PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای برای پیدا کردن نام آهنگ ها فقط با پخش آنها

rb97
09-02-2007, 23:01
گفتم به درد خوره اینجا هم میزارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در یکی از پست‌های پیشین ، سایتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را معرفی کردم که می‌تواند آواز و زمزمه‌های شما را از یک ترانه آنالیز کند و نام ترانه و خواننده اصلی را حدس بزند. استقبال زیادی از این پست انجام شد ، اما خوانندگان وبلاگم در کامنت‌ها و میل‌هایی که ارسال کردند ، گفتند این سایت درصد خطای قابل توجهی دارد و گاهی حتی با پخش ترانه اصلی هم ، تشخیص غلطی می‌دهد.

راستش ، اگر این سایت صد در صد درست عمل می‌کرد ، این کار مترادف با محقق شدن یکی از آرزوهای دیرینه انسان‌ها بود ، در آن صورت می‌شد ماشین‌ها و برنامه‌هایی درست کرد که بدون اشتباه از فرمان‌های صوتی اطاعت کنند. هنوز باید کار زیادی روی سیستم‌های تحلیل صوت انجام شود.

اما هدف از نوشتن این پست این است که شما را با یک برنامه بسیار جالب با حجم بسیار کم ، آشنا کنم که کار ظاهرا مشابهی انجام می دهد :
تقریبا همه فایل‌های صوتی‌ای در هارد و یا سی‌دی‌های خود داریم که نام خواننده‌اش را نمی دانیم و یا اگر نام خواننده را بدانیم نام ترانه یا آلبومش بر ما معلوم نیست ، در این موارد چه کار می‌شود کرد؟
پرسیدن از دوستان همه وقت چواب نمی‌دهد ، جستجوی کلمات کلیدی ترانه در اینترنت هم کار بسیار دشواری است ، تازه گاهی یک ترانه را چند خواننده اجرا کرده‌اند ، سایت midomi را هم که تست کردید و دیدید چندان کارا نیست.

در این موارد است که برنامه جالب Tunatic به کمکتان می‌آید. یک فایل صوتی را در سیستمتان اجرا کنید ، برنامه با گذشت چند ثانیه نام خواننده و آلبوم را مشخص می کند و در انتها لینکی برای دانلود آن ترانه و آلبوم در سایت روسی all of mp3 می‌دهد!

شاید این برنامه برای ایرانی‌ها بیشتر از کاربران خارجی کاربردی باشد ، چون اغلب علاقمندان خارجی موسیقی سی‌دی اوریجینال می‌خرند که اطلاعات کامل هر آلبوم را داراست.

البته من قبلا هم این سایت را معرفی کرده بودم ، منتها در آن زمان شاید وبلاگم به اندازه امروز خواننده نداشت.

برنامه Tunatic ، حجم بسیار کمی دارد یعنی تنها 500 کیلوبایت. این برنامه رایگان را می توانید با رفتن به این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود کنید.
بعد از نصب برنامه ، دقت کنید که فایروال را طوری تنظیم کنید که دسترسی این برنامه را به اینترنت بلوک نکند.

برنامه دیتابیس خوبی دارد ، البته من الان روی هاردم فایل صوتی عجیب و غریب نداشتم تا توانایی برنامه را برای تشخیص فایل‌های کمتر مشهور هم آزمایش کنم. در مواردی که برنامه را تست کردم ، در همه موارد خوب و عالی جواب داد.

البته پیداست که این برنامه عملکرد کاملا متفاوتی با سایت midomi دارد و کار بسیار آسانتری انجام می‌دهد.

پی‌نوشت : نیما نوشته که ترانه‌های ایرانی را هم در مواردی تشخیص می‌دهد. تست کردم ، دیدم درست گفته.

پی‌نوشت : در پاسخ به سؤالات کامنت‌گذارهای محترم باید بگویم:
- برای کار با این برنامه نیازی به میکروفن نیست ، برنامه دیتا را از کارت صوتی کامپیوتر می‌گیرد ، پردازش مقدماتی می‌کند و اطلاعات لازم را به دیتاسنتر خودش در سایت برنامه می‌فرستد. پس راحت‌ترین کار پخش یک قطعه صوتی در سیستم است.
- توجه کنید که برنامه آفلاین کار نمی‌کند ، باید به اینترنت متصل باشید و فایروال شما هم نباید برنامه را بلوک کرده باشد.
- اگر باز مشکلی بود ، نگاهی به تنظیمات صوتی ویندوز بیندازید : control panel و بعد sound and audio devices

منبع *********** ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com) به نقل از 1pezeshk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Metalzadeh
10-02-2007, 01:12
آهنگ های متال گم نام هم پیدا می کنه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

Babak
16-02-2007, 00:10
امتحان کردم کار ميکنه عالی
ممنون از معرفی بسيار به کار مياد

mansor_1381
22-02-2007, 11:08
آقا واقعا دستت درد نكنه حيف كه اينجا دكمه تشكر نداره

Lovelyman
22-02-2007, 11:29
- برای کار با این برنامه نیازی به میکروفن نیست ، برنامه دیتا را از کارت صوتی کامپیوتر می‌گیرد ، پردازش مقدماتی می‌کند و اطلاعات لازم را به دیتاسنتر خودش در سایت برنامه می‌فرستد. پس راحت‌ترین کار پخش یک قطعه صوتی در سیستم است.
پس اين چيه؟؟؟:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نوشته ميكروفن رو چك كنيد!

Babak
22-02-2007, 11:39
بايد ورودی صدا رو تنظيم کنيد
تنظيمات کارت صدا معمولاً دکمه ميکس داريم

Lovelyman
22-02-2007, 11:54
بابك جان اين كارو كردم بازم فرقي نكرد!