PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تقاضاي كمك از حرفه اي هاي انجمن! (ایجاد قطره باران روی فیلم)

online-amir
25-02-2007, 11:50
دوستان سلام.

من توي آموزشگاه يه كليپ از يكي از بچه ها كه درست كرده بود ديدم. در قسمتي از اين كليپ قطرات آب روي يه تصوير شروع به ريختن ميكنه. تصوير همان بك گراند معروف ويندوز XP يا همون Bils بود.
چطور اين كار را ميتوان كرد.

توجه : نرم افزار Adobe Premier Pro 1.5 با اين برنامه كار ميكنيم.

online-amir
26-02-2007, 08:33
كسي حرفي براي گفتن نداره؟! يه حرفهايي ميخوام بزنم...ولي يه مدت ديگه اي خواهم زد. در مورد همين انجمن هستش. توي انتقادات و پيشنهادات دادم ولي نذاشتند....! بگذريم...!

mixer.pro.j
26-02-2007, 09:43
دوست عزيز اين كار روشهاي زيادي داره كه راحت ترين اون اينه كه شما ابتدا توي 3d max قطره هاي اب رو با همون زاويه و با پس زمينه ي ابي يا سبز بسازي . بعد عكست رو همراه با كليپ قطره هاي اب وارد پريمير مي كني و زاويه ي عكست رو بوسيله ي transform توي صحنه تنظيم مي كني و بعد كليپ قطره ها رو با اون تركيب مي كني و از كروماكي هم استفاده مي كني تا زمينه ي ابي كليپ قطره از بين بره از wave هم مي توني براي ايجاد موج بر روي تصويرت استفاده كني تا برخورد قطره ها با عكست رو واقعي نشون بدي
اگه يه تصوير از اون كليپ بتوني اينجا قرار بدي دقيق تر مي تونم راهنماييت كنم

animeditor
26-02-2007, 21:58
سلام جمیعاً

ممنون از توضیح آقا جواد عزیز.
------------
واسه این کار، سه تا روش می تونم بگم:

1- به احتمال زیاد، اون دوستتون از این کلیپ های تصویری آماده استفاده کرده. البته با "پروژه های آماده" که توی برنامه های عروسی استفاده می کنن فرق می کنه.
کلیپ های تصویری آماده، تصاویر عمومی و خنثایی هستن که توی بازار می تونی پیدا کنی.
ما واسه کارهامون چند تا از اون ها رو خریدیم. توی اون CDها تصاویر ابر و آب و شلوغی شهر و طبیعت و خلاصه از این جور چیزها بود.
یه تصویر آب هم بود که یه قطره آب، روی آب راکد(صاف) می افتاد و موج درست می کرد. زمینه این فیلم هم آبی بود و خیلی راحت می شد روی هر تصویری انداخت.
به احتمال زیاد، دوستتون از این استفاده کرده.

2- توی برنامه پریمیر که این فیلتر رو نداره ولی توی Liquid یه فیلتر به اسم Water Wave هست که دقیقاً همین موج رو با تنظیمات عالی می شه درست کرد. البته اون قطره رو باهاس جای دیگه درست کنی؛ یه عکس یا یه انیمیشن.
افتر افکت هم که با پلاگین، همه کار می کنه.

3- عکس یا تصویرت رو ببری توی برنامه هایی مثل 3Dmax و این موج رو بسازی.

من بیشتر احتمال می دم که همون روش اول درست تره.

------------
امیر جون!
به عنوان یه دوست، می خوام چند تا مطلب بگم که به درد بقیه هم می خوره.

این انجمن با بقیه انجمن ها فرق می کنه؛ چه فرقی؟!
کار مونتاژ، حجیم ترین (از لحاظ ظرفیت اطلاعات) و گسترده ترین (از لحاظ شاخه های فرعی و سلیقه ها و روش های کاری) انجمنیه که توی هر فروم کامپیوتری قرار داده می شه. یعنی چی؟!
مثلاً خود شما ...
چرا یه عکس از تصویر مورد نظرت توی تاپیک نذاشتی؟ اگر هم می ذاشتی، باز هم ممکن بود که نشه ازش فهمید که منظور چیه؟
می تونی خود فیلمر رو بذاری؟
اگر هم بتونی فیلم بذاری، امثال من می تونن با "دیزل نت" (اینترنت Dialup) اون رو راحت دانلود کنن و ببینن؟

فایل های Flash و فتوشاپ و نمی دونم این چیز میزهای طراحی سایت رو می شه واسه دیگرون فرستاد و رفع اشکال کرد؛ ولی پروژه پریمیر رو هم می شه؟!
...
ریزه کاری های مونتاژ اون قدر زیاده که خیلی کم پیش میاد بشه از پشت تلفن، مشکل رو حل کرد؛ چه برسه به تاپیک.
سوال شما کامل بود؛ واسه همین تونستم جواب بدم...
ولی یه سرچ توی انجمن بزن ببین چند بار خواهش کردم که لطفاً سوالتون رو کامل بپرسید.

خصلت این انجمن همین جوریه.
از طرفی خدمتتون عرض کنم که (( انجمن مونتاژ این سایت، فعال ترین انجمنیه که دیدم.))

می تونی اون " حرفایی که می خوای بزنی ولی یه مدت دیگه ای خواهی زد "، PM بدی.

التماس دعا
یا علی

rezam2005r
27-02-2007, 08:54
با سلام خدمت تمامی عزیزان از جمله animeditor
کاملا با حرف و نظر ایشون موافقم

فقط من یک سوال در مورد افکت tarpcode lux داشتم
اینو بلد هستم که با light کار میکنه
اما بلد نیستم چجوری بندازم روی زمین نورشو
از شما و اقا جواد خواهش میکنم جواب بدید؟؟؟؟

rezam2005r
27-02-2007, 09:01
ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم..اینکه برای خط کشی دور یک object در افتر افکتاز چه افکتی استفاده کنم...

اگه منظورم متوجه نمیشید منظورم مثل تیراژ اول کلانتر که شبکه 1 میزاشت هست...

بازم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

راستی این 3d stroke چه جوری با ماسک ها کار میکنه..

دمت گرم انیم ایدیتور.

online-amir
27-02-2007, 11:51
اول سلام.

دوم اينكه دست همه درد نكنه...اما من فقط Premier Pro بلد هستم. توي كار انيميشن بعدن خواهم رفت.
پس با همين نرم افزار ياد بدهيد. ( مرسي از همه!!!)
من كه حال كردم.
يه شيشه پنجره اي هستش كه قطات آب روي اون ميريزه پايين..من فهميدم كه از تصوير GIF استفاده كرده است. ولي يه سوال خودمون هم ميتوانيم با استفاده از همين افتر افكت اين كار را بكنيم. اگر كسي پلاگين اين كار رو سراغ داره بزاره. در ضمن مراحل كار رو خواهشن توضيح بديد. من آماتورم...!!!!

از اينجا كليپ رو بگيريد. ( البته فقط همون لحظه اي كه قطرات روي شيشه ميريزد. )
اين فايل فشره شده و به حالت exe مي باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتظر راهنمايي هاي خوبتون هستم.

animeditor
28-02-2007, 18:25
سلام جمیعاً

این شد توضیح کامل؛ اگه فیلم رو زودتر می ذاشتی، سریعتر جواب می گرفتی.
با این دو تا عکس که از همون فیلم گرفتم دقت کنید:

توی این عکس ها مشخصه که قطرات متحرک باران، یه کپی از اون "قطره بدون حرکت" هستن. یه عکس بدون زمینه GIF و یا PSD که حرکتشون رو با Motion تنظیم کردن.
پس پلاگینی در کار نیست.
بلکه یک یا چند تا عکسه که روی زمینه، حرکت داده شده.

راستی! PM چی شد؟!

التماس دعا
یا علی

online-amir
28-02-2007, 23:08
س + لام ... سلام...!

خيلي خيلي مخلصم! مرسي...!

راستي يه نمونه كار داري كه بشه اين كار رو روش كرد. هم Gif كار و هم ثابتش

و پي ام...! بزودي...!

online-amir
05-03-2007, 20:13
چي شد؟! !!!