PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساختن دامین در winXp

fireboy
21-02-2007, 11:11
سلام . من میخواستم دامین بسازم در win Xp از عزیزانی که طریقه ساختن دامین در winXp را می دانند لطفا راهنمایی بفرمایید

Gabana
21-02-2007, 21:16
دوست من ..
برای این منظور بایستی سیستم عامل رو تبدیل به Domain Controller بکنی که همچین امکانی فقط در خانواده سرور هست نه ویندوز XP

سیاوش با مرام
16-07-2007, 19:41
دوست من ..
برای این منظور بایستی سیستم عامل رو تبدیل به Domain Controller بکنی که همچین امکانی فقط در خانواده سرور هست نه ویندوز XP

پس میشه بپرسم گزینه دامین در xp چه نقشی ایفا می کنه؟ سر کاریه ؟:8:

nightmare
17-07-2007, 00:27
پس میشه بپرسم گزینه دامین در xp چه نقشی ایفا می کنه؟ سر کاریه ؟

خیر دوست خوبم سرکاری نیست ،

ببینید شما نمیتونید ویندوز XP رو به Domain Controller تبدیل کنید ، این کار تنها در سیستم عامل های سرور امکان پذیر هست . ( همون چیزی که Gabana ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ی عزیز فرمودند )

اما

در ویندوز XP شما می تونید به یک سرور Domain متصل بشید ( Join To Domain ) و از اون استفاده کنید و به خاطر همین هست که گزینه دامین رو در Xp می بینید . اما XP خودش نمی تونه Domain Controller باشه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا بعد ...

سیاوش با مرام
17-07-2007, 16:23
خیر دوست خوبم سرکاری نیست ،

ببینید شما نمیتونید ویندوز XP رو به Domain Controller تبدیل کنید ، این کار تنها در سیستم عامل های سرور امکان پذیر هست . ( همون چیزی که Gabana ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ی عزیز فرمودند )

اما

در ویندوز XP شما می تونید به یک سرور Domain متصل بشید ( Join To Domain ) و از اون استفاده کنید و به خاطر همین هست که گزینه دامین رو در Xp می بینید . اما XP خودش نمی تونه Domain Controller باشه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا بعد ...

با عرض سلام مجدد
شرمنده منظور از متصل شدن به دامین ؟ آیا این دامین با دامین وب هاست فرق میکنه ؟:8:

nightmare
17-07-2007, 17:08
ا عرض سلام مجدد
شرمنده منظور از متصل شدن به دامین ؟ آیا این دامین با دامین وب هاست فرق میکنه ؟

منظورم از دامین اینجا دامین یه شبکه بود . مثل شبکه داخلی یه شرکت و .... نه دامین وب هاست .

در داخل شبکه ، اگر دامین راه اندازی کنیم ( که تنها روی ویندوز سرور امکان پذیره ) ، سیستم های دیگه میتونن بهش متصل بشن و در نتیجه کنترل شبکه به صورت مرکزی در میاد ، از داخل سرور دامین یا همون Domain Controller میشه سیستم های دیگه شبکه رو مدیریت کرد .

تا بعد ...

fardad2003
18-07-2007, 18:20
اين گزينه زماني كه شما به يك شبكه محلي وصل باشي و اين شبكه داراي يك سرور باشه و باز اينكه اين سرور ويندوز سرور داشته باشه كار ميكنه به اين صورت كه وقتي شما ورك گروپ رو به دومين تغيير ميديد از شما يوزر و پس ورد مي خواد كه بايد يكي از يوزرهاي ساخته شده روي سرور رو وارد كني تادر اصل جوين دومين بشي.

سیاوش با مرام
31-07-2007, 17:16
مرسی از راهنماییتون با این وجود اگه من رویه سرورم وین سرور نصب باشه و دامین براش تعریف کنم و روی کلاینتها وین xp باشه میتونم جوین دومین بشم دیگه؟؟

mkoleiny
01-08-2007, 11:01
بله عزیز اونجوری میتونی

سیاوش با مرام
05-08-2007, 09:17
بازم متشکر از راهنمایی خوبتون دوستان