PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر شما در مورد Copyright چيه؟

Alastoor
19-02-2007, 12:45
دوستان سلام:

در اين تاپيك از شما تقاضا مي شود نظرتان را در مورد قانون حق مؤلف (copyright) در مورد محصولات كامپيوتري ارائه كنيد.

همانطوري كه مي دانيم در ايران هنوز قانوني مدون براي حمايت از حقوق مؤلف در زمينه ي برنامه هاي كامپيوتري ارائه نشده است و هر از چند گاهي برخوردهايي با متخلفين شده كه به دليل عدم عضويت ايران در قانون كپي رايت جهاني و عدم وجود قانوني مدون، پيگيري ها به طور كاملا مقطعي بوده است.

به نظرم رسيد شايد اينجا يكي از بهترين مكانها براي اين بحث باشد، جايي كه همه دنبال كرك و سريال برنامه ها هستيد. من عنوان هايي كه به نظرم مي رسد را در قالب سوالهاي زير مي آوررم. شما هم نظرتان را حتما بگوييد.

1- آيا شما به طور كلي از وجود داشتن قانون كپي رايت محصولات كامپيوتري در ايران حمايت مي كنيد؟
2- آيا شما يك كركر هستيد؟ اگر نيستيد آيا دوست داشتيد كه بوديد؟
3- آيا شما هم وقتي كرك برنامه اي را اجرا مي كنيد كاملا مشعوف مي شويد و به ريش سازندگان برنامه مي خنديد؟ يا اينكه ديگر اين امر براي شما كاملا عادي شده؟
4- به نظر شما اجراي قانون كپي رايت محصولات كامپيوتري در ايران عملي است؟ براي اين كار به چه زير ساخت هايي نياز است؟

اميدوارم با نظرات شما بحث داغي داشته باشيم. از مديران محترم بخش كرك و سريال و همچنين از كركهاي عزيز هم به طور ويژه تقاضا مي شود به عنوان اركان اصلي اين موضوع، ما را از نظراتشان بهره مند سازند.
با تشكر.

M.C.
19-02-2007, 13:20
دوستان سلام:

در اين تاپيك از شما تقاضا مي شود نظرتان را در مورد قانون حق مؤلف (copyright) در مورد محصولات كامپيوتري ارائه كنيد.

همانطوري كه مي دانيم در ايران هنوز قانوني مدون براي حمايت از حقوق مؤلف در زمينه ي برنامه هاي كامپيوتري ارائه نشده است و هر از چند گاهي برخوردهايي با متخلفين شده كه به دليل عدم عضويت ايران در قانون كپي رايت جهاني و عدم وجود قانوني مدون، پيگيري ها به طور كاملا مقطعي بوده است. ( نمونه اي از اين برخوردها را در مورد دوست كركر خوبمان، جناب unreal جان ديديم كه سايت ايشان منهدم شد و اخيراً هم فضاي ايشان در پرشين گيگ مسدود شد كه به تبع آن كليه لينكهاي كرك و پچ اين دوست گرامي به ديار باقي شتافت.)

به نظرم رسيد شايد اينجا يكي از بهترين مكانها براي اين بحث باشد، جايي كه همه دنبال كرك و سريال برنامه ها هستيد. من عنوان هايي كه به نظرم مي رسد را در قالب سوالهاي زير مي آوررم. شما هم نظرتان را حتما بگوييد.

1- آيا شما به طور كلي از وجود داشتن قانون كپي رايت محصولات كامپيوتري در ايران حمايت مي كنيد؟
2- آيا شما يك كركر هستيد؟ اگر نيستيد آيا دوست داشتيد كه بوديد؟
3- آيا شما هم وقتي كرك برنامه اي را اجرا مي كنيد كاملا مشعوف مي شويد و به ريش سازندگان برنامه مي خنديد؟ يا اينكه ديگر اين امر براي شما كاملا عادي شده؟
4- به نظر شما اجراي قانون كپي رايت محصولات كامپيوتري در ايران عملي است؟ براي اين كار به چه زير ساخت هايي نياز است؟

اميدوارم با نظرات شما بحث داغي داشته باشيم. از مديران محترم بخش كرك و سريال و همچنين از كركهاي عزيز هم به طور ويژه تقاضا مي شود به عنوان اركان اصلي اين موضوع، ما را از نظراتشان بهره مند سازند.
با تشكر.

سلام!
دوست من UnREal کسی نیست!!
اسم تیم هست!!!
اگه منظورتون من بود که هاست هام بسته شد
باید بگم دلیلش چیز دیگه ای بود نه به خاطر حق کپی رایت
اگه این جوری بود خرخرشونو میجوویدم :laughing:
دلیلش این بود من دوتا هاست با یک میل ساخته بودم و یکی از قانون های پرشین گیگ این هست
اگه بیش از یکی هاست ساخته شد توسط یک شخص هر دو هاست بسته میشه!!!
پس ربطی نه به UnREal داره و نه حق کپی رایت !!!
UnREal هم فعلا به Private شده , منهدم نشده ( یعنی کسی نمی تونه همچین کاری بکنه )
اگه قرار باشه سایتی منهدم بشه >> اول سایت های خارجکی منهدم میشه !!!
که اون هم غیر ممکن هست!!!
در مورد شرکت ها هم بگم :
اینقدر سنگ شرکت ها رو به سینه نزنید
خوب نیست ;)
کسایی هم هستن توی جامعه که میشه بهشون گیر داد ... نه !!!
اگه این کرکر های عزیز نبودن معلوم نبود چی میشد :tongue: ;)
بهتر جامعه ی کرکری رو بیش از این آزار ندین با این حرف ها ....

خدا به داد برسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من = M.C.
من # UnREal

دوست من جای این تاپیک این جا نبود!!!
اون برنامه هم که خواسته بودید مشکل داره ( Don't Send ) میده و گرنه تا حالا کرک شده بود
باید ویندوزمو عوض کنم چون روی Pro - N چندتا برنامه تاحالا این جوری شده !!!

IVAN
19-02-2007, 13:32
به نظر من قانون خوبيه.ولي بايد قدر كركرها رو هم دونست.من پولم كجا بود چند صد هزار تومن
بدم يه فوتوشاپ بخرم:sad: يا واسه يه برنامه كه هيچ فايده اي نداره(مثل Flash speed 200%) بيام
50 هزار تومن بدم:puke: .پس زنده باد همه كركرها(ي نرم افزار):laughing: .راستي تا بوده همين بوده
و تو خارج هم تا حالا خيلي كم ديده شده (من كه نديدم‌ ) يه شركت اين مدلي ورشكست شه(ادوبي ورشكست شده ؟؟؟:blink: )

royaye_talkh55
19-02-2007, 14:14
به نظر من قانون خوبيه.ولي بايد قدر كركرها رو هم دونست.من پولم كجا بود چند صد هزار تومن
بدم يه فوتوشاپ بخرم:sad: يا واسه يه برنامه كه هيچ فايده اي نداره(مثل Flash speed 200%) بيام
50 هزار تومن بدم:puke: .پس زنده باد همه كركرها(ي نرم افزار):laughing: .راستي تا بوده همين بوده
و تو خارج هم تا حالا خيلي كم ديده شده (من كه نديدم‌ ) يه شركت اين مدلي ورشكست شه(ادوبي ورشكست شده ؟؟؟:blink: )
100 درصد تاييد ميشه
کدوم يکي از ماها تا حالا 10000تومن بابت سي دي داديم که حالا قرار باشه بريم و 300000تومن ويندوز بخريم و ..................

Alastoor
19-02-2007, 16:01
سلام

M.C جان چرا حالا جوش مياري....

من خيلي هم با كرك موافقم و همه ي كركرها رو هم دوست دارم...:rolleye:

خب اون مطلب هم در مورد شما من از يه وبلاگ خوندم.... تقصير من چيه...ببخشيد اگه غير واقع بوده...

M.C.
19-02-2007, 16:21
سلام

M.C جان چرا حالا جوش مياري....

من خيلي هم با كرك موافقم و همه ي كركرها رو هم دوست دارم...:rolleye:

خب اون مطلب هم در مورد شما من از يه وبلاگ خوندم.... تقصير من چيه...ببخشيد اگه غير واقع بوده...

بابا چرا تا ما میخوایم حرف بزنیم
زود میگن چرا عصبانی میشی
چرا جوش میاری ....

بابا من کی جوش آوردم :blink:
نکات رو دوستانه بیان کردم
شما بد برداشت میکنید

NoneForce
19-02-2007, 16:23

سلام
در اين باره فكر كنم تا پس فردا صبح هم بشه بحث كرد و آخرش هم به هيچ نتيجه اي نرسيد.
بحث را مي شود در دو مورد نرم افزارهاي خارجي و داخلي مطرح كرد.
متاسفانه توي ايران مردم براي تعداد سيدي پول مي دهند نه براي نرم افزاري كه روي اون سيدي ها است.
در مورد نرم افزارهاي خارجي كه چيز زيادي نميشود گفت چون فكر نكنم به اين زودي كپي رايت در مورد اونها رعايت بشود(به نظر خيلي از علما نرم افزارهاي خارجي را حتما بايد كپي كرد ، چون اينطوري مشت مهكمي توي دهن اونوريها خواهد خورد) در مورد ورشكستگي هم فكر نكنم خبري باشد چون معمولا شركتهاي خارجي روي بازار فروش قانوني نرم افزار در ايران حسابي باز نكرده اند كه با كپي كردن باعث ضرر اونها بشويم.

اما نرم افزارهاي ايراني : تاحالا فكر كرديد كه كساني كه برنامه مي نويسند هم شبها شام ميخورند و براي خريد
شام بايد پول پرداخت كنند؟! اگر قرار باشد نرم افزارهاي كه نوشته مي شوند بصورت رايگان(همان قفل شكسته) ارائه شوند پس هزينه هاي برنامه نويسان آنها چگونه بايد تامين شود؟
خيلي ها دليل شكستن قفل نرم افزارها را قيمت بالاي آنها مي دانند(البته بجز جنبه آموزشي ، كشف نقاط ضعف و ...) ولي آيا از آنها پرسيده ايد كه ملاك ارزش گذاري شما برروي يك نرم افزار چيست؟ اگر شما نرم افزاري را تهيه مي كنيد و از آن بصورت خانگي استفاده مي كنيد و درآمدي از آن كسب نميكنيد پرداخت 1000 تومان هم براي خريد يك نرم افزار ممكن است براي شما سنگين باشد، اما اگر بصورت حرفه اي كاري مي كنيد چرا براي نرم افزاري كه به كمك آن درآمد كسب مي كنيد هزينه نميكنيد؟ در اكثر كشورها وقتي شركتي يا شخصي پروژه اي را انجام مي دهد موظف است تا License نرم افزارهايي را كه توسط آنها پروژه به انجام رسيد است را به كارفرما ارائه نمايد.

خب فعلا براي شب اول كافي است...

Alastoor
19-02-2007, 16:26
ولي اين آدرسي كه ميزني كه نميره توش :

68 74 77 03 A2 F5 56 E5 24 56 16 C2 D5 24 34 52 E6 E6 57 44
---=-=-==---<-== [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ==->---==-=-=---
68 74 77 03 A2 F5 56 E5 24 56 16 C2 D5 24 34 52 E6 E6 57 44

پس دقيقا توضيح بده براي چي اينو ميزني؟

M.C.
19-02-2007, 16:38
من که گفته بودم قبلا
ولی مثل اینکه شما توجه نکردید!!!

UnREal هم فعلا Private شده , منهدم نشده ( یعنی کسی نمی تونه همچین کاری بکنه )
یعنی اینکه الان داره به صورت تخصصی کار میکنه!!!
و
افراد خاصی که عضو گروه کرک هستن فقط می توانند به سایت دسترسی داشته باشن
شما به این ادرس برو : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قبلا که UserName & Password میخواست حالا رو نمیدونم!

درضم شما مگه چه کار کردید که معذرت میخواین ??????
:blink: :blink: :blink: :blink:

Alastoor
19-02-2007, 16:45
در ضمن اين آدرسهايي كه زدي هيچكدوم توش نميره

IVAN
20-02-2007, 13:40
....در مورد ورشكستگي هم فكر نكنم خبري باشد چون معمولا شركتهاي خارجي روي بازار فروش قانوني نرم افزار در ايران حسابي باز نكرده اند كه با كپي كردن باعث ضرر اونها بشويم.

آخه دوست عزيز ما كه كركش نميكنيم بيان اصلا به ايران فكر كنن. از خودشون هستن كه كرك ميكنن و هزارتا سايت وارز راه انداختن.پس اينا رو چي ميگي؟؟؟ تا ابد هم اين قضيه (‌كرك) ادامه خواهد داشت.فقط اگر ميخوان كه قانون كپي رايت در همه جا اجرا بشه بايد فرهنگ سازي كنن.يعني بيان رو وجدان آدمها كار كنن همونطور كه گفتيد كسي كه ميخواد يه برنامه رو مفتي بگيره اونم با كرك بشينه به كساني كه براي نوشتنش زحمت كشيدن و عمرشون رو هدر دادن فكر كنه و خودشون رو جاي اون برنامه نويسا بذاره و... فكر نكنم بخواد از كرك استفاده كنه.درباره ي اينكه در اتمام يك پروژه هم ميان ليسنس برنامه رو چك ميكنن حرفي نيست فكر خوبيه ولي اينجا كي حاليش ميشه ليسنس چيه.فقط كاري رو كه ميخواد براش انجام داده شه اونم با هزينه ي پايين و ديگه تمام.
...

Alastoor
21-02-2007, 10:41
خب خودم تاپيك رو ايجاد كردم ولي خودم در مورد موضوع نظر ندادم... جالبه ها...

به نظر من كركرها واقعا انسانهاي شريف بي شرمي هستن.... بله.... « شريف بي شرم »

شريف هستن چون اولا باعث شادي هزاران نفر مي شوند و ثانيا نقاط ضعف امنيتي برنامه ها رو به سازندگان برنامه ها نشون ميدن و همين امر باعث شده كه هر روز قفل هاي سي دي ها مستحكم تر از پسش شود.... ولي خب هر قدر هم كه آن قفل مستحكم باشد، چون توسط يك انسان به وجود آمده پس توسط انساني ديگر مي توان آن قفل از ميان برداشت و به اين ترتيب اين چرخه تا ابد برقرار است.
بي شرم هستن چون اصلا براشون اهميت نداره كه چه مقدار براي توليد اون نرم افزار هزينه شده و اونا با اين كار چه ضرري به شركت سازنده نرم افزار ميزنن. ولي خب به جاي واژه بي شرم ميشه واژه « با شهامت » رو هم گذاشت.... مخصوصا ما كه زندگيمون با كرك ميگذره مسلما مي گيم:

كركرها انسان هاي باشرف و باشهامتي هستند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------»» اي كاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه به آن مي نگري ««-----------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------