PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایده های قشنگتون رو بذارین اینجا

matin_blue
11-02-2007, 10:18
اساتيد سلام
مي خواستم يه چند تا از ايده هاي قشنگي که معمولا توي ميکس فيلماتون( مثلا فيلم هاي عروسي) به کار ميبريد رو بگيد تا ما هم چند تا کار قشنگ بتونيم بديم. درضمن ميخواستم بدونم که آيا ميشه به افکت هايي که خود برنامه ها دارن يا فيلترهاشون، خودمون هم يه چيزايي رو اضافه کنيم . علاوه بر افکت ها و فيلترهاي خود برنامه؟...
ممنون ميشم
فعلا...

animeditor
14-02-2007, 15:15
سلام جمیعاً

من به این می گم یه بحث خوب!
بذارید یه کم از اول قضیه شروع کنم.
فیلم سازی یه هنره. مرحله اول موفقیت یه هنر، خلاقیت و نوآوریه؛ مرحله دومش، امکانات. خلاقیت، مهمترین قسمته و باعث می شه که بین کارهای ضعیف و قوی، تفاوت قائل شد - که این به خود شخص بستگی داره -.
مرحله امکانات، واسه وقتیه که ما می دونیم چی توی فکرمونه و می خوایم چه نتیجه ای بگیریم. وقتی که نتیجه رو توی ذهنمون مجسم کردیم، اون وقت می ریم سراغ ابزاری که بتونن اون نتیجه رو بدن.
این جاست که یه خلاقیت جدید به وجود میاد و اون هم استفاده از ابزار و امکاناتیه که داریم.
چی شد؟!
منظور این که، ممکنه امکانات شما پیشرفته و گسترده نباشه، ولی با فکر خوب و خلاقیت و ابتکار، بتونید بهترین جواب رو بگیرید.
اصلاً شاید فکر و ایده شما، یه کار نو و بکر باشه و امکاناتی نخواد، ولی قشنگ باشه.
ممکنه ایده ای که توی ذهن شما باشه، معمولاً با ابزار خاصی درست بشه؛ ولی شما بتونی با چند تا ابزار ساده، همون کار رو انجام بدی.

یه مثال از فکر قشنگ و ابزار ساده:
شما کلیپ I Dissapired رو از Metalika دیدید؟
- همونی که بالای فلات اجرا کردن! -
چیز جالبی که توی این کلیپ دیدم این بود که یه Dissolve ساده رو به Motion جوری تنظیم و با هم ترکیب کرده که خودم اولش احساس می کردم یه Transition جدید استفاده کرده!!!
ولی وقتی که اون رو به صورت آهسته و فریم فریم دیدم، متوجه این موضوع شدم.
به همه پیشنهاد می کنم که این کار رو ببینن. البته نیاید بگید فلانی داره از متالیکا تبلیغ می کنه و تهاجم فرهنگی و از این جور چیزا... !!!
به نظر من کسی که واقعاً اهل یاد گرفتن کار اصولی باشه، از این جور چیز ها الهام می گیره و به بهترین نحو استفاده می کنه.

خیلی حرف زدم. ببخشید!
از ایت تاپیک "ایده" خیلی خوشم اومد. من که پایه ام...

التماس دعا
یا علی

matin_blue
22-02-2007, 15:57
ایده ی خوبی به نظر میرسیه ولی من این کلیپی که گفته بودی رو ندیدم
یه سوال: چه جوری میشه به افکت های برنامه های میکس افکت های جالب تری اضافه کرد؟

rezam2005r
27-02-2007, 10:14
دوستان برای آمزش افکت های پریمیر به این لینک برید حالشو ببرید..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

edius.premiere
08-03-2007, 08:41
تو ادیوس با ترکیب chrominance & region & blend effect میشه مثلا رنگ ماشین در حال حرکت رو از آبی به زرد برد و دوباره برگردوند این در حالتیست که هم دوربین و هم ماشین در حال تکان خوردن هستند و رنگ هم با اونها تکون میخوره

یا برای نشون دادن کاتهای سریع و یا فلاشبک از فلاش سفید یا رنگ سفید بین کاتها و برای عوض شدن دو کات به عنوان یک ترانزیشن ساده و شیک در موقع ضرب آهنگ استفاده میشه
salijvc@yahoo.com
enjoy