PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورده کول دیسک (مخصوصا سرعت کند)

mostafaeshghi
07-02-2007, 17:15
آقا من یه کول دیسک 1 گیگابایت 6 ماه پیش خریدم 30 هزار تومان. مارکش مای فلش بود. ازش خیلی راضیم ولی یه سولاتی برام پیش اومده بود.

من یکی از دوستام کول دیسک ال جی داشت 512 مگابایت خریده بود 45 هزار تومان. وقتی یه فایل مشخصی را روی هر کدوم میریختیم. سرعت اون 2 برابر سرعت من بود.

اینو میدونم که هرچقدر پول بدی آش میخوری.

فقط میخواستم بدونم چه مشخصه ای هست که میزان سرعت را نشون میده. (یعنی اگر خواستیم بریم یکی دیگه بخریم اون مشخصه را روی بسته یا و کاتالوگ ببینیم و بعد بخریم)

یه سوال دیگه:

من سیستمم را شهریویر گرفتم و تقریبا سیستم خفنیه. وقتی که کول دیسک را وصل میکنم اون پایین بغل سیستم تری یه پیغامی میاد که مینویسه It can fast perform (تو همین مایه ها) اون یعنی چی. یعنی میخواد بگه که کول دیسک سرعتش یو اس بی 2 و سیستم من یو اس بی 1 !؟!؟!؟

آخه از رو درایور مادربرد میخوام یو اس بی 2 را نصب کنم ، میگه شما نیازی به ای برنامه ندارید.

قربانتان: مصطفی عشقی

mavesta
08-02-2007, 15:23
سلام
اين پيغام معنيش اينه كه شما دارين يه دستگاه Usb2 رو به پورتي نصب ميكنين كه ازش پشتيباني نميكنه.
(اگه از Xp Sp2 دارين استفاده ميكنين پس مادر بردتون از Usb2 پشتيباني نميكنه).
موفق باشين

mostafaeshghi
10-02-2007, 16:38
سلام
اين پيغام معنيش اينه كه شما دارين يه دستگاه Usb2 رو به پورتي نصب ميكنين كه ازش پشتيباني نميكنه.
(اگه از Xp Sp2 دارين استفاده ميكنين پس مادر بردتون از Usb2 پشتيباني نميكنه).
موفق باشين

یعنی چی؟!!؟!؟ یعنی سرویس پک 2 یو اس بی 2 را ساپورت نمیکنه. پس چی میکنه این کارو!؟!؟ نکنه سوریس پک 1؟؟!؟!؟!

دوستان اگر میشه به دیگر سوالات بنده هم جواب بدند و هم اینکه یه راه حلی پیدا کنند برای این قضیه.

mavesta
13-02-2007, 10:21
سلام
نه دوست من!!! اين پيغام معنيش اينه كه احتمالاً مادر برد شما از Usb2 پشتيباني نمي كنه(احتمالاً)
موفق باشين

mostafaeshghi
13-02-2007, 16:27
سلام
نه دوست من!!! اين پيغام معنيش اينه كه احتمالاً مادر برد شما از Usb2 پشتيباني نمي كنه(احتمالاً)
موفق باشين

یعنی خاک بر سز ایسوز اگر برای مادربرد P5WD2 این امکان را فراهم نکرده باشه. فکر نکنم برای این باشه.

از دوستان دیگر تقاضا دارم جواب مرا بدند.

ممنون و متشکر

mostafaeshghi
23-02-2007, 23:42
یعنی خاک بر سز ایسوز اگر برای مادربرد P5WD2 این امکان را فراهم نکرده باشه. فکر نکنم برای این باشه.

از دوستان دیگر تقاضا دارم جواب مرا بدند.

ممنون و متشکر

دوستان عزیز یعنی واقعا کسی جواب سوال من را نمیدونه یا اینکه یه کم مضایقت میکنید . ازتون خواهش میکنم که دریغ نکنید و جواب سوالات مرا بدید.

ممنون و متشکر

S a f a 6 4
23-02-2007, 23:49
ممکن برعکسش باشه.
یعنی مادربوردت چیزیش نیست و کول دیسکت usb 2 رو ساپورت نمیکنه.

zonealarm
24-02-2007, 02:33
آقا مصطفی شما USB 2.0 رو تو بایوستون فعال نکردین

با فعال کردنش مشکل حل می شه

در مورد کول دیسک هم با ید به دو تا مشخصه توجه بکنید

Read Speed

Write Speed

همون طور که خودتم گفتی

هرچقدر پول بدی آش میخوری.

mostafaeshghi
24-02-2007, 20:48
آقا مصطفی شما USB 2.0 رو تو بایوستون فعال نکردین

با فعال کردنش مشکل حل می شه

Read Speed

Write Speed

همون طور که خودتم گفتی

خب بابا دمت گرم. تا اینجاشو که گفتی خب بقیش هم میگفتی منظورم فعال کردن یو اس بی 2 در بایوس هست. اگر لطف کنی آموزش بدی ممنون میشم.

در ضمن اون 2 مشخصه ای که گفتی تو چه حدودی باشه خوبه. اگر میشه یه توضیحی هم در مورده این بدی.

متعاقبا بسیار و بسیار ممنون و متشکر

zonealarm
25-02-2007, 00:04
1.با زدن Del بلافاصله بعد روشن شدن سیستم وارد بایوس میشین
2.برو به Advanced
3.برو به USB configuration
4.گزینه USB2.0 controller رو اگر enable نیست Enable کن
5.گزینه USB2.0 controller mode رو رو Hi Speed بذار
6.با زدن F10 و Enter تغییراتو save کن و خارج شو

در مورد کول دیسک هم سر فرصت یکی 2 تانمونه برای مقایسه میزارم

فعلا

mostafaeshghi
05-03-2007, 17:25
1.با زدن Del بلافاصله بعد روشن شدن سیستم وارد بایوس میشین
2.برو به Advanced
3.برو به USB configuration
4.گزینه USB2.0 controller رو اگر enable نیست Enable کن
5.گزینه USB2.0 controller mode رو رو Hi Speed بذار
6.با زدن F10 و Enter تغییراتو save کن و خارج شو

در مورد کول دیسک هم سر فرصت یکی 2 تانمونه برای مقایسه میزارم

Read Speed

Write Speed

همون طور که خودتم گفتی

فعلا

دوست عزیز لطفا به قول خودتون عمل کنید. قرار بود چند تا نمونه بگذارید.

در ضمن یه کم در مورد اون معیارهایی که گفتید بیشتر توضیح بدید.

یه سوال دیگه: سیستم فایل این کول دیسکها همیشه Fat است یا نه مدیهاس دسگه ای هم داریم که از سیستم فایل Fat32 و یا NTFS استفاده کنه؟!؟!؟ برای من که Fat است.

دراستی خیلی خیلی دمت گرم بابت اون راهنماییت. من یه فایل 40 مگابایتی را اول انتقال دادم زمانش شد 59 ثانیه بعد رستارت کردم تنظیماتی که گفتی را انجام دادم و بعد باز همون فایل 40 مگا بایتی را ریختم کول دیسک این دفعه شد 28 ثانیه (یعنی دقیقا نصف)

آقا یه سوال دیگه اینها را که گفتم یادم افتاد. وقتی یو اس بی 2 را فعال کردم اگزینه ی Logacy USB Support اضافه شد که در حالت Disable بود.

وقتی هم که سرعت را به HI Speed تغییر دادم یه گزینه ی دیگه اضافه شد به نام Bios EHCI Hand-off این هم در حالت Disable بود. در مورد این 2 گزینه هم یه توضیحی میدی.

mostafaeshghi
18-03-2007, 21:54
دوست عزیز لطفا به قول خودتون عمل کنید. قرار بود چند تا نمونه بگذارید.

در ضمن یه کم در مورد اون معیارهایی که گفتید بیشتر توضیح بدید.

یه سوال دیگه: سیستم فایل این کول دیسکها همیشه Fat است یا نه مدیهاس دسگه ای هم داریم که از سیستم فایل Fat32 و یا NTFS استفاده کنه؟!؟!؟ برای من که Fat است.

دراستی خیلی خیلی دمت گرم بابت اون راهنماییت. من یه فایل 40 مگابایتی را اول انتقال دادم زمانش شد 59 ثانیه بعد رستارت کردم تنظیماتی که گفتی را انجام دادم و بعد باز همون فایل 40 مگا بایتی را ریختم کول دیسک این دفعه شد 28 ثانیه (یعنی دقیقا نصف)

آقا یه سوال دیگه اینها را که گفتم یادم افتاد. وقتی یو اس بی 2 را فعال کردم اگزینه ی Logacy USB Support اضافه شد که در حالت Disable بود.

وقتی هم که سرعت را به HI Speed تغییر دادم یه گزینه ی دیگه اضافه شد به نام Bios EHCI Hand-off این هم در حالت Disable بود. در مورد این 2 گزینه هم یه توضیحی میدی.

داش Zonealarm همراهی کن دیگه. دیگه رفیق نیمه راه نباش