PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل فایل ها حجیم به rar

ardalan_zapata
08-02-2007, 21:26
با سلا م خدمت بروبچ
دوستان من یه برنامه winrar از همین سایت گرفتم یه فایل 500kb هم بود که وقتی extract کردم شد 100mb (می خواست قدرت ایم برنامه رو نشون بده) حالا می خام بدونم چطوری میوتونم این کار را بکنم هر کار کردم نشد
ممنون

vandu
09-02-2007, 11:28
بستگی به فایلی داره که میخوای فشرده کنی. اگه متن باشه زیاد فشرده میشه ولی اگه قبلا فشرده شده باشه (مثل Mp3 یا Mpg) زیاد تاثیری نداره...

ardalan_zapata
09-02-2007, 19:16
اخه اینجا دو تا avi 100 مگی را کرده کرده بود 500 کیلو بایت یا خودم ویندوز ویستا را با حجم 2 مگ گرفتم وقتی extract کردم شد 700کگ

ShayaX
09-02-2007, 19:35
یه برنامه هست به اسم KGB Archiver که 2 گیگ رو میکنه 1 مگ! :دی!
ولی چه برای Compress کردن و چه برای Decompress کردن نیاز به سیستم قوی هست! :دی!
Cpu بالا + حداقل 2 گیگ رم! :دی!
سرعتش هم حتی با این سیستمی که گفتم پایینه! :دی!
حالا نمیدونم شما سیستمت چیه و چی رو دانلود کردین! ;)

vtn54
09-02-2007, 19:54
اخه اینجا دو تا avi 100 مگی را کرده کرده بود 500 کیلو بایت یا خودم ویندوز ویستا را با حجم 2 مگ گرفتم وقتی extract کردم شد 700کگ

سلام دوست من

میشه این فایلها را یک جایی آپلود کنی تا ما هم ببینیم این حجم از فشردگی غیر ممکن به نظر می رسد.:blink:

vandu
09-02-2007, 20:19
بله یه همچین برنامه ای هست، ولی ما ها نمیتونیم باهاش کاری کنیم؛ چه Compresss و چه Decompress چون یه سیستم فوق العاده قوی میخواد. چند وقت پیش هم Office رو باهاش به 1.4 مگابایت تبدیل کردن. اسمش هم که KGB Archiver هست حجمش هم کمتر از یه مگابایته...

ShayaX
10-02-2007, 18:58
دقیقاً :دی!
من 45 مگ عکس رو خواستم باهاش Compress کنم Remaining Time رو زد چند سال!!

ardalan_zapata
10-02-2007, 19:24
ممنون اونهایی هم که دنبال این فایل 500 kb هست تو صفحهی اصلی می تونن پیدا کنن ولی نوشته بود که این کار را به winrar کرده
اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vtn54
10-02-2007, 20:51
ممنون اونهایی هم که دنبال این فایل 500 kb هست تو صفحهی اصلی می تونن پیدا کنن ولی نوشته بود که این کار را به winrar کرده
اینم لینکش

سلام دوست من

لینک آن فایل 500 کیلوبایتی کار نمی کند اگر خودت داریش آپلود کن.

بله یه همچین برنامه ای هست، ولی ما ها نمیتونیم باهاش کاری کنیم؛ چه Compresss و چه Decompress چون یه سیستم فوق العاده قوی میخواد. چند وقت پیش هم Office رو باهاش به 1.4 مگابایت تبدیل کردن. اسمش هم که KGB Archiver هست حجمش هم کمتر از یه مگابایته...
دوست من

خودت آن فایل دیده ای یا داری نقل قول می کنی من از KGB Archiver استفاده کرده ام حتی با حداکثر قدرت فشرده سازی و روی فایلهای

متنی قادر به چنین کاری نیست.

ardalan_zapata
10-02-2007, 21:07
این لینک فایل 2 مگی ویستا

vtn54
10-02-2007, 21:57
این لینک فایل 2 مگی ویستا

سلام دوست من

فایل مذکور حاوی یک فایل ایزو از نسخه اولیه ویستا یعنی لانگ هورن است که حدود 730 مگابایت حجم دارد و توسط

برنامه WinZip با فرمت zip فشرده شده است نه فرمت rar با این وجود میزان فشردگی جالب است از 730 مگابایت به 2

مگابایت .تازه از حداکثر قدرت فشرده سازی استفاده نکرده است در صورت استفاده از حداکثر میزان فشرده سازی هم

توسط برانامه وین زیپ هم توسط برنامه وین رار حجم فایل مذکور به 1.2 مگابایت می رسد.:blink:

ممنون به خاطر لینک.:biggrin:

oVERfLOW
11-02-2007, 00:35
فشرده سازي روي اصل حذف تكرار هست
يعني اگه توي فايل شما هيچ تكراري نباشه هيچ فشرده سازي هم نخواهد بود
KGB هم يه آشغال بيش نيست !!!!!

الان پرطرفدارترين فشرده ساز جهان WinRar هست و بعدش هم 7-Zip
من كه از 7-Zip استفاده مي‌كنم

نه KGB نه 7-Zip نه WinRar نه ... نمي‌تونن 700 مگابايت اطلاعات اتفاقي و مورد استفاده رو بكنن 2 مگابايت
مگه اينكه اون 700 مگابايت طوري تنظيم شده باشه كه همش تكرار يه چيز باشه
مثلا يه فايل كه از اول تا آخرش توش پر كاراكتر a هست

Honradez
11-02-2007, 10:42
سلام دوستان.

اون فایل Avi که دوستمون میگن، دلیلش اینه که این فایل ویدیویی دارای Microsoft Video 1 (MS-CRAM) Video Encoding هست. کلا هر فایل Avi که دارای این Video Encoding باشه، خیلی خوب فشرده میشه. نرم افزار TechSmith SnagIt 8.2.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در زمینه فیلمبرداری و عکسبرداری از صفحه مانیتور هست، فیلمهای خود را با چنین فرمتی ذخیره می کند. همچنین با برنامه Ulead Video Studio ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیز میتونید این کار را انجام دهید.

یک نمونه از فیلمهای فشرده شده (15Mb --> 700Kb): نحوه دانلود فایل از وبسایت RapidShare.com - فایل ویدیویی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ضمنا از نظر من، تمامی نرم افزارهای بزرگی نظیر Microsoft Office یا Microsoft Windows که بسیار فشرده شده اند، کار نکرده و دارای فایلهای Fick هستند. شما در Notepad تعداد بسیاری فاصله (Space) تایپ کنید، بعد آنرا ذخیره کنید. حجمش خیلی زیاد است؛ حالا آنرا فشرده کنید، حجمش بسیار کمتر شد...! (البته لازم به ذکر است که من با این نظر، خدای نکرده قصد زدن هیچگونه حرفی علیه دوستانی که زحمت کشیده اند و این فایلها را گذاشته اند - مانند ardalan_zapata گرامی رو ندارم.)

پیروز و سربلند باشید.

قربانتان : بابک. ;)