PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه زبان برای شروع برنامه نویسی پیشنهاد بدید !

AveCina
06-07-2005, 14:26
سلام به دوستان !
میدونم چند نفر دیگه هم ممکن قبلا این سوال رو پرسیه باشن ولی با شرایط من ممنون میشم یکم توضیح بدین !
من میخوام شروع به یادگیری یه زبان برنامه نویسی کنم ! چون نیاز دارم ! یعنی برای یه کاری تویه جشنواره خورازمی اگه بشه باید یه نرم افزاری تهیه کنم !
با توجه به شرایط هم خیلی خوبه و یا شاید لازم که تحت وب باشه و هیچ مشکلی در این مورد نداشته باشه ! با چند نفر هم مشورت کردم و اینطوری که فهمیدم asp.net زبان خوبی برای کاره منه ! اینم بگم که فقط وب هدفم نیست ولی از پب پشتیبانی خوبی داشته باشه بطوری که بشه آپدیتش کرد و ...
حالا از دوستان گله خودم در این انجمن می خوام که با توجه به توضیحاتی که دادم یه زبان پیشنهاد کنن به همراه یه منبع آموزشی معتبر !
یعنی یه کتاب ( ترجیحا ) یا CD که مطمئن باشین که با استفاده کردن از اون میتونم یه کارایی بکنم !
اسم و مشخصات کتاب یا کلا ناشر و نویسنده رو بگید خیلی خیلی خیلی ممنون میشم !

منتظریم تا ببینم چقدر تحویل میگیرن ! :arrow: :wink:

مهمان
06-07-2005, 22:48
سلام
دوست عزيز شما نوشتيد يه زبان پيشنهاد بدهيد بعد اومديد درخواست کتاب داديد!!!

Nesta
06-07-2005, 23:31
سلام
دوست عزيز شما نوشتيد يه زبان پيشنهاد بدهيد بعد اومديد درخواست کتاب داديد!!!
سلام با توجه به توضیحات امیر جان.
باید بگم که دوست عزیز شما می‌خواهید برنامه تحت وب بسازید یا win.application؟
شما این موضوع رو مشخص نکردید .اگه برنامه برای تحت وب سایت می‌خواهید asp.net php Dreamweaver mx بهترین هست .
البته c# که در جایگاه کودش هست.
ولی‌ اگه برنامه برای ویندوز می‌خواهید بنویسید باید بگم که هر کسی‌ از یک statment برنامه ای خوشش میاد و براش ساده هست.یکی‌ vb-delphi-vc++
ولی‌ شما باید چه زبانی‌ بیشتر دوست دارید مثلا شما اگه pascal خوب بلد باشید delphi اگه qbasic or gwbasic خوب VB اگه c++ شما باید vc++ رو دنبال کنید .ولی‌ از نظر بهتر و قویتر بودن در حال حاضر.
Delphi-C#-
و در پله بدی Vc++ هست.کتاب هم قبلان در هر بخشی‌ معرفی‌ شده به اندزه کافی‌ هم اموزش من از هر زبانی‌ گذشتم.

انتخاب با شما هست.
:wink: :arrow:

AveCina
07-07-2005, 11:27
خب منظورم اینه که با توجه به کارهام بعد از این که یه زبان پیشنهاد دادین یه کتاب یا منبع خوب که از نظرتون بدردم میخوره هم معرفی کنید تا از تجربیاتتون یه فیضی ببریم !
کارم هم فکر کنم کامل توضیح داده باشم !
من برای فقط طراحی سایت نمیخوام !
میخوام بتونم نرم افزار و برنامه های تحت وب ایجاد کنم که همانطوریی که میشه تویه ویندوز ازش استفاده کرد تحت وب هم مشکل نداشته یا هر دو رو شامل شه ! وانطوری هم که فهمیدم سری برنامه های .net شرکت microsft بد نیست !
حالا هر جور خودتون میدونید بییشتر راهنمایی کنید !
یه کوچولو هم سریعتر !

farhad resalati
07-07-2005, 11:31
ابتدا vb و پاسکال رو باید یاد بگیری بعد دلفی بعدش بقیع رو چون تا جاییکه شنیدم این ها پایه های بقیه هستن و کسی که این هارو یاد بگیره بقیش براش راحت میشه

sa3er
07-07-2005, 14:14
به نظر من Delphi رو نمی شه اسمشو گذاشت زبان برنامه نويسی ... در واقع يه جور IDE هست برای Pascal و شايد بشه اونو Visual Pascal خوند... نمی دونم چرا ولی اصلا از اين برنامه delphi خوشم نمی ياد... اکثر برنامهايی که باهاش نوشتند عجيب غريبند و به نظر خيلی کند مياند..

شما همونطور هم که در پستهای هما نند قبلی اشاره کردم به علاقه خودتون و نوع نیاز و کاری که دارید توجه کنيد هر کسی تو يه زبون استعداد داره و خوب اگه همه برن vc ياد بگيرند که نمی شه و مشکل ايجاد میشه!

Nesta
07-07-2005, 17:18
سلام دوست عزیز دلفی‌ رو نمی‌شه اسمش رو زبان برنامه نویسی‌ دانست ؟
IDE :
دستگاههاي كنترل درايو الكترونيكي يكپارچه
درايو الكترونيكي يكپارچه مشهورترين راه براي اتصال به كامپيوترهاي شخصي مي‌باشند، دستگاه كنترل، يك صفحه مداري كوچك با تراشه‌هايي مي‌باشد كه چگونگي ذخيره اطلاعات در هارد درايو و دسترسي به آن را هدايت مي‌كند. مفهوم اوليه پشت اين درايو الكترونيكي يكپارچه اينست كه هارد درايو و دستگاه كنترل كننده بايد با هم تركيب شوند. بيشتر كامپيوترهاي شخصي يك يا چند دستگاه، براي ذخيره دارند كه از طريق يك رابط درايو الكترونيكي يكپارچه به كامپيوتر وصل مي‌شوند
این نظر شما هست که خوشتون نمیاد دوست عزیز برنامه کند هست ؟؟ خوب شاید رم شما کم باشه برنامه که کن نمی‌شه .اگه هم بشه برای حجم بالای آن هست و اگه شما دقت کنید الان بهترین زبان در دنیا C# and delphi 2005 علام شده که در خود دلفی‌ c# هم گذشت شده علاوه بر این ها شما در دلفی‌ امکانات کامل asp.net هم دارید .
شما همین الان به برنامه جاروبرقی‌ رجیستری نگاه کنید با دلفی‌ نوشته شده وهمش هم اتوماتیک هست و خیلی‌ سری هم هست .یا مررگر avant که اونم با دلفی‌ نوشته شده.
البته باید بگم که دلفی‌ زبان مورد علاقه همه نیست ولی‌ خیلی‌ قوی تر از ویبی‌ vc++ هست و اصلا نمی‌شه مقایسه کرد ولی‌ c# یک چیزی حالا .در مر IDE که فرمودید من توضیح دادم که یعنی‌ چی‌.
لطفا نظر شخصی‌ رو در این تاپیک ندید بحث عوض می‌شه.

sa3er
07-07-2005, 20:00
اقای Nesta خواهش می کنم از بنده نرنجید و با زبان ملایمتری صحبت فرمایید... متاسفانه روحیه انتقاد پذیری کم دیده میشه...

خيلی ببخشيد ولی ناچارم چون استنباط نادرستی از IDE فرموديد reply بدم... پيشنهاد می کنم از يه glossary بهتر و کاملتری برای Babylon خودتون استفاده کنيد:

IDE: programming environment integrated into an application

IDE: Interactive Design and Engineering

IDE
Integrated Development Environment.

که به محیطهای طراحی نرافزاری اطاق میشه!

با VB هم برنامهای فوق العاده ای نوشتند و به نظر من قدرت يه زبان برنامه نويسی رو با اينکه چه برنامهايی رو باهاش نوشتند نبايد تخمين زد....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Nesta
07-07-2005, 20:10
سلام دوست عزیز ملایم گفتم شما چون کار نکردید یا خوشتون نمیاد تو سر زبان میزنیند و میگید نمی‌شه زبان برنامه نویسی‌ دانست اون وقت زبان ویبی‌ که اخرینش 6 هست و دیگه می‌شه با دلفی‌ 6 مقایسه کرد که الان 8 و 2005 هم از دلفی‌ داریم ما من تقاضا دارم شما 3 سیدی دلفی‌ رو نصب کنید و ببینین و بد نظرت رو بگو شما .شما انتقاد از چه می‌کنید .
از یکی‌ از بهترین زبان های برنامه نویسی‌ حال حاضر دنیا ؟ به چه دلیل این دلیلی‌ که شما میفرمائید که منطقی‌ نیست کند هست؟
شما آیا با این زبان برنامه نوشتید آیا با این زبان اشنائی‌ دارید ؟ من با ویبی‌ کار کردم .الان ویبی‌ کار های حرفه ای هم دیگه میدونند که دلفی‌ بهتر هست .
اگه 4 سال پیش مد نظر شما هست منم موافقم می‌تونست رقیب باشه ولی‌ الان میتونین بفرمائید که در چی‌ رقیب هست .چی‌ الان داره که دلفی‌ نداره یا این که آیا میتونه برسه به دلفی‌ ؟ مگر این که نسخه جدیدی بده .در حال حاضر .من از انتقاد شما ناراحت شدم .
انتقاد اگه بجا باشه رو منطق باشه و دلیل خوبه .دلیل هائی‌ که شما فرمودید شخصی‌ هست .

مهمان
07-07-2005, 23:14
سلام
جناب sa3er بايد خدمتتون عرض کنم که زبان برنامه نويسي دلفي يکي از قدرتمندترين و منطقي ترين زبانهاي برنامه نويسي مي باشد.
اين که دلفي زبان برنامه نويسي هست هيچ شکي نيست.
پاسکال در سيستم عامل داس يک زبان فوق العاده قدرتمند و ساده بود.
دلفي در ويندوز هم زباني است که منظم و کلاسه شده کار شده و از بي نظمي ويندوز به طور عالي به نظم رسيده و همه چيز در اين زبان مشخص مي باشد.
اگر visual studio .net به وجود نميامد مطمئن باش دلفي قدرتمندترين زبان شناخته ميشد.
هميشه اشکالات محصولات مايکروسافت مشهود مي باشد ولي وجود اين زبان در اين سيستم عامل باعث شده که اين سيستم عامل تاکنون سر پا بماند.
قدرت دلفي در کامپوننتهاي قوي آن هست.
و البته ايجاد کامپوننت هم توسط دلفي صورت مي پذيرد.
بنابراين اين دليل نميشه چون شما با اين زبان يکي دو روز کار کرديد و چون بلد نبوديد با آن کار کنيد اينگونه در رابطه با اين زبان تصميم بگيريد.
نظر هر شخص براي خودش محترمه بنابراين سعي کنيد به صورت منطقي و علمي نظر بدهيد و از روي علاقه و سليقه تصميم نگيريد.
به دليل اهميت موضوع مجبور شدم زياد بنويسم.
سعي کنيم به همديگر احترام بگذاريم و در کنار هم چيزهاي زيادي از هم ياد بگيريم.
يا علي

papiyoon
07-07-2005, 23:45
من ميگم ++C
كتاب ++C ديتل رو بگير بخون

ZiTaNiX
07-07-2005, 23:53
من ميگم ++C
ابن بابا داره میگه واسه شروع کار میخوام
اونوقت شما میگی سی پلاس پلاس
واقعا که بابا
خوب عزیزم وقتی سر رشته نداری چرا الکی بچه مردم رو گیج می کنی
دوست عزیز من خودم هم وقتی شروع کردم به برنامه نویسی با دلفی 2005 شروع کردم
چون خیلی باحاله
هم سادست و هم پیشرفته
کتابش هم موجوده تو بازار از آقای عباس نژاد قمی که کتاب خیلی خوبیه و مرجع کاملیه
من که میگم دلفی 2005 خیلی خوبه چون از دات نت هم پشتیبانی میکنه و خیلی پیشرفته شده
:arrow: :idea:

papiyoon
08-07-2005, 00:10
من ميگم ++C
ابن بابا داره میگه واسه شروع کار میخوام
اونوقت شما میگی سی پلاس پلاس
واقعا که بابا
خوب عزیزم وقتی سر رشته نداری چرا الکی بچه مردم رو گیج می کنی
دوست عزیز من خودم هم وقتی شروع کردم به برنامه نویسی با دلفی 2005 شروع کردم
چون خیلی باحاله
هم سادست و هم پیشرفته
کتابش هم موجوده تو بازار از آقای عباس نژاد قمی که کتاب خیلی خوبیه و مرجع کاملیه
من که میگم دلفی 2005 خیلی خوبه چون از دات نت هم پشتیبانی میکنه و خیلی پیشرفته شده
:arrow: :idea:
دوست عزيز من خودم تا حالا هيچ زبان برنامه نويسي رو تجربه نكردم و بلد هم نيستم اما الان دارم با ++C كار ميكنم و خيلي هم راحت و سادس
حتما نبايد قبلش حرفه اي باشي
اين كتاب ديتل اول از C شروع ميكنه بعد به ++C ميرسه

ZiTaNiX
08-07-2005, 00:32
این رو دیگه همه می دونن که زبان سی جز زبان های پیشرقه است و خیلی سخته
شما هم الان که داری کار میکنی جز برنامه های ساده چیزی نمیتونی بنویسی یعنی چیز بیشتری تو این کتب نیست
اگه بخوای پیشرفته کار کنی باید قبلش 2 3 تا زبان ساده رو یاد بگیری
اگر هم دقت کرده باشی این دوستمون میخواد یه برنامه بنویسه بره جشنواره پس برنامه های ساده به دردش نمیخوره
بهتره که با همون زبان های ساده کار کنه تا در آینده با تلاش و پشتکار بتونه یه برنامه نویس ماهر بشه
نبردبون رو پله پله میرن بالا

papiyoon
08-07-2005, 00:39
این رو دیگه همه می دونن که زبان سی جز زبان های پیشرقه است و خیلی سخته
شما هم الان که داری کار میکنی جز برنامه های ساده چیزی نمیتونی بنویسی یعنی چیز بیشتری تو این کتب نیست
اگه بخوای پیشرفته کار کنی باید قبلش 2 3 تا زبان ساده رو یاد بگیری
اگر هم دقت کرده باشی این دوستمون میخواد یه برنامه بنویسه بره جشنواره پس برنامه های ساده به دردش نمیخوره
بهتره که با همون زبان های ساده کار کنه تا در آینده با تلاش و پشتکار بتونه یه برنامه نویس ماهر بشه
نبردبون رو پله پله میرن بالا

با زبان پيشرفته ++C برنامه ساده ميشه نوشت اونوقت با زبان هاي ساده برنامه پيشرفته براي جشنواره اره ؟
چه جالب
تا حالا يه همچين تفسيري از زبان ++C نشنيده بودم

ZiTaNiX
08-07-2005, 00:46
شما منظوره من رو فهمیدی اصلا؟
من میگم این آقا واسه شروع بهتره زبان های ساده رو انتخاب کنه نه مثل شما سی رو
فهمیدی یا باز هم توضیح بدم؟
:?:

papiyoon
08-07-2005, 00:48
باشه از پاسكال شروع كنه اصلا
من معذرت ميخوام هر چي شما بگي

saman_uv
08-07-2005, 01:18
سلام .خوب پايه ترين زبان پاسكاله .دستوراتش رو بلد باشي يادگيري اونيكيا برات راحت تره

Nesta
08-07-2005, 02:41
سلام دوست عزیز .
من اول از توضیحات امیر جان واقعا تشکر می‌کنم که الرقم این که با زبان های زیادی کار کرده ولی‌ خیلی‌ رو منطق و بدون تعصب حرف می‌زنه .
دوست عزیز که c++ رو پیشنهاد دادی باید بگم که این زبان حرفه ای زیاد نمی‌شه گفت زبان های حرفه ای الان بیشتر شی‌ گرا هستند .و زبان c++ الان در بعضی‌ جاها وقن به کار میاد ولی‌ برای برنامه های ویندوز کاربران از لحاظ شکل و ظاهر و کمی‌ کارائی‌ خوب نمی‌ دانند .
شما اگه یک زبان حرفه ای می‌خواهید به نظر من دلفی‌ و سی‌ شارپ خوب هست .

AveCina
08-07-2005, 15:22
واقعا ممنون ! اصلا انتظار نداشتم !
تا حالا به جز دعواهاي خصوصي جز Zitanix که يه توضيح داد و يه کتاب خوب معرفي کرد و امير جان هم که کتابي معرفي کرد من ديگه هيچي نفهميدم !
حالا يه بار ديگه ازتون ميخوام با توجه به نياز هام که تويه 2 تا پست قبلي کامل توضيح دادم ممنون ميشم اگه يه زبان به همراه يه کتاب معرفي کنيد ! از کساني هم که قبلا کتاب معرفي کردند مي خوام 2باره زحمتشو بکشن !
فقط يه ذره متحد تر ! من الان موندوم بين دلفي ، سي ++ ، وي بي و پاسکال و ... چيو انتخاب کنم !

ديگه ديگه ! نستا جان من بيشترين انتظار را از شما داشتم براي کمک ولي ؟

Nesta
08-07-2005, 17:12
سلام من شرمنده ولی‌ همین طور که میبینی‌ امیر جان هم در جهت حرفهای من صحبت کرد .
یکی‌ از دوستان کمی‌ بد بینانه صحبت کردند که ما مجبور بودیم .حتا امیر که کمی‌ براش توضیح بدیم.
شما باید خودت اول بدونی‌ که آیا با شی‌ ها میخای کار کنی‌ یا نه مثلا با پاسکال به صورت کد منو بسازی .
یعنی‌ شما میخای یک فرم خوشگل و حاشیه با کلید های خوب داشته باشی‌ خوب دلفی‌ و ویبی‌.
دلفی‌ همون زبان پاسکال پیشرفت هست .اگه میخای شروع کنی‌ همون کتاب جعفر نژاد قمی‌ عالی‌ هست.یا کتاب رامین مولانا پور .
اگه میخای با نمونه برنامه های کوچک دلفی‌ آشنا بشی‌ من یک فایل زیپ برات از کلی‌ برنامه های کوچک میگذارم با زبان دلفی‌ که آنها را نگاه کنی‌ و ببینی‌ که خوشت میاد یا نه .همش هم اسون و ابتدائی‌ هست.

sa3er
08-07-2005, 18:13
آقای avecina عزيز
بنده فکر می کنم جواب شما را در پاراگراف دومه اولين reply ام داده باشم...

به نظر بنده اين درست نيست که شما سليقه ديگران را جویا شوید... و این هم درست نیست که ما به شما يک اسم بدهيم...

شما هنوز هم نفرموديد برای چه کاری قصد يادگيری برنامه نويسی داريد... برای تفريح و سرگرمی؟ يرای ساختن پروژه ای عظيم مربوط به يک شرکت کامپيو تری؟ برای ساختن بازی؟ برای زدن يه شرکت و عرضه کردن نرافزارهای کاربردی؟ يا شايد هم برنامه تحقيقاتی سفينه فضايی شاتل؟

به نظر من شما اول بايد هدفی برای خودتون داشته باشيد تا در يادگيری هر زبانی که مد نظرتون هست به مو فقيت برسيد....

دورود.

از دوستان عزيزی هم که از بيان نظرات اينجانب رنجيده خاطر شده اند پوزش می طلبم و از اين به بعد سعی می کنم نظرات خود را بيان نکنم تا ديگر کسی يا کسانی از دست بنده گله مند نشوند ... در هر حال همچنان به نظرات شخصی ديگران احترام می گذارم....

Nesta
08-07-2005, 18:21
سلام در مورد صحبت اول شما باید بگم که سفینه فضائی‌ ؟ ایشون می‌خواهد یاد بگیره و سوال می‌کنه که کدوم بهتر یا حالا راحت تر یا کدوم ترو هست
.در مورد این که فرمودید که من نظر خودم رو نمیگم دوست عزیز شما نظر خودت رو بگو .شما تو سر برنامه میزانی‌ میگی‌ این اصلا زبان برنام نویسی‌ نیست و من خوشم نمیاد به درد نمیخوره .شما اگه یک برنامه با دلفی‌ نوشتید میتونین این حرف رو بزنین همونطور که امیر جان گفتند .شما دارید در مورد یکی‌ از قوی ترین برنامه های حال حاضر دنیا نظر منفی‌ میدید که اینجا انجمن برنامه نویسی‌ هست شاید 2 نفر حرف شما رو ببینن و کلا دنبال این برنامه نروند .و این خوب نیست شما بگین من تا حالا کار نکردم و خوشم نمیاد این که شما میفرمائید خوب نیست یا کند هست یا اصلا زبان نیست این درست نیست.

مهمان
09-07-2005, 06:18
... و از اين به بعد سعی می کنم نظرات خود را بيان نکنم تا ديگر کسی يا کسانی از دست بنده گله مند نشوند ... در هر حال همچنان به نظرات شخصی ديگران احترام می گذارم....

سلام
جناب sa3er
بايد خدمتتون عرض کنم که ما همه اينجا جمع شده ايم که به همديگر کمک کنيم.
هر کسي هم نظري داره و نظرش همانطور که خودتان قبول داريد محترم هست.
اين انجمن هم براي کمک به همه افرادي که با برنامه نويسي سر و کار دارند ايجاد شده.
وقتي ما در زندگي روزمره صحبت مي کنيم هميشه با دليل و منطق صحبت مي کنيم و براي حرف خود دلايل درست و منطقي داريم.
اما خود شما در پستهاي قبلي خود به صورت سليقه اي گفتيد که "من از دلفي خوشم نمياد"
وقتي با چنين لحني صحبت مي کنيد يعني دليل علمي براي حرف خود نداريد و باعث رنجش دوستان و موضع گيري بچه ها مي شويد.
اينجا محل بحث و تبادل نظر هست بنابراين دوستان هم خوشحال مي شوند که از نظرات و پاسخهاي شما بهره مند شوند.
ولي همه بچه ها دوست دارند که حرفي که مي زنيد بر اساس منطق و علم باشه.
اميدوارم به پستهاي خود ادامه بدهيد و باعث يادگيري همه بچه ها در زمينه هاي گوناگون شويد.
با تشکر

Iranian_sports
09-07-2005, 07:29
من نميدونم شايد اين كتابها بدرد بخوره
از انتشارات "نص"
آموزش ويژوال بيسيك 6 در 21 روز
نويسنده گريك پري مترجم مهندس عليرضا زارع پور
تلفن انتشارات: 6465674
البته كتابهاي ديگر هم مثل:
SQL سرور 2000
ويژوال C++.net
برنامه نويسي اينترنت با ويژوال بيسيك 6
برنامه نويسي پايگاه داده با ويژوال بيسيك 6
و ...
هم از همين انتشارات هست

AveCina
09-07-2005, 13:29
iranian_sports ممنون !

راستي ميشه بگين من ديگه چطوري بايد هدفم رو بگم ؟ n بار گفتم !
حالا ممنون ديگه بسه ! همون كتاب آقاي جعفر نژاد قمي رو ميگيرم ! + يه سري به انتشارات " نص " ميزنيم !

اما لطفا يه نظر قطعي هم بگين كه ما بريم ! تير تموم شد هنوز نفهميدم بايد چيكار كنم !

Nesta
09-07-2005, 20:30
من نميدونم شايد اين كتابها بدرد بخوره
از انتشارات "نص"
آموزش ويژوال بيسيك 6 در 21 روز
نويسنده گريك پري مترجم مهندس عليرضا زارع پور
تلفن انتشارات: 6465674
البته كتابهاي ديگر هم مثل:
SQL سرور 2000
ويژوال C++.net
برنامه نويسي اينترنت با ويژوال بيسيك 6
برنامه نويسي پايگاه داده با ويژوال بيسيك 6
و ...
هم از همين انتشارات هست
سلام دوست عزیز متشکر از توضیحات ولی‌ ایشون زبان برنامه نویسی‌ میخواهند شما این sql رو نباید بنویسین چون زبان برنامه نویسی‌ محسوب نمی‌شه بلکه یک نوع بانک اطلاعاتی‌ هست و اطلاعات برنامه نویسی‌ در آن ذخیره می‌شه.متشکر.

soheil_nazari
19-07-2005, 11:03
سلام
من فقط مي خواستم بگم كه همچين مهم نيست شما از چه زباني استفاده مي كنين مهم اينكه افكار يك برنامه نويس را داشته باشين ( ابته اينم بگم كه نميگم نوع زبان برنامه نويسي مهم نيست ولي تفكر برنامه نويس مهم تره )
چون با داشتن يك تفكر برنامه نويسانه مي توان تقربا با هر زباني هر بر نامه اي را نوشت (حالا با يك سختي كمتر يا بيشتر :wink: )

Nesta
19-07-2005, 17:08
سلام
من فقط مي خواستم بگم كه همچين مهم نيست شما از چه زباني استفاده مي كنين مهم اينكه افكار يك برنامه نويس را داشته باشين ( ابته اينم بگم كه نميگم نوع زبان برنامه نويسي مهم نيست ولي تفكر برنامه نويس مهم تره )
چون با داشتن يك تفكر برنامه نويسانه مي توان تقربا با هر زباني هر بر نامه اي را نوشت (حالا با يك سختي كمتر يا بيشتر :wink: )
سلام دوست عزیز .
من هم با نظر منطقی‌ شما موافقم .
وکاملا عادلانه نظر دادید .
متشکر
:arrow:

مهمان
20-07-2005, 06:00
سلام

سلام

من هم با نظر سهيل موافقم
ايده در برنامه نويسي خيلي مهمه
امروزه اکثر برنامه نويسان تبديل به يک ماشين تايپ شده اند تا يک برنامه نويس متفکر
خلق ايده يک فرايند تکاملي در علم برنامه نويسي مي باشد
مطمئن باشيد برنامه نويساني که ايده هاي جالب مي دهند همان برنامه نويسان دقيق و کوشا هستند که به تدريج تبديل به يک عنصر مفيد شدند

به اميد موفقيت برنامه نويسان کوشا و متفکر

kalemati
01-08-2005, 00:49
ما كه نفهميديم اخر چي شد

Nesta
01-08-2005, 01:18
ما كه نفهميديم اخر چي شد
سلام دوست عزیز چی‌ رو شما نفهمیدین.
می‌شه بیشتر توضیح بدید.
در مورد زبان برنامه نویسی‌ که توضیح داده شد .
:D :shock: :?:

Amin ul
01-08-2005, 22:40
بنده خدا چون تازه عضو شده نميدونه چه خبره!

"Kalemati"
ما داشتيم راجع به شروع در برنامه نويسي صحبت كرديم!

behkarzad
14-03-2006, 14:46
سلام

اين تاپيك شده مثل اتاقهاي چت ياهو!!!!!

bassplayer
11-11-2006, 15:48
من امروز اين تاپيك رو خوندم .
در اينجا امكان سنجي خوبي نشده كه تقصير مطرح كننده هست .
براي برنامه نويسي تحت وب بهتر از PHP نيست . ( كراس پلتفرم ، ساده ، شيرين ، سريع ، اپن سورس ، رايگان ، قانوني)
براي برنامه نويسي desktop هم جاوا هست . ( كراس پلتفرم ، پيشرفته ، رايگان ، قوي ، كامل )

اما كسي كه ميخواد يه بار تو عمرش يه برنامه نويسي كنه خوب بره اوني كه خيلي ساده تره ياد بگيره .
مثلا وقتي ميشه يه سي دي اوتوران رو با مالتي مديا بيلدر ساخت كه هيچ runtime يا مثلا فريم ورك نمي خواد چرا بيان با دات نت ورژن 2 بنويسند كه هيچ جا اجرا نمي شه ؟
اگه دلفي ساده تره بره با دلفي بنويسه . احتياجي نيست با جاوا بنويسه. بهترين زبانهاي برنامه نويسي براي كارهاي تجاري خوب هستند .