PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از --- در شبكه

a-m-i-r
10-02-2007, 14:29
با سلام خدمت همه دوستان و بچه هاي زحمت كش p30
چند تا سوال در مورد --- داشتم ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره در اختيار من يا بهتر بگم ما بزاره
راستش من به به اتفاق چند تا از دوستام كه همگي در مشهد زندگي مي كنيم و از اونجايي كه خونه هامون نزديك به همه كامپيوتر هامونو از طريق كابل شبكه كرديم و يكيمون هم اينترنت adsl گرفته و داريم استفاده ميكنيم و حالشو ميبريم.
حالا ميخوام بدونم كه:
اولا...ما اگه بخوايم --- راه بندازيم آيا اين امكانو داريم كه بقيه افراد تو شبكه هم بتونن ازش استفاده كنن(هم از اينترنت و هم از كانالها)منظورمو گرفتين؟يعني يكي --- نصب كنه و بقيه فيض ببرن
دوما...يك مطالبي خوندم راجع به اينكه بايد اكانت بگيريمو از اين طور حرفا حالا ميخوام بدونم با توجه به اينكه ما امكان ارسال ديتا رو داريم(adsl) باز هم بايد اكانت بگيريم و اگر بايد بگيريم هزينش چنده؟و آيا ماهيه؟ساليه؟چيه؟
از اين كه پر حرفي كردم عذر ميخوام...
منتظر پاسخهاي قشنگتون هستم

chista
10-02-2007, 16:18
با سلام خدمت همه دوستان و بچه هاي زحمت كش p30
چند تا سوال در مورد --- داشتم ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره در اختيار من يا بهتر بگم ما بزاره
راستش من به به اتفاق چند تا از دوستام كه همگي در مشهد زندگي مي كنيم و از اونجايي كه خونه هامون نزديك به همه كامپيوتر هامونو از طريق كابل شبكه كرديم و يكيمون هم اينترنت adsl گرفته و داريم استفاده ميكنيم و حالشو ميبريم.
حالا ميخوام بدونم كه:
اولا...ما اگه بخوايم --- راه بندازيم آيا اين امكانو داريم كه بقيه افراد تو شبكه هم بتونن ازش استفاده كنن(هم از اينترنت و هم از كانالها)منظورمو گرفتين؟يعني يكي --- نصب كنه و بقيه فيض ببرن
دوما...يك مطالبي خوندم راجع به اينكه بايد اكانت بگيريمو از اين طور حرفا حالا ميخوام بدونم با توجه به اينكه ما امكان ارسال ديتا رو داريم(adsl) باز هم بايد اكانت بگيريم و اگر بايد بگيريم هزينش چنده؟و آيا ماهيه؟ساليه؟چيه؟
از اين كه پر حرفي كردم عذر ميخوام...
منتظر پاسخهاي قشنگتون هستم
درود بر شما دوست گرامی
دوست من این امکان وجود داره که دیتا ریسیو شده از --- رو روی شبکه شیر کرد خیلی راحت هم این کار رو میکنن ولی در مورد این که یک نفر کارت دی وی بی بخره و همه از کانالها استفاده کنند نوچ نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته میشه از روشهای مختلف تصویر رو شیر کرد ولی خوب این که هر کی هر کانالی دلش خواست ببینه امکان نداره و تازه با توجه به سرعت بستر شبکه شما هم ممکنه تصویر افت کیفیت شدید داشته باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد این که آیا باید اکانت بگیری یا نه و .... اول اومدم خودم بنویسم ولی یادم به یه مقاله تقریبا کامل افتاد که اونو واست میزارم امید وارم مشکلتو حل کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سه نوع اینترنت ماهواره ای وجود دارد

1- اینترنت آفلاین :

در سراسر دنیا افراد مختلف از اینترنت ماهواره ای آنلاین در حال استفاده هستند و در حال دانلود فایلهای مختلف هستند و ماهواره برای آنها فایلها را ارسال میکند تا دریافت کنند در این روش شما هم میتوانید از فرصت استفاده کنید و فایلهایی که آنها در حال دریافت هستند را دریافت کنید . برای اینکار شما احتیاج به سخت افزار اینترنت آنلاین یکطرفه دارید و برای دانلود هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید

2- اینترنت یکطرفه :

این روش به این دلیل یکطرفه نامیده می شود که شما از طریق دیش خود فقط دریافت اطلاعات دارید و ارسال اطلاعات شما از طریق خط تلفن یا adsl و یا ... انجام می شود در این روش شما علاوه بر خرید تجهیزات اینترنت یکطرفه باید ماهیانه هزینه ای به شرکت تهیه کننده اینترنت ماهواره ای بپردازید که بسته به سرویس شما این هزینه ها متغیر می باشد

3- اینترنت دو طرفه :

در این نوع از اینترنت ماهواره ای دریافت و ارسال اطلاعات از طریق دیش انجام می شود به اینصورت که اطلاعات شما از طریق LNB مخصوص دریافت می شود و اطلاعات شما از طریق دستگاهی به نام Transmiter به ماهواره ارسال می شود در این روش قیمت تجهیزات سخت افزاری و نیز هزینه های ماهیانه نسبت به روش اول بسیار گران تر است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیستم کار اینترنت ماهواره ای یکطرفه

سخت افزار لازم برای اینترنت ماهواره ای

نوع اول و دوم سخت افزار دقیقا مشابهی دارند تنها تفاوت آنها در نرم افزار است که در پایان این مقاله به آن می پردازیم .

--- Cart

کارت --- یا اصطلاح عامیانه آن کارت ----- ، کارتی است که روی اسلات PCI مانند کارت مودم یا کارت گرافیک و ... در کامپیوتر شما نصب می شود . این کارت دارای ورودی فیش ال ان بی است که از طریق کابل معمولی ----- به LNB که روی DISH نصب شده است می رود

انواع کارت های --- :

این کارت ها در دو نوع به بازار عرضه می شود اول کارت هایی که خود دارای CPU هستند و سی پی یو ی کامپیوتر شما را به زحمت نمی اندازند دوم کارت هایی که فاقد CPU هستند و برای پردازش اطلاعات دریافتی از دیش از سی پی یو ی کامپیوتر شما استفاده می کنند.

از کارت های دسته اول میتوان Nexus و SkyStar1 نام برد و از کارتهای دسته دوم vision plus و SkyStat2 و ... که در بین این کارت ها کارت SkyStar2 هم قیمت مناسبی نسبت به بقیه کارت ها دارد و هم کیفیت واقعا عالی دارد آخرین ورژن کارت Sky Star 2.6d می باشد که ساخت کره است

Dish

شما میتوانید از دیش های معمولی برای اینکار استفاده کنید حداقل سایز دیش شما بایستی 90 باشد سایزهای کوچکتر شما را با مشکل مواجه می کند . پیشنهاد ما استفاده از دیش 120 است که اگر بطور دقیق نیز جهت یابی شود سیگنال قوی به شما خواهد داد و در سرعت دانلود شما تاثیر بسزایی دارد. البته منظور ما از دیش ، دیش معمولی است . دیش اگر استاندارد طراحی شود حتی با سایز 40 می توانید سیگنال سایز 120 را دریافت کنید این مطلب را یکی از دوستان خوب شما با نام کاربری mansoor به صورت مقاله تهیه کرده است که می توانید اینجا مطالعه کنید

LNB

ال ان بی شما همان ال ان بی معمولی ----- های خانگی می باشد فقط پیشنهاد می شود از ال ان بی خوبی استفاده کنید تا بهترین کیفیت و سرعت را داشته باشید همچنین کابلی که استفاده می کنید کابل خوبی باشد فیش ها را در دو سر آن متصل کنید قبل از اتصال محل را با سوهان بسائید تا بهترین اتصال را پیدا کند روی آن چسب بزنید و لاستیک مخصوص ضد باران را روی آن قرار دهید همه اینکار ها نتیجه اش داشتن کیفیت بالاست

سخت افزار اینترنت ماهواره ای دو طرفه سخت افزاری پیچیده است که بزودی در همین پاراگراف قرار خواهم داد

نرم افزار های لازم برای اینترنت ماهواره ای

نرم افزار های دانلود آفلاین

پس از نصب درایور های کارت نوبت به نصب نرم افزار های دانلود آفلاین می رسد یکی از بهترین نرم افزار ها SkyGrabber می باشد که شما ابتدا در منوی main گزینه option کارت خود را معرفی می کنید مثلا SkyStar2 و ok را میزنید سپس در نوار بالا زیر منو ها Provider را مشخص می کنید به عنوان مثال OpenSky را انتخاب می کنیم . دیش شما بایستی روی ماهواره سرویس دهنده opensky باشد یعنی باید بطرف ماهواره EuteleSat W3 تنظیم باشد سپس دکمه شبیه play را که همان statr grabbing است را کلیک کنید مشاهده می کنید که لیست فایلهای در حال دانلود در قسمت زیرین دیده می شود وقتی که در صد دانلود رسید به 100 فایل از لیست حذف می شود یعنی این فایل دریافت شده است و می توانید از آن استفاده کنید. به شاخه ای که skyGrabber را نصب کرده اید بروید آنجا شاخه ای به نام ok وجود دارد آن را باز کنید فایل های دانلود شده شما آنجاست که بر اساس نوع فایل در پوشه های مختلف قرار گرفته است.

در اسکای گرابر در منوی Filters می توانید هر آنچه را که دوست دارید دانلود کنید و از دانلود فایل هایی که باب طبع شما نیست خودداری کنید به عنوان مثال اگر فقط مایلید e-book دانلود کنید کافیست پسوند فایلهای دانلودی را pdf انتخاب کنید و یا اگر از موسیقی متنفرید میتوانید تیک MP3 را بردارید تا mp3 دانلود نشود.

سرعت دانلود شما 2 الی 4 مگا بایت در ثانیه است 2-4MB/sec . آخرین ورژن اسکای گرابر را می توانید از اینجا دانلود کنید

نرم افزار های اینترنت یکطرفه

برای داشتن اینترنت یک طرفه نرم افزار خاصی نیاز نیست بلکه بایستی یکسری تنظیمات نرم افزاری انجام دهید. روشهای مختلفی برای اتصال به اینترنت وجود دارد که ما به یکی از این روشها می پردازیم.

فرض بر این است که شما سرویس بیسیک OpenSky را خریداری کرده اید و دیش شما اکنون روی ماهواره EuteleSat W3 دقیقا تنظیم است برای این کار پس از دادن مک آدرس کارت خود به اپن اسکای و نیز پرداخت هزینه آن که 24 یورو می باشد اکانت شما پس از چند دقیقه فعال می شود. حال بایستی یک اکانت VPN بسازید و یوزر نیم و پسوردی که opensky به شما داده است را وارد کنید در قسمت آی پی نیز آی پی که opensky به شما داده است را وارد کنید. اول با Dial Up به اینترنت کانکت شوید وقتی کاملا کانکت شدید به vpn که ساختید کانکت شوید.

سپس به یک فایل حجیم از اینترنت دانلود کنید ، مشاهده می کنید که با سرعت 400 کیلو بیت الی 2 مگا بیت در ثانیه یعنی 50 الی 250 کیلوبایت در ثانیه از اینترنت دانلود می کنید که واقعا سرعت فوق العاده ای است

منبع رو یادم نیست با پوزش فراوان از نویسنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد قیمت هم یه سر به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزن
مهر افزون
سربلند و پیروز باشید

alireza_naeemy
12-02-2007, 21:43
سلام
آقا من اين كارو كردم
اگه خواستي بهم ايميل بزن تا بهت بگم
m_shahriari81@yahoo.com

a-m-i-r
13-02-2007, 16:36
سلام
آقا من اين كارو كردم
اگه خواستي بهم ايميل بزن تا بهت بگم
m_shahriari81@yahoo.com

ايميل زدم
منتظر جوابت هستم دوست عزيز

rootnt
21-02-2007, 12:06
یعنی چی
فروم رو برای این گذاشتن که همه اطلاعاتشون رو باهم شیر کنند
من در لینوکس دارم روی این مسئله کار می کنم
در یک برنامه دیدم
و مثل اینکه فقط می شه کانالهایی رو که در فرکانسی که داره tune می شه رو مشاهده کرد