PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فونت فارسی در ویندوز ویستا

mehdizadeh62
23-02-2007, 23:13
من در نوشتن متن فارسی با فونت هایی مثل نازنین زر و... مشکل دارم در تمام این فونت ها حرو "ی" همیشه بصورت بزرگ نوشته می شه بقیه هم همین مشکل رو دارن؟ نمیش یه جوری حلش کرد؟من سینا پک رو نصب کردم ولی فایده نداشت. اینجوری نمیشه با ویستا کار کرد. حیف!

H A M E D
24-02-2007, 19:01
به نظرم اگر شما از فونتهاي پارسا 2001 يا همون فونتهايي كه با حرف B شروع ميشن استفاده كنين مشكلتون رفع ميشه.. خود ويندوز ايكس پي هم با فونت هاي معمولي مشكل داره.. اگر هم مي خواين مي تونين برنامه TrayLayot رو نصب كنين و جاي دكمه ها رو به دلخواه عوض كنين يه كار ديگه شما از كليدهاي Ctrl+X استفاده كنين ببينم ي رو درست ميزنه يا نه.

mehdizadeh62
24-02-2007, 23:18
ممنون ولی با ctrl +x درست نشد اما shift + ط حرف ی رو درست می نویسه

mehdizadeh62
25-02-2007, 00:31
یه مشکل دیگه هم در vista دارم کارت TV خوب نشون نمیده فک کنم کارت گرافیکمو خوب نصب نکرده geforce
راستی سرعت اینرنت هم پائین آمده مخصوصا سایت هایی که فرم دارن مثه p30world اصلا یه چیزایی هم نشون نمی ده

H A M E D
25-02-2007, 11:57
سلام دوست من از فونت هايي كه گفتم استفاده كن.. ضمنا حواسم نبود Ctrl رو بجاي shift نوشتم.. براي حل مشكلت اگر نمي خواي فونتاي جديد نصب كني بعترين راه اينه كه از replace كه تو همه برنامه ها هم وجود داره استفاده كني.. مثلا توي ورد Ctrl+H رو بزن بعد توي فيلد بالايي همون دكمه ي رو بزن و توي فيلد پاييني هم دكمه Shift+X رو بعدش هم Replace All رو بزن درست ميشه..

ضمنا ناگفته نماند كه همه قطعات براي كاركردن خوب با ويندوز ويستا احتياج به درايور مخصوص اين ويندوز رو دارن كه توي سايت سازندشون ميتوني پيدا كني.. مثلا براي كارت TV.

comet
25-02-2007, 12:36
اوني كه تو پست اول نوشتين «‌ى» بزرگ نيست بلكه «ى» فارسي است كه وجه تمايز اون از «ي» عربي همون دو نقطه اي است كه زير اون مي بينيد(كدپيج اولي 1740 و كدپيج دومي 1610 است).
با توجه به اين كه فونتهاي مورد استفاده شما در اصل عربي است و با افزوده شدن چهار حرف «گ»، «پ»، «ژ» و «چ» به آنها براي كاربرد فارسي زبانان توسعه يافته است، هنگامي كه از كيبردي با «لي اوت»(layou) فارسي استفاده مي كنيد با مشكلي كه عنوان كرده ايد مواجه مي شويد. البته هم شما و هم دوستان راه حلهايي پيشنهاد دادن اما براي حل دائمي اون بايد از كيبردي كه بر مبناي چيدمان كاراكترها در ويندوز 98 عربي آماده شده استفاده كنيد. در ويندوز XP براي اعمال دائمي اين تغييرات، با جايگزيني يك فايل dll و اجراي برخي فرامين اين مقصود عملي مي شود اما در ويندوز ويستا اين موضوع بايد بررسي شود.
راستي! نظير همين مسأله را احتمالاً با «ک» و «ك» نيز خواهيد داشت زيرا اولي فارسي و دومي عربي است.
:)

reza.mansori
11-10-2008, 14:04
دوستان من در ویندوز ویستا وقتی در سایتهای فارسی هستم حرف ی را همیشه بزرگ مینویسد یعنی ایران را می نویسد ا ی ران. چیکار باد بکنم؟

ممنون

sarona
12-10-2008, 03:05
دوستان من در ویندوز ویستا وقتی در سایتهای فارسی هستم حرف ی را همیشه بزرگ مینویسد یعنی ایران را می نویسد ا ی ران. چیکار باد بکنم؟

ممنون
شاید مشکل از فونت باشه؟فونت های جدید بریز شاید درست شد!

reza.mansori
12-10-2008, 08:48
چه فونتی بریزم؟

reza.mansori
14-03-2009, 16:48

ممنون

Acro-Crown
09-04-2009, 01:09
منم همین مشکل رو دارم
یه نفر کمک کنه
tnx

nasser1340
07-05-2009, 14:55
يك فايل اجرائي بنام Farsi_XP.exe براي رفع مشكل فارسي نمودن ويندوز اكس پي وجود دارد كه روي ويستا هم جواب ميدهد. حجم اين فايل حدود 1.2 مكابايت ميباشد به من ايميل بزنيد تا ارسال كنم من اين فايل را از يكي از دوستان مهندس كامپيوتر گرفتم و روي لپ تاپ من كه ويستا بود جواب داد.
البته شركت نرم افزاري سينا يك فايل اجرائي بنام XPfarsier دارد كه بسيار عالي است و تمام مشكلات از جمله ي را حل ميكند ولي ايراد آن اين است كه روي ويستا حواب نميدهد.