PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختصاص قسمتي از هاردديسك به عنوان رمgheymeh
23-02-2007, 10:27
اگر رم دستگاه شما پايين است مي توانيد مقداري از هارد ديسک را به عنوان رم معرفي کنيد که اينکار باعث افزايش سرعت کامپيوتر شما و جلوگيري از هنگ شدن آن مي شود.
بر روی My Computer کلیک راست کنید . و در این قسمت Properties را کلیک کنید. وارد پنجره Properties System می شوید . که از زبانه های گوناگون تشکیل شده در این قسمت زبانه Advanced را بزنید.در قسمت Performance گزینه Settings را کلیک کنید .وارد قسمت Options Performance می شوید . در این قسمت نیز زبانه Advanced را انتخاب کنید. در قسمت Virtual memory گزینه Change را انتخاب کنید .در این قسمت مقدار رمی را که بطور پیش فرض انتخاب شده را مشاهده می کنید . معمولا در رم های 256 این مفدار بین 768-384 متغیر است . که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد . درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به رم دهید انتخاب کنید . گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید . بعد کلید Set را فشار دهید و تمامی پنجره های باز شده را Ok کنید . در صورت امکان كامپیوتر خود را Restart کنید

H A M E D
23-02-2007, 18:58
دوست عزيزم.. از تاپيكي كه زدي ممنون ولي خدمت شما عرض كنم كه اين چيزي كه شما فرموديد حافظه مجازي هستش و هرچي هم كه ظرفيت اون رو بالاتر ببريد سرعت سيستم پايينتر مياد.. اين گزينه در همه سيستم ها وجود داره و بهتر هست كه اداره اون رو به ويندوز بسپاريم تا مشكلي براي سرعتمون به وجود نياد.. ضمنا تنظيم دستي و افزايش فاضي page file هيچ تاثيري در مقدار استفاده شده از رم نداره و كلا كاربرد حافظه مجازي نگه داشتن اطلاعاتيه كه طبقه بندي شدن و مثلا زماني وارد اين فايل ميشن كه رم گنجايش همه اونها رو نداشته باشه.. نميگم كه تاثير نداره اما افزايش بي مورد فضاي اون موجب كندي و اشغال فضا هارد شما ميشه.. همين باهاش كار نداشته باشين ويندوز خودش بهتر ميتونه مديريت كنه!

jamshidjap
01-03-2007, 14:05
مرسي ممنون از ترفندت