PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ساتا و ide لطفا کمک کنید

ali780
10-02-2007, 23:23
سلام
من یک هارد دیسک ATA 133 Maxtor diamond معمولی داشتم. امروز یک هرد دیسک ساتا هیتاچی خریدم حالا مشکلم اینه که:
وقتی ویندوز را روی هارد ساتا نصب کردم . هارد قبلی رو روی slave گذاشتم
سیستم هارد قبلی را نشناخت. آیا ساتا و ATA با هم روی سیستم قابل استفاده نیست یا کلک خاصی داره؟
ممنون اگر کسی پاسخ بده.
علی

arash the archer
10-02-2007, 23:54
سلام
من یک هارد دیسک ATA 133 Maxtor diamond معمولی داشتم. امروز یک هرد دیسک ساتا هیتاچی خریدم حالا مشکلم اینه که:
وقتی ویندوز را روی هارد ساتا نصب کردم . هارد قبلی رو روی slave گذاشتم
سیستم هارد قبلی را نشناخت. آیا ساتا و ATA با هم روی سیستم قابل استفاده نیست یا کلک خاصی داره؟
ممنون اگر کسی پاسخ بده.
علی

بايد رو هارد ATA ويندوز باشه و بعد هم درايور sata رو نصب کني تا اون رو بشناسه ؛ در حالت ديگه تا اونجا که من ديدم نميشه

magic1362
11-02-2007, 00:21
سلام

من هارد Sata رو به عنوان هارد اصلی و Ide رو به عنوان هارد ثانوی استفاده می کنم ولی هیچ مشکلی ندارم. شاید مشکل شما دلیل دیگه ای داشته باشه.

arash the archer
12-02-2007, 23:28
سلام

من هارد Sata رو به عنوان هارد اصلی و Ide رو به عنوان هارد ثانوی استفاده می کنم ولی هیچ مشکلی ندارم. شاید مشکل شما دلیل دیگه ای داشته باشه.

درست ميگي ولي منظور من mainboard هاي قديمي تر هستند که boot from SATA ندارن و در مورد main هاي جديد تر هم بهتره اول ويندوز رو رو هارد SATA نصب کني بعد هارد ATA رو نصب کني چون من خيلي جاها ديدم که وقتي هر دو هارد هست به صورت پيش فرض win هارد ATA رو انتخاب ميکنه