PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : crt یا lcd

AliROCK
24-02-2007, 17:59
کلا مانیتورهای lcd بهترا یا crt ها:blink:

lopez
24-02-2007, 18:28
مانيتور هاي ال سي دي الان خوب پيشرفت كردن وبهراحتي ميشه اونا رو با كيفيت خوب تهيه كرد البته اگه از بعد مالي براتون مسئله اي نداره و اين مهمه كه واسه چه كاري احتياج دارين؟

arash the archer
24-02-2007, 19:00

AliROCK علي جان بستگي داره به مورد استفاده ؛ براي گيم CRT براي کار CAD ؛ LCD بهتره
البته LCD هاي جديد که سريعتر هستند براي گيم هم خوب شده ؛ 3ms هم هست که براي گيم خوبه
براي چشمها LCD :blink:

mostafaeshghi
24-02-2007, 21:04

به نظر من که CRT چون به نظر من بهتره اون پولی را که ادم میده ال سی دی بگیره خرج سی پی یو و گرافیک و رم کنه به صرفه تر و بهتره. در ضمن اینکه ال سی دی نسبت به سی آر تی بسیار آسیب پذیر تره و ضمنا گرانتر

mss_sdt
24-02-2007, 21:25
به نظر من که CRT چون به نظر من بهتره اون پولی را که ادم میده ال سی دی بگیره خرج سی پی یو و گرافیک و رم کنه به صرفه تر و بهتره. در ضمن اینکه ال سی دی نسبت به سی آر تی بسیار آسیب پذیر تره و ضمنا گرانتر

دوست عزیز اون پولی که میخوای بدی خرج سی پی یو و رم و... کنی ، باید بدی خرج چشم پزشکی کنی.
چون مانیتورهای lcd به چشم کمتر آسیب میرسونن.(حالا اگه از کامی زیاد استفاده کنی:blink: )
lcd خیلی خیلی بهتره

AliROCK
24-02-2007, 22:26
پس من برم lcd بگیرم اخه 10 یا 11 ساعت پایه عملم ببخشید کامپیوتر میشینم البته نه بازی :)
ممنون از جوابا

mahyarSAMSUNG
25-02-2007, 05:08
آقا ال سی دی برای بازی خوبه ؟؟؟ برای رزولیشن میگی ؟؟؟ شما رزولیشن 1280 در 1024 بست نیست ؟؟؟ من من والا رو این رزولیشن میزارم دیگه همه چیز یه گوشیت ترین حالتش تبدیل میشه . مثلا اعداد و ....
فقط ال سی دی
منظورشون هم این بود که اگه پول داشته باشم ال سی دی خوبه یا سی آر تی . وگرنه کی گفته حتما باید پول رو بدیم برای لوازم داخل کیس

AliROCK
25-02-2007, 13:28
نه من برا بازی زیاد احتیاج ندارم رزولویشن هم که شما گفتی برا من بسه

arash the archer
25-02-2007, 13:34
آقا ال سی دی برای بازی خوبه ؟؟؟ برای رزولیشن میگی ؟؟؟ شما رزولیشن 1280 در 1024 بست نیست ؟؟؟ من من والا رو این رزولیشن میزارم دیگه همه چیز یه گوشیت ترین حالتش تبدیل میشه . مثلا اعداد و ....
فقط ال سی دی
منظورشون هم این بود که اگه پول داشته باشم ال سی دی خوبه یا سی آر تی . وگرنه کی گفته حتما باید پول رو بدیم برای لوازم داخل کیس

samsung جان بستگي به مونيتور LCD داره ؛ از نظر رزولوشن به نظر من هم همين مقدار کافي هست براي بازي ولي در مونيتور هاي LCD گزينه اي هست به نام :Response Time که خيلي براي کسي که ميخواد game هم بازي کنه مهم هست و عدد اون هر چي پايين تر باشه بهتر هست ؛ تا سال قبل که من سريع ترين Response Time رو با 8 ms ديدم که LG هم بود ولي الان 4ms و3ms هم هست که کاملا جوابگوي گيم هست :)
به شکل کلي Response Time براي game از 8ms بالا تر نبايد بشه در اون صورت تصور هاي متحرک پله پله ميشن انگار که graphic card ضعيف هست!!!

براي کسايي هم که کار گرافيکي ميکنند هم Contrast Ratio و Brightness و Pixel Pitch رو بايد مد نظر داشته باشند تا اون LCD مورد نظر رو بخرن :)

شاد و پيروز باشيد

AliROCK
25-02-2007, 13:38
حالا الان بهترین مارکه lg چیه crt یا lcd
17" چون رفتم سامسونگ رو دیدم اصلا ارزش نداره بخری سامسونگ فعلا دستگاههای صوتیش کلا از همه بهتره

arash the archer
25-02-2007, 14:08
AliROCK جان
براي کار گرافيکي sony ولي گرونه !
ميگن رنگ samsung ها خيلي خوبه ولي من با LG که مقايسه کردم فرقي حس نکردم (شايد بايد برم چشم پزشکي :blink: )

مدل هايي رو که من در سايز 17 مي پسندم با توجه به قيمت سري سيه فام هست البته در همين سري هم با هم فرق دارن که بايد به مشخصات اون توجه کني ؛ لينک اون رو ميزارم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته براي بازي اين خوب نيست :blush:

شاد و پيروز باشي

mss_sdt
25-02-2007, 17:58
دوست عزیز lcd های سامسونگ خیلی معروف و مرغوب هستند و از تولید کنندگان اول و مطرح جهان هست

AliROCK
25-02-2007, 18:05
samsung جان بستگي به مونيتور LCD داره ؛ از نظر رزولوشن به نظر من هم همين مقدار کافي هست براي بازي ولي در مونيتور هاي LCD گزينه اي هست به نام :Response Time که خيلي براي کسي که ميخواد game هم بازي کنه مهم هست و عدد اون هر چي پايين تر باشه بهتر هست ؛ تا سال قبل که من سريع ترين Response Time رو با 8 ms ديدم که LG هم بود ولي الان 4ms و3ms هم هست که کاملا جوابگوي گيم هست :)
به شکل کلي Response Time براي game از 8ms بالا تر نبايد بشه در اون صورت تصور هاي متحرک پله پله ميشن انگار که graphic card ضعيف هست!!!

براي کسايي هم که کار گرافيکي ميکنند هم Contrast Ratio و Brightness و Pixel Pitch رو بايد مد نظر داشته باشند تا اون LCD مورد نظر رو بخرن :)

شاد و پيروز باشيد

ای بابا پس با این حساب کلا چیزه جالبی نیستن:blink:
من که دارم قاطی میکنم این 19" های lg مثله اینکه همه ساخت کره هستش ما که از این ساخته ایرانیها خیری ندیدیم:angry:
حالا به نظره شما من بخوام 19" lg بگیرم چی خوبه اگه بخوام درصدی بگم
85% برای کار 15% برای بازی حالا کدوم خوبه(چی گفتم:blink: )

arash the archer
25-02-2007, 18:27
دوست عزیز lcd های سامسونگ خیلی معروف و مرغوب هستند و از تولید کنندگان اول و مطرح جهان هست

دوست عزيز من که نگفتم samsung بده ! گفتم با وجودي که ميگن رنگش عالي هست (يعني تکه) من فرقي با LG نديدم يعني : LG هم رنگش به همون خوبي هست ;) و به نظر من بايد به مشخصات هر گروه از اين دو مارک توجه کرد:) و کاري که ميخواي انجام بدي با پولي که تو جيب آدم هست:rolleye:

mostafaeshghi
25-02-2007, 18:36
دوست عزیز اون پولی که میخوای بدی خرج سی پی یو و رم و... کنی ، باید بدی خرج چشم پزشکی کنی.
چون مانیتورهای lcd به چشم کمتر آسیب میرسونن.(حالا اگه از کامی زیاد استفاده کنی:blink: )
lcd خیلی خیلی بهتره

ما که 8 سال نشستیم پای سی آر تی یه بار هم چشم پزشکی نرفیتم (الهی شکر) و پول بیخود ال سی دی هم ندادیم.

AliROCK
25-02-2007, 18:38
البته ضعیفیه چشم ارثی هست;)
پشیمون شدم 19" lg مدلای crt مییگیرم lcd ها خیلی قرو فر دارن :)
حالا حدوده قیمته 19" چه قدره

arash the archer
25-02-2007, 19:22
ای بابا پس با این حساب کلا چیزه جالبی نیستن:blink:
من که دارم قاطی میکنم این 19" های lg مثله اینکه همه ساخت کره هستش ما که از این ساخته ایرانیها خیری ندیدیم:angry:
حالا به نظره شما من بخوام 19" lg بگیرم چی خوبه اگه بخوام درصدی بگم
85% برای کار 15% برای بازی حالا کدوم خوبه(چی گفتم:blink: )

alirock جان :
براي اينکه همه چي رو جواب بده 19 اينچ گزينه خوبه و به نظر من اين رو بگير :

يا اين :

و
و

البته خود من با samsung 19 بيشتر موافقم و 2 روز پيش خودم خريدم (مانيتور 17 CRT رو ازم خريد 65 و 218 هم ازم گرفت)
چون ساده تر بود قيافش (از پايه LG ها خوشم نميومد :cool: )

arash the archer
25-02-2007, 19:31
راستش من هم پاي CRT زياد نشستم ولي از بس چشمامو ما لوندم پينه بسته ؛ اين مانيتور 19 samsung رو اگه بگيري براي game و کار هر دو جواب عالي ميده

AliROCK
25-02-2007, 19:51
حالا به نظرت تو سامسونگها بهترینه 17" و19" ها کدوماست
crt

arash the archer
25-02-2007, 20:32
alirock جان در مورد CRT کار خيلي راحته براي انتخاب ؛ هر کدوم که resolution بالاتر و refresh rate بالاتر داره بهتره
ولي من راستش به طور کلي از CRT هاي LG بيشتر راضي بودم تا samsung
البته در مورد CRT flatron که جديد ترن ؛ قديمي ها samsung خيلي بهتر بود و حالا که ميخواي CRT بگيري زير 19 نگير

AliROCK
25-02-2007, 20:43
پس شد 19" lg نوعه crt :)

AliROCK
25-02-2007, 22:38
راستی یه چیزی به نظرت 4ms برا گیم کافیه البته من هنوز سره crt هستم

mahyarSAMSUNG
26-02-2007, 02:42
ماله 8 ام اس خیلی هم خوبه دیگه 4 ام اس ببین چیه ؟!!!!

پس شد 19" lg نوعه crt

اضافه شدن یه جنس چرت دیگه رو به چین تبریک میگم

arash the archer
26-02-2007, 11:58
alirock جان اگه Response Time زير 8ms باشه براي game مناسبه

samsung جان گاهي آدم چاره نداره مشکل اينجاست که توليد کننده ها جون آدمو ميگيرن تا تکنولوژي رو بدن بهت
مثلا من مطمئنم الان ميتونن LCD با رزولوشن بالا بدن ولي گذاشتن وقتي همه که اينا رو خريدن بيارن تو بازر بگن حالا اگه 19 اينچ با رزوليوشن بالا ميخواي بازم پول بده (برده داري جديد )

mahyarSAMSUNG
27-02-2007, 02:09
واقعا آدم ال سی دی رو ول کنه به سی آر تی ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AliROCK
27-02-2007, 15:12
نه عزیز با یکی یه چتی داشتیم رفتم lcd بگیرم
17"
2ms

mahyarSAMSUNG
28-02-2007, 02:27
ایول حتما bf1750 گرفتی ؟؟؟؟؟؟ آره

AliROCK
28-02-2007, 12:15
نه l1752s
17" lg
2ms
قیمتشم بگم برای اونایی که میخوان بخرن یه وقت گرون نخرن
247000 تومن
من مانیتورم دیگه داشت میترکید عوضش کردم وگرنه لامپهای فلترون با کریستال مایع lcd ها برابری میکنه با اینکه لامپ نداره
برا من اشکال لامپ داشت گارانتیش هم تموم شده بود باید میرفتیم یه لامپ تصویر 70000 تومنی میگرفتم

mss_sdt
28-02-2007, 13:18
دوست عزیز فقط lcd
من همین چند روز پیش رفتم معاینه چشم.دکتر گفت شماره چشمت فرقی نکرده فقط یکم ...گرفته(اصطلاحشو نفهمیدم)گفت از کامپیوتر زیاد استفاده میکنی .گفتم : بله . گفت برای همینه.
از دکتره پرسیدم lcd خوبه ، گفت خیلی بهتره چون بعصی از اشعه ها رو نمیزاره به چشم برسه
اگر نگران چشمهاتون هستید ، lcd بخرید;)

AliROCK
28-02-2007, 17:01
ارزشه پولی رو که میدی داره بعد از یه مدت زیاد کار با crt انگار قاشق انداختن پشته چشت!!!
ولی lcd اینجوری نیست الان جدیدا رنگشون با crt رقابت میکنه

mss_sdt
01-03-2007, 10:41
ارزشه پولی رو که میدی داره بعد از یه مدت زیاد کار با crt انگار قاشق انداختن پشته چشت!!!
ولی lcd اینجوری نیست الان جدیدا رنگشون با crt رقابت میکنه

تایید میشه;)

mahyarSAMSUNG
02-03-2007, 02:47
حالا کی میتونه بگه چرا سی آر تی 16 اینچ ولی ال سی دی 17 کامل ؟؟؟؟ من اندازه گرفتم نمیدونم چرا سی آر تی کمتر بود

mss_sdt
03-03-2007, 13:41
حالا کی میتونه بگه چرا سی آر تی 16 اینچ ولی ال سی دی 17 کامل ؟؟؟؟ من اندازه گرفتم نمیدونم چرا سی آر تی کمتر بود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarSAMSUNG
04-03-2007, 02:56
یعنی چی ؟؟؟

arash the archer
04-03-2007, 12:17
در مانيتور هاي CRT اندازه رو طبق اندازه قطر کلي لامپ تصوير ميدن که قسمتي از اون داخل قاب قرار ميگيره و قابل رويت نيست (مگه ماه رمضونه که رويت ميشه يا نميشه:blink: ) براي همين در ظاهر قطر اونها فرق داره
ولي در LCD ها اينطور نيست کل صفحه تقريبا قابي رويت هست و قابل استفاده

mss_sdt
05-03-2007, 16:50
در مانيتور هاي CRT اندازه رو طبق اندازه قطر کلي لامپ تصوير ميدن که قسمتي از اون داخل قاب قرار ميگيره و قابل رويت نيست (مگه ماه رمضونه که رويت ميشه يا نميشه:blink: ) براي همين در ظاهر قطر اونها فرق داره
ولي در LCD ها اينطور نيست کل صفحه تقريبا قابي رويت هست و قابل استفاده

ok .تشکر;)

mahyarSAMSUNG
06-03-2007, 03:05
تشکرررررررررررر زیاد