PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری در مورد طراحی سایت

bandary
04-07-2005, 18:21
دوستان یه کمک می خواستم
اگه قشنگ دقت کرده باشید وقتی به بعضی از سایت ها مراجعه میکنید که با پی اچ پی نوشته شدن وقتی صفحات او نها رو میبینید تو نوار آدرسشون نوشته مثلا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میبینید که یک سری اعداد جلو آدرسشون قرار میگیره من میخواستم بدونم این حروف و اعداد رو چه جوری جلو آدرس قرار میدن
و آیا این کار رو فقط میشه برای سایتهایی که با پی اچ پی نوشته شدن انجام داد یا نه با اچ تی ام ال هم میشه این کار رو کرد
اگه کسی میدونه کمک کنه خیلی مهم و فوری هست

مهمان
04-07-2005, 18:30
سلام
دوست عزيز اين اعداد queryString هستند که بر اساس submit کردن يک فرم نمايش داده مي شوند.
حالا چرا فرم submit مي شود؟ چون مي خواهيم اطلاعات را از کاربر گرفته و مثلاً آنها را در ديتابيس ذخيره نماييم.
در هنگام پست اطلاعات فرم سه نوع متد وجود دارد:
get/post
که اگر خاصيت get قرار دهيم اطلاعات هنگام ارسال از صفحه اي به صفحه ديگر نمايش داده مي شود.
ممکن از اين queryString بر اساس پست فرم نباشد و متغيري باشد که ما خود در صفحه قبلي تعريف مي نماييم.
به هر حال اين يک نوع پاس کردن مقدار يک متغير به صفحه ديگري مي باشد.

bandary
04-07-2005, 18:37
دوست عزیز اگه میشه یه کم ساده تر توضیح بدید که چه چه جوری میشه
اصلا من میخوام این کار رو انجام بدم چه کدی یا چه چیزی باید تو صفحات بزارم که صفحات آدرسشون اینطوری بشه
در ضمن من سایتم رو با فراند پیج طراحی کردم اصلا می تونم چنین کاری رو انجام بدم یا نه یه توضیح کامل میخوام
هاستم هم همه چیز رو پشتیبانی میکنه

مهمان
04-07-2005, 18:47
سلام
هدف شما از اين کار چيه؟
مي خواهيد همين طوري آدرس سايت شما بصورت ظاهري به اين شکل باشه!!!
يا اينکه مي خواهيد آيتمي را چک کنيد؟

bandary
04-07-2005, 18:50
بله من فقط می خوام فعلا ظاهری باشه تا بعد ببینیم چی میشه
مگه کار های دیگه ای هم میشه انجام داد
فعلا همین رو نیاز دارم خیلی فوریه

مهمان
04-07-2005, 18:58
سلام
با اينکه کار منطقي به نظز نمياد اگر شما مسير آدرس را به صورت زير بدهيد هيچ تفاوتي در نمايش صفحه شما پيش نمي آيد:
که Variable يک متغير و به هر صورتي مقدارد دهي مي شود.
اگر هم چندين متغير مي خواهيد به صورت زير مي شود:
با اينکه من از کار شما سر در نميارم!!!

bandary
04-07-2005, 19:46
دوست عزیز دستور شما رو هم انجام دادیم ولی عمل نکرد در ضمن من گفتم که من صفحاتم رو با فراند پیج طراحی کردم و این کار رو برای phpمی خوام نه برای aspمن که نتونستن راه حل دیگه ای نداره که اینجوری بشه چه کدی می خواد

مهمان
04-07-2005, 20:29
سلام
فکر مي کنم فرقي نميکنه که صفحه php باشه و يا asp
فقط کافيه لينک صفحات را به صورتي که گفتم بدهيد.

ali.
04-07-2005, 20:43
يك نمونه اين كدها براي شمارش تعداد كليك هاي كاربران بروي يك لينك بكار ميره كه براي استفاده از آن هم بايد از نرم افزار هاي خاص خودش استفاده كرد.

bandary
04-07-2005, 20:55
من کاری رو که شما گفتیتد انجام دادم ولی عمل نکرد