضاي قبلي گروه «0111» بوده، توي اين كار تازه، گونه رپ را از كارش كنار گذاشته و آهنگ هايش را تا حدودي به گونه الكترونيك و آر اند بي (r&b) نزديك كرده است. آلبوم « من هنوز...» حدود 9 هفته است كه روانه بازار موسيقي شده است.

منبع : موسيقي ما

به روز شده در : جمعه 10 آبان 1387 - 15:14
همونطور که میبینید چاووشی بیشتر فروش کرده!!!

MH_SANIANI
02-11-2008, 00:05
چاووشی رقیب نداره تو فروش رکورد رو هم میزنه...!
ولی یه احتمال هست...!
باید دید بنیامین و رضا صادقی چی رو کردن...!
مخصوصا بنیامین...!

tina salehe
04-11-2008, 19:47
باور کنید تا حالا اینقدر یه آلبوم رو گوش نکرده بودم دیگه از بس گوش کردم همسایه هامون هم شعرهای محسن جون رو حفظ کردن چون صداشو زیاد میکنم
و وقتی هم که خونه نیستم تو گوشیم ریختم و مدام گوش میدم نمیدونم چرا یه جوری معتاد این آلبوم شدم
عشق است محسن چاوشی

hadi665
04-11-2008, 21:51
باور کنید تا حالا اینقدر یه آلبوم رو گوش نکرده بودم دیگه از بس گوش کردم همسایه هامون هم شعرهای محسن جون رو حفظ کردن چون صداشو زیاد میکنم
و وقتی هم که خونه نیستم تو گوشیم ریختم و مدام گوش میدم نمیدونم چرا یه جوری معتاد این آلبوم شدم
عشق است محسن چاوشی

آره منم معتاد شدم به این آلبوم
مدام و بدونه وقفه دارم گوش میکنم ، و توی موبایل ماشین و هر جا که بشه

جالبه که بعده این همه مدت هنوزم برای شروع شدن آهنگا بال بال میزنم تا محسن بخونه
ای تو روحش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hosseinmusicmaster
04-11-2008, 22:18
چند شبیه آهنگ عصا را با هنذفری به طور مداوم نزدیک 1 ساعت 1ساعت و نیم گوش میدم !
اوایل این آهنگ و زیاد گوش نمیکردم ولی نمیدونم چی شد عاشق این آهنگ شدم .
هر شب 1 ساعت فقط آهنگ عصا رو گوش میدم ! اونم فقط با صدای کم !
رو بقیه آهنگها اکولایزر گوشی رو تا ته میبرم ولی آهنگ عصا رو فقط با 3 یا 4 تا ولوم گوش میدم
واقعا یه حس عجیبی بهم دست میده ! نمی دونم این آهنگ فکر کنم جادوم کرده !
آهنگی که اوایل جزو آهنگهای ضعیف حساب می کردم الان مانوس شبهای تنهایی من شده

GsM
04-11-2008, 23:28
خیلی از موسیقی دان ها گفتند این آلبوم در عین زیبایی و جذابی.. آلبوم دیر هضمی هست!یعنی به زیبایی های این آلبوم در طول مدت زمان خاصی پی برده میشود!

adrenaline
05-11-2008, 01:24
نمیتونم این آلبوم رو با کارهای دیگه ایرانی مقایسه کنم چون من اصلا آهنگ ایرانی گوش نمیدم ولی با دیدن فیلم سنتوری و خوندن اظهار نظرهای شما دوستان، تصمیم به تهیه و گوش کردن به این آلبوم گرفتم. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که حتی توی آهنگهای غیر ایرانی که علاقه زیادی هم بهشون داشتم هم، آهنگی نبوده که اینقدر گوش کرده باشم.

آهنگهای این آلبوم بسیار جالب مرتب سازی شدن. حالا نمیدونم عمدی بوده یا نه ولی ترتیب آهنگها آدم رو به فکر وا میداره. یه شاخه نیلوفر با ریتم تندش شروعی مناسب داره و رفته رفته ریتم آهنگها کند میشه و غم اشعار هم افزوده میشه تا جایی که قله خوشبختی به اوج مفهوم این آلبوم میرسه و عصا با ریتمی آرامش بخش و شعری که نشان از تسلیم در برابر شکست عشقی داره، تا حدی اون غم بوجود آمده رو تسکین میده. من هیچوقت بدون گوش کردن به آهنگ عصا هدفون رو از گوشم در نمیارم چون چند بار اینکار رو نکردم و در تمام طول روز غم همراهم بود.

گاهی که فرصت گوش کردن به تمام آهنگهای این آلبوم رو ندارم، یه شاخه نیلوفر، تبریک، قله خوشبختی، خاکستر، بغض و عصا رو پشت سر هم گوش میدم.

صدای محسن چاوشی با شعرهای آشنا برای دلهای تنگ و زخم خورده و آهنگهای دلنشین آلبومی رو ارائه کرده که حداقل مخاطبین جوان بین 20 تا 30 سال رو در تمام لحظات همراهی میکنه. هنوزم هیچ علاقه ای به آهنگهای ایرانی ندارم ولی این آلبوم با من کاری کرده که مدتهاست در تنهاییهام به آهنگ دیگه ای گوش نکردم.

omid81
05-11-2008, 13:29
خیلی از موسیقی دان ها گفتند این آلبوم در عین زیبایی و جذابی.. آلبوم دیر هضمی هست!یعنی به زیبایی های این آلبوم در طول مدت زمان خاصی پی برده میشود!
دقیقا" عین حقیقتو گفتن ...
دستشون درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima_949
05-11-2008, 21:30
نمیدونم ولی به غیر از محسن یگانه و محسن چاووشی خواننده دیگری بهتر از اینا تو ایران نیست
این نظر منه
آهنگ کجاست بگو معرکه اس یه جورایی معتادش شدم همین یه شاخه نیلوفرش بیشتر این دوتا رو میگوشم

nima_949
05-11-2008, 21:31
نمیدونم ولی به غیر از محسن یگانه و محسن چاووشی خواننده دیگری بهتر از اینا تو ایران نیست
این نظر منه
آهنگ کجاست بگو معرکه اس یه جورایی معتادش شدم همین یه شاخه نیلوفرش بیشتر این دوتا رو میگوشم

Mehdi.7600
05-11-2008, 21:45

کاملا موافقم. دفعه اول که گوش کردم , تا یه روز گوش نکردم اصلا از بس تو ذوقم خورده بود. ولی الان بعد 3 هفته , هر روز فقط دارم همین آلبوم رو گوش میدم.:40:

GsM
06-11-2008, 00:58
دوستان مصاحبه محسن عزیز رو با مجله تازه حتما بخونید!

ادامه هم اینجا!

Mehdi.7600
06-11-2008, 12:41
سایت رو باز نمیکنه.

silent-assassin
06-11-2008, 22:35
اینم مصاحبه:

silent-assassin
06-11-2008, 23:39
چند شبیه آهنگ عصا را با هنذفری به طور مداوم نزدیک 1 ساعت 1ساعت و نیم گوش میدم !
اوایل این آهنگ و زیاد گوش نمیکردم ولی نمیدونم چی شد عاشق این آهنگ شدم .
هر شب 1 ساعت فقط آهنگ عصا رو گوش میدم ! اونم فقط با صدای کم !
رو بقیه آهنگها اکولایزر گوشی رو تا ته میبرم ولی آهنگ عصا رو فقط با 3 یا 4 تا ولوم گوش میدم
واقعا یه حس عجیبی بهم دست میده ! نمی دونم این آهنگ فکر کنم جادوم کرده !
آهنگی که اوایل جزو آهنگهای ضعیف حساب می کردم الان مانوس شبهای تنهایی من شده

سلام حسین جان

میگم شما بودی یه سری والپیپر طراحی کرده بودی؟

میگم همشون را لینکشون را جمع کن همه را با هم تو یه پست بگذار اینجوری بچه ها بیشتر استفاده میکنن.

ممنون

hosseinmusicmaster
07-11-2008, 00:20
سلام حسین جان

میگم شما بودی یه سری والپیپر طراحی کرده بودی؟

میگم همشون را لینکشون را جمع کن همه را با هم تو یه پست بگذار اینجوری بچه ها بیشتر استفاده میکنن.

ممنون
سلام
اره !
چشم

ما مبتدی هستیم اگه بد شده به بزرگواریه خودتون ببخشید

می خواستم برای هر 12 تا آهنگ درست کنم که سیستمم خراب شد دیگه نتونستم ادامه بدم ! به محض اینکه سیستمم درست شد سعی می کنم برای بفیه آهنگها هم درست کنم !

خدمت شما :

قله ی خوشبختی

چرا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه شاخه نیلوفر

دل تنگم
07-11-2008, 03:14
سلام دوستان گرامی

همگی دستتان درد نکند و خسته نباشید... من همه ی آلبوم های محسن را دارم ... حتی آن هایی که تقلبی اند و همه را هم خیلی هم دوست دارم... این آلبوم را که گوش می دادم از درون می لرزیدم... قادر به هیچ کاری نبودم و صرفا گوش می دادم... معرکه بود... نفسش گرم و دلش شاد.. برای او و همین طور شما بهترین ها را آرزو دارم
او هم به عشق شماهایی می خواند که این طور صمیمانه و مخلصانه دوستش دارید

موفق و برقرار باشید

nima_949
07-11-2008, 08:35
بهشت من
معرکه اس س س س س س س س
آهنگ فوق العاده گیرایی داره از موقعی که گرفتم همش دارم میگوشم

بابت عکس هایی که گذاشتی ممنون خوب بودhosseinmusicmaster

hadi665
07-11-2008, 13:54
خیلی مایوسه دلم یه کاری کن ، داره میپوسه دلم یه کاری کن . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rjoun
07-11-2008, 14:15
ياره قشنگه دلم
بيا كه تنگه دلم
تا كي با دلتنگي
بايد بجنگه دلم:40::40::40:

iman_s
08-11-2008, 00:03

حالا ای موسیقیدانها کیا هستند؟

این نظر منه
با قسمت اولش تا حدودی موافقم.
با قسمت دومش کاملا موافقم.

Mehdi.7600
08-11-2008, 18:51
مصاحبه ی محسن رو خوندید دوستان؟ در صفحه قبل لینکش هست. مصاحبه گر خیلی خواسته محسن رو به چالش بکشه و عیب ازش بگیره ولی محسن خیلی قشنگ یارو رو نسخش رو پیچونده!

GsM
08-11-2008, 19:59
حالا ای موسیقیدانها کیا هستند؟

اگه نقد های معتبر رو بخونید.. همشون منبع دارن دوست خوبم!

مصاحبه ی محسن رو خوندید دوستان؟ در صفحه قبل لینکش هست. مصاحبه گر خیلی خواسته محسن رو به چالش بکشه و عیب ازش بگیره ولی محسن خیلی قشنگ یارو رو نسخش رو پیچونده!

آره...دقیقا منم برداشتم همین بود!البته همیشه محسن اینجور پاسخ میده!

hosseinmusicmaster
10-11-2008, 21:41
دیگه چه خبر ؟

yahya_h28
10-11-2008, 21:53
من عاشق 2 تا آهنگش هستم،با اينكه همه آلبوم هاشو حفظم.
اولي آهنگ كفتر چاهي از آلبوم كفتر چاهي
دوميش آهنگ صبوري از آلبوم خودكشي ممنوع
نوكرم

GsM
11-11-2008, 17:53
دیگه چه خبر ؟

متاسفانه ...من خودم خیلی دوست داشتم محسن چاوشی با دو مجله معتبر و پر بازدید اتفاق نو و ترانه ماه مصاحبه کند ولی 2 شماره از اتفاق نو گذشته و لی.....
ترانه ماه اومده ولی خبر ندارم..مصاحبه ایی داشته یا خیر!

Benygh
11-11-2008, 22:02
سلام
لینک آخرین آلبومش رو میتونید بذارید ؟

tina salehe
11-11-2008, 22:56
سلام
لینک آخرین آلبومش رو میتونید بذارید ؟

تو اين تايپك هست

ebibarati
12-11-2008, 09:14
سلام به همه دوستان من خیلی وقت دنبال این تاپیک بودم ولی نتونستم پیدا کنم
خیلی سئوال دارم ولی چون تاپیک و نخوندم می ترسم تکراری باشه و دوستان ناراحت بشن فعلا یکی از اونایی که دوست دارم مطرح می کنم اگه تکراری بود ببخشید
آهنگ صندلی انتظار مربوط به کدوم آلبوم من فقط دموشو دارم اگه کاملشود دارین لطف کنید بذارین

YAMAHA-FZ16
12-11-2008, 11:26
منبع این مطلب:ganja2music.ws

نظر بعضی خوانندگان درباره آلبوم جدید محسن چاوشی

آلبوم یه شاخه نیلوفر از نظر آهنگسازی فوق العاده سنگین بود طوری که نظر خیلیا این البوم پدیده ی آلبوم های سال جدید بود.که در این باره با چندی از خواننده های مطرح موسیقی به گفتگو پرداختیم که نظر بعضی از اونهارو به اطلاع شما میرسونیم.

شادمهر عقیلی : با اینکه فرصت زیادی نداشتم این آلبوم رو از طریق یک سری از دوستان که در ایران دارم تهیه کردم آلبومی که شاید بعد از سه روز تازه بفهمی که این خواننده چی خونده.بهشون تبریک میگم البوم بسیار زیبا بود ولی از آهگساز این البوم گله هایی رو دارم به نظر میرسه که خواسته هنرش رو بیش از اونی که هست به رخ بقیه بکشه که باعث شده خیلی از جاها صدای محسن چاوشی عزیز تو آهنگ گم بشه ولی بازم میگم که آلبوم بسیار زیبا بود و مطمئنن بهترین اثر این هنرمند.

شهیاد: به این خواننده علاقه زیادی نداشتم ولی این البوم باعث شد تا آهنگ های قدیمیش رو هم با دقت گوش کنم.

سیاوش قمیشی: محسن چاوشی بدون شک بهترین خواننده در ایرانه به خودش هم گفتم به شما هم میگم که البومش بسیار با معنی بود و مشخصه که زحمت های زیادی برای این البوم کشیده شده.

محمد اصفهانی: آلبوم خوب بود و بهترین نکته مثبت این آلبوم از نظر بنده صدای خود خواننده بود که به صورت خام و بدون هیچ افکتی بود که همین نکته باعث شده که آلبوم جدید به نظر برسه چون موسیقی کشورمون داره مسیر خودش رو گم میکنه به جای ته صدا دیگه میکسر های چند تونری دارن حرف میزنن.

حمید عسگری: آلبوم جالبی بود ولی خب از کمپنی پخش این البوم هم نباید گذشت چون بسیار برای این آلبوم مایه گذاشت.

بنیامین بهادری: آلبوم خوبی بود با دقت گوش کردم و از نمره بیست به اون چهارده میدم.

خب حرف های چندی از خواننده ها رو شنیدیم البته این گفتگو ها به صورت مختصر بود با چند نفر دیگه هم گفتگو داشتیم که به دلیل زیاد نشدن حجم این پست صحبت هاشون حذف شدن.
(راست و دروغ این مطلب بر عهده ی منبع ان میباشد!!!!)

mohammad.moein
12-11-2008, 20:18
بنیامین بهادری: آلبوم خوبی بود با دقت گوش کردم و از نمره بیست به اون چهارده میدم.

اگه بنيامين به آلوم چاوشي چهارده ميده به آلبوم خودش بايد نمره ي 5 هم نمي تونه بده... چاوشي بيسته:5:

silent-assassin
12-11-2008, 20:33

نظر بعضی خوانندگان درباره آلبوم جدید محسن چاوشی

آلبوم یه شاخه نیلوفر از نظر آهنگسازی فوق العاده سنگین بود طوری که نظر خیلیا این البوم پدیده ی آلبوم های سال جدید بود.که در این باره با چندی از خواننده های مطرح موسیقی به گفتگو پرداختیم که نظر بعضی از اونهارو به اطلاع شما میرسونیم.

شادمهر عقیلی : با اینکه فرصت زیادی نداشتم این آلبوم رو از طریق یک سری از دوستان که در ایران دارم تهیه کردم آلبومی که شاید بعد از سه روز تازه بفهمی که این خواننده چی خونده.بهشون تبریک میگم البوم بسیار زیبا بود ولی از آهگساز این البوم گله هایی رو دارم به نظر میرسه که خواسته هنرش رو بیش از اونی که هست به رخ بقیه بکشه که باعث شده خیلی از جاها صدای محسن چاوشی عزیز تو آهنگ گم بشه ولی بازم میگم که آلبوم بسیار زیبا بود و مطمئنن بهترین اثر این هنرمند.

شهیاد: به این خواننده علاقه زیادی نداشتم ولی این البوم باعث شد تا آهنگ های قدیمیش رو هم با دقت گوش کنم.

سیاوش قمیشی: محسن چاوشی بدون شک بهترین خواننده در ایرانه به خودش هم گفتم به شما هم میگم که البومش بسیار با معنی بود و مشخصه که زحمت های زیادی برای این البوم کشیده شده.

محمد اصفهانی: آلبوم خوب بود و بهترین نکته مثبت این آلبوم از نظر بنده صدای خود خواننده بود که به صورت خام و بدون هیچ افکتی بود که همین نکته باعث شده که آلبوم جدید به نظر برسه چون موسیقی کشورمون داره مسیر خودش رو گم میکنه به جای ته صدا دیگه میکسر های چند تونری دارن حرف میزنن.

حمید عسگری: آلبوم جالبی بود ولی خب از کمپنی پخش این البوم هم نباید گذشت چون بسیار برای این آلبوم مایه گذاشت.

خب حرف های چندی از خواننده ها رو شنیدیم البته این گفتگو ها به صورت مختصر بود با چند نفر دیگه هم گفتگو داشتیم که به دلیل زیاد نشدن حجم این پست صحبت هاشون حذف شدن.
(راست و دروغ این مطلب بر عهده ی منبع ان میباشد!!!!)

همش اراجیفی بیش نیست من این هراسان خوب میشناسم مطمئنم هیچ کدوم به اندازه من باهاش ارتباط نداشتید
تو سایت های bo2pmc بعدش اریاوب و بوِیژه تو یاهو مسنجر
اولش خیلی به حرفاش اعتماد داشتم بعدش دستش برام رو شد و فهمیدم یه دروغگویی بیش نیست

,,,masoud908

silent-assassin
12-11-2008, 22:02
دوستان نظرسنجی زدم!

داغش کنید!

GsM
13-11-2008, 00:59
سلام به همه دوستان من خیلی وقت دنبال این تاپیک بودم ولی نتونستم پیدا کنم
خیلی سئوال دارم ولی چون تاپیک و نخوندم می ترسم تکراری باشه و دوستان ناراحت بشن فعلا یکی از اونایی که دوست دارم مطرح می کنم اگه تکراری بود ببخشید
آهنگ صندلی انتظار مربوط به کدوم آلبوم من فقط دموشو دارم اگه کاملشود دارین لطف کنید بذارین

سلام دوست من!

جز هیچ آلبوم نبود!ماکتی آهنگی بود که برای آلبوم شوک فرزاد فرزین ساخته بود و لو رفته بود!

ebibarati
13-11-2008, 07:44
ولی خدایی خیلی قشنگه من که همون تیکه رو روزی صد بار گوش میدم کاش کاملش بود

silent-assassin
13-11-2008, 15:44
ولی خدایی خیلی قشنگه من که همون تیکه رو روزی صد بار گوش میدم کاش کاملش بود
ورژن کامل تئاتر زندگی :

ماتاتا
13-11-2008, 16:57
ورژن کامل تئاتر زندگی :

تئاتر زندگی که ربطی به صندلی انتظار نداره..! :13:

silent-assassin
13-11-2008, 18:07
شرمنده ... من پست gsm عزیز دیدم گفته بود برای البوم شوک فرزاد فرزین اشتباه گرفتم

سلام دوست من!

جز هیچ آلبوم نبود!ماکتی آهنگی بود که برای آلبوم شوک فرزاد فرزین ساخته بود و لو رفته بود!

ولی خوب کامل صندلی انتظار هم هست :

برای پر پر شدن اقاقی / برای بوسه های اتفاقی

....

silent-assassin
13-11-2008, 22:26
«یه شاخه نیلوفر» یک آلبوم حرفه ای

«یه شاخه نیلوفر» ، اولین آلبوم رسمی محسن چاووشی، سه شنبه 23مهرماه 1387 منتشر شد.

این آلبوم که تهیه ی آن از سال 1385 آغاز شد، یکی از آلبومهایی است که کار تبلیغاتی عظیم و در عین حال کم هزینه ای برای آن انجام شد که این امر را باید به خاطر هوش چاووشی و نزدیکانش دانست.
اخبار ضد و نقیض درباره ی کسب مجوز و انتشار آلبوم، انتظار برای آن را چند برابر کرد و چاووشی را به پای ثابت نشریات تبدیل کرد به طوری که در ماههای اخیر تقریباً هفته ای نبود که یکی از نشریات خبری درباره ی چاووشی و آلبوم وی درج نکنند.

به هرحال این آلبوم پس از همه ی شایعات و حرفها با تیراژ زیادی در سراسر جهان منتشر شد. باتوجه به صحبتهایی که پیرامون این آلبوم مطرح بود انتظار بسیار زیادی از آن میرود.
اما بررسی آلبوم از جهات مختلف نشان میدهد که انصافاً «یه شاخه نیلوفر» یک آلبوم حرفه ای و استاندارد است...

اینسرت آلبوم:

اینسرت (شناسنامه) یه شاخه نیلوفر یکی از بهترین و کاملترین اینسرتهای آلبومهای پاپ اخیر است.
علاوه بر تصویر خواننده، تصویر تنظیم کننده و ترانه سراهای آلبوم را هم می بینیم.
متن کامل ترانه های آلبوم که چندسالی است درج آن در اینسرت آلبومها منسوخ شده، در اینجا مشاهده می شود که کار جالبی بود.
نام قطعات به دو زبان فارسی و انگلیسی همراه با مدت زمان هر یک از قطعات نوشته شده است.
نام عوامل تهیه نیز به صورت کامل به دو زبان فارسی و انگلیسی درج شده است.
علاوه بر نام نوازندگان، شماره ی قطعه ای که در آن نوازندگی کرده اند هم ذکر شده است.
مجموع مدت زمان آلبوم نوشته شده است. (66 دقیقه)
قیمت آلبوم روی کاور نوشته شده است (این آلبوم اولین آلبوم سال 87 است که قیمت روی آن درج شده)
ترانه های آلبوم:

حال و هوای ترانه های یه شاخه نیلوفر، تقریباً مشابه کارهای قبلی محسن چاوشی است با این تفاوت که حرفه ای تر شده اند و اصول و قواعد ترانه سرایی تا حد قابل قبولی در آنها رعایت شده است.
ترانه های یه شاخه نیلوفر از انسجام معنایی مناسبی برخوردارند و این امر باعث میشود مخاطب به خوبی درگیر فضای آلبوم شود و با خواننده ارتباط روحی پیدا کند.
مثل همیشه حسین صفا و امیر ارجینی برای چاووشی سروده اند. این بار یک ترانه از اسلام ولی محمدی (تو که نیستی) و یک ترانه از خود محسن چاووشی (هفته های تلخ من) هم در آلبوم قرار گرفته است.
کاملاً مشخص است که صفا و ارجینی شناخت خوبی از موسیقی دارند و به این اصل واقفند که ترانه باید روی ملودی خوب پیاده شود و دقیقاً قطعاتی مثل «کجاست؟ بگو!» یا «ناز» این ویژگی را دارند.
استفاده از سازهای ایرانی:

یکی از نکات جالب توجه آلبوم وجود سازهای ایرانی در قطعات است.
چاووشی قبلاً هم اعلام کرده بود که در آثارش از تم ایرانی استفاده خواهد کرد. در این آلبوم میبینیم که با وجود نزدیک شدن به فضای غربی، سازهای ایرانی سهم عمده ای در ملودی دارند.
میکس و مسترینگ:

میکس و مسترینگ آلبوم در سطح قابل قبولی قرار دارد وهرچند فوق العاده نیست اما به هرحال کیفیت بالایی دارد.
محسن چاووشی و محمدرضا آهاری قطعات آلبوم را در استودیوی شخصی محسن چاووشی میکس و مسترینگ کرده اند. شاید اگر چاووشی این کار را به استودیوی دیگری واگذار میکرد نتیجه ی بهتری داشت. اما ترس از لو رفتن قطعات قبل از انتشار آلبوم، باعث شد وی دست به چنین کاری نزند.
در مجموع کیفیت صدا در آلبوم مطلوب است.
آهنگسازی و تنظیم:

همه ی ملودی ها ساخته محسن چاووشی است و تنظیم همه ی آنها را محمدرضا آهاری به عهده داشته است.
محمدرضا آهاری در این آلبوم نشان داد تواناییهای زیادی در عرصه ی تنظیم دارد و احتمالاً در آینده شاهد فعالیتهای بیشتر و حرفه ای تر او در موسیقی کشور خواهیم بود.
ملودیهای آلبوم دلنشین هستند و محسن چاووشی آنها را با توجه به رنگ صدای خود ساخته و خوب هم از آب در آمده است. اما نکته ی قابل تأمل اینکه ملودیها و تنظیمهای آلبوم تقریباً معمولی هستند و از نوآوریهایی که پیش از این گاهی از آن صحبت میشد و قرار بود در این آلبوم شاهد آن باشیم، خبری نیست.
تنظیمها در عین زیبایی، ساده هستند و اتفاق آنچنان خاصی در آنها مشاهده نمیشود. البته همین سادگی باعث دلنشین شدن آنها شده و شاید اگر تنظیمها پیچیده بودند خیلی به مذاق مخاطب خوش نمی آمد.

یکنواختی تنظیمها گاهی باعث کلیشه شدن میشود و در نتیجه مخاطب در دفعات اولی که قطعات آلبوم را گوش میکند نمیتواند با آنها ارتباط برقرار کند و این اتفاق پس از چندبار گوش کردن مداوم خواهد افتاد.
نگاه کلی:

در مجموع، آلبوم «یه شاخه نیلوفر» آلبوم بسیار خوبی از آب درآمده و محسن چاووشی و محمدرضا آهاری مجموعه ی خوبی را تهیه کرده اند.
یکی از امتیازات این آلبوم، انسجام و فضای یکپارچه ی آن است.
امری که گاهی در موسیقی پاپ کشور نادیده گرفته میشود و شاهد آن هستیم که یک خواننده با چندین آهنگساز و تنظیم کننده ی تراز اول کشور همکاری میکند ولی در مجموع آلبوم چندان قابل قبول نمیشود.
اما در «یه شاخه نیلوفر»، مسئولیت آهنگسازی و تنظیم، هرکدام به عهده ی یک نفر بوده است و این باعث شده مخاطب در کل آلبوم با چند سلیقه و فضای متفاوت مواجه نشود و به همین دلیل جذابیتهای آلبوم بیشتر میشود.
صدای چاووشی با ویژگیهای خاصی که دارد، مورد توجه بخش عمده ای از مخاطبان موسیقی پاپ واقع شده. چاووشی با اینکه در ابتدا یک خواننده ی تقلیدی به شمار میرفت، اما اکنون خود چند مقلد دارد و خیلی از خوانندگان تازه کار از او و سبکش تقلید میکنند..
صدای محسن چاووشی یک حزن درونی دارد و او با ملودیهایی که ساخته از صدایش استفاده ی بهینه کرده است.

با توجه به امتیازات آلبوم یه شاخه نیلوفر و محبوبیتی که محسن چاووشی در حال حاضر دارد، پیش بینی میشود یه شاخه نیلوفر رکورد قابل توجهی در بازار موسیقی به دست آورد و قطعاً یکی از پرفروشترین آلبومهای 10 سال اخیر خواهد شد. شک نکنید! ( در پر فروشترین البوم قرنش شکی نیست چه برسه 10 سال اخیر )

کد:

silent-assassin
13-11-2008, 22:33
انتظار ، ذوق ، آن ۱۰-۱۵ تراک و چند مساله ی دیگر

نمی شود ... آسان نیست شرح وقایعی که بعد از بیرون آمدن آلبوم اتفاق افتاده . باید بررسی کرد . خیلی چیز ها را باید بررسی کرد . این همه گلایه عادی نیست . همیشگی نیست . جدید است . اینکه آلبومی با ۱۲ تراک خوشحالمان نکند و به جایش شروع به انتقاد کنیم یک اتفاق تازه است . مایی که با تک تراک های بی کیفیت ذوق مرگ می شدیم نباید اینطور توی ذوقمان بخورد . پس دلیلش عادی نیست . باید به عقب برگردیم . باید بررسی کنیم . آسان نیست ....
بعضی آلبوم های محسن را خیلی دوست داریم . خیلی در زمان خودشان با آنها حال کرده ایم . مشخصا از خودکشی ممنوع و متاسفم صحبت می کنم . از نفرین که بگذریم ، خودکشی ممنوع حتی با گذشت ۳ سال نوستالژیک شده‌ ! لنگه کفش با وجود تمام خوبی هایش به اندازه ی قبلی چشممان را نگرفت ولی باکی نبود . ۶ ماه بعد متاسفم سر کیفمان آورد . متاسفم ـی که با آهنگ های سنتوری همراه شد تا دوران طلایی محسن چاووشی را در سال ۸۵ رقم بزند . دورانی که خیلی زود از آغاز فعالیتش شکل گرفت . خیلی زودتر از آنچه که می بایست و شاید همین بود که امروز یه شاخه نیلوفر توی ذوقمان می زند ! باز هم باید بررسی کرد . اینکه چرا این دو آلبوم را انقدر دوست داریم ولی این یکی را نه . آیا کار محسن ضعیف تر شده ؟ قطعا نه . پس این ناسازگاری ها حاصل چیست ؟

برگردیم به اسفند ۸۴ . محسن چاووشی کم و بیش اسم و رسمی پیدا کرده و طرفداران خاصی دارد . طرفدارانی که با صدایی محزون روزهایشان را شب می کنند . طرفدارانی که برای اولین بار شعر آهنگ ها را حس می کنند . شعرهایی که گوش را نوازش می ندهد . شعر هایی که می شود تمامی کلماتشان را فهمید . شعرهایی که پیچیده نیستند اما عجیب زیبا هستند . بحث هایی که بین طرفداران و مخالفان رایج است حول محور یک موضوع می چرخد . تقلید خواننده از صدایی آن ور آبی ! سایت های مختلف خبر از پخش آلبومی به اسم لنگه کفش می دهند . آلبومی که قرار است به صورت مجاز پخش شود . چند روز مانده به عید در حالیکه فضای موسیقیایی کشور را بنیامین قبضه کرده عده ای لنگه کفش گوش می کنند . خبر هایی مبنی بر خوانندگی چاووشی در فیلم جدید داریوش مهرجویی به گوش می رسد و کم و بیش مصاحبه هایی صورت می گیرد . با وجود لنگه کفش بحث های مربوط به تقلید یواش یواش رنگ می بازند و کهنه می شوند .
محسن چاووشی هر چند طرفداران سفت و سختی دارد اما هنوز کشته مرده پیدا نکرده است ! اواسط بهار ۸۵ یکی از آهنگهای سنتوری بر روی اینترنت قرار می گیرد . چشم طرفداران به گوشه ی جدیدی از توانایی استاد باز می شود !! صدای سنتور عجیب با فضای ترنس در آمده . این طرف و آن طرف چاووشی اعلام می کند آلبوم بعدیش حتما مجاز است . بعد از چندی مشخص می شود او با گروه جدیدی کار می کند . تنظیم کننده ی آهنگهایش فردی به اسم شهاب اکبری است . کارها هم در استودیو های مطمئن ضبط می شوند تا قبل از پخش رسمی لو نروند . تا شهریور ماه ، خودمان را با لنگه کفش و خودکشی سرگرم می کنیم . آرامشی قبل از طوفان . تا اینکه سر و کله ی متاسفم پیدا می شود . دیگر هیچ کس سر از پا نمی شناسد . کیفیت آلبوم یک سر و گردن از تمامی کارهای پاپ بالاتر است . آلبوم ۹ قطعه بیشتر ندارد اما آنقدر اصیل و متنوع است که می شود هزار بار به آن گوش داد . چیدمان آهنگ ها طوری است که گوش خسته نمی شود . یک آهنگ تند ، یک آهنگ آرام . یک شعر درباره ی عشق ، یک شعر درباره ی نفرت . یک شعر از هوای محزون پاییز می گوید و دیگری از پسرکی که دلش برای مادرش تنگ شده . چندین هم خوان در آلبوم وجود دارند که استفاده ی خوب و به اندازه ، نه تنها باعث آشفتگی کار نشده ، بلکه تنوع بیشتری ایجاد می کند و تبدیل به سنگ محکی می شود برای آنکه بفهمیم چقدر صدای محبوبمان گرفته و غم زده است ! علاوه بر تمامی اینها نوآوری هایی در آلبوم وجود دارند که موجب می شود دیگر چنین صحبتهایی را نشنویم که من هم با کامپیوتر می توانم خواننده بشوم و ... . استفاده از سازها و آواهای مختلف ( بخصوص از نوع ایرانی ) و ترکیب و تلفیق سبک های مختلف همگی از این دست نواوری ها هستند .

کیفور هستیم ! . محسن چاووشی به طور متوسط هر ۶ ماه یکبار یک آلبوم بیرون داده . روی همین حساب داریم دلمان را برای نوروز سال بعد صابون می زنیم که خبرهای بد یکی یکی از راه می رسند . هر چند همان روزهای اول متوجه شدیم این آلبوم هم دارای مجوز پخش نیست اما زیبایی آهنگها نگذاشت درست به آن فکر کنیم . صحبت هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه چاووشی می خواهد خوانندگی را کنار بگذارد . فیلم سنتوری با مشکلات عجیب و غریب پخش روبرو است که علتش صدای خواننده معرفی می شود . اوایل صحبت از این بود که متاسفم اصلی ۲۰-۲۴ تراک است و قرار است به صورت ۳ آلبوم مجزا بیرون بیاید . به مرور تمام صحبت های قبلی فراموش می شود و چاووشی در سکوت فرو می رود . سکوتی که نزدیک به شش ماه ادامه می یابد . سکوتی سنگین که حتی پخش شدن چند آهنگ قدیمی آنرا نمی شکند . تا اینکه عصا پخش می شود و آوای باربد اعلام می کند قرار است آلبوم بعدی چاووشی را پخش کند . دوباره خوشحال می شویم . این بار دیگر دلمان قرص است که آلبوم به صورت مجاز به دستمان می رسد .
زمان می گذرد ، می گذرد و می گذرد . ما فقط انتظار می کشیم و فکر می کنیم . به این فکر می کنیم که قرار است آلبوم چگونه باشد . به اینکه چه زمانی وارد فروشگاه می شویم و آنرا می خریم . به اینکه صدای با کیفیت محسن چه شکلی است ! چندین تاریخ مختلف برای پخش اعلام می شود و مدام به تعویق می افتد . دیگر خسته می شویم . سنتوری که پخش می شود همه ی کارهایش را شنیده ایم . یکسال می گذرد و از آلبوم جدید فقط یک دمو شنیده ایم . نهایتا خرداد ماه می شنویم که مجوز آلبوم صادر شده و تا چند وقت دیگر پخش می شود . چند وقتی که مدام طولانی تر می شود . چند وقتی که هر چه قدر بیشتر به آن نزدیک می شویم آهنگهای بیشتری پخش می شوند . آهنگهایی که برای هر کدام یک بیانیه صادر می شود . آهنگ هایی قدیمی و بی کیفیت که معلوم نیست تا الآن کجا بوده اند و اصلا مربوط به کدام دوره هستند ! آهنگ هایی که ۸۰ درصدشان مشخصا مربوط به آن ۱۰ – ۱۵ ترک باقیمانده از متاسفم اصلی نمی شوند . تا اینکه شهریور « ناز » پخش می شود . این یکی با قبلی ها خیلی فرق می کند و این فرق را می فهمیم . گفته می شود از آهنگ های آلبوم بوده . دیگر به لحظه های آخر نزدیک می شویم . عده ای بعد از ۲ سال انتظار دیوانه شده و جنون گرفته اند . حق هم دارند ؛ و البته می دانید که انتظار در لغت دو معنی دارد . اولی صبر کردن برای چیزی و دومی توقع . توقعی که با چند مصاحبه قبل از آلبوم و شنیدن ترک ناز بالا می رود . خیلی بالا . توقعی که می خواهد این بار هم مثل دفعات قبل پیشرفتی محسوس ببیند . آخر تا الآن هر چه جلو رفته کارهای بهتری شنیده و این بار بعد از ۲ سال صبر ، بعد از ۲ سال تصور و بعد از چند مصاحبه ی کذایی چیزی فضایی می طلبد ! آخر قضیه مربوط به محسن چاووشی است ....

می رسیم به زمان حال . به اول خط . می رسیم به جایی که آسان نبود اما الآن بعد از چند پاراگراف می شود چیزهایی گفت . در اینجا بهتر است ۲ سوال مطرح کنیم تا با پاسخش یک نتیجه کلی بگیریم و بحث را به پایان برسانیم . اول اینکه چرا یه شاخه نیلوفر آنطور که باید تحویل گرفته نشد ؟ و دوم ، چه چیزهای از دید ما پنهان ماند ؟

برای سوال اول دلیل اصلی کاملا مشخص است ، انتظار . انتظار زیاد ، طولانی شدن زمان پخش و تمام مسائل گفته شده در بالا به ذهن ما تصورات و توقعاتی از این آلبوم بخشیده بود که حتی اگر کار چند برابر هم بهتر بود باز نمی توانست آن توقعات را برآورده کند ( همین جا بگویم این جمله به این معنا نیست که آلبوم ضعیف بوده ) ، چرا که تا متاسفم ، ما آنچه را گوش می دادیم که چاووشی برایمان می خواند اما اینجا ما آنچه را می خواستیم گوش بدهیم که دلمان می خواست و این اتفاق گوش ما را بر روی آنچه هست می بنند . این اتفاقی است که برای هر هنرمند و طرفدارای ، در هر زمینه می تواند رخ دهد . اگر بیش از حد تصورات و انتظارمان را از کتاب بعدی نویسنده ی محبوبمان یا از فیلم بعدی فیلمساز مورد علاقه مان بالا ببریم ، و زمان این تصورات و خیال پردازی ها طولانی شود ، حاصل کار ذوق زدگی اولیه ایست که هنگام مقابله با اثر به ما دست می دهد . حاصل کار افسردگی ایست که از واقعی نشدن آن خیال ها به ما دست می دهد . این وسط گریزی هم می زنم و به نکته ای اشاره می کنم تا برگردیم به بحث اصلی . یک چیز هایی را فراموش کرده بودیم . یک چیزهایی که علت فراموشیشان دیگر طولانی شدن زمان انتشار آلبوم و انتظارات ما نیست . ما فراموش کرده بودیم سال های نه چندان دور را که از هر آلبوم موسیقی ۲ یا ۳ آهنگش را گوش می دادیم . ما فراموش کرده بودیم روزهایی را که آهنگهای یک آلبوم را رد می کردیم تا به اصلی اش برسیم . محسن چاووشی باعث این فراموشی شد . اینکه می آییم و تک تک آهنگ ها را نقد می کنیم و در نهایت می گوییم چرا از ۱۲ تا ۵ تایشان معمولی است به دلیل همین فراموشی است . اشتباه نشود ، همچنان هم می گوییم حتی یک تراک ضعیف نباید در بین کارهای خواننده ی محبوبمان باشد اما کمی هم انصاف به خرج دهیم . در این میان مجوز هم دلیلی می شود برای عده ای که حتی قبل از آلبوم جبهه گرفته بودند و مجوز را تبدیل می کنند به سدی بین خواننده و شنونده ، لااقل در مورد چاووشیِ یه شاخه نیلوفر اینطور نیست . چرا که اکثر کارهای آلبوم قبل از صدور مجوز و در زمان متاسفم ضبط شده اند . شاید تعدادی از آنها جزو همان ۱۰-۱۵ تراک مفلوک باشند که تنظیم دوباره روی آنها صورت گرفته . بنابراین همین جا می شود گفت اگر بخواهیم به بررسی تاثیر مجاز شدن در کارهای چاووشی بپردازیم باید منتظر آلبوم بعدی شویم . اما بحث اصلی .
درست که ما انتظار را دلیل این ذوق زدگی می دانیم اما باید قبول کنیم یه شاخه نیلوفر فاکتور های ایجاد علاقه در مخاطب خاص چاووشی را کم دارد . فاکتور هایی که در متاسفم و خودکشی ممنوع وجود داشتند ( و همین جا ذکر کنیم که در لنگه کفش هم زیاد نبودند ) . فاکتورهایی که پیش تر به آنها اشاره شد .
متاسفانه کل آلبوم تبدیل به دفتر شعر یا نامه ای شده از صحبت های عاشقی که از معشوق دور افتاده ، و یا مشغول التماس است یا از خاطرات گذشته می گوید . اینجاست که یک منتقد چاووشی نشناس هم می آید وسط و می گوید این یکجور آسیب است . این است تمام آنچه فکر و ذکر این نسل است و ... . سوال از چاووشی این است که چرا هیچ تنوعی در اشعار این آلبوم نیست ؟ چرا فقط نال ه ها و گلایه های عاشقانه ؟ چرا دیگر خبری از مسائل اجتماعی نیست ؟
در متاسفم اگر یک قطعه کم تحمل بود ، اینجا همه ی آلبوم کم تحمل است . در متاسفم در کنار التماس های کم تحمل ، نفرت و خشم نفس بریده هم بود ، دلشوره ی خیانت هم بود ، زیبایی ها و خوشی های عروس من هم بود اما اینجا چه ؟ یا در خودکشی که هم از خشخاش و مواد مخدر صحبت شده بود ، ازهم خزون و نم نم بارون و هم از امام رضا . در کنار تمام اینها می شد عشق را هم دید . هیچ کس گله نمی کرد که چرا آلبوم یک دست نیست . شاید همین یک دست کردن کل کار دلیل این باشد که ما ۱۲ ترک کم تحمل بشنویم .
آقای چاووشی اینها گله نیست اینها درددل است . اینها اگر هم نقدی باشد از سر دل سوزی است . اینها پیشنهاد نیست ، خواسته است . لطفا آلبوم بعدی را با تنوع موضوع انتخاب کنید . آقای ارجینی ، آقای صفا ، چرا هیچ خبری از آن شعرهای قبلی نیست ؟ آن تشبیه های زیبا کجاست ؟ آن کلمات ساده و عامیانه کجا رفته اند ؟ نشانه های کار شما را چرا دیگر نمی شود دید ؟ چرا دیگر شعرهایتان را نمی شود حس کرد ؟ من نقد ادبی نمی کنم ، سوادش را ندارم اما گوشی دارم که کلام شما را می شناسد . ذهنی که تمام آنها را به یاد دارد و زبانی که هر لحظه ناخودآگاه آنها را زمزم می کند . من با این خصوصیات می گویم شما دیگر خودتان نیستید . من نمی دانم چه اتفاقی افتاده اما این ترانه ها اصلا به سنگ صبور و زخم نزدیک نیستند . من به قدرت شما ایمان دارم . همین چند روز پیش . از تلویزیون ۱۰۰ ها موسیقی در رابطه با امام رضا پخش شد . موسیقی ها و اشعاری که از این گوش وارد و از آن گوش خارج می شدند اما ترانه های شما اینطور نیست . نگذارید اینطور شود .
و موضوع آخر در کنار همه ی اینها ، نوع خواندن چاووشی است . دیگر همه مان می دانیم چاووشی برای موسیقی اش ارزش قائل است . موسیقی را دوست دارد . زندگی اش موسیقی است و روح خودش را وارد کالبد کارهایش می کند . صرفا کاغذی در دست نمی گیرد و بخواند ، با شعر ها زندگی می کند و به آنها جان می دهد . در هر آهنگش به شخصیتی تبدیل می شود و کلمات را در ذهن ما حک می کند . اینجاست که ما به سبک خواندنش ایراد می گیریم . اینجاست که عده ای گلایه می کنند که چرا چاووشی در تمام آلبوم زور می زند تا گریه کند ؟ قطعا خود او نیز تاثیری که گل سر روی شنونده ها گذاشته را می داند و شاید سعی کرده کل آلبوم را آنگونه بخواند اما هر چه هست یک جورهایی واقعا چاووشی سعی کرده در تمام آلبوم هق هق کند . تفاوت را می شود در «ناز» ی که قبل از آلبوم پخش شد و آن نسخه ای که در آلبوم هست دید . در نحوه ی کشیدن کلمات و ...

اما سوال دوم . چه چیزهایی از دید ما پنهان ماند ؟ شاید این ذوق زدگی چشم ما را به تحولات شگرفی که به لطف حضور آهاری در کنار چاووشی رخ داده بسته باشد و بدتر ، شاید ما را نسبت به او بدبین کرده باشد . اگر هم اینطور است نباید از کنار آهنگسازی و تنظیم این آلبوم به راحتی گذشت . کاملا مشخص است که همه چیز بسیار وسواس گونه و موشکافانه اتفاق افتاده است . نمی دانم چگونه باید حرفم را بزنم اما در این کار فضای آهنگها پر است . آهنگسازی چاووشی خیلی خیلی قوی تر از قبل شده طوری که هنگام شنیدن آلبوم با خودم می گفتم چرا یک آلبوم بی کلام عرضه نمی کند ؟ برای نمونه نگاهی به هفته های تلخ من بیندازیم . آهنگسازی الکترونیک این روزها بدون استفاده از کامپیوتر کاری غیر ممکن است ، و البته نباید نادیده گرفت امروزه هر شخصی می تواند یک آهنگساز باشد ! کافی است یک نرم افزار بخرید و چند سمپل را کنار هم بچینید تا چیزی شبیه آهنگ تولید شود و بعد هم با صدایی ضمخت اسمتان را اول آن بگویید . اما این وسط چه چیزی کار خوب را از بد جدا می کند ؟ چرا برای بعضی از کنسرت های ترنس و موسیقی الکترونیک که موسیقیشان با همین روش ها ساخته می شود جمعیتی ۵۰۰ هزار نفره جمع می شوند اما خیلی از کارهایی را که با همان نرم افزار ها ساخته می شوند هیچ کس گوش نمی دهد ؟ این وسط علم موسیقی ، انتخاب کردن صداهای مناسب و ملودی عواملی هستند که کیفیت را مشخص می کنند . برای اینکه پیشرفت محسوس را متوجه شویم کافی است یکبار به عروس من گوش دهیم و بعد از آن به هفته ها . اینجاست که می شود آن وسواس را دید و پر بودن را احساس کرد !
بحث دیگری هم که شاید خوب بررسی نشده موضوع تلفیق است . تلفیقی که جا دارد برایش به این تیم دو نفره تبریک گفت . سراغ ندارم موسیقی ایرانی را که صدای گیتار بیس و سه تار هم زمان شنیده شود و بعد از چند ثانیه دلتان نخواهد که کار را قطع کنید . هر چند این وسط افرادی مثل نامجو هم پیدا می شوند که همین کار را انجام دهند اما حتی مقایسه ی این دو نوع موسیقی اشتباه است . بنابراین از مقایسه می گذریم و فقط به بررسی همین آلبوم بسنده می کنیم . بهترین نمونه را شاید بشود در تبریک سراغ گرفت و سه تار وسط آن . سه تاری که با افکت هایش شباهت چندانی به صدای اصلیش ندارد و البته صدای نفسی که آن وسط می اید قلقلکمان می دهد ! یا در قطعه ی نرگس بیمار که آن نی سوزناک به خوبی در کنار سازهای غربی جا خوش کرده و همه چیز آنقدر خوب کنار هم قرار گرفته که اذیت نکند .

قطعا تا الآن چاووشی و مشاور کاربلدش متوجه شده اند که ایرادات کار کجاست و اگر انتقادی هم بوده دلیلش چیست . خیلی ساده ، کمی تنوع مضمون ، تغییر لحن برای آهنگهای مختلف و شعرهای دلنشین تر ، چاووشی را به دوران طلایی اش بر می گرداند . به علاوه آهنگسازی ای که روز به روز بهتر می شود امیدوارترمان می کند . همه ی اینها به شرطی که دوباره ۲ سال منتظر نشویم !

مطلب دیگر بیش از حد طولانی شده ! غرض از نوشتن این بود که چاووشی را خیلی تنها احساس کردم . تنها میان بیابانی که از هر طرف آماج انتقاد ها و حمله های خودی و غیر خودی به سویش پرتاب می شد و این بررسی را لازم می دیدم . هر چند سعی کردم از آنچه که کمی اذیتم کرده هم بگویم اما هنوز آنقدر دیر نشده که مثل صحنه ی آخر کازابلانکا بخواهیم روبرویش بایستیم و بگوییم هر چی بشه طوری نیست ، ما متاسفم رو داریم !! بگذریم ... خیلی دوست داشتم کسی پیدا شود و از جلد آلبوم تعریف کند . در زمانه ای که همه خواننده می شوند تا عکسشان را روی جلد آلبومی ببینند ، در عملی حرفه ای که واقعا در موسیقی ما جایش خالی بود ، عکس خواننده تنها داخل آلبوم قرار دارد و عکس روی جلد متناسب با اسم است . متناسب با بیت اول آلبوم . ابری در دوردست و لباسی که رنگش سنگ را به یاد می آورد . پرهایی که مشتاق پروازند و پرنده ای که آرام نشسته و نخواسته در اولین آلبوم رسمی اش پرواز کند . به امید روزی که در اوج برایمان بخواند .

نوشته Ho3eiin

ebibarati
15-11-2008, 08:43
شرمنده ... من پست gsm عزیز دیدم گفته بود برای البوم شوک فرزاد فرزین اشتباه گرفتم

ولی خوب کامل صندلی انتظار هم هست :

برای پر پر شدن اقاقی / برای بوسه های اتفاقی

....

سلام
دوست عزیز دانلود کردم ولی فقط یه تیکه شو می خونه
برای پرپر شدن اقاقی
دیگه چیزی نیست

mohammadirani
15-11-2008, 13:17
سلام

بچه ها میگم بعد از البوم یه شاخه نیلوفر دیگه هیچ اهنگی از ....... نیومده

واقعا نمیدونم به جای نقطه چین چی بنویسم.

silent-assassin
15-11-2008, 17:36
[ سلطان ] محسن چاووشی پدرخوانده موسیقی ایران

silent-assassin
15-11-2008, 19:02
سلام
دوست عزیز دانلود کردم ولی فقط یه تیکه شو می خونه
برای پرپر شدن اقاقی
دیگه چیزی نیست
احتمالا ناقص دانلود کردی شایدم اهنگ مشکل داره
چون خودم کاملشو دارم اکثر بچه ها هم همینطور

YAMAHA-FZ16
15-11-2008, 23:20
اقایون من هر چی گشتم لینک دانلود اهنگ من کم تحملم رو پیدا نکردم!لینکشو میدید؟؟؟؟همون که میگه تنها ترین من تنها نزار منو...............
خداییش این اهنگ معروف شده بود به اینکه چاوشی اون رو کنار منقل نشسته بوده میخونده!!خیلی خفنه!!

mohammad.moein
16-11-2008, 18:42
اقایون من هر چی گشتم لینک دانلود اهنگ من کم تحملم رو پیدا نکردم!لینکشو میدید؟؟؟؟همون که میگه تنها ترین من تنها نزار منو...............
خداییش این اهنگ معروف شده بود به اینکه چاوشی اون رو کنار منقل نشسته بوده میخونده!!خیلی خفنه!!

كم تحملم:biggrin:

ebibarati
17-11-2008, 08:35
احتمالا ناقص دانلود کردی شایدم اهنگ مشکل داره
چون خودم کاملشو دارم اکثر بچه ها هم همینطور
مجددا دانلود کردم ولی یه تیکه است کلا اونو می نویسم اگه کاملترشو دارید لطفا بذارید
برای پر پر شدن اقاقی برای بوسه های اتقافی
تو این روزا که مثل شب سیاهه منتظر نور کدوم چراغی
برای لحظه های بی قراری ساعتای کشنده خماری
نئشه می کردی دلمو یه روزی الان خزونی کدوم بهاری
رو صندلی انتظار میشینم گلای باغ حسرت و می چینم
یا مثل سابق میشی بر می گردی یا نمی خوام تو رو ببینم

silent-assassin
17-11-2008, 15:40
مجددا دانلود کردم ولی یه تیکه است کلا اونو می نویسم اگه کاملترشو دارید لطفا بذارید
برای پر پر شدن اقاقی برای بوسه های اتقافی
تو این روزا که مثل شب سیاهه منتظر نور کدوم چراغی
برای لحظه های بی قراری ساعتای کشنده خماری
نئشه می کردی دلمو یه روزی الان خزونی کدوم بهاری
رو صندلی انتظار میشینم گلای باغ حسرت و می چینم
یا مثل سابق میشی بر می گردی یا نمی خوام تو رو ببینم
همینه دیگه ..

silent-assassin
18-11-2008, 08:36
چند تا عکس کار Mr.Seven

silent-assassin
18-11-2008, 08:41
که گفتم جداگونه بگذارم!

اخطار: دوستانی که مشکل قلبی دارن این عکس را نبینن! حضرت بد جور قاطی کرده!

amir_82111
18-11-2008, 13:30
که گفتم جداگونه بگذارم!

اخطار: دوستانی که مشکل قلبی دارن این عکس را نبینن! حضرت بد جور قاطی کرده!

شما مثلا هوادار محسن چاوشی هستین؟:41:

فکر میکنین محسن آهنگ خیانت رو برای کی خونده؟

خواهشن از عکس های محسن سو استفاده نکنین.

silent-assassin
18-11-2008, 16:58
سلام دوست من

این عکسها از روی قصد دشمنی یا مسخره کردن و از این جور حرف ها ساخته نشدن!

اونی هم که این عکس ها را ساخته خودش یه طرفداره

البته هر کسی نظی داره و نظر همه محترمه اما شما نگاه به اون سه تا عکس قبلیش هم بنداز و فقط از این یه دونه نتیجه گیری نکن.

بازم ممنون که نظرت رو گفتی.

GsM
18-11-2008, 17:15
silent-assassin عزیز راست میگن!

به نظرم جالبه!و توهین یا جسارتی توش نیست!...!

YAMAHA-FZ16
18-11-2008, 23:05
عجب ملتی هستیم...الان داریم دور و برش میچرخیم حضرت حضرت امام امامش میکنیم!کمی دیگه همه علیه السلام یا دامت برکاته هم تهش اضافش میکنیم یه البوم ضعیف که داد بیرون تف و لعنتش میکنیم!!اقایون این کارهارو نکنید تو رو خدا!! هر چیزی یه حدی داره!هر کسی توی دنیای موسیقی و هنری و کلا هر زمینه ای یه عمر مفیدی داره مطمئن باشید با این کارهاتون عمر مفید هنری چاوشی رو کمتر میکنید!حالا هی عکس طراحی کنید هی حضرت به اول و اخر اسمش اضافه کنید!بالاخره باید قبول کرد یه سال یا 2 سال یا 10 سال دیگه چاوشی هم دوره ی اوج خودش تموم میشه و افراد جدیدتر جایگزین میشن!

hosseinmusicmaster
19-11-2008, 00:21
من با این عکسها شدیدا مخالفم

عجب ملتی هستیم...الان داریم دور و برش میچرخیم حضرت حضرت امام امامش میکنیم!کمی دیگه همه علیه السلام یا دامت برکاته هم تهش اضافش میکنیم یه البوم ضعیف که داد بیرون تف و لعنتش میکنیم!!اقایون این کارهارو نکنید تو رو خدا!! هر چیزی یه حدی داره!هر کسی توی دنیای موسیقی و هنری و کلا هر زمینه ای یه عمر مفیدی داره مطمئن باشید با این کارهاتون عمر مفید هنری چاوشی رو کمتر میکنید!حالا هی عکس طراحی کنید هی حضرت به اول و اخر اسمش اضافه کنید!بالاخره باید قبول کرد یه سال یا 2 سال یا 10 سال دیگه چاوشی هم دوره ی اوج خودش تموم میشه و افراد جدیدتر جایگزین میشن!و این و بدونید محسن چاووشی با بقیه خواننده ها فرق داره و برای طرفداراش همیشه تو اوج هستش و مانند سیاوش قمیشی که هیچ جایگزینی نداره !

silent-assassin
19-11-2008, 07:07
حالا که آمار مخالفان رفت بالا تا جایی که امکان داشته باشه دیگه از این مدل عکسها نمیگذارم

و این و بدونید محسن چاووشی با بقیه خواننده ها فرق داره و برای طرفداراش همیشه تو اوج هستش و مانند سیاوش قمیشی که هیچ جایگزینی نداره !

100%
اونایی که میان و میرن گذری آهنگ گوش میکنن
یه روز بنیامین معروف میشه طرفدارشن یه روز حمید عسکری بعدشم چاووشی بعد هم یکی دیگه اما چاووشی برای ما اینجوری نیست.

hadi665
19-11-2008, 18:38
عجب ملتی هستیم...الان داریم دور و برش میچرخیم حضرت حضرت امام امامش میکنیم!کمی دیگه همه علیه السلام یا دامت برکاته هم تهش اضافش میکنیم یه البوم ضعیف که داد بیرون تف و لعنتش میکنیم!!اقایون این کارهارو نکنید تو رو خدا!! هر چیزی یه حدی داره!هر کسی توی دنیای موسیقی و هنری و کلا هر زمینه ای یه عمر مفیدی داره مطمئن باشید با این کارهاتون عمر مفید هنری چاوشی رو کمتر میکنید!حالا هی عکس طراحی کنید هی حضرت به اول و اخر اسمش اضافه کنید!بالاخره باید قبول کرد یه سال یا 2 سال یا 10 سال دیگه چاوشی هم دوره ی اوج خودش تموم میشه و افراد جدیدتر جایگزین میشن!

باز شروع شد ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه دوسته من این طور نیست
این عکسا فقط برای شوخی ساخته میشن
وگرنه همه از همون قبل هم گفتیم که محسن چاووشی ، صرفه کنه ، باز هم گوش دادنش لذت بخشه

چرا ما هنوز نمیتونیم دست روی یه آهنگ از این آلبوم یا آلبومای دیگش بزاریم که بگیم اینو خوب نخونده
خوب نمیشه دیگه
چرا الکی با خواننده های دیگه مقایسه میکنیش

-----------------------------------------------------
بی تو این دنیا که تو چنگه منه ، دیگه چنگی به دلم نمیزنه . . . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gooogle
20-11-2008, 23:18
آهنگ بهشت من یکی از بهترین کارای محسن چاوشی هست.
همه چی قویه
از شعر بسیار قوی بگیرید که شاعرش آقای شایا تجلی هست تا خوانندش که محسن
چاوشیه
شعر اصلیشم اینه که یه بیتشو محسن چاوشی نخونده که اگه خونده بود شاهکار کرده بود و یکی دو تا تغییر داده بود که مشخص کردم:

گریه هام و پس میگیرم، دوروغاتم مال خودت
دیگه نمیذارم من و،بکشی دنبال خودت
تو برزخت نمی مونم،من دیگه از پیشت می رم
جهنم و پست میدم،بهشتم و پس میگیرم
میرم فراموش میکنم،واسه همیشه اسم تو
از قفست پر میکشم،که بشکنه طلسم تو
آره من و بازی دادی،قبول دارم ساده بودم
راهی نداشتم که برم،تو دامت افتاده بودم
نمی ذارم جون بگیری،دوباره باز تو قلب من
نمی ذارم قد بکشی،سایه کنی تو فکر من
آخه دیگه من نمی خوام،از غم تو زجر بکشم
در به در چشمات باشم،رسوای روزگار بشم
اسیر دستات نمی شم،بازیچه ی باد نمی شم
من دیگه تو سکوت آب،واسه تو فریاد نمی شم

hosseinmusicmaster
20-11-2008, 23:30
اصلا از شعر بهشت من خوشم نیومد !
ولی آهنگش قشنگه

amir_82111
21-11-2008, 09:48
به نظر من از دو آهنگ محسن میشه فهمید که چه صدایی داره. یکی ورژن جدید ابرای پاییزی من (اون دفه هم هر چی دیدید یه خواب بود... چشمه لب تشنگیات سراب بود...) که تایمش هم کمه.اون یکی اولای آهنگ صندلی انتظار(برای پرپر شدن اقاقی... برای بوسه های اتفاقی....) این دو آهنگ رو با ولوم زیاد چند بار با ولوم زیاد گوش بدین تا بفهمین محسن چه حنجره ای داره.

linkinkurd
21-11-2008, 11:43
silent-assassin عزیز راست میگن!

به نظرم جالبه!و توهین یا جسارتی توش نیست!...!

دوستان شاید بنده کمتر توی تاپیک فعال باشم ولی منم یکی از دو آتیشه ترین طرفداران حضرت هستم...

جالب نیست خدایی این عکسا رو گذاشتن. از شما بعیده واقعا... شده جیمز باند و بدنساز و مافیایی و... - کسوت چاووشی کجا و این عکسا کجا - باید اعتراف کنم که بسیار هنرمندانه ساخته شده... ولی خواهشا بردارید اینارو. درسته شاید توهین هم نباشه ولی باز این کار صورت قشنگی نداره.

mohammad.moein
21-11-2008, 21:08
[quote=linkinkurd;3195204]کسوت چاووشی کجا و این عکسا کجا quote]

موافقم

كار هاي چاوشي يه كم حدش سنگين تر از بقيه خواننده هاي پاپه.....

مثلا كسي تا حالا اومده رو عكس شجريان از اين كار ها كنه؟؟

چاوشي يك خواننده ي معمولي نيست. بهترين خواننده در كل دنياست.:31:

نميشه ازش جك درست كرد

vahid123
23-11-2008, 06:10
شان و كسوت حضرت با يكي دو تا عكس كه نمياد پايين...مهم اينه تو دل ما جا داره و هميشه يه احترام ويژه براش قائل هستيم (منظورم هواداراست) ...به نظر من واسه تنوع هم بد نبود...

ebibarati
23-11-2008, 12:03
بابا مطمئن باشید این دوست ما که قصد بدی نداشت اونم یکی از طرفداران پروپاقرص محسن چاوشیه
بحث داره به درازا می کشه و این توی تاپیک طرفداران محسن چاوشی زیاد خوشایند نیست
دوست عزیزمون لطف کردن عکسا رو گذاشتن دستت درد نکنه
ب ی خ ی ا ل بشید :11:

DHAMID
23-11-2008, 13:41
آقا من شنیدم این محسن چاوشی جدیدا" کنسرت داره
الآن کنسرتش کجاست
هنوزم هست

silent-assassin
23-11-2008, 15:04
شایعه هست

محسن کنسرت تا الان نداشته و احتمالا نخواهد داشت!

silent-assassin
24-11-2008, 16:57
آلبوم‌ها و ترانه‌های محبوب ماه آبان انتخاب شدند؛
شاهکار «یه شاخه نیلوفر» سلطان همچنان در صدر

موسیقی ما - با نظر کاربران سایت موسیقی‌ما محبوب‌ترین آلبوم‌ها و ترانه‌های ماه گذشته موسیقی ایران انتخاب شدند. بر اساس این گزارش «یه شاخه نیلوفر» اولین آلبوم رسمی محسن چاووشی همچون ماه گذشته عنوان محبوب‌ترین آلبوم ماه را از آن خود کرد.
آلبوم‌های «شوک» (فرزاد فرزین) و «گاهی وقتا» (شهریار مسرور) به‌ترتیب رتبه‌های دوم و سوم جدول محبوب‌ترین آلبوم‌های ماه را به خود اختصاص دادند. همچنین آلبوم «بی‌خوابی» (سعید شهروز) که ماه گذشته در رتبه سوم قرار داشت این ماه با یک رتبه نزول در رده چهارم قرار گرفت. در آخر هم آلبوم «آواز گنجشک‌ها» (حسین علیزاده) همچنان توانست در رقابت با آثار پاپ عرضه شده به بازار محبوبیت خود را حفظ کند و یکی از محبوب‌ترین آلبوم های ماه بماند.
در قسمت ترانه‌های محبوب ماه نیز قطعه «کجاست‌؟ بگو!» از آلبوم «یه شاخه نیلوفر» (محسن چاووشی) که در ماه‌ مهر با اختلاف کمی در رده دوم قرار داشت این بار عنوان محبوب‌ترین ترانه ماه را از آن خود کرد.
با توجه به اختلاف کم امتیاز ترانه‌ها در این بخش رقابت سخت‌تری شکل گرفت که در نهایت ترانه‌ «خاکستر» از آلبوم «یه شاخه نیلوفر» و ترانه‌های «بازیگر» و «بن بست» از آلبوم «شوک» به عنوان دیگر ترانه‌های محبوب ماه انتخاب کردند.
همچنین «چند سال از امشب بگذره؟» از آلبوم «بی خوابی» نیز که در رده‌بندی ماه مهر محبوب‌ترین ترانه ماه شده بود این بار در رده پنجم قرار گرفت.
لازم به ذکر است که همه علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی می‌توانند در سایت موسیقی‌ما به آلبوم‌ها و ترانه‌های محبوب‌شان امتیاز بدهند و در پایان هر ماه آلبوم‌ها و ترانه‌های محبوب بر اساس این امتیاز‌ها انتخاب می‌‌شوند.

منبع : موسیقی ما

( هزار بار گفتم برای هزارو یکمین بار هم میگم صد میلیون نظرسنجی ایجاد شده تو صد ملیونش سلطان اول بوده حالمون بهم خورد اسم سلطان حذف کنید تو همه نظرسنجی ها برای یه بارم شده بقیه خواننده ها عقده به دل نمونن )

masoud908

silent-assassin
24-11-2008, 16:58
ترانه ماه - نیمه ابان 87

پر فروشترین البوم ( اسونترین شماره ای بوده تو کل شماره هاش که اصلا نیاز به محاسبه نداشتن )

بهترین اهنگ ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( جلوی خنده خودتون بگیرید احتمالا از غیب نظرسنجی کردن اهنگ ساز قطعه بازیگر این یارو خرزین سلطان بوده زده کی بعد میخواین تو لییستش درست باشه )

---------------

ولی خوب اکشال نداره زنگ بزنید به دفترش پدرشون در بیارید :

برای انتخاب بهترین های ماه می توانید همه روزه و از ساعت10 الی 5 بعد از ظهر با شماره تلفن 8874347 تماس حاصل کرده و آرای خود را به ترانه ماه اعلام کنید.

masoud908

YAMAHA-FZ16
24-11-2008, 20:38
اقایون سلام!لینک دانلود ابرای پاییزی کامل محسن چاووشی رو بهم بدید!ممنون میشم!

ramin1988
24-11-2008, 21:18
سلام به همه دوستان میخواستم ببینم بین این عکس تو فیلم سنتوری و کاور آلبوم رابطه ای وجود داره ؟

gmuosavi
24-11-2008, 22:31
آلبوم‌ها و ترانه‌های محبوب ماه آبان انتخاب شدند؛
شاهکار «یه شاخه نیلوفر» سلطان همچنان در صدر

موسیقی ما - با نظر کاربران سایت موسیقی‌ما محبوب‌ترین آلبوم‌ها و ترانه‌های ماه گذشته موسیقی ایران انتخاب شدند. بر اساس این گزارش «یه شاخه نیلوفر» اولین آلبوم رسمی محسن چاووشی همچون ماه گذشته عنوان محبوب‌ترین آلبوم ماه را از آن خود کرد.

در قسمت ترانه‌های محبوب ماه نیز قطعه «کجاست‌؟ بگو!» از آلبوم «یه شاخه نیلوفر» (محسن چاووشی) که در ماه‌ مهر با اختلاف کمی در رده دوم قرار داشت این بار عنوان محبوب‌ترین ترانه ماه را از آن خود کرد.

Masoud908

این رو واقعا درست گفته
کجاست بگو فوق العاده است !
یه حس خاصی توشه

yoosef_st
25-11-2008, 18:31
سلام به همه دوستان میخواستم ببینم بین این عکس تو فیلم سنتوری و کاور آلبوم رابطه ای وجود داره ؟

نکته ظریفی بود...
ایول!

GsM
28-11-2008, 12:37
گزارش فروش آلبوم‌های موسیقی؛
بازار «پاپ‌»های پائیزی همچنان داغ است

موسیقی ما - نشر آواي باربد، از فروش بيش از 520000 نسخه از آلبوم تازه محسن چاووشي- يه شاخه نيلوفر- خبر داد.
سعيد اسفندياري- مدیرانتشارات آواي باربد- درگفت‌وگو با سایت موسیقی ما گفت: با توجه به تقاضاهاي بسياري که از فروشگاه‌هاي مختلف براي آلبوم یه شاخه نیلوفر می‌رسید، تصميم به انتشار سري دوم از اين آلبوم با همان تعداد نسخه قبلي (500 هزارنسخه) گرفتيم و با توجه به گزارش‌های رسیده فکر می‌کنیم از این آلبوم تا کنون به تعداد 520هزار نسخه به فروش رفته است.
اسفندیاری در ادامه افزود: آلبوم سکوت راوی (فرشید اعرابی) که حدود سه هفته از انتشار آن می‌گذرد تا کنون درحدود 25 هزار نسخه فروش داشته است وهمچنین آلبوم برگ و باد (محمد رضا هدایتی) نیز با فروشی معادل 40 هزار نسخه از آلبوم‌های پرفروش ماه گذشته این انتشارات است.
به گزارش سایت موسيقي ما، سلطاني - مدير نشر هم آواز آهنگ - نیز از فروش 160هزارنسخه اي آلبوم بي خوابي (سعيد شهروز) خبر داد. آلبوم تازه شهروز كه حدود 8 هفته اي است روانه بازار موسيقي شده، با وجود تبليغات بسيار كمي كه نسبت به ساير آلبوم‌هاي پاپ پاييزي براي آن وجود داشته همچنان طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد.
همچنين آروين علمشاهي از عوامل نشر آواي نكيسا در کفت و گو با موسیقی ما از فروش خوب آلبوم بی اسم (بابک جهانبخش) خبر داد. وی گفت: «با وجود آنکه مدت زیادی از انتشار این آلبوم نمی‌گذرد تا کنون حدود 85هزار نسخه از این آلبوم به فروش رفته است.»
فرهادی - مدیر فروش شرکت ایران‌گام - نیز از فروش بیش از 370 هزار نسخه از آلبوم شوک (فرزاد فرزین) خبر داد. این آلبوم شهریور ماه به بازار موسیقی آمد.

GsM
28-11-2008, 12:37
روش نخستين آلبوم رسمي «محسن چاووشي» يك شاخه نيلوفر ، به 900000 نسخه رسید.

به گزارش ايران موزيك نيوز : یک شاخه نیلوفر نام اولین آلبوم محسن چاوشی است که با تنظیم محمد رضا آهاری در 12 ترک وارد بازار موسیقی پاپ شد.

GsM
28-11-2008, 12:40
نوشته شده توسط saraa عزیز از سایت

سر انجام پس از مدت ها انتظاراولین البوم مجاز محسن چاوشی با عنوان یه شاخه نیلوفر از سوی شرکت اوای باربد به بازار امد.( مجله ی موسیقی قرن 21)

نقد البوم: پس از سرو صداهای بسیار زیادی که فیلم سنتوری ایجاد کرد و دو سال دوری از موسیقی و حاشیه های ان محسن چاوشی معروف تر و مطرح تر از گذشته
با اهنگ هایی که برای این فیلم ساخت توقع مخاطبان خود راتا حد بسیار زیادی بالا برده بود.در سال های گذشته البوم های چاوشی یکی پس از دیگری به صورت غیر مجاز تکثیر وبه بازار وارد شده بودند.
و این اتفاق خسارات مادی و معنوی بسیاری را به چاوشی زده بود.و او که به گفته ی خودش تنها نتیجه ای که از اعتماد به دوستانش و کار کردن در استودیو ها گرفته بود لو رفتن اهنگ هایش بوده.برای ضبط این البوم تمام کارهای مرتبط با ان را در استودیو ی شخصی خود انجام داده موفق شد پس از دو سال تلاش این البوم را با مجوز وزارت ارشاد با عنوان یه شاخه نیلوفر به بازار ارائه دهد.

این البوم که تهیه ان از سال 1385 اغاز شد یکی از البوم هایی است که کار تبلیغاتی عظیم و در عین حال کم هزینه ای را برای ان انجام شد.که این امر باید به خاطر هوشیاری چاوشی و نزدیکانش و تجاربی که از کارهای گذشته داشت دانست.
خبر های ضد و نقیض درباره کسب مجوز و انتشار این البوم انتظار را چند برابر کرده و چاوشی را به پای ثابت نشریات تبدیل کرد به طوری که در ماه های اخیر هفته ای نبود که یکی از نشریات خبری درباره ی چاوشی و البوم وی مطلبی درج نکنند.به هر حال این البوم پس از همه ی شایعات و حرف های بی اساس و با اساس با تیراژ بالایی منتشر شد و با توجه به صحبت هایی که پیرامون این البوم مطرح بود و اشاره شد انتظارات بسیار بالا بود.
اما برسی البوم از جهات مختلف نشان میدهد که انصافا این اثر یک البوم حرفه ای و استاندارد است:

1_ اینسرت البوم: اینسرت این البوم به بهترین و کاملترین نحو ممکن طراحی و چاپ شده ودر نوع خود قابل قبول است.در صفحات داخلی تصویر محسن چاوشی خواننده البوم به همراه محمد رضا اهاری تنظیم کننده البوم به چاپ رسیده است ودر صفحات بعدی تصاویر ترانه سراهای البوم به همرا ترانه هایشان
به چاپ رسیده که در نوع خود کار جالبی است.
در صفحه پشت اینسرت نام کلیه قطعات به دو زبان فارسی و انگلیسی همراه با مدت زمان هر یک از قطعات و مجموع مدت زمان البوم درج شده است.
نام عوامل اثثر نیز به دو زبان در صفحات داخلی درج شده است.
عکس های این البوم را اسپاکو یوسفی تهیه نموده و طراحی اینسرت را نیز اهاری انجام داده.
این البوم جزو معدود البوم های سال 87 است که قیمت روی ان درج شده است.

2_ ترانه های البوم: این البوم شامل 12 ترانه است.
فضای سنگین و تیره حاکم بر ترانه های اثار قبلی چاوشی و از طرفی یکسان بودن تمام اثارش از نظر محتوی این شبه را ایجاد میکرد که این اثر هم مانند انها باشد.حال و هوای ترانه های یه شاخه نیلوفر تقریبا مشابه کار های قبلی چاوشی است با این تفاوت که حرفه ای تر شده و اصول و قوائد ترانه سرایی تا حد قابل قبولی در انها رعایت شده.
ترانه های البوم از انسجام معنایی خوبی برخوردارند ماننده کجاست بگو و یا دلتنگی و این مسئله باعث می شود که شنوده به خوبی با حال و هوای خواننده و فضای البوم ارتباط خوبی برقرار کند
در اثار قبلی محسن چاوشی دامنه لغاتی که حسین صفا و امیر ارجینی به کار برده بودند به شدت بسته بود و در بسیاری از قطعات واژه های تکراری شنیده میشد.ولی در این البوم کاملا مشخص است که این دو شناخت خوبی از موسیقی پیدا کرده و بر اصل واقفند که در ترانه باید بر اساس ملودی سروده شود مانند قطعاتی چون ناز و یا کجاست بگو.

3_استفاده از سازهای ایرانی: یکی از نکات جالب توجه البوم جدید چاوشی استفاده از ساز های ایرانی در قطعات البوم است.محسن چاوشی در این البوم از شش نوع ساز استفاده کرده که چهار ساز ان را ساز های ایرانی تشکیل میدهند. و این بار در کنار ساز های غربی تار و سه تار و نی و دیوان از ساز هایی هستند که او در این البوم استفاده کرده.
چاوشی در این البوم از تم ایرانی استفاده کرده و با وجود نزدیک شدن به فضای غربی ساز های ایرانی سهم عمده ای در ملودی های این البوم دارند که از بهترین انها می توان قطعه بغض را با نوای نی علی صنعت و قطعه دلتنگی با اوای تار و سه تار سید محمد جاسمی نام برد
در خصوص تعداد ساز ها باید بگویم چاوشی با استفاده از تعداد ساز کمتر بهترین نتیجه را گرفته و در این البوم مسئله ای به نام شلوغی ساز ها را مشاهده نمیکنیم

4_میکس و مسترینگ: میکس و مسترینگ البوم در سطح قابل قبولی قرار دارد و از کیفیت بالایی بر خوردار است.محسن چاوشی به همراه محمد رضا اهاری کلیه قطعات این البوم را در استودیوی شخصی چاوشی میکس و مسترینگ کرده اند.شاید اگر چاوشی این البوم را در استودیوی دیگر ضبط می کرد نتیجه ای بهتری داشت اما ترس از لو رفتن قطعات قبل از انتشار البوم باعث شد که او دست به چنین ریبسکی نزند.کیفیت صدا نیز در مجموع مطلوب است.
اهنگ سازی تمام قطعات این البوم با محسن چاوشی بوده و محمد رضا اهاری تنظیم انهار را بر عهده داشته است.
اهاری در این البوم توانایی های خود را در تنظیم نشان داده و به طور قطع در اینده شاهد فعالیت های بیشر و حرفه ای تر او در موسیقی کشور خواهیم بود.
ملودی های این البوم ساده زیبا دلنشین و محسن چاوشی انها را بر اساس ویژگی های صدای خود ساخته و کار قابل قبولی از اب در امده است.ملودی ها و تنظیمات البوم تقریبا خوب هستن و سادگی انها باعث دلنشین شدن ترانه ها شده.

_ 5_ نگاه کلی :در مجموع البوم یه شاخه نیلوفر مجموعه خوبی از اب در امده و محسن چاوشی و دوستانش اثر خوبی را تهیه کرده اند.انسجام و فضای کلی کار ها یکی از امتیازات ان است.
امری که گاه در موسیقی پاپ کشور نادیده گرفته می شود به طوری که یک خواننده با وجود همکاری با چندین اهنگساز و تنظیم کننده تراز اول کشور اثر چندان موفق و قابل قبولی ارایه نمیدهد.اما در این البوم اهنگسازی قطعات را یک نفر و تنظیم ها را نیز فرد دیگری انجام داده است.و این کار موجب شده که شنوده در این البوم با سلایق مختلف و فضاهای ناهمگون مواجه نشده و به دلیل انسجام موجود با مجموعه ای جذاب مواجه شود.
اما در خصوص صدای محسن چاوشی در سال های گذشته بسیاری بوده و هستند که مانندفلان خواننده ان طرف اب خواننده و می خوانند.بنده حقیر به عنوان نگارنده هیچ حس خوبی نسبت به این موضوعنداشته و ندارم اما محسن چاوشی تنها در صدا ان هم در اغاز شبیه خواند و در مفهوم و کلام کارش را کاملا مستقل معرفی کرد.
صدای منحصر به فرد چاوشی که نماد یک حنجره زخم خورده و پر درد است باعث شده خیلی ها به فکر فرو رفته و با این صدا همذات پنداری کنند.
صدای او مورد توجه بخش عمده ای از مخاطبان موسیقی پاپ واقع شده و با این که او در ابتدا یه خواننده ی تقلیدی به شمار میرفت.اما استقلال سبکش باعث شد که اکنون خود چند مقلد صدا داشته باشد.صدای چاوشی دارای یه خون درونی است و او با ملودی هایی که ساخته از صدایش بهترین استفاده را کرده است.با توجه به نکات مثبت این البوم و زیبایی ان جا دارد به محسن چاوشی و همکارانش تبریک و خسته نباشید بگویم.
امیدوارم با توجه به محبوبیت محسن چاوشی در بین علاقه مندان موسیقی پاپ البوم او یکی از پرفروشترین البوم های چند سال اخیر بازار موسیقی باشد.که این اتفاق گامی برای تثبیت موسیقی پاپ محسوب خواهد شد

GsM
28-11-2008, 12:40
فردا با خبر جديد دو سايت

بروز خواهد شد منتظر باشيد

GsM
28-11-2008, 12:41
اینم اگه اشتباه نکنم سارا عزیز زحمتش رو کشیده بود

گفتگو محسن چاوشی با مجله خانه و خانواده

* خواننده جنجالی سال های قبل الان به یه پسر اروم سر به راه تبدیل شده چه اتفاقی افتاده؟
هیچ اتفاقی نیفتاده همه اونایی که من رو از نزدیک میشناسند میدانن که من تغییر خاصی نکردم.
* شاید به لحاظ اخلاقی تغییر خاصی نکرده یاشی اما جنجال هایت را کنار گذاشتی؟
من هیچ وقت دنبال حاشیه و جنجال نبودم اگر هم جنجالی بوده برایم درست کردند.

* چه کسانی؟
همون کسانی که در قالب دوست دو رو برم بودند و با رفتار هایشان من را چند سال به عقب بردند و باعث شدند که من دیر مجوز بگیرم.
* چرا این روز ها اینقدر گوشه گیر شدی از جمع گریزانی؟
گوشه گیر نشدم.بخاطر اتفاقاتی که توضیح دادم ترجیح دادم رابطه ام رو با ادم های کمرنگ کنم.وسایلم را رو جمع کنم بیام تو خونه کار کنم.به دور از حاشیه و جنجالی.

* یادمه چند سالی که ازت پرسیدم محسن چاوشی چه جور ادمیه بهم گتی من ادم خاصی هستم.کسی که امروزش با فردایش فرق داره هنوز هم اینطوری هستی؟
اگه منظورت اینه که من همون محسن چاوشی قدیم هستم باید بگم اره تو سوال قبلی ات هم گفتم من خیلی تغییر نکردم اما فکر میکنم نسبت به اون روزی که این حرف رو زدم یه کم پخته تر شدم.یاد گرفتم باید چطور رفتار کنم کجا چه بگویم.و ...
*خيلي ها منتظر بودن که صداي محسن چاوشي مجوز دار را در يک البوم رسمي شنودن.اما يک شاخه نيلوفر مخاطبانت به ان چيزي که انتظارش را داشتن دست پيدا نکردند؟
موافق نیستم.من در این البوم به یک بلوغ رسیدم البوم در ادامه البوم های قبلی ام بود و حتی یک ترانه و اهنگ های ممیزی نشد.کیفیت کارهایم به مراتب افزایش پیدا کرده است.سعی کردم به سلیقه مخاطبم نزدیک شوم.
*می خواهی بگویی پروسه مجوز هیچ تاثیری روی البومت نگذاشته و باعث نشده برای گرفتن مجوز کمی دست به عصا تر راه بروی؟چون یکی از ویژگی های کار تو جسارتت در نوع انتخاب ترانه هاو اهنگ هایت بوده در حالیکه در این البوم خبری از جسارت همیشگیت نیست؟
من در این البوم هم همان محسن چاوشی قدیمی ام با همان حس و جسارت.خیلی ها می خواهند به زور به دیگران بگوییند که چاوشی چون مجوز گرفته دچار خود سانسوری شده در حالیکه اصلا اینطور نیست.

*تو جزو خوانندگانی محسوب میشوی که اوایل کارت محکوم به تقلید از یکی از خوانندگان لس انجلسی بودی اما خیلی زود از فضای تقلید فاصله گرفتی و حالا برای خودت سبک جدیدی را به وجود اوردی و صدایت برای خودش امضا دار شده است.چه شد که این فرایند را طی کردی؟
من از همون ابتدا هیچوقت قصد تقلید نداشتم .ولی خب از انجا که داشته های ما حاصل از شنیدن های ماست.ممکن بود در موقع تحریر زدن به ان خواننده نزدیک میشدم اما بعد ها سعی کردم از ان فضا فاصله بگیرم و سبک خودم را پیدا کنم.صدای من نسبت به روزهای اول خیلی فرق کرده اون روزها سنم کمتر بود اما خب الان صدایم رنگ و قالب خودش را پیدا کرده.حنجره هر خواننده ای تا 30 سالگی خودش را پیدا میکند و صدا هم با گذشت سن کمی پیرتر و پخته تر میشود.

*یادمه چند سال قبل وقتی ازت پرسیدم صدای خودت را دوست داری گفتی نه هنوز هم صدات رو دوست نداری؟
نه الان صدام رو دوست دارم.
* زخمي که در صدايت هست به دلنشي ني کارهايت خيلي کمک ميکند اين زخم تعمدي است؟
مگر میشو عمدا چیزی را زخمی کرد.نه این زخم مال صدای خودم هست البته این زخم یا همان خش به ناتوانی حنجره ام مربوط میشود که بعضی از نت ها را نمیتوانم به خوبی ادا کند.اما دست بر قضا این ناتوانی به کارم امده است و به دلنشین شدن کار هایم کمک کرده است.

*اولین کسی که از صدایت تعریف کرد یادته؟
نه تا به حال پیش نیامده کسی از صدام تعریف کنه.
*واقعا؟
نمیدونم ارگ هم تعریفی بوده خیلی صادقانه نبوده!!!!!!
تو زندگی ات صدای چه کسی رو نمی تونی هیچوقت فراموش کنی؟
مادرم.

*صدای چه چیزی را می خواهی فراموش کنی؟
صدای جیغ همیشه از صدای جیغ بدم می امد.
* از اجرای کدوم ترانه ات پشیمونی؟
نفرین
* اما اون ترانه به شهرتت خیلی کمک کرد؟
درسته ولی من نباید اون ترانه رو می خوندم.الان که فکر میکنم میبینم یه عاشق هیچوقت معشوق را نفرین کند.حتی اگر بهش خیانت کرده باشه.ادم باید همیشه به عشقش احترام بذاره چون او یک روز انتخاب تو بوده چه بد چه خوب

* من هم باهات موافقم به نظرت چرا این روزها تو ترانه هامون خبری از صبر یه عاشق نیست و عاشق فقط نفرین میکنه و درصدد تلافی؟
نمیدونم شاید سلیقه و ذائقه مخاطب این رو طلبه اما ما باید تغیرش بدیم و ادما رو به صبر دعوت کنیم نه انتقام و نفرین.

*به نظرت کسی که عاشقانه می خونه حتما عاشقه؟
نه

* پس چطور می تونه خودش رو با اون حس و حال تطبیق بده؟
اون دیگه بستگی به هنر خودش داره باید اون لحظه بازی کنه و در قالب یه ادم عاشق قرار بگیره.

*خودت چی ؟موقع خوندن ترانه هایت بازی میکنی؟
نه من ترانه هايم رو با همه احساسم می خونم با همه عشقی که در وجودم هست

*خودت با کدوم کارت بیشتر ارتباط برقرار میکنی؟
من همه کارهایم رو دوست دارم اگر دوستشان نداشتم هیچوقت اونهارو نمیخوندم

*قبول ولی خب معمولا یکی دو تاز از کار ها به احساس خواننده نزدیک تر است؟
من کارهای عاشقانه ام را خیلی دوست دارم.مثل عشق دو حرفی .ابرای پاییزی
و متاسفم.

* تا حالا شده با یکی از اهنگ هایت گریه کنی؟
اره با قطعاتی مثل کم گریه کن این در بسته شده و تو چنگ ابرای بهار بارها گریه کردم

*تاثیر گذار ترین اهنگی که خواندی کدام بود؟
ترانه ای که برای امام رضا خواندم.چون ان کار را با همه وجودم خواندم و فکر میکنم به همین خاطر به دل خیلی ها نشست.

*این روزها بدترین خبری که در عالم موسیقی شندید چیه؟
چند وقت پیش شنیدم که اقای کورش یغمایی فوت کرده انقدر حالم بد شده بود که نزدیک بود من را ببرین بیمارستان.اما خدارو شکر که خبر شایعه بود.
* دامه همیشه میگفتی از طرف داران صدای یغمایی هستی؟
بله هنوز هم تحت تاثیر ایشان هستم.گل یخ قطعه ای از ایشان است که همه با ان خاطره دارند.

*خودت فکر میکردی مردم تا این اندازه اهنگ ها و ترانه هایت ارتباط برقرار کنند و صدای سازت همه جا را فرا بگیرد؟
انصافا نه , خودم هیچوقت فکر نمیکردم تا این اندازه به دل مردم بنشیند.

*سلیقه مردم چقدر در انتخاب کارهایت مهم است؟
خیلی زیاد.من همه کارهای را به عشق انها می خوانم.

*پس خودت چی؟
سعی میکنم سلیقه ام را با انها هم سو کنم.

*چرا برای خودت ترانه نمیگی تا احساساتت رو بهتر منتقل کنی؟
چرا اتفاقا این کارو انجام دادم.ترانه بگو گفتم یا نگفتم کار خودم است.

*در ان ترانه یه عریانی و نفرین دیده می شود.خشونت و حسی که تنها مختص صدای توست؟
من ان لحن را الان دوست ندارم اون ترانه اصلا قرار نبود بیرون بیاد.یک ترانه شخصی بود که از احساسات زود گذر من من در یک مقطعی سرچشمه گرفته بود.اما ان ترانه بیرون امد و اتفاقی که نباید میافتداد افتاد.به نظر من ادم باید مثبت فکر کند و امیدوار باشد.

*پس چرا ان ترانه را خواندی.ان موقع ها مثبت بودی؟
ان موقع ها یه جور دیگر فکر میکردم.جوری که فکر میکنم در ان مقطع درست نبود ان ترانه حاصل یک اشتباه فکری و حسی در یک لحظه بود.

*قبلا به اجرای کارهای دو صدایی علاقه مند بودی؟ و شاید بیشترین ضربه را هم از این نقطه خوردی؟ الان چطور؟ باز هم به کارهای دو صدایی فکر میکنی؟
نه خیلی وقت است که این کار را کنار گذاشتم.من کلا ادمی بود که کم پیش میامد به کسی نه بگویم.وقتی بهم رو می انداختند که با ما یه کار مشترک بخون من هم روم نمیشد که نه بگویم.ولی خب الان اون عادت رو کنار گذاشتم.جرات نه گفتم را پیدا کردم.

*معمولا دلت از چی میگیره؟
نامردی

*تو خانوادت کی از همه بیشتر عاشق صداته؟
مادرم اون خیلی از من و صدام حمایت میکنه

* به نظرت ترانه هایت چه رنگی است؟
سفید سفید سفید

*به نظرت محسن چاوشی رو به جلو حرکت میکند؟
بله هر چند که هنوز اول راه است ولی به سرعت و اطمینان در حال پیش رفتن به سمت جلو است.

GsM
28-11-2008, 12:43
نقل از مسعود عزیز.....

و دو تا نظر در این شماره مجله اتفاق نو در مورد سلطان :

از چاوشی بهتر نداریم

نمیدانم چرا بعضی ها کمر به قتل محسن چاووشی بسته اند در حال حاضر خواننده ای بهتر از چاووشی در موسیقی ایران وجود ندارد همه باید دست به دست هم بدهیم و از او حمایت کنیم ( در حال حاضر کیلو چنده در کل تاریخ )

نظر 2

من با البوم یه شاخه نیلوفر به شدت ارتباط برقرار کردم و متعجب از گفته دوستان مبنی بر ضعیف بودن این البوم هستم نمیدانم ! واقعا نمیفهمم چطور اینگونه دوستان سریع قضاوت میکنند واقعا دوستان و رفقای من خیلی عجولند و شاید خیلی حسود چرا که بعضی ها دوست ندارند پیشرفت دیگران را ببینند و سعی در تخریب انها دارند ولی ...
هر کدام از البوم های چاوشی در سبکی متفاوت توانایی های تازه ای از این خواننده به ما نشان داده و هر کدامشان در مقطع خود و حال در اوج است من با صدایی بلند و دست زدن های مداوم محسن را به خاطر ساخت چنین البومی تشویق میکنم من کاملا از شنیدن قطعات ان لذت میبرم و رضایت دارم شاید باورتان نشود ولی در این مدت کم شاید بیش از 30 بار این البوم را گوش کرده ام و هنوز تشنه ام و این هنر خوانندست ( هنوز خیلی کار داری من که حدود 700 بار گوش کردم و میکنم هنوز سیر نشدم تو که 30 بار گوش کردی )

علی بحرینی : محسن چاووشی اینقدر ادم بزرگی شده که وقتی کاری رو انجام میده هیچکس نسبت به اون بی تفاوت نمیمونه و برام جالبه که نظر ها نسبت به یه شاخه نیلوفر به شدت متفاوته چند رو پیش جواد طوسی منتقد سرشناس سینما تو روزنامه اعتماد یه مطلب نوشته بود با این موضوع که چاووشی تو این البوم همون کاری رو کرده که صدای فرهاد در سال های پیش از انقلاب با صدای جادوییش انجام میداد به هر حال تردیدی ندارم که پشت تولید یه شاخه نیلوفر تفکر وجود داشته و محسن چاووشی فوق العاده ادم باهوشیه

و در مورد این قسمتی که بزرگ کردم : دم این فرد گرم / گل گفت خفن نظری که من از قبل ورود البوم حدس میزدم و بعد از اومدن شاهکار حدسم به یقین تبدیل شد و دیدین که چطور سلطان سوزوندشون

ادامه نقطه چین بعد از ولی هم هیچ جوابی بهتر از یکی از مصرع های اهنگ سنگ صبور سلطان نمیشه گفت :

GsM
28-11-2008, 12:44
دوستان متاسفانه دقت نکردم ببینم دوستان در صفحات قبل اطلاع رسانی کردند یا نه!اگه تکراری بود.. ببخشید!

GsM
28-11-2008, 12:46

GsM
29-11-2008, 13:38
...::... فروش میــلیــونی چاووشـــــی...::...

روز از انتشار آلبوم یه شاخه نیلوفر می گذرد همانطور که مطلع هستید نقد های بسیاری در مورد این آلبوم نوشته شد، همچنین حرفهای این مدت بازار موسیقی آلبوم مجاز محسن چاووشی بوده و این آلبوم بازتاب خوب و قابل قبولی را بـه همراه داشته است.
طبق آمار دریافت شده از شرکت تولید کننده اثر تا به امروز یک میلیون نسخه تولید و وارد بازار شده است که 800 هزار نسخه از آن تا به حال به فروش رسیده است که این رقم نشان دهنده موفقیت و رضایت مردم از آلبوم بوده است.

منبع و والپیپر های جدید:

silent-assassin
29-11-2008, 17:04
یه تنه ترکوندی ها gsm!

ebibarati
30-11-2008, 10:29
سلام دوستان عزيز
آهنگ روزهاي بي آغاز و اگه كسي داره لطفا بذاره

mohammad.moein
30-11-2008, 14:36
سلام دوستان عزيز
آهنگ روزهاي بي آغاز و اگه كسي داره لطفا بذاره

پايان بي آغاز:

GsM
30-11-2008, 15:23
یه تنه ترکوندی ها gsm!

کوچیکتیم!دیدم نیستین!گفتم بزارم!

یا علی

ebibarati
01-12-2008, 09:04
پايان بي آغاز:

اين كه فقط اجرا ميشه نمي تونم دانلود كنم يا راه حل دانلود و بگيدو يا اگه ميشه يه جايي آپ كنيد كه بشه دانلود كرد
ممنون ار لطفتون

linkinkurd
01-12-2008, 18:11
سلام دوستان

لطفا یه لیست کامل و معتبر و درست و آپدیت شده (!) از تمامی ترانه ها و آلبوم های چاووشی معرفی کنید. چه اونایی که لو رفتن ازش و چه اونایی که دزدیدن ازش و چه اونایی خودش بیرون داده. تا ببینیم آرشیومون کامله یا نه - فکر کنم چنین لیستی تحت عنوان دیسکوگرافی چاووشی لازم و موجود باشه...

silent-assassin
01-12-2008, 19:51
اسامی کامل اهنگای سلطان تا این لحظه ( اپدیت : اذر 87 )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نفرین
کفترچاهی
چه کسی؟
فاصله
مسافر غریبه
ناز چشات
جدایی
دوراهی
خودکشی ممنوع
اهای خبر نداری
امام رضا « ع »
حسرت خیس
کلاف
صبوری
تو و فاصله
بانوی من
خشخاش
لنگه کفش
خاطره های مرده
عشق دو حرفی
شادابی
دل
غزل خون
بچه های جنوب
رییس خوشگلا
تنگ بلوری
متاسفم
عروس قصه
نفس بریده
ابرای پاییزی
خیانت
کم تحمل
گل سر
پرنده
فلسطین
یه شاخه نیلوفر
کجاست بگو !
تبریک
چرا ؟
قله خوشبختی
هفته های تلخ من
خاکستر
ناز
تو که نیستی
دلتنگی
بغض
عصا
بهشت من
تو ناز میکنی ( ورژن اولیه یا اتود )
پایان بی اغاز
دلگیرم از او
صندلی انتظار
هق هق
نرگس بیمار ( ورژن اولیه یا اتود )
توی شهری که تو نیستی
کار نکن دوباره مجبور شم
تبر
تئاتر زندگی
من با تو خوشم
سه شنبه ها
اسپانیش « اهنگی که با گیتار اجرا کرده »
سنگ صبور
صفا
شعر سپید
راه کربلا
تهمت ناروا
پشت صحنه « 2 ورژن »
پنجره شب ایرونی
رفیق خوب
شهد مسموم
خودفریبی
نفس بریده « ورژن جدید با همراهی محسن یگانه »
زخم
کلاف « ورژن جدید با همراهی محسن یگانه »
قید منو دیگه بزن
وقتی رفتی
خیانت « ورژن سنتوری »
نمیتونم
نشکن دلمو
قاتل حرفه ای

masoud908

mohammad.moein
01-12-2008, 20:40
اين كه فقط اجرا ميشه نمي تونم دانلود كنم يا راه حل دانلود و بگيدو يا اگه ميشه يه جايي آپ كنيد كه بشه دانلود كرد
ممنون ار لطفتون

توي اين لينك با save target as دانلود كنيد.

linkinkurd
01-12-2008, 21:09
اسامی کامل اهنگای سلطان تا این لحظه ( اپدیت : اذر 87 )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نفرین
کفترچاهی
چه کسی؟
فاصله
مرگ
ناز چشات
جدایی
.
.
.

دوست عزیز بسیار ممنون.

1- بهشت من چرا بعنوان عنوان یه آلبوم معرفی شده ؟ و همه آهنگهای دیگه قدیمی هم رفتن توی زیرمجموعه اون ؟؟؟ منظورم اینه که آیا واقعا تایید شده که بهشت من اسم آلبومست ؟

2- هر کدوم از اینارو که خواستیم همینجا درخواست بدیم میدین لینک ؟ silent assassin عزیز شما خودت لینک همه رو داری بدی ؟ چندتاییش رو نداریمااا ...

vista_vz
02-12-2008, 16:17
دوستان کسی میدونه آلبوم من خود سیزدهم چاووشی کی میاد؟؟؟؟؟

silent-assassin
02-12-2008, 17:26
دوست عزیز بسیار ممنون.

1- بهشت من چرا بعنوان عنوان یه آلبوم معرفی شده ؟ و همه آهنگهای دیگه قدیمی هم رفتن توی زیرمجموعه اون ؟؟؟ منظورم اینه که آیا واقعا تایید شده که بهشت من اسم آلبومست ؟

2- هر کدوم از اینارو که خواستیم همینجا درخواست بدیم میدین لینک ؟ silent assassin عزیز شما خودت لینک همه رو داری بدی ؟ چندتاییش رو نداریمااا ...
نه عزیز بهشت من البوم نیست از بهشت من به بعد همه تک اهنگایی است که پخش شده
شما هر اهنگی درخواست داشتی بگو ..

silent-assassin
02-12-2008, 17:45
دوستان کسی میدونه آلبوم من خود سیزدهم چاووشی کی میاد؟؟؟؟؟

پخش این آلبوم فعلا منتفی شده!

فعلا بیخیال این آلبوم

mohammad.moein
02-12-2008, 21:34
پخش این آلبوم فعلا منتفی شده!

فعلا بیخیال این آلبوم

پس آلبوم بعدي محسن چاوشي چيه؟؟؟؟:worried:

Retired User
02-12-2008, 22:45
اون زيرمجموعه هاي بهشت من رو ميذاريد؟
خيلي هاشو ندارم
مرسي

linkinkurd
02-12-2008, 23:49
با سلام

آهنگ های زیر رو میخواستم...
نکته : لطفا در حد امکان از گذاشتن آهنگهایی که صدای اون یارو علی جعفری توشه امتناع کنید - اگه فقط همونشو دارین که اونم توشه پس باز بذارین لینکو...

از آلبوم نفرین :

ناز چشات
مرگ
----
از آلبوم خودشکی ممنوع:

آهای خبرنداری (ورژن این آلبوم)
تو و فاصله
----

از آلبوم لنگه کفش :
دل
----

تک آهنگ ها :
نسخه کامل صندلی انتظار
هق هق توی شهری که تو نیستی (تا جایی که امکان داره ورژن همراه علی جعفری نباشه)
کاری نکن دوباره مجبور شم (تا حد امکان نسخه بدون جعفری !!! )
تبر
من با تو خوشم (توضیح بالا بازم !!! )
اسپانیایی
پشت صحنه
پنجره شب ایرونی
زخم
کلاف (بهمراهی یگانه)
وقتی رفتی
خیانت (نسخه سنتوری)
نشکن دلمو
قاتل حرفه ای

ممنون میشم.

hessam_sz
02-12-2008, 23:58
من چرا جديدا وقتي آلبوم يه شاخه نيلوفر رو گوش ميدم خودم رو ميزنم؟
ديگه هيچوقت پشت فرمون يه شاخه نيلوفر گوش نميدم چون آخرين بار كه گوش دادم در ماشين به .... رفت.

silent-assassin
03-12-2008, 20:03
از آلبوم نفرین :

ناز چشات
مرگ

یه اشتباهی صورت گرفته اونم اینه اهنگ مرگ همون اهنگ چه کسی هست اشتباهی دو بار تو لیست هست با اسم های مختلف لیست ویرایش شد مسافر غریبه جایگزینش شد

از آلبوم خودشکی ممنوع:

آهای خبرنداری (ورژن این آلبوم)
تو و فاصله

ورژن البوم دیگه ای هم مگه هست :دی

از آلبوم لنگه کفش :
دل

silent-assassin
03-12-2008, 20:18
صندلی انتظار:

هق هق

توی شهری که تو نیستی ( بدون پارازیت :دی )

فعلا اینا رو دانلود کن :دی

silent-assassin
03-12-2008, 20:19

لیست اهنگا به ترتیب :

1- پایان بی اغاز
2-دلگیرم از او
3-صندلی انتظار
4-هق هق
5-نرگس بیمار
6-توی شهری که تو نیستی
7-کاری نکن دوباره مجبور شم
8-تبر
9-تئاتر زندگی

adsl دار ها بگیرن

silent-assassin
03-12-2008, 22:22
ورژن البوم دیگه ای هم مگه هست :دی

آره دیگه!
مگه نمیدونستی این آهنگه دو ورژنی هست؟!

تازه شعر سپید هم 2 نسخه ای هست

که البته هیچ کدومشون 2 نسخشون پخش نشده!

silent-assassin
03-12-2008, 22:41
من چرا جديدا وقتي آلبوم يه شاخه نيلوفر رو گوش ميدم خودم رو ميزنم؟
ديگه هيچوقت پشت فرمون يه شاخه نيلوفر گوش نميدم چون آخرين بار كه گوش دادم در ماشين به .... رفت.

بی خیال

جدی نگیر!

اینا نشون دهنده تغییر و تحولات چاووشیستی هست که داره تو بدن تو شکل میگیره!

linkinkurd
03-12-2008, 22:47
ورژن آلبوم دیگه ای هم مگه هست آره دیگه!
مگه نمیدونستی این آهنگه دو ورژنی هست؟!

تازه شعر سپید هم 2 نسخه ای هست

که البته هیچ کدومشون 2 نسخشون پخش نشده!

ببخشید شما خودت سوال کردی خودتم جواب خودتو دادی ؟!! :31: راستی ممنون بخاطر لینکا.
بقیه اونایی هم که درخواست دادم و لینک ندادی لطف کن لینک بده اگه داری - ممنون میشم. (مثل قاتل حرفه ای و اسپانیش)

linkinkurd
03-12-2008, 23:03
ضمن تشکر از دوست عزیزمون SILENT ASSASSIN باید بگم که دیسکوگرافی که ایشون در صفحه قبل قرار داده بودن با دیسکوگرافی موجود در سایت رسمی سلطان مغایرت هایی داره (از جمله اسامی برخی از ترانه ها) که دیسکوگرافی اصلی + شاعران بشرح زیره ( منبع : سایت رسمی سلطان) :

نفرین : شاعر مریم حیدر زاده
کفتر چاهی : شاعر حسین صفا
فاصله : شاعر محسن چاووشی
مرگ : شاعر حمید مصدق
لیلی و مجنون
راه دشوار : شاعر مریم حیدر زاده
مسافر
یادگار حیدر

------------------------------------------

خودکشی ممنوع : شاعر بهاره مکرم
آهای خبر نداری : شاعر محسن یگانه
امام رضا : شاعر امیر ارجینی
حسرت خیس : شاعر محسن چاووشی
کلاف : شاعر حسین صفا
صبوری : شاعر امیر ارجینی
تو و فاصله : شاعر امیر ارجینی
بانوی من : شاعر امیر ارجینی
خشخاش : شاعر محسن چاووشی
ریمیکس

--------------------------------------------------

لنگه کفش : شاعر حسین صفا
عشق دوحرفی : شاعر امیر ارجینی
تنگ بلوری : شاعر امیر ارجینی
بچه های اهواز : شاعر حسین صفا
خاطره های مرده : شاعر حسین صفا
شادابی : شاعر حسین صفا
رئیس خوشگلا : حسین صفا
غزل خون : شاعر مریم حیدر زاده
راه کربلا : شاعر امیر ارجینی

------------------------------------------

عروس من : شاعر حسین صفا
نفس بریده : شاعر محسن چاووشی
ابرای پاییزی : شاعر امیر ارجینی
خیانت : شاعر ترانه مکرم
کم تحمل : شاعر حسین صفا
متاسفم : شاعر حسین صفا
گل سر : شاعر یاها کاشانی
پرنده : شاعر امیر ارجینی
فلسطین : شاعر امیر ارجینی

silent-assassin
04-12-2008, 09:18
ببخشید شما خودت سوال کردی خودتم جواب خودتو دادی ؟!! :31: راستی ممنون بخاطر لینکا.
بقیه اونایی هم که درخواست دادم و لینک ندادی لطف کن لینک بده اگه داری - ممنون میشم. (مثل قاتل حرفه ای و اسپانیش)

اشکال داره!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟!:10::31::31::11: :21:

اسپانیش:

قاتل حرفه ای:

پشت صحنه:

نسخه دوم:

بقیه را هم باید بگردم

دم دست نبود

انشاالله بعد

hessam_sz
05-12-2008, 11:04
بی خیال

جدی نگیر!

اینا نشون دهنده تغییر و تحولات چاووشیستی هست که داره تو بدن تو شکل میگیره!

اون كه آره روز اول كه آلبوم نيلوفر را گوش دادم هرچي از دهنم درومد به چاوشي گفتم كه اين چه آلبوم مسخره ايه دادي بيرون
ولي هرچي بيشتر ميگذره دارم بيشتر ديوونه ي آهنگاش ميشم ميترسم آخرش يه بلايي سر خودم بيارم

linkinkurd
05-12-2008, 11:34
سلام
کسی کاور های آلبوم های قبلی رو روی رزولوشن بالا اگه داره لطفا لینک بده... اینارو عرض میکنم :

silent-assassin
05-12-2008, 14:40
فکر نمیکنم جایی پیدا کنی

اینا را برا سایت رسمی قبلی که دامنش ir بود ساختن دیگه هم من تا الان جایی ندیدم.

linkinkurd
05-12-2008, 17:51
دوستان لطفا لینک ترانه های زیر از سلطان رولطف کنین...

از آلبوم نفرین :
یادگار حیدر
راه دشوار

از آلبوم خودکشی ممنوع:
ریمیکس !!! (در تراکلیستش نوشته حالا نمیدونم واقعا آیا هست چنین آهنگی یا نه)

MILIN3M
06-12-2008, 17:27
دوستان این عکس که برای البوم یه شاخه نیلوفر که عکسش ( پشت محسن که نشسته به ماست) رو تو سایز بزرگ دارید... رو بک گراند چنتا کافی نت دیدم...ممنون میشم

MILIN3M
06-12-2008, 17:42
دلش نخواستو نمیخواست یه روز به حرفام برسه شاید میخواست رغیب من به ارزوهام برسه........شاید این اهنگو 100 بار گوش دادم سر این تیکشم شاید خیلی از خاطراتو برام میاره که اشکمو هی در میاره...

silent-assassin
06-12-2008, 18:23
سلام
کسی کاور های آلبوم های قبلی رو روی رزولوشن بالا اگه داره لطفا لینک بده... اینارو عرض میکنم :

بیا عزیز اینم کاورای متاسفم با کیفیت بالا

silent-assassin
06-12-2008, 18:47
جدایی:

ای یادگار حیدر
فردا بریده حنجر
در دشت کربلایی
در دشت کربلایی

راه دشوار:

آخ که چه لذتی داره
نازه چشمات رو کشیدن
رفتن یه راه دشوار
واسه هرگز نرسیدن

ریمیکس آلبوم نفرین:

silent-assassin
06-12-2008, 18:51
دوستان این عکس که برای البوم یه شاخه نیلوفر که عکسش ( پشت محسن که نشسته به ماست) رو تو سایز بزرگ دارید... رو بک گراند چنتا کافی نت دیدم...ممنون میشم
اینم کاور یه شاخه نیلوفر کیفیت در حد تیم ملی 1 مگ

silent-assassin
06-12-2008, 19:51
2 تا عکس جدید از سلطان :

ebibarati
07-12-2008, 13:28
سلام بچه ها من قبلا يه چيزي درباره همكاري محسن چاوشي با محمد ياوري به گوشم خورد همچين چيزي صحت داره ميخواد انجام بشه يا شايد هم شده كسي اطلاعي داره
تو يكي از آهنگاي يك شاخه نيلوفر يه دكلمه كوچيك داره اون صداي كيه چون خيلي شبيه صداي محمد ياوريه

CinemaTik
08-12-2008, 00:45
آلبوم "یه شاخه نیلوفر" خیلی خیلی خیلی زیباست . . . :20:
فقط یه چیزی ، توی ترک "هفته های تلخ من" یه نفر یه جاهایی از آهنگ بک‌گراند صدای محسن چاوشی آوازهای افکت مانندی رو اجرا میکنه ؛ می خواستم ببینم این محسن چاوشیه یا کس دیگه ای ، اگه شخص دیگه ایه پس چرا اسمش رو توی آلبوم ننوشتن ؟!؟

nima_949
08-12-2008, 13:26
محمد یاوری آخه میشه بش گفت خواننده ؟؟؟؟؟

CinemaTik
08-12-2008, 17:57
محمد یاوری آخه میشه بش گفت خواننده ؟؟؟؟؟

بالاخره فکر کنم باید یه اسمی ازش توی آلبوم برده می شد . . .

GsM
08-12-2008, 23:21
تو يكي از آهنگاي يك شاخه نيلوفر يه دكلمه كوچيك داره اون صداي كيه چون خيلي شبيه صداي محمد ياوريه

نه عزیزم... خود محسن هست!

آلبوم "یه شاخه نیلوفر" خیلی خیلی خیلی زیباست . . .
فقط یه چیزی ، توی ترک "هفته های تلخ من" یه نفر یه جاهایی از آهنگ بک‌گراند صدای محسن چاوشی آوازهای افکت مانندی رو اجرا میکنه ؛ می خواستم ببینم این محسن چاوشیه یا کس دیگه ای ، اگه شخص دیگه ایه پس چرا اسمش رو توی آلبوم ننوشتن ؟!؟

متاسفانه نوک زبونم بود فراموش کردم!اسمش رو تو اینسرت آورده... تار و نی هم با خودش بوده!

فکر کنم جاسمی باشه! حضور ذهن ندارم!اما سمت چپ که نوازنده ها و طراح جلد و.. رو مشخص کرده.. نوشته آوا!!

silent-assassin
11-12-2008, 20:05
اسم کاملش سید محمد جاسمی هست

آوا تار سه تار قطعات 6 و 8 و 10

gooogle
12-12-2008, 00:07
آقا قبول نیست
سایت رسمی هوادارن عکسی که من از محسن چاوشی گرفتم رو به اسم خودش زده
باور نمیکنید؟؟؟
پس این عکس رو ببینید
آقا من شکایت دارم

پینوشت:
زیاد جدی نگیرید:31::31:
خواستم تو سایت محسن چاوشی بنویسم ترسیدم بهم حمله کنن:31::31:

GsM
12-12-2008, 02:40
خواننده ماه:

gmuosavi
13-12-2008, 00:47
شبکه اصفهان کلا کارهای عجیبی می کنه ! ( و البته اکثرا جالب )

یکیش همین امشب بود
یه برنامه هست به نام پیک هفته
موضوع این هفته پدر و مادر ها بود
رفته بود سالمندان و گزارش گرفته بود و ...
آخر کار جالب بود که ناگهان صدای چاووشی رفت بالا !

هیشکی نمیفهمه چه حالی دارم ...

ولی انصافا خیلی خوش سلیقه بودند
چسبید ! :8:

GsM
14-12-2008, 18:52
کامل پخشش کرد عزیز؟

gmuosavi
14-12-2008, 19:11
چندثانیش زیر حرفهای مردم جا موند !
ولی بله تا اونجایی که من توجه کردم کامل بود

یعنی صداو سیما خودمختاره ؟ !!!
یعنی هر چیزی رو که دوست داشته باشه میتونه بزاره ؟

پ.ن : همین شبکه سابقه پخش کردن خیلی چیزهای دیگه رو هم داره !

silent-assassin
15-12-2008, 07:43
نه کاملا

ولی تا حدودی بله

هر شبکه برا خودش یه کارشناس موسیقی داره و اگه اون تایید کنه پخش میشه

همونطور که شبکه 2 تا حالا چندین بار آهنگهای مختلفی از محسن را پخش کرده.

Retired User
15-12-2008, 15:53
اين اتفاق كه خيلي زياد افتاده
نمونش توي برتامه ي نوجوانان شبكه ي 1 اول آهنگ زخم زبون سنتوري رو گذاشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

silent-assassin
15-12-2008, 21:42
خبر خاصی نیست!

فقط خواستم تو تاپیک حضرت "آخر فروم باز"بشم!

mohammad.moein
15-12-2008, 21:59
چند وفت پيش ديدم تلوزيون ابراي پاييزي رو پخش مي كرد

hadi665
15-12-2008, 23:53
میگم دوست جونا ، الآن خبری از هیچ آهنگی ، هیچ تمرینی ،آلبوم بعدی ای ، هوم؟
آلبوم بعدی انشالله کی استارت انتظارش میخوره؟

Mehran
16-12-2008, 03:40
میگم دوست جونا ، الآن خبری از هیچ آهنگی ، هیچ تمرینی ،آلبوم بعدی ای ، هوم؟
آلبوم بعدی انشالله کی استارت انتظارش میخوره؟

سلام

هادی جان ، دوست برادرم میگفت که دوستش گفته از یکی شنیده :20: قرار اوایل 88 آلبوم جدید محسن بیاد ...

به نظر من که خیلی بعید ، ولی یه همچین احتمالی هست هرچند خیلی ضعیفه

با تشکر مهران ...

zodiac
16-12-2008, 04:55
كارش حرف نداره حتي ما پيرمردها هم صداش رو دوست داريم

ebibarati
16-12-2008, 12:53
دوستان عزيز اگه تاپيك يا سايتي سراغ دارين كه بتونم متن ترانه هاي شاخه نيلوفر رو پيدا كنم آدرس و بديد
يا دوستان لطف كنند تو همين تاپيك بذارن خالي از لطف نيست

Mehran
16-12-2008, 13:45
دوستان عزيز اگه تاپيك يا سايتي سراغ دارين كه بتونم متن ترانه هاي شاخه نيلوفر رو پيدا كنم آدرس و بديد
يا دوستان لطف كنند تو همين تاپيك بذارن خالي از لطف نيست

قاسم جان ، قبلا این کار رو انجام داده :46:

forum.p30world.com/showpost.php?p=3110641&postcount=2243
forum.p30world.com/showpost.php?p=3110652&postcount=2244
forum.p30world.com/showpost.php?p=3110660&postcount=2245

با تشکر مهران ...

silent-assassin
19-12-2008, 11:39
نوشته gharibe در انجمن های همسایه:

این هم جدید ترین مقاله ( ) آقا مصطفی گل :

آئین نامه جدید راهنمایی ورانندگی:
از امروز به بعد گوش دادن آهنگهای محسن چاوشی در تمام وسایل نقلیه عمومی وشخصی ممنوع میباشد.

رئیس راهنمایی و رانندگی : از روز 23 مهر ماه امسال بطور وحشتناکی آمار تصادفات بالا رفته است وهرچه به جلوتر میرویم این آمار با سرعت بیشتری رو به افزایش میباشد.بر همین اساس طبق تحقیقات میدانی انجام شده توسط کارشناسان ترافیک ناجا نتایج زیر بدست آمده است:
1.در 99% تصادفات راننده مقصر در حال گوش دادن به آلبوم جدید محسن چاوشی بوده است (اون 1% باقیمانده ناشنوا بوده اند)
2.کسانی که به عنوان مسافر سوار خودرو بوده اند پس از پیاده شدن اصلا توجهی به اطراف نداشته اند و حالت عادی نیز نداشته اند که همین باعث ایجاد تصادفاتی شدید گشته است .حتی در بعضی موارد عده ای از مسافران قبل از توقف ماشین از خودرو پیاده شده اند.
3. 85% رانندگان و مسافران اعلام کردند که وقتی آهنگ کجاست بگو رو گوش میکردند دیگه حواسی برای انها نمانده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا تمامی آهنگهای محسن چاوشی ممنوع میباشد عنوان کرد : ما ابتدا میخواستیم فقط آهنگهای ترنس را ممنوع کنیم ولی بر اساس تحقیقات ما آهنگهای لایت بیشترین سهم را در تصادفات داشته اند و اگر کسی این آهنگ ها را در خودرو خود گوش کند به پرداخت جریمه سنگین -توقیف خودرو و محرومیت از رانندگی برای یکسال محکوم میشوند!!!!

( در آخر هم از مصطفی عزیز بابت این ذوق و هنرشون تشکر میکنم )

silent-assassin
20-12-2008, 18:11
کلیپ فوق العاده زیبا از آهنگ ناز:

ElmO
20-12-2008, 23:24
. 85% رانندگان و مسافران اعلام کردند که وقتی آهنگ کجاست بگو رو گوش میکردند دیگه حواسی برای انها نمانده است.

این کجاست بگو رو خوب اومده .. ! ..
فوق العاده ست این آهنگ .. همه ی آلبوم یه طرف ، این یکی یه طرف ..
وووی ..

یا حق

:40:

ebibarati
21-12-2008, 13:36
کلیپ فوق العاده زیبا از آهنگ ناز:

من كه نتونستن دانلود كنم فقط گوش دادم راهي براي دانلود يا ذخيره است

ElmO
21-12-2008, 14:44
من كه نتونستن دانلود كنم فقط گوش دادم راهي براي دانلود يا ذخيره است

سلام ..

فلشهای ایران کلیپ رو به صورت زیر میشه دانلود کرد :

بعد از اتمام لود کلیپ ، روی اون دکمه کلیک کنید و بعد هم سیو کنید ..

یا حق

silent-assassin
22-12-2008, 21:07
مصاحبه کرکر خنده و مجازی با سلطان

لینک مستقیم :

لینک دانلود.

لینک دانلود.

( ذره ای شک نکنید ، دانلود کنید / من که از خنده مردم » نمردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]»)

masoud908

Mehran
24-12-2008, 17:33
سلام.

بهشت من
:headphone

دانلود کنید !

با تشکر مهران ...

silent-assassin
24-12-2008, 19:24
سلام.

بهشت من
:headphone

دانلود کنید !

با تشکر مهران ...
ممنون ولی این یه ماه و نیم پخش شده بود ...

Mehran
24-12-2008, 20:12
ممنون ولی این یه ماه و نیم پخش شده بود ...

:blink: یک و نیم ماه پیش :ohno:

...

پس برا چی من نشنیدمش :47:

پس آقایون شرمنده اشتب شد :43:

با تشکر مهران ...

silent-assassin
24-12-2008, 20:34
:blink: یک و نیم ماه پیش :ohno:

...

پس برا چی من نشنیدمش :47:

پس آقایون شرمنده اشتب شد :43:

با تشکر مهران ...
خدا گناهتو ببخشه :دی

silent-assassin
24-12-2008, 20:54
اين زيرزميني‌هاي روزميني!

مقاله‌اي درباره خواننده‌هاي زيرزميني سابق و روزميني فعلي موسيقي پاپ، سلطان و محسن يگانه در مجله پيرامون. اين مطلب در شماره دي ماه 87 چاپ شده است.

سایز اصلی :

silent-assassin
25-12-2008, 09:38
نواوری های سلطان

قبلا که به آهنگ های سلطان گوش می کردم به یه قسمت هایی برخورد کردم که برام جالب بودند. حالا می خوام که یه سری از کار هایی که سلطانانجام داده و بقیه انجام ندادن رو لیست کنم و ببینبد که این استاد چقدر حرفه ای تو کارش.

- بکار بردن اسم خواننده و سازندگان همراه با نقشش در ساخت آهنگ توسط یک صدای شبیه سازی شده : همین کار باعث شد به معروف شدنش کمک کند و سرعت دهد ، برای مثال میبینیم که کلمات آهنگساز و تنظیم بدرستی به انگلیسی ترجمه و بیان میشود و این مستلزم نوعی دقت و علم خاص خودش است. به عبارت زیر توجه کنید: Music by Mohsen Chavoshi, Arangement by Shahab Akbari and DJ Abed جدا از اینکه نام ترانه هم ذکر شد: My Bride
- لحن های متقاوت از یک عبارت: همین الان می تونید یه مثالشو اینجا ببینید

تیکه ای از اهنگ یه شاخه نیلوفر که با سه لحن متفاوت خونده شده :

و یا هر ترانه ای رو خواستید از محسن گوش کنید برای مثال صندلی انتظار رو و یا ... . و اینکه بیت تکرار که در اغلب ترانه ها هست در ترانه های محسن به شکل های گوناگون ادا می شود و هر بار با آنگ قبلیش تفاوت دارد.
- محسن چاووشی = فقط یک صدا: تا قبل از اینکه چهره استاد را ببینی همان حسی را در موردش داری که در مورد یک دوبلر فیلم داری، احساس می کنی همچنین شخصی وجود ندارد یا اینکه فقط یک صداست. برای این شما یک خواننده فرضی را در نظر بگبرید هیچ علاقه ای به دیدن او یا حتی دانستن نامش نداری ولی خودم شاهد این بودم که وقتی آلبوم یه شاخه نیلوفر وارد بازار شد خیلی ها از دیدن عکس محسن تعجب می کردند و می گفتند که تصویری که از محسن در ذهنشان داشتند با این تفاوت دارد. نا مشخص بودن صاحب این صدا ابتکار دیگری بود که باعث کنجکاوی امثال من شد تا برای یه عکس از استاد اینترنتو بگردی.
- تغییر دادن شیوه ادا بعضی از کلمات: قبول کنید که در آهنگ امام رضا (ع) مزرعه واقعا مزرعه نیشت و شبیه مزقره است. در همین آلبوم میگوید "با توام این که آبرومو بردی" این این است یا ای است! و آشکارا ترین کلمه که در تراک چرا است "چرا قهدرمو نمیدینی..."، لفظ صالابه در آهنگ کجاست بگو اوج درد و رنج را بهتر از صلابه منتقل می کند. شاهد این هستیم که از حرف ه به دفعات در کلماتی که ه ندارند استفاده می کند گویی که محسن مدام در حال آه کشیدن است
-دو یا چند صدایی بودن: در لحظات مختلف بسته به شرایط و حالات ممکن مثل غم، عاشقانه، انتظار، تنهایی، درد، خوشحالی و ... و بالا بردن صدا و ملایم بودن (مثل آهنگ عصا) و یا کشیدگی صدا گویی که استاد تقلید صدا کسی دیگر را می کند.
-جدیدترین ابتکار : حضور صدا ها و کلمه های نامشخص و بی معنی در آلیوم یه شاخه نیلوفر: البته این قسمت مربوط به تنظیم میشود ولی تعامل حس صدای محسن با این ها را نباید نادیده گرفت.
- ...

با این نوآوری ها بود که استعداد استاد در هنر موسیقی شکوفا شد.
این ها فقط تعداد کمی از ویژگی های استاد بودن که الان بذهنم اومد، اینو بدونید که در هر آهنگ از استاد چقدر نکته وجود داره و میشه از هر کدوم یه مزیت اختصاصی از استاد ساخت.

Mamadex

amir_82111
25-12-2008, 12:46
تیکه ای از اهنگ یه شاخه نیلوفر که با سه لحن متفاوت خونده شده :

لینک خرابه دوباره آپ کن.

silent-assassin
26-12-2008, 11:27
سلام دوست من

اون مطلب را من ننوشتم که! فقط کپی کردم اینجا!

در ضمن شما خود آهنگ را گوش کنی میتونی به وضوح متوجه لحن های متفاوت محسن بشی.

YAMAHA-FZ16
26-12-2008, 17:27
باز هم یک مثلا خواننده ی دیگر با عنوان همکاری با چاوشی یه اهنگ چاوشی رو دست برده توش و صدای کوچه بازاری گوش خراش خودش رو همراه با این اهنگ ارائه داده!این روزها چون چاووشی مجوز داره هر کسی نمیتونه با اهنگهاش این کار رو بکنه!مگر اینکه طرف چی باشه؟؟؟معمولا میدونید این خواننده جدیدها بچه مایه دار هستند و بیش از 50 درصدشون پسر حاجی و اقازاده هستن!احتمال میدم اینی که الان این کار رو کرده و با اسم و فامیل کامل این دغل کاری رو انجام داده اونقدر پارتیش کلفت بوده که چاووشی بیچاره بعدا نتونه اعتراض کنه!!متاسفم برای موسیقی این کشور که مانند همه چیزمون شده باند بازی و مافیایی بازی و پارتی بازی!!گروه کیوسک تو البوم جدید خودش به نام باغ وحش جهانی توی یکی از اهنگهاش به این مافیا بازی ها اشاره میکنه که میگه مافیای نفت و فوتبال و موسیقی و..........(اسم اهنگش یادم نیست!!)!
این هم لینک این اهنگ که به صورت ناشیانه ای دست کاری شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجالبه اسم این مثلا خواننده مهران اسدی هست و توی سایت بالاترین هم لینک دادن با این توضیح که :
اولین موزیکی که محسن چاوشی بعد از آلبوم یه شاخه نیلوفر ارایه داده!
(واقعا روشون رو برم!!!!)

MH_SANIANI
26-12-2008, 17:39
آهنگ جدید و بسيار زیبا از محسن چاوشی و مهران اسدی(پسر عموی مهدی اسدی) به نام یک روز با سه کیفیت

( / پخش از کمپانی AvA Music Koohestan / پیشنهاد میکنم دانلود کنید )

| بزودی آلبوم مهران اسدی از همین کمپانی |

MH_SANIANI
26-12-2008, 17:50
کاش مهدی اسدی میخوند..!
یالاااااااااااااااا..!: دی
بدک هم نشده اگه میکس باشه.....
بد شده..؟؟؟؟
خوبه..!
گیر ندید زیاد..!: دی

hadi665
26-12-2008, 23:57
جلل خالق
باز گرفتن این آهنگای حضرتو میکسش کردن

بابا نکنید اینکارو از آخرتتون بترسید :دی

فردای قیامت چاوشی (ع) خرتونو میگیره ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون آهنگه اصلی که قبلنا بود بهتر از این بود

Ssarshar
28-12-2008, 17:55
بچه ها فکر میکنم که همه با ترانه های این آلبوم ارتباط برقرار کردن و حالا میتونن راجبشون نظر منطقی ارایه کنند .

بیاید از این به بعد 12 ترانه آلبوم رو اولویت بندی کنیم به ترتیب بهترین تا ضعیفترین و البته دلیلش رو هم شرح دهیم تا حرفی توش باقی نمونه اینطوری هم تاپیک از حالت کسلی در آمده و هم به یه نتیجه خوب در انتها میرسیم .

منتها لطفا جن و دعوا نکنید و هر کس نظر خودش رو بدون توهین ارایه بده . ( زیادی سخنوری کردم معذرت میخوام ! )

این نظر منه : ( امتیاز هر ترانه از 100 نمره )

1- تو که نیستی 100 : آهنگسازی بسیار عالی از محسن چاوشی و همچنین تلفیق دو ساز پیانو و گیتار برقی که فوق العاده شده همچنین تنظیم آهاری تو این ترک بسیار بهتر بوده و فضاسازی راک هم بسیار جالبه و نهایتا شعر عمیق و بسیار زیبا و مفهومی اسلام ولی محمدی دیگه هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشته واقعا ترانه فوق العاده رمانتیک و زیباییه .

2- ناز 90 : همه چی خیلی خوب هست و ترانه بسیار زیبایی که تلفیقی از غم و شادی درش اندوخته شده ولی گله ای که دارم این است که محسن چاووشی تحریر خوبی به صداش نداده و اگر معمولی تر و ساده تر میخوند دیگه چیزی کم نداشت .
بهرحال من عاشق این ترک هستم !

3- دلتنگی 85 : یک موسیقی تلفیقی و یک سبک جالب تلفیقی ! و صدای بسیار عریان و زیبای چاووشی که کار رو بسیار تحسین برانگیز کرده ولی تنظیمش جا داشت . چون قسمتهای ریتمیک با قسمتهای آرام اصلا جور در نمیاد و یه جوری مکمل هم نیستد !

4- کجاست بگو 85 : تنظیم فوق العاده و تحریر عالی که چاوشی به صداش داده و همچنین آهنگ خوب ولی شعرش جای مانور بیشتری داشت ولی من این ترانه رو خیلی دوست دارم چون حرف دل آدمه !

5- هفته های تلخ من 80 : تنظیم متوسطی داره و همچنین از آهنگساز هم گله دارم چون برخی از اوقات اونقدر خواسته هنرش رو به رخ ما بکشه که صداش گمه و واضح و شفاف نیست کلا اگر خصوصا تنظیم بهتری داشت واقعا بی نقص بود ! اما به هر حال ترنس موفقی بود این ترک من که لذت بردم شما چطور ؟!

6- بغض 75 : آهنگ بسیار حرفه ای داره ولی باز هم مثل مورد قبلی صدای محسن در قسمتی که میگه : چه حالتی داره چشات نرگس بیمار چشات چشم تو خوابم میکنه مست و خرابم میکنه گمه درضمن تحریر صدای چاوشی تو ورژن قبلی نرگس بیمار که علی جعفری دزدیده بود ! خیلی بهتر بود ولی شعر بسیار بی نقص و عالی حسین صفا و همچنین تنظیم آهاری باعث شده به ترانه ی محبوب من تبدیل شده .

7- چرا 70 : من از آقای ارجینی اینجا گله مندم . چون این متن شعر اصلا خوب نیست و مفهوم جالبی به من القا نمیکنه ! یک شعری که عاشق به معشوقش ملتمسانه حرف میزند و ... چاوشی و این حرفا ؟ ولی صدای چاووشی و تنظیم قابل قبول آهاری باعث شده تا حدودی ضعف اشعار سبک این آهنگ کمرنگ شه !

8- یه شاخه نیلوفر 50 : واقعا تنظیم ضعیفی داشت - تحریر صدای چاووشی هم افتضاح بود ( با همه احترامی که براش قائلم ) شعر مسخره ای هم داشت و اگر یه شاخه نیلوفر تو آلبوم نبود شاید الان 100 درصد از این آلبوم راضی بودن چون ترک اول هم بود که دیگه فاجعه !

تبریک و قله خوشبختی و خاکستر و عصا 100 : حرف نداره من که لذت بردم و هیچ نقصی توش ندیدم !

و کلا به این آلبوم 90 میدم چون : از امیر ارجینی و حسین صفا انتظار بیشتری میرفت چون همش پای عشق و عاشقی در میونه و یک جور یکنواختی رو برای مخاطب به ارمغان میاره - صدای چاووشی مجموعا تحریر بهتری میتونست داشته باشه ولی کلا صدای منحصر به فرد و تکی داره واقعا بی نظیره ! و همچنین باید از چاووشی بخاطر آهنگهای قشنگی که ساخته بود تشکر کنم چون خیلی پیشرفت کرده . و تنظیم آهاری هم بد نبود چون سابقه کاریش کمه مطمئنا در آلبومهای دیگه جبران نقصهاش رو میکنه پیدا میکنه و همچنین اگه محسن تو آلبومهای بعدی یکی دو ترک شاد هم اجرا کنه که دیگه شاهکار میشه !

مجموعا عالی بود .... به امید پیشرفت روز افزون محسن چاووشی

Kurosh
28-12-2008, 22:27
جالب بود سرشار جان ، تقریبا" در اکثر موارد هم عقیده ایم،رده بندی من این جوریه:

1-قله ی خوشبختی 100
2-تبریک 100
3-کجاست بگو 99
4-خاکستر 98
5-تو که نیستی 95 (یه مقدار متنش کمه!)
6-عصا 95 (تغییرات تون صدا شاهکاره!)
7-بغض 90
8-دلتنگی 87 (یه جورایی دیگه شور غمگین خوندن دراومد!)
9-یه شاخه نیلوفر 87 (می تونست تنظیم بهتری داشته باشه ، ولی ترنس خوبی بود)
10-ناز 80 (خیلی متن کمی داره ، با اینکه در حد شاهکاره ، ولی نمی دونم چرا جز Favorites م نیست)
11-هفته های تلخ من
12-چرا (اصلا" در مورد این دو آهنگ حس خوبی ندارم...)

hosseinmusicmaster
28-12-2008, 23:51
تو که نیستی 100
خاکستر 100
هفته های تلخ من 100
دلتنگی 100
قله خوشبختی 100

یه شاخه نیلوفر 99
بغض 98
عصا 98
تبریک 97 (نمی دونم چرا این قسمتش و خوند ؟ "به تو تبریک میگم که بیخودی توی زرق و برق دنیا گم شدی به تو تبریک میگم گم شدن و گل گلخونه مردم شدنو ) آهنگ و شعر به این قشنگی این تیکه خرابش کرد
کجاست بگو 96
ناز 95
چرا 95

hadi665
29-12-2008, 00:54
خو منم پس نظرمو میگم :

1. توکه نیستی 100
2. قله ی خوشبختی 100
3. بغض 100
4. کجاست بگو 100

5. یه شاخه نیلوفر 98
6. تبریک 98
7. دلتنگی 98
8. خاکستر 97
9. ناز 96
10. هفته های تلخ من 95
11. چرا 95
12. عصا 95

البته بگم که دوست نداشتم آهنگی رو پایین تر از 98 بدم اما چون باید متمایز میشدن تا 95 آوردشون

silent-assassin
29-12-2008, 08:00
قله خوشبختی 100
هفته های تلخ من 100
خاکستر 100
تو که نیستی 100
دلتنگی 100
عصا 100
یه شاخه نیلوفر 97
کجاست بگو 95
ناز 95
به تو تبریک میگم 90
چرا 90
بغض 90

mohammad.moein
29-12-2008, 19:34
دلتنگی 100
خاکستر 100
قله خوشبختی 100
تو که نیستی 100
عصا 100
ناز 100
یه شاخه نیلوفر 100
کجاست بگو 99
هفته های تلخ من 99
بغض 99
چرا 97
تبریک 90

YAMAHA-FZ16
29-12-2008, 20:44
کجاست بگو 100
هفته های تلخ من 95
قله ی خوشبختی 100
عصا 100
نرگس بیمار 100+2 نمره ارفاق=102
خاکستر 98
ناز میکنی 85
چرا؟؟؟!!! 40
به تو تبریک میگم 41
یه شاخه نیلوفر 70
دلتنگی95
تو که نیستی 102(همون جریان 2 نمره ارفاق!)
:8::8::8::10::10::10::11::21::21::21:

mohammad.moein
31-12-2008, 20:23
مصاحبه ي جديد محسن چاوشي با مجله ي جوان خوانواده:

amir_82111
31-12-2008, 21:02
1. کجاست بگو 100
2. قله ی خوشبختی 99.99
3.یه شاخه نیلوفر 99.98
4. چرا99.97
5. توکه نیستی 99.96
6. خاکستر 99.955
7. بغض 99.95
8. دلتنگی 99.94
9. هفته های تلخ من 99.93
10. ناز 99.92
11. تبریک 99.91
12. عصا 99.90

silent-assassin
03-01-2009, 11:07
مصاحبه مجازی توپ با سلطان و یگانه

خب عزیزان بالاخره اون سورپرایز اصلی و نهایی مون آماده انتشار در دنیای مجازی شد .
کاری که یه گروهه صمیمی و همدل متشکل از هواداری آقای چاووشی و آقای یگانه اون رو انجام دادن.
شاید حدس زه باشید که چی هست ....................
بله مصاحبه صوتی مشترک آقای چاووشی و آقای یگانه هستش !
من به شخصه قول می دم که یه کاره حرفه ای و در خوری از آب در اومده باشه و تمامی سوالاتی که در ذهن من و شماست از این دو بزرگوار پرسیده شده ، از سختی های مجاز شدن تا برگزاری کنسرت .
این مصاحبه بسیار کامل و در حدود 19 دقیقه است و با سه کیفیت مختلف قابله دریافت می باشد ، شما بنا به سرعت دانلودتون می تونید کیفیت مورد نظرتون رو انتخاب کنید ، البته می دونم که سرعت اینترنت در ایران با سرعت دویدن لاک پشت برابری می کنه ولی بنده حقیر به شما اطمینان می دم که بعد از دانلود احساس
خوشایندی به شما دست می ده و از وقتی که گذاشتید پشیمان نمی شوید ، چون سعی شده سطح کار بالا و در شان این عزیزان باشه ، در طراحی سوالات هم وسواس زیادی به خرج داده شده .......
امیدوارم از شنیدن این مصاحبه لذت ببرید .

دانلود مصاحبه مشترک با کیفیت اصلی ( 128 KB ) با حجم 18 MB

دانلود مصاحبه مشترک با کیفیت ( 64 KB ) با حجم 8 MB

دانلود مصاحبه مشترک با کیفیت ( 32 KB ) با حجم 4.4 MB

در ضمن بد نیست یه آماری از این مصاحبه بدم شاید براتون جالب باشه که بگم در این مصاحبه از 65 قطعه آهنگهای مختلف این دو عزیز استفاده شده و حدود 80 قطعه صدای مجری میکس شده و شما می تونید از لینک زیر متن ( Text ) مصاحبه رو بصورت ( PDF ) با حجم 100 KB دریافت کنید

silent-assassin
03-01-2009, 11:08
بازی سلطان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب طبق قولی که دادیم امروز بازی ها آماده انتشار شدند و این انتشار چند ساعت زود تر از موقع مقرر هم صورت گرفت که خدا رو شکر می کنم بدقولی نکردیم !

بازی اول :
همونطور که معرفی کرده بودیم ، اسمش « سی دی شکن » هستش که در این بازی شما سی دی ها و یه شاخه نیلوفرهای کپی شده رو باید با یه گیتار نابود کنید ، تا به هدفمون یعنی اورجینال خریدن هست دست یابیم

توضیحات فنی :
این بازی تحت جاوا هستش و با فرمت ( Jar ) و نکته قابله توجه اینکه فایل ( JAD) هم ضمیمه اون شده تا گوشی های سامسونگ و موتورلا که به فایل JAD نیاز دارند مشکلی در نصب نداشته باشند این بازی بر روی گوشی های سری w و سری k سونی اریکسون تست شده ولی خواهشی که از عزیزان دارم اینکه بعد از انتقال به گوشی شون و تست بازی ، مدل گوشی شون رو به دوستان دیگه اعلام کنن تا دیگران در جریان کار باشند .
بعد از دانلود آن را از حالت فشرده (RAR ) خارج کنید و سپس به گوشی انتقال دهید

لینک مستقیم ( persiangig ) حجم 450 kb

لینک غیر مستقیم ( rapidshar)

پسورد فراموش نشود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازی دوم :
بازی دوم اسمش « جنگ تصویر ver2 » هستش که در این بازی شما باید تمام تلاشتون رو انجام بدید تا تصاویر مربوط به محسن عزیز رو کامل کنید این بازی با پوسته و عکسهای بسیار جدید و زیبا طراحی شده و از گرفیک قابل قبولی برخورداره ....

توضیحات فنی :
این بازی هم تحت جاوا هستش و با فرمت ( Jar ) و فایل ( JAD) هم ضمیمه اون شده این بازی هم بر روی گوشی های سری w و سری k سونی اریکسون تست شده .
بعد از دانلود آن را از حالت فشرده (RAR ) خارج کنید و سپس به گوشی انتقال دهید

لینک مستقیم ( persiangig ) حجم 400 kb

لینک غیر مستقیم ( rapidshare)

پسورد فراموش نشود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر بازیها در گوشتون اجرا نشد یا اصلا گوشی ندارید به مطلب زیر دقت کنید !
عزیزان شما می تونید از لینک زیر برنامه MidpX_Emulator را که حدود 1.7 مگابایت هست رو دانلود کرده و کافی پس از نصب برنامه زیر ، روی بازی ها کلیک کنید ، اون وقته که به راحتی بازیها در کامپیوترتون اجرا میشه البته فراموش نشه ابتدا بازی ها را از حالت فشرده خارج کنید [/b]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][-----------.com].zip

amir_82111
03-01-2009, 13:55
silent-assassin جان ممنونم ازت فقط اگه ممکنه این بازیهارو برای رزولوشن 240x320 بزار.

کاپیتان رضائی
03-01-2009, 14:06
آقا یه سوال .
این محسن چاووشی چرا یهویی صداش گرفته تو آلبومه جدیدش؟؟؟؟

mohammad.moein
03-01-2009, 17:06
آقا یه سوال .
این محسن چاووشی چرا یهویی صداش گرفته تو آلبومه جدیدش؟؟؟؟

براي اين كه ديگه از افكت استفاده نمي كنه....صدا شم پخته تر شده....اين صداي واقعي چاوشيه...كه به نظر من زيبا تر از صداش تو آلبوم هاي قبليه...

کاپیتان رضائی
03-01-2009, 19:47
براي اين كه ديگه از افكت استفاده نمي كنه....صدا شم پخته تر شده....اين صداي واقعي چاوشيه...كه به نظر من زيبا تر از صداش تو آلبوم هاي قبليه...
انصافا صدای چاووشی عالیه ولی تو این آلبومه نیلوفر یکم بد شده
خیلی ناراحت کنندست

silent-assassin
04-01-2009, 17:47
صداش ناراحت کنندست به خاطر اینکه باید باشه!

باید همه چی باهم یکسان باشن
باید همه چی جور باشن!

اگه صداش ناراحت کننده نبود فرقی با خواننده های دیگه که مثلا میخوان شعر عاشقونه و غمناک بخونن نداشت!

silent-assassin
04-01-2009, 17:59
silent-assassin جان ممنونم ازت فقط اگه ممکنه این بازیهارو برای رزولوشن 240x320 بزار.

خواهش میکنم ولی این درخواست را باید تو خود انجمن هوادارا بدی تا اگه این رزولیشن آماده نشده برات آمادش کنن.

tina salehe
06-01-2009, 10:47
اينم آهنگ محسن جان كه در حال و هواي محرم خونده
به خودش گفته تو محرم يه حالي به ملت بدم نام آهنگ راهي كربلاست:8:

حالا از كجا برم پاي پياده اي خدا
راهمو نشون بده ميخوام برم به كربلا

gmuosavi
06-01-2009, 11:16
اینو که خیلی وقت پیش خونده
ولی از اینکه یاد آوری کردی ممنون

tina salehe
06-01-2009, 12:55
اینو که خیلی وقت پیش خونده
ولی از اینکه یاد آوری کردی ممنون
عزيز من كه نگفتم جديده ديدم محرمه گفتم آپش كنم:46:

hadi665
06-01-2009, 20:11
اينم آهنگ محسن جان كه در حال و هواي محرم خونده
به خودش گفته تو محرم يه حالي به ملت بدم نام آهنگ راهي كربلاست:8:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا از كجا برم پاي پياده اي خدا
راهمو نشون بده ميخوام برم به كربلا

e

پس چرا من چنین چیزی رو ندارم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لینک باز نمیشه !
میشه یکی عوضش کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tina salehe
06-01-2009, 21:01
e

پس چرا من چنین چیزی رو ندارم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لینک باز نمیشه !
میشه یکی عوضش کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان تستش كردم كار ميكنه كه يه بار ديگه امتحان بكن

tina salehe
06-01-2009, 21:10
دو جاي ديگه آپ كردم از هر كدوم كه عشقت ميكشه دانلود كن:46:
speedyshare:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4shared:

کاپیتان رضائی
06-01-2009, 21:12
دوستان کسی میدونه آقای محسن چاووشی الان کجاست؟

tina salehe
06-01-2009, 22:09
دوستان کسی میدونه آقای محسن چاووشی الان کجاست؟

خوب معلومه الان خونه خودشون هستند:31:

yahya_h28
06-01-2009, 22:28
سلام.من در مورد معني اين قسمت شعر صبوري از آلبوم خودكشي ممنوع سوال دارم
آهای تو که این همه دوری از من
این روزا در حال عبوری از من

آهای تو که فکر می کنی سوزوندی
دار و ندارم و با دوری از من

طاقت نداری ببینی میدونم این همه طاقت و صبوری از من
ستاره ها میگن پشیمون شدی میخای بگی که غرق نوری ازمن

فکر نکنم بشه با صدتا دریا این همه نفرت و بشوری از من
نمیدونم میخای با قلب سنگی دل ببری بازم چه جوری از من

پشیمونیت فایده نداره دیگه
چشات باید بارون بباره دیگه
--------------------------------------------------------------------

به نظر من يعني ستاره ها ميگن كه از نور من كه ستاره شده ام غرق نور هستي،درست مي گم؟
------------------------------------------------------------------

اين قسمتو هم درست نمي گيرم.به نظر من يهني اينقدر از تو نفرت دارم كه با 100 تا دريا هم شسته نمي شه
ولي فكر كنم معنيش اين هم بشه كه اينقدر از من نفرت داري كه با 100 تا دريا هم شسته نمي شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

--------------------------------------

كي قلب سنگي داره؟يعني دل من سنگ شده نمي توني دل منو ببري يا چون قلب تو سنگي شده نمي توني دل منو ببري؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خيلي حرف زدم ولي 3 سال هست هر روز گوش مي دم و نمي گيرم مفهوم رو
هر كي كمك مي كنه 1 در دنيا 10000000000000000000 در آخرت....................

کاپیتان رضائی
07-01-2009, 12:40
خوب معلومه الان خونه خودشون هستند
نه جدی گفتم !
حالا خارجه یا کجاست؟

hadi665
07-01-2009, 22:30
سلام.من در مورد معني اين قسمت شعر صبوري از آلبوم خودكشي ممنوع سوال دارم
آهای تو که این همه دوری از من
این روزا در حال عبوری از من

آهای تو که فکر می کنی سوزوندی
دار و ندارم و با دوری از من

طاقت نداری ببینی میدونم این همه طاقت و صبوری از من

پشیمونیت فایده نداره دیگه
چشات باید بارون بباره دیگه
--------------------------------------------------------------------

به نظر من يعني ستاره ها ميگن كه از نور من كه ستاره شده ام غرق نور هستي،درست مي گم؟
------------------------------------------------------------------

اين قسمتو هم درست نمي گيرم.به نظر من يهني اينقدر از تو نفرت دارم كه با 100 تا دريا هم شسته نمي شه
ولي فكر كنم معنيش اين هم بشه كه اينقدر از من نفرت داري كه با 100 تا دريا هم شسته نمي شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

--------------------------------------

كي قلب سنگي داره؟يعني دل من سنگ شده نمي توني دل منو ببري يا چون قلب تو سنگي شده نمي توني دل منو ببري؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خيلي حرف زدم ولي 3 سال هست هر روز گوش مي دم و نمي گيرم مفهوم رو
هر كي كمك مي كنه 1 در دنيا 10000000000000000000 در آخرت....................

معملومه که !

نگاه کن میگه

خوب طرف دلش سنگی بوده که رفته خوب ( البته من موافق نیستم !)
بعد حالا که اومده میگه تو چطوری با دله سنگیت میخوای دوباره دله منو نرم کنیو ببری سمته خودت

اوفتاد ؟:31::40:

hadi665
07-01-2009, 22:32
الان تستش كردم كار ميكنه كه يه بار ديگه امتحان بكن

من شرمندم
الآن لینک عمل کرد دارم دانلود میکنم

دستت درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sabasistem_co
12-01-2009, 14:14
نمیدونم هیشکی این آهنگ محسن رو گذاشته که با مهران اسدی خونده . حالا من میزارم اگه تکراریه ببخشید

محسن چاووشی & مهران اسدی - یک روز

در ضمن تایپیک حضرت نباید بره پایین

MaSoOd
12-01-2009, 17:03
خیلی خووب بوود  و متفاوت 

دستت درد نکنه

ولی احساس کردم یکمی افکت های صدای محسن یکمی زیاده  بنظرت اینطور نیست ؟ 

mohammad.moein
12-01-2009, 20:12
خیلی خووب بوود و متفاوت

دستت درد نکنه

ولی احساس کردم یکمی افکت های صدای محسن یکمی زیاده بنظرت اینطور نیست ؟

از شعر ميكس شده چه توقعي داري؟؟؟؟
يارو خواسته معروف شه خواسته خودشو با صداي چاوشي ميكس كرده...... ولي فايل هاي خام صداي چاوشي رو نداشته....خواسته موزيك شعر رو با افكت برداره و همين كار كيفيت صداي محسنو برده پايين....

MaSoOd
12-01-2009, 20:29
فایل اصلی که با صدای خود محسن هست رو میشه پیدا کرد ؟ 

mohammad.moein
12-01-2009, 20:50
فایل اصلی که با صدای خود محسن هست رو میشه پیدا کرد ؟

اينم فايل اصلي

پايان بي آغاز:

hadi665
19-01-2009, 21:47
دوستان از آلبوم جدید یا شروع به کار کردن
یا اون آلبوم که قرار بود آهنگای لو رفته رو شامل بشه

از هیچ کدوم خبری نیست ؟

silent-assassin
20-01-2009, 19:43
از اون دو آلبوم قبلی که خبری نیست و احتمالا نخواهد بود

اما اون آلبوم سوم که محسن رسما Alternative لایت-راک کار کرده ظاهرا باید دومین آلبوم رسمیش باشه.

hadi665
20-01-2009, 21:12
از اون دو آلبوم قبلی که خبری نیست و احتمالا نخواهد بود

اما اون آلبوم سوم که محسن رسما alternative لایت-راک کار کرده ظاهرا باید دومین آلبوم رسمیش باشه.

چی چی؟ :19:
یکمی توضیح بده
لایت راک منظورت دقیقا چیه !!!

متوجه انگیز ناک نشدم

silent-assassin
21-01-2009, 15:32
البته هادی جان این برداشت من از آخرین مصاحبه محسن قبل از ورود آلبوم بود

آهنگهایی مثلا خیلی خیلی سنگین تر از "تو که نیستی" یا "خاکستر" که هم حالت آهنگهای لایت معمولی دارن هم راک هستن.

silent-assassin
22-01-2009, 22:16
تحلیل قطعه یه شاخه نیلوفر کار یکی از هوادارا:

تحلیل اهنگ یه شاخه نیلوفر
به نام الله
سلام

من می خوام تحلیل مو در مورد آهنگ یه شاخه نیلوفر به صورت یه مقاله بگم :

(نفس می کشم نفس می کشم ) .با این جمله شروع می شه که همه می دونیم اولین چیز واسه حیات ادم هوا یا همون نفس کشیدن هست پس بسیار خوب شروع کرد. (بدون تو سنگم ..کناره تو ابرم ..) این جای شعر با عکس روی جلد البوم اقای چاووشی می خونه که محسن خان مثل سنگ به زمین چسبیده و خیره شدن محسن چاووشی به ابر های اسمون این موضوع رو تدائی می کنه که محسن دوست داره در کناره معشوقش باشه حتی اگه ابری باشه که دائم بباره (بیا تا گریه کنم سر امده صبرم) و موزیک این اهنگ خشن در عین حال لطیف و پر از احساسه و با زیبایی های خاص خودش . که خواننده با یه دلخوری وکمی هم عصبانی و دلی پر از غم می خونه
(بدون تو سنگم ..کناره تو ابرم ..) .

(نه گریه مونده برام نه خنده مونده برام ) آری معشوق با بی اعتنای هاش باعث شده که عاشق این قد گریه کنه که دیگه اشکی واسه ریختن نداشته باشه کسی هم که شب و روزش گریه هست لب هاش خنده رو فراموش می کنه (فقط یه کابوس کشنده مونده برام) کابوس از چی سر چشمه می گیره ؟ از احوال پریشون شده از درد و رنج از فراق از غربت و بدترین کابوس به نظر من کابوس دوری از معشوقه (و نگرانی از کار های اون و حتی واژه خیانت) که در ادامه در این مورد توضیح می دم .این جای شعر هست که عالی خونده شده و حس رو به شنونده انتقال می ده یعنی همون (نه خنده مونده برام) مثل این می مونه که خواننده تا حالا تو عمرش نه خندیده و این جاست که من شنونده دارم به معشوق قصه شک می کنم (فقط یه کابوس کشنده مونده برام) .

(کسی که هستی شو به وعده هات داده یه بار بپرس چرا به این روز افتاده) :این موضوع که تو این بیت می بینیم کاملا بین عاشق ها رایج هست یعنی ادم عاشق تمام زندگی و هستی عمرش رو پای معشوق می زاره بهتر بگم پای وعده های معشوق .عشق زیباست و انسان هم زیبای طلب هست انسان حا ضره خودش رو فدای زیبایی کنه و اما چرا معشوق حا ل عاشق رو نمی بینه مثل لیلی و مجنون لیلی مجنون رو دوست داشت حال او رو هم می دیده اما چرا ازش نمی پرسیده ؟ به نظر من معشوق بپرسه یا نپرسه بدونه یا ندونه فرقی به حال عاشق نمی کنه .

(همش تو این فکرم الا ن تو فکر چیه؟ کجاست چی کار میکنه ؟ الا ن کناره کیه؟) این جاست که بغض من و تو و دیگر شنوده ها می ترکه زیبا ترین قسمت شعر و بسیار زیبا توست آقای چاووشی اجرا شده.با یه ترس تو صداش که خدا خدا می کنه این فکرا همش یه چیزه واهی باشه در این حس ترس در صداش پر از اه و اندوه و غم که ادم رو به شکست نزدیک می کنه انتقال حس رو من به این بیت از 100 : 100 می دهم و اما خیانت که گفته بودم. اینجاست که من شنوده احساس می کنم پای یکی در میونه یه رقیب ادم عاشق اگه تا اخر عمرش از عشقش دور باشه می تونه تحمل کنه اما اگه پای یه رقیب در میون باشه زود شکسته و پیر می شه

(اگه یه روز مردم بیا و گریه کن و یه شاخه نیلوفر بزار سر قبرم) بله عاشق از درون می شکنه پیر می شه عشقش رو از دست رفته می بینه به مرگ فکر می کنه به این که اگه بمیره آیا معشوق میاد سر قبرش دل می سوزونه براش دوست داره معشوق واسش گریه کنه شاید اخرین ارزوش باشه . صدای محسن توی این ابیات بوی مرگ می ده دقیق گوش بدیدن به حرفام می رسین پایین و بالا شدن صدای چاووشی خیره کننده هست

وبازم (بدون تو سنگم ..کناره تو ابرم... بیا تا گریه کنم سر امده صبرم ) این جای صدای خواننده یعنی همین بیت که دوباره می خونه خواننده بعد از تعریف داستانه عشقیش دوباره که بر می گرده به اول با یه صدایه گریه الودی می خونه که من نتونستم جلوی گریمو بگیرم و لحظه ای زیبا رو ایجاد کرده

(یه حس گیج و سمج همیشه همدممه...می گن شکنجه بسه میگم بازم کممه)این جا لحن خواننده عوض می شه یه سر درگمی تو صداشه گیجه می خواد شکنجه شه شاید درد دوری معشوق کم تر بشه .
(نگات چرا چشمی به من نمی دوزه ..چرا برای دلم دلت نمی سوزه) من دارم شکنجه می شم تو هم می دونی چرا حتی به من نگاه نمی کنی واسه چی دلت واسم نمی سوزه این ها حرف های عاشقه. دل خوشی بیش از حد ادم عاشق به وعده های دروغین عشقش.

(تو فکر ذکر منی ولی ازم دوری دلت نخواسته منو نگو که مجبوری) بسیار زیبا داره تموم می شه عاشقه قصه ی ما اون عاشق ساده دل نیست منظورم (دل به هر کی دادی از سادگی دادی ..) پس می دونه عشقش دیگه بهش علاقه نداره. و گوش زد می کنه که به دروغ نگو مجبوری اما هنوز تو فکر ذکر منی . این اهنگ به سه لحن ریتم با حال خونده شده که به وضوح می بینم (بدون تو سنگم ..کناره تو ابرم... بیا تا گریه کنم سر امده صبرم ).

ببخشید که این همه طو لانی شد من کلی از حرفام رو نگفتم این گوشه کوچیکی از این اهنگ بود دوست دارم نظر تون در مورد این اهنگ رو به من بگین تا ببینم چقدر تفاهم داریم یا حسمون به هم نزدیکه.

دیوانه همیشگی تو (حامد)

silent-assassin
22-01-2009, 22:22
یه عکس فوق العاده:

silent-assassin
22-01-2009, 22:27
پرفروش ترین های آذر 87

hadi665
24-01-2009, 00:00
خوشحالیم که محسن همچنان اوله

ممنون علی جان

silent-assassin
27-01-2009, 09:47
کالبد شناسی یک اتفاق

فصل مشترک بیشتر نوشته هایی که تا کنون درباره ی نخستین آلبوم (مجاز) محسن چاووشی نوشته، منتشر و خوانده شده یک نکته است؛ این آلبوم نسبت به تولیدات حال حاضر موسیقی ایران یک "اتفاق" است.گرچه می توان این اتفاق را از دو نظرگاه، نگاه کرد؛ یکی اتفاق به معنای مثبت و رو به جلو و دیگری منفی و تنها، متفاوت. اما آنان که از "اتفاق" برای توصیف آلبوم چاووشی استفاده کردند ( و از جمله خود من) مرادشان همان "اتفاق مثبت" بود ( و از نظر من) تنها نسبت به جسم ( شاید رو به احتضار) موسیقی ایران و نه "خود خود" چاووشی و دیگر آثار او.

در نوشته ی پیشین چاووشی را با چاووشی مقایسه کرده بودم و حال می خواهم او را با آنچه "موسیقی پاپ ایران" می نامند سنجش کنم. این "اتفاق" باید کالبد شکافی و نیز کالبد شناسی شود. اگرنه، تنها "اظهار" اینکه این آلبوم اتفاقی برای موسیقی پاپ ایران بود نه دردی را دوا خواهد کرد و نه نوری به تاریکای مبتذل موسیقی پاپ ایران خواهد افکند. اینکه می گویم "پاپ" و نه "راک"، هم به دلیل اظهارات خود پدید آورندگان آلبوم است هم به دلیل مضمون و فرم آلبوم. راک و مکتبی که به این نام معرفی می شود، از فرم و محتوایی تشکیل شده و می شود که اینجا و در این آلبوم نه از محتوا و مضمون آن خبری است (اعتراض) و نه از فرم و صورتش بصورت کامل (سازبندی راک).

برای توصیف و تشریح، این اتفاق را در دو جنبه ی غیرموسیقیایی و موسیقیایی بررسی خواهم کرد :

1- اتفاق خودش می افتد

آوای باربد : اینکه آیا پیشنهاد خود چاووشی بود که آلبوم او را موسسه ی آوای باربد منتشر کند یا نه زیاد مهم نیست. مهم این بود که موسسه ای مسئولیت آلبوم را بر عهده گرفته بود که سابقه ی روشن و آبرومندانه ای در انتشار آثار موسیقیایی داشت. چاووشی خود در مصاحبه هایش اشاره کرده بود که در ابتدای راه، آلبوم خود را برای بعضی کمپانی های پر نفوذ برده بود اما آنها "آلبوم را روی میز پرت کرده بودند" در حالی که بعد ها حتی با تقاضای های مکرر شان هم حاضر به همکاری با آنها نشده بود. آوای باربد تقریبا در بیشتر زمینه های موسیقی، آلبوم های "خوب" منتشر کرده بود. موسیقی ردیفی ایران، موسیقی فیلم، موسیقی نواحی و فولکلور و نیز موسیقی راک و پاپ. شاید اگر سلسله آلبوم های پاپ آن موسسه را از فهرست تولیداتش حذف کنیم بتوان این موسسه را در کیفیت تولیدات خود با موسسات معتبری چون "هرمس" یا "ماهور" مقایسه کرد. پس شاید اولین تفاوت و مزیت او نسبت به دیگران در انتخاب موسسه باربد باشد. همانطور که می دانیم بیشتر آلبوم های پاپ ایران را (از زمانی که این نوع موسیقی اجازه ی تنفس مجدد دریافت) موسسه های ترانه شرقی و ایران گام بر عهده داشتند. دیگرانی هم بودند که البته تحت قیومیت این دو موسسه مشغول فراهم کردن خوراک برای جامعه ی تشنه ی موسیقی پاپ ایران بودند، آثاری که در اواخر سال 1384 در ابتذال و ولنگاری فرمی و مضمونی دست لس انجلسی ها را از پشت بسته بود. آیا انتخاب چاووشی آگاهانه بوده است؟ آیا پیشنهاد باربد تنها از لحاظ مالی وسوسه بر انگیز بوده است؟ با اینکه پاسخ قطعی و حقیقی را نمی دانم اما به یقین در زمانی که چاووشی آلبوم خود را به باربد واگذار کرد، ناشناس نبود و قدر و قیمتش مشخص شده بود. پس طبیعی است که کمپانی های بسیاری (چه در داخل و حتی در خارج از کشور) برای بدست آوردن این گنج (به قول آهاری) گوی سبقت از هم بربایند و پیشنهاد های بالاتری بدهند. اینجاست که چاووشی می کوشد اولین تفاوت های خود را با دیگران به رخ جامعه ی موسیقی پاپ بکشد. همکاری با موسسه ای که سابقه ی آبرومندانه و جدی ای در زمینه ی تولیدات موسیقیایی دارد و تحت نفوذ و سیطره ی کمپانی های موسوم به لاله زاری نیست.

تبلیغات : این از عوارض (خوب و مفید) یک انتخاب درست است. اگر چاووشی آگاهانه باربد را برای واگذاری آلبوم بر می گزیند حالا باید مزد انتخاب درستش را در تبلیغات فراتر از سطح انتظار و بی نظیر کمپانی ببیند. هیچ موسسه ای تا کنون جرات و جسارت تبلیغ یک محصول "موسیقیایی" را به وسیله ی تلوزیون های تبلیغاتی سطح شهر نداشته است. علاوه بر هزینه ی بسیار بالای آن (که صنایع کوچک و کم بازده را به آن راه نیست)، بدعتی که باربد در تبلیغات این آلبوم بر جای گذاشت شاید به این زودی ها تکرار شدنی نباشد. ما درباره آلبوم "یه شاخه نیلوفر" تقریبا با تدارکات تبلیغاتی ای نزدیک به آنچه در اروپا اتفاق می افتد روبه رو شدیم. تبلیغات محیطی، تی شرت های تبلیغی، ایجاد سایت اختصاصی برای آلبوم، رینگ تونها و وال پیپر ها و ... همگی از جمله تجربه های اروپایی پخش آلبوم ها بود که برای اولین بار در ایران برای آلبوم "یه شاخه نیلوفر" محسن چاووشی به مرحله ی اجرا رسید. شاید برای اولین بار بود که کمپانی ها و موسسات "لاله زاری" با "تبلیغات" به معنای واقعی و درست کلمه آشنایی پیدا می کردند. و دیدند که آلبومی توانسته بدون گذر از مافیای پخش آنها در سر تا سر کشور دیده و فروخته شود. نکته ی جالب توجه دیگر فروش تقریبا همزمان "بین المللی" آلبوم بود. گرچه این اتفاق به خوبی نیفتاد اما همین "ایده" و قصد اجرای آن، کلاس کاری متفاوت محسن چاووشی و آلبوم "یه شاخه نیلوفر" را بیش از پیش بر دیگران روشن ساخت.

لیبل آلبوم : عجیب بود. بسیار عجیب. انتشار آلبوم در سه نوع بسته بندی. برای اولین بار بود که "اتفاق" می افتاد. دیگر همه می توانستند _بسته به وضع اقتصادی شان_ آلبوم "اوریجینال" را داشته باشند. در وضع و حالی که بهترین و پرفروشترین خوانندگان پاپ با جلد های مقوایی به زور تیراژ های قابل قبول کسب می کردند، انتشار آلبومی با سه نوع بسته بندی از ریسک پذیری بالا و همچنین اعتماد بالای آوای باربد به فروش گسترده ی آلبوم خبر می داد. داخل جلد آلبوم از نشانه های سطحی و جلف آلبوم های پاپ دیگر خبری نبود. طراحی جلد آلبوم متفاوت و تفکر برانگیز بود. طراحی ای که معمولا برای آلبوم های "خاص پسند" و کم خواهان پیشنهاد می شود اینجا نقطه ی متمایز کننده ی آلبوم "یه شاخه نیلوفر" با دیگر آلبوم ها بود. روی جلد آلبوم می توانست تصویری از خود چاووشی باشد با لبخندی بر لب و لباس های باسمه ای و مثلا شیک که دارد به ما نگاه می کند. اما دوست و مشاور آگاه و روشن بین او (محمد رضا آهاری) به خوبی توانسته از این توجه همگانی به آلبوم برای بالا بردن درک بصری مخاطبان استفاده کند. به عکس آلبوم ها ی دیگر که در جلد - چون نوازنده و همکار آنچنانی وجود ندارد - بیشتر به تشکر و ذکر شعر می پردازند و نیز باقی صفحات را به عکس های خود در حالات مختلف مزین می کنند، محسن چاووشی در جلد آلبوم ادای دینی کرده است به همراهان همیشگی و وفادار خودش، حسین صفا و امیر ارجینی. کاری که تنها فروتنی و قدر شناسی محسن چاووشی را نمایندگی می کند.

حواشی بعد آلبوم : محسن چاووشی بعد از انتشار آلبوم تنها یک مصاحبه داشته است. باقی به ظاهر مصاحبه هایی که از او منتشر شده است، گرته برداری هایی از دو مصاحبه ی مفصل قبلی او با دو نشریه ی "تازه" و قبل تر مرحوم "شهروند امروز" بوده است. باز هم به عکس سایر خوانندگانی که به محض انتشار آلبوم شان، خود، پیش قدم مصاحبه با نشریات ( همه ی نشریات! خانوادگی، ورزشی و بیشتر زرد و تحقیقا هیچ نشریه ی جدی) می شوند و عکس های روی جلد و پشت جلد مجله ها را از آن خود می کنند و با قیافه های آرایش (گریم) کرده برای خوانندگان سطحی و کم سن و سال مجله های زرد دلربایی می کنند، محسن چاووشی تنها در یک مصاحبه حاضر می شود و به سوال های جدی آنها جدی پاسخ می گوید. دیگر آن روز ها گذشت که او بخواهد به تک سوال های بی سرو ته جوانک های تازه خبر نویس شده جواب بدهد و نوع غذای مورد علاقه و رنگ مورد علاقه اش را بگوید. حالا او با طمانینه مصاحبه گران را انتخاب می کند و به "شخصیت هنری" خودش واقف شده و به آن احترام می گذارد. این هم "اتفاقی" است که او را فراتر و بسیار فراتر از کسانی قرار می دهد که ادعای تولید موسیقی دارند.

2- غار کبود می دود، جیغ بنفش می کشد

ساز های آکوستیک : حضور ساز های آکوستیک (زنده ، عدم استفاده از نمونه های پیش ساخته) در آلبوم "یه شاخه نیلوفر" بارز است. به اینها اضافه کنید نوازنده های چیره دست و صاحب نام در حوزه ی خود مانند "فیروز ویسانلو" گیتاریست و پیانیست که تخصص اش در کلاسیک نوازی است ( و هم از دوستان چاووشی است) یا ایمان حجت که گیتار الکتریک می نوازد. بیشتر آلبوم های پاپ این سال ها به دلائل گوناگون (از عدم داشتن هزینه ی ضبط در استودیو و نوازنده تا کج سلیقگی و بی سوادی آهنگسازان) به سمت مینی مالیسم صوتی در حرکت بوده است. مینی مالیسمی تحمیلی. در اغلب آلبوم ها ساز اصلی سینتی سایزر بوده و به ندرت و برای حفظ آبرو در یک یا دو ترانه از ساز های آکوستیک استفاده شده است.

آواها : "محمد جاسمی" بی شک از مظلوم ترین و ( به ناحق) حاشیه نشین ترین هنر مندان موسیقی ایران است. او آواز ایرانی می خواند- به بهترین صورت و با اصولی ترین روش و با باز ترین صدا – تار و سه تار و دیوان می نوازد و از همه مهمتر اینکه اهل تجربه است. کدام خواننده ای در حد و به قدرت او را سراغ داریم که صدا و ساز خود را عاشقانه و بی دریغ به دست تجربه های موزیسینی بی پشتوانه و زخم خورده و سانسور شده بسپارد؟

به جرات و با قطعیت قابل مشاهده و عرض است که "محمد جاسمی" در وسعت صدا و نیز تکنیک اجرا با سر آمدان جوان موسیقی ردیفی ایران برابری می کند. آیا "سالار عقیلی"، "محسن کرامتی"، همایون شجریان"، "سینا سرلک" و ... در وسعت صدا و نیز شیوه و تکنیک اجرا برتری خاصی بر "محمد جاسمی" دارند؟ این مبالغه نیست. حقیقتی است که چند سالی پنهان مانده و امید دارم که اینگونه نماند. تحسین از "محمد جاسمی" را ما نیوشندگان موسیقی چاووشی باید از مدت ها پیش (که آلبوم "متاسفم" منتشر شد) آغاز می کردیم. اما جایی نه نشانی از او بود و نه کسی سراغی از او می گرفت. و در دل نبود آنکه در دیده نبود. آن صدای اوج گرفته ی غمگین بیشتر از این ها مستحق تحسین بود که نشد. بالاتر از اینها باید می نشست که ننشست. اول به خود و بعد به دیگران باید زنهار داد برای این غفلت. جنبه ی عظیمی از تفاوت آلبوم "یه شاخه نیلوفر" نسبت به سایر آلبوم ها را در "آواها" ی محد جاسمی باید جست. گرچه نمونه ی این "آواها" در کار های "آریا عظیمی نژاد" شنیده شده بود ( و به نوعی امضاء و خصوصیت ویژه ی کارهایش بود) اما وجود و حضور چنین آواهایی با چنین قدرت و تسلط در کاری که قرار بود "پاپ" باشد عجیب و خرق عادت می نمود. "پاپ" برای آلبوم "یه شاخه نیلوفر" قفس بود. قفسی که گنجایش محتیات آلبوم را نداشت. نوای سه تار مسحور کننده ی ابتدای ترانه ی "قله ی خوشبختی" اگر نبود انگار ترانه چیزی عظیم کم داشت یا آواهای ازلی و ناکجا آبادی "محمد جاسمی" اگر در ترانه ی "هفته های من" نبود دیگر فضا همان فضای آخرالزمانی نمی شد. (دور شو از من!)

دلم راضی به تمام کردن صحبت راجع به "محمد جاسمی" نیست. صفحه ها باید سیاه شود برای ستایش و تشریح کار و هنر او.

موسیقی : به گمانم آنچه از همه ظاهر تر است در تفاوت آلبوم "یه شاخه نیلوفر" و سایر آلبوم ها همین مورد باشد. که هم سهل است و هم ممتنع. سهل از اینکه شاید هر گوش ناپخته و "خوب" نشنیده ای تنها به صرف "پر بودن" ترانه ها از انواع ساز ها و سمپل ها، حکم خوب و درست بودن استخراج کند و ممتنع از آن لحاظ که نزدیک شدن به آلبومی که دو سالی از ساخته شدن ملودی هایش می گذرد و هنوز تازه اند دشواری های خود را دارد. آنچه غیر قابل کتمان است پیشرفت "تکنیکی" ترانه هاست. گرچه در استفاده ی بجا از این مظاهر تکنیک حرف هست و باید هم باشد. اما مشخص است که آنچه در آلبوم "یه شاخه نیلوفر" از لحاظ "کار تکنیکی" بر روی ترانه ها انجام شده و نیز زمانی که صرف پالایش آنها شده متمایز از آن چیزی است که در آلبوم های پاپ این روز ها می شنویم. آلبوم های پاپ این سالها بیشتر اوقات در کمال بد سلیقگی و با محقرانه ترین امکانات نرم افزاری تولید می شوند. حتی از همان امکانات کم استفاده ی درستی نمی شود. (به یاد بیاوریم و بشنویم آلبوم اول چاووشی را و پی ببریم که نابغه بودن به داشتن استودیو و نوازنده و صدای پخته نیست). ویژگی دیگر آن است که دوستمان در مقاله "پانزده تراک و ..." به آن اشاره کرده بود و آن تعداد ملودی های خوب موجود در یک آلبوم است. در مقایسه با آلبوم هایی که این روز ها منتشر می شوند و خود موزیسین! هم به این معترف است که دست بالا یک یا دو ترانه ی خوب در بین کار هایش پیدا می شود، آلبومی که ملودی هایش ساخته ی دوسال قبل هستند اما هنوز با بسیاری برای مدت طولانی می تواند رابطه برقرار کند و راضی نگه شان دارد قطعا یک "اتفاق" خواهد بود.

چه رویاهایی می آیند...

بی صبرانه، مشتاقانه و نیز با نگرانی، انتظار آلبوم دیگر چاووشی را می کشم. اگر می گوید "این آلبوم اول من است" یعنی من روز به روز بهتر خواهم شد، یعنی دارم تجربه می کنم، یعنی مرا به چشم کسی که پنج آلبوم خیلی خوب در کارنامه دارد نگاه نکنید، به من اجازه ی تجربه های متنوع بدهید که اگر اینگونه نباشد، اگر بال هایم بسته باشد، اگر فشار جمعیت همراهم مرا به مرز خفگی برساند، اگر آنها که مرا بالا برده اند بخواهند پائینم بکشند، اگر اجازه و فرصت اشتباه نداشته باشم... "اگه من اونی باشم که تو می خوای، دیگه اون "من"، من نیست! یعنی من من نیست!"

به انتظار ظهور "خود خودش" نشسته ام.

منبع:

silent-assassin
29-01-2009, 17:31
دکلمه فوق العاده از پویا بیاتی برای سلطان

تقدیم به حنجره ترانه های زخمی ، محسن چاووشی

البته قدیمیه / ولی خوب برای اونا که نشنیدن ...

--------------------

رای به سلطان فراموش نشه :

silent-assassin
29-01-2009, 17:47
سوالات کنکور 88 لو رفت !

کنکور سلطان

اسم آلبومه جدید محسن چاوشی چیست؟
یه شاخه نیلوفر
دوشاخه نیلوفر
هزار شاخه نیلوفر
تقدیمه توباد سلطان
پر فروشترین آلبومه سال کدام آلبوم میباشد؟
یه شاخه نیلوفر
.....
سایر آلبومها فروشی نداشتند
پر طرفدارترین خواننده ایرانی کیست؟
محسن چاوشی
گزینه یک
چز محسن چاوشی بقیه خوانندگان طرفدار ندارند
همه موارد
هراسان کی بود؟
خالی بند
متوهم(توهم زده)
داداشه کروبی
هیچکی نبود
چه کسی چیزه زیادی خورده بود؟
خرزین
تبرزین
زین
...
کدام خواننده آلبومشو به خاطر یه شاخه نیلوفر یک قرن به تاخیر انداخت؟
دمپایی پاره
آقای x
آقای y
تمامیه خوانندگان
چرا این همه نقد برای محسن چاوشی نوشته شد؟
حسادت
اسمشون منتقد بود
بیکار زیاد بود
یه جایشون سوخته بود
چرا همه این البومو ارجینال خریدند؟
پول زیادی داشتند
برای رعایت قانون کپی رایت
برای گردش اقتصادی
به عشق محسن چاوشی
چرا سایت موسیقی ما دیگه نظر سنجیو اعلام نمیکنه؟
کسی رای نداده
کسی آلبوم نداده
به علت جلوگیری از تکرار یک نتیجه برای چند ماه متوالی
جلوگیری از افسرگی بعضیها
چه خواننده ای تو آلبومش آب بسته؟
محسن چاوشی با 12 ترک وهر ترک بالای 4 دقیقه
آقای x با 8 ترک وتمایه ترکها زیزه 3 دقیقه
آقایy با آهنگ دزدی از خواننده اونور آبی
90% خواننده ها
تعداد طرفدارای محسن چاوشی؟
همش یه طرفدار داره اونم اسمش مسعود 908 با چند تا اسم میاد توسایت
زیاد
خیلی زیاد
مگه کسی هم پیدا میشه از صدای محسن چاووشی خوشش نیاد
دزده آهنگ ناز کیست؟
علی جعفری
شنبلیه
سبزی قرمه سبزی آش کیلویی...
یه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طرفدارای کدام خواننده با روحیه ترین وخوش بین ترین طرفدارها هستند؟
طرفدارای شماعی زاده
طرفدارای یه ایدزی
اون بنده خدایی که هی این سایت اون سایت میرن شاید اسمی از خوانندشون باشه ولی افسوس...یا هی تو موسیقی ما به سلطان صفر میدن تا برا یه ثانیه هم شده خوانندشون اول بشه سریع تو تمامیه تایپیکا اعلام کنند ولی تا میان خبرو بذارند میبینندکه ای بابا ما که اول بودیم حالا هیچمیم

ودر آخر سوال معروف : محبوبترین خواننده ایرانی کییست

چون میدونم همه میدونید گه من میدونم شما میدونید پس بدونید که همه میدونید:سلطان محسن چاوشی

با تشکر ویژه از طراح سوالات به این اسانی : mostafa_1986

hadi665
29-01-2009, 17:58
ممنون علی جان
جالب بود اما اولشو بد شروع کردن با اون صداشون : دی

به هر حال جالب بود
ممنون

Oracle_Eldorado
31-01-2009, 00:45
چند تا Wallpaper از محسن چاووشی

meka
03-02-2009, 19:38
البوم جديد محسن چاووشي
در آلبوم جدید چاووشی قرار است اتفاقات جدیدی بیفتد.
محسن چاووشی آخرین خواننده نسل زیرزمینی‌ها بود که بالأخره پس از کشو و قوس‌های فراوان، مجوز انتشار آلبومش را دریافت کرد و به جمع خوانندگان مجاز پیوست. آلبوم «یه شاخه نیلوفر» به بازار آمد اما آن‌چنان که انتظارات شکل گرفته بودند، عمل نکرد و نتوانست مطابق پیش‌بینی‌ها، رکورد فروش آلبوم‌های موسیقی را بشکند. حضور نداشتن او در رسانه‌ها هم باعث شد که خیلی زود، بار تبلیغاتی اولین حضور مجاز او از بین برود و فروش آلبوم خیلی زود افت کند. چاووشی اما تحت تأثیر این ماجرا قرار نگرفته و این روزها به شدت مشغول کار روی آلبوم جدیدش است. او کلی ترانه از دوستان ترانه‌سرایش مثل امیر ارجینی، اسلام ولی‌محمدی و حسین صفا گرفته و همراه با دوست و همراهش محمدرضا آهاری به شدت مشغول کار بر روی آلبوم دوم مجازش است. او در این آلبوم، البته کمی فضای کارش را تغییر داده. در آلبوم قبلی برخی کارشناسان موسیقی و حتی دوستدارانش می‌گفتند که فضای ترانه‌ها بسیار غمگین و البته شبیه هم است. به همین دلیل هم آلبوم «یه شاخه نیلوفر» نتوانست رکوردها را جابه‌جا کند و می‌توان ادعا کرد که این آلبوم، مطابق انتظارات از جامعه پاسخ نگرفت. اما آنچه به گوش می‌رسد، حکایت از آن دارد که آلبوم جدید چاووشی پر است از سورپریزها و اتفاقات نو. تنظیم‌ها هم مدرن‌تر شده‌اند و فضای آلبوم، از یکنواختی نسبی «یه شاخه نیلوفر» خارج شده. آن طور که همکاران چاووشی می‌گویند این آلبوم قطعاً در بهار سال آینده به بازار خواهد آمد و این بار آن‌ها با تمرکز بیشتر و بدون نگرانی‌های طبیعی آلبوم اول، ایده‌های خود محسن چاووشی را به دوستداران موسیقی پاپ هدیه خواهند داد. ناگفته نماند که سه چهار آهنگ ترنس و هاوس فوق‌العاده در این آلبوم گنجانده خواهد شد. آن‌هایی که این قطعات را شنیده‌اند، می‌گویند فوق‌العاده است.
منبع
سايت تريبون

mohammadirani
04-02-2009, 15:37
سلام
بچه ها من دنبال اهنگ زیر چاووشی هستم

همه دنیا تو شهره
توی شهری که تو نیستی همه جا رو غم گرفته

این اهنگ البته با کیفیتش رو اگه فایلش رو دارین ممنون میشم بزارید

sabasistem_co
04-02-2009, 20:01
سلام
بچه ها من دنبال اهنگ زیر چاووشی هستم

همه دنیا تو شهره
توی شهری که تو نیستی همه جا رو غم گرفته

این اهنگ البته با کیفیتش رو اگه فایلش رو دارین ممنون میشم بزارید

اینم آهنگ توی شهری که تو نیستی از سلطان : با کیفیت 128

Mohamma:D
05-02-2009, 11:46
اینم آهنگ توی شهری که تو نیستی از سلطان : با کیفیت 128

فك نكم لينك خرابه؟

mohammadirani
05-02-2009, 18:04
سلام
این لینک رو هر کاری کردم کار نکرد
اگه لینک دیگه ای هست ممنون میشم بزارید

hadi665
06-02-2009, 12:59
البوم جديد محسن چاووشي
در آلبوم جدید چاووشی قرار است اتفاقات جدیدی بیفتد.
محسن چاووشی آخرین خواننده نسل زیرزمینی‌ها بود که بالأخره پس از کشو و قوس‌های فراوان، مجوز انتشار آلبومش را دریافت کرد و به جمع خوانندگان مجاز پیوست. آلبوم «یه شاخه نیلوفر» به بازار آمد اما آن‌چنان که انتظارات شکل گرفته بودند، عمل نکرد و نتوانست مطابق پیش‌بینی‌ها، رکورد فروش آلبوم‌های موسیقی را بشکند. حضور نداشتن او در رسانه‌ها هم باعث شد که خیلی زود، بار تبلیغاتی اولین حضور مجاز او از بین برود و فروش آلبوم خیلی زود افت کند. چاووشی اما تحت تأثیر این ماجرا قرار نگرفته و این روزها به شدت مشغول کار روی آلبوم جدیدش است. او کلی ترانه از دوستان ترانه‌سرایش مثل امیر ارجینی، اسلام ولی‌محمدی و حسین صفا گرفته و همراه با دوست و همراهش محمدرضا آهاری به شدت مشغول کار بر روی آلبوم دوم مجازش است. او در این آلبوم، البته کمی فضای کارش را تغییر داده. در آلبوم قبلی برخی کارشناسان موسیقی و حتی دوستدارانش می‌گفتند که فضای ترانه‌ها بسیار غمگین و البته شبیه هم است. به همین دلیل هم آلبوم «یه شاخه نیلوفر» نتوانست رکوردها را جابه‌جا کند و می‌توان ادعا کرد که این آلبوم، مطابق انتظارات از جامعه پاسخ نگرفت. اما آنچه به گوش می‌رسد، حکایت از آن دارد که آلبوم جدید چاووشی پر است از سورپریزها و اتفاقات نو. تنظیم‌ها هم مدرن‌تر شده‌اند و فضای آلبوم، از یکنواختی نسبی «یه شاخه نیلوفر» خارج شده. آن طور که همکاران چاووشی می‌گویند این آلبوم قطعاً در بهار سال آینده به بازار خواهد آمد و این بار آن‌ها با تمرکز بیشتر و بدون نگرانی‌های طبیعی آلبوم اول، ایده‌های خود محسن چاووشی را به دوستداران موسیقی پاپ هدیه خواهند داد. ناگفته نماند که سه چهار آهنگ ترنس و هاوس فوق‌العاده در این آلبوم گنجانده خواهد شد. آن‌هایی که این قطعات را شنیده‌اند، می‌گویند فوق‌العاده است.
منبع
سايت تريبون

ممنون

بچه ها مگه یه شاخه نیلوفر رضایت بخش نبوده ؟ :18::18::18::18:
گمون نکنم آهنگای فوقالعاده تری از این آلبومو بشه جایی دیگه پیدا کرد
بعده میلیون باری که گوش کردم بازم که گوش میکنیم سیخ میشیم میریم : دی

ولی با این حال از اینکه آلبوم جدید محسن توی راهه خوشحالم
فقط اینکه این خبر تا چه حد میتونه حقیقت داشته باشه ؟

silent-assassin
06-02-2009, 21:02
سلام دوستان

میخواستم یه متن اینجا بگذارم ولی همش لینک بود و اگه میخواستم کامل اینجا منتقلش کنم خیلی مکافات داشت
برا همین گفتم لینکش را بگذارم خودتون برید بخونیدش:

تقلای پرواز (بخش سوم): نقد کلیه قطعات آلبوم یه شاخه نیلوفر

فقط خواستم بگم اینا از دست ندید

فوق العاده زیباست.

silent-assassin
06-02-2009, 22:19
ظاهرا اومدن آلبوم قطعیه سایت موزیک ما و چند تا سایت دیگه هم خبرو گذاشتن

MaSoOd
07-02-2009, 10:46
دوستان از آمار فروش البوم های پاپ خبر دارن ؟ 

مثلا آلبوم چاوشی چقدر فروش داشته یا چندم شده ؟ 

silent-assassin
07-02-2009, 17:38
فرزاد متین هم خبر اومدن البوم جدید سلطان و رد کرد ...

silent-assassin
07-02-2009, 17:40
دوستان از آمار فروش البوم های پاپ خبر دارن ؟ 

مثلا آلبوم چاوشی چقدر فروش داشته یا چندم شده ؟ 
عزیز از اون حرفای عجیب بودا سلطان همیشه اول بوده و هست و خواهد بود

-----------------------------------

جدول فروش آلبومهاي موسيقي پاپ، منتشر شده در نيمه دوم سال 87 در مجله روزهاي زندگي. مشاهده مي‌شود كه آلبوم يه شاخه نيلوفر از محسن چاوشي بيشترين آمار فروش را از آن خود كرده است ( نیازی به گفتن نیست ) . اين مطلب در شماره نيمه دوم بهمن ماه 87 به چاپ رسيده است.

البته این همون جدول فروش موزیک ما هست

silent-assassin
07-02-2009, 17:41
نامه ای به سلطان

مدت هاست که این حرفها دل تنگم را میفشارد . نه بهانه ایی برای گفتنش بود و نه مجالی برای پرداختنش . نمیدانم که این نامه بدستت میرسد یا نه ؟ اما بدان که تنها سخن من نیست حرف همه آنهایی که با صدای تو معنی زیبای تنهایی راشناختند . آشنایی مان مربوط به امروز و دیروز نیست . سالهاست که میشناسیمت . چگونه میشود فراموش کرد آن همه لحظات با هم بودن را ؟ آن همه خاطراتی که در کنار تو برای همیشه در صندوقچه ذهنمان نگهداری میشود ؟

بخواهیم دفتر خاطراتمان را مرور کنیم سخن به درازا میکشد ! هر قسمتی که از ذهن میگذرد . صدای تو به گوش میرسد !
(( رفیق روزهای خوب . رفیق خوب روزها ...آخر چه کار داری با آسمان آبی ؟ ...یاد بچه های مهربون اون زمین خاکی ...... چه کسی باور کرد ؟ جنگل جان مرا ....
این همه شادابی یه روزی تموم میشه . کوچه هم .....
آهای تو که این همه...... دلم میخواد مثل همیشه باشی . برای من ساقه و ریشه باشی و .... ))

با تک تک این جملات زندگی کردیم ولی هیچ گاه قلم شکسته مان یارای نوشتن نداد !
هروقت که دشت پر از گلایلت را دیدم سکوت کردم . به احترام آن عشق پریشان شده ات گریه ها کردم .
به اعمالمان نگاه کردم و خودم را از هر کلاغی رو سیاه تر دیدم
مگر میشود کسی آن لنگه کفش تنها و بی کس تو را نادیده بگیرد ؟

چه کوته فکرانی که سعی در فراموش شدنت کردند . در خیال پوچشان بر هنر والایت برچسب تاریخ مصرف زدند با نیامدن نیلوفرت محبوبیتت را کتمان کردند که البته ما نیز با سکوتمان کمکشان کردیم

شاید صفا و شادابی زرق و برق قله خوشبختی و کجاست بگو رو نداشت . اما حضور تو را داشت . سادگی . صمیمیت و احساس تو در هر لحظه آنها شنیده میشد
ساده بگوییم : آن قدر صادقانه خواندی که زبانمان به گفتن باز نشد !
مطمئن باش هنوز هم که نیلوفرت را گوش میکنیم در پی همان ساده گی ات میگردیم . همان معصومیتی که با آن در کفتر چاهی و عشق 2حرفی آشنا شدیم
مهم نیست که یابنده میشویم یا نه ؟ مهم حضور توست که هر لحظه برایمان سبز تر از پیش است .

لذت با هم بودن را با تنگ بلوری برایمان مصور کردی . یاد و خاطره آن خانه خزان زده تو همیشه با ماست و خاطرات مرده تو هر لحظه برایمان تکرار میشود
شادابی ات به روزهای خوبمان طراوتی بیش از پیش بخشید .
سخن کوتاه کنم :
دینی که تو به گردن ما داری بیش تر از این است که با این نوشتن ها و گفتن های همیشه گی بتوان از سر رد کرد .

لحظه لحظه زندگی مان با صدای تو آمیخته شده پس بدان که نگفتن مان دلیلی بر نبودنت نیست .

دنیایت آکنده از پنجره باد . فراموشمان مکن ( امضا : هر کسی که صدایت شریک لحظه های تنهایی اوست )

منبع :

MaSoOd
08-02-2009, 19:09
عزیز از اون حرفای عجیب بودا سلطان همیشه اول بوده و هست و خواهد بود

. . . 

بر منکرش لعنت :31:

خواستم یه آماری داشته باشم :27:

( انصافا فرزاد فرزین هم فروش خوبی داشته ! )  

iman hichkas
09-02-2009, 23:03
یکی به محسن بگه این تاپیکو بخونه.که اگه بخونه دیوونه میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iman hichkas
12-02-2009, 15:44
سایت رسمی هواداران محسن چاووشی.............

linkinkurd
13-02-2009, 18:08
ظاهرا اومدن آلبوم قطعیه سایت موزیک ما و چند تا سایت دیگه هم خبرو گذاشتن

فرزاد متین هم خبر اومدن البوم جدید سلطان و رد کرد ...

ای بابا بازم شایعات + انتظار شروع شد... یعنی بهار میاد... ؟!

silent-assassin
19-02-2009, 21:45
سلام
چرا اینجا اینقدر سوت و کور شده

یه عکس جالب:

قیافه بغلدستی نامجو آشنا نیست ؟

Majid393
19-02-2009, 22:20
چرا ... آشناست ....... :دی
محمدرضا آهاری هست . تنظیم کننده البوم یه شاخه نیلوفر ....... :40:

silent-assassin
25-02-2009, 10:53
عکس جدید و فوق العاده سلطان / خبر اصلا نگاه هم نکنید چون چرت و پرته فقط برای عکس سلطان گذاشتم ( هیکلو برم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

silent-assassin
25-02-2009, 10:54
و اما در مورد خبر پخش البوم جدید سلطان در اخر سال :

این خبر تا حالا دو بار تو مجله اتفاق نو یکبار در مجله ترانه ماه و یکبار هم در سایت موزیک ما قرار گرفته و بازم خیلی جالب تر از اون اینه که امروز که مجله اتفاق نو رو گرفتم شماره جدیدشو باز هم دوباره همین خبرو چاپ کرده

پس از مطالعه این خبر یکی از طرفدارای سلطان به وبسایت شرکت ایران گام مراجعه کرده آخرین خبری که از شرکت ایران گام منتشر شده بود به شرح زیر می باشد :

به زودی از کمپانی ایران گام منتشر خواهد شد...

20 بهمن 1387

به زودی توسط کمپانی ایران گام منشر میشود: البوم "فصل تازه" با صدای احسان خواجه امیری در تاریخ 30 بهمن در سراسر ایران پخش خواهد شد . آلبوم "گروه سون" و آلبوم "فرهاد جواهر کلام" با نام "بازی در نیار" در تاریخ چهارده اسفند منتشر خواهند شد.آلبوم جدید "محمد علیزاده" و آلبوم جدید "سیروان خسروی" با نام "ساعت نه" نیز در برنامه ی بعدی ما قرار دارند.

خبر کذب دیگر در ارتباط با آلبوم محسن چاووشی همین چند هفته پیش از موسیقی ما پخش شده بود ، چه کسی این اخبار کذب را پخش می کند. چرا هیچ منبعی صحت این اخبار را تایید نمی کند.

البته بعید نیست بازم چاپ کنن n باره

masoud908

silent-assassin
25-02-2009, 10:56
تیشرت های سلطان هم رسید !

محبوبیت بیش از حد سلطان فروشگاه اینترنتی پارسیان رو بر آن داشته که
محصولی کاملاً اختصاصی برای هواداران این خواننده پر طرفدار مهیا کند . جزئیات بیشتر از زبان خود
فروشگاه :

تی شرت محسن چاوشی محصولی اختصاصی از کامپیوتر پارسیان برای نخستین بار در ایران در اختیار طرافداران محسن چاوشی این هنرمند بزرگ و موفق ایرانی قرار گرفته است.

جنس تی شرت: ۱۰۰٪ کتان - رنگ سفید - تی شرت آستین کوتاه - یقه گرد - نرم و قابل شستشو

این تی شرت هیچگونه حساسیت پوستی را سبب نمی گردد و با رنگهای ضد حساسیت چاپ گردیده است.

- همین کاراست که روز به روز حسودا چشمششون بیشتر میترکه / این کارا فقط برای یه خواننده ایرانی انجام میشه اونم سلطانه و بس

silent-assassin
25-02-2009, 10:56
مثل یک سیبی که از وسط نصف شده

نمی دونم شما هم مثل من هر وقت آهنگ « دلتنگی » رو گوش می دید ، این حس بهتون دست می ده که چقدر این کار شبیه کار « رئیس خوشگلا» هستش . منظورم شعر یا ریتم نیست ........... اون حس و لحن کار رو منظورمه . البته از این موضوع هم نمیشه گذشت که چند ساز مشترک ایرانی هم در این دو کار استفاده شده ! ولی برای من گوش کردن به این دو کار در کنار هم خیلی لذت بخشه و می تونم بگم با حال و هوای کاملا ایرانی و سنتی سر و کار داریم و همیشه به شوخی به دوستانم می گم که آهنگ « دلتنگی » ورژن دوم آهنگ « رئیس خوشگلا » هستش .
محسن و حنجره سنتی :
اگه یادتون باشه محسن عزیز توو این مصاحبه های اخیرش گفت که حنجره ی سنتی خوندن نداره ! اما توو یکی دو تا از کارای « یه شاخه نیلوفر» یه چشمه ای از سنتی خوندن هم اومده .
می تونم برای مثال آهنگ « ناز» رو عنوان کنم که یه تلفیقی هست از سنتی و پاپ البته چاشنی سنتی اون به نظرم بیشتره ... !
اصل کاره سنتی به چهچه زدن و کشیدن کلمات و ادای خاص اونهاست که خودش یه دنیایی داره ولی به نظرم محسن عزیز توو هر کاری ورود کنه با اون صدا و سبک خاص و متفاوتش اثره خودشو می زاره.... پیشنهاد می کنم اینبار آهنگ « ناز » رو با دقت بیشتری گوش کنید و به زوایای پنهان سنتی خوندن محسن دقت کنید مخصوصا به چهچه زدن خاص و مخصوصه محسن در ثانیه های 4:31 تا 4:48 و لذت ببرید .......

تخصص وزارت ارشاد در چهارتا کردن چشم :

دوستان این چیزی که می خوام براتون بگم به موضاعت بالا زیاد ربط نداره ولی چون خیلی برام جالب و البته خنده دار بود گفتم شما هم یه فیضی ( فازی ) ببرید .
شنیدید که می گن ورود به دانشگاهها مثل ورود به یک « قیف برعکس » هستش . بطوری که ورود به اون کاره حضرت فیل هست ولی پس از ورود ، گرفتن مدرک کاره بچه 12 ساله !
نمی دونم چرا عملکرد وزارت ارشاد هم منو یاد قیف برعکس و این حرفا می ندازه !
دلیلمم اینه که دو روز پیش که داشتم شبکه چهارم رو نگاه می کردم دیدم رو تبلیغ « مسابقه ی هنرهای تجمسمی » که وزارت ارشاد اونو برگزار می کنه آهنگ بی کلام « هفته های تلخ من » محسن رو گذاشته بودند . حالا خودتون قضاوت کنید اینهمه مدت محسن برای آهنگاش دنبال مجوز ارشاد بود و اونا هم ناز می کردن و محسن هم نازشون رو می کشید ( حالا این منطقه کیه ؟ بماند ) ......... این روزا که مجوز محسن عزیز صادر شده وزارت محترم ارشاد برای تبلیغات خودش از کارای محسن استفاده می کنه !
نتیجه گیری اخلاقی :
فقط کافیه واسه اولین بار به هر زحمتی که هست مجاز بشی ولی باقیه راه ... حله .
حالا شما بگید ، چه شباهتهای دیگه ای می بینید بین قیف و دانشگاه و وزارت ارشاد !!!

سنگ صبور

MaSoOd
27-02-2009, 23:15
دو روز پیش که داشتم شبکه چهارم رو نگاه می کردم دیدم رو تبلیغ « مسابقه ی هنرهای تجمسمی » که وزارت ارشاد اونو برگزار می کنه آهنگ بی کلام « هفته های تلخ من » محسن رو گذاشته بودند .

دقیقا همین برنامه رو من هم دیدم  

صدای اول اهنگ رو چند ثانیش رو پخش کرد 

این که تعجب نداره تازه اون موقع که مجوز هم نداشت چندتاش پخش میشد :دی 

silent-assassin
28-02-2009, 19:54
نظرسنجی ترانه ماه

امروز ، 11، 12 اسفندماه ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر با شماره تلفن 88747347 تماس بگیرید یا اینکه انتخابتونو به top10_taranehmaah@yahoo.com ایمیل کنید

اگر میخواید ایمیل بفرستید باید این لیست پایینو پر کنید و بفرستید
1-خواننده برگزیده
2-اهنگساز برگزیده
3-تنظیم کننده برگزیده
4-ترانه سرای برگزیده
5-البوم برگزیده
6-پدیده سال
7-قطعه برگزیده :

در مورد قطعه برگزیده با اینکه همه اهنگای البوم محسن عزیز قشنگ بودن ولی فقط دو اهنگ ناز و یه شاخه نیلوفر کاندید شدند که باید به این ها رای بدید

پس از همین امروز شروع کنید به زنگ زدن یا ایمیل

البته محسن عزیز اونقدر طرفدار داره که حتی نصف اونا هم شرکت کنن با اختلاف زیادی اول میشه

silent-assassin
01-03-2009, 07:07
اینم یه نظرسنجی دیگه:

اینجا هم شرکت کنید !

سایت موسیقی ما در پایان هر سال فهرست بهترین‌های موسیقی سال را در بخش‌های مختلف به انتخاب هنرمندان عرصه موسیقی و کاربران سایت انتخاب می‌کند.
شما کاربران گرامی سایت نیز می توانید طبق سوالات و فرمت مشخص شده در زیر این مطلب بهترین‌های خود را برگزینید.

1- بهترین آلبوم موسیقی پاپ سال 1387
2- بهترین آلبوم موسیقی سنتی و کلاسیک سال 1387
3- بهترین آهنگ سال 1387
4- بهترین ترانه (کلام) سال 1387
5- بهترین کنسرت سال 1387
6- پدیده موسیقی سال موسیقی ایران در سال 1387
7- بهترین اتفاق موسیقی ایران در سال 1387

Oracle_Eldorado
04-03-2009, 10:39
ببخشید دوستان جدیدترین آهنگ چاوشی چیه ؟
من خیلی وقته ازش خبر ندارم !

nima_949
04-03-2009, 12:30
هیچی همین آلبوم یه شاخه نیلوفر
یعنی قرار نیست دیگه اینجوری آهنگ بیاد چون مجوز داره
نمیتونه زیر زمینی بخونه بده بیرون

RoYaYeEe_NiIiLi
04-03-2009, 21:19
سلام ببخشید می شه آلوم یه شاخه نیلوفر رو بذارید من دانلود کنم.هر جا می رم خرابه

JEFF_HARDY
04-03-2009, 22:32
هیچی همین آلبوم یه شاخه نیلوفر
یعنی قرار نیست دیگه اینجوری آهنگ بیاد چون مجوز داره
نمیتونه زیر زمینی بخونه بده بیرون

آهنگ هاي زير زمينيش به نظر من بهتر از آهنگهاي جديدشه
چون اون موقع خيلي تلاش مي كرد يه كار خوب و از ته دل بده كه همه بشناسنش
اينجوري ديگه كار هميشگيشو نمي كنه چون مي دونه هرچي بخونه مردم گوش مي دنو ميره دنبال عصارو محمد اصفهاني و ....

hadi665
04-03-2009, 22:53
سلام

دوستان چند روزه پیش از کنسرت محسن چاووشی توی بابلسر ( شهره کناریمون ) شنیده بودم
باور نکرده بودم تا اینکه امروز توی شهرمون تبلیغشو روی دیوار دیدم!!!!!!!!!!

واقعیه مگه ؟
زنگ زدم برای بلیت اما کسی گشی رو بر نداشت یعنی برداشت یه شماره دیگه داد که اون بر نمیداشت !!!!

برای 4 فروردین محسن توی بابلسرو هادی توی خونش باشه !!!!!!!!!!!!!!!!

دوستانی که خبری دارن میشه یه اطلاعی بم بدن
نمیخوام این فرصتو از دست بدم

ممنونم

Mehran
05-03-2009, 12:04
سلام ببخشید می شه آلوم یه شاخه نیلوفر رو بذارید من دانلود کنم.هر جا می رم خرابه

سلام.

دانلود کنید با کیفیت 192

با تشکر مهران ...

Mehran
05-03-2009, 12:10
سلام

دوستان چند روزه پیش از کنسرت محسن چاووشی توی بابلسر ( شهره کناریمون ) شنیده بودم
باور نکرده بودم تا اینکه امروز توی شهرمون تبلیغشو روی دیوار دیدم!!!!!!!!!!

واقعیه مگه ؟
زنگ زدم برای بلیت اما کسی گشی رو بر نداشت یعنی برداشت یه شماره دیگه داد که اون بر نمیداشت !!!!

برای 4 فروردین محسن توی بابلسرو هادی توی خونش باشه !!!!!!!!!!!!!!!!

دوستانی که خبری دارن میشه یه اطلاعی بم بدن
نمیخوام این فرصتو از دست بدم

ممنونم

سلام

هادی جان ، نتیجه تحقیقات :

سوم اسفند کنسرت بزرگ محسن چاووشی
چهارم اسفند هم کنسرت بزرگ رضا صادقی
در شهر توریستی بابلسر (برای رزرو بلیط و کسب اطلاعات بیشتر می تونین بهم پیغام بدین یا با شماره 09370019697 تماس بگیرید ) مکان سالن ورزشی حجاب بابلسر

آغاز سال ۱۳۸۸ با کنسرت های سلطان مشکی پوش و محسن چاوشی

آغاز سال ۱۳۸۸ با کنسرت های سلطان مشکی پوش و محسن چاوشی

۴/۱/۱۳۸۸ محسن چاووشی

۵/۱/۱۳۸۸ رضا صادقی

مکان : سالن ۲۵۰۰ نفری بابلسر

زمان بلیط فروشی : ۲۵/۱۱/۱۳۸۷ الی ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ اداره ارشاد شهرستان های قائم شهر - بابل - بابلسر - آمل - ساری و حومه

با سلام
متاسفانه دوباره شاهد اعلام خبر كنسرت دروغيني با حضور محسن چاووشي در
شهر بابلسر بوديم همچنان هم اين سودجويي ها از نام محسن چاووشي در اينگونه
برنامه ها ادامه دارد و همانطور كه قبلا هم بارها اعلام شده محسن چاووشي
هيچ كنسرتي در هيچ كجا نخواهد داشت و بدون شك روزي كه قرار بر اجراي كنسرتي
باشد در سايت هواداران و سايت رسمي اعلام خواهد شد از شما عزيزان تقاضا داريم تا
با اطلاع رساني به ديگران جلوي حمايت از اين سودجويان و ديگر سودجويان را بگيريد

با تشکر مهران ...

hadi665
05-03-2009, 13:54
e یعنی انقدر تابلو !!!!!!!

من پوسترشو توی شهرمون ( قائمشهر ) دیدم اون وقت یعنی الکی بوده !!!!!

عجبا !!!

ممنون دوست عزیز