PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا پورت پرينتر هم ميسوزد:؟

rahro
25-02-2007, 10:41
سلام
مادر برد من p4p800 از خانواده asus است امروز هر چه سعي كردم نتوانستم با پرينترم چاپ بگيرم وبعد تعويض كابل و چاپگر و تست نرم افزاري به اين نتيجه رسيدم كه مشكل مربوط به مادربرد ميباشد . يكي از دوستانم در اين خصوص ميگه كه احتمال داره كه هنگام جابجايي چاپگر چون سخت افزار مربوطه را خاموش نشده پورت مادر برد مربوطه سوخته!؟ آيا اين مورد صحيح است؟
آيا راه حلي براي رفع عيب مربوطه وجود دارد؟! چگونه ميتوانم خودم اين نقص رو رفع كنم ؟!
براي اين خودم اسرار به رفع نقص دارم كه اولا وسيله كارمه دوما براي رفع نقص بايد به تهران بفرستم و با توجه به آخر سال كسي به كسي نيست و مشكلم به اين زودي حل نميشه .
از دوستان متشكرم ميشوم مرا راهنمايي كنن

rahro
26-02-2007, 09:34
سلام
مادر برد من p4p800 از خانواده asus است امروز هر چه سعي كردم نتوانستم با پرينترم چاپ بگيرم وبعد تعويض كابل و چاپگر و تست نرم افزاري به اين نتيجه رسيدم كه مشكل مربوط به مادربرد ميباشد . يكي از دوستانم در اين خصوص ميگه كه احتمال داره كه هنگام جابجايي چاپگر چون سخت افزار مربوطه را خاموش نشده پورت مادر برد مربوطه سوخته!؟ آيا اين مورد صحيح است؟
آيا راه حلي براي رفع عيب مربوطه وجود دارد؟! چگونه ميتوانم خودم اين نقص رو رفع كنم ؟!
براي اين خودم اسرار به رفع نقص دارم كه اولا وسيله كارمه دوما براي رفع نقص بايد به تهران بفرستم و با توجه به آخر سال كسي به كسي نيست و مشكلم به اين زودي حل نميشه .
از دوستان متشكرم ميشوم مرا راهنمايي كنن

نمي دونم يا كسي جواب اين سوال بلد نبود يا حالش نگذشت جواب بده بحرحال خودم پيدايش كردم و درست شد .
در كل سوختن پورت يك اصطلاح مضخرفه و هيچگاه اين اتفاق صورت نميگيره و اگر چنين چيزي هم اتفاق بيفته به خود مادر برد تاثير ميذاره و اصلا سيستم كار نميكنه !
ولي براي حل اين مشكل كافي بود در setup دستگاه تنظيمات مربوط به پورت را تنظيم كنيم و مشكل حل ميشد ولي چرا اين اتفاق صورت گرفته بود!؟ نمي دونم
ولي آنچه مهم بود اين بود كه موازي با اين مشكل باطري سيستم من هم خالي شده بود حال آيا ربط داره يا نه !؟‌ خدا ميدونه