PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سامی یوسف،خواننده ای انقلاب کننده!!!!

amin_metal1370
25-02-2007, 14:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سامی یوسف (sami yusuf) در ماه جولای ۱۹۸۰ از خانواده ای ایرانی آذری الاصل بدنیا آمد. اما او به همراه خانواده اش به انگلستان رفت و در آنجا نوجوانی و جوانی اش را سپری کرد. و ساکن لندن شد . او که از همان ابتدا به موسیقی علاقه داشت در ۱۸ سالگی به مدرسه موسیقی لندن Royal Academi of Music رفت و در آنجا با تحصیلات آکادمیک موسیقی آشنا شد. او تا کنون ۲ آلبوم روانه بازار کرده به نامهای : ( المعلم ) و (امت من ) و اولین کنسرت موسیقی اش را در مصر برپاکرد که بعد از استقبال وسیع از آن برنامه به کشورهای زیادی از جمله آلمان ترکیه هند و... برای اجرای برنامه دعوت شده ...
او تا به حال با آمیختن موسیقی اصیل شرقی با نواهای کلاسیک غربی و اشعاری که اکثرا در وصف پیامبر اسلام و دین اسلام است مخاطبین بسیاری را جذب کرده و از ویژگی های دیگر کار های او این است که هم به زبان انگلیسی و هم عربی کارهایش را می خواند .
آموزش موسيقي را از سن کم توسط پدر ـ که موسيقيدان، نوازنده و شاعري مشهور بود ـ آغاز نمود و پس ازتسلط بر چند ساز، موسيقي را به صورت آکادميک ابتدا در دانشگاه منچستر و سپس در معتبرترين مؤسسات موسيقي لندن و پس از دريافت بورس تحصيلي در 18 سالگي تحت نظر مشهورترين موسيقيدان‌هاي «مدرسه سلطنتي موسيقي لندن» فرا گرفته است. گرچه سامي از سه سالگي در لندن بزرگ شده اما ريشه‌‌هاي شرقي‌اش (او در يک خانواده ايراني آذربايجاني الاصل به دنيا آمده است) در ساخت ملودي‌ها، آهنگ‌ها و نماهنگ‌‌هايش کاملاً مؤثر بوده است. هوش سرشار سامي و فهم عميق او در تئوري موسيقي و نوازندگي، زمينه‌اي شد تا بتواند فرهنگ‌‌هاي مختلف موسيقي كلاسيك غربي تا موسيقي مقامي خاورميانه اعم از عربي و ايراني و صوفي)، تركي، آواز‌هاي فارسي، آذري، هندي و پاكستاني و حتي ملودي‌‌هاي افغاني را ياد بگيرد.
اين جوان 26 ساله انگليسي، در 23 سالگي (2003) آلبوم اول زيبايش، «المعلم» را به بازار‌هاي جهاني عرضه كرد که شکلي مدرن‌تر و بسيار جذاب تر از همان تواشيح خودمان است به زبان‌‌هاي انگليسي و عربي. اهل فن مي‌گويند که اين آلبوم، انقلابي در اناشيد انگليسي بوده است. بعد از كت استيونس (يوسف اسلام)، خواننده مسلمان بريتانيايي، حالا نوبت به سامي يوسف رسيده است كه آواز‌‌هاي اسلامي‌اش به صدر جدول فروش آلبوم‌‌هاي اروپا و آمريكا برسد؛ فراموش نکنيد که موسيقي پاپ در اين کشور‌ها براي خودش بروبيايي دارد. بسياري به محض اينكه صداي مسحورکننده‌اش را شنيدند به خريدن آلبوم‌‌هايش روي آوردند تا جايي كه تعداد فروش آن در روز اول به طور متوسط به 40 نسخه در هر فروشگاه رسيد. يكي از معتبرترين روزنامه‌‌هاي اروپا در خصوص آلبوم او نوشته است «آثار اين هنرمند به قدري زيباست كه قلب‌‌ها را تسخير مي‌كند». در كشور‌هاي عربي البته استقبال نسبتاً بيشتري نسبت به آلبوم سامي يوسف شد. درست همزمان با حلول ماه مبارك رمضان در يكي از كشور‌هاي عربي تعداد فروش متوسط آلبوم وي در هر فروشگاه به۷۵۰ نسخه رسيد. سامي توانست در مدت يك سال تحول عظيمي در عالم موسيقي و سرود ديني ايجاد كند. اولين آلبومش جزو پرفروش‌ترين‌‌هاي خاورميانه و اروپا شد. نماهنگ «المعلم» به مدت 21 هفته در مصر و 12 هفته در ترکيه در صدر جدول آلبوم‌‌هاي پر فروش بوده است.
در سال 2005 آلبوم عالي‌اش «امت من» را، در ميان استقبال بي نظير مردم، با مضاميني و اشعاري قوي و غالباً اجتماعي، آرمان‌گرايانه، معترض و عدالت‌خواهانه منتشر نمود. همين ويژگي است که سامي يوسف را از بسياري از خواننده‌‌هاي مسلمان جهان ـ که متأسفانه تنها از اسلام يک دين سکولار شبهه مسيحي (مسيحيت تحريف شده منظور است) و نعوذ با… خدا و پيامبر را يک چهره ليبرال معرفي مي‌کنند ـ متمايز مي‌کند. اگر به نام آلبوم آخر ـ که آهنگ آغازينش در ابتدا ذکر شده بود ـ يا به نام مؤسسه سامي يوسف «Awaking» (به معناي بيداري) نيز دقت کنيم، شايد مفهوم «بيداري اسلامي» در ذهنمان تداعي شود. ملودي محلي کشور‌هاي گوناگون، انواع سبک‌‌هاي موسيقايي و شش زبان که در اين آلبوم از آن‌ها استفاده شده است، شاهدي ديگر بر اين مدعاست.
(ما ایرانی ها باید از این جوان یاد بگیریم)
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mss_sdt
25-02-2007, 19:39
دستت درد نکنه.;)
واقعا آلبومهای قشنگی داره. در عینی حال که پر محتوی هست ،بسیار زیبا و جذاب هستش.

amin_metal1370
25-02-2007, 20:55
دستت درد نکنه.;)
واقعا آلبومهای قشنگی داره. در عینی حال که پر محتوی هست ،بسیار زیبا و جذاب هستش.
خواهش می کنم دوست عزیز.کاملاً باهات موافقم

saviss
26-02-2007, 21:26
- ۷ اسفند ۸۵ كنكاش در شجره‌نامه خواننده مشهور جهان اسلام

سامی یوسف فرزند بابک رادمنش!

مجید رئوفی- این كه چرا «سامی یوسف» بر اصلیت ایرانی خود اصرار ندارد، بیشتر به این جهت است كه او قصد دارد ستاره موسیقی مذهبی جهان اسلام باشد. سامی متولد تهران است، نسب آذری دارد و عربی می‌خواند، كه معجونی تمام عیار برای محبوبیت او در كشورهای شیعه و سنی است. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره این خواننده می خوانید.

سامی

«هیجان زده‌ام، انتظار چنین خوشامدگویی عظیمی را نداشتم. من 26 ساله‌ام و این اولین دیدارم از آذربایجان است. دو پدربزرگ من اهل باكو هستند. آن ها به تبریز مهاجرت كردند و البته من در سال 1980 در تهران متولد شدم. بعد اما به انگلستان مهاجرت كردیم و من آنجا بزرگ شدم...»

این چند جمله، بخشی از حرف‌های سامی یوسف ستاره این روزهای موسیقی اسلامی در جمع خبرنگاران باكویی است. این چندمین بار است كه سامی یوسف درباره تولدش در تهران صحبت می‌كند. از همان زمان كه آلبوم اولش را منتشر كرد، درباره پارسی بودنش صحبت كرده بود، اما هر چه جلوتر رفت سعی كرد آذری بودنش را پررنگ‌تر كرده و كمتر درباره ایرانی بودنش صحبت كند. اما این بار و در میان خود آذری‌ها اعلام كرد كه ایرانی است و متولد تهران. مساله‌ای كه در سایت‌ها و رسانه‌های آذربایجان به شدت مورد توجه قرار گرفت. او در ادامه تور جهانی‌اش كه به منظور ایجاد جو همدلی میان مسلمانان جهان انجام شد، پس از برگزاری كنسرت‌هایی در آمریكا، آلمان، بریتانیا، مصر، سودان، كویت، عربستان، فرانسه، آلمان، هلند و... به آذربایجان رفته بود تا در استادیوم حیدر علی اف برای هواداران پرتعدادش بخواند.

شناسنامه

نام سامی یوسف در واقع «سیامك رادمنش» است كه ممكن است اسم آشنایی باشد. سامی یوسف بارها در مصاحبه و بیوگرافی‌های مختلف از پدرش گفته كه یك موزیسین و شاعر مشهور است، اما اصلا به نام او اشاره نكرد و البته در گفت‌وگو با رسانه‌های مصری در مقابل سوالات خبرنگاران مقاومت كرده و چیزی از پدرش نگفته: «خواهش می‌كنم درباره پدرم نپرسید.»

پدر سیامك رادمنش، آهنگساز، ترانه‌سرا و موزیسین مشهور ایرانی مقیم انگلستان است؛ «بابك رادمنش» كه بارها نامش را شنیده‌ایم و آهنگ‌هایش را گوش كرده‌ایم. بابك رادمنش، بیش از همه با آلبومی به نام «پیروزی» میان جوانان مطرح شد. او، آلبومی با این نام با صدای «امید» خواننده ساكن آمریكا تهیه و تولید كرد و آهنگ‌ها و تنظیم‌های جدیدی را وارد موسیقی پاپ خارج از كشور كرد؛ تنظیم‌هایی به سبك تنظیم‌های مدرن تركی كه بین جوانان ایرانی هم حسابی جایش را باز كرد. او به جای گفتن شعر بر روی ملودی آهنگ‌های تركی و عربی- كاری كه میان خوانندگان آن‌ور آب‌ كاملا طبیعی شده است- از تنوع تنظیمات و سازبندی آن ها استفاده كرد و موفق شد سبك جدیدی را وارد بازار كوچك موسیقی پاپ ایرانی خارج از كشور كند. پس از امید، خوانندگان دیگری همچون «رضا معین» و «جمشید» خواننده كرد، با این سبك و با كمك بابك رادمنش آثاری را تهیه كردند.

بابك رادمنش علاوه بر آن كه ملودی می‌ساخت و تنظیم می‌كرد، شعر و ترانه‌هایی را هم برای خوانندگان مختلف می‌گفت و ترانه‌هایی كه بیشتر در آن ها از تم‌های مذهبی، عرفانی و عشق به وطن استفاده می‌كرد. ترانه‌هایی مثل «وطن» با صدای خواننده جوان «پویا» با این مطلع: «وطن، وطن زمزمه هر روز و هر شب من/ نام وطن،‌ قشنگ‌ترین اسم روی لب من»

یا «ترك غربت» با صدای جمشید، با احساسات وطن دوستانه. ترانه‌های «مهتاب عشق» و «خاكی» با مایه‌های عرفانی و ترانه «گل مولا» با صدای «جهان» درباره عشق به حضرت علی (ع). ترانه «مناجات» - سامی یوسف هم ترانه‌ای با نام مناجات دارد- هم به زودی منتشر خواهد شد تا دغدغه‌های مذهبی بابك رادمنش را بیش از پیش نمایش دهد.

در تمام این سال‌های حضور رادمنش در خارج از كشور، او اصلا به لس‌آنجلس نرفت و در مقابل تمام دعوت‌ها و پیشنهادات‌ مقاومت كرد. دلیلش را هم تحصیل دو فرزندنش در رشته موسیقی در رویال آكادمی لندن عنوان می‌كرد. دو فرزند او یكی سیامك و دیگری بابك- او بعدا نامش را «بارون» گذاشت و با این نام به فعالیت‌های هنری پرداخت - هر دو جزو همكاران پدر در بدو كار بودند. تنظیمات ترنس سیامك بر روی ترانه‌هایی همچون «فاصله» با این مطلع: «چینی نازك دلامون/ از غم فاصله شكسته» كه به دو زبان انگلیسی و فارسی خوانده می‌شد، جزو اولین تنظیم‌های موسیقی ترنس فارسی بودند. آن هم در سن 20 سالگی.

اما بارون همكاری با پدر را ادامه داد و تمام تنظیم‌های جدید آثار بابك رادمنش را او انجام می‌دهد. سیامك اما به سمت موسیقی اسلامی رفت و چهار سال پیش اولین آلبومش به نام «المعلم» را به بازار ارائه كرد كه با استقبال بسیار گسترده‌ای روبه‌رو شد. این موفقیت راه را برای كنسرت‌های مختلف و ادامه این مسیر هموار كرد. دو سال گذشت تا آلبوم دوم او به نام «امت من» به بازار عرضه شود. آلبومی كه با آلبوم قبل زمین تا آسمان متفاوت بود. اگر آلبوم قبلی بیشتر بر روی اناشید و نواهای مذهبی استوار بود و موسیقی چندان در آن پررنگ نبود، اما آلبوم «امت من» بر پایه ملودی‌های مشهور ایرانی ساخته و بر روی آن ها كلام مذهبی قرار داده شد. او در لیبل این آلبوم از پدرش و بارون تشكر ویژه كرده است. ترانه «عید» بر روی ملودی «منتظرت بودم» (آهنگی با صدای داریوش رفیعی) ساخته شد. «حسبی ربی» كه با تبلیغات بسیار و كلیپ پرزرق و برق و خوش آب و رنگی ساخته شد، از ملودی «ملاممد جان» كه یك ملودی فولكور خراسان - و نه یك ملودی افغانی- است، نشات گرفت و آهنگ «مناجات» هم كه متعلق به مرحوم علی تجویدی است.

ترانه «غار حرا» هم بر روی ملودی «ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته» ساخته شد كه یك سرود حماسی درباره آزادسازی خرمشهر است. اما نكته جالبی كه می‌توان درباره یكی از این آهنگ‌های انقلابی گفت مربوط به آهنگ «خلبانان» است. همان ترانه معروفی كه مطلعش این بود: «فرشته حق یارت باد/ الله نگه‌دارت باد»

بابك رادمنش با نام اصلی «فیروز برنجان» ترانه سرای بخش تركی این آهنگ‌ انقلابی و آهنگساز آن است كه با صدای «جمشید نجفی» در خاطره میلیون‌ها ایرانی ماندگار شده.

اما اگر بدانید فیروز برنجان، برای كدام فیلم سینمایی آهنگ ساخته، شاخ در می‌آورید؛ فیروز برنجان یا همان بابك رادمنش خودمان، آهنگساز فیلم «توبه نصوح» اثر محسن مخملباف است كه در سال 1361 ساخته شد. فیلمی كه خواننده‌اش هم «حسام الدین سراج» بود.

سیاست و اسلام

یك جای این نوشته گفتیم كه نام یكی از دو برادر موزیسن رادمنش، بابك است. شاید با خودتان بگویید چگونه می‌شود هم اسم پسر، بابك باشد و هم اسم پدر. در واقع نام اصلی بابك رادمنش، فیروز برنجام است. مجله «بورهام وود تایمز» در مطلبی درباره یك مساله حقوقی كه آهنگساز معروف ایرانی بابك رادمنش درگیرش بود، نوشته نام اصلی او، فیروز برنجان است؛ یعنی نام رسمی او كه در پاسپورتش قید شده است. اما به هر حال نام هنری شناخته شده برنجان، بابك رادمنش است.

بابك رادمنش از آن دسته آهنگسازان مشهوری است كه هیچ فیلم یا عكسی از او منتشر نشده و با وجود درخواست‌های فراوان، تاكنون با انجام مصاحبه و عكاسی به شدت مخالفت كرده است. در سوی دیگر ماجرا، سامی یوسف، از تبلیغات رسانه‌ای به خوبی استفاده كرده و با بزرگترین تلویزیون‌ها و مجلات دنیا مصاحبه‌های اختصاصی انجام داده است. مصاحبه ویژه او با تلویزیون CNN و مطلبی كه مجله تایم از او و كنسرتش تهیه كرد باعث شهرت افزون‌تر او در خارج از مرزهای كشورهای مسلمان شد.

حتی عدم صدور ویزا از سوی ایالات متحده، برای ورود به خاك این كشور می‌رفت كه با یك جنجال رسانه‌ای همراه شود اما بالاخره او مجوز حضور در آمریكا و برگزاری كنسرت برای مسلمانان این كشور را دریافت كرد و موفق شد با مهم‌ترین رسانه‌های این كشور هم گفت‌وگو كند.

او در كنسرت لس‌آنجلس، از پیروزی بزرگ اسلام گفت: «طلوع نزدیك است.» آن روزها حملات اسرائیل به جنوب لبنان آغاز شده بود و سامی یوسف حمایت خود را از كودكان و آوارگان لبنانی، آن هم در خاك آمریكا اعلام كرد.

اما یكی از مهمترین واكنش‌ها به اظهارنظرها و اقدامات سامی یوسف از سوی سفارت بریتانیا در یمن شكل گرفت؛ سامی یوسف در بخش پایانی تور جهانی خود به یمن سفر كرده بود. او با چفیه فلسطینی - كه به نوعی نماد حماس است- در كنفرانس مطبوعاتی‌اش ظاهر شد كه سفارت انگلیس نسبت به این مساله واكنش شدیدی نشان داد. آن ها از دولت یمن خواستند تا كنسرت سامی را در این كشور لغو كند. اما نهایتا این كنسرت با تاخیر و در تاریخ 4 دسامبر در تالار المدینیه صنعا و در حضور دو هزار نفر از هواداران سامی با شور و حال خاصی برگزار شد. حدود 1200 نفر از حاضران در این كنسرت، زنان و كودكان یمنی بودند كه عشق و علاقه‌شان به خواننده محبوبشان را با صدا كردن مداوم نام او نشان می‌دادند. او همان‌جا به هوادارانش اعلام كرد كه آلبوم جدیدش را یك سال و نیم دیگر به بازار ارائه خواهد كرد. اما او در این مدت بیكار نمی‌نشیند و در ایام فراغت از اجراهای زنده، سینگل‌هایی را اجرا و عرضه خواهد كرد و البته برای آهنگ‌هایش ویدئوهای عالی دیگری هم خواهد ساخت.

عرب، تركی و ایرانی

قرار بود كه او كلیپ «مادر» به زبان فارسی‌اش را هم به زودی در وب‌سایتش قرار دهد و آن را برای پخش به شبكه‌های مختلف بسپارد. اما این خبر را از روی وب‌سایتش برداشت و به جای لینك مادر با ورژن فارسی، لینك آهنگ مناجات را قرار داد. یكی از كسانی كه ویدئوی فارسی مادر را شنیده به لحن عالی و موثر سامی در این آهنگ اشاره می‌كند. او به خوبی فارسی می‌خواند و نشان می‌دهد كه یك فارس مادرزاد است. تدوین كلیپ این آهنگ ماه‌هاست كه انجام شده اما مشخص نیست به چه دلیلی سامی یوسف از انتشار آن خودداری كرده است.

ولی اجرای زنده آهنگ‌های جدید او در وبلاگ هواداران سامی یوسف موجود است. او در آهنگ «فلسطین» می‌خواند: she's myhappines, my soul, my deathandmylife/ my heart, my love, Palestine

اگر این آهنگ را بشنوید طبق معمول ملودی آن را آشنا می‌یابید. سامی، این ترانه را بر روی آهنگ معروف تركی ایرانی «آیریلق» خوانده. آیریلق در زبان تركی به معنای «جدایی» است و خوانندگان مختلفی از جمله فرشید امین این ترانه را اجرا كرده‌اند.

سامی همچنین در كنسرت اسكندریه با حمایت از مقاومت مردم جنوب لبنان ترانه جدیدش به نام we will never submit را اجرا كرد. او عنوان این كنسرتش را «با هم برای شكستن محاصره» گذاشته بود. او در كنسرت یمن، همچنین از دو ترانه جدید گفت كه قصد دارد در اولین فرصت آن ها را منتشر كند. یك ترانه درباره توهین به پیامبر با انتشار كاریكاتورهای موهن در روزنامه دانماركی و دیگری آهنگی درباره تجاوز اسرائیل به فلسطین.

به نظر می‌رسد كه سامی قصد دارد از نفوذ و تاثیرش در میان مسلمانان و رسانه‌های دنیا به نفع مسائل دنیای اسلام استفاده كند. جالب این جاست كه او هنرمندی است كه قائل به اینترناسیونالیسم اسلامی است. كسی كه در كنفرانس مطبوعاتی‌اش در آذربایجان گفته بود: «موسیقی آذری و موسیقی مقامی را خیلی دوست دارم. اغلب آهنگ‌های من، مذهبی‌اند و به نظر من موسیقی‌های محلی و مقامی خیلی شبیه موسیقی‌های مذهبی هستند. به زودی زود آهنگ‌هایی به زبان تركی آذری خواهم خواند. من به غدیر حاجی بایوف و فكرت امیروف موزیسین‌های آذری علاقه ویژه‌ای دارم.»

سامی به زبان‌های عربی، انگلیسی، تركی و هندی آهنگ‌هایی اجرا كرده و قرار است موزیك آذری هم اجرا كند. گرچه خبرهای مربوط به آهنگ‌های فارسی‌اش را از روی وب‌سایتش برداشته است و مشخص نیست كه بالاخره او كی با سرزمین مادری‌ و هواداران ایرانی‌اش ارتباط برقرار می‌كند؟

به نقل از ماهنامه «نسیم هراز»، شماره 16
معرف:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shamim24
26-02-2007, 23:44
دوستان از مطالب جالبتون بسیار ممنون...من یک بار از شبکه رادیویی سراسری شنیده بودم که مجری برنامه بعد از شعری از سامی یوسف اشاره به ایرانی الاصل بودن او کرده بود اما چون بعد از اون دیگه هیچ جایی نشنیدم فکر کردم احتمالا درست نبوده...واقعا لحن بسیار آروم و مهربونی داره...و برای خوندن یه شعر مذهبی خیلی تاثیر گذاره..و این مساله برای شعر اسلامی و تبلیغ اسلام در جاهای دیگه واقعا مثبته...خصوصا که غربیها تعصب خاصی رو موسیقی دارن و خیلی ازش تاثیر می گیرن و خیلی از مطالبشونو از طریق موسیقی عنوان می کنن...و شنیدم که افراد بسیاری با شنیدن آهنگاش مسلمان شدند..و واقعا هم تا قبل از اون همچین سبکی نداشتیم...ان شا ء ا.. موفق باشه....من که خیلی خوشحال شدم و افتخار می کنم که ایرانیه

divoonejoon
27-02-2007, 12:31
کسی که اصالتش رو بخواد پنهان کنه ...یا از بر زبون اوردن اون ابا کنه...به نظر من ادم بی ریشه ایه... در ضمن من اصلا صداش رو دوس ندارم...دوس داره صدای خودشو مثل صدای زنا نازک بکنه...

«سامی یوسف» بر اصلیت ایرانی خود اصرار ندارد،

سعی كرد آذری بودنش را پررنگ‌تر كرده و كمتر درباره ایرانی بودنش صحبت كند

گرچه خبرهای مربوط به آهنگ‌های فارسی‌اش را از روی وب‌سایتش برداشته است و مشخص نیست كه بالاخره او كی با سرزمین مادری‌ و هواداران ایرانی‌اش ارتباط برقرار می‌كند؟
این آدم نمیدونه آذری ها جزو ایرونی های اصیلن؟؟؟اصلا من که شرمم بیاد اسمشو بزارم ایرانی...آدم بی ریشه شاخ و دم نمیخواد

shamim24
27-02-2007, 12:58
بنظر من کاری که سامی یوسف داره انجام میده(بیان مفاهیم اسلامی در قالب موسیقی و شعر)یک هدف خیلی مقدس و بزرگیه و فراتر از این هست که بخواد متعصبانه روی ایرانی بودنش تاکید کنه و در راستای این هدف واقعا هم مهم نیست که کسی که این مطالب رو می گه اهل کجا باشه...حتی در حال حاضر با توجه به جهت گیریهای منفی ای که تقریبا علیه ایران در همه جا وجود داره چه بسا بیان این مطلب که او یک ایرانیه بعضا به ضررش تموم شه و نتونه اونو به هدفش برسونه چون مطمئنا اون هدفش بیان شعر ایرانی یا موسیقی ایرانی بطور خاص نیست بلکه اشاعه فرهنگ و دین اسلامی از طریق موسیقیه....ولی کلا بنظر من وقتی خیلی معروف شد و به اونجایی که میخواست رسید از اون به بعد باید رو ایرانی بودنش تاکید کنه...

divoonejoon
27-02-2007, 13:05
بنظر من کاری که سامی یوسف داره انجام میده(بیان مفاهیم اسلامی در قالب موسیقی و شعر)یک هدف خیلی مقدس و بزرگیه و فراتر از این هست که بخواد متعصبانه روی ایرانی بودنش تاکید کنه و در راستای این هدف واقعا هم مهم نیست که کسی که این مطالب رو می گه اهل کجا باشه...حتی در حال حاضر با توجه به جهت گیریهای منفی ای که تقریبا علیه ایران در همه جا وجود داره چه بسا بیان این مطلب که او یک ایرانیه بعضا به ضررش تموم شه و نتونه اونو به هدفش برسونه چون مطمئنا اون هدفش بیان شعر ایرانی یا موسیقی ایرانی بطور خاص نیست بلکه اشاعه فرهنگ و دین اسلامی از طریق موسیقیه....ولی کلا بنظر من وقتی خیلی معروف شد و به اونجایی که میخواست رسید از اون به بعد باید رو ایرانی بودنش تاکید کنه...

فعلا که متعصبانه داره رو مسلمون بودنش تکیه میکنه... ولی یادش باید بمونه که اول اون 1 ایرونیه بعدا یک مسلمون و باید خدا رو شکر کنه که تو ایران دنیا اومده ...نه تو جزیره آدم خوارا....

اون هر منظوریم بخواد تو آهنگاش مطرح کنه ربطی به اصلیتش نداره و به این میگن بازار گرمی که ایرانی بودنش رو پنهان کنه تا فروش آلبوم هاش و تعداد کنسرت هاش خدای نکرده خدای نکرده !!!!!!به خاطر ایرانی بودنش کم نشه...به این نمیگن آدمی با یک هدف مقدس به این میگن وطن فروش.

shamim24
27-02-2007, 17:56
نظر شما هم محترمه...به هر حال هر کس نظری داره...حالا بهتره قضیه رو سیاسیش نکنیم...اون هم ممکنه هر دلیلی داشته باشه که اصلا ما ندونیم..و حتی عاشق ایران باشه که مطمئنا هست و به دلایلی سکوت می کنه...در هر صورت مهم آهنگاشه که خیلی قشنگن که بحث اصلی در بخش موسیقی باید این باشه...:happy:

divoonejoon
27-02-2007, 18:01
بله حق با شماست!!! انجمن موسیقی رو میشه اسلامی کرد ولی وقتی حرف میهن شه بحث سیاسی میشه!!!!

بیان مفاهیم اسلامی در قالب موسیقی و شعر)یک هدف خیلی مقدس و بزرگیه و فراتر از این هست که بخواد متعصبانه روی ایرانی بودنش تاکید کنه و در راستای این هدف واقعا هم مهم نیست که کسی که این مطالب رو می گه اهل کجا باشه

این حرفای شما که اصلا و به هیچ عنوان سیاسی نیست!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد صداش هم گفتم که ....بیش از اندازه صداش رو زنانه جلوه میده و این زیاد خوب نیست ...

mss_sdt
28-02-2007, 13:06
نظر شما هم محترمه...به هر حال هر کس نظری داره...حالا بهتره قضیه رو سیاسیش نکنیم...اون هم ممکنه هر دلیلی داشته باشه که اصلا ما ندونیم..و حتی عاشق ایران باشه که مطمئنا هست و به دلایلی سکوت می کنه...در هر صورت مهم آهنگاشه که خیلی قشنگن که بحث اصلی در بخش موسیقی باید این باشه...:happy:

دوست عزیز حرف شما درسته ولی چون نگفته که ایرانی هستش ، دلیل نمیشه که بقیه چیزهایی که در این مورد میگن به ایشون نسبت بدیم، وقتی این انتقادات درسته که ایشون تکذیب کنند که ایرانی هستند ، ولی وقتی در این زمینه صحبت نکردند دلیل نمیشه که وطن فروش و... باشند.
بهتره که دیگه در این مورد بحث نکنیم ، چون دوست عزیزمون (دیوونه جون) اسلام و دین رو قبول نداره ، با هر چیزی که یه ذره به اسلام مرتبط میشه ،مخالفت میکنند و تلاش میکنند که یه جوری اون قضیه رو رو خطشه دار کنند و اون قضیه رو بی اهمیت و یا مخالف با یکسری مسائل (وطن پرستانه) جلوه بدند، به همین دلیل سعی میکنن با این خواننده خوش صدا مخالفت کنند و از ایشون ایراد بگیرند و ایشون را .... جلوه بدند
البته نظرات ایشون قابل احترامه .
به هر حال سامی یوسف یک خواننده خوش صدا است که کلیپهاش بسیار پر محتوا و پر طرفداره ، مخصوصا تو کشورهای غربی;)

divoonejoon
28-02-2007, 14:02
خود گویی و خود خندی.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_metal1370
28-02-2007, 20:09
ای بابا ول کنید این حرف ها رو...این تاپیک برای طرفداران موسیقی اسلامی و سامی یوسف زده شده.دو.ستانی که با هر یک از این دو مشکل دارند با اینکه نظر و عقیده شون کاملاً مورد احترام هست ولی حق جو سازی و انحزاف تاپیک رو ندارن(روی سخنم با همه این عزیزان هست و به فرد خاصی اشاره نمی کنم).البته انتقادهای همه دوستان محترمه و این حق اون هاست که انتقاد کنند ولی جو سازی نه!
با تشکر از همه دوستان که مسائل فوق رو رعایت می کنند.

mss_sdt
01-03-2007, 10:41
ای بابا ول کنید این حرف ها رو...این تاپیک برای طرفداران موسیقی اسلامی و سامی یوسف زده شده.دو.ستانی که با هر یک از این دو مشکل دارند با اینکه نظر و عقیده شون کاملاً مورد احترام هست ولی حق جو سازی و انحزاف تاپیک رو ندارن(روی سخنم با همه این عزیزان هست و به فرد خاصی اشاره نمی کنم).البته انتقادهای همه دوستان محترمه و این حق اون هاست که انتقاد کنند ولی جو سازی نه!
با تشکر از همه دوستان که مسائل فوق رو رعایت می کنند.

اگر من جو سازی کردم:sad: شرمندم.;)

amin_metal1370
01-03-2007, 16:39
اگر من جو سازی کردم:sad: شرمندم.;)
دوست عزیز من به فرد خاصی اشاره نکردم و کلی گفتم که همه دوستان متوجه بشن.

amin_metal1370
01-03-2007, 18:45
منظور ایشون من بودم ...بقیه دوستان خودشون رو ناراحت نکنن.
ای بابا دوست عزیز من این مطلب رو به عنوان یک اطلاعیه تاپیک نوشتم اون نه اول پستم هم به معنای نفی کننده مطلبی بود که ایشون اشاره کردن.شما که یکی از بهترین کاربر های پی سی ورلد هستید و من با شما هیچ مشکلی ندارم(اگر شما با من مشکل دارید اون دیگه یک بحث دیگه است)من این تاپیک رو زدم تا دوستان(چه موافق و چه مخالف)با سامی یوسف آشنا بشن نه برای اینکه بحث های مذهبی توش بشه.من پستم رو ویرایش کردم و اون نه رو از اولش برداشتم شما هم اگر امکانش هست ویرایش کنید تا سوتفاهم ها برطرف بشه.
موفق و پیروز باشید

divoonejoon
01-03-2007, 18:51
من پستم رو پاک کردم تا سوتفاهم حل شه...

amin_metal1370
01-03-2007, 19:02
من پستم رو پاک کردم تا سوتفاهم حل شه...
دوست عزیز اگر از دست من ناراحت هستید از شما پوزش می خوام من رو ببخشید.

Bl@sTeR
17-04-2007, 12:55
به نظر من جاي شكرش باقيه
بالاخره يكي پيدا شد رو دين خودش پافشاري كنه
ولي چرا ديگگه ايروني بودن خودشو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا يه سوال چرا سامي ايران نمياد برنامه اجرا كنه ؟
كسي دعوت نميكنه9 يا دخواه مدخواه داره
من از پشت همين تريبون به سامي عزيز اعلام ميكنم!!!!!!! اگه مورد دوميه عكس طرفم بده خودم براش سبيل بكشم
در ضمن اون عزيزي كه گفت آذري ها جز ايروني هاي اصيلن بد جوري بهمن حال دا د