PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز کردن قفل Pic

ahmad_elc
21-02-2007, 09:59
سلام دوستان.
من میخواستم کد Hex برنامه یک میکرو Pic را بخوانم.میشه بهم یاد بدید چه جوری میتونم قفل میکرو را باز کنم.

mohsen++
23-02-2007, 12:15
سلام دوستان.
من میخواستم کد Hex برنامه یک میکرو Pic را بخوانم.میشه بهم یاد بدید چه جوری میتونم قفل میکرو را باز کنم.
اگه قرار بود که قفل باز بشه که دیگه قفل نبود .
معمولا میکرو رو lock میکنند که دیگه نشه کدش رو خوند

alibeigi
23-02-2007, 22:16
این کار امکان ندارد!

euthanasia
23-03-2007, 23:51
البته این کار امکان پذیر هست ولی به مقداری اطلاعات+تجربه و در مواردی وسایلی برای کار بر روی میکرو مانند micro probe احتیاج هست
ساده ترین راه حمله با شیوه نوسان در تغذیه و یا ساعت میکرو هست (Power Glitch or
Clock Glitch) که میتونه باعث واکنش های غیر عادی از میکرو بشه و خواسته یعنی که پاک کردن بیت مربوط به قفل حافظه کد و یا دیتای میکرو هست عملی خواهد شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و...

mohsen++
24-03-2007, 12:15
البته این کار امکان پذیر هست ولی به مقداری اطلاعات+تجربه و در مواردی وسایلی برای کار بر روی میکرو مانند micro probe احتیاج هست
ساده ترین راه حمله با شیوه نوسان در تغذیه و یا ساعت میکرو هست (Power Glitch or
Clock Glitch) که میتونه باعث واکنش های غیر عادی از میکرو بشه و خواسته یعنی که پاک کردن بیت مربوط به قفل حافظه کد و یا دیتای میکرو هست عملی خواهد شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و...

خیلی جالب و در عین حال خطرناکه

رضا حاجي زاده
24-03-2007, 13:25
میشه دوستان در رمورد روش نوسان در تغذیه یا کلاک پالس رو دقیق توضیح بدند ؟؟؟

بحث جالبی میشه اگه ادامه پیدا بکنه
ممنونم:20:

euthanasia
26-03-2007, 05:57
همانطور که در لینک بالا خواندید با ایجاد کلاک هایی کوتاهتر و سریعتر از حد معمول و یا ولتاژ بالاتر یا پایینتر از حد معمول در در زمان اجرای یک دستور در mcu ( دستورات موجود در نرم افزار و یا دستوراتی که میکرو برای ارتباط با پروگرامر می پذیرد مثل دستورات خواندن حافظه و یا پاک کردن flash و... )میتوان باعث تغییر ان دستور شد و بطور تجربی به هدف مورد نظر رسید
بطور مثال در حین اجرای دستور پاک کردن flash و یا eeprom میکرو ، با نوسان در تغذیه امکان پاک کردن بیت مربوط به قفل flash در صورتی که محتویات flash نیز پاک نشود خواهد بود

رضا حاجي زاده
26-03-2007, 14:07
با سلام
شانس موفقیت در این کا رچه جوری ؟؟؟
مثلا در چندبار میشه کاملا موفقیت امیز این کار رو کرد؟؟؟؟؟:27: